DE STEM WCS en CSR zijn 'Verduin alleen bang voor zichzelf gedrag profclubs beu SCHAATS KALENDER Sparta op zoek naar opvolger Ten Cate KORT UITSLAGEN Willebrorder sluit jaar in stijl af met overwinning in Zundert Kritiek op tijdstip NK Marathonschaatser uit Heemskerk wint NK op natuurijs Jenita Smit Klapschaats op natuurijs geen succes SCHAKEN SPORTPIJSVRAGEN TENNIS VOLLEYBAL B1 Jaspers begon het seizoen goed door het Dutch Open-toernooi in Oosterhout te winnen. Daarna ging het in het wereldbekercircuit wat minder. De Zweed Blomdahl kaapte uiteindelijk de beker voor de neus van de 31-jarige jaspers weg. De Willebrorder stond lang op eenzame hoogte in het vader landse biljartwereldje. Maar de concurrentie zat niet stil. Vooral Raimond Burgman werd een las tig blok aan het been. In Zundert had Jaspers niets te vrezen van die kwelgeesten. Blomdahl moest ziek afzeggen en Burgman werd in de kwartfinale door een fenomenaal opererende Ceulemans van het groene laken gemikt. De enige echte tegenstan der van Jaspers was de tijdklok. Na afloop van de gewonnen finale gaf hij toe dat hij soms knettergek werd van het alsmaar voorttik- kende uurwerk. Jaspers: „Een makkelijke bal spe len, is geen probleem. Maar als er een moeilijke bal lag, raakte ik echt in paniek. Vijftien tot twintig procent van de kansen is daardoor finaal de mist in gegaan." In de poulewedstrijden verloor Jaspers één keer het gevecht met de klok, en daarna de wedstrijd. Tot twee keer toe ging boven het biljart het lichtje branden en was de Willebrorder te laat met stoten. Zijn opponent Sayginer profiteer de optimaal en stelde de zege vei lig. Jaspers heeft geleerd van die partij: „Daarom heb ik in de fina le de onmogelijke ballen gewoon maar een flinke lel gegeven. Dat had niets met biljarten te maken, maar ik kon niet anders." Jaspers, de koele rekenmeester, is geen voorstander van de dertig se conden-maatregel. Te vaak moest hij wild-west-ballen spelen. „Driebanden is geen Formule I. Je moet soms rond de tafel rennen om op tijd te kunnen stoten. Nee, zo werkt dat niet. Het publiek heeft weliswaar genoten van die extra spanning, maar er moet toch een andere oplossing komen om de sport wat spectaculairder te maken. Misschien moeten we naar 40 of 45 seconden bedenktijd toe, of iets anders verzinnen. Waarom houden we geen enquête onder de biljartliefhebbers met de vraag hoe we het spelletje spannender kunnen maken." Toch vond de grote meerderheid in Zundert het experiment met de tijdklok geslaagd. De meeste par tijen duurden niet langer dan an derhalf uur. Het publiek dommel de geen enkele keer in. Zondag zorgde Raymond Ceulemans voor het grootste vuurwerk door zijn kwartfinale-partij in slechts ze ventien beurten af te werken. Hij had in dat duel zijn kruit verscho ten, want een dag later kon hij in de halve finale zijn opponent Jas pers niet volgen. „Ik had verwacht dat het lampje twee keer zou gaan branden bij Jaspers. Daarna zou ik toeslaan. Maar Jaspers speelde zo snel dat er niets gebeurde. Ge woon een misrekening gemaakt," grapte Ceulemans na afloop. Eddy Merckx, de kroegbaas uit het Vlaamse Schelle, was de grote verrassing van het toernooi. Eerst bond hij Semih Sayginer aan de Dick Jaspers viert zijn overwinning in Zundert met een bloemetje. Links de verliezende finalist Eddy Merckx. foto cor viveen zegekar en daarna gaf hij zijn landgenoot, en de winnaar van vorig jaar, Frédéric Caudron het nakijken. In de finale lag hij lange tijd op kop. „Tot aan de veertig caramboles ging het goed. Daarna viel het even stil bij mijTegen een man als Jaspers is zoiets fataal. Hij blijft toch wel zijn punten sco ren," aldus de Zutex-speler. Jaspers moest alle zeilen bijzetten om de gedegen spelende dikkerd in het oog te houden. Jaspers: „Het was geen gemakkelijke fina le. Maar ik heb er alles uit gehaald wat in er zat. Uiteindelijk was dat voldoende voor de zege. Ik heb de ze wedstrijd puur op mentaliteit en veerkracht gewonnen. En dat geeft een lekker gevoel. Een prachtige afsluiting van een mooi jaar." Het is wellicht de laatste keer dat het kersttoernooi in Zundert in deze opzet is gehouden. De BWA wil Zundert graag opnemen in het Grand Prix-circuit. De deelne mers kunnen dan punten verdie nen voor de wereldranglijst. De stichting internationaal biljart- toernooi Zundert zal eind januari of begin februari de knoop door hakken over wel of niet meedoen. UITSLAGEN Halve finales: Jaspers (Ned) - Ceule mans (Bel) 50 om 37 in 33 beurten, Merckx (Bel) - Caudron (Bel) 50 om 49 in 42. Finale: Jaspers - Merckx 50 om 44 in 32,1,562 om 1,375, 6 om 7. Moyennes top acht: 1. Jaspers 1,720, 2. Merckx 1,179, 3. Ceulemans 1,436, 4. Caudron 1,425, 5. Sayginer 1,410, 6. Arnouts 1,281, 7. Burgman 1,210, 8. Broeders 1,118. Hoogste serie: Jaspers 13. Kortste partij naar de eerste twin tig caramboles: Van Kuyk 6 beurten. Ankeveen (anp) - Marathon schaatser Bert Verduin was gisteren banger voor zichzelf dan voor zijn concurrenten. Oersterk voelde hij zich tij dens het Nederlands kam pioenschap op natuurijs. „Ik schrok er soms zelf van," zei winnaar in Ankeveen. Voor de verliezers restte slechts be wondering voor een terechte kampioen. Meer dan tachtig van de honderd kilometer reed Verduin in voorste positie, de hamvraag was of me devluchter Ruud Borst geen kop- werk kon of wilde doen. Het pu bliek langs de route over de plas sen reageerde furieus op de af wachtende houding van Borst, die als betere sprinter een moeiteloze zege tegemoet leek te glijden. Tot 300 meter voor de finish een aan val van kramp volgde en Verduin de verdiende zege behaalde. Borst nam in de vijfde van twintig ronden het initiatief. Verduin sloot aan, even later volgde Krom kamp. De laatste vond de aanval te vroeg komen, wachtte bij een verzorgingspost op het peloton en beging daarmee een taktische fla ter. Angenent, die uiteindelijk derde werd, spuide na afloop pit tige kritiek op zijn ploeggenoot. «Toen hij aangaf het niet te zien zitten, stortte mijn wereld in," zei Angenent. Verduin was maandag zo goed dat hij en hij alleen vijf achtervolgers (Angenent, Huitema, Pieterse, René Ruitenberg en Stam) ron- denlang op circa twee minuten achterstand hield. Op het slechte ijs, zacht en met vele scheuren, was de lichtgewicht bovendien in het voordeel. Verduin: „Al was het wel zwaar, hoor. Ik moest ook de ronden aftellen." Borst was nog het meest ongeluk- jog met de keuze van Kromkamp. De lange Leiderdorper vond ach- ter de bijna dertig centimeter klei nere Verduin geen moment luwte, "an de straffe wind op de Gooise vlakte hadden beide rijders last. Verduin kon alles en iedereen aan, Borst moest forceren en kreeg ook de hoon van de toeschouwers. «Niet leuk, dat soort scheldka nonnades," aldus de nummer twee van Ankeveen. Verduin was de laatste jaren vaak de schlemiel van het marathon- Peloton. Vijf keer in tien jaar won hy een natuurijswedstrijd, vele malen vaker kwam hij net tekort. rr Bert Verduin (links) op weg naar de zege, achter hem nummer twee Ruud Borst die geen meter kop- werk deed tijdens de beslissende ontsnapping. foto anp „Dan zat ik er wel bij, maar kon het niet afmaken," aldus de bloe- menkweker, in dat metier collega van Borst. „Ik ben nu eenmaal geen sprinter." Vorige winter nog dacht Verduin in een marathon op het Uitgeester Meer zijn slag te hebben geslagen. Juichend ging hij over de finish, als tweede, hij werd ongemerkt gepasseerd door Henk Angenent. De zege in Ankeveen herstelde zijn zelfvertrouwen. In de uurtjes voor het NK had hij ploegleider Richard van Kempen al meege deeld zich in topvorm te voelen. „Ik moest hem eerder afremmen dan motiveren," aldus de oud kampioen. Van gewapend beton zijn de zus jes Smit, schaatsgekke familie uit Rouveen. Jenita behaalde gisteren de nationale titel op natuurijs. Ti telverdedigster Gretha eindigde als derde, jongste telg Marjanne als zevende. Exact een jaar geleden profiteerde Gretha Smit in Erm van de hechte familieband. Gisteren in Anke veen was Jenita uitverkoren om te zegevieren. Zij vormde de kop groep, samen met Klasina Seins- tra, sinds twee dagen de Neder landse kampioene op kunstijs. Seinstra moest het kopwerk doen, Gretha kwam eraan, Jenita zag een twee-een-verhouding wel zit ten. Tot aan de finish bleef het duo intact, Seinstra had al haar ener gie opgebruikt, de beste sprintster van het vrouwenpeloton ging ten- onder. Jenita Smit koos de beste van wel 101 ideeën die onderweg door haar hoofd spookten. „Ik heb niet één keer geprobeerd te demarre ren. Dan gaan mijn benen zeer doen en kan ik helemaal niet meer sprinten." Dus kreeg afwachten de voorkeur, de tactiek bleek lo nend. „Hartstikke blij," was Jeni ta met haar overwinning. „Hart stikke mooi dat deze titel in de fa milie blijft." UITSLAGEN Mannen: 1. Verduin (Heemskerk), 2. Borst (Leiderdorp), 3. Angenent (Al phen aan den Rijn), 4. Pieterse (Die- men), 5. Huitema (Roden), 6. Stam (Sprang Capelle), 7. René Ruitenberg (Elburg), 8. Kleine (Kerkenveld), 9. Bouma (Oldetrijne), 10. Huizebosch (Gramsbergen), 11. Kramer (Oude- schoot), 12. Kromkamp (Wolvega), 13. Sikma (Scharsterbrug), 14. Baars (Nieuw-Vennep), 15. Groenendal (01- dehove), 16. Poelstra (Hijum), 17. Kok (Rottevalle), 18. Kooij (Rijsenhout), 19. Corts (Koudekerk aan de Rijn), 20. Lissenberg (Almere-Haven). Vrouwen: 1. Jenita Smit (Rouveen), 2. Seinstra (Sint Johannesga), 3. Gretha Smit (Rouveen), 4. Dickhout (Holy- sloot), 5. Bron (Oldeberkoop), 6. Dui venvoorden-Grimbergen (Noord- WÊÊÊtÊÊÊÊ wijk), 7. Marjanne Smit (Rouveen), 8. Oudhoff (Alkmaar), 9. Borst (Leider dorp), 10. Voskuil (Epe). Ankeveen (anp) - Op natuur ijs blijkt de klapschaats nog geen succes te zijn. Marjan Mager moest het gisteren tij dens het NK marathon op natuurijs ervaren. De nummer drie van de titel strijd van 30 december 1995 moest precies een jaar later al in een vroeg stadium opge ven. Ze trapte met een voet in een scheur, waarbij de klapschaats dusdanig werd beschadigd dat Mager de strijd moest staken. De klapschaats, produkt van fabrikant Viking, maakte de afgelopen weken furore bij de internationale wereldbe kerwedstrijden op kunstijs. De nationale kernploegleden Tonny de Jong, Barbara de Loor en Carla Zijlstra boek ten opmerkelijke vooruit gang. Gouda (anp) - De vereniging van contractspelers (WCS) en de Centrale Spelersraad (CSR) zijn verontrust over de plannen van de clubs in het betaald voetbal om te komen tot ingrijpen de wijziging van de bestaande competitieopzet. Ook zijn ze tegen de plannen voor de herverdeling van televisiegel- den, een vermindering van het aantal profclubs en de formatie van een interim-bestuur. Volgens de WCS en de CSR han delen de profclubs en de KNVB in strijd met de reglementen. De CSR moet toestemming geven voor elk besluit dat erop gericht is de competitie-opzet ingrijpend te wijzigen. Bovendien hebben de spelers recht op een aandeel in de televisiegelden. Volgens WCS/CSR geeft het Re glement Betaald Voetbal aan dat slechts het demissionaire bestuur met nieuwe kandidaten kan ko men. Die kandidaten behoeven vooraf instemming van de CSR. Bovendien moet het demissionai re bestuur lopende zaken afhan delen, zoals het sluiten van een nieuwe overeenkomst over televi sierechten. Ten onrechte doet dat nu een commissie, aldus WCS/CSR. De CSR is het ook niet eens met de besloten algemene vergadering Betaald Voetbal op 6 januari, waar wellicht een nieuw (interim- )bestuur wordt benoemd. De CSR zegt dat deze handelwijze haaks staat op de in de KNVB-regle- menten vastgelegde benoemings procedure. Deze vergadering is uitgeschreven op verzoek van zeven clubs uit het betaalde voetbal, FC Den Bosch, Cambuur, Dordrecht '90, Fortuna Sittard, De Graafschap, Heracles en FC Zwolle. Ze willen meer in formatie over de verkoop van de tv-rechten voor de komende pe riode van minimaal ïVi jaar. Ook de bankgarantie van het failliete Sport7 komt opnieuw aan de orde. Op 3 januari heeft de WCS een gesprek met de KNVB over de nu ontstane situatie. Anke veen (anp) - Voor menig marathonschaatser kwam het NK na tuurijs gisteren veel te vroeg. Twee dagen na het nationaal kampioen schap op kunstijs in Utrecht, klaagden vele deelnemers in Ankeveen over het gebrek aan 'kilometers' op dichtgevroren sloten, meren of ka nalen. Ruud Borst en Henk Angenent, tweede en derde van het NK na tuurijs, hadden deze winter pas 50 kilometer op natuurijs geschaatst. De Hollands Venetië-tocht in Giethoorn was de enige klassieker, die voorafging aan het kampioenschap in Ankeveen. „Laat ons eerst een paar klassiekers rijden en organiseer dan een NK, dan liggen de ver houdingen wat eerlijker," zei Borst. „Dan hadden we wat kunnen wénnen aan veel rechtuit rijden, veel bochten naar rechts en die vele scheuren in het ijs," zei Angenent. Evenals vorig jaar besloot de schaatsbond niet het risico van invallen de dooi te nemen en het NK al voor de jaarwisseling te houden. Op 30 december 1995 werd Yep Kramer in Erm kampioen van het seizoen '95-'96, 365 dagen later werd Bert Verduin in Ankeveen zijn opvolger. 11H 31 DECEMBER Wijk en Aalburg, ijsbaan Maasdijk (Noord-Brabant), 14.00 uur: Wijk en Aalburg Bokaal, marathon mannen, A, B, C en veteranen. 0416-692365 tot 30/12 22.00 uur. Ammerstol (Zuid-Holland): 13.00 uur, Negen-dorpentocht, jeugd t/m 15 jaar. Aanmelden tot 12.45 uur. Lekkerkerk (Zuid-Holland): 13.00 uur, NK kortebaan mannen junioren A, neo-senioren en senioren. 0180-661673. 2 JANUARI 1997 Sprang-Capelle (Noord-Brabant), 20.00 uur: gewestelijke marathon, 100 ronden, A, B, C en veteranen. 0416-313298 tot 19.30 uur. Ammerstol (Zuid-Holland), 18.30 uur: Schaats-tweedaagse, alle catego ries Aanmelden op de ijsbaan. Maasland (Zuid-Holland), 10.30 uur (mannen) en 10.35 uur (vrouwen): klassieker Westland-marathon, mannen A, B, C, veteranen en vrouwen, 010-5912956/010-5925284 tot 1/1 22.00 uur. Rotterdam (anp) - Sparta probeert op korte termijn een op volger voor Henk ten Cate te vinden. Slaagt die poging niet dan wil de Rotterdamse eredivisieclub de huidige trainer aan zijn contract tot het einde van het seizoen houden. Ten Cate heeft met Vitesse een akkoord bereikt over een ver bintenis van ï/t jaar. Hij zou direct in dienst willen treden bij de Arnhemmers. Ten Cate moet bij Vitesse de plaats inne men van Leo Beenhakker, die per 1 januari als technisch di recteur aan het werk gaat. De oefenmeester ziet Vitesse als een positieverbetering. On langs liet hij Sparta al weten zijn contract in Rotterdam ze ker niet te verlengen. Sparta vraagt een vergoedings som van Ten Cate of Vitesse. „Maar die vergoeding heeft niet de hoogste prioriteit," zegt voorzitter Van den Burg. „Die ligt bij het vinden van een nieuwe oefenmeester. Daar zijn extra kosten aan verbonden. Slagen we er echter op korte termijn niet in een opvolger te vinden, dan houden we Ten Ca te aan zijn contract. Dat weet hij." De Vitesse-leiding heeft Ten Cate meer tijd gegeven om eerst met Sparta de zaken af te wikkelen. „We kijken niet op een dag maar op korte termijn moet ik het wel weten. De nieu we trainer moet op 13 januari voor de groep staan," aldus voorzitter Aalbers, die zegt nog altijd twee kandidaten op het oog te hebben. De club uit Arnhem benaderde eerder Wim Rijsbergen van NAC. De oud-Feyenoorder kreeg van zijn Bredase werkge ver echter geen toestemming om tussentijds te verkassen. Russische voetballer oog kwijt Antwerpen - De 22-jarige Kirill Varaksine moet vrezen voor zijn voetballoopbaan. De Rus raakte donderdag bij een overval op het huis van Jean-Marie Pfaff, oud-doelman van het Belgische nationale team, zwaargewond. Doktoren zijn er de afgelopen dagen niet in geslaagd een zwaar toegetakeld oog te redden. Varaksine zou op 2 januari als spits in een vriendschappelijk duel zijn debuut maken bij Germinal Ekeren. Het huis van Pfaff kreeg donderdagnacht ongewenst bezoek van vijf overvallers. De oud-speler zelf was op vakantie. Zijn doch ter Debbie, haar vriend Geoffry en hun gast Varaksine waren wel thuis. De overvallers maakten gebruik van veel geweld. Zij takelden Varaksine het zwaarst toe: een op een paar plaatsen ge broken neus, een hersenschudding en ernstig oogletsel. De buit was in vergelijking met het extreme geweld miniem. De politie heeft nog nauwelijks vooruitgang geboekt in het on derzoek naar de overvallers. Een afrekening behoort tot de mogelijkheden. Godert de Leeuw breekt sleutelbeen Ermelo - Godert de Leeuw heeft maandag in de buurt van zijn woonplaats Ermelo tijdens een trainingsritje op de mountainbi ke een sleutelbeen gebroken. De wegrenner uit de formatie Fo- reldorado-Golff is waarschijnlijk voor minimaal zes weken uit geschakeld. Vorig jaar februari overkwam De Leeuw dezelfde kwetsuur. Toen viel hij tijdens de Ronde van Mallorca en brak eveneens het linkersleutelbeen. Die blessure liep hij op een dag na zijn eerste zege bij de profs, de vierde etappe in de Ronde van Mallorca. Die wedstrijd is nu het streven waarop De Leeuw, die vorig jaar ook een rit in Olympia's Ronde won, zich richt. In januari hoopt hij mee te kunnen met de ploeg op trainingskamp naar Spanje. Hordijk naar Foreldorado Breda - Foreldorado Golff heeft met amateurwielrenner Jan Hordijk (23) uit Mijnsheerenland overeenstemming bereikt over een éénjarig contract. Officieus record Van Velde Calgary - Gerard van Velde heeft zondag in Calgary een offi cieus Nederlands record op de duizend meter gevestigd: 1.12,24. De sprinter deed buiten mededinging mee aan de Canadese trials. Om die reden is het ook nog onzeker of het record offici eel wordt erkend. Daar buigt de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNSB) zich de komende dagen over. Van Velde reed op de snelle baan in Canada met de rondetijden 17,44 en 44,36 naar 1.12,24. Het oude record stond ook op zijn naam. Vorig jaar kwam de sprinter tot 1.12,36. Groningen. Koop Tjuchemtoer- nooi. Elfde en laatste ronde: Gelfand (WRu) - Van Wely (Ned) Kortsjnoi (Zwi) - Hodgson (GBr) 1-0, Short (GBr) - Onisjoek (Oek) Z2-V2, Svidler (Rus) - Akopian (Arm) V2-Z2, Sokolov (Bos) - Tim man (Ned) Z2-Z2, Leko (Hon) - Sji- rov (Spa) Z2-Z2. Eindstand: 1. Short 7, 2. Timman, Gelfand 6/2, 4. Van Wely, Leko, Sjirov 6, 7. Svidler 514, 8. Akopian, Hodgson, Kortsjnoi, Onisioek, So kolov 414. Lotto 52: Eerste prijs: geen win naar. Tweede prijs: 1 winnaar die bruto f. 100.000,00 ontvangt. Der de prijs: 28 winnaars die elk f. 1000,00 ontvangen. Vierde prijs: 131 winnaars die elk f. 250,00 ont vangen. Vijfde prijs: 1351 win naars die elk f. 25,00 ontvangen. Zesde prijs: 3692 winnaars die elk f. 10,00 ontvangen. Zevende prijs: 27.985 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 52: 6 cijfers goed: 2 win naars. 5 cijfers goed: 1 .winnaar. 4 cijfers goed: 20 winnaars. 3 cijfers goed: 239 winnaars. 2 cijfers goed: 2761 winnaars. Perth. Hopman Cup, 1,4 miljoen gulden. GROEP B ZWITSERLAND - ROEMENIË 2- 1. Rosset - Voinea, walk over Voi- nea, Hingis - Spirlea 7-5 6-2, Ros- set/Hingis - Voinea/Spirlea 3-6 7- 5 6-3. ZUID - AFRIKA - DUITSLAND 3- 0. Coetzer - Begerow 6-0 7-5, Fer- reira - Karbacher 6-4 6-4, Ferrei- ra/Coetzer - Karbacher/Begerow 6-3 6-4. Adelaide. Mannen, 575.000 gul den. Eerste ronde: Tillström (Zwe) - Kafelnikov (Rus/1) 6-2 6-2, Prinosil (Dui/6) - Dosedel (Tsj) 6-3 6-2, O'Brien (VSt/5) - Goellner (dui) 6-7 6-4 7- 6, Woodforde (Aus/2) - Fromberg (Aus) 6-3 6-3, Tsjerkasov (Rus) - Furlan (Ita/7) 4-6 6-4 6-4, Novak (Tsj) - Tebbutt (Aus) 7-5 1-6 7-6, Woodbridge (Aus/4) - Vacek (Tsj) 4-6 6-3 6-3, Black (Zim) - Carlsen (Den) 6-4 6-3. Brisbane. Vrouwen, 275.000 gul den. Eerste ronde: McQuillan (Aus) - Wang (Tai) 6-7 6-4 6-3, Grande (Ita) - Kijimuta (Jap) 6-2 6-1, Ritt- ner (Dui) - Farina (Ita) 7-5 6-4, Li- kovtseva (Rus/3) - Suarez (Arg) 6- 1 7-5, Ellwood (Aus) - Hack (Dui) 7-5 6-2. Doha. Mannen, 1,1 miljoen gul den. Eerste ronde: El Sawy (Egy) - Sie- merink (Ned/3) 6-3 6-7 7-6, McEn roe (VSt) - Haarhuis (Ned/7) 6-4 1- 6 6-2, Arazi (Mar) - Peas (Ind) 6-2 6-3, Hrbaty (Slo) - Pescaru (Roe) 6-7 7-5 6-2, Fredriksson (Zwe) - Alami (Mar) 6-2 6-2, Henman (GBr) - Wiltschnig (Oos) 6-3 6-2, Larsson (Zwe) - Enqvist (Zwe/2) 6-4 7-5, Gustaffson (Zwe/5) - Bu- rillo (Spa) 4-6 6-1 6-4. Almelo. Internationaal toernooi, mannen. Halve finales: CS Grand Canaria (Spa) - Ventspils Nafta (Let) 2-1 (15-11 12-15 17-15), CSKA Mos kou (Rus) - Rentokil ZVH (Ned) 2- 0 (15-8 15-12). Finale: CSKA Moskou (Rus) - CS Gran Canaria (Spa) 3-0 (15-11 15- 10 15-12). Derde plaats: ZVH (Ned) - Ventspils Nafta (Let) 2-3 (17-16 12-15 15-9 14-16 12-15). Om de vijfde plaats: Peikot (Fin) - Gentofte (Den). 2-0 (15-7 15-8). Om de zevende plaats: Salzburg (Oos) - Zagreb (Kro) 2-0 (15-1117- 16). DINSDAG 31 DECEMBER 1996 De HP NetServer E30: PACKARD De eenvoudigst te beheren en 3 betrouwbaarste server in de markt. Bel voor meer informatie: (0161) 43 28 55 ly'' v':" ITRHIEz^ Bk Uw partner in automatisering 9 Lange Bunder 5 - 4854 MB BAVEL Sport Dick Jaspers op tijd binnen goor Peter Vierenhalm Zundert - Uitgerekend een van de minder snelle jongens heeft het 'snelbiljarten' in Zundert gewonnen. Dick Jas pers greep na vier dagen spelen de macht in het Wetsteijn jubileumtoernooi in biljartcentrum Den Hoek. Hij ver sloeg de Belg Eddy Merckx die verrassend tot de finale was doorgedrongen met 50 tegen 44 caramboles.

de Stem | 1996 | | pagina 9