Laser hèt wapen tegen rimpels en littekens Lasertherapie zeer veelzijdig Leuke POES in boe unicef Superaanbiedingen voor de laagste prijs! KORTINGSBON 0P=0P DE STUNTHAL VOOR MEUBELEN TEGEN STUNTPRIJZEN! •ik h Dubbe BLAUPUNKT AUTORADIO DE Stem Er zijn miljoenen redenen om UNICEF kaarten en kado's te kopen... miljoenen kinderen Sluiskilse pr Zeeuwse dermatologen gebruiken modernste techniek tegen rimpels en littekens m m m EEN ADVERTENTIE IN DE STEM BEREIKT RUIM 260.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. VOOR MEER INFORMATIE BEL (076) 5 312 550 349T- voonattf- WIELRENNEN Kiwanis-toerno TENNIS X 91 Met ons afscheid van de jeugd kondigen de rimpels zich aan. Een aantal mensen accepteert ze als onvermijdelijk, maar velen vin den ze ontsierend en zijn ze liever kwijt dan rijk. Tot nu toe waren nogal drastische middelen nodig om ze te verwijderen. Een face lift en een diepe chemische peeling hebben als nadeel dat ze vrij ingrijpend zijn. Met een facelift zijn bovendien niet alle rimpels te verwijderen, zoals de verticale op de bovenlip. Een diepe peeling is onvoldoende nauwkeurig. Ook bestaat de mogelijkheid om rim pels op te vullen met collageen, maar dit werkt slechts tijdelijk. Gelukkig heeft de medische wetenschap nu het licht gezien. En wel de laser. Deze zeer sterke, geconcentreerde lichtbundel maakt behandelingen mogelijk, waarvan men vroeger amper durfde te dromen. Zoals het verwijderen van rimpels. Ook kunnen littekens of de gevolgen van een ernstige acne minder opvallend gemaakt worden met de laser. De dermatologen dr. Werner Habets en dr. Errol Prens passen deze behandelingen met zeer veel succes toe in de nieuwe Dr. Velthuis Kliniek te Rotterdam. De laserstraal zoekt langzaam maar gestaag zijn weg over het demonstratiemodel. Een tomaat. Een smal spoor van stof ontstaat. Dr. Habets veegt het bruingrijze stoflaagje weg en toont het resultaat. Over een vierkant van één bij één centimeter is het vlees van de tomaat zichtbaar geworden. De laserstraal heeft slechts in dat gebied het vel verdampt. De rest bleef onaangetast. De methode werkt dus op een tomaat, maar werkt zij ook bij mensen? Dr. Habets: "Zeker, want in feite gebeurt exact hetzelfde met de menselijke huid. De laser verdampt uiterst dunne laagjes met een erg grote precisie. Een rimpel is eigen lijk niets anders dan een diepe, of iets minder diepe groef in de huid. Met behulp van de laser kan ik de rand van deze groef afplatten en vrijwel glad maken, zodat de rim pel haast onzichtbaar wordt. Een chemische peeling doet ongeveer hetzelfde, alleen moet je daarbij maar afwachten hoe diep de pee ling werkt en kun je het resultaat minder goed bepalen. Alleen bij zeer oppervlakkige rimpels en oneffenheden kun je een peeling goed uitvoeren." Prachtuitvinding De kliniek in Rotterdam is opge richt door dr. Peter Velthuis. Huidarts dr. Velthuis is één van de pioniers op het gebied van laserbe handelingen in Nederland. En ook één van de absolute experts. Hij haalde als eerste de zeer geavan ceerde Silk Touch C02 laser naar de Benelux, die rimpelbehandelin- Rimpels voor... gen mogelijk maakt. Na de eerste vestiging in Eindhoven is nu een tweede vestiging in Rotterdam geo pend. De kliniek staat bekend om haar specialistische kennis van laserbehandelingen en haar ruime ervaring. Voor het team van medisch specialisten is de laser een prachtuitvinding. "Het mooie van de laser is de selec tiviteit en veiligheid", legt dr. Prens uit. "Je kunt de diepte van het gebied dat je behandelt, tot op min der dan een honderdste millimeter precies bepalen. Daardoor geneest het sneller, is het resultaat beter en bestaat er minder kans op compli caties. Het werkt heel exact en je hebt alles in de hand. Bij andere methoden moet je maar afwachten hoe het resultaat eruit ziet. Bij de laser is het een kwestie van een knopje omdraaien, de juiste hoe veelheid energie doseren en je weet precies wat je krijgt. Met de laser kan men ook rimpels verwijderen, die je met een facelift niet weghaalt, zoals verticale rim pels boven de mond, de zogeheten plooirokjes. In Amerika, waar al zeer veel mensen zich met de laser laten behandelen, spreken ze dan ook van 'resurfacing' of 'remodel ling'. Heel wat Amerikanen kiezen nu voor een laserpeeling in plaats ...en na een laserbehandeling van een facelift. De laserpeeling heeft namelijk een sterk veijongend effect terwijl de normale structuur van de huid gehandhaafd blijft. De huid wordt niet alleen gladder, maar door het samentrekken van bindweefsel tijdens de behandeling krijgt de huid ook meer volume. Lasertherapie is minder ingrijpend en belastend, zegt dr. Prens. "Een laserbehandeling is minder pijnlijk dan opereren en de huid herstelt zich heel vlug. Sommige behande lingen zijn nagenoeg pijnloos en voor een rimpelverwijdering vol staat een lichte plaatselijke verdo ving. De behandelde plek is binnen tien dagen hersteld. Wel blijft de huid nog een tijd roze. Vergelijk het maar met het genezingsproces na een schaafwondje. Dan hou je ook nog even een verkleuring." Littekens en acne Aangezien een litteken in feite net als een rimpel een oneffenheid in de huid is, bewijst de Silk Touch C02 laser ook zijn diensten bij het camoufleren van littekens en de gevolgen van een ernstige acne. Dr. Habets: "Bij littekens kun je voot een vloeiender overgang met de omliggende huid zorgen. Hetzelfde geldt voor de diepe putten in de huid die een ernstige acne achterlaat. Littekens hebben vaak één extra complicatie, vergeleken met rimpels. Je hebt niet alleen een niveauverschil met de omliggende huid, maar vaak ook een kleurverschil. Daarbij biedt een ander type laser uitkomst. Hiermee kan je de kleurverschillen grotendeels wegwerken." De littekens worden niet helemaal onzichtbaar, maar wel stukken min der opvallend. Dat is ook het geval bij de rimpels. De huid wordt niet zo strak als die van een achttienjarige, maar dat doet de dermalolo, bewust. "Iemand moet nog wel zichzelf blijven lijken," zegt hij kunt iemand van in de vijftig njg één keer dertig jaar jonger maken geeft een jeugdiger uiterlijk, ffll maakt iemand niet piepjong, dat ziet er wel heel erg onnatuui| uit. De persoonlijke karaktertrekl. in het gezicht blijven behouden heb nu al heel wat mensen beh deld, met goede resultaten en volle tevredenheid van iedereen. Dan de voor Nederlanders bel rijkste vraag: wat kost htl Ziekenfondsen vergoeden dt! laserbehandeling niet, dus wie mm wil zijn moet in ieder geval f cieel pijn lijden. Het is echter mis der duur dan een facelift. Voor kt glad maken van de bovenlip word zo'n 1.800 gulden in reken» gebracht. Voor het verjongen vi het hele gezicht, moet de cliënt o circa 6.500 gulden rekenen. Dr. Prens: "Een laser werkt uiten prettig en gemakkelijk, maar toch een laserbehandeling geen sinecut voor cliënt én dokter. Het vergt mij een enorme concentratie." De Dr. Velthuis Kliniek in Rotterdam specialiseert zich in laserbehandelingen van de huid. De dermatologen bena drukken dat de kliniek puur van uit medisch-cosmetische oog merken handelt en niet vanuit de wens zoveel mogelijk mensen te behandelen. Aan iedere ingreep gaat dan ook een uitgebreid con sult vooraf, waarin een goed inzicht wordt geboden in de resultaten. Mocht een laserbe handeling niet geschikt zijn, dan vertelt de arts dit eerlijk en wijst hij op alternatieven, of raadt hij de behandeling zelfs af. "De cliënten moeten op ons kunnen vertrou wen", zegt dr. Prens. "Vertrouwen is essentieel, want dan weet ik ook dat ze onze adviezen voor de voor- en nabehandeling goed zullen opvolgen." Behalve rimpels en littekens behan delt de kliniek ook pigmentvlekken en tatoeages. 'Pigmentvlekken' is een verzamelnaam voor sproeten, moedervlekken en ouderdoms- oftewel levervlekken. Hierbij werkt de laserstraal direct op het pigment in de huid. Dit valt uiteen en wordt vervolgens door het natuurlijke afweersysteem van het lichaam voorgoed afgevoerd. Deze behan delingen zijn vrijwel pijnloos en geven geen littekens. Tatoeages laten zich eveneens zon der littekens met laserapparaten ver wijderen. De laser-straal werkt di rect in op de inktdeeltjes die onder de huid liggen. Deze spatten als het ware uit elkaar. Het natuurlijke afweersysteem van het lichaam voert de restanten vervolgens af. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Dr. Velthuis Kliniek, postbus 21063, 3001AB Rotterdam. Telefoon: 010 - 436 97 22. Dr. Habets en dr. Prens: laserbehandeling is het meest nauwkeurig. mm mmm T:'1' V r» asSWssWMs 'li- Niet voor niets ontmoeten ruim 260.000 lezers en adverteerders uit Zuidwest Nederland elkaar dagelijks in De Stem. Want in De Stem gebeurt 't elke dag opnieuw. mmtm* yL. DAMES OF HEREN MANTEL VAN 100% SCHEERWOL VAN Geldig van 02/01 t/m 06/01 1997 Zolang de voorraad strekt, Zetfouten voorbehouden. OPENINGSTIJDEN STUNTMARKT/STUNTHAL MA-DO-VRIJ VAN 10.00 TOT 12.30 EN VAN 13.30 TOT 18.00 VI0VAN13.00-1T.00 ZAVAN10.00-1T.00 ZO VAN 13.00 TOT 10.00 -Dl GESLOTEN ABSDAALSEWEG 5 HULST Van onze biljartmedewerker Xerneuzen - In tegenstelling tot een eerder bericht worden de kwartfinales van hel Grand Prix-toernooi drieban den, dat de biljartvereniginj KOT uit Terneuzen in het ka der van het 70-jarig bestaa: houdt, niet vrijdag 10 maa: vrijdag 3 januari in he' Racketcentrum afgewerkt. D halve finales en finale staai voor zondag 12 januari op he programma. pe kwartfinales staan garan' VOor een aantrekkelijk affiche. Vrijdag 3 januari worden die Door Eddy de Schrijver Sluiskil - Met 38 overwinni: beldam vlak voor de Rom naar de rijen van de pro" Dubbeldam naar die status] ter kreeg Dubbeldam van T te tekenen bij de ploeg van „Ik heb er lang over nagedacht, want het deed best allemaal een beetje pijn. Foreldorado/Golff en dan vooral Schür is in mij blijven geloven en aan hem heb ik veel te danken. Ik kon dan ook niet di rect ja zeggen op het aanbod van TVM. Want aan hem heb ik mijn profstatus te danken. Nu ik weet dat Schür geen ploegleider meer is bij de profformatie van mijn vorige ploeg, weet ik dat ik de juiste keuze heb gemaakt. Ik zit nu tenslotte bij een Zeeuwse ploegleider en uit de gesprekken met Priem weet ik wat hij met me voor heeft. Ik zal me inderdaad moeten bewijzen, maar daar zal ik alles aan doen. Ik ga niet met de vuist op tafel slaan en een stekkie in de ploeg opeisen. Ik heb niks te eisen. Ik moet met re sultaten bewijzen dat ik het waard ben en ik zal heus mijn rol als dienende renner uitvoeren," aldus de 24-jarige Dave Dubbel dam. Het speelse van dit Zeeuws wie- lertalent is er duidelijk af. Dub beldam oogt volwassener en ver woordt dat ook. „Ik ga niet meer in de winter de bloemetjes stevig buiten zetten. Dat kan niet nu ik echt professional ben. Ik heb mijn beroepsernst en mag blij zijn dat ik de kans bij Priem krijg. Er zijn er veel die zo'n kans niet eens krijgen. Ik weet dat ik dit als een enorme uitdaging be schouw en daarom zal ik er alles aan doen om mijn doelen te be reiken. Ik hoop dat ik straks in de voorbereidingswedstrijden mag uitkomen. Natuurlijk wil ik graag Luik-Bastenaken-Luik, de Ronde van Vlaanderen en Parijs- Roubaix rijden, maar of ik dat nu al aankan is iets anders. Ik hoop wel dat ik in bijvoorbeeld de Waalse Pijl of de Brabantse Pijl mag acteren. Die wedstrijden moeten me liggen. Ik moet de progressie die ik dit jaar heb doorgemaakt zien te continue ren. Ik zal natuurlijk niet zo'n voorwaartse sprong meer maken als dit seizoen. Daar ben ik reëel in." In de eerste de beste wed- Van onze tennismedewerker Terneuzen - De returns van Marteijn en met name John I maakten het verschil in de van het Kiwanis-tennistoernoc Terneuzense Racketcentrum, Verstraeten en Michel Verbi verzaakten op dit gebied en hiervoor de rekening gepres het duo Marteijn/Dijkman wo eindstrijd verrassend met 4-3 John Dijkman speelde een fan1 wedstrijd. In combinatie met de al' wezige klasse van Patrick Martei voor de eindzege in Terneuzen. rassende triomf. Zeker in aanmer] nomen het feit dat Verstraeten oerkmoes in de poule nog met di cijfers (4-2, 5-1) de West-Zeeuws- tandem' hadden verschalkt. Verst, hij retourneerde matig en ook zijn] kwam niet uit de verf - en Verbi hadden echter op het 'moment s een inzinking. Patrick Marteijn pakte ook de eer m de mixed-B, met aan zijn zijd t isser. In de finale werd het tegen Pel Karin de Bruyckere/Michel 1 moes twee keer 4-3. In de eerste si geen sprake van servicebreaks. O' met twee 'gamepoints' gooide het naai roet in het eten voor De Bruyi Verberkmoes. ohnny Bleyenberg en Henk Janse ven de Cl-categorie met veel mi un naam. In een Sluiskils on werden Edward Bleyenberg en Pskamp met miniem verschil teri en. De geroutineerde combinatie

de Stem | 1996 | | pagina 10