Platjouw en Bakker zijn favoriet 'Ik heb de juiste keuze gemaakt' Dubbele triomf Patrick Marteijn Verstraeten verspeelt match-point Sluiskilse profwielrenner Dave Dubbeldam gelooft ook in progressie bij TYM dB STEM SPORT ZEELAND B2 Interessante duels in Grand Prix driebanden van KOT Terneuzen SPORTNIEUWS KORT Kiwanis-toernooi in het Terneuzense Racketcentrum geslaagd spektakel Vandaag finales tennistoernooien Goes en Hulst De Zaak kraakt The Corner x 91 dat doet de dermatolo0| ;t. "Iemand moet nog vvel n :If blijven lijken," zegt hij »j' emand van in de vijftig njet j( 'er dertig jaar jonger maken. jt een jeugdiger uiterlijk, maai iemand niet piepjong, Wan| et er wel heel erg onnatuurlijk e persoonlijke karaktertrekken gezicht blijven behouden. l| u ai heel wat mensen behaj. met goede resultaten en tot tevredenheid van iedereen." Ie voor Nederlanders belang. vraag: wat kost het) nfondsen vergoeden deze thandeling niet, dus wie mooi tjn moet in ieder geval finan. pijn lijden. Het is echter min- rur dan een facelift. Voor het naken van de bovenlip word 1.800 gulden in rekening :ht. Voor het verjongen van :1e gezicht, moet de cliënt 0p 6.500 gulden rekenen, rens: "Een laser werkt uiterst en gemakkelijk, maar toch is serbehandeling geen sinecure :liënt én dokter. Het vergt van :n enorme concentratie." 3 1 2 5 5 0 «l loin VAN 349T- V00fL2ltf- STIJDEN STUNTMARKT/STUNTHAL VAN 10.00 TOT 12.30 EN VAN 13.30 TOT 18.00 13.00-17.0» ZA VAN 10.00-17.00 VAN 13.00 TOT 18.0»-Dl GESLOTEN tAALSEWEG 5 HULST DINSDAG 31 DECEMBER 1996 Van onze biljartmedewerker Terneuzen - In tegenstelling tot een eerder bericht worden de kwartfinales van het Grand Prix-toernooi drieban den, dat de biljartvereniging gOT uit Terneuzen in het ka der van het 70-jarig bestaan houdt, niet vrijdag 10 maar vrijdag 3 januari in het Kacketcentrum afgewerkt. De halve finales en finale staan voor zondag 12 januari op het programma. pe kwartfinales staan garant voor een aantrekkelijk affiche. Vrijdag 3 januari worden die BILJARTEN wedstrijden om 20.00 uur geo pend met de ontmoetingen Ton Koomen-Theo Platjouw en Jo Boogaert-Frits Bakker. Het tref fen Koomen-Platjouw is een ont moeting tussen twee clubgeno ten, die elkaar door en door ken nen. Op papier is Theo Platjouw veruit favoriet, maar de onbere kenbare Ton Koomen is en blijft een gevaarlijke outsider. Eerder in dit toernooi maakte hij een set naar 10 caramboles in slechts 4 beurten uit. Kan hij in de eerste set tegen Platjouw op een derge lijke manier stunten, dan ver hoogt dat de druk op de belang rijkste kandidaat voor de eindze ge en is de mogelijkheid niet uit gesloten dat het een 'warm' avondje wordt voor de Axelaar. In de voorgaande ronde 'sleepte' de onmiskenbaar sterkste drie bandspeler in dit gezelschap zich ook moeizaam langs Albert La- cante. In feite gaat hetzelfde verhaal op voor de ontmoeting Jo Boogaert- Frits Bakker. Bakker is de man die in potentie veel meer capaci teiten heeft dan Boogaert, maar het is bekend dat laatstgenoemde een geslepen biljarter is die aar dig het carotte-wapen kan hante ren. Daar tegenover staat echter het feit dat hij mentaal niet altijd even stabiel is. Wel kan Boogaert bij een goede start zichzelf over treffen. De altijd 'turbulent' spe lende Bakker krijgt nu pas voor het eerst te maken met een tegen stander die wat meer gewicht in de schaal kan leggen. In voor gaande ronden trof de Terneu- zenaar nauwelijks tegenstand van betekenis. De andere kwartfinale-partijen, die om 21.00 uur beginnen, vailen meer onder het predikaat gelijk waardig. De uit Assenede afkom stige Etiënne van Damme is kwa litatief wel iets sterker dan Hul stenaar Dion Bergmans, maar dat krachtsverschil is normaal bezien niet zo groot. Nog minder krachtsverschil, op papier dan, geldt voor het treffen tussen Meerten Daliinga en Cees Wissel. Dat duel is een totaal open strijd waarin het alle kanten uit kan. De winnaars van die kwartfina les komen zondag 12 januari om 14.30 uur in actie. Anderhalf uur later wordt de strijd om de derde plaats en de finale afgewerkt. Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Met 38 overwinningen op zak stapte Dave Dub beldam vlak voor de Ronde van Midden-Zeeland over naar de rijen van de prof wielrenners. Frits Schür bracht Dubbeldam naar die status. Nauwelijks een half jaar la ter kreeg Dubbeldam van TVM de kans om voor twee jaar te tekenen bij de ploeg van Cees Priem. WIELRENNEN „Ik heb er lang over nagedacht, want het deed best allemaal een beetje pijn. Foreldorado/Golff en dan vooral Schür is in mij blijven geloven en aan hem heb ik veel te danken. Ik kon dan ook niet di rect ja zeggen op het aanbod van TVM. Want aan hem heb ik mijn profstatus te danken. Nu ik weet dat Schür geen ploegleider meer is bij de profformatie van mijn vorige ploeg, weet ik dat ik de juiste keuze heb gemaakt. Ik zit nu tenslotte bij een Zeeuwse ploegleider en uit de gesprekken met Priem weet ik wat hij met me voor heeft. Ik zal me inderdaad moeten bewijzen, maar daar zal ik alles aan doen. Ik ga niet met de vuist op tafel slaan en een stekkie in de ploeg opeisen. Ik heb niks te eisen. Ik moet met re sultaten bewijzen dat ik het waard ben en ik zal heus mijn rol als dienende renner uitvoeren," aldus de 24-jarige Dave Dubbel dam. Het speelse van dit Zeeuws wie- lertalent is er duidelijk af. Dub beldam oogt volwassener en ver woordt dat ook. „Ik ga niet meer in de winter de bloemetjes stevig buiten zetten. Dat kan niet nu ik echt professional ben. Ik heb mijn beroepsernst en mag blij zijn dat ik de kans bij Priem krijg. Er zijn er veel die zo'n kans niet eens Inrijgen. Ik weet dat ik dit als een enorme uitdaging be schouw en daarom zal ik er alles aan doen om mijn doelen te be reiken. Ik hoop dat ik straks in de voorbereidingswedstrijden mag uitkomen. Natuurlijk wil ik graag Luik-Bastenaken-Luik, de Konde van Vlaanderen en Parijs- Houbaix rijden, maar of ik dat nu al aankan is iets anders. Ik hoop wel dat ik in bijvoorbeeld de Waalse Pijl of de Brabantse Pijl mag acteren. Die wedstrijden moeten me liggen. Ik moet de progressie die ik dit jaar heb doorgemaakt zien te continue ren. Ik zal natuurlijk niet zo'n voorwaartse sprong meer maken als dit seizoen. Daar ben ik reëel in." In de eerste de beste wed strijd als prof - Ronde van Mid den-Zeeland - maakte Dubbel dam indruk en naam. „Debute ren in een wedstrijd als Midden- Zeeland en dan op deze manier, daar kun je alleen maar van dro men. Met een beetje geluk werd ik nog tweede, want ik werd in de laatste kilometer teruggepakt. Daarna ging het ook goed met natuurlijk een puik Nederlands kampioenschap. Dat parcours ligt me wel en hopelijk kan ik op dat parcours in de toekomst nog eens zo aanvallend rijden. Ik heb daar een goed gevoel aan over ge houden." Niet alleen hij, maar de hele vaderlandse wielersport sprak lovend over die Sluiskilse prof. Daarna gingen de ogen open van de wielerkenners. Adje Wijnands benaderde Dubbeldam om voor Priem te komen rijden. „Mijn verstand zei natuurlijk direct van ja, maar er speelden andere dingen op de achtergrond mee. Daar wilde ik over nadenken. Ik ben blij dat Schür me uiteinde lijk toestond om de overstap te maken. Bij TVM is overigens al les nog beter geregeld dan bij Fo reldorado/Golff. Kan ook niet anders gezien het beschikbare budget. Die ploeg heeft uitstra ling. Dat merk je onmiddellijk en dat zal ik zeker zelf merken als de ploegenvoorstelling op 16 ja nuari in Hoogeveen plaatsvindt. Dubbeldam wordt in zijn dorp Sluiskil op handen gedragen. De oprichting van een supporters club door initiatiefnemers Meer ten Daliinga, Sjaak Lijbaart en Levien de Feijter, slaat enorm aan. „Ik geloof dat we nu al meer dan 200 leden hebben. Dat is toch een geweldig aantal. Het be tekent ook dat de wielersport in dit dorp leeft. Heb ik al gemerkt toen er een bus met supporters naar het Nederlands kampioen schap ging. Mischien slaat die vonk over op de Zeeuws-Vlaamse wielersport en kunnen we nog eens een profwedstrijd krijgen in deze regio. Ik heb daar al gelui den over opgevangen, maar dat is nu nog wat te vroeg om dergelij ke plannen uit te voeren. Eerst Dave Dubbeldam, de wielerprof uit Sluiskil, ziet het helemaal zitten bij de TVM-formatie. Dubbeldam hier aan kop met Patrick Tol- hoek in de Omloop van Midden-Zeeland. foto camiie schelstraete maar eens proberen bij TVM een plaatsje te veroveren. Het is net als voetbal. Je moet proberen in de basis te komen. Daar zijn ook niet-kopmannen voor nodig. Ik ga er alles aan doen om dat doel te bereiken." Sfeer Het rijden van klassiekers samen met amateurs heeft Dubbeldam al aan den lijve ondervonden en ook de sfeer er rondom. „Kijk, op zich is het misschien goed. Als ik straks uit het zuiden kom met wat wedstrijdkilometers in de benen en je mag dan deelnemen aan bijvoorbeeld een topcompe- titiewedstrijd, dan ben jij als prof wel in het voordeel. Ik kan begrijpen dat amateurs daar moeite mee hebben. Die hebben zich ook het apelazerus getraind, maar missen vaak die faciliteiten van een topteam en dan komen er een paar van die getrainde jo chies hun prijs afpakken. Trouwens, ik hoor die geluiden niet eens zover van huis dat die ontwikkeling door de amateurs niet als leuk worden omschreven. Ik vind het ook geen goede ont wikkeling. Het zou hetzelfde zijn als ik straks als prof de criteria kom verzieken bij de elites. Want ik mag daar ook in uitkomen als elite met contract. Voor de mo raal kan het wel eens goed uit pakken overigens, want een overwinning is altijd mooi mee genomen en bij de profs tellen die nog zwaarder mee dan bij de amateurs." Dubbeldam ziet ook dat de wie lersport in Zeeland nu niet be paald floreert. „Bij de amateurs hebben we in Zeeland niet al te veel talent rondrijden. Het zijn meestal de bekende namen die de dienst uitmaken. Van mijn leef tijdgenoten zijn er inmiddels ook heel wat uit het peloton verdwe nen. Om renner te zijn moet je karakter hebben en tonen. Ge lukkig zie ik veel jeugd rondrij den, maar daar zal onherroepe lijk een stel vanaf vallen, want ze houden dat niet allemaal vol. Dat kan ook niet. Je kunt wel willen, maar er moet ook talent aanwe zig zijn. Ik rijd al heel wat jaar tjes mee met de groep van Daliin ga naar Breskens en terug. De enige jongere die ik ben tegenge komen de laatste jaren is Mario de Ritter uit Hoek. De rest zijn allemaal oude bekenden die dit tochtje als een leuke bijkomstig heid beschouwen, maar de mees ten zie je ook niet in wedstrijden uitkomen. Gelukkig dat de wie lervereniging kan rekenen op renners van buiten Zeeuws- Vlaanderen. Bart Boom ken ik van mijn Foreldoradtijd en is in middels ook lid geworden van de club. Aan hem kunnen ze nog plezier beleven." Krachttraining Momenteel 'kuist' Dubbeldam zichzelf af door veel aan kracht training te doen bij BodyLine in Terneuzen. „Drie keer anderhalf uur. Dat merk ik goed. Vooral mijn bovemlijf kan dergelijke oe feningen wel gebruiken. Ik moet ook meer inhoud krijgen. Dat merkte ik vooral tijdens de wed strijden na het Nederlands kam pioenschap. Toen was het beste er gewoon vanaf. Ik werd er niet afgereden, maar ik kon niks extra's meer voor de ploeg bete kenen. Ik werd een grijze muis. Werd nog wel gevraagd om de Ronde van Zuid-Afrika en in Australië te gaan rijden, maar ik vond het beter om gas terug te nemen. Twee weekjes vakantie gevierd en daarna heb ik me weer gericht op het komende seizoen. Als het echt winters wordt, dan vertrek ik samen met Bart Boom naar het zuiden om er de nodige kilome ters te rijden. Blijven de wegen er hier redelijk bij liggen, dan ver kies ik hier te blijven. Dat heb ik andere jaren ook gedaan en die voorbereiding is me de laatste ja ren goed bevallen. Een paar leu ke uitschieters en voor de rest werken voor de ploeg. Als ik dat kan bereiken is mijn seizoen ge slaagd," besluit Dubbeldam. Open dag manege Magrette geslaagd Axel - In manege Magrette van Piet Kosters in Axel werd een ge slaagde 'Open dag' gehouden. Vanaf 's morgens vroeg tot 's avonds laat werden de talrijke bezoekers getracteerd op allerlei spelen, les sen, shows en demonstraties. Hoogtepunt van de dag was ongetwijfeld de pas de deux die werd verzorgd door topinstructeur Gerard Kranenburg en amazone In- grid Faes met de paarden Ivanti en Diana. Een keurig uitgevoerde pas de deux, die door het publiek op hoge prijs werd gesteld. De ru briek puisance springen werd bij de pony's gewonnen door Michel Dekker met Sirac en bij de paarden door Mieke van de Bosch met Kasper. Bij de ponyspelen zegevierden Angela Dieleman met Sirac en Sarah Torfs met Pasja. Bij de ponycarrousel stal de 29-jarige Tornado de show. Menners actief tijdens Indoor Zeeland Goes - Op de tweede dag van Indoor Zeeland, het ruitersportspek takel in de Goese Zeelandhallen, kwamen de menners in actie in de verschillende rubrieken en aanspanningen. UITSLAGEN Vierspannen: 1. Aart van de Kamp (Putten), 2. Wim van Veluw (Putten), 3. Peter de Koning (Rijsbergen), 4. Frans de Ruiter (Nijkerk), 5. Wim de Vos Dubbelspan pony's: 1. team Ossenbloek (Rucphen), 2. Leo Jochems (Acht maal), 3. Martin de Vacht (België), 4. Christiaan Provoost (Domburg), 5. Frans Koole (Elspeet). Dubbelspan paarden: 1. Peter van Oers (Roosendaal), 2. Karei de Visser (Strijen), 3. Nico van Avezaat (Maurik), 4. Chris Raats (Achtmaal), 5. Wim Luycks (Rucphen). Enkelspan pony's: 1. Karei Geentjes (Tielen), 2. Jan van 't Westeinde (Kwadendamme), 3. Cor Provoost (Domburg), 4. Nico van Loenhout (Elle- woutsdijk), 5. Adri de Visser (Domburg). Enkelspan paarden: 1. Christiaan Provoost (Domburg), 2. Jan Hop (Etten- Leur), 3. Hans Bast (Bunschoten), 4. Marc van Elsakker (Steenbergen), 5. Johan van Spaandonk. Stephanie de Freï op dreef Goes - Op de eerste dag dat de basisruiters en amazones in actie kwamen tijdens de dressuurwedstrijden van Indoor Zeeland in de Zeelandhallen in Goes was het de beurt aan de pony's. De deelna me van Zeeuws-Vlaamse zijde was vrijwel nihil: slechts twee pony- ruiters. In de Ml-klasse categorie C was Stephanie de Frel met Jol ly van het Hazelarenhof van de Axelse Kleppertjes goed op dreef. Zij behaalde met 154 punten het oranjerozet. In de M2-klasse werd Carola Paauwe met King van Zuid-Beveland met 161 punten eer ste. Naomi Sutcliffe met Djoeke van De Zwinruiters scoorde 150 punten en eindigde op de zesde stek. Wouter Jansen wint in Ertvelde Ertvelde - Maarten Jansen van Atletica pakte tijdens de vijftigste Kerstcross van AC Rieme in het Belgische Ertvelde de winst bij de A-pupillen. Een knap resultaat in deze sterk bezette cross. Bij de mannen-senioren liep Theo Rabout naar een verdienstelijke zeventiende plaats in een wedstrijd waarin vele toppers van start gingen. De zege was voor William van Dijk, voor de Keniaan Jackson Omwoyo. RESULTATEN OVERIGE ZEEUWEN Meisjes-pupillen: 9. Tara Wouterse (RKHAV), 22. Claudia Lensen (Atleti ca). Meisjes D: 7. Linda Wouterse (RKHAV). Meisjes C: 13. Sandra de Block, 36. Jessica Lernhout (beiden RKHAV). Meisjes A: 8. Maaike van Dijk (Atletica). Vrouwen-veteranen: 12. Huquette Declercq, 16. Lenie van Kleven (beiden Atletica). Jongens-pupillen B: 2. Thomas Wouterse (RKHAV). Jongens-pupillen A: 5. Andres Vlaming (Atletica). Jongens D: 16. Maarten Jansen, 21. Martin Lensen (beiden Atletica). Jongens C: 9. Wouter Verdurmen, 10. Sebastian Vonck (beiden RKHAV), 20. Thomas Marinissen (Dynamo), 22. Martin Lensen (Atletica). Mannen-veteranen: 18. Jo van Waesberghe, 36. Jan Goossens (beiden RK HAV), 48. Carlos Verbuyt (Scheldesport). Achtste plaats Matthieu Warrens Nieuwkerken-Waas - Matthieu Warrens uit Kloosterzande is als achtste geëindigd in de Nieuwjaarscorrida van Nieuwkerken- Waas. Voor de zeven kilometer lange wegwedstrijd had hij een tijd nodig van 22 minuten en 18 seconden. De winst was voor de Belg Marc Papanikitas, die een tijd realiseerde van 21 minuten en 23 seconden. Peters pakt punt tegen Eggermont Axel - In het regionale zaalvoetbal voor vrouwen heeft Peters ver rassend een punt gepakt in het treffen met Eggermont. Dit betekent tevens dat laatstgenoemde formatie de tweede stek kwijt is. Biezentrappers 3 nam die over door met 2-4 van De Bruintjes te winnen. Kampioen Biezentrappers 2 won volgens verwachting ruim. Vlaamse Ladies werd met 4-11 ingemaakt. De Vliegher was deze keer nog beter op schot en klopte IZV met 12-3. STAND Biezentrappers 2 13-39, Biezentrappers 3 13-28, Eggermont 13-26, De Bruintjes 13-18, De Vliegher 13-18, Vlaamse Ladies 13-14, Peters 13-7, IZV 13-3. Succes voor Peter Picavet Oeselgem - Peter Picavet uit Hulst blijft het uitstekende doen in de Run-Mountainbike-Run-wedstrijden. In het Belgische Oeselgem was hij de beste van allemaal op een bevroren en door karresporen moeilijk parcours. Na de eerste run over 3,6 kilometer kwam hij als vierde in de wisselzone. Tijdens de 22 kilometer fietsen rukte hij op naar de leiding om die in de afsluitende 3,6 kilometer lopen gemak kelijk vast te houden. Zijn eindtijd was 1 uur, 19 minuten en 48 se conden. De Belg Sven de Vriese kwam op een dikke minuut als tweede binnen. Rik de la Ruelle uit Koewacht werd verdienstelijk dertiende. Zijn tijd was 1.28.19. Van onze tennismedewerker Terneuzen - De returns van Patrick Marteijn en met name John Dijkman maakten het verschil in de B-finale van het Kiwanis-tennistoernooi in het Terneuzense Racketcentrum. Jeroen Verstraeten en Michel Verberkmoes verzaakten op dit gebied en kregen hiervoor de rekening gepresenteerd: het duo Marteijn/Dijkman won de B- eindstrijd verrassend met 4-3, 3-3. IT TENNIS John Dijkman speelde een fantastische wedstrijd. In combinatie met de altijd aan wezige klasse van Patrick Marteijn goed voor de eindzege in Terneuzen. Een ver rassende triomf. Zeker in aanmerking ge nomen het feit dat Verstraeten en Ver- oerkmoes in de poule nog met duidelijke cijfers (4-2, 5-1) de West-Zeeuws-Vlaamse tandem' hadden verschalkt. Verstraeten - hij retourneerde matig en ook zijn 'volley' kwam niet uit de verf - en Verberkmoes hadden echter op het 'moment suprème' een inzinking. "atrick Marteijn pakte ook de eerste prijs de mixed-B, met aan zijn zijde Ingrid 'aser. In de finale werd het tegen het kop- P" Karin de Bruyckere/Michel Verberk- inoes twee keer 4-3. In de eerste set was er Seen sprake van servicebreaks. Op 3-4 en met twee 'gamepoints' gooide het tijdsig- roet in het eten voor De Bruyckere en Verberkmoes. nny Bleyenberg en Henk Jansen schre- ,en de Cl-categorie met veel moeite op w naam. In een Sluiskils onderonsje wden Edward Bleyenberg en Johnny Pskamp met miniem verschil teruggewe- on. De geroutineerde combinatie Jan Ve- In een spannende Dl-finale moesten Jan en Betsy Boddaert op het nippertje voor rang verlenen aan Elly Willemsen/Leo Verpaalen. foto wim kooyman raart/Aart van der Sloot boekte een mooie eindoverwinning in de C2-categorie ten koste van Guido de Rechter/Toine de Waal. Bij de vrouwen-Cl waren Ingrid Visser en Marjan Fraanje superieur tegen Isabelle van Damme/Monique van de Plasse. Het zelfde geldt in de mixed-C 1 voor Fanny Kool en Tom Huis. In de finale werden Karin de Bruyckere en Paul van Water schoot met een ruime marge verslagen. Ki- wanis-voorzitter Jan Boddaert was ver dienstelijk doorgedrongen tot de mixed- Dl-finale. Met echtgenote Betsy aan zijn zijde moest de preses op het nippertje zijn meerdere erkennen in het Schoondijkse koppel Elly Willemsen/Leo Verpaalen. UITSLAGEN MANNEN B-CATEGORIE Halve finale: Dijkman/Marteijn-Tolhoek/Lan- geraert 3-4, 4-2. Finale: Dijkman/Marteijn-Ver- berkmoes/Verstraeten 4-3, 3-3. Cl-CATEGORIE Halve finale: Bleyenberg/Epskamp-Jongs- ma/Langeraert 5-0, 6-3; Bleyenberg/Jansen- Van de Sande/Mol 6-1, 5-0. Finale: Bleyen- berg/Jansen-Bleyenberg/Epskamp 4-3, 3-3. C2-CATEGORIE Halve finale: Veraart/Van der Sloot-Boddae- rt/Renique 4-3, 3-3; De Rechter/De Waal-Lan- geraert/Jongsma 3-2, 3-3. Finale: Veraart/Van der Sloot-De Rechter/De Waal 5-2, 3-4. Dl-CATEGORIE Halve finale: Faas/Saman-Harms/Verschelling 4-1, 4-3; Sinke/Thans-Vantricht/Vantricht 5-1, 2-3. Finale: Faas/Saman-Sinke/Thans 3-1, 3-3. D2-CATEGORIE Halve finale: Brandt/Sinke-Maenhout/Stams 5- 3, 4-2; Vermeulen/Vermeulen-Saman/Stam walk over Vermeulen/W ermeulen. Finale: Brandt/Sinke-Vermeulen/Vermeulen 4-2, 4-3. E-CATEGORIE Finale: Ambrosini/Ambrosini-Hamelink/Statu- jew 4-2, 3-4. VROUWEN Cl-CATEGORIE Halve finale: Fraanje/Visser-Van Damme/Van de Plasse 7-1, 6-2; Dieleman/Verbeke- Buyze/Verhelst 3-3, 4-1. Finale: Fraanje/Visser- Dieleman/Verbeke 6-1, 6-0. Dl-CATEGORIE Halve finale: Van der Klok/Heyndrickx-Diele- man/Scheele 4-2, 3-3; Bos/Göbels-De Dobbe- laere/Mulder 6-2, 4-2. Finale: Bos/Göbels-Van der Klok/Heyndrickx 3-2, 3-3. D2-CATEGORIE Halve finale: Dees/Dees-Berkers/Gijsen 3-3, 4- 3; Van Overloop/De Witte-Van Dronge- len/Hamelink 4-3, 6-3. Finale: Dees/Dees-Van Overloop/De Witte 3-3, 4-2. E-CATEGORIE Halve finale: Den Hamer/De Jonge-Mer- tens/Rijckaert 5-1, 4-3. Finale: Yigit/Yigit-Den Hamer/De Jonge 6-1, 3-4. GEMENGD DUBBELSPEL B-CATEGORIE Finale: Visser/Marteijn-Verberkmoes/De Bruy ckere 4-3, 4-3. Cl-CATEGORIE Finale: Kool/Huis-De Bruyckere/Van Water schoot 7-2, 5-1. C2-CATEGORIE Finale: Veraart/Bleyenberg-Van de Velde/Rom- bout 5-2, 5-2. Dl-CATEGORIE Halve finale: Willemsen/V erpaalen-Ter- luin/Terluin 6-2, 3-3; Boddaert/Boddaert- Bleyenberg/Epskamp 4-3, 5-2. Finale: Willem- sen/Verpaalen-Boddaert/Boddaert 3-2, 3-3. D2-CATEGORIE Halve finale: De Bock/Van Leeuwen-Loh- man/Bogaard 6-3, 3-3; Dees/Sinke-Van Boom/Karremnan 5-1, 8-0. Finale: Dees/Sinke- De Bock/Van Leeuwen 6-3, 4-3. E-CATEGORIE Finale: Van Waes/Statujew-Donze/Donze 3-3, 4-3. Van onze tennismedewerker Goes - In het Auto-Lease Zuid-West tennistoernooi te Goes zorgde Jeroen Verstra eten bijna voor een daverende verrassing tegen BI-titelver dediger en schema-aanvoer der Virgil Greeve. Op de be slissende momenten speelde de Hulstenaar echter te ver krampt. TËNNÏS Greeve won uiteindelijk met 6-5. De favoriet plaatst zich door de ze overwinning voor de halve fi nales. Hierin komt hij uit tegen de winnaar van de partij Arno Jongsma-Harold Schipper. De andere kwartfinales betreffen die tussen Marcel Schouw-Kees Oostrom en Ronald van de Broek-Camiel Folmer. Op het afvalschema van de C2-catego- rie redde Erik Heyndrickx, Zeeuws-Vlaming van origine, het niet tegen Sven Vermeulen. Op hetzelfde schema plaatste Bert Cok zich voor de kwartfina les via een walk over wegens blessure van Henk van de Voor de uit Hulst. Hulst Tijdens de Open Jeugd Tennis kampioenschappen in Den Dul- laert te Hulst plaatste bij de jon gens tot en met 15 jaar plaatse lijke favoriet Laurens de Kort zich voor de finale. De Hulsten aar won middels de tie-break van de derde set van de Belg Koen van Wiele, met plaatsings nummer twee. De eerste set moest ook al in de verlenging be slist worden. Hierin stond De Kort met 4-3 voor, maar toen bij Van onze sportmedewerker Hulst - In het treffen met The Corner kon De Zaak zich afgelopen week in het Hulster zaalvoetbalrayon totaal uitleven. Door de geringe tegenstand werd het prijsschieten met voor de doelman van The Cor ner de droeve plicht de bal 25 maal uit het net te halen. Zelf scoorde The Corner nog vier keer. Koploper was en bleef De Ruyter, dat deze keer met 7-5 van ING won. UITSLAGEN De Bree/De Kroon-Den Dullaert 2-6, ZVH Morres 4-De Beule/Cantecleer 4-4, 't Anker/Schelfhout-Rabo 10-3, Neckermann-De Reizende Man 10-0, De Meer- paal/DLC-ZVH Morres 5 3-1, De Ruyter-ING 7-5, De Zaak-The Corner 25-4, IZV 2-Première/Zaman 2 3-9, De Driehoek-La Place 6-1. STAND De Ruyter 12-26, 't Anker/Schelfhout 12-28, ZVH Morres 4 12-26, Premiè- re/Zaman 2 10-24, Neckermann 11-24, De Driehoek 12-22, Den Dullaert 11-21, De Zaak 9-19, De Beule/Cantecleer 10-19, Rabo 11-19, ING 10-15, 't Ros/Beij- aart 10-13, De Meerpaal/DLC 11-12, De Reizende Man 10-9, De Bree/De Kroon 12-7, IZV 2 12-6, The Corner 11-4, ZVH Morres 5 11-1, La Place 11-0. deze stand een 'discussiepunt' volgde raakte hij van zijn a pro pos. Gevolg was dat Van Wiele het eerste bedrijf met 7-4 in de tie-break voor zich opeiste. Van Wiele speelde veel aanvallender dan De Kort, maar ook slordiger. In de tweede set nam die onzorg vuldigheid alleen maar toe, ter wijl Laurens de Kort alles bleef 'terugbrengen'. De tweede set ging met 6-0 naar 'Hulst'. De be slissende derde set ging het er weer spannend aan toe resulte rend in een tie-break. De Kort liet zich niet voor de tweede keer verrassen en pakte de eindwinst door de Belg met diepe links/rechts geslagen topspin- ballen te verschalken: 7-0. Bij de meisjes tot en met 15 jaar werd Beatrix Verhaegen finaliste ten koste van Deborah Morcus. Hierin speelt de Hulsterse tegen favoriete Barbara Fonteyne van Tennisschool Tos uit Oost- Eeklo. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 17 jaar: halve finale: Joris de Bakker-Kristof Morjaen 6-3, 6-4. Tot en met 15 jaar: halve finale: Laurens de Kort-Koen van Wiele 5- 6, 6-0, 6-5. Tot en met 13 jaar: halve finale: Ni colas Verbrugge-Kriin de Vries 6-4, 6-2. Tot en met 11 jaar: halve finale: Job Ingels-Stijn van Doeselaar 6-5, 6-0. Tot en met 9 jaar: halve finale: Joep Smits-Niels Strijbos 6-2, 6-4. MEISJES Tot en met 15 jaar: halve finale: Bea trix Verhaegen-Deborah Morcus 6- 2, 6-3. Tot en met 13 jaar: halve finale: Jac queline Verhaegen-Kim Boes 6-1, 6- 1. Tot en met 11 jaar: halve finale: Kim Boes-Kim Flikweert 6-0, 6-0.

de Stem | 1996 | | pagina 11