Nagels als snoepjes Groot, pE STEM Meesterkoffie, aaibare koffie I Het best bewaarde geheim van Hollywood Amerikaanse vindt gat in de markt Enorm succes Gelikte producten van DE I I I 'Een setje Curves, kussentjes van siliconengel die tussen de borsten en de beha-cups worden geschoven. Duizenden vrouwen hebben een minderwaardig heidscomplex over hun borsten. Ze zijn te groot, maar meestal te klein. Sommigen nemen er geen ge noegen mee en kiezen voor een borstvergrotende ope ratie. Gemiddeld vinden jaarlijks in Nederland ze venduizend van dit soort ingrepen plaats a zesdui zend gulden. Maar er is een minder rigoureuze oplos sing. Voor wie zo'n operatie (nog) niet hoeft. De meeste vrouwen vinden hun borsten te klein. Door Jetty Ferwerda fabrikant noemt het 'het best «vaarde geheim van Hol- vood' De dames van Baywatch Models Ine kunnen niet meer zonder zijn product. En over an dere actrices zwijgt hij maar lie- "illen voor geen goud toege- 'W dat die welgevormde borsten va" hun voor een groot deel nep aiu. Dat ze hun beha opvullen ®ft siliconen, of sjieker gezegd fjWw. In Amerika is het een be stseller deze winter is Europa "a de beurt. Eersl was er de push-up-beha en figuurcorrigerende onder- >°W. Om de suggestie te wekken an veel en slank. Nooit meer met «doeken of watten opgevulde ™a s aan, nooit meer sporten of «leus lijnen. Aan de serie fi- Mrverbeterende attributen ordt nu Curves toegevoegd, .«gaat om anatomisch gevorm- e cups van siliconen-gel, die essen de eigen borsten en de Ps van beha, badpak of bikini geschoven. De cups zijn ^'d door een Amerikaans dit en worc'en uitsluitend in land gemaakt. Er ging meer an zes jaar onderzoek en ont wikkeling aan vooraf. Honderden vrouwen en diverse lingerie-fa brikanten werkten mee aan het onderzoek, het product moest im mers geschikt zijn voor elke vrouw en beha. Zo is er een lichte uitvoering voor blanke vrouwen en een getinte voor donkere. Bo vendien zijn de kussentjes niet zichtbaar door een kanten beha heen. De cups van siliconen-gel voelen natuurlijk aan. Eenmaal aange bracht oogt het resultaat niet kunstmatig. De cups bewegen zelfs mee tijdens lopen en dansen, maar verschuiven niet. Door de gel passen de cups zich aan de natuurlijke vorm van de borsten aan en zijn ze binnen een paar minuten op lichaamstempera tuur. In tegenstelling tot push upbikini's kan met de Curves ge zwommen worden, zowel in zee als in het chloorzwembad. In de praktijk blijken de cups makkelijk in gebruik. Je schuift ze tussen de borsten en beha. Met een beetje tunen - iets naar links of rechts, wat hoger of lager -, wordt snel het goede resultaat bereikt. Er is zowaar een linker- en rech- terversie. Qua maat is er de keuze uit small ('A tot 1 cupmaat gro ter), large (1/4 tot 2 maten) of extra large (2 tot 2'A maat). Het ligt aan de eigen cupmaat en li chaamsbouw welke maat het meest geschikt is. Advies van de fabrikant: de kleinste maat voor tengere vrouwen of bij een be- Een paar van de kleuren van Hard Candy. Door Jetty Ferwerda Nagellak is het trendy make-up artikel van dit moment. De hippe kleuren veranderen met de week. Chanel doorbrak in 1995 met het zwartrode Rouge Noir/Vamp alle kleurbarrières. Daarna volgden nog donkerdere versies, maar ook lichtere. Hoe afwijkender, hoe beter. Het heeft de Amerikaanse studente Dineh Mohajir geen windeieren gelegd. Haar flesjes nagellak met de naam Hard Candy, variërend van felgroen tot dropjeszwart, gaan als warme broodjes over de toonbank. Haar fans: Naomi Campbell, Lenny Kravitz, Ma donna. Het verhaal is dat van de klassie ke American Dream. Omdat Mo hajir geen passende nagellak kon vinden bij haar pastelblauwe sandalen en omdat ze niet zo dol was op het gangbare, brave aan bod, maakte de scheikundestu- dente gewoon zelf een lichtblau we variant. Vanaf het moment dat ze baby- blauwe vingernagels had, waren de blikken alleen nog maar op haar vingertoppen gericht. Nadat ze nog een aantal grappige kleur- varianten had gemaakt, startte de verkoop heel voorzichtig bij een aantal boetiekjes in Los Angeles. Een bescheiden order van vijftien flesjes door een plaatselijk wa renhuis, werd na een uur ver hoogd met tweehonderd, zo snel ging de verkoop. Het bleek het startsein voor een enorm succes. Ook internationaal. Na Londen, Parijs, Milaan en Brussel volgt nu de Nederlandse Bijenkorf. Elke zichzelf respecterende pop ster en filmdiva heeft minstens een kleurtje van Hard Candy op de toilettafel staan. Let eens op de nagels van Pamela Anderson en Yasmine Bleeth uit Baywatch. Of de platinum-kleurige nagels van Lenny Kravitz in zijn laatste video 'Rock Roll is dead'. Maar ook Madonna, Courtney Love, Dennis Rodman en Kylie Mi- nogue hebben regelmatig de ex treme kleuren op hun nagels. Er zijn 55 opvallende kleuren, die variëren van pastels met namen als Bubble Gum, Sky, Mint, Co- conu en Peachy tot metallic tin ten met de naam Vegas, Fetish, Chronic of Porno. Elk flesje is op gesierd met een zachte, bijpas sende ring. groter, grootst poor Nico Koolsbergen Verrassing van Douwe Egberts. De maker van de gewoonste kof fie ter wereld brengt 'Meester- koffie's' op de markt. In zes sma ken, in supergelikte verpakking en Jnet een bijbehorend stevig prijskaartje. Maar een kennismaking met de- Je luxe traetatie overtuigt: dit is Itnffie om te drinken na een De pakjes - een 'zacht-vacuüm' verpakking, aldus DE- voelen aan als zijde. 'Aaibaar' is het woord dat spontaan boven komt. Koffie om te strelen, om tegen de wang te houden. De pakjes- van 125 gram, de helft van een nor maal pak - zien er ook nog eens zo fraai uit dat je er niet over piekert de inhoud in een voor- raadbus te doen. Zulke stijlvolle pakjes vragen erom gezien te worden. De prijs varieert van 3,75 tot 3,95. Ieder pakje is volgens DE voldoende voor ongeveer twintig kopjes. Maar dat lukte niet, met twaalf kopjes waren we er wel. Dit hangt natuurlijk af van de maat van het kopje en hoe sterk men de koffie zet. Er zijn dus zes varianten. Bij ie der pakje zit een kaart met bij zonderheden over de inhoud. Van Blue Tawar wordt bijvoor beeld gemeld dat het de opmer kelijkste koffieplant van Java is. „Deze boon geeft een pittige, krachtige koffie met een heerlij ke, lange afdronk." Bedoeld voor na een pittig gekruide maaltijd. De andere soorten zijn Bucara- manga (uit Colombia, heerlijk met een digestief na een uitge breid diner), Antigua (voor ieder moment, uit Guatemala), Sicio- mo (opkikker rond het middag uur, uit Ethiopië dat echter door DE met de oude naam Abessinië wordt genoemd), Sul de Minas (Brazilië, heerlijk bij een belegd broodje) en Maragogype (Mid- den-Aunerika, een ochtendkof fie). Douwe Egberts meldt dat zijn meesterbranders voortdu rend blijven zoeken naar bijzon dere koffie, waardoor het assor timent Meesterkoffie's kan ver anderen of uitbreiden. Marktdeskundigen zullen de van DE herkennen. Maak iets waarover een verhaal tje te vertellen valt. Zorg voor een stijlvolle presentatie. Stunt niet met de prijs maar laat gerust extra betalen voor iets bijzon ders. Doe iets aparts (het woord Mees- terkoffie's bijvoorbeeld met de apostrof, koffie kent geen meer voudsvorm). Dat spreekt mensen aan. Maar alles staat of valt met de kwali teit van het product. Wat dat be treft zijn de Meesterkoffie's ge slaagd. Een clubje mensen dat ze afgelopen dagen probeerde, is er zeer over te spreken. scheiden cupmaat, L en XL voo: vrouwen met B-cup of zwaarden lichaamsbouw. Overigens moe wél een grotere beha aangeschaf worden. Mylène Herfst van Netmark, di Nederlandse importeur van Cur ves, testte het product zo'n 2,1 maand bij Nederlandse vrouwen „Ik heb huilende vrouwen ge sproken, die zo blij waren dat z< eindelijk iets zichtbaars aan hui kleine borsten konden doen. Z< kregen meer zelfvertrouwen ei durfden weer strakke T-shirt; aan. Ook van klinieken voor plas tische chirurgie hebben we posi tieve reacties gekregen over dt kwaliteit en toepassingsmoge lijkheden. Sommige chirurgen zagen het ah tijdelijke oplossing, om vrouwer te laten zien wat het uiteindelijke resultaat van een borstvergroting zou opleveren." Inmiddels wordt op kooptelevisie veelvuldigd geadverteerd met eer soortgelijk product. Dat wordl onder de naam 'Accents' aange boden, maar is er echter slechte in één maat. De Curves zijn verkrijgbaar bij schoonheidsspecialiste, dames- en bruidsmodewinkels en lingerieza ken. Prijs per paar: 329 gulden. VRIJDAG 3 JANUARI 1997 E1 Aaibare verpakkingen. I

de Stem | 1997 | | pagina 23