Bredabus gaat vaker rijden Eis vier jaar voor overval in Axel Schaatstocht op de Hulster binnenvest 4Stuivertje wisselen' in Sint-Jansteen DAG PLAATSELIJK UITSLAGEN Bewoner van wijk Oosthof wil nog steeds grondsanering afdwingen Geld voor projecten voor minderheden DESTEM feülLE fes*»"* Addy KLAPPER NIEUWS Sint-Jansteen Koewacht Buit amusementshal was 4te gering' Kaartingen DESTEMZEELAND I tor zowel B en W als provincie I linden dat de grond niet genoeg I jervuild is om voor sanering in Derde editie van Groot Eilandtocht niet uitgesloten De Steense Camere brengt opnieuw een komedie op de planken Koer sb al Reizigers zien bus weer zitten 5x10 30 jaar! h.G.je STOEIPOESJE G. Ricardo 16 jaar vandaag Hoera doortje editie zeeland ^«verslaggever). Brandalarm discotheek al maanden uit X M V - v lorgen... it met deze 25 jaar, 3maal voor elkaar. THEATER AXEL Gelijk een vlam - in dialect - van Jo Eggermont - door De Schelde- galm - de Halle - 20.00 uur (vr, za en zo) TERNEUZEN Lach Vegas - Tineke Schouten - Zuidlandtheater - 20.00 uur (vr en za) DIVERSEN ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur SLUISKIL Rakbak - Meulengat - SKI - 20.00 uur Kaarting - kantine voetbalvereni ging Sluiskil -19.45 uur STOPPELDIJK Bingo - KBO - 't Gelaag -13.30 uur SAS VAN GENT Tentoonstelling - keramiek van Sia Braakman - huisartsenpraktijk Sas van Gent - 08.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur CLINGE Bingo - ANBO - Malpertuus -13.30 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur SPUI Open huis - De 3 Gehughten - 21.00 uur AXEL Handwerken, kaarten en biljar ten - De Halle -14.00 uur Gymnastiek voor ouderen - De Halie-16.00 uur Vleeskaarting - bieden zonder roem en jokeren - Thalia - Grego- riuscentrum - 20.00 uur WESTDORPE Opening pluimveetentoonstel ling-Concordia-19.00 uur VOGELWAARDE Vleeskaarting - café Ons Vermaak -14.00 uur FILMS HULST Koning van Engeland -19.30 en 22.00 uur Ransom 19.30 en 22.00 uur Evita 19.30 en 22.00 uur Daylight 19.30 en 22.00 uur Long kiss good night 19.30 uur Jingle all the way 19.30 uur De klokkenluider van de Notre Dame 22.00 uur Fled 22.00 uur Sleepers BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.40 uur Evita 20.00 en 22.30 uur Fled 20.00 en 22.30 uur The First Wives Club 20.00 en 22.30 uur Alles moet weg GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Daylight 14.30 en 17.00 uur Matilda 14.30 en 17.00 uur Jingle all the Way 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Kingpin 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack 20.00 en 22.30 uur Alles moet weg 20.00 en 22.30 uur Long Kiss Good night 20.00 en 22.30 uur Surviving Picasso 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Hunchback of the Notre Dame 14.30 en 17.00 uur De Klokkenlui der van de Notre Dame 14.30,17.00,20.00 en'22.30 uur Evi ta 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sleepers 20.00 en 22.30 uur A time to kill 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur First Wives Club 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Courage under fire 14.30 en 17.00 uur Independence Day KNOKKE Beverly Screens 20.00 en 22.30 uur Sleepers 20.00 en 22.30 uur Courage under Fire 20.00 en 22.30 uur Daylight 20.00 en 22.30 uur Jack POSTZEGELCLUB - De vere niging van postzegelverzame laars Het Land van Hulst houdt zondag 12 januari van 9.30 tot 12.00 uur een bijeen komst in De Warande. Er is een veiling plaats van aangeboden kavels. Bovendien wordt die ochtend een kwartjesloterij gehouden. Bezoekers krijgen een gratis lot. Verder zijn er nog enkele handelaren aanwezig om te mee ruilen en of aankopen te doen. SOOS - De soos voor alleenst aanden Koewacht en omgeving houdt zaterdag 11 januari in De Vlasschaard een dans avond, aanvang 20.00 uur. Het orkest Hollywood verzorgt de muziek. Tussendoor wordt er bingo gespeeld en is er een lote rij. VRIJDAG 10 JANUARI 1997 C2 Van onze rechtbankmedewerker Middelburg - Officier van justitie mevrouw mr. M. van Nooijen heeft gisteren in Middelburg tegen de 29-jarige A. el M. uit Luik een gevangenisstraf van vier jaar geëist wegens zijn be trokkenheid bij de overval op de amusementenhal 'Playland' in Axel, op 31 december 1995. Bij die overval werd 6.000 gulden buitgemaakt. Mededader B.E.is na een eis van vier jaar al veroor deeld tot een gevangenisstraf van twee jaar waarvan acht maanden voorwaardelijk. Een derde ver dachte, ene Lido, is nog steeds zoek. Op de bewuste dag stapten E. en Lido de automatenhal binnen en dwongen daar onder bedreiging van een pistool de bedrijfsleider tot afgifte van het geld. Vervol gens namen zij de benen en ver trokken samen met El M. in een auto. Doordat een getuige het kenteken noteerde kon de eigenaar, de zwager van R.E., worden achter haald. Volgens hem had R.E. de auto meegenomen zonder hem daarvan iets te vertellen. De rol van El M. bleef op de zit ting onduidelijk. Zelf hield hij bij hoog en laag vol absoluut van niets te weten en dus volstrekt onschuldig te zijn. De verklarin gen van R.E. logen er echter niet om. Samen met El M. en Lido was het plan beraamd om de overval te plegen en toen het eenmaal was gelukt kreeg R.E. onderuit de zak omdat de buit zeker 20.000 gul den had kunnen zijn. Ei M. bleef ontkennen. Voor de officier waren de verkla ringen van R.E. meer dan vol doende om tot en bewezenverkla ring te kunnen komen. De raads vrouwe van El M., mevrouw mr H. Straatman, dacht daar bedui dend anders over. „Het hele proces-verbaal roept alleen maar vragen, vragen en vragen op en de politie had meer moeten en kunnen onderzoeken. Waarom zijn er geen vingeraf drukken van mijn cliënt in de au to gevonden? Waarom heeft er geen confronta tie plaatsgevonden met degene die mijn cliënt had kunnen her kennen? En waarom staat mijn cliënt niet op de video-opnames die er zijn geweest?" Voor haar was er maar een moge lijkheid en dat was dat El M. er door R. E. is ingeluisd vanwege een oude rancune. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. Westdorpe - Concordia, KBO, 28 personen. Bieden: 1. G. de Vrieze, 2. A. de Caluwé, 3. T. Verschorre. Clinge - Zaal De Landbouw, dertig personen. Jokeren: 1. L. Buise, 2. me vrouw De Cock, 3. mevrouw War rens. Biedm: 1. W. de Cock, JL-E. Dankaart, 3. G. Boerjan. Clinge - Zaal De Landbouw, dertig personen. Bieden: 1. L. Buise, 2. F. van Eerdenburgh, 3. P. Ras. Jokeren: 1. mevrouw De Bruin, 2. mevrouw De Cock, 3. mevrouw De Nijs. Clinge - Zaal De Landbouw, dertig personen. Bieden: 1. W. de Cock, 2. R. Verschuren, 3. E. Bracke. Jokeren: 1. mevrouw Verbrugge, 2. mevrouw De Bruin, 3. mevrouw Verschuren. Clinge - Zaal De landbouw, 27 per sonen. Bieden: 1. M. de Block, 2. P. Haulez, 3. J. de Loos. Jokeren: 1. R. Warrens, 2. A. Michielsen, 3. W. Apers. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, 33 per sonen. Bieden: 1. Aug. de Bruyn, 2. K. Kaijser, 3. J. Brugge. l/an onze verslaggever j Kloosterzande - Inwoner P. I Malcontent van Kloosterzan- I je wil dat de gemeente Honte- I nisse de vervuilde grond rond I 'a;n woning aan de Eisenho- wersingel opruimt. aanmerking te komen. De pro vinciale commissie bezwaar schriften behandelt Malcontents protest op dinsdag 21 januari. Malcontent bewoont sinds drieë neenhalf jaar een vrijstaand huis aan de Eisenhowersingel in de nieuwbouwwijk Oosthof. Toen hij zijn woning betrok was niet bekend dat de grond vervuild was. Hij kwam daar na enige tijd achter toen het een keer regende en het water in zijn tuin niet weg liep. „In huis kregen we te maken met stankoverlast," aldus Mal content. Hij klopte bij de gemeente Hon- tenisse aan die na een eerste on derzoek de provincie inschakel de. Na een bodemonderzoek bleek dat er puin onder de grond lag. „Ook trof men bij het nemen van monsters giftige koolwater stofverbindingen (pak's) aan," aldus Malcontent. „Er heeft op deze plek voorheen een boerderij gestaan." Volgens de milieunormen bleek de grond slechts licht verontrei nigd waardoor een bodemsane ring niet noodzakelijk werd ge acht. „Dat is in overleg met de provincie besloten," aldus een milieumedewerker van de ge meente. Tot grote onvrede van Malcontent die zelf twee jaar ge leden besloot een klein deel van het puin te laten opruimen. „Dat kostte 800 gulden, wat ik met veel pijn en moeite van de ge meente heb teruggekregen." Malcontent noemt het 'schanda lig' dat de gemeente Hontenisse niet van zins is de grond schoon te maken. „Ik ben al drieëneen half jaar aan het sukkelen. Ik vind dat de gemeente de hele rot zooi eruit moet halen. Want die is er per slot van rekening voor aan sprakelijk," aldus Malcontent die vreest dat hij zijn huis nooit meer zal kunnen verkopen. Van stank heeft hij op dit moment geen last. „Maar die kan natuurlijk altijd weer terugkomen." Van onze verslaggever Hulst - IJsclub De Brug uit Hulst houdt zaterdag 11 januari een schaatstocht voor jong en oud op de Hulster binnen vest. Er wordt geschaatst op het gedeelte vanaf de Gentse Poort (bij Reynaert de Vos) naar de Graauwse Poort. De afstand heen en terug is precies 2,5 kilo meter en kan zo vaak worden afgelegd al men wil, met een maximum van 50 kilometer. Aan beide zijden van het parkoers is een stempel post ingericht. De schaatstocht op de binnenvest is het enige georganiseerde schaatsevenement in Oost Zeeuws-Vlaanderen. K. Kerckhaert van ijs- club De Brug verwacht dan ook heel wat be langstelling. „Het is een leuk evenement voor het hele gezin." De gevorderde toerschaatsers kunnen op de binnenvest niet echt op snelheid komen. Die kijken uit naar een nieuwe uitgave van de, eveneens door De Brug te organiseren, Groot Eilandtocht. Deze toertocht is tot nu toe twee keer gehouden. Als het blijft vriezen zit ook een derde uitga ve er in, zegt Kerckhaert. „Het ijs is met die sneeuw er op echter heel zwaar en wij hebben geen machines om het ijs te prepareren, zoals ze in Friesland hebben. Volgens de weersvoorspellingen zou het na het weekend licht dooien en dan weer gaan vriezen. Dat zou ideaal zijn voor de ijskwali teit. Als dat inderdaad zo is, dan houden we de tocht." Inschrijven voor de ritjes op de binnenvest kan zaterdag vanaf 12.45 uur bij restaurant Bellamy, dichtbij het vertrekpunt bij de Gentse Poort. Schaatsers tot en met 12 jaar betalen drie gulden en iedereen die ouder is kan voor vijf gulden meedoen. Na afloop ligt er een medaille te wachten. Langs het par koers is een koek en zopie-tent ingericht. De gemeente Hulst zet een borstelveegmachine in om het traject in goede conditie te houden. De Steense Camere repeteert nog volop voor de première van 'Stuivertje wisselen' op zaterdag 18 januari. Van onze correspondente Sint-Jansteen - De Steense Camere van Rhetorica St. Jan ten Steene komt zaterdag 18 januari met de première van de komedie 'Stuivertje wisse len' op de planken. Onder leiding van regisseur Dan- ni Heylen wordt met man en macht gewerkt om alles zo goed mogelijk in orde te krijgen. Begin september is de toneelgroep be gonnen met de repetities en na zo'n veertig oefenavonden nadert de première met rasse schreden Er is dit jaar, na het succes van 'Rijen en Vrijen' van vorig jaar weer voor een komedie gekozen, 'Stuivertje wisselen' van de En gelse auteur Donald Douglass. Voor het derde seizoen is de regie in handen van Danni Heylen, die garant staat voor een prima voor stelling. Het verhaal gaat over de zaken man Gerard, een veertiger, die op een dag een telefoontje krijgt dat er bedrijfsproblemen zijn. Hier door moet hij zijn geplande va kantie naar Amerika afzeggen. De vrouw des huizes is hier niet blij mee en zint op wraak. Tot overmaat van ramp komt dan dochter-lief huilend thuis met de boodschap dat ze bij haar man I weg is. De vrouwen zullen de bei de mannen wel eens een lesje le ren. Als Gerard terug thuiskomt, in opperbeste stemming want de za ken zijn goede gegaan, vindt hij niemand thuis. Groot is de ver wondering als schoonzoon Ton in de flat zijn vrouw komt zoeken. Wanneer er dan ook nog een Au stralische dame met haar dochter ten tonele verschijnt om de flat te huren en de heren met de dames aan de zwier gaan is dit reden voor grote verwarring en hilari teit. De rolverdeling vermeldt de na men van Annie Coppieters-Pie- foto camile schelstraete ters, Henk van den Branden, Christian Mac Taggart, Ivan de Witte, Emmy de Bot-Verwer, Chantal de Cock-Franekaert en Rose-Marie Blommaert, die hier mee haar debuut maakt bij de Steense Camere. Op zaterdag 18 januari is om 20.00 uur de première in de Wa rande'. Op 19 januari om 20.00 uur is er daar weer een voorstel ling van 'Stuivertje wisselen'. De voorstelling is bovendien op 25 ja nuari te zien in Den Dullaert in Hulst en op 15 febrauri in De Hal le in Axel. Kaartverkoop: gemeen schapscentrum De Warande, tel. 0114-315014, 'Marlou', tel. 0114- 312331 en Linda Buys-Smet, tel. 0114-316703. c St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere, 2. J. Schout, 3. P. Rombaut. Clinge - Malpertuus, ANBO. Mat 1: 1. mevrouw De Bot/J. van Mol, 2. mevrouw Van Dorselaer/L. Roelans. Mat 2: 1. mevrouw Emeleer/J. de Poorter, 2. mevrouw Koole/E. Jon kers. Mat 3: 1. J. Heye, 2. mevrouw De Wit/P. van Broeck. Westdorpe - KBO, Concordia, twaalf personen. Mat 1: 1. A. Janssen, 2. C. de Smet. Mat 2: 1. E. de Smet, 2. R. van Hecke. Sas van Gent - Senioren Activiteiten Vereniging: 1. Van Overloop/Van Bunder, 2. Taelman/mevrouw Van Bunder, 3. De Boey/Willema. Hulst - Zaal De Lieve, KBO 25 per sonen. Mat 1: 1. C. van Houten/P. Peeters-Pieters,_JL~Lde Jonghe- Martens/E. Jonkers. Mat 2: 1. S. Govaert-van de Branden/S. van Houten-Ferket, 2. P. Ringoot-Aude- naerde/H. Dierx. De busverbinding tussen Breda, Antwerpen en Hulst trekt sinds het mogelijk is geworden om in Antwerpen in of uit te stappen, steeds meer reizigers. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Hulst - De Bredabus tussen Hulst, Antwerpen en Breda, gaat met ingang van de tweede helft van dit jaar vaker rijden. Nu vertrekken er doorgaans bussen om de twee uur, maar dat wordt op bepaalde momenten van de week een één-uurs dienst. De busdienst op het traject is een samenwerkingsverband tussen de vervoersondernemingen ZWN, BBA en De Lijn. Over de exacte dagen en tijdstippen waarop de één-uurs dienst wordt gereden taden gisteren nog geen mede delingen worden gedaan. Winkelen „Maar we hebben inderdaad plannen om vaker te rijden," al dus een woordvoerder van de ZWN. „Daarbij moet met name worden gedacht aan de middagen en ook op weekenddagen. In het weekend mikken we dan vooral op mensen uit Zeeuws-Vlaande- ren en uit Breda die een dagje willen gaan winkelen in Antwer pen." Voor inwoners van Zeeuws- Vlaanderen die zijn aangewezen op het openbaar vervoer is de in tensivering van de busdienst naar Antwerpen en Breda een flinke verbetering. Vroeger was de Bredabus een wat noodlijdende verbinding waar van vooral op maandagochtend en vrijdagavond studenten uit Zeeuws-Vlaanderen gebruik maakten. Sinds mei 1994 mogen de passagiers ook in Antwerpen uitstappen. Dat maakte de ver binding een stuk populairder. Sindsdien is het aantal passa giers namelijk fors gestegen. Al na een jaar groeide het aantal rei zigers met 145 procent. „De bussen zitten nu behoorlijk vol," aldus de ZWN. „Daarom denken we dat er best behoefte is aan een intensievere dienstrege ling, die de mensen meer moge lijkheden biedt." De exacte da gen en rijtijden worden binnen kort bekend gemaakt. De één- uurs dienst gaat in juni in, gelijk tijdig met de nieuwe dienstrege ling van de ZWN. Vorig najaar nog drong de vereniging Reizi gers Openbaar Vervoer (Rover) aan op een intensievere busdienst tussen Hulst en Breda. alge van nsig- ;eves- 09- moot- ng als BW is antore ster te ;e van - Van onze verslaggever lemeuzen - De gemeente Terneuzen verleent ook dit jaar fi nanciële steun voor de uitvoering van projecten ten behoeve van de integratie van minderheden. Het is niet aan haar te zien, toch wordt ze H.G. Cees, Pedro Sandra Arno Astrid. maar brommer» is Mijn zus ij/ncHt fin iaar B en W steilten voor een totaal bedrag van ruim 43.000 gulden voor dit doel beschikbaar te stel len. De eerste activiteit is het project bevordering maatschappelijke participatie van vrouwen uit cul turele minderheden. Het Eman- oipatiebureau Zeeland kreeg vo rig jaar al subsidie van de ge- jteente voor dit project. Dit be leid willen B en W voortzetten. De voor het tweede projectjaar Woelde subsidie is echter alleen bedoeld voor vrouwen uit cultu rele minderheden die in de ge steente Terneuzen wonen, verder krijgt openbare basis school De Golfslag in Terneuzen '5.000 gulden voor het project «voering Taaiplan Kleuters. Een Bezorgklachten: ®el lezerscontact076-5312312 ,,™vnj. 8.00-17.00 uur 8.00- 12.00 uur Setrr S"ds,raat32,4532CG J '15-645769, fax 0115-645742. Frank van Cooten, Frank Deij Onrmii j-Re'n van der Helm, Peter 5~f), Harold de Puysseleijr, Ooes;" aUt «straat 1,4461 JK «113-273700, fax 0113-273701. "«cur: Cees Maas M 1'A 4561 ES wil 372770'fa* °114-372771. EïonnoEn' <5erlacri Hochstenbach, cu9ene Verstraeten. To- „-—«ctie Zeeland: W hoornen &S'aat32'4532CG W1 7.4?:,ax0l15-645741 ^yenwooi jers: Hulst S'prive °115-562354 W.0l14O37277O61 van de belangrijkste doelstellin gen van dit project is de vergro ting van de Nederlandse woor denschat van allochtone kleu ters. Daarnaast stelt het college voor om, evenals voorgaande jaren, aan het ROC Westerschelde een bedrag van ruim vijf mille be schikbaar te stellen ten behoeve van woonwagenbewoners. Het gaat om een project om de ar beidskansen van woonwagenbe woners te bevorderen. Voor een deel vinden deze activiteiten plaats in het kader van een inter regionaal werkgelegenheidspro ject woonwagenbewoners West-, Oost- en Zeeuws-Vlaanderen. Het voorstel komt woensdag 15 januari aan de orde tijdens de vergadering van de raadscom missie welzijnszaken. De verga dering begint om 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen. VERVOLG VAN VOORPAGINA ZEELAND De districtspsychiater vindt Van der M. volledig toerekeningsvat baar. Wel heeft Van der M. last gehad van een 'impulsdoor- braak'. Officier van justitie mr. A. Flikweert hechtte daar weinig waarde aan. „Van te voren ge pland," vond hij ten aanzien van de brandstichting in Van der M.'s discotheek in Axel. Zo bleek het brandalarm enkele maanden eerder al te zijn uitge zet, had Van er M. aan diverse mensen verteld de boel te laten afbranden en had hij daags tevo ren de verzekering gebeld om eens te horen of alle verzekering spapieren in orde waren. „Mijn cliënt leefde in een droom wereld en bouwde luchtkaste len," vergoelijkte de raadsvrou we van Van der M. „De koude buitenwereld zag er echter an ders uit, die kon hij niet aan en zo holde mijn cliënt van fiasco naar fiasco." Zij vond dan ook dat de gevraagde straf wel erg hoog was en pleitte voor beduidend min der, gezien de omstandigheden waarin haar cliënt verkeerde. De rechtbank doet uitspraak over twee weken. n K vv.' 1 ticulieren Ibileum, huwelijk, verloving, I examen, Abraham enz. 0,65 incl. B.T.W., één grote mrplicht. 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. E vraag. Foto's worden niet TÖ.313 of geef uw tekst 2 dagen fén van onze kantoren, hten aan: De Stem, Postbus l.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. foor teksten, foto 's en tekeningen I redenen te weigeren. (opdrachtgever van deze Btgever bekend te zijn. Indien in met opgave van een Jrnrdt, is men verplicht zich te ing van misbruik. Uitgever is brachtgever bekend te maken, (woordelijk voor de in de ykomende teksten. wat dat behelst, éllen, TON ELST. cteur wist je vele klanten ;ia te binden, ,nd, Spanje of waar ook, |e te vinden, i bracht Delicia veel succes, br jou vanmiddag in de bres.

de Stem | 1997 | | pagina 13