i MDAG GEOPEN Vastgevroren binnenvaartschippers: Dan maar schaatsen Eigenaren schepen zijn bang voor krakend ijs Ruststand proces Hakkelaar: 2-1 voor justitie M^^y.ian Brugman Twaalf jaar cel voor overvaller Geldnet De Stem l Prijs 1997 Deel IJssel vriest dicht sm; Gesprek vereniging Bersiap I )e^e|Fd Boek over Octopus-bende hoeft niet uit de handel Een beloning van tienduizend gulden A2 DE STEM BINNENLAND A3 Kinderen van Tiengemet en per heli naar school Interesse voor 'Pooltocht' op Waddenzee VAN 11.00 TOT 17.00 UUR 1997 111 ZATERDAG 4 JANUARI 1997 ië en Ierland: Iseld door brede Lichte stijging iuur; zondag )ond plus 5 gra- Jnburg: Overwe- Inaar zondag in .1 Belgie ook nu iGeleidelijk iets 'iet zondag maxi- srhet vriespunt, dden-Frankrijk: king en kans op Tamelijk veel meest lichte Inaxima iets bo- |nt. Zaterdag nog jaf en toe regen, Sok ijzel. Zondag Joger met vooral fclandse Zeekust ■en. Middagtem- '|000 meter in de T Alpen rond -8 estendig met re- isbuien. Middag en de kust varie- en 14 graden, jlkenvelden en pt onweer en in plaatselijk veel Ima uiteenlopend Jj het vriespunt op logvlakte tot tus- j graden aan de landen: Zaterdag roog en af en toe alf tot zwaar be- ieuw buien, ook Middagtempera- paden. biza: Naast wol- ik wat zon en ag eerst nog een of onweersbui, ratuur ongeveer tendig met een in het noorden ima uiteenlopend raden boven het et noorden tot 17 en Kreta: Vooral rdwesten enkele delijk iets lagere dag uiteenlopend i rond Thessaloni- Peloponnesos en het noorden flink oog. Naar het zui- bewolking en van sneeuw; hier en mperatuur in de pen op 1500 me de buurt van het indag weer aan- der. Veel bewolking met sneeuw,eerst de zuidflank van ssief. Maxima in its onder nul in het boven nul in het wind. Heest bewolkt en tijd sneeuw, eerst zuiden, later juist en. Vrij veel wind. c op 2000 meter ongeveer -12 gra- ig. In de lagergele- 's middags lichte irst. FOONTJE ie bellen we een on. Zijn of haar t telefoonnummer 2 in het nummer letter A, B of C etc. k? 5-2-8-7-4 iran gisteren: I. Stroop; 7. plank; 8. 10. zeer; 11. berouw; |ekst; 3. opgave; 4. 6. barbaren; 10. IPol Katermix uit Stein itant'. •>|ezBnJ jaq 't!|dsse[ 'uaAoq sjnifll Van onze verslaggevers Raamsdonkveer - Dan maar schaatsen. Veel binnenvaart schippers, zoals die welke in de haven van Raamsdonks- veer liggen, maken er het bes te van, want van werken komt het met de huidige vrieskou niet. De schepen lig gen vast in het ijs en de schip pers kunnen niets anders doen dan de dooi afwachten. oWe kunnen geen kant uit. En al zouden we willen, dan nog zouden we niet verder komen dan Lith. Verder kom je de ri vier niet op, want de stuwen staan open en er is te weinig water. Je kunt daar bijna over de rivier lopen. Maar we hebben het eerder meegemaakt." Aan boord van de schepen die aan de nieuwe aanlegsteiger in de Donge liggen afgemeerd, is het lekker warm. De schippers vrouwen lezen een tijdschrift, de schipperskinderen hebben de schaatsen onder gebonden, maar de schippers zelf waren het liefst al weer op pad gegaan. „Ja, de kerstvakantie is voor ons voorbij en als het aan mij had gelegen, waren we al lang weer gaan varen," zegt P. Snij ders. „Elke dag dat we hier blij ven liggen, kost ons geld. En we weten natuurlijk niet hoe lang dit gaat duren. Maar ga maar eens een maand zonder inko men zitten, dan weet je waar we het overhebben. En je kunt je er ook niet tegen verzekeren, want bevroren rivieren en kanalen vallen onder het bedrijfsrisico in de binnenvaart. En als we met dit weer wel zouden varen en ons een weg door het ijs zou den banen, dan dekt de verzeke ring de schade niet. Dus blijven we maar aan de wal liggen." Wat moet je verder doen? „On derhoud heeft geen zin, want al les is vastgevroren. Schroeven, kabels, tandwielen... Niets is nog in beweging te krijgen," al dus collega-schipper W. van de Rijken. Op het IJsselmeer wordt ge bruik gemaakt van ijsbrekers om scheepskonvooien door het kruiende ijs te loodsen. Maar voor de doorsnee-binnenschip per is het niet te betalen om achter een ijsbreker aan te gaan. M. Geerts: „Een ijsbreker kost 750 gulden per uur. Reken maar uit hoeveel dat gaat kos ten als je tien uur vaart achter twee ijsbrekers: vijftienduizend gulden. Daar is geen beginnen aan, ook niet wanneer je de kos ten over meerdere schepen ver deelt. Het is vooral de tankvaart die van ijsbrekers gebruik maakt, want die móet wel va ren." Intussen blijft er voor de schip pers weinig anders over dan wachten tot het water weer be vaarbaar is. Het merendeel verwacht niet dat de aanhoudende kou hen uiteindelijk de kop gaat kosten. „Maar voor schippers bij wie het al niet zo goed ging, kan dit de nekslag betekenen," aldus schipper W. van Loon. „Want het gaat economisch toch al niet zo goed met de binnenscheep vaart. Er is veel concurrentie van het wegvervoer en het spoor. Verder hebben we sinds het opengaan van de grenzen veel te maken met schippers uit bijvoorbeeld Tsjechië en Hon garije die vrachten van ons overnemen en dat kost ons ook geld." Maar nu is de strenge vorst het grootste probleem. De schippers liggen nu al weken stil, ze ho pen dat het snel voorbij gaat. „Als het maar niet zo'n winter wordt als in 1963. Die winter was zo streng dat er drie maan den niet kon worden gevaren." (VERVOLG VAN VOORPAGINA De Gelderse IJssel is ter hoogte van Kampen dichtgevroren. Scheepvaartverkeer is onmoge lijk geworden. Vorige nacht heb ben twee ijsbrekers een Belgisch vrachtschip uit het ijs losgehaald. Het schip was vast komen te zit ten in het Keteldiep, de monding van de IJssel. Het is de vijfde keer deze eeuw dat de IJssel bij Kam pen dichtvriest. Volgens de politie hebben som mige waaghalzen zich inmiddels al op de bevroren rivier begeven. Dat is levensgevaarlijk, want als ze door het ijs zakken komen ze in sterke stromingen terecht. Kuim tien jaar geleden dreigde bij Kampen een ramp door krui end ijs. De watergang onder de ijsvloer zat toen vol met ijsschot- sen. De gemeente Kampen be sloot het leger erbij te halen om de ijsmassa's op te blazen. Dat hoefde echter op het laatste ogen- blikniet in actie te komen, omdat de natuur haar werk zelf deed. Rijkswaterstaat heeft gisteren de stuwen in de Nederrijn bij Hage- stein, Driel en Amerongen geo pend om dë druk van het ijs op de stuwen kwijt te raken. Het schaatsen op de uiterwaarden langs de grote rivieren is daar door levensgevaarlijk geworden, waarschuwt de dienst. Het waterpeil in Nederrijn en Lek, maar in mindere mate ook in de Waal en de Gelderse IJssel zal door het openen van de stuwen sterk dalen. Omdat het ijs kan gaan zweven, kunnen uiterst ge vaarlijke situaties ontstaan. Tiengemeten - Koning Win ter brengt voor zeven kinde ren (van vier tot tien jaar) die wonen op het eiland Tienge meten in het Haringvliet dubbel ijsplezier. Vanaf maandag gaan ze per politie- helikopter naar school. De politie Zuid-Holland Zuid heeft dit bekendge maakt. Doordat het Haring vliet is dichtgevroren en het pontje naar Tiengemeten niet meer kan varen, moet de heli de scholieren nu opha len. Ze worden afgeleverd op de Hitserse Kade aan de overkant van het Vuile Gat, waar anders het veerbootje aankomt. Het is het vierde jaar dat de kinderen van Tiengemeten per politiehelikopter worden overgezet. In 1985, 1986 en 1996 was het Haringvliet ook dichtgevroren. Pieterburen (anp) - Tientallen avonturiers wagen zich vandaag morgen voor een spectaculaire Pooltocht' op de bevroren Wad denzee. Onder begeleiding van Sidsen zullen ze een acht kilome- r 'nnge zwerftocht over de ijs massa maken. Jolgens organisator Rienk Dijks- ha zal de barre wandeling ™eeënhalf tot drie uur in beslag lemen. Voor de tocht hadden 21cn gisteren al zeventig deelne mers opgegeven. Het is inmiddels raditie om bij het doorgaan van de Elfstedentocht in buurprovin- c'e Friesland het Groningse wad ?Pte gaan. Volgens Dijkstra geeft et een kick over de bevroren zee e wandelen. „Het wad ligt er dit redelijk glad bij. Het is één fifote spiegelende vlakte. Door at net weinig heeft gewaaid, zijn T nauwelijks ijsschotsen. Alleen stir d »eU^en 'lee^ zich ijs opge ld organisator stelt dat de bege- We zwerftochten geen extra ge- aren met zich meebrengen. De Js opers worden over de wan- jen geleid, dat zijn de hoogste hpaivan 1164 wati' Die ziin nu met een ijskap van soms anderhalve meter dik. J Vr>.;V« "?Vo,;tA;y .iftV f'ff Vift FOTO JAN BOUWHUfS Het ijs rond hun schepen bevalt bewoners van woonarken hier in de omgeving van Tiel - maar matig. Rotterdam (anp) - Bewoners van his torische vaartuigen en woonboten doen 's nachts geen oog dicht. De dik ke ijslaag rond hun schepen drukt door uitzetting met vele tonnen kracht tegen de scheepshuid. Het kra ken van het ijs gaat gepaard met har de klappen en voelbare trillingen in de scheepshuid. Verzekeringsmaatschappij De Eensgezind heid in Hasselt, een van de grootste maat schappijen voor woonboten en oude vaar tuigen, adviseert mensen die in getijhavens liggen met veel kruiend ijs om het roer vair hun schepen los te hakken. Dit kwetsbare onderdeel kan schade oplopen. „De romp van stalen schepen kan er wel te gen," aldus woordvoerder J. Visscher. „Ik kan me voorstellen dat veel mensen het niet vertrouwen. Het is inderdaad een flink la waai in het ijs. Maar tot nu toe hebben wij nog geen schademelding gehad." Eigenaren van houten schepen, zoals Scandinavische vissersscheepjes, krijgen het advies om het hele schip los te hakken. De houten rompen zijn minder goed bestand tegen de druk van het ijs en de puntige schotsen. In de havens en kanalen waar de Hoog heemraadschappen geregeld het waterpeil laag moeten houden, is het kraken nog er ger. Door het wisselende peil zakt de ijs vloer centimeters in en bolt weer op. De schepen wringen mee met het ijs. De vaak nog geklonken casco's kunnen er wel tegen, maar de bewoners niet. Sommige ongeruste bewoners, zoals in de museumhaven van Gouda, zijn het lawaai beu en hebben hun schepen losgehakt. Zij moeten dagelijks het verse ijs breken. Havens met flink getij vriezen normaal niet dicht. Nu ligt echter ook daar een nog dun ne ijslaag, zoals in de Oude Haven in Rot terdam. Zo'n twintig museumschepen gaan Door Rinze Brandsma Amsterdam - Maandag gaat, na twee weken kerstvakantie, het 'Hakkelaar-proces' ver der. Van verveling is nog geen sprake geweest in de elf uit puttende zittingsdagen in december. Hoe kil de sfeer in de afge schermde, zwaar bewaakte rechtszaal ook is, het zindert er vaak als bij een kooigevecht. De opzienbarende mega-zaak tegen Johan V., Koos R. en Bertus K, de kopstukken van de Octopus bende, is nog maar halverwege en blijft meeslepend. Het heet het 'proces van de eeuw', duurt twee maanden en kost miljoenen guldens aan be veiliging alleen al. Het betreft grootscheepse hasjhandel met een vloot van smokkelschepen, maar daar gaat het nauwelijks over. Het Hakkelaar-proces is de zaak van de 'kroongetuigen': vermomd of in het geniep aan- en afgevoerd per helicopter op een geheime locatie. Het is 'oor log', een prestige-gevecht tussen terriër-achtige crime-fighters en een even bijterig dreamteam van peperdure, op publiciteit belus te, top-advocaten met prachtige maatkostuums en zijden strop dassen onder hun toga's. De al lure is Amerikaans. Maar een 'proces van de eeuw'? Na het op rollen van het misdaad-syndi caat 'Delta' van Etienne U. in december belooft zijn rechts zaak later dit jaar nog veel spec taculairder te worden. Daar zal het niet alleen over smokkel van softdrugs als hasj gaan, maar ook om harddrugs, wapenhan del, grootschalige belastingont duiking en witwassen van cri minele vermogens, contra-ob servaties tegen opsporingsdien sten, corrumptieve contacten bij de politie, geweld en tal van 'af rekeningen', liquidaties. De drie verdachten in het Hak kelaar-proces zijn niet de echte hoofdrolspelers. Ze doen er doorgaans het zwijgen toe. Jo han V. sjouwt steeds stukken van het metersdikke dossier mee en schrijft in een langzaam handschrift intensief mee met getuigenverklaringen. De Hak kelaar lacht weinig, is serieus, zoekt bijna nooit contact met zijn kompanen. Zijn rechterhand Koos R. - zijn massieve boksersgestalte meest al in een mouwloos spijkerjack - is altijd goedgemutst, schudt de handen van alle advocaten, zwaait bij binnenkomst en weg gaan uit de rechtszaal steeds met een brede grijns naar zijn knappe, jonge vriendin die op de publieke tribune boven achter kogelvrij glas zit. Bertus K., stoïcijns pokerface, komt niet uit de verf. De publieke tribune wordt, dag in dag uit, trouw bevolkt door de vrouwen, vriendinnen, broers, moeders en andere fami lieleden en aanhang van de Oc topus-kopstukken. Als een hecht blok leven zij vurig mee met het proces en zwaaien lief devol naar hun drie helden. De vrouwen, meest hoogblond, gaan gekleed in dure trendy kle ding en bontjassen. Wat is stand van zaken? Als het een voetbalwedstrijd was, zou de ruststand zoiets als een 2-1 voor het Openbaar Ministerie zijn. Veel vuurwerk van de ver dediging bleek een losse flodder. Haar eigen 'kroongetuige' Van der Putten, de met veel bomba rie gepresenteerde ontslagen Gooise recherchechef, kwam he lemaal niet met onthullingen over verzwegen 'geheime paral lel-onderzoeken' van de politie. De advocaten gaven na afloop toe, zwaar in hem teleurgesteld te zijn. De getuigenis van Rashid Ah med, vers uit Amerikaanse ge vangenschap wegens drugsza ken, was de eerste meevaller voor de verdediging. Hij wees zijn vroegere zakenpartner Ab bas aan als de Godfather van de hasjbende, superieur aan Johan V., goed voor wel duizend ton hasj, handel in heroïne en nog geneigd tot geweld en liquida ties ook. Alleen: hoe betrouw baar is de zieke, aan geheugen verlies lijdende Ahmed? Het proces blijft draaien om het novum van kroongetuigen, de deals met criminelen. Daarmee staat of valt de berechting van het Octopus-misdaadtrio. Kroongetuige Ad Karman, het voormalige bendelid dat ging 'zingen' in ruil voor kwijtschel ding van verdere gevangenis straf, bleef recht overeind. In zijn getuigenis kon de verdedi ging maar een enkel gaatje schieten. Veel dubieuzer is de kroongetui ge Fouad Abbas, de Paki- staans/Indiaas/Belgische dia mantair annex makelaar in hasjtransporten, de Godfather met wie justitie zaken ging doen. Maar hoe serieus zullen de rechters de getuigenis nemen van een crimineel van een waar schijnlijk veel zwaarder kaliber dan de Hakkelaar en zijn 'luite nants' bij elkaar? De rechtbank heeft het moeilijk met die kroongetuige. Juist bij Abbas lijken de regels van 'pro portionaliteit en subsidiariteit' in het strafrecht geschonden. Immers: je mag geen boef van gen door zaken te doen met een grotere boef, die vervolgens vrijuit gaat. De rechtbank heeft duidelijk la ten merken, Abbas' rol in de zaak uiterst kritisch tegen het licht te houden. Op een groot aantal punten ble ven Abbas' verklaringen ondui delijk en tegenstrijdig, zoals zijn eigen rol, positie en verdiensten in het Pakistaans-Nederlandse smokkelnetwerk en de eerlijk heid van zijn berouw. Een veroordeling van de drie hoeft daar niet op te stranden. De verdediging negeert wijselijk de feiten van de grootscheepse, wereldwijde hasjtransporten van de Hakkelaar en zijn bende. Die lijken onomstreden. En Karmans getuigenis als pentiti criminele spijtoptant, bleef ook na zijn verhoren met scherp doorvragende advocaten sterk belastend in zijn gedetailleerd heid en omvang. Geslaagd is het mega-proces van de Hakkelaar tot nu toe in de openheid rondom de handel wijze van justitie om de ver dachten aan te pakken: de op sporingsmethoden, de deals. Het Openbaar Ministerie heeft uit eerdere processen en de IRT-af- faire merkbaar lessen getrok ken. Amsterdam (anp) - Het bestuur en veertig uitgestoten leden van de vereniging Kinderen uit de Japanse Bezetting en de Bersiap (KJBB), gaan met elkaar om de tafel in een poging tot verzoening. Het bestuur heeft de opzegging van het lidmaatschap van de veertig opgeschort. Bestuur en de leden kwamen tot de schikking tijdens een kort geding dat gisteren diende bij de Amsterdamse rechtbank. KJBB behartigt de belangen van mensen die direct of indirect gevol gen ondervinden van de Japanse bezetting tijdens de Tweede Wereld oorlog en van de Bersiap, de chaos tijdens de Indonesische vrijheids strijd. Het bestuur van KJBB zegde in september het lidmaatschap van de veertig leden op. Die hadden het bestuur van 'machtsmis bruik' beticht. (ADVERTENTIE) ®pec'a' Kruisvoort 32 (Woonboulevard) KEUKENS BADKAMERS P» 1/ VS Herinnert u ze nog, die winters van vroeger? Bloemen op de ruiten, ijs op de po en zulk koud zeil dat je de har de kokosmatten als een weldaad voor je voeten ervoer. Eenmaal beneden was het kachelhoutjes hakken, de ko lenkit vullen en de kachel oppoken. Glad was het buiten nooit, want met de dagelijkse as werd een steeds langer spoor door de sneeuw aangelegd. De sla was toen ook nooit duur, want die was er gewoon niet, net zo min als tomaten en het grote voordeel daar van was wel dat je ook geen klagende glastuinders had. De jongeren onder u vinden dat wellicht raar, maar toen werden er nog geen halve gasbellen besteed aan kunst matige onzin. Er werd trouwens helemaal geen gas ge bruikt. Eierkolen, sloffen, nootjes, antraciet en in een en kel rijk gezin olie. Coke had toen nog de betekenis van brandstof en riep geen dubbelzinnige associaties op met met drugs of drank. Wij voedden ons met bonen, erwten, capucijners, eigen gemaakte zuurkool en uiteraard alles wat er in te maken viel. Soms denk ik wel eens dat we langzaam in slaap ge sukkeld zijn sinds er niet meer geweckt wordt. MERIJN "-nfJÊE. Arnhem (anp) - De rechtbank in Arnhem heeft gisteren twaalf jaar cel opgelegd aan de 33-jarige J.V. uit Amsterdam. Hij is veroordeeld wegens zijn aandeel in zowel de overval op het Geldnet-filiaal in Duiven in september 1995 als de overval op het Grenswisselkantoor in Amsterdam in 1991. Ook verboden wapenbezit is in de straf meegewogen. Officier van justitie mr. M. Pomper had veer tien jaar celstraf geëist V. is één van de drie hoofdverdachten van de Geldnet-overval, waarbij een dode viel en de overvallers bijna negen miljoen gulden buitmaak- ten. De Amsterdammer reed sa men met zijn compagnon M.O. met een busje het beveiligde ge bouw binnen om de buit op te ha len. De deuren werden van binnenuit geopend door handlanger J.G., die zelf bij Geldnet werkte en tij dens de roof zijn collega J. Rege ling doodschoot. G. is daarvoor onlangs veroordeeld tot vijftien jaar cel. Het proces tegen O. is nog niet afgerond. De rechters verwierpen het ver zoek van V.'s raadsman mr, A. Moszkowicz tot niet-ontvanke- lijkheid van het Openbaar Minis terie. De raadsman laakte de in formele, vertrouwelijke gesprek ken met agenten, waarin V., die officieel ontkende, wel zijn rol had laten doorschemeren. Deze politiemensen hadden dat later verklaard toen zij als getuigen waren opgeroepen. De rechter noemde het fout dat de agenten vertrouwelijkheid had den beloofd terwijl zij dat niet konden waarmaken. En omdat het OM deze gesprekken had toe gestaan, zweefde dat op het rand je van niet-ontvankelijkheid. De rechters hielden het echter bij een ernstig verwijt voor het OM. De rechtbank was door deze ge tuigenissen weliswaar eenzijdig beïnvloed, maar door de veelheid aan bewijsmiddelen was die in vloed in deze zaak te verwaarlo zen, aldus het vonnis. met het ijs ruim anderhalve meter op en neer. De ijspiak met schepen kan vrij bewe gen langs de kade. De Eensgezindheid vreest pas echte problemen bij de onvermij delijke dooi. De beroepsvaart komt dan weer op gang, waardoor schotsen tegen de oevers en schepen beuken. En als het ijs on der invloed van wind en stroom gaat kruien, kan flinke schade ontstaan. De be langrijkste schadepost bestaat vooralsnog echter uit het kapot vriezen van af- en aan- voerbuizen door de scheepshuid en de bij behorende buitenboord-kranen. Als het staks dooit is dat uitkijken geblazen: dan kan via die weg water naar binnen lekken. Amsterdam (anp) - Uitgeverij Meulenhoff hoeft het onlangs versche nen boek De jacht op Octopus van Parool-journalist H. Schutten niet uit de handel te nemen. De rechtbank in Amsterdam heeft een publi catieverbod, geëist door de Amsterdamse zakenman N. Stok, niet ge honoreerd. Stok voelt zich in het boek ten onrechte in verband gebracht met het Octopus-syndicaat. De rechtbankpresident oordeelt dat er zodanige feiten voorhanden zijn over het doen en laten van de Amsterdamse zakenman, dat het belang van zijn privacybescherming moet wijken voor de vrijheid van meningsuiting. Stok was volgens Schutten lange tijd hoofdverdachte in een interna tionaal onderzoek van politie en justitie naar omvangrijke drugs handel en het witwassen van geld. In dit Octopus-onderzoek werd Stok genoemd als een hoofdverdachte, samen met onder anderen Jo han V., alias de Hakkelaar. Maar later besloot justitie het onderzoek tegen Stok te staken. Hij zou zich wel hoog in het Octopus-netwerk hebben bevonden, maar zich uitsluitend hebben bezig gehouden met witwassen van zwart geld. Bent u actief betrokken bij een project in een ontwikkelingsland? Dan is dit voor u een belangrijke boodschap. Want de hoofdredactie van De Stem roept personen en groepen in Zuidwest-Nederland op zich kandi daat te stellen voor de 'De Stem-Prijs 1997'. 'De Stem-Prijs' bestaat uit een bedrag van tienduizend gulden, te beste den aan het winnende ontwikkelingsproject en een kunstwerk van beel dend kunstenaar Theo Besemer. De tweejaarlijkse prijs is ingesteld door de Stichting ter bevordering van de Media in Ontwikkelingslan den en de hoofdredactie van dagblad De Stem. 'De Stem-Prijs' gaat naar een persoon of groep die zich op bijzondere wijze inzet voor een kleinschalig project in een ontwikkelingsland. De prijs is ook bedoeld als eerbetoon aan al die mensen in West-Brabant en Zeeland die zich met zulke basisgerichte projecten bezighouden. Zij smeden op die manier daadwerkelijk een band met mensen elders in de wereld. Inzendingen voor 'De Stem-Prijs 1997' worden ingewacht tot 1 april. Vraag nu informatie aan over de voorwaarden tot deelneming, door een briefje of briefkaart te sturen aan: Secretariaat hoofdredactie De Stem, Postbus 3229,4800 MB Breda. Een onafhankelijke jury zal de inzendingen beoordelen en de winnaar bepalen. De jury van 1997 staat onder voorzitterschap van mr. drs J.H.P.M. Verhagen, advocaat te Breda, en bestaat verder uit: mevrouw J. Boogerd uit Zaamslag, Europarlementariër D66; Zr. Victima de Klijn uit Etten-Leur, oud-algemeen overste Zusters van Etten; me vrouw M.J. Zwueste-Jonkhout uit Huijbergen, oud-docente Engels; de heer A. Brouwers uit Teteringen, leraar basisonderwijs en oud-NAC- speler en oud-international. De winnende inzending wordt half mei bekendgemaakt. Op vrijdag 13 juni vindt de prijsuitreiking plaats in het gemeentehuis van Hulst.

de Stem | 1997 | | pagina 3