Pedro Tragter start in Goes 'Kans voor open doel gemist' 'Breskens pakt beslist een prijs' Twee keer winst Stefan de Beule Rianne Verdonek bereikt kwartfinale EWERKER UITSLAGEN standen Marcel Wouda treurt na vijf maanden over zijn optreden in Atlanta pESTEM SPORT ZEELAND LAAT ONS UW PRODUKT EEN DIENST BEWIJZEN. ransport m actylo Indoor Motorcross in Zeelandhallen is bijzonder sterk bezet Geroutineerde speler Cisko Osmanovski twijfelt er geen moment aan: Goede prestaties speelsters Tiola Wallenloop van AV'56 in Goes ZATERDAG 4 JANUARI 1997 B4 ij exploit van MGH anges d.d. 30 december 996 is op verzoek van ohanna Adriana Murks e Breda (procureur mr N. Langenberg, Brabant! aan 36, Breda) aan: Ger- rdus Verstraeten, 20n. "er bekende woon- 0£ verblijfplaats zowel in ls buiten Nederland betekend een vonnis in Kort Geding gewezen en uitgesproken door de President der Rechtbank te Breda, waarbij het voornoemde Verstraeten is verboden met ingang van heden 1. zich te be vinden in de Hoornwerk straat te Breda, alsmede 2. schriftelijk, danwel te lefonisch of anderszins, anders dan via de raads lieden van partijen, con tact te zoeken met voor noemde Murks en/of met haar kinderen, op straffe van een dwangsom van 100.- voor iedere over treding van een van voormelde verboden. Een afschrift van dit exploit kan worden verkregen ten kantore van voor noemde procureur. Gerechtsdeurwaarders kantoor Rosmalen B.V. Koninginnestraat 104 4818 HE Breda. Bel het Cebuco voor de gratis dienst Co-adverteren 020-4309116. SAMEN ADVERTEREN MET UW RETAILERS. DAT MAG WEL IN DE KRANT expeditiebedrijf een uto's en containers aamheden dhr. A. van Wijk, Idonk 1208, dustrieterrein Hazeldonk) ief sr m/v irdijk zoeken wij een full-timer die ft WP 5.1/6,0. De juiste kandidaat ils en is circa 30 jaar Deze baan ifo: Dactylo Zevenbergen. nde/pomp- ï/v hp in Breda zoeken wij een erva- e op termijn door wil groeien naar u het niet erg om onregelmatig ninimaal 25 jaar? Neem dan con- Zevenbergen. m/v ation in Breda zoeken wij jonge avonduren en weekenden be- Dactylo Zevenbergen. aïsters m/v i tuinmeubelkussens te Fijnaart «.andidaten. Woont u in de directe gemotiveerd? Dan kunt u aan de voor langere tijd. Info: Dactylo m/v Steenbergen zoeken wij gemoti por werkzaamheden in 3-ploegen- etreft het een volledige werkweek, ie part-time willen werken in avonddienst kunnen ook reage opleiding, ervaring met routine sitieve houding t.b.v. kwaliteit en n de regio Steenbergen/Bergen op ontact op met Dactylo Bergen op voedingsmiddelenbranche is een ers m/v In de omgeving Klundert en en wij ervaren kandidaten. Pa [kunnen ook reageren. Info: Dacty meer informatie of kom langs 'o in: >m, 0164-235657. 01 68-330575. Oijkstraat 2. ZENDBURO yjnbnze sportmedewerker lltfs - Ongeveer tweehonderd deelnemers staan ingeschre- ((nvoor de vijfde internatio- jSle Indoor Motorcross die op vrijdag 17 en zaterdag 18 ja- 0i wordt gehouden in de Ml andhallen te Goes. MOTORSPORT Op vrijdag wordt gestreden om het Open Zeeuws kampioenschap joor rijders die uitkomen in de 5,perklasse 125 en 250 cc en j,or de junioren, die eveneens in dezelfde klassen acteren. Een dag later wordt de hoofdmoot van het «gramma afgewerkt in de klas- 'Jj°80 cc, 125 cc, 250 cc en de Eu- üjationalen kunnen zich mani- in een aparte 125 cc- klasse. Blikvanger zal ongetwij feld zijn de Nederlandse topper een ex-wereldkampioen Pedro Tragter. Daarnaast komen op draven diverse sterke landgeno ten van Tragter, zoals Oscar Vro- mans, Heikki van de Berg en Marcel van Drunen. Helaas kan Edwin Evertsen, die al twee keer eerder als winnaar werd gehul digd in Goes, door een blessure niet in actie komen. Evertsen zal de wedstrijden als toeschouwer bijwonen. Ook bij de buitenland se deelnemers bevinden zich veel rijders wiens namen een bekende klank hebben. Zoals de talentvol le Fransman José Peirrera (17 jaar), die naar een eerste plaats reikte in het jongerenklassement bij de Internationalen. Ook Bel gen als Steve Ramon, Sven Breu- gelmans, Davy Goovaerts, Eric Siriez en Christof Godrie hebben inmiddels een stevige reputatie opgebouwd. Zij zullen dan ook ongetwijfeld in staat zijn om de toeschouwers in Goes te verma ken. In diverse andere klassen kan ook een spectaculaire strijd worden verwacht. Nederlandse rijders kunnen daarbij op het voorplan strijden, met Marice van Rasteren bij de 80-ccers. Toon Verhoeven in de 125 cc- klasse en Marco Pennings bij de 250 cc-ers. De concurrentie uit het buitenland is overigens groot. Wat het Open Zeeuws kampioen schap betreft is Erwin van Taten- hove uit Terneuzen favoriet in de 125 cc-klasse. Kees den Hollan der (Aagtekerke) en Chris Mar- kusse ('s-Heer Abtskerke) wor den als voornaamste kanshebbers getipt bij de 250 cc-rijders. „Nooit eerder hebben we in Zee land zo'n kwalitatief sterk rij- dersveld gehad," zegt Pim van Hoorn van de organiserende Stichting Motorsport Zeeland. „We rekenen dan ook weer op duizenden toeschouwers." Tijdens het evenement in Goes, dat gehouden wordt onder de naam 'Hans Verkerk Keukens Supercross' zijn 2500 tribune plaatsen beschikbaar. De lengte van het circuit is 395 meter. Voor de aanleg is 1200 kubieke meter leem gebruikt. Aan het lustrum (vijfde editie) is nog een extra at tractie toegevoegd. Tussen de motorcrosswedstrijden door zal de bekende mountainbike-vere niging X-treme uit Goes ATB- wedstrijden verzorgen met deel name onder andere van Patrick Tolhoek, Bas de Bever en Gerwin Peters. De motorcrosswedstrij den op vrijdag beginnen om 19.30 uur (training vanaf 18.00 uur) en op zaterdag, waar dan ook ge streden wordt om het Nederlands kampioenschap 125 cc, vangen de duels aan om 15.00 uur. Training vanaf 12.00 uur. De finale wordt verwacht om ongeveer 22.00 uur. Door Frank Geloven Eindhoven - Een vierde en vijfde plaats op de Olympische Spelen en een handvol wereldtijden. Menige zwemmer zou er voor tekenen. Marcel Wouda niet meer. Ruim vijf uaanden na 'Atlanta' neemt hij niet meer genoegen met ten rol op het tweede plan. Wouda: „In Atlanta had ik al ten medaille gepakt als ik precies had geweten waar mijn lansen lagen. Misschien wel bij goud." In Rostock werd Marcel Wouda (24) onlangs driemaal Europees iampioen zwemmen op de korte taan. Voor een Nederlander een unieke prestatie, maar voor Wou- ja vermoedelijk niet meer dan ten hele dikke pleister op de wond van Atlanta. Op de Olympische Spelen be torde hij tot de wereldtop, maar ten medaille veroverde de twee meter lange reus uit Eindhoven aiet. Nu heeft hij zelfs de overtui ging in Atlanta een kans voor epen doel te hebben gemist. Wederopstanding Daags voor het begin van de Olympische zwemwedstrijden voorspelde Marcel Wouda, de toen 23-jarige 'nestor' van de Ne derlandse ploeg, een wederop standing van het Nederlandse zwemmen. De zwemmer kreeg gelijk. Twaalf Nederlandse re cords, twaalf finaleplaatsen, tweemaal brons en internationale roem en belangstelling voor de Nederlandse toppers Pieter van den Hoogenband, Kirsten Vlieg- huis, trainer Jacco Verhaeren en Wouda zelf. De bomen groeiden nog nooit zo hoog in het Neder landse zwemwereldje. Maar nu, in januari, denkt Wou da dat het allemaal nog veel mooier had kunnen zijn. Nee, had moeten zijn. Voor zijn trainings maatje Pieter van den Hoogen band had mogelijk meer in het verschiet gelegen bij een betere start, maar Wouda treurt nog het meeste over de eigen gemiste kans. ®et op zijn favoriete onderdeel, de 200 meter wisselslag, maar op de dubbele afstand. Op de 200 meter werd de oorspronkelijk uit Uden afkomstige allrounder vier de, op de 400 vijfde. Juist op dat nummer was er veel meer moge lijk geweest. heb een kans voor open doel gemist op die 400. Als ik de race terugzie, word ik er weer goed ziek van. Tactische fouten en in eigen kunnen, heb ben me toen de das omgedaan. Ik ken mijn eigen kracht kennelijk nog niet. Als ik het weer over mocht doen, zou ik een medaille pakken. Misschien wel goud," zegt Wouda. Gefixeerd Maar wat ging er dan eigenlijk mis? Wouda: „Ik heb het hele jaar ge dacht dat de 200 wissel in Atlan ta mijn nummer zou worden. Daardoor was ik alleen op dat onderdeel gefixeerd. Die 400 stond eerder op het programma. Daar lagen geen kansen, dacht ik. Dus dan sta je ook met een ande re instelling op het startblok. Dat het in de series al zo soepel ging, bracht me niet op andere gedach ten. Een ereplaats, meer had ik niet in m'n kop. En als je voor de vijfde of vierde stek gaat, word je nooit derde of eerste." Wouda schrok zich rot toen het startschot eenmaal was gevallen en de wedstrijd in volle gang was. Hij begon voorzichtig, want de Nederlandse kanshebber wilde met het oog op de 200, zijn num mer, niet meteen al zijn kruit ver schieten. „Het ging heel soepel en lekker, maar ik heb me bewust ingehouden, want een medaille, dat zat er toch niet in, dacht ik." Halverwege lag hij al meer dan twee seconden achter op de kop loper, maar in het tweede deel van de race hield Wouda als enige van de acht finalisten zijn tempo op peil. Hij legde de tweede twee honderd meter het snelste af. Zelfs sneller dan het wereldre cord van de Fin Sievinen. Het verschil met de nummer drie bedroeg niet meer dan een frac tie. Met goud was het 0,23 secon de. Een vingerknip. „Die medailles heb ik dus in dat eerste deel laten liggen, want ik had aan het einde nog zoveel over. Het had nog veel harder ge kund. Stom. Ik kan me nu nog voor m'n kop slaan dat ik niet al les heb gegeven. Ik heb aan goud mogen ruiken, maar het werd nog niet eens brons. Toen realiseerde ik me dat nog niet, maar nu ik de zaak heb geëvalueerd, doet het extra pijn." Vorm Pijn had hij wel na de 200 meter wisselslag-finale. De race ging Wouda als tweede snelste in de series in. Een vierde plaats, op nieuw een fractie achter de me daillewinnaars, meer zat er uit eindelijk niet in. „Het is heel vreemd, maar in Atlanta was ik daar zieker van dan van die vijf de plaats op de 400. Nu zijn de rollen omgedraaid. Op die 200 had er nooit meer ingezeten. Ik heb toen werkelijk alles gegeven. Misschien dat het nu anders zou lopen, want je bent natuurlijk ook afhankelijk van de vorm van de dag. Die was voor mij op de 400 perfect, op de 200 wat min der. Dat voelde ik al, toen ik op het startblok stond. Na die finale heb ik er zeker twee uur als een zombie bij gezeten. Niemand kon me opbeuren. Als je vast op een medaille rekent en het is weer niks, is dat heel erg zuur. Het verschil tussen een hele goede zwemmer en een wereld topper is net dat ene plakje. Met brons gaan er zoveel meer deuren voor je open. Je vindt bijvoor beeld gemakkelijker sponsors. Nu werd ik vierde en na een half jaar heb ik nog steeds geen spon sor. Ook al vindt iedereen dat je in Atlanta een wereldtopper was en ook al zat je maar een zucht van Olympisch goud af. Het is nu gewoon heel moeilijk. Zelfs voor Kirsten Vlieghuis. Die pakte tweemaal brons, maar staat nu ook nog met lege handen." Vlammen De ontwikkelingen na Atlanta nopen Wouda snel een beslissing te nemen over zijn verdere loop baan. Hij zal nog zeker doorgaan tot de wereldkampioenschappen in Australië, over amper elf maanden, en mogelijk zelfs tot Sydney 2000. „Maar zonder sponsor is dat niet te redden. Ik ben nu op zoek naar werk dat ik eventueel met de voorbereiding kan combineren, maar als er geen sponsor komt, moet ik me misschien wel gaan inhouden als zwemmer. Je kunt niet alles hebben." Bij zijn club PSV laten de toppers zich begeleiden door voormalig PSV-manager Kees Ploegsma. Hij tracht sponsors te strikken, maar slaagde er tot nu toe alleen in een sponsor voor toptalent Pie ter van den Hoogenband op te sporen. Van den Hoogenband, 17 jaar, wordt tot en met Sydney fi nancieel ondersteund door Phi lips. Voor de anderen vond Ploegsma nog niets. Wouda: „Ergens snap °Wr Fred Rabout Breskens - Cisko Osmanovski wijfeit er niet aan. „Breskens P&kt dit seizoen een prijs," rielt hij omonwonden. Hij be- s«t wel dat dit niet de hoofd prijs in de vierde klasse A van et KNVB-zondagvoetbal zal Z1jn, want HW'24 is dit sei zoen een maatje te groot voor f concurrenten in de vierde klasse. VOETBAL ïsko, met zijn 37 jaar de oudste de formatie van trainer Piet wjpe, doelt op een periodetitel. Mt speelde de in Struga, gele- Macedonië op slechts een Jttal kilometer van de Albanese geboren en getogen Os- *°y?ki.bij de Europese top- o Partizan Belgrado. Amper ««en jaar was hij toen. Nu is hij ®ig aan zijn tweede seizoen in eskens, een paar niveaus lager, naar nog steeds met de bezieling jan een junior. niek dit seizoen is trouwens dat j met zi^n vijftienjarige Esad in het eerste van Bres t's voetbalt. De opvolging is - verzekerd, al is Cisko nog st»0Jan plan te stoPPen- „Ik na H t aerst met gedachte er Mt s«zoen een punt achter te ik de competitie halver- aa 's heb ik me al bedacht. Ik win. v blessures en andere ver- ^oendoor.^tgeSl0ten'n0geen Dat hij ooit in het beroepsvoetbal actief was is hem aan te zien. Met name zijn timing bij kopballen is een lust voor het oog. Vaak is hij een of meerdere koppen kleiner dan zijn opponent, maar Cisko komt, op het moment dat de bal met het hoofd geraakt moet wor den, hoger dan de vijandige luchtmacht. Een geboren voet baller, die na vele omzwervingen vorig seizoen bij Breskens belandde. Plakboek Begonnen in zijn geboorteplaats Struga op achtjarige leeftijd, kwam hij op zijn veertiende daar al in het eerste. Een ploeg die net onder het betaalde voetbal, dus te vergelijkingen met onze hoofd klasse, speelde. Een wat vergeeld plakboek, met een duidelijk jon gere Osmanovski, toont het aan. Tijdens een nationaal jeugdtoer- nooi maakte hij indruk op de Joe- goeslavische scouts. Partizan, ja renlang één van de topclubs in Europa, handelde het snelst. Hij speelde met die ploeg wedstrij den tegen onder meer Honved Boedapest en Dynamo Dresden. Ondanks zijn talent bleef hij niet lang bij Partizan, hij verkaste naar Galenika Belgrado, destijds een van de vier topclubs in het toen staatkundig nog niet ver deelde Joegoeslavië. Speelde voorts ook in het team van Mace donië, maar keerde toch terug naar zijn geboorteplaats Struga. „Ik heb nooit voor het geld geko zen. Misschien is dat voor een buitenstaander onbegrijpelijk, maar de gezelligheid en de sfeer die vond ik in Struga. Het is een stadje met 50.000 inwoners. Het voetbal leeft er enorm. We had den een stadion waar toch 35.000 bezoekers in konden. Het zat bij iedere thuiswedstrijd bomvol. Een ambiance om nooit te verge ten. Iedere zondag was daar een feestdag die volledig gewijd was aan het voetbal. Ik ben een sfeergevoelige jongen. We gingen trouwens voor iedere wedstrijd de vrijdag al in afzon dering. Het was dan wel 'maar' hoofdklasse, maar ik kon er van leven. Hier beginnen ze al te jan ken als ze de dag vooraf aan de wedstrijd in afzondering zouden moeten. Daar was het normaal. We hadden daar ook geen enkel probleem mee. Er moest immers alles aan gedaan worden om te winnen. De aanhang eiste dat. De mouwen werden opgestroopt. Dat vind ik hier te weinig terug. De jeugd is verwend. Ze hoeven maar te kikken en het staat al voor hun neus. Het fanatisme ontbreekt bij de meesten. Ik kan dat niet begrijpen. Als je slecht voetbalt heb je er toch ook geen plezier aan. Het barst hier van het talent, maar het gaat voor het overgrote deel verloren. Ze kun nen het jammer genoeg niet op brengen er voor te leven." Discipline Dat deed en doet Cisko nog steeds en eist hij ook van zijn zoon. „Hij kan een grote worden, maar moet wel de discipline die bij sport hoort op kunnen blijven brengen." Na Struga belandde Cisko in Zweden. Hij werd door omstandigheden gedwongen zijn land te verlaten. Malmö was de volgende halte om later in Leeuwarden bij Lions'66, tweede klasse spelend, te belanden. Vervolgens werd Nieuwdorp zijn volgende halte. Hij stond een paar jaar terug mede aan de basis van het kampioenschap van de Bevelandse formatie. Middelburg had ook vrij vlug in de link dat Osmanovski aardig met een bal overweg kon. Daar maakte hij eveneens naam voordat hij in Breskens belandde. Zijn zuiderse temperament is nog niet verloren gegaan. Het regio nale arbiterkorps kan daarover meepraten, ondanks dat hij zelf al gediplomeerd arbiter is en dus weet dat het niet gemakkelijk is. „Soms schaam ik me, zoals on langs tegen Philippine. Wat ik tijdens de wedstrijd allemaal te gen de scheidsrechter heb gezegd is niet na te vertellen. Achteraf komen dan inderdaad de schuld gevoelens, maar het is mijn ka rakter. Ik weet het, op zulke mo menten heb ik mezelf niet hele maal in de hand, ondanks dat ik toch al aardig wat het meege maakt." Het voetbal zal hem bezig blijven houden. In de arbitrage, waar hij nu tot en met de vierde klasse van het zaterdagvoetbal mag fluiten, wil hij hogerop. „Als het even kan wil ik het papiertje voor Cisko Osmanovski, de geroutineerde voetballer van vierdeklas ser Breskens. foto camile schelstraete Van onze paardensportmedewerker Goes - Stefan de Beule uit Kapellebrug was met zijn pony Honny Girl uitstekend op dreef tijdens de vierde dag van Indoor Zeeland, het Zeeuwse ruitersportspektakel in de Goese Zeelandhallen. De Beule, lid van de ruiterclub Hulst, pakte twee keer goud in de M-klasse categorie A/B. Eerst in het klassiek parcours en daarna in het parcours met vastge stelde tijd. mende voor de ponyclub De Zwinruiters gaf bijzonder goed partij in de hoogste klasse. In het Z-parcours klassiek vero verde zij op fraaie wijze het brons. Het goud was voor op permachtige Carolein van de Plasse met Ambassador van Zuid-Beveland. Dat Cindy Per- daen in Goes een perfecte dag had bewees zij ook in het par cours met vastgestelde tijd. Zij eindigde hier op een knappe tweede plaats, opnieuw achter de ongenaakbare Carolein van de Plasse. Esther de Vetter uit Heikant met Mister Rum van de pony club Hulst kwam in de L-klas- se categorie D/E in het klassiek parcours twee keer foutloos rond. Het leverde haar een vijf de plaats in de eindklassering op. Winnaar in deze categorie werd Roel Lips met Don Pedro van de Dongemondruiters. PAARDENSPORT Op deze vierde dag was het de beurt aan de ponyruiters en amazones in alle categorieën. Eerst werd er een klassiek par cours afgewerkt voor allen, waarna voor de B- en L-klas- sen een progressief parcours op het programma stond en voor de overige klassen een parcours met een vastgestelde tijd. Behalve Stefan de Beule was ook diens zus Angelique met King of Diamond prima op dreef. In een sterk bezet veld reed zij zich knap in de barra ge. In die barrage liep zij on verwacht tegen een weigering op en dat betekende drie straf- punten. Door die weigering werd zij teruggeworpen naar de zevende plaats. Cindy Perdaen met Scooby Doo uit Zandstraat en uitko- Marcel Wouda: „Ik ken mijn eigen kracht kennelijk nog niet. Als ik Atlanta weer over mocht doen, zou ik een medaille pakken. Mis schien wel goud.foto ad van hasselt BADMINTON BONDSCOMPETITIE Eerste klasse, afdeling 3: Pellik- aan 2 11-17, Conservatrix/Velo 3 11-16, DKC 1 11-15, Bras'Ana- nas/Aeolus 1 12-15, Flair 1 11-13, Delft 1 12-8, Drop Shot 1 11-4, Backhand 1 11-2. Tweede klasse, afdeling 4: Smas hing 2 11-17, Amersfoort 4 11-17, Flair 2 11-17, De Zwaluwen 111- 14, Backhand 2 11-11, Conserva- trlx/Velo 4 11-6, Flying Shuttle'57 1 11-4, DKC 4 11-2. Vierde klasse, afdeling 8: Avanti 1 11-20, Ambachtse 1 11-16, PeLLik- aan 6 11-14, Rockanje 1 11-13, De Zwaluwen 2 10-9, Backhand 2 11- 4, Dino 1 11-4, Hoeven 1 10-4. Vierde klasse, afdeling 11: Refoba 1 11-22, Blauw Wit 2 11-17, Ter- neuzen 1 11-13, Robad 1 11-12, BCO/Improba 5 11-11, Hirundo 1 11-10, Avanti 2 11-3, Alouette 2 11-0. DISTRICT Eerste klasse A: Sjuttul 1 9-16, Marathon 8-11, Terneuzen 2 9- 11, Sinar 1 8-10, Stenge 1 9-10, Astroïden 2 9-6, Smash 1 9-5, Groot Sas 19-1. Eerste klasse B: Zierikzee 1 9-14, Avanti 3 8-11, Backhand 4 9-11, Marathon 1 8-10, Kolibrie 1 9-10, Rillandia 1 9-8, Marathon 3 7-2, Astroïden 1 9-2. Tweede klasse A: Stenge 2 8-15, Backhand 6 8-14, Terneuzen 3 9- 11, Kolibrie 2 8-8, Avanti 4 9-8, Marathon 4 9-7, Astroïden 3 9-5, Terneuzen 5 8-0. Tweede klasse B: Netwerk 1 9-16, Zierikzee 2 9-16, Backhand 5 9-10, Kolibrie 3 8-9, Terneuzen 4 9-8, DOK 8-7, Kats 1 9-4, Sjuttul 2 9-0. Derde klasse A: Netwerk 2 9-16, Groot Sas 2 9-12, Astroïden 4 9- 10, Den Ossaert 2 9-8, Rillandia 2 9-8, Terneuzen 6 9-7, Avanti 6 9-6, Zierikzee 3 9-5. Derde klasse B: Sjuttul 3 9-18, Den Ossaert 1 9-12, Astroïden 5 9- 12, Marathon 5 9-11, Avanti 5 9-7, Stenge 3 9-5, Backhand 7 9-5, Ril landia 3 9-2. Vierde klasse: Kats 2 8-15, Zierik zee 5 8-14, Marathon 6 7-11, As troïden 6 8-11, Zierikzee 4 8-9, Marathon 7 9-7, Pluumpje 8-3, Si- nar 2 8-2, Rillandia 4 8-0. ik het heel best dat Philips voor Pieter kiest. Ik gun dat Pieter ook van harte, maar er zijn meer top pers bij PSV. Kirsten pakte zelfs medailles, maar heeft nu niets. Ik word tot de wereldtop gerekend, maar heb ook niets. Straks de Europese kampioenschappen in Sevilla? Ach, dat is aardig, maar daar ligt de buitenwacht niet wakker van. Ik wil daar wel vlammen, maar mijn doel is toch de WK. Die zijn enigszins verge lijkbaar met de Spelen." En de Spelen van Atlanta? Wouda: „Die ben ik weer verge ten. Twee dagen na mijn wed strijden wilde ik het liefste ook meteen weer naar huis. Daar viel niets meer te beleven. Ik heb al leen nog de finale van het hock- ey-elftal gezien. Voor de volley balfinale had ik geen kaartje. Jammer, maar dat zeg ik ook al leen achteraf. Zoals bijna bij al les." TENNIS scheidsrechter 1 nog binnenha len. Op dit punt ben ik eveneens gedreven. Trainer zit er voor mij niet in, ondanks dat ik me rede lijk verstaanbaar kan maken in het Nederlands zou ik een trai nerscursus niet aan kunnen. Ik versta jullie taal redelijk goed, maar al die moeilijke woorden, die de docenten op die cursussen gebruiken, zijn voor mij nog niet te vatten." Van onze tennismedewerker Goes - In het sterkbezette K4 jeugdtennistoernooi in Goes pres teren de speelsters van Tiola uit IJzendijke prima. Bij de meis jes tot en met 12 jaar bereikte zowel Rianne Verdonek als Anne ke Riemens de kwartfinale. Bij de jongste meisjes werd Daisy Boogaard halve finaliste. neke Riemens speelt in de kwart finale tegen de als tweede ge plaatste Michaella Krajicek uit Den Haag. De Hulsterse Kim Boes verloor in de eerste ronde op het nippertje van Katelijne Baas uit Halsteren: 5-6, 4-6. Bij de meisjes tot en met 10 jaar plaatste Daisy Boogaard zich bij de laatste vier na duidelijke winst op achtereenvolgens Step hanie Verdoolaege en Gerianne Smeets. In de leeftijdsklasse tot en met 14 jaar kwalificeerde An- nick van de Walle uit Terneuzen zich voor de laatste acht door de Bredase Merel Luijpen met twee keer 6-2 te verslaan. Eerder was Luijpen in drie sets te sterk ge bleken voor Wendy de Kesel uit Clinge. De Hulsterse Deborah Morcus won de eerste ronde van Femke Hoeks uit Breda, maar ging vervolgens met dezelfde cij fers onderuit tegen Rachelle Ma- hieu uit Den Haag: 6-3, 6-1. Bij de jongens tot en met 14 jaar was Krijn de Vries uit Vogel waarde in de eerste ronde te sterk voor Yuri Flinterman uit Roc kanje. Oostburger Frank IJzer man verloor in zijn eerste optre den in drie sets van Joep Pezie uit Rotterdam. Terneuzenaar Wou ter Blokland verspeelde in zijn eerste partij bij de 12-jarigen geen enkele game tegen Tim Bit ter uit Heinkenszand. UITSLAGEN ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Roy van Hartingsveldt-Roel Brugge 6-0, 6-1; Krijn de Vries-Yuri Flinterman 6-2, 6-4; Johan van Urk-Christophe Beaumont 6-1, 6-5; tweede ronde: Jeroen Brummelkamp-Bas Struijk 6- 2, 6-2; Pascal van Aken-Mark Wage- mans 6-3, 6-3; Joost Machielsen-Roy van Hartingsveldt 6-3, 6-1; Joep Pe- zie-Frank IJzerman 6-1, 2-6, 6-0; Brian Wismans-Frederik van de Driest 6-1, 6-4; Christian Grooten- boer-Niels Jongeneelen 6-3, 5-6, 6-5; Yoran Verschoor-Johan van Urk 6-0, 6-1. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Lin da van de Meulen-Marianne Snijder 3-6, 6-0, 6-1; Merel Luijpen-Wendy de Kesel 2-6, 6-3, 6-1; Chantal Akershoek-Wendy Aris 6-5, 6-5; De borah Morcus-Femke Hoeks 6-3, 6-1; tweede ronde: Claudia de Leeuw- Marrit Suijkerbuijk 6-0, 6-3; Annick van de WaLle-Merel Luijpen 6-2, 6-2; Chantal Akershoek-Ismene Sinke 6- 1, 6-2; Rachelle Mahieu-Deborah Morcus 6-3, 6-1. Rianne Verdonek won in de eer ste ronde in twee sets van Firiyal Ackermans uit Winterswijk. In beide sets was er een evenwichtig beeld te zien, maar de IJzendijkse was het sterkst op de beslissende momenten; 6-4, 6-5. Nog span nender ging het eraan toe in de tweede ronde toen Rianne Ver donek moest aantreden tegen Marcella van de Vliet uit Schud- debeurs. De Zeeuws-Vlaamse won middels twee tie-breaks. Haar clubgenote Anneke Rie mens verschalkte in de eerste ronde in twee sets Dominique Draijer uit Zevenbergen, terwijl ze in de tweede ronde via een extra set baas bleef over Jennifer Andringa uit Waddinxveen. An- Van onze atletiekmedewerker Goes - De Goese Wallenloop is zaterdag 4 januari aan zijn 36e editie toe. Een wedstrijd die mede doordat er ieder jaar een afvaardiging van het Bel gische Duffel AC komt een in ternationaal karakter heeft en ook steeds een sterke winnaar kent. De pupillen openen het program ma om 13.00 uur. De jongste ju niorencategorie gaat om 13.45 uur van start terwijl de vrouwen en A-meisjes om 14.45 uur aan hun 3900 meter beginnen. Het hoofdmenu, de mannen-senioren en veteranen, worden om 15.00 uur op pad gestuurd met als op dracht 7800 meter op het 1300 meter lange rondje. De prestatie loop gaat om 15.45 van start. Hun afstanden variëren van 1300 tot 7800 meter. De organisatie is in handen van de plaatselijke atle- tiekclub AV'56. Het inschrijven en afhalen van de startnummers is in café Baarends aan de Voor stad. Start en finish eveneens aan de Voorstad. Kleedaccommodatie is er in het gymnastieklokaal aan de Reigerstraat.

de Stem | 1997 | | pagina 27