Aan de DE STEM t t t VAN DER HOOFT ij)rugsl rote st FAMILIE BERICHTEN Antiek Beurs CATHARINA VAN RIJSBERGEN Franciscus Hendrikus Maria Antonissen TONNY DE VOS-BROUWERS Jef de Vos PIET PIJNENBURG Leentje van den Bleek Slagerij Jack Pijnenburg GESLOTEN t JOHN JANSSEN Lily Joosten F.A. NOUS WILHELMINA MARIA DE GROOT Christianus Voesenek JANA BERGMANS WIM REIJNART JULMA MARIA BUIJSSE Emile Joseph Vervaet HANNIE WAELPUT HORTENSIA MARIA LOUISA DE VILDER Augustinus Jacobus Cammaart nieuwjaars Familieberichten uit andere bladen BEGRAFENISONDERNEMING Jam "HJ Goedemorgen... Proficiat, paps 40 jaar Open: 10-18 uur. Oók zaterdag en zondag. Donderdag gesloten. lA lA lAlAiA meubelen interieurs Bredabaan 424 B-2990 Wuustwezel Veco's familiebedrijf staat voor méér dan kwaliteit alléén. In eerlijk evenwicht tussen materiaal, prijs en perfecte service. 2^0|emeester A. K< EDITIE ZEELAND DE STEM VRIJDAG 3 JANUARI 1997 X S VOOR TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTIES AANVAARDEN WIJ GEEN ENKELE VERANTWOORDING Je hebt je strijd gestreden, rust nu maar in vrede. Bedroefd, maar dankbaar dat haar een lang lijden bespaard is gebleven, delen wij u mede dat onverwachts van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, zorgzame moeder echtgenote van in de leeftijd van 47 jaar. F.H. Antonissen Richard 4881 HC Zundert, 1 januari 1997. Berkenring 36. Mijn lieve vrouw is opgebaard in het mortua rium te Zundert, Katerstraat 37, alwaar u in de gelegenheid bent om afscheid van haar te nemen na de avondwake. Vrijdag 3 januari is er om 19.00 uur een avondwake in de parochiekerk van de H. Trudo te Zundert. De plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden zaterdag 4 januari om 10.30 uur in de voornoemde kerk, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de r.-k. begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren schriftelijk voor beide diensten achter in de kerk. Samenkomst in de kerk. t Na een leven, dat gekenmerkt werd door een voud, goedheid, bezorgdheid, liefde en ook verdriet, geven wij u kennis, dat uiteindelijk toch nog onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve oma en schoonmoeder weduwe van in de leeftijd van bijna 72 jaar. Breda: Sylvia en René Breda: Carla en Eric Breda: Ad en Corrie Breda: f Jeanny Breda: t Jef Breda, 31 december 1996. (Ignatiusziekenhuis). Groenedijk 164. Corr.adres: Zaventemstraat 60, 4827 CP Breda. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op maandag 6 januari om 11.00 uur in de kerk van geloofsgemeenschap H. Kruis, aan de Til- man Suysstraat te Breda, waarna de crema tieplechtigheid volgt om 12.30 uur in het cre matorium te Breda, ingang Tuinzigtlaan. Samenkomst in de kerk, waar u voorafgaande aan de dienst het condoleanceregister kunt te kenen. Oma is opgebaard in het uitvaartcentrum van Dela, Wilhelminasingel 3 te Breda, waar gele genheid is tot afscheid nemen op zondag 5 ja nuari van 14.00 tot 15.00 uur. Na afloop van de plechtigheid wordt u voor de persoonlijke condoleance uitgenodigd in de ontvangkamer van genoemd crematorium. Nooit vragend, nooit klagend, zijn lasten in stilte dragend. Zijn handen hebben voor ons gewerkt, zijn hart heeft voor ons geklopt, zijn ogen hebben ons tot het laatst gezocht. Met al zijn levenslust en wilskracht heeft hij de strijd niet kunnen winnen. Na alle fijne jaren, die wij met hem mochten beleven, heb ben wij met veel verdriet afscheid moeten ne men van mijn dierbare man, onze zorgzame pa en lieve opa echtgenoot van Hij overleed voorzien van het H. Sacrament der Zieken, thuis in zijn eigen vertrouwde omgeving, op 71-jarige leeftijd. H.C.M. Pijnenburg van den Bleek Kees Pijnenburg Denise Pijnenburg-Kersten Shavali Vmce Jack Pijnenburg Ingrid Pijnenburg-Kanters Max Ivaana Lars 5103 BT Dongen, 1 januari 1997. Thorbeckelaan 32. De avondwake wordt gehouden op zondag 5 januari om 19.00 uur in de St. Josephkerk aan de St. Josephstraat te Dongen, waarna u tot 20.00 uur van Piet afscheid kunt nemen in het mortuarium van „De Volckaert", Middellaan 2 te Dongen. Op maandag 6 januari wordt om 11.00 uur de uitvaartdienst gehouden in bovengenoemde kerk, waarna de begrafenis plaatsvindt op de algemene begraafplaats aan de Middellaan te Dongen. Samenkomst in de kerk, waar voor de uit vaartdienst gelegenheid is tot schriftelijk con doleren. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen, wilt u dan deze aankondiging als zodanig beschouwen. Wegens familieomstandigheden is maandag 6 januari de gehele dag Dongen, 1 januari 1997. Emmastraat 12. Geheel onverwacht is vandaag, na een leven, dat getekend was door inzet en hartelijkheid voor allen die hem omringden, overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en schoonva der echtgenoot van in de leeftijd van 52 jaar. Lily Janssen-Joosten Roger en Janny Raymond 4826 AS Breda, 2 januari 1997. Harelbekestraat 26. De uitvaartdienst zal gehouden worden op maandag 6 januari 1997 om 9.00 uur in de kerk van Geloofgemeenschap De Menswor ding, Steendorpstraat 4 te Breda, waarna de crematiedienst zal plaatsvinden om 10.30 uur in het crematorium Zuylen, Tuinzigtlaan te Breda. Op zaterdag 4 januari zal er in bovenge noemde kerk tijdens de H. Mis van 17.30 uur speciaal voor hem worden gebeden, waarna u van John afscheid kunt nemen van 18.30 tot 19.30 uur in het mortuarium Zuylen, Muider- slotstraat 144 te Breda. Gelegenheid tot schriftelijk condoleren voor de uitvaartdienst in de kerk. Samenkomst in de kerk. Tot onze spijt bereikte ons vandaag het be richt, dat onze oud-medewerker, de heer op 88-jarige leeftijd is overleden. De heer Nous kwam bij ons kantoor (toen nog de Raad van Arbeid Breda) in dienst op 1 ja nuari 1963 en aan hem werd op 1 oktober 1973, in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, eervol ontslag verleend. Zijn oud-collega's bewaren goede herinnerin gen aan hem. Wij wensen zijn vrouw, mevrouw J.A.M. Nous-Moerings, kinderen, verdere familie en vrienden heel veel sterkte toe in deze moei lijke tijd. Directie en medewerkers Sociale Verzekeringsbank district Breda Dankbaar voor hetgeen zij voor ons betekend heeft en vol bewondering voor de wijze, waarop zij haar achteruitgaande gezondheid heeft gedragen, geven wij met droefheid ken nis, dat van ons is heengegaan, mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma echtgenote van geboren te Oudenbosch op 14 juli 1913 overleden te Oosterhout op 30 december 1996 Oosterhout: Chr. Voesenek Kinderen en kleinkindéren 4902 BT Oosterhout, van Borsselestraat 9. De crematie heeft in familiekring plaatsge vonden op donderdag 2 januari 1997 te Breda. Na een leven dat gekenmerkt werd door een voud, goedheid, bezorgdheid, eerlijkheid en liefde, is plotseling van ons heengegaan mijn zus, schoonzus en onze tante in de leeftijd van 95 jaar. De familie Corr.-adres: Hr. C.J. de Rooy, Kwendelhof 101, 5044 EC Tilburg. De avondwake zal plaatsvinden op maandag 6 januari om 19.00 uur in de H. Laurentius- kerk aan de Hoge Ham te Dongen. U kunt aansluitend van tante Jana afscheid nemen in de rouwkapel van "De Volckaert" aan de Middellaan te Dongen, waar zij is op gebaard. De uitvaartdienst zal worden gehouden op dinsdag 7 januari om 11.00 uur in voor noemde kerk, waarna de crematieplechtig heid volgt om 12.30 uur in het crematorium, Karei Boddenweg 5 te Tilburg. Samenkomst aan de kerk, waar voor de dienst gelegenheid is schriftelijk te condoleren. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ont vangen, gelieven deze aankondiging als zoda nig te beschouwen. De uitvaartdienst van op maandag 6 januari a.s. om 10.45 uur te Zevenb. Hoek zal geen crematie zijn, maar een begrafenis op de begraafplaats aldaar en daarna persoonlijk condoleren in „De Zwaan", Hoofdstraat 1 te Zevenb. Hoek. Dankbetuiging Als je door verdriet wordt neergeslagen Het waarom van dit aan niemand kunt vragen Dan is het goed dat je zo veel goede mensen ziet Ook al vinden zij de juiste woorden niet. Voor de hartverwarmende bewijzen van me deleven die ik na het overlijden van mijn man EDUARDUS BERNARDUS VAN ACKER mocht ontvangen, wil ik u, ook namens mijn kinderen, hartelijk bedanken. Het is voor ons een troost te ondervinden hoe veel medelevende familieleden, vrienden en kennissen wij hebben. Juliette van Acker-Cerpentier Absdale, januari 1997 Het laatste beetje is nu op. Veel was er te verduren, het kaarsje is nu opgebrand, gedoofd de laatste vuren. Moeder zijn is alles geven, liefde en leven, rustig sterven en de hemel erven. Dankbaar, omdat we haar zo lang in ons mid den mochten hebben, geven wij u kennis, dat na een liefdevolle verzorging in het verpleeg huis „De Stelle" na de zalving der zieken, van ons is heengegaan, onze zorgzame moeder, schoonmoeder en oma weduwe van geboren te Boekhoute (B.) op 13 augustus 1905 en overleden te Oostburg op 2 januari 1997 Aardenburg: Cecile van Rie-Vervaet f Hilaire van Rie IJzendijke: Georgette van Hijfte-Vervaet Jean van Hijfte Biervliet: Harold Vervaet Erna Vervaet-Veraart Haar kleinkinderen en achterkleinkinderen Oostburg, 2 januari 1997. Corr.adres: Willemsweg 89, 4515 RG IJzendijke. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op maan dag 6 januari om 10.30 uur in de parochie kerk van O.L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Biervliet, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Samenkomst voor de familie maandagmorgen in de kerk. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Met verbijstering hebben we kennisgenomen van het vrij plotse overlijden van onze ex- leerkracht Aan een leven dat helemaal in het teken stond van een niet aflatende zorg voor de kinderen van onze school en voor haar naaste familie is een einde gekomen. Haar grote toewijding voor het onderwijs aan jonge kinderen zal voor ons een bron van in spiratie blijven. Wij wensen haar naaste familie, en met name haar zus Trees, alle sterkte toe om dit grote verlies te verwerken. Oudervereniging, medezeggenschapsraad, team en schoolcommissie rkbs Inghelosenberghe te St. Jansteen Ik kan gaan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bij u thuis. Alleen bij u ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4 Op 96-jarige leeftijd is in „De Blaauwe Hoe ve" te Hulst overleden onze zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder weduwe van Raamsdonksveer: Maria Poppe-Cammaart Mare en Cobie Marina en Jos Marieke, Janneke Anita en titans Wesley Clinge: Frans Cammaart Jo Cammaart-de Baar Terneuzen: Ronnie Cammaart Lilly Cammaart-de Letter Carlo en Sandra Jeroen Erwin Hulst, 1 januari 1997. Corr.adres: 's-Gravenstraat 2, 4567 AK Clinge. De uitvaartdienst zal plaatshebben op maan dag 6 januari 1997 om 10.30 uur in de kapel van „De Blaauwe Hoeve", Truffinoweg 2 te Hulst, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof te Clinge. Samenkomst voor aanvang van de uitvaart- deinst in bovengenoemde kapel. Moeder is opgebaard in het mortuarium van „De Blaauwe Hoeve". Gelegenheid tot condoleren na de uitvaart dienst in de hal bij de kapel. Zij, die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven dit bericht als zodanig te beschouwen. Motel Gilze-Rijen 50 geselecteerde antiquairs 3-4-5 januari vrij. 17-22 uur zat. 11-18 uur zon. 11-18 uur Gooisch Antiquairs Gilde OVERLEDEN: Janna Petronella Riemens-Verdoorn echtgenote van Chr. Riemens 67 jaar. Serooskerke, Laan v. Wervenhove 2 Begrafenis te Serooskerke, 4 januari. Hendrika van Hakken-van Elten echtgenote van Adriaan van Hakken 72 jaar. Kortgene, Julianastraat 5 Begrafenis te Kortgene, 4 januari. Franciscus Dijkhuizen echtgenoot van Hendrika Groeneweg 72 jaar. Baarland, Nieuweweg 14 Begrafenis te Baarland, 4 januari. Anna Geertrui Copper Jappe-Alberts weduwe van Jan Copper 77 jaar. Koudekerke, Der Boede Crematie te Middelburg, 3 januari. Adriana Provoost 78 jaar. Koudekerke, Huize Der Boede Crematie te Middelburg, 4 januari. Jacob Willem Zeilmaker echtgenoot van Elisabeth Dekker 80 jaar. Middelburg Begrafenis te Middelburg, 4 januari. Achilles van Bellegem echtgenoot van Elza Louise Blaakman 80 jaar. Oostburg, 's Vestje 1 Crematie te Terneuzen, 1 januari. Madeleine Saelens weduwe van Quintilio Augusto Palmiro Caluri 81 jaar. Sas van Gent Begrafenis te Sas van Gent, 4 januari. Johannes Antheunis de Smidt 82 jaar. Vlissingen, Zorgcentrum Ter Reede Begrafenis te Vlissingen, 4 januari. Willem Johannes Ohlenroth echtgenoot van Eveline Theodorine Naafs 82 jaar. Middelburg, Lange Geere 113 Crematie te Middelburg, 6 januari. Jannetje Ventevogel-de Ridder weduwe van Pieter Ventevogel 89 jaar. Vlissingen Begrafenis te Vlissingen, 6 januari. Johannes Dieleman 92 jaar. Breskens, Ringlaan 4 Begrafenis heeft in besloten kring plaatsgevonden. J. de Kok, Prunusstraat 25 's-Gravenpolder Tel. 0113-311517 b.g.g. 311327 Voor alle dienstverlening. Overal te ontbieden. Dag en nacht bereikbaar. Voor particulieren 'n Gelukwens, bedankje, jubileum, huwelijk, verloving overwinning, prestatie, examen, Abraham enz. Prijs per mm per kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht. Foto of afbeelding, formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W Overige tarieven op aanvraag. Foto's worden niet geretourneerd. Bel 07B-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen vóór plaatsing af bij één van onze kantoren. Schriftelijke opgave te richten aan: De Stem, Postbus 3229, 4800 MB Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. Wij behouden ons het recht voor teksten, foto's en tekeningen zonder opgaaf van redenen te weigeren. Naam en adres van de opdrachtgever van deze advertentie dienen bij de uitgever bekend te zijn. Indien er een goedemorgen met opgave van een telefoonnummer gewenst wordt, is men verplicht zich te legitimeren, ter voorkoming van misbruik. Uitgever is gerechtigd naam van de opdrachtgever bekend te maken. Uitgever is niet verantwoordelijk voor de in de advertentie voorkomende teksten. pE STIEM HET Nede" Jl^Snze verslaggever ;t - De spectaculaire stij- maïii van het inwonertal in de slagjeente Hulst is voor een 'He0t deel te danken aan het Nkingente drugsbeleid dat de demeente voert. Burgemeester Ne Kessen stelde dat gisteren gejdens de traditionele nieuw- niiarsreceptie in het Hulster stadskantoor. %et aantal inwoners van de ge- Tmeente Hulst nam vorig jaar met ■bijna driehonderd zielen toe. „Een record," aldus Kessen. i'Nog nooit is Hulst zo hard ge groeid." WIE TEGENWOORDIG voor een of ander ver grijp gestraft wordt krijgt een geldboete of mag misschien een tijdje brommen in een ver warmde cel met televisie en ander comfort. Nee, dan in vroeger eeuwen. Toen wisten ze wel raad met plegers van overspel, koppelarij of het zingen van schunnige liederen. Aan de schandpaal met ze Een openbare verne dering. Overblijfselen uit die tijd zijn in Oost- Vlaanderen nog flink voor handen. De provin cie telt ruim 35 schand palen, van sommige is niet veel over, andere zijn in ere hersteld. Door Gerlach Hochstenbach SCHANDSTRAFFEN vormden een normaal schouwspel dat de mensen ervan moest weerhouden op het slechte pad te gaan. „Het waren straffen voor mensen die zich aan kleine misdrijven schul dig hadden gemaakt. Onterende straffen, die als doel hadden ie mand in het openbaar te schande te zetten," legt Jackie Thiron van de Heemkundige Kring in Stek- ene uit. Hij houdt zich al vijftien jaar bezig met de historie van schandpalen. In figuurlijke zin wordt nog vaak iets of iemand in onze maat schappij 'aan de kaak gesteld', maar tot omstreeks het midden van de negentiende eeuw kwam het niet zelden voor dat iemand ook letterlijk aan de kaak werd gesteld. Kaak, schandpaal of pel- derijn zijn evenzoveel namen om het instrument aan te duiden waaraan of waarin iemand bij wijze van straf voor één of meer dere uren te kijk kon worden gesteld. Historie Die kaak kon verschillende vor men aannemen. Van een soort houten toestel waarin iemand met hoofd en polsen werd inge sloten, tot een soort lantaarnvor- Bezorgklachten: W lezerscontact, 076-5312312 ma t/m vrij. 8.00- 17.00 uur za'- 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Bedacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, "ank Deij (plv. ed. chef), Bein van der Helm, Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700, fax 0113-273701. Bedacteur: Cees Maas (Provincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel-0114-372770, fax 0114-372771. Bedacteuren: Gerlach Hochstenbach, tugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: •on Koomen tel. ma t/m vrij. 0115-645751 tel. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie Je Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel-0114-372770. P®rte9enwoordigers: tddy van den Brande, privé 0114-314570, warjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma t/mvr. 8.30- 17.00 uur

de Stem | 1997 | | pagina 14