Belg Vercamst verslaat Zeeuwen 6Sportieve club om bij te werken' les mist Open Animo verschalkt promovendus SJEF Risseeuw en Moerman verbeteren record Schaatsers klagen over slecht ijs tussen Sluis en Brugge DESTEM SPORT ZEELAND :ieuws KORT standen Ouverture tweede periode Zeeuwse indoortenniscompetitie Diskwalificatie Piet Kleine nog niet zeker Levien de Groote tevreden over zijn tijd als voorzitter bij AZYY sportnieuws KORT Sjaak Luteijn met gemak naar de winst Demissionair bestuur komt weer in actie WOENSDAG 8 JANUARI 1997 B2 r Monica Seles doet volgende e Australische tennistitels in ldoende hersteld van een ge- Dat heeft haar zaakwaarne- elen inMelbourne. De vinger nog niet geheel genezen. „Ik s heel erg graag naar Au- alië gegaan," zei Seles. „Ik b plezierige herinneringen n het toernooi en veel vrien- n gemaakt. Alles wat ik nu n doen, is hopen dat ik er in 98 weer wel bij ben." a haar terugkeer in het cir- it in augustus '95 kreeg Seles et een reeks blessures te ma- n. oor een geïrriteerde linker houder miste ze verscheidene ernooien. Verder had ze ont- ekingen in beide kniege- 'chten. eles is niet de enige topper die Melbourne ontbreekt. Eer- er zegden om uiteenlopende edenen Richard Krajicek, de nerikanen Andre Agassi en odd Martin, de Fransman édric Pioline, de Australiër ason Stoltenberg en de Tsje- hische Jana Novotna af. ijk aan Zee oet niet mee aan het 59e Hoog- oi wordt van 17 januari tot en houden. De titelverdediger uit ale terugslag, onder meer we- -ernooi in Spanje in december, e Amerikaanse kampioen Alex oogovenstoernooi behoudt on- de FIDE-categorie 16. Neder- r Loek van Wely, Jeroen Piket coach misbruikt se ijshockeywereld is grote op- een seksschandaal. Sterspeler or jarenlang te zijn misbruikt m James. De 27-jarige aanvaller ij de NHL-club Boston Bruins, eelde James vorige week tot een 'e achter gesloten deuren. Ken de openbaarheid te treden om e verschaffen. veertienjarige leeftijd bij James m van Winnipeg vergreep zich ar meer dan eens aan Kennedy, tegen zijn ouders, uit angst een ockey mis te lopen, r kort in Canada bekend als een dcoach. snowboarden Koning werd gisteren in Davos rden op het onderdeel halfpipe. Is tweede eindigde, maakte het Bij de vrouwen legde de Zeven eede plaats. K snowboard Steenbergen), 2. Jonker (Bosschen- rdam), 2. Vijfwinkel (Zevenbergen), e beperkt pe van de rally Dakar - Dakar is "aar de vijfde plaats in het alge" chtste positie van de Nederlandse ppe mee, gezien de problemen kreeg. ctou ging de KTM-rijder na 1800 en krom stuur kwam hij goed te- i dat hij geen zorgwekkend letsel i een zware dag. „De langste ^aP~ al met al redelijk naar wens. Toch ras ik nu derde geweest." inish. Kinnigadner brak een been eutelbeen. Peterhansel behield de ïent. De voorsprong van de Frans- i Jimmink liep op tot iets meer dan ppe: Nara - Timboektoe, 658 km. famaha 5.28.55, 2. Arcarons (Spa agiva 30.30, 4. Von Zitzewitz asaki 43.57, 8. Jimmink (Ned) K.UV ansel 14.59.01, 2. Arcarons 1.04.00, t) 2.01.32, 5. Jimmink 2.02V I. hi 5.23.00, 2. Fontenay (Fra)M" Mitsubishi 5.34, 4. Sehlesser (Fra) Mitsubishi 24.08. TTonte- 0.13.51, 2. Shinozuka 1.01, 3. ïon yiasuoka 51.00. Wereldranglijst springruite» Beerbaum (Dui) 4343,5 Pj? ,jjed) mon (Oos) 4245,2, 3. P (GBr) 3912,4, 4. John WhitaKer v 6 3842,6, 5. Sloothaak (Dull ^d) Pessoa (Bra) 3211, mk 3202,6, 8. Ske ton (GBr) 29 10 Michael Whitaker (GBr) 271 Melliger (Zwi) 2574,2. SCHOQNSPRINGEN Peking. Grand Pró n£E"°gy"lin Mannen: 1-meterplank. 1 /vuZhuo- (Chi) 375,42; 3-meterplank. 1- i j cheng (Chi) 676,20; toren: 1. Sun bn (Chi) 674,10. Haisang Vrouwen: 3-meterplaiik: 1- (Chi) 486,06, toren: 1. Wang 516,09. Van onze tennismedewerker Terneuzen - De tweede perio de van de Zeeuwse indoorten- niscompetitie is van start ge gaan met een beperkt pro gramma. In de vertrouwde omgeving van het Terneuzen- se Racketcentrum verschalkte Animo in de eerste klasse met 10-2 promovendus SJEF. TENNIS De Aardenburgers werden in de cember overtuigend kampioen van de tweede klasse. In de ope ningswedstrijd van de eerste Basse staat SJEF meteen weer met beide benen op de grond. Het krachtsverschil tussen eerste en tweede klasse is namelijk aan zienlijk. Animo, dat zich in de eerste periode op het nippertje handhaafde, kende weinig pro blemen met SJEF. De getalent eerde Ronny van Kessel won in de eerste partij met duidelijke cijfers van de Aardenburgse rou tinier Teun van Heelsbergen. Ook IJsebaert, Louweret en Bomme- lijn kenden geen pardon met res pectievelijk Scherbeijn, Baas en Maenhout. In het eerste dubbel verscheen ook nog eens Michel Verberk- moes ten Terneuzense tonele. In combinatie met Van Kessel gaf hij Scherbeijn en Maenhout met 12-3 slaag. Alleen in het tweede dubbel konden de West-Zeeuws- Vlamingen een tegenstoot plaat sen. Het duo Van Heelsber- gen/Baas won namelijk via een forse score van IJsebaert/Bom- melijn. Voor SJEF gold het ex cuus dat Anthony en Christiaan Trapman en Jacky de Paepe niet van de partij waren tegen Animo. Invaller Piet Baas, tevens compe titieleider van SJEF: „Bij mij ging het op het laatst wel beter tegen Gert-Jan Louweret, maar dat mocht niet meer baten. Hij heeft een goede dubbelhandige backhand en maakt weinig fou ten." In de tweede klasse maakte Ludo et Emergo in Terneuzen een valse start tegen DOS uit Vlissingen. De Oostburgers werden min of meer weggevaagd tegen het uit de eerste klasse gedegradeerde DOS. Slechts Dylan Blackman kon redelijke tred houden met Harry Tijssen. „We verbaasden ons dat Ludo et Emergo als num mer twee geëindigd is in de eerste periode, maar ik heb begrepen dat ze niet helemaal compleet waren. Of we veel te sterk waren? Ja, daar kwam het wel op neer. Ik denk dat we bovenin moeten ein digen, hoewel MLTC uit Middel burg niet te onderschatten is. Dat is een nieuw team in de tweede klasse met bijvoorbeeld B2-spe- ler Dennis Helleman in de gele deren," aldus DOS-captain Frans van de Velde. UITSLAGEN MANNEN EERSTE KLASSE SJEF - ANIMO 2-10. Teun van Heelsbergen-Ronny van Kessel 3-9, Remy Scherbeijn-Beny IJsebaert 5- 9, Piet Baas-Gert-Jan Louweret 4- 10, Arno Maenhout-Dennis Bomme- lijn 5-12, Scherbeijn/Maenhout-Mi- ehel Verberkmoes/Van Kessel 3-12, Van Heelsbergen/Baas-IJsebae- rt/Bommelijn 11-2. TWEEDE KLASSE LUDO ET EMERGO - DOS 0-12. Ruben Verheul-Frans van de Velde 2-10, Dylan Blackman-Harry Tijs sen 6-8, Stephan Minnaert-Klaas van Belzen 3-13, Vincent Verheul- Ben Bout 1-14, Minnaert/Ruben Verheul-Tijssen/Bout 5-11, Black- man/Vincent Verheul-Van de Vel de/Van Belzen 5-10. MLTC 2 - MLTC 1 0-12. Orestis Mo- lopodis-Dennis Helleman 8-14, San- der Roose-Pieter Stroo 7-10, Tony Nelis-Thijs Slagboom 8-9, Maurits Vos-Sven Vermeulen 2-14, Molopo- dis/Roose-Helleman/Slagboom 7- 12, Nelis/Vos-Stroo/Vermeulen 4- 13. VROUWENPOLDER - SOUBURG 2 8-4. Jelle Wisse-Alexander Vucic 10-4, Mathijs Murre-Niels Osse- waarde 14-4, Ricky Meerman-Rom- ke van de Linde 10-4, Michel Sinke- John Nachtegael 7-8, Wisse/Murre- Vucic/Nachtegael 9-8, Jacco en Ric ky Meerman-Ossewaarde/Van de linde 6-9. DERDE KLASSE LEWEDORP - DE SCHELDE 4-8. John Raas-Olaf Lijnbach 6-10, Si mon Smits-Sjors de Lange 3-11, Ri- nus Menheere-Walter ten Hacken 2- 16, Jan de Boer-Sake Smit 10-9, Raas/Smits-Lijnbach/De Lange 5- 10, Menheere/De Boer-Ten Hac ken/Smit 10-8. Door Eddy de Schrijver Sluis - De Belgen mogen dan op de schaatskaart niks voorstellen, in de wed strijd Sluis-Brugge-Sluis sleepte een van hen wel de eerste plaats in de wacht. Winnaar werd Alain Ver camst uit Oeselgem. Van de 175 gestarte schaatsers kwamen er overigens 150 uit België. Wie durft dan nog te beweren dat er in België niet geschaatst wordt. De winnaar had twee minuten voorsprong op Ferdie Wisse uit Vrouwenpolder, die in de zomer met skeeleren aan zijn conditie schaaft. Bijna veertig tellen na Wisse gleed De Loof uit Goes over de streep. De Zeeuwen waren in de uitslag toch goed vertegen- iraordigd. Cees Cysouw uit Groe- de werd de beste Zeeuws-Vlaming op een keurige achtste stek. Lue Martens uit Hengstdijk werd veertiende en Axelaar Danckaert vijftiende. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Jozien Cornelis uit Cad- zand. Cor Mulker was de beste ve teraan. Wisse verspeelde de overwinning 'j de mannen tijdens de laatste I kluunpartij van 400 meter. Daar oouwde de Belg een voorsprong op, waarna niemand hem meer ton bedreigen. Kees Hoogerland uit Yerseke had net allemaal binnen twee kilome- ter bekeken. „Erlaggeenbescher- g bij het klunen en daardoor werden mijn schaatsen bot. Het was onbegonnen werk," liet de fesekenaar weten. jens de meeste schaatsers was het ijs erbarmelijk slecht. „Dit I was echt niet om te doen. Ik vraag me af wat die grote mannen ervan I vinden als ze dit allemaal zien," aldus Wisse. „Ach, je moest hier technisch kunnen schaatsen. Voor rest viel het allemaal best I mee," liet Vercamst zich ontval- 'w. Een winnaar voelt echter *it wat en zo was het ook in Sluis. Marco van der Meulen was in de Elfstedentocht wel wat gewend, maar dit ging hem toch ook wat te ■er. „Ik heb me afgemeld voor de We wedstrijd, want op Belgisch Jondgebied lagen er scheuren zo foot als twee vuisten. Ik dacht ®st dat het beter zou worden in België, maar het werd alleen maar «echter. Dat is jammer, want zo I J«uwarden (anp) - Het bestuur IJs vereniging Friesche Elf I ri j0n 's 'ocb nog in dubio over I "«kwalificatie van Piet Klei- Dat bleek tijdens een be- •Mursvergadering waarin de Jttiende Tocht der Tochten wS §eëvab,eerd- Zaterdag valt definitieve besluit'hierover. .„.?e arriveerde zaterdag als JWe wedstrijdschaatser op de kevaart. De vroegere olym- L - j wereldkampioen lange- Wjden wercj echter uit het bij„ement geschrapt omdat hij ki Pen een stempelpost gemist. -.^en-voorzitter Henk Kroes ie Laa,ntla8avond na afloop van keft estuursvergadering dat er is oS°Ver be de kwestie-Kleine tien j!s?uss'eerd- Zaterdag ko- kaar ,estuurders weer bij el- vast t°m °hiciële klassement tok sen- Daarin zijn dan e uftkomsten van de do- Bcontroles verwerkt. teJS? 2cmden ook andere ^'"l.dHjders onvolledige verd w a,arten hebben ingele- vierde Benthem> die als hnish passeerde, miste «tempel van Sneek. RenéRui- De Belg Vercamst bereikt na een solo als eerste de finish in Sluis. wordt meer afbreuk gedaan aan deze tocht dan er wordt opge bouwd." Het ijs was inderdaad niet al te best. Organisator Van Westen: „Maar dat is een speling van de natuur. Daar doe je niks aan. We gaan de baan nog wel schoonma ken voor de tocht van de grote jongens. Maar meer kunnen we er niet aan veranderen." Hubert Davids vertrok het snelst op zijn schoenen. Net als in de Tocht der Tochten moest er eerst een flink stuk worden gelopen. Dat ging Davids het beste af. Maar later in de wedstrijd was hij nergens meer te bespeuren. Op sommige kluunplaatsen trokken de schaatsers zelfs de schaatsen uit en werd dit onderdeel op de sokjes gedaan. Shortrackspecialist Geert Blan- chaert was ook goed uit de start blokken en eindigde uiteindelijk op de zevende plaats. Maar daar voor ploeterden de Zeeuwen Cor- né Lepoeter, Cor Mulker, De Loof en Wisse. Even verder was een erg dappere Cysouw terug te vinden. Ook Luc Martens uit Hengstdijk kon terugkijken op een geslaagde wedstrijd. Voor hem is in de win ter niets te dol en over kou hoor je hem nooit klagen. Een keurige veertiende stek viel hem dus ten deel. Zijn achterstand op de win naar was wel aanzienlijk. Toen Remy en Hennie Mangnus de uit slagen opmaakten, bleek de ach terstand van Martens op de win naar negen minuten. Danckaert uit Axel had slechts vijf tellen meer nodig en hield de Zeeuws- Vlaamse eer ook hoog. Martin de Kok uit Lewedorp ging Martens net vooraf en bewijst dat wielrennen en schaatsen elkaar prima verdragen. Rudie Buzeijn uit Schoondijke verraste vriend en vijand door zich ineens als vijfde te melden. Maar volgens de jury was dat niet allemaal vlekkeloos gegaan. Sluis maakte zich gistera vond al op voor de marathon van vandaag, die sportief gezien een klapper moet worden. Uitslag Sluis-Brugge-Sluis over 34 kilo meter: 1. A. Vercamst (België), 1.06.57, 2. op 2.17 F. Wisse (Vrouwenpolder), 3. op 2.54 M. de Loof (Goes), 4. op 3.15 J.L. foto camile schelstraete Ostyn (België), 5. op 3.47 C. Mulker (Haamstede), 6. op 5.12 C. Lepoeter (We- meldinge), 7. op 5.55 G. Blanchaert (Bel gië), 8. op 6.03 C. Cysouw (Groede), 9. J. Slabbekoorn (Driewegen), 10. F. van den Bossche (België), 11. E. Peiks (België), 12. W. van den Bossche (België), 13. M. de Kok (Lewedorp), 14. L. Martens (Hengstdijk), 15. P. Danckaert (Axel), 16. M. Slabbekoorn (Driewegen), 17. J. Meren (Oudelande), 18. M. van der Meu len (Oostburg), 19. R. Overmeire, 20. J. Dornsei (beiden België) 21. M. van Bun deren (Zaamslag), 22. C. Westerweel (Kapelle), 24. P. Klaaysen (Groede), 25. M. Boekhout (Breskens), 27. R. Buzeyn (Schoondijke), 28. D, Dieleman (Zaam slag), 30. J. Westerweele (Sluis) 31. P. Basting (Retranchement), 34. P. de Vis ser (Oostburg), 38. op 32.00 eerste vrouw J. Cornelis (Cadzand). zoals Kleine, voor- Wu .open e" Jan-Eise iige ?®P "eeft ook geen volle- zegnen e™Pelkaart. De rijders 4e Schaaf 1 be sternPels op j) spakken zijn afgedrukt. Door Rinus Verberkmoes Schapenbout - Tijdens de on langs gehouden jaarvergade ring had er bij AZW een op volger voor Levien de Groote gekozen moeten worden. Een kandidaat was er echter niet en zodoende liet de robuuste sigarenroker uit Schapenbout een leemte achter. Dat die als nog opgevuld gaat worden, staat voor De Groote zo vast als een huis. En als het aan hem ligt door een wat in de volksmond 'buitenstaander' heet. In zijn terugblik richting 26 maanden dat hij de voorzitters hamer bij de Axelse zaterdag voetballers hanteerde, geeft De Groote blijk van een stuk voldoe ning. Op zich niet verwonderlijk, want bij zijn aantreden zat AZW bestuurlijk in een impasse. Een crisis die, zo weet hij, voor een fiks deel werd opgelost door Jan Roose, die als man achter de schermen enorm veel werk ver zette en dat nog steeds doet. De Schapenboutenaar werd ge vraagd door Dries Wieland, die toen een rol in het interim-be stuur vervulde. „Ik heb toen al gezegd dat ik het maar voor een korte tijd zou doen. Verrassend was mijn op stappen dus eigenlijk niét. Te meer daar alle bestuursleden al in mei 1996 op de hoogte zijn ge steld," aldus Levien de Groote, die eerder al acht jaar en zes maanden de voorzittershamer bij de regionale COVS hanteerde en inmiddels al aan zijn vijfde sei zoen als 'president' van de rugby club Blue Diamonds functio neert. Door deze dubbelfunctie werd het mede door drukke werkzaamheden noodgedwongen tijd om een keus te maken. De verbondenheid met de rugbyclub bleek groter. Temeer daar hij daar al bijna vanaf de oprichting bestuurslid is en was. Tevreden Tevreden over zijn voorzitter schap bij AZW is Levien de Groote met name over het feit dat hij samen met een vrijwel geheel nieuw bestuur de zaken aardig op de rails heeft gekregen. „Finan cieel zit het goed. Er is rust in de vereniging en we zijn goede ama teurs gebleven. AZW is momen teel een club waarin het loopt zo als het moet zijn. Zij het dat het structurele plaatje nog niet hele maal rond is. Een nieuwe man, een buitenstaander die geen ver stand van voetbal moet hebben, maar organisatorisch goed on derlegd is, kan dat mogelijk rond maken," aldus De Groote, die uit de vraag om aan te blijven op maakt dat met tevreden over hem was. „Aanblijven zou teveel ruzie met ander clubs opleveren," gooit De Groote dan ineens op tafel. „Ik word enorm boos als omliggende clubs, Hoek buiten beschouwing gelaten, al vier maanden voor het aflopen van de competitie aan spelers lopen te trekken. Wij doen dat niet. Zij moeten dat ron selen ook laten. Trouwens, wat zijn ze er mee opgeschoten. Op welk niveau spelen zij nu. Minder of krap aan op gelijke voet met ons," zegt De Groote, die voor spelers die bij AZW aanklopten alleen maar gezelligheid en sport bedrijven in de aanbieding had. Tegenwoordig vaak te weinig. Voor hem voldoende, omdat in zijn optiek sponsorgeld naar de club moet gaan en niet in indivi duele spelers gestoken moet wor den. Een keus die zijn AZW maakte en aan vast wenst te hou den. li Levien de Groote, de robuuste sigarenroker uit Schapenbout, kijkt met genoegen terug op de perio de dat hij het voorzitterschap bekleedde bij de Axelse zaterdagclub AZVV. foto camile schelstraete Aan het modewoord van de laat ste jaren, privatisering, ontkwam AZW evenals vele clubs niet. Ondanks gesprekken met de ge meente zijn de Axelse zaterdag voetballers nog niet zo ver. En als het aan Levien de Groote ligt, duurt dat ook nog even. „Temeer daar wij een contract hebben dat door geen van beiden eenzijdig opgezegd kan en mag worden." De reden dat De Groote tegen een snelle privatisering is, ligt in het feit dat dit teveel via de rug van een legertje vrijwilligers zou moeten gebeuren. Voor Levien de Groote was en is dat een te grote gok. Hij stelt: „In goede tijden aan vrijwilligers geen gebrekfcJn mindere tijden sta ja overal zelf voor. Privatiseren op basis van 'de vrijwilliger' is dus fout." Toekomst Wat de naaste toekomst betreft, is De Groote ietwat pessimistisch of mogelijk enorm nuchter. Hij ziet het voetballen namelijk af kalven. „De jeugd zoekt het ver tier niet meer in de sport. En de nieuwe sociale wetgeving zal voor een terugloop in ledenaantal zorgen plus dat het spelen in teamverband onder een oplopen de druk komt te staan." Al met al zaken waarvan menig voetbalbestuurder de kriebels moet krijgen. Dat deze blik in de toekomst geen rol speelde in zijn beslissing om op te stappen bij AZW, mag uit bovenstaande duidelijk zijn. Wat voor hem wel bijzonder opmerkelijk was, is zo als hij constateerde: „Het teweeg brengen van een schokeffect." Dit fenomeen betekende voor AZW niet meer verliezen sinds de voorzitter er de brui aan gaf. „Voor collega's iets om over na te denken en mogelijk beter dan tussentijds de trainer buiten te schoppen." Het nagenieten van deze vondst is typerend voor Le vien de Groote, die zijn lach daarbij als camouflage voor een gemeend advies en knipoog rich ting 'buren' gebruikt. Wim Reniijn pakt gewestelijke titel Burgh-Haamstede - Wim Remijn van de biljartvereniging HIO uit Heinkenszand heeft de titel veroverd in de derde klasse libre van het gewest Zuid-Nederland. In café De Westhoek te Burgh- Haamstede, waar de biljartvereniging Onder Vrienden voor de or ganisatie zorgde, was Remijn al vrijwel zeker van de titel toen de slotpartij begon. Op dat moment voerde hij ongeslagen, met twee matchpunten voorsprong en met een veel beter algemeen gemiddelde dan naas te concurrent Theo van Aarsen uit Halsteren de klassering aan. Alleen als Wim Remijn met fors verschil en in een vrij groot aan tal beurten onderuit zou gaan in de slotpartij tegen Van Aarsen kon de titel in gevaar komen. Dat zat er geen moment in. Remijn hield zijn ongeslagen status niet vast, maar het verlies (70-80 in 32 beurten) was te gering om zijn titel te kunnen bedreigen. Jean-Pierre Vermeulen van De Smickel uit Hulst moest in deze gewestelijke eindstrijd genoegen nemen met een bescheiden rol. Hij finishte als achtste zonder één winstpartij en een algemeen gemiddelde van 2,07. Kampioen Wim Remijn behaalde twaalf matchpunten, een algemeen gemiddelde van 2,77 en een hoogste serie van 17 caramboles. Hij gaat ook naar de nationale eindstrijd die van vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 februari in Val- kenswaard gehouden wordt. Nieuwjaarsbijeenkomst KNVB in Breskens Breskens - In de afgelopen jaren hield een werkgroep namens de drie Zeeuwse groepen COVS (scheidsrechters), de WON (oefen- meesters) en de KNVB afdeling Zeeland een nieuwjaarsbijeen komst. In de huidige opzet, waarbij de KNVB afdeling Zeeland niet meer bestaat, worden er door het nieuwe bestuur van het district Zuid I geen nieuwjaarsbijeenkomsten meer georganiseerd. De Zeeuwse werkgroep, waarin nu de Zeeuwse regio vertegenwoordigers deel nemen, heeft besloten dat een dergelijk initiatief van scheidsrech ters, trainers en KNVB-bestuurders door moet gaan. Deze keer zal de nieuwjaarsbijeenkomst, waar allen die bij het Zeeuwse voetbal betrokken zijn, verwacht worden, in de kantine van de voetbalvereniging Breskens gehouden worden op sportpark Bae- rsande op vrijdag 10 januari. De bijeenkost begint om 19.30 uur. Eindstrijd eerste klasse libre in Eede Eede - De biljartvereniging Hof van Eede uit Eede houdt van vrij dag 10 tot en met zondag 12 januari het kampioenschap eerste klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd begint vrijdag 10 januari om 19.00 uur in het mul tifunctioneel centrum Hof van Eede en gaat zaterdag 11 en zon dag 12 januari om 13.00 uur verder. De wedstrijdleiding hoopt op de slotdag de finalepartij omstreeks 16.00 uur af te werken. Deelnemers: 1. titelverdediger Romain van Darnme (Hof van Eede), 2. Jo Boogaert (CBC Clinge) algemeen gemiddelde 6,85, 3. Bert Timmer (BW Terneuzen) 5,62, 4. Koos Kunst (ABC Breskens) 5,49, 5. Jo Leeraert (De Steense Carambole St.-Jansteen) 5,03, 6. Jan de Rechter (De Smickel Hulst) 4,95, 7. Staf de Baerdemaecker (De Kastelein Eede) 4,65, 8. Robin Claerhoudt (De Smickel) 4,58. Reserves: 1. Gerard Praet (De Kastelein) 4,02, 2. Pierre Levrier (De Smickel) 4,26, 5. Willy de Nijs (CBC Clinge) 4,27. Korfbalselectie met twee debutanten Bunnik - Bondscoach Jan Hof heeft voor de zaalinterland tegen België, 1 februari in Groningen, twee debutanten opgeroepen. Het gaat om Jonni Abbenhuis en Mady Tims. Beiden spelen bij Die Haghe. De selectie: vrouwen: Abbenhuis, Tims (Die Haghe), Brandt (Deetos), Smits (DOS'46), Bukkens (Oost-Arnhem), Koopmans (DKOD). Mannen: Poelstra (Nic.), Abbenhuis (Die Haghe), Voshart (Deetos), Steenbergen (Oost-Arnhem), Simons (PKC), Huizebosch (DOS'46). Gent - Tijdens indoorwedstrijden in Gent (Nieuwjaarsmeeting) realiseerden Rachida Moerman en Rafke Risseeuw, beiden C- juniores van de atletiekvereniging De Wielingen, ieder twee clubrecords. Moerman deed dit op de 800 meter met een tijd van 2.32,69 en op de 200 meter waarop ze naar een tijd snelde van 28,09. Risseeuw haalde sterk uit met de kogel (10,87 meter) en bij het hoogspringen (1,50 meter), even eens goed voor twee clubrecords. Verder vestigde ook C-junior Jas per Ruinard de aandacht op zich. Dit met de kogel waarmee hij vier keer boven zijn bestaand per soonlijk record van 11,02 meter stootte. Hij kwam uiteindelijk uit op 11,83 meter. Marin de Feijter bleef niet achter. Hij kwam even eens met twee clubrecords naar huis. Dit op de 60 meter horden Van onze atletiekmedewerker Oostburg - Sjaak Luteijn was de sterkste in de tiende editie van de door SV Oostburg ge houden Nieuwjaarscross. Lu teijn liep na drie van de tien af te leggen rondjes op het sport complex aan de Baljuw Vel- tersweg naar de snel gestarte Johan van Leeuwe toe om hem vervolgens in de steek te laten. Heinz-Peter Lauret, de laatste weken ook aardig op dreef, liep in de beginfase eveneens nog voor Luteijn, maar ook hij moest de Oostburgse lichtgewicht laten passeren. Lauret eindigde als derde. Op de korte afstand was Stefan Krijnen vele maatjes te groot voor de concurrenten. Ingrid Ver- heye won de vrouwenwedstrijd, terwijl Gert-Jan Lauret en Kay- leigh de Block de jeugdloop op hun naam schreven. Bram Ver- cruysse was de snelste van de se lectie van de SV Oostburg. De be langstelling voor deze tiende en jubileumeditie was overigens erg mager. Slechts 35 deelnemers kwam het startnummer afhalen. UITSLAGEN 4 KM Mannen: 1. Stefan Krijnen (Oost burg) 13.48, 2. Frans de Boevere (Breskens) 16.18, 3. Peter Don 17.19, 4. Wim de Reu (beiden Oostburg) 18.06, 5. Herman Verschaeve (Aar denburg) 18.28. Vrouwen: 1. Ingrid Verheye (Bres kens) 18.08, 2. Astrid de Waele 20.20, 3. Magda Duysserinck (beiden Oost burg) 20.55. 8 KM Mannen: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 27.30, 2. Johan van Leeuwe (Sluis) 28.19, 3. Heinz-Peter Lauret 29.48, 4. Jan van de Linde (beiden Oostburg) 32.14, 5. Jules van Muiken (Groede) 34.29. (11,87) en de 150 meter vlak (22,20). De delegatie van De Wie lingen, die onder leiding stond van Marc van Vlierberghe, kwam met 8 persoonlijke en 9 clubre cords naar huis. RESULTATEN DE WIELINGEN Jongens-pupillen A: Robbert Lauret 60 meter in 10,49 en verspringen 3.04 meter. Jongens D: Ronald Aarnoutse 60 me ter 9,81 (persoonlijk record), ver springen 13,46 (persoonlijk record). Remco Ultee 60 meter 9,93, 60 hor den 14,19 (persoonlijk record), 150 meter 24,33 (persoonlijk record). Gert-Jan Lauret 60 meter 4,03 (club record), 60 meter horden 12,88, 150 meter 22,79. Meisjes C: Rachida Moerman 60 me ter 8,59. Meisjes A: Suzan Lucieer 60 meter 8,88. Jongens C: Japser Ruinard 60 meter 8,51, 200 meter 27,93 (persoonlijk re cord), Erik de Munck 200 meter 27,35 (clubrecord), 800 meter 2.20,93 (persoonlijk record). Jongens B: Edgar Ultee 60 meter 8,81, 200 meter 28,11 (persoonlijk re cord) en 800 meter 2.20,16 (persoon lijk record). Zeist (anp) - Het demissionaire bestuur van de KNVB komt weer in actie om te onderhandelen over televisie-rechten en het in casseren van de bankgarantie van 180 miljoen gulden, die het tegoed denkt te hebben van het falliete Sport7. Het college-Staatsen had aan vankelijk de voornaamste man daten ingeleverd, omdat het vond niet voldoende speelruimte meer te hebben. Op dat standpunt is het teruggekomen. De komende twee weken gaat het bestuur onderhandelen over de rechten van samenvattingen van alle clubs over een periode van 2Vi jaar. Daaronder vallen ook die van Ajax en Feyenoord. Aanvankelijk hadden beide topclubs zich hier van gedistantieerd, omdat ze eerst wilden onderzoeken in hoe verre hiervoor toestemming no dig was van het ministerie van Economische Zaken. Ook onder handelt de KNVB over de recht streekse uitzendingen van 33 clubs, exclusief de drie topclubs Ajax, Feyenoord en PSV. De formatiecommissie, op zoek naar een nieuw bestuur, krijgt door de teruggekeerde activitei ten van het college Staatsen wat meer tijd. Met het vinden van be stuurlijke opvolgers wordt daar om nu wat minder haast gemaakt.

de Stem | 1997 | | pagina 9