t blik Verstraeten in kwartfinale Goes Brentjens pakt zege land! Vlaamse Barbara Fonteyne op dreef Josse de Vetter boekt succes in springconcours Vladimir Skulener sterke winnaar Ingrid Faes is topper 'LDERSi Tolhoek tweede in cross Tijdens Open Jeugd Tenniskampioenschappen in Den Dullaert Vereecken ontevreden over het prijzengeld 24 DE STEM SPORT B4 TENNIS Sterk bezet indoortoernooi van Tennis Schelde International VELDRIJDEN Kampioenschap hoofdklasse driebanden Uitstekend TENNIS Sylvestercross 'De Wielingen' Kwaliteit en forse deelname kenmerken Dow-schaaktoernooi Overwinning Terése van Lare SCHAKEN Ivo Wouters naar Graauw PAARDENSPORT Dressuurconcours in Nieuwvliet PAARDENSPORT «re/, die is berpiri ["oederstijd. en' V3rkensvlepc BEST BLOND HEERLIJK MILD BIER HELE KRAI PIJPJES probeébpSS VERKADE CHOCOLADEREPEN zoek uil; melk, puur, butter scotch of met noot, 75 gram Ielders GOUDSE JONGE KAAS pittig van smaak HEEL KILO VASTE LAGE PRIJS |VAN DE WEEK SINAASAPPEL- BAVAROISE- TAART voor 6 - 8 personen .VILLEBRORD: Dorpsstraat I: Noordgeest MAANDAG 30 DECEMBER 1996 yan onze tennismedewerker Goes - Jeroen Verstraeten be reikte de kwartfinales van het sterk bezette tennistoernooi in Tennis Schelde Internatio nal te Goes. De Hulstenaar bedwong Jaap Moerland met 7-3. Verstraeten won de toss en ver zilverde de eerste game op eigen service. Vervolgens brak hij door de opslag van Moerland, maar deze brak meteen terug. Van 2-1 liep Verstraeten uit naar 5-1. Redelijk geruststellend, want er wordt op tijd gespeeld. Toch kwam hij goed terug. Hij geraak te beter in zijn spel, terwijl ik wat onnodige fouten sloeg. Op 5-3 was er sprake van een hele span nende game die ik uiteindelijk won. Daarmee was de partij be slist," aldus Jeroen Verstraeten meteen na afloop. Hij speelde service-volley afgewisseld met slagen van achteruit. „Ik moest het spel van Jaap Moerland ont regelen, want hij speelt alles van af de baseline." De Zeeuws-Vla ming treft in de kwartfinale Vir gil Greeve, met plaatsingsnum mer één. In het enkelspel-C2 bereikten Erik Heyndrickx en Henk van de Voorde, beiden eveneens afkom stig uit Hulst, het afvalschema. In het dubbelspel, samen met Peter Codde, geraakte Erik Heynd rickx eveneens ongeschonden door de voorrondes. In het ge mengd dubbelspel geldt hetzelfde voor Chantal Versteeg/Henk van de Voorde. In het vrouwendub belspel moest Chantal Versteeg, samen met Linda Meeuwisse voorrang verlenen aan Verschuu- re/Cok en Van Dijke/Slootmaker. UITSLAGEN MANNEN ENKELSPEL BI: Dennis van 't Westeinde-Jacco Filius 8-2, Marcel Schouw-Jaap Moerland 5-2, Marcel Schouw-Mi- chel Gorsse 8-1, Jaap Moerland-Mi- chel Gorsse 6-5, Joost Thorenaar- Jacco Filius 7-4, Joost Thorenaar- Dennis van 't Westeinde 7-2. B2: Robert Springer-Eric Roermund 7-4, Ilco van Belzen-Ramon de Jong 7-4. Cl: Dick Reynhout-Bram de Nijs 13- 3, Dirk Rempt-Theo Kok jr. 7-4, Marco Jongsma-Hans-Jan Goedege- buure 7-3, Michel Kokelaar-Bram de Nijs 5-4, Dirk Rempt-Pascal van Driel 6-5, Henk van de Voorde-Rens de Klerk 5-5, Marco Jongsma-Chris Versteeg 8-5, Pascal van Driel-Theo Kok jr. 9-4, Jos Verschuure-Marlon Wisse 6-5, Antoine van Boekel-Ilco van Belzen 7-2. C2: Sander Kats-Henk van de Voor de 8-7, Sander Kats-Rens de Klerk 9-8, Pieter Stróo-Erik Heyndrickx 8- 2, Warner de Witte-Jeppe de Lange 6-5, Pieter Stroo-Miquel Santana 9- 2, Jeppe de Lange-Arnold van Ge- merden 8-4, Erik Heyndrickx-Mi- quel Santana 8-3, Arnold van Ge- merden-Warner de Witte 6-3, Sjors de Lange-Luc Simons 6-2, Sven Ver- meulen-Kris van Weye 9-2, Sven Vermeulen-Bram de Nijs 5-4. DUBBELSPEL B: Schipper/Van 't Westeinde-Evers- dijk/Oostrom 8-2, Jongsma/Schouwr- Maandag/Labrujère 12-4, Schip per/Van 't Westeinde-Bak- ker/Doorenbos 6-5, Jongs- ma/Schouw-Springer/Roermund 6- 6, Oostrom/Eversdijk-Bak- ker/Doorenbos 5-5, Maandag/La- brujère-Springer/Roermund 8-7, Van de Broek/Thorenaar-Otte/Fol- mer 6-6, Filius/De Jong-Van Hous- selt/Probert 9-2, De Keyzer/Manten- Van Housselt/Probert 7-6, Filius/De Jong-De Keyzer/Manten 10-5. Cl: Oranje/Schouw-Kodde/Ruiss- aard 8-6. C2: Vucic/Havermans-Kole/Kole 10- 4, Heyndrickx/Kodde-Van Weye/Van Weye 11-3, Kole/Kole- Dominicus/Duinkerke 9-4. VROUWEN ENKELSPEL BI: Corine Davidse-Marije Heeringa 4-3, Marjolein Meulenberg-Corine Davidse 6-3. B2: Femke Faasse-Lydia Wisse 6-4, Jeantien van den Dries-Femke Faas- se 5-3, Simone Frigger-Joke Ganse man 8-4, Anouk van Straaten-Simo- ne Frigger 9-2, Anouk van Straaten- Joke Ganseman 9-3. C2: Mirjam Cok-Ingrid Saman 6-4, Annemarie Verschuure-Roozenburg 7-4, Ingrid Saman-Kim Dijkstra 7-3, Joke Janse-Annemarie Verschuure 7-2, Kim Dijkstra-Mirjam Cok 6-4. DUBBELSPEL B: Van Wely/Van Wingen-Labrujè- re/Van Straaten 9-7, Vendrik/Meu- lenberg-Davidse/Davidse 6-5, La- brujère/Van Straaten-Wester- weel/Wisse 6-5. C2: Saman/Hoogendoorn-De Jon- ge/Kamstra 7-2, Van Bienefeld/Van Hese-Bruynzeel/Jansen 6-2. GEMENGD DUBBELSPEL B: Sigmund/Van Bockel-Cle- ment/Maandag 8-5. Cl: Faasse/Maas-De Kok/De Kok 8- 4. C2: Roosenburg/Van Gellecum- Jongsma/Jongsma 8-7, Hooger- werf/Van Iersel-Cok/Cok 6-5, Hoogerwerf/Van Iersel-Schot/Van Schaik 7-6, Cok/Cok-Schot/Van Schaik 9-6, Kuiper/Vucic-Nieuwen- huyze/Vogelaar 13-2, Versteeg/Van de' Voorde-Nieuwenhuyze/Vogelaar 8-7, Scholten/Schaier-Anbeeke/Van Schaik 12-3, Dijkstra/Marijs-Van Bremen/Van de Wal 7-5, Van Bre men/Van de Wal-Kats/Kats 8-5. Door Rien de Jonge Westerschouwen - Zoals verwacht is Bart Brentjens win naar geworden van de ATB-wedstrijd die de Goese Moun tainbikevereniging X-treme op poten had gezet in het bos- en duingebied van Westerschouwen. De Olympisch kampioen en tweevoudig Tourwinnaar stak in de catego rie tot en met 35 jaar met kop en schouders boven de an deren uit. De Zeeuw Patrick Tolhoek, die een paar jaar geleden van het mountainbiken zijn specialiteit maakte en dit jaar onder andere een uitstekende prestatie ver richtte in het wereldkampioen schap (12e) bood zaterdag overi gens goede tegenstand aan Bren tjens en finishte als eervolle tweede. Twee ronden voor het einde moest Tolhoek echter het hoofd buigen voor de twee de marrages die Brentjens toen plaatste. Tolhoek: „Na de eerste sprong die Brentjens maakte kon ik nog even terug aanhaken, maar bij diens tweede poging was het definitief over voor mij. Be paald geen verrassing, want als Bart in goede doen is en dat was zeker deze keer weer het geval, vormt hij nu eenmaal een klasse apart. Toch ben in content met mijn tweede stek." Bij de renners boven 35 jaar was Arie Jongeneelen weer onge naakbaar. De Brabander zette de toon vanaf het begin en sloot zijn triomftocht af met ruime voor sprong op de anderen. Bij de vrouwen trok Corine Dorland aan het langste eind. Ruim 120 deelnemers gingen van start op het 5 kilometer lange parcours, dat voerde over smalle bospaadjes en waarin lastige klimmetjes waren opgenomen in het duingebied. „Een vrij lastig i traject en rijk gevarieerd, dus uitstekend geschikt voor een der gelijke wedstrijd," verklaarde Brentjes na afloop. „Ik heb dan ook lof voor de organisatie, die er maar eens aan moet gaan denken om een dergelijke wedstrijd in de zomermaanden in het program ma op te nemen. Want in feite is het mountainbiken een zomers port. Dat zou beslist nog meer deelnemers trekken en ook de pu blieke belangstelling zou dan on getwijfeld groter zijn." Ondanks de kou waren er toch keel wat toeschouwers op de krachtmeting af gekomen. En die zijn zeker wel aan hun trekken gekomen. Pechvogels in de begin fase waren Edwin Enthoven en Van onze biljartmedewerker Ovezande - De biljartvereni ging DOS uit Ovezande houdt van vrijdag 10 tot en met zon dag 12 januari het kampioen schap hoofdklasse driebanden van het district Walcheren en De Bevelanden. Deze titelstrijd wordt gehouden ia dorpshuis 't Trefpunt te Ove zande en begint vrijdag 10janua ri om 19.00 uur. Zaterdag 11 en zondag 12 januari gaat de organi satie om 12.30 uur verder en op oe laatste dag wordt de finale omstreeks 16.00 uur afgewerkt. Deelnemers: 1. J. Schuit (VEG/ABV wst-Souburg) algemeen gemiddelde jj, 2. P. Tummers (BV Jacobs Ril- ?!i?;Bath) 0,856, 3. M. Hoondert UJOS Ovezande) 0,791, 4. J. West- TO (ALM Goes) 0,770, 5. J. Jacobs Jov Jacobs) 0,749, 6. J. Rijk (DOS Ovezande) 0,746, 7. J. Snoep (ALM) v'lp, 8. L. Westdorp (DOS Ovezan de) 0,705. Reserve is A. Hoondert (LBV Lewe- aorp) rnet een algemeen moyenne van 0,626. Marco van der Meulen. Ook de Belgische kampioen Filip raakte later door tegenslag wat achter op. Hij vormde na twee ronden een kopgroepje met Bart Bren tjens, Patrick Tolhoek, Gert-Jan Theunisse en Bas Vroemen. Op een halve minuut volgde Koos Moerenhout en daarachter zwoegde een groepje om niet al te veel terrein te verliezen. Daarvan maakten onder anderen deel uit Marcel Remijn, Edwin Enthoven en Eric Vereecken. Laatstge noemde bleef van hen het beste overeind, wat uiteindelijk resul teerde in een zesde plaats. Zeker een uitstekende prestatie van Vereecken in het sterk bezet te veld. Bij het ingaan van de vierde ronde zorgden Brentjens en Theunisse voor een lichte af scheiding, maar tot een definitie ve breuk in de kopgroep kwam het nog niet. Patrick Tolhoek en Bas Vroemen trokken alle regis ters open en kwamen terug in het voorste gelid. Met nog twee ronden te gaan viel de beslissing. Bart Brentjens achtte de tijd gekomen om zijn tegenstanders op de knieën te krijgen. Dat lukte voortreffelijk. Tolhoek kon nog even in het spoor blijven van de Olympische kampioen, maar toen deze opnieuw aanzette moest de Zeeuw het hoofd bui gen. Brentjens begon aan de laat ste ronde met 45 seconden voor sprong op Tolhoek en wist in de laatste kilometers nog veel meer terreinwinst te boeken op zijn naaste volger. Brentjens bereikte de finish met 2 minuten en 26 se conden voorsprong op Tolhoek, terwijl de anderen veel verder achterbleven. Omdat op de deelnemerslijsten niet de woonplaatsen waren ver meld van de renners die in actie kwamen, moesten wij in sommige gevallen daarop het antwoord schuldig blijven. Een kleine smet rustte daarmee op de overigens perfecte organisatie van deze ATB-wedstrijden, die meetelden voor de Zeeuwse competitie. Veldrijders kwamen deze keer niet in actie. UITSLAGEN ATB-ers tot en met 35 jaar: 1. B. Brentjens (Haelen), 2. P. Tolhoek (Yerseke), 3. G. Theunisse (Berghem), 4. B. Vroemen, 5. K. Moerenhout (Achthuizen), 6. E. Vereecken (Hulst), 7. G. Maas, 8. K. van de Bul- ke (België), 9. M. Kemijn (Wilhelmi- nadorp), 10. N. van de Klundert (Woensdrecht), 11. E. Joosten ('s- Gravenpolder), 12. R. Barel, 13. P. Meirhage (België), 14. T. Keiler (Steenbergen), 15. W. Vermeijen. ATB-ers boven 35 jaar: 1. A. Jonge neelen (Bosschenhoofd), 2. D. Ver hulst (Waarde), 3. M. Grootjans, 4. E. Eckhardt (Kruinineen), 5. J. Cijsouw (Westkapelle), 6. W. Koks (Kwaden- damme), 7. J. Stroosnijder (Wemel- dinge), 8. B. van Laarhoven (Hulst), 9. H. Slabbekoorn (Kapelle), 10. R. Hercules (Middelburg), 11. J. Min- naard (Wemeldinge), 12. J. Tolhoek (Yerseke), 13. D. Langenberg (Goes), 14. H. Vreeke (Krabbendijke), 15. P. de Wit (Zegge). Vrouwen: 1. Dorland, 2. Coppoolse, 3. Dieleman, 4. Klembrinke, 5. Van der Pol. ALGEMEEN KLASSEMENT ZEEUWSE COMPETITIE ATB-ers tot en met 35 jaar: 1. P. Tol hoek 139 punten, 2. N. van de Klun dert 134, 3. E. Vereecken 122, 4. M. Rommers 105, 5. D. Mesu 100. ATB-ers boven 35 jaar: 1. A. Jonge neelen 179, 2. D. Verhulst 165, 3. J. Cijsouw 159, 4. J. Stroosnijder 135, 5. J. van Laarhoven 128 punten. De tiende wedstrijd wordt op 31 december in Wemeldinge verre den. De slotrit volgt op 4 januari in Kruiningen. Van onze tennismedewerker Hulst -- Barbara Fonteyne be reikte bij de meisjes tot en met 15 jaar de finale van de Open Jeugd Tenniskampioenschap pen in Hulst ten koste van plaatselijke favoriete Jacque line Verhaegen. Fonteyne, van tennisschool 'Tos' uit Oost-Eeklo, versloeg de Hul- sterse in een aantrekkelijk schouwspel met 6-4, 6-3. Er was sprake van gevarieerd spel, ook variatie in tempo. De Vlaamse beschikte over meer 'finishing touch', dat wil zeggen dat ze de rallies langer volhield tot het sco rende punt. Bij de jongens tot en met 13 jaar won Dominique Asselman uit Kloosterzande voor de derde keer op rij. Hij dicteerde in de kwart finale tegen Bart Smits de rallies, uitmondend in een 9-3-eindscore. Asselman heeft van nature een goede techniek, maar traint wei nig. In dezelfde leeftijdsklasse was schema-aanvoerder Jan Claessens een maatje te groot voor Axelaar Stijn van Doese laar. De Belg Claessens is tech nisch een vrij complete speler, maar 'mentaal' wisselvallig. Van Doeselaar had zich voorgenomen de hatelijke nul van het score bord te doen verdwijnen en slaagde hierin: 10-2. Vlaming Ni colas Verbrugge, als tweede ge plaatst, won slechts op het nip pertje van Dennis de Bel uit Clin- ge. Deze laatste is een flinke knokker en had op 4-4 zelfs de kans om de partij te beslissen. Hij liet deze mogelijkheid, in feite matchpoint, onbenut waarop Verbrugge via 5-4 met de winst aan de haal ging. Michel Raats, uit de omgeving van Antwerpen en favoriet bij de jongens tot en met 11 jaar, won in twee sets van Davy de Kesel. De Hulstenaar bood in de eerste set aardig tegenstand, maar liet zich ontmoedigen door het stugge spel van Raats. In de tweede set was het verzet van De Kesel gebro ken. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 15 jaar, kwartfinale: Koen Gorleer-Wiliem-Jan van Doe selaar 6-5, Laurens de Kort-Wim Gorleer 10-1. Tot en met 13 jaar, kwartfinale: Jan Claessens-Stijn van Doeselaar 10-2, Dominique Asselman-Bart Smits 9- 3, Krijn de Vries-René van Gassen 14-1, Nicolas Verbrugge-Dennis de Bel 5-4. Tot en met 11 jaar, kwartfinale: Mi chel Raats-Raf de Meester walk over Cadzand - De traditionele Sylvestercross in het Bos van Erasmus, die 31 december op de agenda staat, gaat zeker door, verzekert Jan van de Linde van de organiserende atletiekvereniging De Wie lingen. De jeugd gaat om 14.15 uur van start. De beide overige afstanden (5 en 10 km) om 14.30 uur. Wijnjewoude - Terése van Lare schreef afgelopen za terdag een Run-Skate-Run bij de vrouwen-veteranen in het Friese Wijnjewoude op haar naam. De sportvrouw uit Sluis, die onlangs bericht kreeg dat ze mag deelnemen aan een eventuele Elfsteden tocht, had voor de zeven ki lometer lopen, vijftien kilo meter schaatsen op natuurijs en vijf kilometer lopen een tijd nodig van 1 uur, 22 mi nuten en 41 seconden. Bij de vrouwen-senioren ging de winst naar Tina Tinga in 1.08.22. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De in Duitsland woonachtige en werkzame Moldaviër Vladimir Skulener won op overtuigende wijze het 'Dow Internationaal Open Rapid Schaaktoernooi'. AI voordat de slotronde be gon in de vrij druk bezochte PV Ontmoetingsruimte van Dow in Terneuzen was Skule ner vrijwel zeker van de eind zege. Alleen als de Fide-meester het treffen met regionale topper Mark de Waal van HWP Sas van Gent zou verliezen, kon de toer nooizege en de eerste prijs van duizend gulden hem nog ontglip pen. De het gehele toernooi degelijk en berekenbaar spelende Molda viër liet het zover niet komen. Al vrij snel bood hij Mark de Waal een remise aan in dat slot- treffen. De in Sluiskil woonachtig De Waal moest niet lang nadenken. Immers, bij een remise viel ook hij nog in de geldprijzen en bij eventueel verlies werd de kans daarop in ieder geval veel klei ner. Die 'salonremise' kwam dus beiden goed uit en logischerwijs vrij snel tot stand. De regionale schakers onder scheidden zich knap in dit uit 64 personen bestaande gezelschap. De hoogste plaatsen van de eind klassering waren voor de absolu te toppers, zoals internationaal meester Ekrim Cekro (2e), Fide- meester Erik Knoppert (3e) en Arthur Abolianin (4e), maar daarna volgde Mark de Waal met in zijn voetspoor Ralf Gommers uit Terneuzen. Zeker ook verrassend was de knappe achtste plaats van Ter- neuzenaar Jordi Gernaert, die daarmee nog een geldprijs van 145 gulden in de wacht sleepte. Een jeugdspeler die eveneens met een aardig geldbedrag huis waarts keerde was Koen Leen- houts van de schaakvereniging SVWZV uit Oostburg. Hij eindigde in het totaalklasse ment als twaalfde met een pun tentotaal van 6 uit 9 partijen, maar pakte in de Elo-klasse tot 1800 punten de eerste prijs en de beschikbaar gestelde 150 gulden. In de Elo-klasse tot 1600 punten werd Peter van de Linde van SVWZV gedeeld eerste, samen met clubgenoot Bart Leenhouts. EINDSTANDEN Totaalklassement: 1. V. Skulener (Duitsland) 8 punten uit 9 partijen, 2. E. Cekro (België) 7'/2, 3. E. Knoppert (Utrecht) 772, 4. A. Abolianin (Bel gië) 6V2, 5. M. de Waal (Sluiskil) 672, 6. R. Gommers (Terneuzen) 61/2, 7. M. Domb (België) 672, 8. J. Gernaert (Terneuzen) 672, 9. B. Bannink (Zoe- termeer) 6, 10. M. Dieleman (Terneu zen) 6, 11. L. Boeye (België) 6, 12. K. Leenhouts (Oostburg) 6, 13. Th. Hommeles (Nijmegen) 572,14. G. van Rij (Overslag) 5, 15. R. Baekelandt (België) 5,16. H. Groffen (Vlissingen) 5, 17, J. Maes (België) 5, 18. B. Hen- derikse (Middelburg) 5,19. Chr. Lan- ckriet (België) 5, 20. A. Talon (België) 5 punten. Elo-rating tot 1800: 1. K. Leenhouts (Oostburg) 6 punten, 2. G. Tzouma- caz (België) 5, 3. G. van den Bossche (België) 5 punten. Elo-rating tot 1600:1. P. van de Lin de (Oostburg) 5, 2. B. Leenhouts (Oostburg) 5, 3. K. Verbraeken (Bel gië) 472 punt. Van onze sportmedewerker Graauw - Ivo Wouters, momen teel trainer van de voetbalvereni ging Terhole, volgt komend sei zoen Carlos van Regenmortel op als trainer van de voetbalvereni ging Graauw. Van onze paardensportmedewerker Heikant - Tijdens het springconcours in paardensportcentrum Heikant kwamen 48 pony- en 59 paardencombinaties twee keer aan de start. Eerst in het klassieke parcours, daarna in een bij zonder parcours. Twee oranjerozetten waren er voor Josee de Vetter met Jandolar van de ruiterclub Hulst, één in het klassie ke parcours in de B-klasse en één in het prograssieve parcours met Naturist. Met grote concurrentie wist de 16-jarige Martijn Cerpentier met Induna van de Axelse Oranjerui- ters zich toch knap in de voorste gelederen te handhaven in de M- klasse met slechts minimale schade. In het klassieke parcours had parcoursontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder een stevig parcours neergezet. Alleen Margreet Walraven met Jendy uit Veere behaalde een foutloze rit in 53,98. Martijn Cerpentier wipte één balk uit de lepels, dus vier strafpunten in een tijd van 55,49. Hij liet zelfs de Zeeuwse spring- meester Simon den Exter met Ze- mo uit Kortgene achter zich. Die boog het hoofd voor de jeugd, want ook hij haalde een balk naar beneden in een tijd van 63,52. Een puike prestatie van de Koewachtse ruiter. In de L-klasse was het dringen geblazen met 32 combinaties. Tien combinaties reden zich in de barrage, waarin zich een felle strijd ontwikkelde in een span nende sfeer. Hiervan was een uit puilende foyer met paarden sportliefhebbers getuige. Het sterkste duo in de Z-klasse pony's in het klassieke parcours was Stieven van Bunder met Dia- mantha van de ponyclub Hulst (eerste) en clubgenote Angelique de Beule met Bon Amour (twee de). Stefan de Beule met Honny Girl van Hulst pakte goud in het klassieke M-parcours in de cate gorie AB. Hij deed dit in het pro gressieve parcours nog eens dun netjes over. UITSLAGEN KLASSIEK Z-paarden: 1. Simon den Exter met Golan HC (Kortgene), 2. Gunther van Duysse met Gunther (Moerbeke). M-paarden: 1. Margreet Walraven met Jendy (Oranjezon), 2. Martijn Cerpentier met Iduna (Oranjerui ters), 3. Simon den Exter met Zemo. L-paarden: 1. Laurens Pijpers met Honka (Heikant), 2. Bart Gommers met Mister Ed (Oud-Gastel), 3. Gunther van Duysse met Piccard. B-paarden: 1. Josee de Vetter met Jandolar, 2. Rachel Bergs met Hidal go (beiden Hulst), 3. Laurens Pijpers met Dutch Boy. Z-pony's: 1. Stieven van Bunder met Diamantha, 2. Angelique de Beule met Bon Amour (beiden Hulst). M-pony's categorie D: 1. Hans Pen- neman met Kwikzilver (Lowegrui- ters). Categorie AB: 1. Stefan de Beule met Honny Girl (Hulst). L-pony's categorie E: 1. Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes). Categorie D: 1. Pieter de Vleeshou wer met Midas (St.-Isidoor). Categorie AB: 1. Jolien de Vos met Lady (Kruisridders). B-pony's categorie D: 1. Sofie Ver- heyen met Darco (Tassijnridders). Categorie C: 1. Tim de Grim met Sunny Blue (Tassijnridders). Categorie AB: 1. Pieter de Vleeshou wer met Bastrid. PROGRESSIEF B-paarden: 1. Josee de Vetter met Naturist, 2. Jan van Noordenne met Krekwakwou (Oranjeruiters), 3. Martin de Kroo met Jumper K (Wal cheren). HEEN EN WEER L-paarden: 1. Bart Gommers met lts Lotto (Heerjansruiters), 2. Jo van Gansbeke met Puchkinia, 3. Mariska de Kroo het Happy Uriska K (Schel- destad). M-paarden: 1. Margreet Walraven met Jendy, 2. Laurens Pijpers met Pikadeur, 3. Martijn Cerpentier met Iduna. Van onze paardensportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Ingrid Faes, de 24-jarige secretaresse uit Breskens, was de topper tijdens het dressuurconcours van De Zwinruiters in paardensportcentrum Nieuwvliet te Nieuw- vliet-Bad. Jurylid Anton Hanse uit Kerkwerve had veel waar dering voor het gehalte van de proef van Ingrid Faes met Ivan- ti, die voor De Zwinruiters uitkomt. Zij kreeg niet minder dan 185 punten. Met haar paard Diana ging het een stuk minder, want daar was de score 167 punten, maar dat was toch nog goed voor de tweede stek. De midi's van het jeugdtennistoemooi in Hulst samen met spelers van de selectiegroep van Tennisschool Hulst die hen begeleiden. FOTO W1M KOOYMAN Kaats, Davy de Kesel-Willem Mas- soels walk over De Kesel, Stijn van Doeselaar-Joost de Vries 7-2, Jrob In- gels-Bas Mulder 5-0. Halve finale: Michel Raats-Davy de Kesel 6-4, 6-0. Tot en met 9 jaar, kwartfinale: Pieter Voorbrood-Philip Bral 6-5. Halve fi nale: Pieter Voorbrood-Jan de Mees ter walk over Voorbrood. MEISJES Tot en met 15 jaar, halve finale: Bar bara Fonteyne-Jacqueline Verhae gen 6-4, 6-3. Tot en met 13 jaar, halve finale: Bar bara Fonteyne-Deborah Morcus 6-0, 6-3. Tot en met 11 jaar, kwartfinale: Na- thaly Bral-Victoria van de Meersch walk over Bral, Nathaly Bral- Roxanne Fonteyne 6-5, 6-1 Tot en met 9 jaar, halve finale: Na thaly Bral-Nathalie de Schepper 6-0, 6-1; Roxanne Fonteyne-Daisy Boog aard 6-4, 6-0. MIDI'S Eindwinnaars: Barry Pieters, Peter van Looy en Philip Bral. MINI'S Eindwinnaars: Niels de Boer, Caroli ne van Damme en Dominique de De Z2-klasse bracht niet zo'n ho ge score, want daar reed Suzan Malcorps met Houston naar het oranjerozet met 174 punten. De topper bij de pony's was onge twijfeld de Terneuzense Wendy Elzen met Morena van de Axelse Kleppertjes. Zij reed naar het goud in de M2-klasse categorie E met 159 punten. Gezien het aantal deelnemers lijkt het traditionele kerstdres- suurconcours van De Zwinruiters op zijn retour te zijn. Of zijn er toch in dit indoorseizoen te veel wedstrijden (ruim negentig) in Zeeland? Waar er enige jaren ge leden nog zo'n 65 tot 70 deelne mers in Nieuwvliet aan het ver trek kwamen, werden er nu 35 genoteerd, die hun proef aan de juryleden lieten zien. Het niveau was goed, want van de 35 combi naties waren er veertien die een winstpunt behaalden. UITSLAGEN Z2-paarden: 1. Suzan Malcorps met Houston 174 punten, 2. Natas ja Her- togh met Wagner 164, 3. Daniella Buyck met Bon Vivant 162 (allen Zwinruiters). Zl-paarden: 1 en 2. Ingrid Faes met Ivanti 185 en Diana 167, 3. Jeannot Bakker met Wagner 163 (beiden Zwinruiters). M2-paarden: 1. Luc Sa vat met Kai- rouan 152 (Zwinruiters). Ml-paarden: 1. Donny Morel met Ibrahim 151, 2. Renee Bruggeman met Kalusha 149 (beiden Zwinrui ters). L-paarden: 1. Suzan Malcorps met Layka 169, 2. ex aequo Suzan Mal corps met Kelligard en Natasja Her- togh met Kristel 160. M-paarden: 1. Karina Koole met Sa- dib 161 (Oranjeruiters), 2. Jenny Mo rel met Haifa 157, 3. Sylvia Steurrijs met Jaron 156 (beiden Zwinruiters). M2-pony's categorie C: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke 144 (Zwinrui ters). Categorie E: 1. Wendy Elzen met Morena 159 (Kleppertjes), 2. Suzan ne Lijbaart met Diego 153 (Haring- ruiters). Ml-pony's: 1. Esther Meyers met Sunny Boy 139 (Zwinruiters). L-pony's categorie AB: 1. Gwendoli ne Behr met Beauty 156 (Zwinrui ters). Categorie D: 1. Tamara de Dalie met Kimmie 159, 2. Rebecca Behr met Ralfo 158, 3. Ingeborg van Zeele met Ducky 152 (alien Zwinruiters). B-pony's categorie C: 1. Niek Brugge met Floor 150 (Zwinruiters). Categorie D: 1. Naomi Sutcliffe met Mon Ami 156 punten. Van onze sportmedewerker Westerschouwen - Het gezicht van Eric Vereecken stond na het ophalen van zijn enveloppe vanwege de knappe zesde plaats in de sterk bezette ATB-koers van Westerschouwen op onweer. „Ik ben heel tevreden over mijn eigen prestatie en over het parcours dat we hier kregen voorgeschoteld. Daar hoor je mij niet over klagen, maar als ik in de enveloppe kijk en zie daar twintig gulden inzitten voor die zesde plaats, dan ben ik teleurgesteld. En eigenlijk ook heel boos. Want tot ver buiten de provincie is er reclame gemaakt voor de ze wedstrijd en er stond op dat er een flinke prijzenpot te verdelen zou zijn. Ik hoorde mensen praten over duizenden guldens. Nou, als ik zes de word en twintig piek meekrijg, dan denk ik niet dat de organisatie de beloften op de affiches heeft waargemaakt. In een ATB-cross van het district krijg je net zóveel. Ik vind dit niet passen. Als je zegt dat er veel geld uitgetrokken wordt voor deze wedstrijd, dan moet je dat ook waarmaken. Stel je voor dat men zondag ineens in Hulst ook besluit om het prijzengeld terug te schroeven. Dat kan toch niet. Het kan na tuurlijk zo zijn dat Brentjens en die andere grote mannen met het geld zijn gaan lopen. Ik eindigde zelfs nog voor de Belgisch kampioen. Nou, in dat envelopje van mij zat echt niet meer. Doe er nog eens het in schrijfgeld vanaf en de reis, dan heb ik flink wat opgestoken van deze internationale wedstrijd. Ik heb het ook tegen enkele mannen van de KNWU gezegd en die zouden het eens natrekken, maar daar zal ik wel nooit een antwoord op krijgen. Nee, ik vind het niet zoals het hoort. Maar de wedstrijd op zich was goed. Ik reed boven mijn kunnen. Het is een goede voorbereiding voor zondag in Hulst. Daar zal ik ook op de mountainbike rijden. We zullen zien wat het wordt. Je mag nooit te hoge verwachtingen hebben," aldus Vereecken, die vorige week tij dens het Belgisch kampioenschap van de Belgische Vrije Bond op een zesde plaats eindigde.

de Stem | 1996 | | pagina 13