Zeeuwse kust heeft weinig zwerfvuil Alle ille| reclame moeten Regionaal Zorgoverleg stemt in met afslanking Antonius Nieuwe middel toegepast in De Honte Boetes voor reeks voorrangsfouten Boete voor laten schrikken fietster Nieuwe toeristengids promoot andere route POLITIE RAPPORT Philippine-beraad zit op 't vinkentouw Sluis wil aft UITSLAGEN DE STEM ZEELAND Westerscheldekust het schoonst Iraans gezin mag blijven Broze rugwervels sterk genoeg gemaakt voor stabiliserende operatie Schoorsteenbrand Extra snelheidscontroles op weg Aardenburg-Eede Vrouw bij ongeval zwaar gewond Voor 1250 gulden hennep onderschept Snelheidscontrole Onder invloed Openstaande bekeuringen Zonder rijbewijs Vernielingen Doorrijden na ongeval Botsing met blikschade Bedrijfstennis Hulst Recreatief volleybal Cadzand 'Herindeling mogelijk toch op de loer' DE STEM ui Daansen gener De Snelvlieger f Koer sb al WOENSDAG 8 JANUARI 1997 £3 Van onze verslaggeefster Oostburg - Het Regionaal Zorgoverleg West-Zeeuws- Vlaanderen stemt in met de plannen van de Ziekenhuis- groep Zeeuws-Vlaanderen om het Antoniusziekenhuis in Oostburg drastisch af te slan ken. Het Zorgoverleg waaraan alle West-Zeeuws-Vlaamse verzor gingstehuizen, de Stichting Thuiszorg, verpleeghuis De Stel le, het Algemeen Maatschappe lijk Werk, de bejaardenraad en de stichting Welzijn deelnemen, is positief over de ideeën van 'de groep van wijze mannen' om van het Antonius een polikliniek met hotelfunctie te maken. Voorzitter J. Sanders van het Re gionaal Zorgoverleg, stelt dat de ontwikkelingen rond het Anto nius op een positief kritische ma nier zullen worden gevolgd. „Wij proberen zo veel mogelijk onze medewerking te verlenen aan de instandhouding van een zo opti maal mogelijke gezondheidszorg in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het is beneden alle realiteit om voor zo'n klein gebied een volledig zie kenhuis intact te houden. Dat is gewoon niet haalbaar. Wij kun nen ons dan ook prima vinden in de aanbevelingen van de groep wijze mannen. De gezondheids zorg in West-Zeeuws-Vlaanderen mag niet verloren gaan en daar om heeft voor ons het plan om van het Antoniusziekenhuis een polikliniek met hotelfunctie te maken, de meeste overlevings kansen." Sanders is niet bang dat West- Zeeuws-Vlamingen voor hun ge zondheidszorg massaal naar Bel gië zullen trekken. „De toeloop naar België valt mee. In het zie kenhuis is er bijvoorbeeld sinds kort een nieuwe reumatologe en gezien de grote toeloop van pa tiënten kiezen de meeste mensen dus nog steeds voor zorg in eigen streek." A. Basting van de stichting 'Be houd Antonius' is erg teleurge steld in het standpunt van het Regionaal Zorgoverleg. „Dit valt bijzonder koud op ons dak. Op deze manier wordt volledig voor bij gegaan aan de belangen van de West-Zeeuws-Vlaamse bevol king. Het mag niet zo zijn dat het ziekenhuis volledig wordt uitge kleed en wij zijn bang dat dat op deze manier wel gebeurt." In tegenstelling tot Sanders is Basting van mening dat West- Zeeuws-Vlamingen nu en in de toekomst wel degelijk in grote getale naar België 'vluchten'. „De afstand naar Terneuzen is voor de meesten veel te ver. Onze streek vergrijst en vooral ouderen zien het niet zitten om naar De Honte te gaan. Ook is het percen tage particulier verzekerden hier erg hoog. Deze mensen beslissen zelf waar ze worden behandeld en kiezen, gezien de afstand en de snellere service, al snel voor onze zuiderburen. Daar komt nog bij dat de Europese Raad op korte termijn zal beslissen of zieken fondspatiënten ook in buurlan den medische zorg mogen onder gaan." Ondanks deze nieuwe tegenslag voor de stichting, gaat ze door met actie voeren. Basting: „Het wordt hoog tijd dat we de koppen weer bij elkaar steken, we geven de moed zeker nog niet op! Van onze verslaggever Terneuzen - Langs de Westerscheldekust bij Terneuzen komt relatief gezien weinig zwerfvuil voor. Op de kuststrook bij Cad- zand daarentegen is afgelopen jaar wel veel zwerfvuil aange troffen. Dat blijkt uit de rapportage 1996 van het Europese pro ject Coastwatch. Doel van dit project is de hoeveelheden zwerf vuil van de kustwateren in kaart te brengen en de kustlijn schoon te maken. In Zeeuws-Vlaanderen deden de scholengemeenschappen Zelden- rust-Steelantcollege in Terneu zen en Het Zwincollege in Oost burg aan dit project mee. Leer lingen van de Terneuzense scho lengemeenschap speurden op 8 november de Westerscheldekust bij Terneuzen af op zoek naar zwerfvuil. De bevindingen van deze zoek tocht zijn samengevat in de rap portage. De provincie Zeeland steekt wat dat betreft gunstig af tegen de rest van Nederland. Het gemiddeld aantal stuks zwerfvuil over de gehele Nederlandse kust bedraagt 115 stuks per vijfhon derd meter. In Zeeland is dit pro- Van onze correspondent Hulst - Het Iraans gezin van Mustafa Aghavali - Mustafa, zijn echtgenote Arezoo en hun kinderen Merhsad en Mehrmaz - dat sinds enige tijd in Hulst woont, mag in ons land blijven. Dat is bekendgemaakt door Eddy Bertram, die samen met veel Hulstenaren een in tensieve maar zeer succes volle handtekeneningactie heeft gehouden om het Iraans gezin voor uitwijzing te behoeden. De rechter in Zwolle heeft het advies tot uitwijzing teniet gedaan. Justitie maakt binnenkort bekend maken welke status het gevluchte Iraanse gezin krijgt. Het gezin is enorm dankbaar voor de steun die ze van velen heeft ontvan gen. „Het waren zeer span nende tijden voor hen en de acties hebben uiteindelijk toch succes gehad," besluit Bertram. vinciale gemiddelde 42,7 stuks per vijfhonderd meter. In totaal gaat het om 3542 stuks zwerfvuil. De Westerscheldekust bij Ter neuzen zit daar met een aantal van ongeveer twintig stuks per vijfhonderd meter ruim onder. De kuststrook bij Cadzand trekt dit gemiddelde echter aardig om hoog. Leerlingen van het Zwin college telden ongeveer honderd zestig stuks zwerfvuil per vijf honderd meter. Cadzand staat hiermee op de tweede plaats in Zeeland. Langs de kust van Schouwen-Duiveland werd nog iets meer zwerfvuil aangetroffen. Vooral plastic In het rapport is ook een top tien opgenomen van de aard van ver vuiling. Langs de Zeeuwse kust werd plastic het meest aangetrof fen, gevolgd door onder andere houten pafiets, touwen, netten en kabels, drinkblikjes, piepschuim en schoonmaakmiddelen. Van al het vorig jaar aangetroffen zwerfvuil was 46 procent ver vaardigd uit kunststoffen. In Zeeland blijkt verder 33 pro cent van het vuil vanuit zee af komstig te zijn. Twaalf procent is toeristisch vuil en 52 procent heeft een onbekende herkomst. Drie procent van het zwerfvuil komt vanaf land. Inventarisatie Aan het project Coastwatch de den vorig jaar 100.000 mensen uit 22 landen mee. In ieder land zijn vergelijkbare vragenlijsten ver spreid. De resultaten worden door Coastwatch Europe in Ier land gebruikt om een inventari satie te maken van de hoeveel heid zwerfvuil langs de Europese kusten. Met die cijfers wil de or ganisatie maatregelen op het ge bied van zee- en kustmilieu toet sen. Het rapport wordt vandaag door een delegatie van het Zeldenrust- Steelantcollege overhandigd aan wethouder K. van der Hoofd van Terneuzen. De overhandiging vindt plaats op het gemeentehuis. De bromfietser botste tegen C.'s auto en hield daar een open breuk aan over, waardoor hij ge durende zes weken niet kon wer ken. C. zei gisteren op de recht bank in Terneuzen dat hij de brommer niet had kunnen zien, omdat deze van achter een bord vandaan kwam. Laconiek Op de suggestie van kantonrech ter Klarenbeek, dat hij misschien niet goed had gekeken, ant woordde hij laconiek: „Ach, het was een maandagochtend. U weet wel hoe dat gaat?" Dat wist Klarenbeek niet en overeenkom stig de eis van de officier van jus titie veroordeelde hij de man tot een boete van vijfhonderd gul den. Eveneens in Terneuzen, op 22 mei op de Axelsestraat, zag A.H. uit Kerkdriel een tegemoetkomende bromfietser te laat, toen hij links af de Van Cantfortstraat wilde inslaan. Hij stopte nog, maar de neus van zijn auto stond al op het fietspad en de brommer vloog er De orthopedisch chirurgen A. Corbey (links) en A. Steffee blikken tevreden terug op de rugoperatie die ze gistermorgen in zieken huis De Honte verricht hebben. foto camile schelstraete Een maand geleden bo gen de twee orthope disch chirurgen zich via de computer over de rugwervels van een 48- jarige Zeeuws-Vlaamse. De een zat in ziekenhuis De Honte in Terneuzen, de ander in Cleveland- Ohio. Gistermorgen voerden beiden de nood zakelijke operatie met succes uit. Voor het eerst in Zeeland werd daarbij een revolutionair middel gebruikt. Door Gerlach Hochstenbach Tevreden blikten A. Corbey (Terneuzen) en A. Steffee (Cle veland) gisteravond terug op de succesvolle vier uur durende operatie. Beiden hebben eerder met elkaar samengewerkt. Stef fee heeft in de jaren tachtig een methode ontwikkeld om de sta biliteit van rugwervels te her stellen. Dat gaat met platen en schroeven, die de wervels bij el kaar houden. In 1985 heeft hij op uitnodiging van Corbey drie gastoperaties in Nederland ver richt. Waaronder een in het toenmalige Elisabeth-zieken- huis in Sluiskil. Sindsdien heeft Corbey de Stef- fee-methode regelmatig uitge voerd. Begin december zocht hij voor een 'second opinion' per computer contact met de Ameri kaan. Het ging daarbij om een patiënte wier rugwervels ver schoven waren. Probleem was dat ze aan kalkarmoede van de botten lijdt. Die bleken te broos om er de schroeven in te kunnen draaien. Tijdens dat gedigitali seerde 'consult' bood Steffee aan samen met Corbey de opera tie in Terneuzen te verrichten. 'Puur natuur' De chirurgen waren het er snel over eens dat ze het pas tweeën eenhalf jaar oude middel Norian SRS moesten gebruiken. Dat spul, opgebouwd uit calcium en verschillende fosfaatpoeders, vervangt het oude cement en heeft als grote voordeel dat het omgezet wordt in eigen bot. „De botcellen zien Norian als eigen materiaal. Het is patiëntvrien delijker, puur natuur," stelt J. Fleskens, manager van Norian bv in Europa. „Niet bij elke breuk is het nodig om Norian te gebruiken," zegt Corbey. „Norian is vooral een uitstekend middel bij mensen met broze botten. Normaal ce ment wordt bij inspuiting 70 graden. Hierdoor kunnen vitale weefsels aangetast worden. No rian wordt niet warmer dan 38 graden en er is veel minder risi co bij de operatie." Minder lang gips Norian is gisteren pas voor het eerst in Zeeland bij een rugope ratie gebruikt. Een dergelijke toepassing heeft alleen nog maar in Amsterdam plaatsge vonden. Doorgaans wordt het spul vooral bij pols- en heup breuken toegepast. Voordeel is dat patiënten veel korter in het gips moeten. Corbey's collega Steffee is vorig jaar juli met pensioen gegaan, maar voert zijn 'eigen' operatie nog overal in de wereld uit. Hij noemt Norian het 'product van de toekomst'. Maar hij laakt de strenge houding van de Food en Drug Administration (FDA) in zijn eigen land, die Norian nog steeds niet heeft goedgekeurd. „Dat soort nieuwe producten komen in Europa veel makkelij ker en eerder op de markt. In Amerika duurt dat jaren." Vandaag is Steffee alweer op weg naar Londen, waar hij en kele operaties verricht. En de Zeeuws-Vlaamse patiënte? „Die kan over een paar dagen weer lopen en over een week waar schijnlijk naar huis," zegt Cor bey. Van onze verslaggever Terneuzen - Bij het rechtsafslaan vanaf de Rooseveltlaan in Terneuzen, op 6 mei van vorig jaar, had P.C. uit Sas van Gent een tegemoetkomende brommer niet gezien. Van onze verslaggever Terneuzen - Het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen pro moot alternatieve routes via Antwerpen om de regio snel en ge makkelijk te bereiken. Het Bureau wijst hierop in de nieuwe accommodatiegids. boven op. Het slachtoffer hield er een gebroken zitbeentje aan over. H.'s advocate wees op de onover zichtelijke toestand op de Axelsestraat, waar altijd veel au to's, soms tot op de hoeken staan geparkeerd Dat nam volgens Klarenbeek niet weg dat H. niet op tijd was gestopt. Omdat de ge volgen niettemin waren meege vallen en mogelijk de bromfietser mede schuld aan het ongeluk had, halveerde hij de geëiste boe te van vijfhonderd gulden. Beklemming De auto met vakantiegangers die op 3 augustus over de N61 nabij IJzendijke reed, had A.v.T. uit die plaats niet gezien. „Voor ik het wist, zat ik beklemd," vertelde hij. De slachtoffers kwamen er ook niet al te best vanaf, met di verse kneuzingen, breuken en verwondingen. De officier eiste ook in deze zaak een boete van vijfhonderd gulden, maar met het oog op de reeds geleden materiële schade, haalde de kantonrechter daar honderd gulden vanaf. Deze gids nieuwe stijl is een eerste aanzet tot kwaliteitsverbetering in logies. De full-colour brochure komt volgens het Toeristisch Bu reau tegemoet aan de trend dat de consument hogere kwaliteitseisen aan een product stelt. „Door Zeeuws-Vlaanderen met beeld- en tekstmateriaal te pro moten als regio voor het hele jaar door, wordt ingespeeld op het toe nemend aantal korte vakanties buiten het hoogseizoen." De brochure geeft informatie over hotels/pensions, congrescentra, groepsaccommodaties, kamers met/zonder ontbijt, campings, kamperen op de boerderij, cara- vanhuur, dorpslogementen en va kantiewoningen. 'Bungalowparken' vormt een nieuw katern. Logiesverstrekkers kunnen door middel van symbo len aangeven over welke facilitei ten hun accommodatie beschikt. De laatste pagina's met gegevens omtrent de bereikbaarheid van Zeeuws-Vlaanderen worden doorgedrukt. De VW-kantoren en de toeristisch-recreatieve on dernemers kunnen deze door drukken gebruiken om de gasten te attenderen op de mogelijkhe den om de regio snel en efficiënt te bereiken. De nieuwe accommodatiegids wordt gepresenteerd tijdens de Vakantiebeurs in Utrecht. Deze beurs vindt tot 12 januari plaats in de Jaarbeurs. Daarnaast is de brochure in een Nederlands- en Duitstalige versie verkrijgbaar bij de VW's in de regio a 2,50 gulden per stuk. Het Bureau voor Toerisme Zee land presenteert zich samen met de regionale promotiestichtingen van Schouwen-Duiveland, Wal cheren en Zeeuws-Vlaanderen op de Vakantiebeurs in Utrecht. De Zeeuwse stand is onderdeel van het Nederland-paviljoen. Doel van de beurspresentatie is de be zoeker kennis te laten maken met de gevarieerde vakantiemogelijk heden van Zeeland in het alge meen en de diverse regio's in het bijzonder. Sas van Gent - Door snel reageren van de plaatselijke brandweer is een schoorsteenbrand in de wo ning aan de Driekwartweg 2 in Sas van Gent gistermiddag onder controle gebleven. Aan het huis ontstond met uitzondering van een verbrand rookkanaal geen schade. Volgens commandant Cappaert was er sprake van een klassieke schoorsteenbrand. Middelburg - Er komen meer snelheidscontroles op de weg van Aardenburg naar Eede. Dit hebben Gedeputeerde Staten gisteren op verzoek van de Dorpsraad Eede besloten. De dorpsraad had eigenlijk om snelheidsremmende maatregelen gevraagd ter hoogte van het kruispunt Brieverstraat-Brievers- weg-Kijksweg. Die komen er misschien ook, schrijven GS, maar dat besluit kan nu nog niet vallen omdat in heel de streek de ver keersveiligheid wordt verbeterd door het project Duurzaam Vei lig. Gemeten is dat 50 procent van de passerende automobilisten op deze plek te hard rijdt. Van onze verslaggever Terneuzen - Een schedelbasisfractuur en een gedeeltelijke ver lamming. Dat hield een fietsende vrouw over aan een ongeval in de Prins Hendrikstraat in Axel op 31 januari van vorig jaar. Automobilist A.H. parkeerde er zijn auto en opende zijn portier zonder om te kijken. Het volgen de dat hij hoorde was een harde klap. Die werd veroorzaakt door de achteropkomende fietster die met haar hoofd hard op een riool deksel terecht was gekomen. Of de vrouw, die inmiddels nage noeg is hersteld, nu daadwerke lijk tegen H.'s autoportier was aangereden, is nog steeds niet duidelijk. H. wist het niet, want hij was door het gebeurde erg van slag. Een getuige kon wel de klap bevestigen, maar had ook niet ge zien of de vrouw de auto had ge raakt. Onderzoek door de politie had geen sporen aan de auto aan het licht gebracht. Voor officier van justitie Fetter was dit gisteren reden om de ten lastelegging te wijzigen. Die wij ziging kwam erop neer, dat H. door onvoorzichtigheid de vrouw had laten schrikken waardoor ze uit balans was geraakt. Zij eiste een boete van vijfhonderd gulden en kantonrechter Klarenbeek legde die ook op. Terneuzen - Een 19-jarige vrouw en een 27-jarige man uit Ninove zijn afgelopen maan dagmiddag op de Nieuwediep- straat aangehouden met 158 gram hennep. De waarde van de drugs was 1250 gulden. Schoondijke - Bij een snel heidscontrole op de rijksweg zijn vijf van de iets meer dan vijfhonderd automobilisten bekeurd. Op de Willemsweg registreerde de politie dertig overtreders op 103 passanten. Een van de bestuurders reed 42 kilometer te hard. Kloosterzande - Een 39-jarige man uit Kloosterzande is be boet met 350 gulden omdat hij met een alcoholpromillage van ruim 0,5 promille over de Wil lem Alexanderstraat reed in zijn auto. •IJzendijke - Een 31-jarige au tobestuurder uit Venlo is in de nacht van maandag op dinsdag gecontroleerd op de Water- vlietseweg. Het bleek dat hij nog voor bijna 250 gulden aan boetes had openstaan. De man betaalde direct en mocht zijn weg vervolgen. Terneuzen - Een 16-jarige jon gen is in de nacht van maandag op dinsdag rond drie uur aan gehouden op de Rooseveltlaan terwijl hij een auto bestuurde Tegen de jongen, die tijdens de controle een valse naam opgaf is proces-verbaal opgemaakt. Oostburg - Een 43-jarige man uit Oostburg heeft voor 500 gulden schade aan zijn auto Een onbekende vernielde in de nacht van maandag op dinsdag de antenne en een spiegel van het voertuig, geparkeerd aan de Noordwal. Koewacht - Een 30-jarige au tobestuurster uit Koewacht is gisterochtend rond half acht aangereden door een onbeken de automobilist. Ze bleef ach ter met een vernielde buiten spiegel, een schadepost van zo'n 250 gulden. De veroorza ker van het ongeval reed na melijk door zonder zich be kend te maken. Oostburg - Bij een botsing tus sen de auto van een 50-jarige bestuurder uit Nieuwvliet en een 62-jarige autobestuurster uit Oostburg, gistermiddag op de kruising van de Grote Beer met de Melkweg ontstond al leen blikschade. De aanrijding was het gevolg van een voor- rangsfout van de man uit Nieuwvliet. Poule A: De Zilveren Klomp-De Boy 6-2. Poule B: Luctor-Reinaert 5-3, STI-Kredietbank 4-4, ING Hulst- CIS 5-3, De Letter-Messagie Goudgeel 0-8, Hans Anders-V&K 5-3. Poule C: Het Bonte Hert-Kom pleet Nijboer 0-8, Vael-Stunt- markt 1 8-0, Cretex-Stuntmarkt 2 2-6, Van Damme-De Koeyer 6-2, Aquavia-Sloebers 2-6. Poule D: Trablo-Bellamy 2-6, Fas- saert-Rabo Hulst 1 5-3, Roctus- Trablo 8-0, Bellamy-Van Seume- ren 4-4, HAS 1-Stuntmarkt 3 8-0, Rabo Hulst 2-Bleyko Beton 2-6. Poule E: Gemeente Axel-Euro- groen 4-4, Bun-Dico 4-4, Van We- semael-Rabo Kloosterzande 4-4, HAS 2-Wabeko 5-3, Cerestar- Randstad Polytechniek 4-4. STANDEN Poule B: Luctor 6-29, Kredietbank 5-26, V&K en Messagie Goudgeel 6-26, Fermont Terneuzen 5-25, Hans Anders 5-22, STI 6-19, ING Hulst 5-18, De Letter en Reinaert 5-17, CIS 6-15. Poule C: Kompleet Nijboer 6-34, Cretex 5-2, Van Damme 6-26, Vael 5-23, Stuntmarkt 2 en Aquavia 6- 22, Het Bonte Hert en De Sloebers 5-21, Stuntmarkt 1 6-17, De Koeyer 5-15, De Schrijver 5-13, Van Seumeren 5-8. Poule D: Bleyko Beton 5-32, Rabo Hulst 16-31, HAS 1 5-27, Fas-sae- rt 5-24, Bellamy 6-24, Roctus 5-22, Media Video 5-21, Rabo Hulst 2 6- 21, Stuntmarkt 3 6-19, Trablo 6- 11. Poule E: Bun 5-30, Randstad Poly techniek 6-30, HAS 2 5-27, Van Wesemael 5-24, Cerestar 5-22, Di- co en Eurogroen 6-20, Wabeko 6- 19, Medico Fit 5-18, Rabo Kloos terzande 6-16, Gemeente Axel 5- 14. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd de vijfde com petitiedag afgewerkt van de re creatieve bedrijfsvolleybal- competitie. UITSLAGEN Poule A: GSV-Sente Recrea 2-1, DSV 1-VCG 3-0, Sente Recrea- Zwin 0-3, Truus-Tack VA-VA. Poule B: Krikje-YVC VA-VA, Hoge Springer-ClOOO 0-3, DSV 2-Hoge Springer 2'A-'A, P&H-Krikje 1-2. STANDEN Poule A: Zwin 6-1314, Tack 6-13, Truus 6-1114, GSV 5-9, Sente Re crea 6-9, DSV 1 6-4, VCG 5-0. Poule B: C1000 6-17, Hoge Sprin ger 7-1114, DSV 2 7-914, Krikje 7- 9'A, YVC 7-9k, P&H 6-3, Van onze verslaggever Kloosterzande - Hoewel de storm rond een gemeentelijke her indeling in Zeeuws-Vlaanderen is geluwd blijft het zogenaam de Philippine-beraad op het vinkentouw zitten. „Want het onderwerp herinde ling mag dan wel van tafel zijn, dat wil niet zeggen dat het niet ooit weer als een duveltje uit een doosje tevoorschijn komt," zegt de Hontenisser burgemeester T. Steenkamp, voorzitter van het beraad. Front In het Philippine-beraad hebben de gemeenten Hontenisse, Axel, Sas van Gent en Sluis-Aarden- burg samen een front gevormd met het doel de gemeentelijke herindeling in Zeeuws-Vlaande ren tegen te houden. De vier ge meenten zijn daarin voorlopig geslaagd, want wat de provincie betreft is de herindeling van ta fel. De kwestie is nu in handen gelegd van de staatssecretaris, maar de leden van het Philippi ne-beraad verwachten uit die richting niet te veel onheil. Im mers, de meerderheid van de Eerste Kamer, CDA en PvdA, sprak zich in september al uit te gen een verdere herindeling van Zeeuws-Vlaanderen. 'Geen knelpunten' De vier 'kleintjes' in Zeeuws- Vlaanderen staan nog steeds op het standpunt dat er in de streek geen knelpunten aanwezig zijn die een herindeling van de ge meenten zouden rechtvaardigen. Volgens de vier blijkt uit niets dat de huidige gemeenten hun taken en toekomstige taken niet naar behoren zoudén kunnen uitvoeren. De recente uitvoering van nieu we taken als de Wet Voorzienin gen Gehandicapten, decentrali satie van onderwijs, Nieuwe Al gemene Bijstandswet en derge lijk tonen volgens de vier juist het tegendeel aan. Het nogal eens aangevoerde ar- i gument van gebrek aan be stuurskracht snijdt volgens het Philippine-beraad geen hout „Met full-time wethouders is men niet zonder meer verzekerd van een betere kwaliteit als be stuurder," vindt het beraad. Nog los van het feit dat een gemeente pas de mogelijkheid heeft full time wethouders aan te stellen vanaf 18.000 inwoners. „Overi- gens zijn juist part-time be- stuurders goed voor de relatie met de burgers omdat zij midden in de gemeenschap staan en bin nen die gemeenschap ook direct aanspreekbaar zijn." Gelag Het Philippine-beraad voert oob de hoge kosten van een herinde- I aan als argument in de Het Rijk zal namehj» mondjesmaat met geld daarvoor over de brug komen I „Dat betekent dat de burgers he I ling strijd maar Van onze verslaggever «luis/Aardenburg - Een groot a; konijnen zorgt voor veel overla: jje gemeentelijke begraafplaat Sluis. Evenals dat in voorgaande jaren h< val is geweest, heeft het gemeen stuur daarom aan de provincie ver Van onze verslaggever Middelburg - De duizenden Zeeuwse wegen en in de dorpei oktober verdwenen zijn. J Met deze harde eis als goed voor- nemen stapt het Zeeuwse provin- 'j ciebestuur het nieuwe jaar in. Al 1 jaren voert de provincie actie te- gen de borden, maar het wil maar niet lukken om ze op juridisch I juiste gronden te verwijderen. Nu schijnt het er dan toch van te komen, aldus mededelingen van 1 het provinciebestuur. De Provin- ;J ciale Milieuverordening Zeeland M moet ervoor worden gewijzigd en wanneer de Zeeuwse Staten daar de handtekening onder hebben gezet, kan het opruimen begin- I nen. 'J Maar eerst gaat de provincie alle I borden, ook de nieuwe, inventa riseren. Dat gaat in april gebeu ren. De eigenaars krijgen dan be richt en hebben tot 1 oktober de tijd om de borden weg te halen. Blijft een bord na die datum staan, dan kan de eigenaar reke nen op een boete of een rekening i Van onze correspondent Oostburg - Bij de postduivem Oostburg is R. Daansen generaal I punten. Tweede werd J. de Smet I met 8200 punten. 4. A. de Wever I met 7374 punten. OVERIGE UITSLAGEN OUDE DUIVEN Vitesse onaangeduid: 1. J. de Smet, 2. R. van Hee, 3. R. Daansen. Aangeduid: 1. R. van Hee en A. de Wever en dochter, 3. J. de Smet. I Midlond onaangeduid: 1. M. Buys- I se, 2. J. de Smet, 3. C. Klaasse. Aangeduid: 1. M. Buysse, 2. C. I Klaasse, 3. T. de Poorter. I Dagfond onaangeduid: 1. J. de I Smet, 2. A. de Wever en dochter, 3. 1 G. Tas. Aangeduid: 1. J. de Smet, I 2. A. de Wever en dochter, 3. J. I Boerman. j Overnachtfond onaangeduid: 1. G. gelag moeten dl uc betalen," stelt Steenkamp. J „Niet alleen de burgers int ffm J| vier gemeenten, maar ook die ui Hulst, Terneuzen en Oostbuig Ga maar na, er moeten wae gelden worden betaald, nieu gemeentehuizen gebouwd- lasten voor de inwoners zijn al behoorlijk. Het kan toch ni zo zijn dat de burger straks vo al die kosten moet opdraaien. Burgemeesters en wethouia van de vier gemeenten ieder via hun eigen contacten in Den Haag mogelijk druk uit te oefe „Wij begrijpen dat de hen lingstrein ook daar in een lag versnelling is gezet, v Steenkamp. ,i „Maar we zijn er nog niet v Daarom blijven wij als Phi W ne-beraad op de trein zitte aan de rem te trekken. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. J. van Mol/B. de Vrieze, 2. F. van der Heyden/A. de Maeyer, 3. G. Pauwels/M. de Weyn. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 25 personen: 1. H. de Gucht/I. Vereecken, 2. J. Rom- bout/T. de Waal, 3. A. Weese- poel/L. Neve. Hulst - KBO, zaal De Lieve. Mat 1: «V-S' de B°t/G. de Witte, 2. L. de witte. Mat 2: 1. A. Emeneel/M. Blommaert, 2. L. de Witte/M. de Lamswaarde - KBO, zaal De Lui- di 4.-1* jouw-van Poele/J. q at jouw, 2. E. van Driessche, 3. L. Jala/A. van Driessche. terhole - Dorpshuis, KBO: 1. M. van Campen-Schelfhout/E. van nessehe, 2. A. Hemelaar-van Bimste/J. de Maat, 3. M. Freijzer- ijP?Jselee/A. van Driessche. uiddorpe - Zaal 't Kaaike, veer- wen personen: 1. W. Kemp/R. a 2' Roeiand/M. Suy, 3. A_ de Bock/J. Suy. stoppeldijk - KBO, 't Gelaag: 1. P. «nkenstein/R. van de Velde, 2. Van Laar/J. Lauwers, 3. Cappaert bankaart/mevrouw Kaartineen vfc"Namen - Zaal De Grens- I- C. Suurt-L. Timmer- S f B1°mmaert-R. Thiele- B(wao„ van Waterschoot-H. 54r^fUZen Zaal Du Commerce, hem vS<?n?,n' J°keren: 1. Van Tic- BiSi'. Siemens, 3- L- de Ruiter. Zv - i de Vos, 2. mevrouw Axel 3- A. Hense. Asselmo S?e50eSen- Bieden: 1. P. Riike^rl' i Messadi, 3. H. de 345 alstand: L F- Asselman J. HaS"; 4 J' Hoogstad 336, 3. 1 G M punten. Jokeren: Amhrki?r'ln'Ji 2- M- Hamelink, T. HameU^v1'. o aalstand: 1- M- hrosim^J „punten- 2- T- Am" pÏÏteS. 184' 3' A' Verhulst 178 Mnenanjw,nt St-Albert, 56 per- poppe 3le$V' R' de Wit' 2 R' mevrouw t Harman. Jokeren: 1. 3. mevrouw No'z mevrouw Helen, sonèfkJaal DaRinga. 125 per- »ewouw P®n: L L' van Hijfte, 2. Jokeren- i ppe' 3- W. Talboom, de Bruin 4 mevrouw Ferket, 2. J. Hulst ismevrouw Meijer, strijd von?!?dgeclub Hulst, wed- Bngsen lvr °mPetitie. A-groep: 1. Drfcl JMash 2. Herman-Van de groep' 'i htPaar Biesbroeck. B- Voet-Van „A. m^ene-Kint, 2. Stam. o 5.0tegem, 3. De Waele- Burm 2 vS.?5pi 1 Maenhout- laert-TipiZ^ -Deltour, 3- staI" i^egtX"1^ D-groep: 1. De Leeuw 3 ut 2 Merison-De groep-JJaas-Van Leeuwen. E- P- v Hageman-De Ridder, 2.

de Stem | 1997 | | pagina 14