Tevredenheid in kamp van HVSV Hel gaat gebeuren, eindelijk' Marco van der Meulen op dreef Van Noord te sterk voor Van Doeselaar Dressuurconcours manege Magrette Dressuurruiters in actie op Indoor Zeeland «KORT Frans Daalman uit Breskens is helemaal klaar voor Elfstedentocht 4 OBSTEM SPORT ZEELAND B4 istritten pman Cup hagle lg DEN VOETBAL 'er ""ZAALHANDBAL Terneuzense handbalsters presteren verdienstelijk in Brabant Bruggetje Hulstenaren schaatsen Elfstedentocht Michaella Krajicek op dreef in gekwalificeerd jeugdtoernooi Goes TENNIS sport AGENDA KORFBAL BASKETBAL ZAALHANDBAL BADMINTON PAARDENSPORT Oostburgse veldrijder is bezig aan een ijzersterk seizoen Zwemwedstrijd h Vlissingen VELDRIJDEN EMBER 1997 B3 VRIJDAG 3 JANUARI 1997 ratie (FLA) heeft de i Formule I-bolides Eten mogen zich tij- andere types op het .eze testen alleen au- e toegang. iaal alleen testen op de weinig bekende In de Verenigde Sta- ooi om de Hopman on in 2,5 uur van de 4-6 7-6. Aangezien Bradtke had gewon- ilissende voorsprong hd. Roemenië, dat in jhield een kans door Tra is echter nog zon- f e 6-3 6-4, Ivanisevic - over wegens blessure feerow 6-1 6-3, Voinea - »ler/Begerow 6-1 6-1. Jee 7-5 6-0, Gimelstob - ilippoussis/Bradtke 3-6 feft een contract gete- iagle. De verbintenis voor nog een seizoen, irtrek van Bart Bren- 3. De olympisch kam- nerikaanse ploeg, yereldtitel mountain- |r met de Deen. „Bin- teeds mee kan met de lis. I einde van het seizoen elder staat in het be- jrde donderdag dat hij ■gkamp heeft afgewe- 99. „Ik heb nu nee ge- [erslaggevers bij het wil nu nog geen be- |oe ik over vier of vijf llechts reserve voor de se bond vindt dat de fcperatie aan de achil- heeft bereikt. Bonaly del in Frankrijk. i de periode dat de in- voorzitter was vele hnse dagblad Le Mon- en 1993 in totaal 101 geven aan het onder- aald om ervoor te zor- Ouden komen," schrijft lit het nog ongepubli- ipon. Die spitte de ad- pioen door. De rechter nde zijn voor een juri- jie Marseille weigerde Smits bij de verkiezing voor jee 21.697 stemmen ge- re dit seizoen nog niet •s, staat achtste in het igoslaaf Vlade Divac iet 111.313 stemmen. Vrouwen, 290.000 gul- ronde: Carlsson (Zwe) - Pos) 5-0, Paulus trekt zich trd, Serna (Spa) - Ell- us) 6-3 6-4, Sidot (Fra) - (Dui) 6-4 6-4, Appelmans Dechy (Fra) 5-7 7-5 6-4. JNed/l) in de kwartfinale rna. [annen, 1,1 miljoen gul- nde: Bruguera (Spa) - Ja- chez (Spa) 6-0 6-1, Korda Norman (Zwe) 6-7 6-4 6- r (VSt/8) - Sabau (Roe) 6- ister (Oos/1) - Ruud (Noo) -5. tales: Muster - Courier, - Korda, Gustafsson - Arazi - Larsson. d. Rangers - Celtic 3-1. an kop: Rangers 20-50, "-36, Dundee U. 21-30, 21-30, Hearts 21-30. w„onze handbalmedewerker peuzen - De vrouwen van je Terneuzense handbalvere- jjging HVSV, voor het eerst „jtkomend in de Brabantse afdeling, presteren daar ver dienstelijk. Zij bezetten een stevige middenmootpositie. 'ptie overwinningen en drie nederlagen is het voorlopige jesultaat van de lopende com petitie. j, het HVSV-kamp is men tevre- jtn over de overstap van België ar Nederland en over de pres- ijties van dit moment. Trainer- uacli Louis Verburg, tevens voorzitter van HVSV, over de situatie: „De overgang naar Nederland erva- ren wij als positief. Handbaltech- nisch ligt het niveau in Neder land hoger en dat sluit beter aan bij onze speelstijl. In België was het vooral fysiek zwaarder en dat lag ons niet zo. Qua reistijd zijn we er eveneens niet op achteruit gegaan. Via de Liefkenshoektun- nel staan we vlot in dat deel van Brabant, waar wij moeten spelen. In België waren de afstanden ze ker niet korter. Daarbij kwam het nogal eens voor dat we door een slechte wegbewijzering soms een half uur kwijt waren om een sportzaal te vinden. Daarnaast zijn de accommodaties in België vaak minder. Soms kwam het voor dat de afmetingen niet klop ten, maar er werd dan toch ge speeld op een kleiner veld. Al met al zijn we er op vooruit gegaan en is onze eerste ervaring in de Bra bantse afderling prettig. We wor den goed ontvangen en de onder linge verstandhouding met de clubs is plezierig. Wat betreft on ze resultaten zijn we zeker tevre den. Ons verwachtingspatroon was niet zo hoog. Aan het begin van het seizoen zijn zeven speel sters gestopt om diverse redenen. We hebben dan ook veel kwaliteit in moeten leveren. Van de oude kern zijn Marjan Tromp, Mar griet Dooms en Joan Risseuw nog doorgegaan en zij trekken nu de kar. De andere speelsters zjn nog jong en onervaren, maar zij doen keihard hun best om op een hoger niveau te komen. Als team pres teren we behoorlijk. Er wordt goed getraind en tijdens de wed strijden wordt er goed strijd gele verd. Ik denk dat we ons behoor lijk aangepast hebben aan het ni veau van onze klasse in Brabant. Minpunt is echter dat onze selec tie te smal is. We hebben momen teel negen speelsters en dat is krap. We hopen dan ook dat er zich nog speelsters aanmelden om te komen handballen. We hebben bewust gekozen voor de recreatieve aanpak, dus ook be ginnende handbalsters zijn wel kom. De tweede klasse Brabant waarin we nu uitkomen leent zich ook om nieuwe speelsters handballen te leren. Als vereniging zijn we ook bezig met een jeugdcommissie, die zich richt op het werven van jeugdle den, want dan kunnen we starten met een jeugdafdeling. Lukt het ons niet om binnen nu en twee jaar een jeugdafdeling van de grond te krijgen dan voorzie ik dat het handbal als sport in Zeeuws-Vlaanderen een witte plek wordt. Alleen via de jeugd kunnen we de handbalsport weer nieuw leven inblazen. HV Hulst kampt met hetzelfde probleem en Hontenisse heeft geen senioren en dat is alles wat er is in Zeeuws-Vlaanderen. Zelf ben ik een groot voorstander van sa menwerking tussen de nu nog be staande handbalverenigingen. Alleen samen komen we er nog uit. Zolang het echter niet tot sa menwerking komt gaan we er als HVSV hard aan werken om via de jeugd weer een gezonde vereni ging te krijgen met voldoende draagvlak. De huidige teams van HVSV kunnen nog wel even voor uit, maar er moet wel aanwas ko men, anders is het toch over en kele jaren voorbij. Er zullen net als aan het begin van dit seizoen mensen stoppen om uiteenlopen de redenen. Momenteel draait HVSV als vereniging goed en dit is denk ik een juist moment om hard aan de weg te timmeren." Door Fred Rabout Bassevelde - „Eindelijk," verzucht Frans Daalman. Hij heeft zojuist, terwijl hij de spieren van een collega-spor ter in de praktijk van Jack de Caluwe in het Belgische Bassevelde aan het kneden is, het langverwachte nieuws elijke kampioenschappen |l, neo-senioren, senioren. tale jeugdwedstrijd, korte- 1673. ;s-tweedaagse, alle catego- tebaan, gewestelijke kam- nelden tot 13.00 uur. baan, mannen-senioren en uur, open kampioenschap veteranen regionaal. 0529- ur, afvalwedstrijd, alle ca- Üht), gewestelijk kampioen- mannen, vrouwen A, neo- ïr op ijsbaan. 30 uur. Jckrum, mannen A, B, C en marathon, mannen A, B, C 4/1 22.00 uur. Hollandse kampioenschap- in en junioren A ebaan, nationale wedstri]- len tot 13.30 uur. tebaan, estafette, alle cate- ;baan met verliezersronde, chap gewest Noord-Bra- aanmelden strand pavu- „Mijn vrouw was zojuist aan de lijn en sprak de verlossende woorden, „ff Sil Heve schijnt Henk Kroes in de speciaal inge laste persconferentie op de telev isie te hebben uitgesproken. Het juf gebeuren, betekent dat ver taald vanuit het Fries. Zaterdag, toch nog onverwacht alhoewel ik ergereed voor ben, komt mijn Elfstedentocht. Eindelijk is dat onzekere gevoel weg. Gewoon grote klasse." Daalman is er klaar voor. „Ondertussen heb ik al heel veel kilometers gemaakt op de Schoondijkse Molenkreek, op een baantje in Philippine, wat er heerlijk bij lag, en wat later op de week op het kanaal Sluis- Brugge. Afgelopen zondag nog een kleine vijf uur op de schaats gestaan. Van Sluis naar de Syp hon, ondanks dat het ijs op het kanaal nog niet officieel vrijgege ven was. Tegen de felle wind op boksen, want een Elfstedentocht is meer dan schaatsen. In het vlakke Friese land staat er zoals hier in Zeeland altijd wind. Op de schaats is het altijd koud. De 44-jarige Bressiaander reed vorig jaar al een keer de Tocht der Tochten. Ook toen zat het er lang in dat de vijftiende editie door zou gaan. Daalman was in elk geval al ter plaatse. Samen met zijn 'gabber' Jan de Wilde uit het Bevelandse Driewegen had den ze een huisje gehuurd en reed hij het traject. Niet op een dag. De eerste dag van Leeuwarden naarBolsward, de tweede dag het resterende deel naar het meest noordelijke punt, Dokkum en ui teraard onder het ondertussen wereldvermaarde bruggetje van Bartlehiem door. -Het was toen ook vijf graden on der nul en een noordenwind met tacht vijf. Geen extreme om standigheden. Wel voldoende om te voelen wat het kan gaan wor den. Drie jaar terug reed ik de 200 kilometer op de Oostenrijkse Weissensee waar volgens mannen die de 'Paping-tocht' van 1963 hadden meegemaakt de omstan digheden identiek waren. Erbar- dat waren ze wel op die Op dat grote vlakke meer j,au de gure wind vrij spel, sneeuwde het de gehele dag. Toen heb ik het gehaald. Nu moet het dus ook lukken." Jen droom wordt dus werkelijk heid voor de allround sporter die de zomermaanden zijn condi- op peil houdt in de run-bike- f®, triatlons en trimloopwed- stnjden. „Wat dat betreft heb ik, denk ik, een voorsprong op vele andere toerrijders. De basiscon ditie is er." Natuurgebied dalman begon zoals iedereen veertig jaar terug begon. Op zijn Sen '^hertjes' met riemen en wkken die steeds weer losscho- en of knapten. „Dat was op de waakse Weel midden in het na- uurgebied De Poel. Als er ijs ligt e® Eldorado voor schaatslief- melijk, dag Ot Hulst - Gerard van Etten, vader van schaatser Rinse van Etten, Edwin Franckaert uit St. Jan steen en Cees Maas uit Hulst staan zaterdag aan de start van de tocht der tochten, de Elfste dentocht. Zij kregen een plaatsje aangewezen en grijpen deze kans met beide handen aan. hebbers. Ik ben geboren in Nisse, in de zak van Beveland. De Zwaakse Weel was anderhalve kilometer van huis. Lopend er naar toe. Als het moest vlug ach ter de kachel. Later toen ik in Zeeuws-Vlaanderen verzeilde, was het kanaal Sluis-Brugge mijn domein." Daar ontstond zijn Elfsteden tocht-syndroom. „Ik werd er in eerste instantie afgereden door mannen die de pinten meer dan lekker vonden en de shagbuil in de achterzak hadden. Dat beviel me niet. Ben begonnen met trai nen op het kleine kunstijsbaantje in Gent waar je met vier slagen al aan het eind zat. Nu nog ga ik de zondagmorgen regelmatig rich ting Gent met een aantal schaats- gekke mannen. Kunstijs is echter niet aan me besteed. Ik ben een man van het natuurijs. De ele menten tarten." „Ik heb ook het voordeel dat mijn body nog aardig buigzaam is. Kan uren achter elkaar diep zit ten. Komt door de vele rekoefe- ningen die ik regelmatig doe. In onze praktijk zitten veel topspor ters. Je weet dus een beetje hoe het allemaal werkt. Een voordeel misschien, al weet je nooit wat je straks, zaterdag dus, zal tegenko men." Daalman heeft zijn start bewijs al binnen. „Ik weet waar ik me moet melden, alleen de starttijd is nog niet bekend. Dat zien we wel. Samen met mijn plaatsgenoot Sjaak Oosterling gaan we naar Friesland, want ook hij is van de partij. Het wordt genieten geblazen want dat ga ik doen. De tijd is niet belangrijk. Het volbrengen wel en dan die mensenmassa. Het water loopt me nu al uit de mond als ik er aan denk. Het kan eigenlijk niet ver keerd gaan." Frans Daalman: „Ik ben een man van het natuurijs. De elementen tarten. FOTO WIM KOOYMAN Van onze tennismedewerker Goes - Wesley van Noord uit Cadzand bereikte bij de jon gens tot en met twaalf jaar de kwartfinales van het sterkbe- zette K4 jeugdtoernooi in Ten nis Schelde International te Goes. Van Noord versloeg in de tweede ronde in drie sets Axelaar Stijn van Doeselaar. Deze laatste had in de eerste ronde Collin Emonts bedwongen. Het eerste Zeeuwse gekwalificeerde indoorjeugdten- nistoernooi van '97 mag zich ver heugen in een grote belangstel ling. Er dienen maar liefst 200 partijen te worden afgewerkt. Getennist wordt er in de leef tijdscategorieën tot en met 10,12 en 14 jaar. Tot zondag wordt er gespeeld van 8.00 uur tot 18.00. Op de finaledag zelf (zondag) wordt er om 12.00 uur gestart waarna de prijsuitreiking om streeks 18.00 uur plaatsvindt. Wedstrijdleider Teun Melissen zag zich door de grote belangstel ling voor het evenement gedwon gen om een veertigtal partijen in de tennishal in Kapelle te doen plaatsvinden. „Als we niet in Ka pelle zouden spelen zou dat in houden dat een aantal Zeeuwse kinderen niet mee kan doen. En het is juist van belang dat een aantal Zeeuwse jeugdtennissers dicht bij huis een K4-toernooi kan spelen. Bij de inschrijving voor dit gekwalificeerd toernooi krijgen de spelers die het hoogst op de ranking staan voorrang. Dit betreft meestal kinderen van buiten Zeeland. Vandaar het be lang om in twee tennishallen te spelen. Vorig jaar is het toernooi gestart met de K5-kwalificatie, maar wegens het succes heeft het bondsbureau te Hilversum het toernooi gehonoreerd met de K4- status. Dit heeft tot gevolg gehad dat dat er naast de nodige Zeeuwse deelnemers ook veel in schrijvingen afkomstig zijn uit Brabant, Limburg en de Rand stad." Michaella Krajicek, halfzusje van Richard Krajicek, vertegenwoor digt laatstgenoemd geografisch gebied. De speelster van DTB uit Den Haag is zeer getalenteerd. Vandaar ook haar plaatsings nummer één bij de meisjes tot en met 10 jaar en haar plaatsings nummer twee bij de tot en met 12-jarigen. In deze laatste cate gorie kwam ze inmiddels twee keer in actie en beide keren gaf ze haar visitekaartje af. Plaatselijke favoriete Femmy Baarends slaag de er niet in een game te bemach tigen tegen de Haagse. De West- Zeeuws-Vlaamse Stefanie Maen- hout gelukte dit wel: 0-4, 4-6. Bij de meisjes tot en met 14 jaar boekte de Hulsterse Jacqueline Verhaegen een duidelijke over winning op Aletta Blok. Bij de jongens van gelijke leeftijd redde Joël van Overloop het niet tegen Maarten Heesters. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Jan ten Bosch-Martijn Rijckaert 6-3, 6-3; Rob Groenen-Martijn Lagendijk 6-1, 6-1; tweede ronde: Maarten Heesters- Joël van Overloop 3-6, 6-1, 6-3; Tom mie Wacanno-Björn Nieboer 6-1, 6-3; Jasper Mooren-Arthur te Boekhorst 6-4, 6-3; Jan ten Bosch-Ordan van de Werf 6-3, 6-1; Rob Groenen-Sebasti- aan Andringa 6-3, 6-5. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: eerste ronde: Jac queline Verhaegen-Alette Blok 6-1, 6- 0; Martine Benjamins-Johanneke Maenhout 6-2, 6-1. Zaterdag 4 januari, landelijk: Tjo- ba-Vriendenschaar (eerste klasse G), Sportcentrum Goes 2, aanvang 16.35 uur. Weidevogels-Luctor (derde klasse M), sporthal te Bleis- wijk, aanvang 18.15 uur. Afdeling: DSO-BKC (promotie klasse B), sporthal te Klundert, aanvang 14.50 uur. Zaamslag- Good Luck (promotieklasse B), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 16.15 uur. Vrijdag 3 januari: Voorwaarts 1- BC Vlissingen 2 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Spor- tuus Axel, aanvang 21.00 uur. Dy- namo'70 2-BV Oostburg 1 (man nen eerste klasse Zeeland), sport hal Nassaulaan Middelburg, aan vang 19.45 uur. Zaterdag 4 januari: Simple Drib ble 1-Scheldesport 1 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal 't Cromwiel Steenbergen, aanvang 12.45 uur. Zondag 5 januari, afdeling Bra bant: HVSV-White Demons (man nen), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 14.15 uur. HVSV- EBHV (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. Zaterdag 4 januari: BV Sjuttul 1- Astroïden 2, BV Sjuttul 2-Zierik- zee 2, BV Sjuttul 3-Rillandia 3, sporthal Noorddijk Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 5 januari: BC Terneuzen 1-SV Hirundo 1, BC Terneuzen 2- BC Groot Sas 1, BC Terneuzen 3- Backhand 6, BC Terneuzen 4- Backhand 5, BC Terneuzen 6-BC Groot Sas 2, sporthal Oude Vaart Terneuzen van 10.00 tot 14.00 uur. Van onze paardensportmedewerker Axel - Zo'n 60 combinaties dressuurruiters en amazones komen zondag 5 januari met hun paarden en pony's in actie tijdens een kringconcours hippique in manege Magrette in Axel. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur met de B-klasse po ny's. Voor de Zl-klasse hebben tot nu toe de volgende toppers ingeschreven: Jan Noordhoek met Hurby en Edwin en Ingrid Faes met Diana en Ivanti, bei den van de Nieuwvlietse Zwin- ruiters. De prijsuitreiking wordt rond 19.00 uur ver wacht. PROGRAMMA 10.00 uur: B-klasse manegepony's. 10.30 uur: B-klasse pony's. 11.30 uur: L-klasse pony's. 12.30 uur: Ml- en M2-klasse po ny's. 13.20 uur: Zl-klasse pony's. 14.00 uur: Zl-klasse paarden. 14.40 uur: Ml- en M2-klasse paar den. 15.30 uur: L-klasse paarden. 16.30 uur: B-klasse paarden met 20 combinaties. Van onze paardensportmedewerker Goes - Dat het bestuur van Indoor Zeeland, het grootse rui tersportspektakel in de Goese Zeelandhallen, de basisrui- ters in de dressuur- en springsport een warm hart toe draagt, blijkt wel uit het feit dat er voor die deelnemers zeer veel ruimte is gereserveerd. Zo komen vrijdag 3 januari de dressuurruiters in de ring. Het betreft de klassen Z1 en Z2, elk twee groepen met in totaal 96 combinaties en 40 combinaties in de categorie ZZ licht. Tij dens het avondprogramma worden de finalewedstrijden gehouden voor de dressuurpo- ny's in de klassen Ml, Z en ZZ en de finale dressuur paarden in de klassen Ml en M2. In de eerste groep Z1 24 combi naties, die vanaf 09.00 uur in actie komen. Wat de Zeeuwse troeven betreft komen in de ring: Maya van Wezel met Amadeus van de Axelse Oran- jeruiters, Ruth de Bruin met Bi- ko en Cathy Verboom met Hap py Go Lucky W, beiden van De Weelruiters, Liane de Visser met Giana van Scheldestad, Ti- nus Louwerse met Emigrant, Sonja Dekker met Gernia, Louise Vader met Byou en Lu cie Louws met Ieria, allen van de Gouwe Reyers. In de tweede groep Z1 eveneens 24 combinaties met de volgen de Zeeuwse cracks: Mirjam de Feber met Etoile van Hulst, Monique Verschure met Jet Set, Elles Kole met Jasek, Piet Westveer met Baltimore en An- gelique Westveer met Power, allen van Zuid-Beveland, Eppo Roovers met Joris van De Paar debloem en Marjan van Dijl met Enanda van De Weelrui ters. Eveneens komen er twee groepen van 24 combinaties elk in de ring in de Z2-klasse dres suur paarden. Beide groepen gaan om 12.00 uur van start. Een groep in de hoofdring en één in de bijring. In deze Z2-ca- tegorie maken maar liefst acht tien Zeeuwse combinaties hun opwachting, te weten: Christi an van Dorsselaer met Harvy van Hulst, Erica Janse met Ga rant en Homerus en Mascha Bustraan met Izalon, beiden van Zuid-Beveland, Cathalijne van Gorsel met Calypso van De Vlaandertseruiters, Miranda Weijermans met Djuck van Scheldestad, Eppo Roovers met Gabriël van De Paardebloem, Monique Veldman met Veerse Dam Decibelle van Se-Ros, An neke Phernambucq met Gentle, Annemarie Hertzberger met Goodwill, Marga Hermes met Eastwind, Cathy Verboom met Roccroc W en Lauren van Lie ren met Dimitri, allen van De Weelruiters, Inge van de Berg met Cara en Amber Muelhaus met Derwil van Renesse, José van de Velde met Ginesse van Scheldestad en Louise Vader met Windo van Gouwe Reyers. ^an 0n2e zwemmedewerker Wissingen - In het 'Golfbad Vlis- j ®en wordt zondagmiddag 5 L Uarï de 'Nieuwjaarswedstrijd VÏT j stormvogel' gehouden, i ?r deze eerste zwemwedstrijd allo vnieuwe 2aar hebben vrijwel ven wse óppers ingeschre- uifv6 nationale A-klasser WVZ atori ,ermeer komt met een Roi 8 naar Vlissingen. De I gen laten het dit jaar afweten. ImRu i triid' waarvoor zich in- Lnf ,2,40 deelnemers hebben to^uu zondag om Door Fred Rabout Oostburg - Marco van der Meulen is bezig aan een meer dan voortreffelijk cross-sei zoen. De bijna 31-jarige (eind januari) Oostburgenaar, gebo ren en getogen in IJzendijke, is wekelijks voorin te vinden bij de wedstrijden van de Zeeuwse crosscompetitie. In 's-Heer Arendskerke kwam datgene wat er al weken aan zat te komen. Hij Tapte' het gehele veld en pakte superieur de bloemen. „Ik had een van die dagen waar van een sportman alleen maar kan dromen. Een superdag op een parcours dat me op het lijf ge schreven was. Een half bevroren, half ontdooide ondergrond met een redelijk gevaarlijke afdaling. Een parcours waarop techniek vereist was. Dat ligt me wel. Ik S was dan ook een van de weinigen die de afdaling op de fiets deed. Een punt waarop ik duidelijk mijn winst op de concurrentie pakte. Dat zijn mijn parcoursen. Eentje waar wat techniek in zit en dat heb ik in Zeeland dit jaar eigenlijk een beetje gemist. Door de onverwacht grote belangstel ling van de ATB-ers zijn de par coursen op hen gebouwd en dat betekent geen al te grote obsta kels waar je vaak van de fiets af moet." Van der Meulen is niet aan zijn proefstuk toe. Een all round atleet die ook in de triatlon en de trimlopen meer dan een woordje meesprak. Met name in de beginjaren van de triatlon was 'krachtmens' Van der Meulen een van de smaakmakers. Nooit ver legen om een uitspraak, altijd strijd leverend, waardoor hij ove rigens meer verloor dan hij won. Het zwemmen was in de triatlon echter een handicap die hij nooit echt goed wist te overwinnen. „In de beginjaren ging dat alle maal nog wel. Niemand was echt goed op het zwemonderdeel. Daarop kon ik de schade beper ken. Bij het fietsen en lopen maakte ik dat toch wel goed. La ter ging het niveau enorm de hoogte in. Met name het zwem men, want er kwamen jongens, zoals Ronnie Babijn, die vanuit de zwemsport kwamen en daar naast ook nog aardig konden fiet sen en lopen. Mijn zwemtechniek, als er al sprake was van enige techniek, was te berpekt om nog mee te kunnen. Ik kwam met meer dan vijf minuten achter stand het water uit. Dan gaat de lol er vlug af." Hij won ooit de triatlon van Axel en eindigde in zijn eigen IJzendijke, in die jaren een van de sterkst bezette triat lons in Zeeland, als tweede en derde. De fiets bleef hem beko ren. „Tijdens mijn militaire dienstplicht 'lag' ik in dezelfde kazerne als Anthony Theus, een nog steeds nationale topper van het amateurpeloton. We hebben aardig wat kilometers in dienst van hare Majesteit gemaakt. In een eerder stadium had ik veel met Freddy de Muynck uit IJzen dijke opgetrokken, een enorme belofte als veldrijder, die bij de nieuwelingen en junioren Bel gisch kampioen werd. Kortom ik zit graag op de fiets." Die van der Meulen kijkt dan ook al uit naar het wereldkampioen schap voor vrije amateurs, dat zondag 5 januari op de Hulster Liniedijk wordt verreden. Hij is in een mondiale titelstrijd in deze categorie bepaald niet aan zijn proefstuk toe, want het wordt zijn vijfde wereldkampioen schap. Hij was ooit present in het Franse Samer, twee keer in het Belgische Lede en een keer in 01- sene eveneens in België. „Mijn beste resultaat was een zesde plaats een zestal jaren gele den in Lede. De overige drie keer haalde ik eveneens de finish. Hulst moet inderdaad voor mij het hoogtepunt van het seizoen worden. Het is een parcours dat bekend is en me wel ligt. Boven dien is het voor mij toch ook een Marco van der Meulen, de veldrijder uit Oostburg, die bezig is aan een ijzersterk seizoen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE beetje een optreden voor eigen publiek, al ligt Hulst toch nog al tijd zo'n vijftig kilometer van Oostburg vandaan. Als ik er een dag heb zoals onlangs in 's-Heer V' Arendskerke moet ik 'kort' kun nen eindigen, al weet ik maar al te goed dat er met name bij onze zuiderburen sterke crossers zit ten. Ze komen uit het land waar deze sporttak is ontstaan en nog steeds enorm leeft, ondanks dat hun toppers door onze Van der Poel en Groenendaal de laatste tijd worden overvleugeld." S

de Stem | 1997 | | pagina 11