Nieuwe start concern Van der Valk Wegener Arcade koopt Provinciale Zeeuwse Courant Koopwoede joeg beurs in 1996 fors omhoog 883 Scharrelkalkoenen voor kerstdiner Wegener krijgt PZC geheel in eigendom Grotere 'waakhond' op beurs Amsterdam Kassa rinkelt voor grootaandeelhouders van Kiene Holding beton, heidingen, i Kerstshow Samsung wil weer praten over Fokker Campers tdag gesloten rstner toercaravans ewicht toercaravan ƒ6.750,- vans met vaste wanden ner kampeerauto's ngen op alle voorradige vans en kampeerauto's RT DE J0NG-VAN HEES ECONOMIE A6 Zeven zelfstandige bedrijven Nedlloyd stopt waardetransport Koopwoede Beetje paniek Den Bosch IN! 1 in MDF kossettemodel. ir in verschillende kleuren, t mei koelkast, oven. afzuigkap, lidit- en krans- I verlichting, spoelbak I menokroon. en fgntosie derne keuken, met een tintje staat er echt! Het front |DF in de kleur vanillegeel (of kleuren) en is kompleet luxe combi aaskoohplaot. p, een aantal leuke n, Hebt- en kranslijsten een irde spoelbak en een I menokroon. ete hoekkeuken kossettefronten in kersen- hter ook leverbaar in andere Inclusief koelkast, combi vaatwasser. afiuiqskap. i kranslijsten met spoelbak en een del menokroon. tVrij. 9.00 - 17.30 uur an 9.30 - 17.00 uur agavond koopavond sns: tam 459 DIN BOSCH KLIJN H KEUKENS/ (c: (0416) 37 58 06. IDS P.A. systeem merk SA (3 versterkers boxen en cross- over) 7900,- 076-5410634 Te koop oude klassiek PIANO. Brieven: Postbus 1110, 4700 BC Roosendaal 30 LP"S 60-70 jaren alles wat nog prima 70,-. 0165- 386340. T.k.a. PEAVY bascombo 130 TNT portable PC+ modem. Tel. 0164-243259. gen en paardestallen. 040-2869449 fax 2850360 i service, reparatie en schade- en - caravanaccessoires - en rhuur van toercaravans. ispen 0165 - 365245. pESTEM 11 DINSDAG 24 DECEMBER 1996 yan onze verslaggever jliddelburg - De Provinciale Zeeuwse Courant ipZC) maakt per 1 januari deel uit van Weg eer Arcade. Wegener, dat al eenderde van de aandelen in bezit had, is de grootste uitgever van regionale kranten van Nederland. 0e transactie is gisteren bekend geworden. Eerder had de directie van de PZC al aangekondigd ver- I vroegd aansluiting te zoeken bij een grote uitgever. 1 Wegener had via dochter Sijthoff Pers al een optie otnde aandelen in 1999 te mogen kopen, je redactie van de PZC heeft van Wegener de ga rantie gekregen dat het redactiestatuut en de onaf hankelijkheid van de krant zullen zijn gewaar borgd. De Zeeuwse uitgever (vierhonderd werkne mers) is één van de weinige nog geheel zelfstandige dagbladen. Onder de journalisten van de PZC bestond de zorg dat niet Wegener, maar VNU het dagblad zou over nemen. In dat geval, vreesden zij, zou de zelfstan digheid van de PZC in gevaar komen, omdat VNU bij de overname van het Brabants Nieuwsblad in Roosendaal een onmiddellijke fusie met Dagblad De Stem verordonneerde. De Stem is in Zeeuws- Vlaanderen een concurrent van de PZC. Adjunct-hoofdredacteur Mirjam van Zuilen ver woordt de redelijke tevredenheid van de redactie van de PZC met Zeeuwse onderkoeldheid: „Het had slechter gekund.Zuilen zegt dat Wegener de PZC de hand heeft gereikt om onafhankelijk te kunnen blijven. „Daardoor kunnen wij een krant voor Zee land blijven maken." De angst om overgenomen te worden door VNU is ook bij D. Snel, woordvoerder van de PZC-redactie, niet zo groot meer. „Als er een operatie met VNU in het verschiet zou liggen, hadden we daar nu mee te maken gekregen. Dat is niet gebeurd. We hebben daarentegen garanties gekregen van Wegener dat de zelfstandigheid van de krant gewaarborgd blijft. Met een eigen hoofdredactie. Wij zijn dus niet onge lukkig met deze overname." De vraag is echter wat Wegener van plan is met de PZC. Elders voerde Wegener met wisselend succes een cluster-concept door: het samenvoegen of nauw laten samenwerken van dagbladen in aangrenzende regio's om schaalvoordelen te creëren. Zeeland is ten opzichte van de andere Wegenerkranten tame lijk ver afgelegen. Bekend is dat Wegener graag met concurrent VNU gebiedsafspraken zou maken. Met name in Gelder land, waar het concern een verwoede concurrentie strijd met De Gelderlander voert, zou Wegener graag de dure strijdbijl willen begraven om effi ciënter te kunnen werken. Niet uitgesloten wordt dat Wegener met de PZC een interessant ruilobject in handen heeft voor onderhandelingen. De Nederlandse Vereniging van Journalisten vindt het van belang dat 'de krant de krant blijft' en dat de redactie zijn zelfstandigheid behoudt. „De beste garanties daarvoor liggen bij Wegener," zegt Inge Brakman, woordvoerster van de NVJ. Wegener Arcade koopt de houdstermaatschappij PZC Holdings tegen een niet nader bekendgemaakt bedrag in contanten. De PZC heeft een oplage van ruim 61.000 exemplaren. Daarnaast zijn er onder meer de huis-aan-huis-bladen De Vlissinger, De Bevelander, De Faam en het Zeuuws-Vlaams Ad vertentieblad en Hervormd Zeeuws-Vlaanderen en Zeeland Recreatiekrant. Wegener zegt dat de overneming van de PZC niet tot gedwongen ontslagen zal leiden. Door Jan Maarten Frequin Den Bosch - Het Van der Valk-concern valt uiteen. In de loop van volgend jaar worden de ruim zestig vestigingen verdeeld over zeven autonome familiebedrijven. Binnen de familie is er een prin cipe-akkoord gesloten, dat in maart definitief wordt. Elke Van der Valk-familie begint een eigen holding. Directe familieleden gaan samen in één holding zitten. Daardoor ontstaan er zeven juri disch en fiscaal onafhankelijke ondernemingen. Zij kunnen deel nemen in een Toekan-franchise- organisatie. De Toekan-familie komt met de ze nieuwe start tegemoet aan toe zeggingen die zijn gedaan tijdens de processen tegen zeven leden van de familie, die werden be schuldigd van fraude en belas tingontduiking. Drie van hen, de bedrijfsleiders van de motels in Tiel, Akersloot en Haarlemmer meer, zijn uiteindelijk veroor deeld tot zes maanden voorwaar delijke gevangenisstraf en werk straffen van 240 uur. Topman Arie van der Valk werd veroor deeld tot zes maanden voorwaar delijke celstraf en een boete van 100.0 0 0 gulden. Met de fiscus sloot het concern een nabeta lingsovereenkomst af van onge veer honderdveertig miljoen gul den netto. De totale schuld aan de belasting is door alle Van der Valk-vesti gingen opgehoest. Het vermogen en de schulden van de zonen en dochters van oprichter Martien van der Valk zijn op een rijtje ge zet en verdeeld over de zeven nog Mol, tl0§ VGL Security. Rotterdam (anp) - Het Ned- lloyd-concern houdt op met. waardetransporten. „Het is een moeilijke markt," aldus een woordvoerder. De introductie van de chipknip dreigt een slachting aan te rich ten in de wereld van de geldlo- pers. Geldtransporteurs zijn de afgelopen jaren al opgezadeld met een sterke omzetdaling door de opkomst van elektronisch be talen (pinnen) en de creditcard. Nedlloyd maakte gisteren bekend dat het concern zijn belang van 15 procent in Brink's Nedlloyd verkoopt aan mede-aandeelhou der Brinks Security Internatio nal. Het Amerikaanse bedrijf had de overige 65 procent van de aan delen al in handen. Brink's Nedl loyd verzorgt waardetransporten in Nederland. Het bedrijf is van Plan de toevoeging Nedlloyd in zijn naam te laten vallen. De teruggang in het geldtrans port noodzaakte de Nederlandse dochter van Brinks vorig jaar tot een ingrijpende reorganisatie, die inmiddels is afgerond. Bij het be drijf met ruim 650 werknemers nJn tientallen arbeidsplaatsen Wdwenen, met name bij de on dersteunende diensten. Bestaansrecht De winstgevendheid van het ge specialiseerde transportbedrijf neeft zich volgens directeur Mo lenaar inmiddels weer enigszins nersteld. „We klimmen uit het "al De omzet is de afgelopen ja- ren flink gedaald, maar zou zich nu weer stabiliseren. Welke ge- laar efe chipknip voor het geld- en waardetransport vormt, durft in het concern actieve nazaten van de oprichter, van wie Arie en Gerrit van der Valk de bekend- sten zijn. Zo wordt bijvoorbeeld (oud-)grootaandeelhouder Gerrit van der Valk nu alleen eigenaar van de tien vestigingen - ook die in Duitsland, Spanje, België en de Nederlandse Antillen - die door zijn kinderen worden geëx ploiteerd. Het is de bedoeling dat de 'tweede generatie' (Gerrit cs.) zich uit de leiding terugtrekt, maar wel een 'adviserende rol zal behouden'. „We hebben nu alleen nog maar met directe familieleden te ma ken, maar dat wil niet zeggen dat we niet bij de andere Van der Valken in de keuken kunnen kij ken. Vroeger was het een te veel in elkaar gedraaide organisatie van belangen en eigendommen. Nu is dat ontrafeld en we hebben met accountants en advocaten een duidelijke structuur ontwik keld. Het is zo allemaal overzich telijker. Het concern valt uit el kaar, maar de familie niet," aldus Martien van der Valk van Motel Nuland. Aan het hoofd van elke familie tak komt een bestuur te staan, waaraan broers en zusters die een zaak drijven verantwoording moeten afleggen. Volgens Mar tien van der Valk blijft de beken de formule van het oude Toekan concern (goed, goedkoop, lekker en gezellig) gehandhaafd. Dat is ook één van de voorwaarden die gesteld worden in het nog op te stellen franchise-contract, waar elke onderneming zich bij aan kan sluiten. Amsterdam (anp) - De waakhond van het ministerie van Financiën op de beurs- vloer in Amsterdam wordt twee keer zo groot. De zogenoemde Stichting Toezicht Effectenverkeer (STE) zal het aantal for matieplaatsen geleidelijk aan uitbreiden van 25 tot vijftig. De personele uitbrei ding is noodzakelijk om de scherpere toetsing vorm te geven. „Het past in de verschuiving van marginaal naar een groter toezicht," aldus een woord voerster van de STE. Door de afgelopen na jaar aangekondigde fusie van de effecten beurs met de optiebeurs in de nieuwe Amster dam Exchanges (AEX) is de uitbreiding van de STE in een stroomversnelling gekomen. Afgelopen november is de stichting al begon nen met werving van nieuwe krachten. Minister Zalm van Financiën maakte de ster ke personeelsuitbreiding van zijn beurswaak- hond gisteren bekend in een brief aan de Tweede Kamer. Zalm verwees daarbij naar een eerder besluit om onderzoek naar effectenhandel met voor kennis geheel over te dragen aan de STE. De interne controlediensten van de effectenbeurs en optiebeurs krijgen een kleinere rol toebe deeld. In november werd al bekend dat het hoofd van het Controlebureau van de Amsterdamse effectenbeurs, H. te Beest, vanaf 1 januari vertrekt bij de beurs. Te Beest, die ruim zeven jaar leiding heeft gegeven aan het Controle- lenaar niet te voorspellen. e houden zeker bestaansrecht, aar de omvang van ons soort «iviteiten in de toekomst is I tevo°rzien." I het 5 raeende al langer dat I i jo-procentsbelang niet tot de I iQ#oact'v'te^en behoorde. In I bol verkocht het concern een I Ser-30 vVatl procent aan Brinks I heehf1^' maar Amerikanen I r« L ^oen no8 aan een part- I doou?a,p met Nedlloyd. Het oyhedrijf heette voor 1988 Door Walter Devenijns, anp Amsterdam - Veel aandeel houders kunnen eind dit jaar een vreugdedansje rond de kerstboom uitvoeren. Want wie in 1996 geld in aandelen stak, zag zijn bezit flink in waarde stijgen. De Amster damse effectenbeurs brak sa men met haar buitenlandse collegabeurzen het ene re cord na het andere. De belangrijkste Amsterdamse beursgraadmeter, de AEX, door brak begin januari al met gemak de vijfhonderd-puntengrens. Tien maanden later sneuvelde de zeshonderd-barrière. Pas deze maand haperde de effectenmo tor. Bezorgdheid over de snelle opmars zorgde voor een kleine correctie. Toch bleef de AEX per saldo fier overeind met een groei van ruim dertig procent. Sommige aandelen veroverden nog meer terreinwinst dan de AEX. Wie begin dit jaar een aandeel van chocomelproducent Nutricia kocht voor honderd dertig gulden, kan nu een rende ment van bijna honderd procent mee naar huis nemen. En een be lang in uitzendbureau Randstad was goed voor een winst van bijna tachtig procent. Trieste uitzondering was Fokker, de op 15 maart failliet verklaarde vliegtuigproducent. Die koers daalde met bijna honderd pro cent. De seinen stonden op groen door de rustige economische groei, la ge inflatie en dalende rente. Vooral de lagere rentestand zorgde voor lege spaarrekenin gen en volle effectenportefeuil les. Daarnaast draaide het be drijfsleven op volle toeren en steeg de dollar tot boven de 1,70 gulden. Grote beleggers en veel particulieren stonden in de rij voor een plaatsje in de nieuwe mallemolen van het leven: De AEX, de belangrijkste graadmeter op de Amsterdamse beurs, doorbrak in oktober de zeshon- derd-puntengrens. foto anp Beursplein 5. De nieuwe rage waren de click-beleggingsfond sen. Is de AEX door een weer- standspunt gebroken, dan blijft de winst, ook als de beurs weer omlaag gaat, bij de belegger. Dat is beleggen zonder grote risico's, zo werd verkondigd. Ervaren, cynische aandeelhouders, ge pokt en gemazeld door de krach van 1987 en die van 1989, kon den bij het zien van deze beloftes hun ogen bijna niet geloven. In juli bleek beleggen zonder ri sico's toch niet zo makkelijk. Angst voor een renteverhoging in de Verenigde Staten zette de hele effectenwereld op haar kop. De AEX die in de afgelopen zes maanden telkens een lekkere stijging had laten zien, zakte als een baksteen. De graadmeter dook bijna door de magische grens van vijfhonderd punten, maar wist de schade te beperken tot 508,81. Nadat die bodem was bereikt, keerde het vertrouwen terug. Nauwelijks vier maanden later, op 13 november, zorgde koop woede ervoor dat de AEX de grens van zeshonderd punten met gemak nam. Nog nooit eer der in de geschiedenis van de Amsterdamse effectenbeurs was de horde van honderd punten zo snel genomen. Maar ook Wall Street, Damraks enige echte voorbeeld, werd omhoog ge jaagd door de enorme geldtoe- voer. Op 26 november bereikte de Dow Jones-index een all time high van 6606,3 punten. Per maand staken beleggers liefst twintig miljard dollar in aande len en andere waarden. In negen maanden tijd kwamen 402 nieu we beleggingsfondsen op de markt. De beurzen leken veran derd in een echt walhalla, maar tegelijkertijd doken de eerste te kenen van nervositeit op. Een bekend Nederlands weekblad kopte begin november: 'De beurshausse: hoe lang nog?' De AEX bereikte op 3 december nog een hoogste slotkoers van i 636,37 punten. „Ongelooflijk. Dit is het renteverhaal. De rente gaat nog steeds omlaag, waar door mensen maar aandelen blijven kopen om maar niets van de opmars te missen," riep een enthousiaste Amsterdamse han delaar op die dag uit. Een paar dagen later wds het sprookje uit. Voorzitter Alan Greenspan van de Amerikaanse centrale banken verklaarde dat de koersen wel erg sterk gestegen waren. Hier was sprake van 'irrationele overdaad'. Daarna trof een schokgolf de Aziatische, Europese en Ameri kaanse aandelen- en obligatie- markten. Opnieuw was het de angst voor een renteverhoging die de beursgangers compleet overstuur maakte. De koersen vlogen omlaag, waardoor de aandelenporte- feuilles miljarden guldens in waarde daalden. De AEX dook onder de zeshonderd-punten- grens op 590, een verlies van zes procent. „Een klein beetje pa niek," beschreef een handelaar de stemming nadat de eerste verkoopgolven op zijn compu terscherm voorbij waren geko men. Een paar dagen later keerde de rust enigszins terug. De AEX bleef toch boven de belangrijke zeshonderd punten en liet zelfs een herstel zien, maar de stem ming bleef onzeker. Institutio nele beleggers hebben met het naderen van kerst hun boeken gesloten. Ze zijn niet ontevreden. On danks de december-dip steeg de waarde van hun stukken per sal do met enkele tientallen procen ten. En de particuliere belegger? Die grijpt sinds Greenspan wat vaker dan voorheen naar de af standsbediening voor het opzoe ken van de Teletekst-koersenpa- gina's. Apeldoorn (anp) - De Provinciale Zeeuwse Courant (PZC), één van de weinige nog geheel zelfstandige dagbladen, wordt geheel eigendom van Wegener Arcade. Wegener had via dochter Sijthoff Pers in Rijswijk al een derde van de aandelen in haar bezit. De Zeeuwse uitgever heeft vierhon derd mensen in dienst. Wegener Arcade koopt de houdstermaatschappij PZC Holdings tegen een niet nader bekendgemaakt bedrag in con tanten. PZC heeft eigen grafische be drijven die ook voor anderen werken. In oktober maakte PZC bekend dat deze gereorga niseerd zouden worden. Daar door verdwijnen 45 arbeids plaatsen. Overigens zegt Wegener dat de overneming van PZC niet tot gedwongen ontslagen zal lei den. PZC had in 1995 een omzet van 66,9 miljoen gulden en een net towinst van 1,4 miljoen gulden. Voor het lopende jaar wordt een winst van ruim twee mil joen verwacht. FNV Kiem. die opkomt voor administratief en grafisch per soneel, staat in beginsel posi tief tegenover de overname. PZC heeft een drukkerij in Axel en een in Vlissingen. Voor de langere termijn is vooral on duidelijk of de drukkerij in Vlissingen overeind blijft. De pers kan volgens FNV Kiem nog vijf jaar mee. „Wegener heeft nog geen uitspraak willen doen of ze de komende vijf jaar wil doorgaan met deze druk- werkfabriek. Wij willen hier over graag garanties", ver klaarde bestuurder J. Verhoe ven van FNV Kiem. De vraag naar scharrelvlees is dit jaar enorm toegenomen. Op het kerstmenu blijkt scharrelkalkoen uiterst populair. Een pluimvee houder uit Kedichem heeft zijn kalkoenen te stijven gehangen, alvorens ze naar de poelier gaan. foto anp bureau, kon zich niet verenigen met de uitge klede functie van deze instantie. In hoeverre personeelsleden van beide controlebureaus zullen overstappen naar de STE, is nog on duidelijk. In zijn brief schrijft Zalm dat de STE aanvra gen voor een beursvergunning zelfstandig en in zijn geheel zal beoordelen. Dit gebeurt op basis van een rapport dat door de nieuwe beursorganisatie, de AEX, wordt aangele verd. De AEX bewaakt verder de risico's van kapi taal-toereikendheid, zeg maar of handelaars hun financiële verplichtingen kunnen nako men. De beurs rapporteert periodiek aan de STE over haar bevindingen en genomen maatregelen. ECONOMIE KORT Euretco koopt aandelen ASAP Breda - De Bredase retailorganisatie Euretco en ASAP zijn het eens geworden over een volledige aandelenoverdracht per 1 ja nuari. Dat betekent dat de winkelketens Jeans Express en Jeans House voor honderd procent dochters worden van Euretco. Beleggers kopen veel winkels in België Amsterdam - Nederlandse beleggers vormen de grootste markt partij op de Belgische markt voor onroerend goed in de winkel sector. Zij blijken de laatste vijf jaar de grootste kopers te zijn ge weest van winkelpanden. In waarde gemeten namen de Nederlan ders 38 procent van de aankooptransacties voor hun rekening. Dat was zelfs meer dan Belgische marktpartijen, die tot 36 pro cent kwamen. Sara Lee/DE koopt Weens koffiebedrijf Utrecht - Levensmiddelenfabrikant Sara Lee/DE (het vroegere Douwe Egberts) neemt met ingang van 2 januari het Oostenrijkse koffiebedrijf Santora over. Het in Wenen gevestigde familiebe drijf heeft een winstgevende jaaromzet van dertien miljoen gul den. Er werken zestig mensen. De firma verkoopt vooral koffie aan horeca-instellingen in Wenen en omstreken. Naast koffie van het merk Santora levert de onderneming creamer, thee en suiker. Russische economie verder achteruit Moskou - De economie van Rusland is dit jaar verder achteruitge gaan. De totale productie van alle goederen en diensten, het bru to binnenlands product, slonk zes procent vergeleken met vorig jaar. De industriële productie lag vijf procent onder het niveau van vo rig jaar. De landbouw bracht zeven procent minder voort. De in flatie over het hele jaar kwam uit op 22 procent, vergeleken met 135 procent vorig jaar. De investeringen namen af met achttien procent. Koopkracht in 1995 gestegen Voorburg - De koopkracht in 1995 lag bijna één procent hoger dan het jaar ervoor. Met name de werknemers gingen er op voor uit. Voor alleenstaanden steeg die minder dan voor meerper- soonshuishoudens. De koopkracht van gepensioneerden veran derde nauwelijks. Dit blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren bekend heeft gemaakt. Vooral mensen met een baan mochten het plezier smaken van een koopkrachtverbetering. Gemiddeld hadden zij 1,7 procent meer te besteden. Reisbureaus zakenwereld werken aan fusie Rijswijk - De wereld van de zakenreizen werkt aan een fusie. Bu siness Travel International (BTI), een los internationaal samen werkingsverband van zakenreisondernemingen, gaat de banden financieel en juridisch strakker aanhalen. Uiteindelijk moet het leiden tot één onderneming die wereldwijd zakenreizen verkoopt. Als de fusie doorgaat, ontstaat er een bedrijf met een omzet van 200 miljard gulden. Het bedrijf behoort dan tot de top-drie in de wereld van zakenreizen. Amsterdam (anp) - Muntdrop- en koetjesreepproducent Kiene Holding gaat in het eerste kwartaal van 1997 ruim tachtigdui zend aandelen herplaatsen op de Amsterdamse effectenbeurs. De herplaatsing wordt verzorgd door Rabo Securities, die de stukken over heeft genomen van de grootaandeelhouders Liebreks Beheer en Schoone Beleggingen. Het gekochte pakket kent een beurswaarde van ruim 32,7 mil joen gulden. Daarnaast heeft de snoepfabri kant ook nog eens zestigduizend nieuwe aandelen geplaatst om Klego Holding geheel over te Seoul (anp) - De Zuid-Koreaanse fabrikant Samsung wil begin vol gend jaar weer onderhandelen over de overname van Fokker. Dit hebben Zuid-Koreaanse me dia gisteren gemeld. Als de voor waarden acceptabel zijn, dan is Samsung nog steeds geïnteres seerd in Fokker, zo heeft het con cern zelf bekendgemaakt. Ook zou de Zuid-Koreaanse regering financiële steun hebben toege zegd voor het Fokker-project. Fokker-curator mr. R.J. graaf Schimmelpennick weet van niets: „Ons is niets meegedeeld. Wij hebben de afgelopen weken slechts van Samsung gehoord dat ze in Korea nog steeds praten over Fokker. Er is geen enkel in houdelijk contact geweest." kunnen nemen. Kiene bezat al 62 procent van Klego, maar kocht het resterend belang op van Kle- go-aandeelhouder en directeur R. Gaus. Gaus wordt daarmee aan deelhouder bij Kiene. Rabo wil de stukken verkopen via een openbare herplaatsing. Rabo bezit nu met het vergrote aandelenkapitaal 52 procent van de geplaatste aandelen, terwijl Gaus goed is voor 37,5 procent. De rest is op de Amsterdamse ef fectenbeurs genoteerd. De koers van Kiene sloot afgelopen vrijdag op 395 gulden. Het één van de kleinste op de beurs genoteerde firma's. Er staan 160.000 aande len uit. Kiene Holding behaalde in 1995 een omzet van 59,9 miljoen gul den en een nettowinst van 1,95 miljoen. Er werken ongeveer honderdvijftig medewerkers in vestigingen in Zaandijk, Hoorn en Wormerveer. Het bedrijf is de op één na groot ste op de Nederlandse drop- markt. Naast onder meer tum- tums, salmiakriksen en Engelse drop maakt het bedrijf de beken de koetjesrepen. Kiene werd in 1990 door het beursbestuur op de strafbank ge zet na verwarrende informatie over een fusie. Een jaar later mocht het fonds terugkomen in de officiële notering. Voormalig Unigro-topman Albada Jelgers- ma was in 1992 één van de ver mogende aandeelhouders van het beleggingsvehikel Liebreks Beheer.

de Stem | 1996 | | pagina 7