Israëlische wraak voor raketaanval W olf: Ontvoeringen tijdens Koude Oorlog alledaags Belgische politiemannen lid van duivelssekte Brits nationaal monarchie-debat wordt luidruchtige kermis Italiaanse arbeider één dag miljonair buitenland taar KORT BUITENLAND KORT Oplopende spanning in noorden Ook Servische veteranen in actie tegen Milisovec Kantoor Kohl I in residentie van Ulbricht N-Korea ondertekent nucleair verdrag New York - Noord-Korea heeft gisteren een nucleair verdrag on dertekend met een consortium waarin de Verenigde Staten, Japan en Zuid-Korea deelnemen. Het verdrag is sinds juli 1996 onder werp van gesprek en komt kort nadat Pyongyang officieel aan Seoel zijn excuses heeft aangeboden voor het incident met de on derzeeër, die enkele maanden geleden voor de kust van Zuid-Ko rea aan de grond liep. In december 1995 sloten Noord-Korea en de Verenigde Staten een akkoord om het nucleaire programma van het land te bevriezen. Buitenlandse experts waren bevreesd dat Noord-Korea probeer de een kernwapen te fabriceren. In ruil voor het stilleggen van het nucleaire programma garandeerden de VS Noord-Korea de leve ring van twee kernreactoren voor civiele doeleinden. Deze zijji niet In staat plutonium té produceren dat gebruikt kan worden voor het maken van nucleaire wapens. Spaanse officier doodgeschoten in Madrid Madrid - Een luitenant-kolonel van het Spaanse leger is gisteren in Madrid doodgeschoten door onbekenden. Even later explo deerde in de buurt een autobom bij een supermarkt. De 50-jarige officier kreeg bij het verlaten van zijn woning meerdere kogels in zijn lichaam. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken waarschuwde eer der deze week voor een terreurdaad van de Baskische onafhanke lijkheidsbeweging ETA. De groep wil mogelijk wraak nemen voor de recente arrestaties van leden van aan de ETA verbonden stro mingen, meende de minister. VS laten werking marihuana onderzoeken Washington - De Amerikaanse regering laat de werking van ma rihuana op de mens onderzoeken. Washington wil er achter ko men in hoeverre marihuana geschikt is bij de behandeling van bijvoorbeeld multiple sclerose, aids en kanker. Ook komt er spe cifiek onderzoek naar de uitwerkingen van het verdovend middel op het menselijke zenuwstelsel. Onlangs uitte president Clinton felle kritiek op de plannen van Californië en Arizona om marihuana als medicijn toe te laten. De bevolking van beide staten stemde in november voor de regeling om artsen het drug te laten voorschrijven bij bepaalde therapieën. Duitse president Herzog krijgt Karlspreis Den Haag - De Duitse president Herzog krijgt dit jaar de Keizer Karei de Grote-prijs (Karlspreis). De stad Aken reikt de Karl spreis jaarlijks uit aan mensen die zich verdienstelijk hebben ge maakt voor de Europese eenwording. Vorig jaar ontving koningin Beatrix de onderscheiding. Branson 'start' met noodlanding Londen - De Britse ballonvaarder die dinsdag in Marokko met veel fanfare op weg ging voor een reis om de wereld, heeft een dag later al in Algerije een noodlanding moeten maken vanwege tech nische problemen. Het toestel, dat ruim vijf miljoen gulden gekost heeft, bleef onbeschadigd bij de noodlanding. Een Belgisch-Zwitsers team ballonvaarders hoopt begin volgende week te vertrekken voor hun poging rond de wereld te vliegen. De Belg Verstraeten zei dat zij waarschijnlijk gevrijwaard zullen blijven van de problemen, die Branson dwongen zijn ballon in de Algerijnse woestijn neer te zetten. Fujimori houdt vast aan harde lijn Lima - De Peruaanse president Alberto Fujimori heeft tijdens een bezoek aan een gevangenis in Lima herhaald dat zijn regering niet zal zwichten voor de eisen van de extreem linkse guerrillabe weging Tupac Amaru, die nog steeds 74 mensen in gijzeling houdt in de Japanse ambassadeurswoning in de Peruaanse hoofdstad. Fujimori zei tijdens het gevangenisbezoek dat hij niet zal toege ven aan de chantage van terroristen. In de gevangenis zitten honderden guerrillastrijders vast onder wie leden van Tupac Amaru. De hoofdeis van Tupac Amaru is dat enkele honderden medestrijders uit de gevangenis worden vrijge laten. Amerikaan stuurde bom naar Clinton Washington - Het Openbaar Ministerie in Philadelphia heeft een man aangeklaagd die een bom naar president Bill Clinton had ge stuurd. Joseph Washington (31) had vorige week een plastic fles waarin kerosine met aanstekerbenzine was vermengd, richting Witte Huis gezonden. Medewerkers van de post onderschepten de envelop tijdens een röntgencontrole van aan Clinton gerichte brieven en pakjes. België rolt drugslijnen naar Nederland op Antwerpen - Met twee grote drugsvangsten in de haven van Ant werpen lijkt de Belgische politie de handel in verdovende midde len met Nederland een ferme slag te hebben toegebracht. In beide zaken zijn vier mannen opgepakt, onder wie een Neder landse vrachtwagenchauffeur, tevens eigenaar van een transport bedrijf. De Nederlander werd gearresteerd op het moment dat hij een la ding ananasblikken kwam ophalen waarin circa veertien ton ma rihuana was verstopt. Justitie is op zoek naar mededaders. Drie mannen werden opgepakt toen ze een container met rotan meubelen kwamen ophalen met bestemming Nederland. In de container was vier ton marihuana verborgen. DESTEM -lands beleid, nt actie tegen s in het snel- rnten die stof- oemd kunnen ders het eens itegen vervol- dit moment, sbruikt en het |ee. p, de Jellinek- izondheid. De in de illegali- theersing vrij- ibruik immers opvattingen Ive maand ge- is dat er een smartdrugs. Jammer na- Uigen elkaar in ragandistische een heel drin- ■ak te doorkrui- It het helemaal zeventienjarige *estoelen geëx- V De paddo als professionele J/erk van smart- gelijkse werke- t van het Haag- onderingsposi- d drugs betreft lopen. Een ge- jsteilingname in maken. sn uit dat de be ft enige scepsis de Jellinek-kli- ig wetenschap- kan pas na ver geet daarbij niet ingsopzicht ook ■tussen helder is ■r de individuele ;rband juridisch jenties is echter oning .t het stoffelijke jkzoek heeft uit- .den geleden op het met andere |dat zij de 'man land bekend van zijn leen variant be- |A4 tussen Delft i tót twee meter Jtst in zes aparte 'moeten worden Jibben). Volgens gelijk te werken ge geluidswerin- bp vrijwel geheel en CNV, MHP en Over arbeidsin- ;hts weinig btw ijk zijn voor het last. notitie die van- >k, het komende ad, overlegt dan of zij juridische ;en hebben giste- st (Volksgezond- iO-problemen op licentrum in Den liefst wil hij nog „Zij meent dat de y in gevaar komt. at je compensatie rkrachters ontucht en mis- van justitie nur. P- ,n 15 jaar gisteren cel geëist, waar- igenisstraf mogen cursussen sociale hooi. In de kelder- )ruikten de kinde- gen beweging een eksueel misbruik i hun schoolgenote aar geëist leeft gisteren acht ;ns doodslag op de zaterdag 5 oktober de stok met de be- kaar op de small zallen waren, sloe- ate de op de grond elijks een dag later nbloeding en sche- püsseldorf - Ontvoeringen door inlichtingendiensten wa- ren tijdens de Koude Oorlog aan de orde van de dag, zowel in het Westen als in het Oost blok. Het die vaststelling reageerde Markus Wolf, voormalig hoofd ïan de buitenlandse irüichtin- gendienst van de Oost-Duitse Stasi, gisteren in de rechtszaal in Düssèldorf op de beschuldiging dat hij heeft meegewerkt aan irijheidsberoving. Wolf werd ondervraagd over de ontvoering van Christa Trapp, die als vertaalster voor de Ameri kaanse Hoge Commissaris in West-Berlijn werkte en in 1955 door een Stasi-agent naar Oost- Berlijn werd ontvoerd. De Stasi wilde Trapp zover krij gen dat zij haar baas zou bespio neren, maar liet haar al snel gaan toen bleek dat zij daar nooit aan mee zou werken. Christa Trapp 'zal zeker bange uren hebben doorgemaakt', zei Wolf (73), die eraan toevoegde dat hij zich de zaak nauwelijks kan herinneren. Ontvoeringen van Oost naar West en West naar Oost waren destijds 'alledaags', aldus de voormalige spionnenbaas. Hij zei gevallen te kennen waarin leden van het Oost-Duitse Natio nale Volksleger en zelfs mede werkers van het ministerie voor Staatsveiligheid (Stasi) naar West-Berlijn waren ontvoerd. Het Openbaar Ministerie wil be wijzen dat Wolf de ontvoering van Trapp persoonlijk heeft goedgekeurd. Eenvoudig zal dat niet zijn, want Trapp, die in de Verenigde Staten woont, weigert naar Düssèldorf te komen om te getuigen. Ook in een andere zaak, de arrestatie van de Oost-Duitser Georg Angerer in 1959, toonde Wolf geen berouw. In de rechts zaal lichtte hij toe dat hij geen moment had geaarzeld bij het on dertekenen van het arrestatiebe vel tegen Angerer, 'omdat ik er van uitging dat Angerer in Noor wegen als agent van de Gestapo zware misdaden had begaan'. Angerer verbleef tijdens de Tweede Wereldoorlog in Noor wegen, waar hij als vertaler voor de nazi's werkte, maar volgens de Stasi ook meewerkte aan vergrij pen van Hitiers geheime politie. De Stasi zette Angerer na de ont voering onder druk om belas tende verklaringen af te leggen tegen (oud-bondskanselier) Willy Brandt, die tijdens de oorlog in Noorwegen en Zweden was on dergedoken. Brandt was in 1959 burgemeester van West-Berlijn en de Stasi hoopte via Angerer geloofwaar dig te maken dat ook hij voor de Gestapo had gewerkt. Omdat dit niet bewezen kon worden, werd Angerer op last van Wolf weer vrijgelaten. Wolf staat voor de tweede keer terecht. Een eerdere veroordeling wegens landverraad werd door het Duitse Hoogge rechtshof nietig verklaard. Wolf gaat er van uit dat hij in het huidige proces niet veroordeeld kan worden, omdat de feiten zo wel volgens het recht van de Bondsrepubliek als dat van de voormalige DDR verjaard zijn. Markus Wolf Jeruzalem/Tyrus (rtr/afp) - Het noorden van Israël en het aan grenzende Zuid-Libanon zijn gisteren bestookt met katoesjara- ketten, vermoedelijk afgevuurd door de pro-Iraanse Hezbollah in Libanon. Het Israëlische leger reageerde prompt met tegen aanvallen. Minstens één katoesja trof het (resten van Galilea. De aanval veroorzaakte geen slachtoffers of schade. In een onbewoond gebied bij Markaba in de door Israël be zette zone in Zuid-Libanon kwa men twaalf raketten terecht. De Israëlische luchtmacht voer de, waarschijnlijk als vergelding, aanvallen uit op het Zuid-Liba- nese Iqlim al-Toufah gebergte, waar guerrillastrijders van Hez bollah zich schuilhouden. Het is de tweede maal dat Noord- aël is bestookt met katoesja's sinds Israël en Hezbollah vorig jaar april onder toezicht van de renigde Staten afspraken om inhun strijd burgerdoelen te ont zien. Voor Hezbollah hield dat in dat de beweging geen aanvallen meer op Noord-Israël mocht uit voeren. De beschieting kwam enkele uren na een gewapend treffen tussen Berlijn (dpa) - Na de verhui zing van de Duitse regering naar Berlijn gaat bondskan selier Helmut Kohl in 1999 tijdelijk kantoor houden in het Staatsratsgebaude, de voormalige residentie van de DDR-leiders Ulbricht en Honecker. Hij blijft daar tot het nieuwe Bundeskanzleramt aan de oevers van de Spree klaar is. Met de bouw ervan, die naar verwachting bijna 400 mil joen mark gaat kosten, wordt bi februari begonnen. In 2000 hoopt Kohl zijn nieuwe residentie in gebruik te kun nen nemen. Israëlische militairen en guerril lastrijders van Hezbollah. Bij het vuurgevecht sneuvelde een Israë lische militair en raakten min stens zes Hezbollah-strijders ge wond. Eerder op de dag liepen drie Is raëli's verwondingen op toen een mijn ontplofte in de vijftien kilo meter brede bezette zone in Zuid- Libanon. Arafat woedend De Palestijnse leider Yasser Ara fat heeft het Israëlische compro misvoorstel om de troepenterug trekking uit de Westelijke Jor- daanover in 1998 te voltooien - een jaar eerder dan premier Ben jamin Netanyahu aanvankelijk wilde - woedend van de hand ge wezen. De Amerikaanse gezant Dennis Ross legde het compromisvoor stel voor aan Arafat tijdens een 'buitengewoon gespannen' ont moeting van zes uur die duurde tot woensdagmorgen in de vroege uurtjes, aldus een van de mede werkers van Arafat. Er stond een helikopter gereed bij Netanyahu's kantoor in Jeru zalem voor het geval Ross Arafat in Gaza over de streep zou trek ken en daarmee de weg zou berei den voor een top tussen de twee leiders. Netanyahu had mei 1998 als nieuwe streefdatum genoemd tijdens overleg met Ross maar Arafat wil vasthouden aan sep tember 1997, zoals in de Oslo-ak koorden van 1995 is afgesproken. De Palestijnse minister van tele- communictaie, Imad Faluji, die voorheen woordvoerder was van de militante Hamas-beweging, zei dat Israël 'een zeer hoge prijs' zal moeten betalen voor de ver storing van het vredesproces. Op de vraag of hij aanslagen op Is raëlische doelen verwacht, ant woordde hij dat hij dat niet uit sluit. Een Servische veteraan 'onderzoekt' met een stethoscoop de mo tor van zijn auto, die zogenaamd met panne staat in de hoofdstad Belgrado. Met honderden andere automobilisten blokkeerde hij zo, als protest tegen president Milosevic, het stadscentrum. Er wa ren gisteren in Belgrado weer vele tienduizenden demonstranten op de been. Milosevic deed gisteren opnieuw een stapje in de richting van de oppositie door de overwinning van de oppositie bij de gemeente raadsverkiezingen in Nis, de op één na grootste stad van Servië, te erkennen. Nis is één van de vijftien steden in Servië waar de socialisten van de president eerder de overwinning van het oppositieblok Zajedno ongedaan maakten. Dat heeft tot dagelijkse protesibetogingen ge leid, die nu al de zevende week ingaan. foto epa Door Bert Schampers Brussel - De Belgische justitie onderzoekt of het waar is dat vier politie-agenten lid zijn van de sekte Abrasax. Deze wordt ervan verdacht samen- te hebben gewerkt met de bende van Dutroux. Enkele kranten schreven gisteren dat drie agenten van de gemeen tepolitie van Charleroi en een lid van de gerechtelijke politie op de onlangs in beslag genomen leden lijst van Abrasax staan. Een officier van de gemeentepoli tie bevestigt dat drie agenten lid zijn van de sekte, maar de korps leiding ziet geen reden om daar tegen op te treden. Het parket van Neufchateau, dat de zaak onderzoekt, wil voorlo pig geen commentaar geven en ook de gerechtelijke politie zwijgt. Hogepriesteres Domini que Kindermans van Abrasax heeft tegenover enkele kranten bevestigd dat de penningmeester van de sekte een politieman is. Justitie deed eind december een inval in een huis van Abrasax in Forchies-la-Marche De huiszoeking kwam er nadat in de inmiddels afgebrande woning van Dutroux' voormalige hand langer Bernard Weinstein docu mentatie over Abrasax was ge vonden. In een brief van de sekte werd Weinstein eraan herinnerd 'zijn cadeau voor de hogepriesteres' niet te vergeten. Tevens werden zeventien nieuwe slachtoffers be steld, bestemd voor de achttien hoogdagen van de Satanskalen der. Deelnemers aan zwarte mis sen en occulte rituelen in België vrezen een heksenjacht, nu er een relatie is gelegd tussen de activi teiten van de sekte Abrasax en de bende van Dutroux. De Belgische justitie en politie zijn niet vertrouwd met dit feno meen. Die ervaring heeft ook Els Lecompte, wetenschappelijk me dewerker criminologie aan de KU Leuven. Zij startte twee jaar geleden een onderzoek naar sek ten in België. In eigen land kreeg zij nauwelijks informatie, omdat volgens haar 'niemand het ge looft en niemand het kent'. Voor zover bekend zijn nergens ter wereld ooit bewijzen gevon den dat kinderen worden geof ferd tijdens zwarte missen. Wel zijn er bewijzen van fysiek mis bruik. Onderzoekster Lecompte sprak met verschillende slachtof fers. In de krant De Morgen vertelde ze dat misbruik van kinderen vooral voorkomt bij mensen die hun sadistische seksuele driften willen uitleven. Satanisme biedt een aardig alternatief voor diege nen die het stadium van orgieën en seksfeesten al zijn gepasseerd. Zij kicken op de speciale sfeer van zwarte gewaden, duivelse symbolen, kaarsen en gezangen bij satanische folteringen. Hun seksueel gedrag heeft vol gens Els Lecompte weinig met pedofilie te maken. Een harde kern van satanvereerders gaat echter verder, al blijft wat daar gebeurt meestal binnenskamers. ?n er dan mannen. Na s geslaagd. Van ma in handen. CBS noemt het op bo de vrouwen ge- it is het hoogst bij Door Bob van Huët Londen - Wat aan het luid ruchtige spektakel ontbrak was een leuke guillotine. Kroonprins Charles, net te rug van wintersportvakantie 111 Zwitserland, had dan eventjes in prime time kun nen worden onthoofd. Sommigen in de heksenketel van ry Bkmmghams Congrescen trum hadden het graag gezien, evenals een paar miljoen opge wonden tv-kijkers. öi meerderheid van het pu- k zou de weinig populaire oonprins tenminste willen overslaan en koningin Elizabeth rass laten opvolgen door haar «ejiKoon, prins William, at de gemoederen hoog zouden P open in dit 'grootste tv-debat valt f ou<^en' stond tevoren 5 In het twee uur durende Programma 'Monarchy - The 'aaVvf1 ^ec'^es' was het woord aan het Britse volk. bin loe'ende republi- 7a^en en monarchisten in de K] 8ewapend met rode en on r(We den om te reageren j lv®e wagen - deden dins- X0n,d no§ eens een onwaar- mJÏ' 2'6 miljoen tv-kijkers Zoveel belden er tenminste prtr commerciële station lü® °P 14 000 beschikbare trale 6 aniw°°rden op de een- een mg yan de av°nd: 'wüt u e>> monarchie?' ovsrdeT al§emene scepsis Lgeschiktheid van 'koning Charles IH', het gefluit tegen 'Fergie' en de nationale haat voor Camilla, bleek het eindre sultaat zeker niet het slechtste voor de Windsors. Ondanks alle bedenkingen over koninklijke nazaten wilde 66 procent van Elizabeths onderda nen het koninkrijk toch handha ven. Met uitzondering van de Schotten die (56 procent) sowie so uit historische overwegingen zeer tegen de 'Engelse' monar chie zijn. Maar in Wales, Noord- Ierland, Noord-Engeland en vooral het zuiden staat men dui delijk achter de eerste familie. Opmerkelijk was gisteren dat 'Buckingham Palace' alsnog op het programma wenste te reage ren. Nadat het tv-spektakel vooral was afgewezen als onge past amusement, herzagen pa leiswoordvoerders hun mening toen het eindresultaat goed bleek. Volgens ingewijden was er de vrees geweest dat het aantal voorstanders onder de zestig procent zou uitkomen. Dat uit eindelijk tweederde van de Brit ten kan leven met de Windsors was volgens een plotseling opge wekte paleiswoordvoerder 'be moedigend'. Al werd daar wel meteen aan toegevoegd dat de kwaliteit van dit tv-debat te wensen over liet. „Het was meer entertainment dan discussie," zeiden Eliza beths officiële spreekbuizen. Zelden zag Engeland zo'n hefti ge vertoning. Heel toepasselijk Koningin Elizabeth. werd het nationale monarchie debat gehouden in de studio's waar normaal het gooi- en smijt- programma 'Gladiators' wordt opgenomen. De tijden dat er op de Britse tv alleen met respect over 'de monarchie' mocht wor den gesproken zijn definitief voorbij. De Windsors liggen op straat en iedereen mag met mod der gooien. „Het is een stel parasieten. Hoe kunnen ze weten wat daklozen doorstaan als ze zelf 2000 ka mers hebben," zei een van de deelnemers aan de discussie. „Ze kosten twee keer zoveel als alle andere Europese monarchieën samen," wist een ander. Het waren opmerkingen die wat foto anp eeuwen geleden zouden zijn be loond met een fataal verblijf in Traitor's Gate, in de bevroren Theemsmodder. Maar nu leek minstens eenderde van Engeland om majesteitskritiek te juichen. Voor zover er enige lering te trekken viel uit het rumoer weet de overspelige prins Charles nu in ieder geval zeker dat hij een serieus imago-probleem heeft. De gedachte aan een koningin Camilla vervulde velen met luid ruchtig afgrijzen. Beter was mis schien geweest dat dit zoge naamde 'debat' ronduit kermis te noemen. Door de meest harts tochtelijke republikeinen en de fanatiekste monarchisten, als thrillerschrijver Frederick For syth, in een arena te brengen kon de uitkomst ook moeilijk anders zijn. „Vuilspuiters," riep een getergde Forsyth naar opponenten. „Elke familie heeft buitenbeentjes waar de anderen niet zo geluk kig mee zijn. Kunnen jullie ze niet met rust laten." De arme Sir Bernard Ingham, royalist en Conservatieve ex-re geringswoordvoerder die en pas sant was uitgemaakt voor 'impo tent mondstuk van Thatcher', had later spijt niet als enige om zijn deelname aan het program ma. „Het was een grote schande, een bar-ruzie." ITV had geen moeite met het ge schreeuw en de baldadige stem ming onder panelleden en het publiek. Het was immers prima amusement. „Is het niveau van debat in het Lagerhuis soms be ter?" reageerde een tv-baas op de kritiek over de opzet. Uitgaande van het succes wer den alweer plannen gesmeed voor een volgend nationaal tv- debat. Over Europa. Wim Kok weet waar hij aan be gint als hij ervoor wordt uitge nodigd. DONDERDAG 9 JANUARI 1997 a5 Door Aart Heering Rome - Eén nacht heeft de schone droom geduurd van de bezitter van lot nummer U 527243 in de Italiaanse Staats loterij. Bij de trekking, maandagavond tijdens een populair tv-programma op RAI Uno, kwam zijn lot uit de bus als winnaar van de vijfde prijs, 2,2 miljoen gulden. Maar de dag erop werden de il lusies van de anonieme win naar uit het Centraal-Italiaan- se gehucht Castelbellino wreed verstoord. Op last van het Staatsmonopolie, het orgaan dat de loterij organiseert, werd zijn winst ongeldig verklaard en gingen de twee miljoen naar iemand uit Milaan. Bij de trekking bleek een van de zeven centrifuges, waarin de balletjes met nummers gehus seld worden, defect waardoor vier balletjes vast bleven zit ten. Hoewel een ingreep van een technicus niets uithaalde, ging de loterij gewoon door, in de hoop dat niemand het zou merken. Ten overstaan van acht miljoen tv-kijkers was die kans echter niet groot, zodat de RAI op de avond van de trekking al werd overstelpt door tientallen boze telefoontjes van kijkers (ver moedelijk bezitters van nieten) die de onregelmatigheid was opgevallen. Het gevolg was een fikse rel waarin iedereen elkaar de schuld geeft. Presentatrice Raffaella Carra heeft niets ge merkt. Haar collega Leo Gullotta verklaart daarente gen: „Ik merkte dat er iets mis was, maar niemand wilde luis teren". De RAI wijst echter elke ver antwoordelijkheid van de hand. Dat doet ook de directie van het Staatsmonopolie, dat de machine de schuld geeft. Maar een psychiater heeft al gezegd, dat de Staatsloterij verantwoordelijk kan zijn voor onherstelbaar leed bij de on fortuinlijke lotbezitter, dat op den duur wel tot zelfmoord kan leiden. Ook een vooraanstaand rechts geleerde betoogde in het tv- journaal dat de Italiaanse staat zich schuldig heeft gemaakt aan breuk van belofte en dat er daarom toch moet worden uit betaald. Het gemeentebestuur van Cas telbellino wil daarom in naam van zijn medeburger een aan klacht indienen tegen het Staatsmonopolie. De consu mentenorganisatie Codacons eist, dat de hele jaarlijkse lote rij over wordt gedaan. Minister van Financiën Vin- cenzo Visco heeft een onder zoek gelast. En voor het rechtse dagblad H Giornale was dit het zoveelste bewijs dat de cen trum-linkse regering van Ro mano Prodi er niets van maakt. 'Ze kunnen zelfs geen loterij houden', schreeuwde gisteren een kop over de hele voorpagi na heen.

de Stem | 1997 | | pagina 5