4Ik ben geen 9 ik ben 'n vu open, open, open. mm WiïiïS s®a EUKENJ Justitie ziet illegaal wapenbezit toenemen Zaak Van der Valk nu slechts fiscale kwestie 'Maastricht-drama was eenmalige zeperd' I JeïrelUd Vervuiling Maaswater komt door kolengruis - Bankovervallers rammen gevel met vrachtauto EEN WARM KERSTFEEST GIRO 5657 DE STEM BINNENLAND A3 Tijdens de le en 2e kerstdag is er even geenWinterSALE. Coaster ramt bergingsschip 2e kerstdag open ©RUNEN 1 J Diekstra moet prijs teruggeven MBER 1996 A2 ittannië en Ierland: e dagen langs de ekust kans op een win- Woensdag in Ierland de kans op regen. El- -g en van tijd tot tijd agtemperatuur meest en 5 graden. Luxemburg: Helder, koud. Woensdag wel- kele wolkenvelden, elijk een koude oos- Overdag meest lichte en Midden-Frankrijk: in Midden-Frankrijk, g in het noordoosten, olkenvelden, In.Mid- nkrijk eerst nog kans otregen, elders droog, g in het oosten een ve- wind. Vlak aan zee iets boven nul, elders ts eronder. ankrijk: In het zuid- geregeld zon. Verder t wolkenvelden, plaat- en, in de bergen boven meter sneeuw. Woens- ral in het oosten veel link kouder met op ag maxima meest tus- 10 graden. 1: Dinsdag winderig en woensdag droger, rus- meer zon. Middagtem- aan de kust van 13 rond Porto tot 16 in de Dinsdag wolkenvelden e kans op regen, lokaal weer; in het zuiden ijk opnieuw veel neer- oensdag vooral in het geregeld zon en rustig het oosten nog kans op en aan de kust vrij win- Stijging van tempera- et woensdag in het ten lokaal 20 graden. Vooral in de zuidelijke riaatselijk veel regen, ag in het noorden veel Kouder weer, met op ig maxima van 0 tot 5 in het noorden en sten tot 15 op Sicilië, "land en Kreta: Op Kre- eld zon en met enig ge- oog; dinsdag 24 graden, 'ag iets onder de 20. In "and grote kans op regen met op woensdag a van 10 graden in het tot 17 in het zuidwes- nd: Hier en daar zon, et name in het noorden den ook wolkenvelden en -lijk sneeuw. Woensdag zuiden een koude oosten- Middagtemperatuur op meer plaatsen tussen -3 aden. rland: Veel bewolking en toe sneeuw, aan de ank van de Alpen bene- 1300 meter ook regen. woensdag veel wind. Lr weer, met op woensdag a in de dalen meest tus- en -5 graden, rijk: Dinsdag veel be- -g en hier en daar Woensdag vooral in ten meer kans op zon. In gen veel wind. In de da- k overdag soms matige DSEL is in dit el verborgen? i. leb; 8. pijler; 12. aak; 13. 8. slag; 19. slof; 21. in; 22. 8. mik; 30. ras; 31. dia; 32. 38. telkens; 39. im; 40. pas- dag; 48. mol; 49. oven; 51. geld; 58. week; 60. ei; 61. 6. ronde; 67. Ran; 68. fiets. I 'ail; 3. uk; 4. tal; 5. leger; 6. 10. Erie; 11. ransel; 14. val; 23. amnesie; 25. laskaar; 27. em; 33. aga; 34. lel; 35. eng; tong; 43. volk; 44. lariks; 46. :o; 51. vlo; 52. nee; 54. eelt; I. la; 65. ee. ■pjooil ajBpueg 'dbdssjaojq 'auiep Je8H 11111 DINSDAG 24 DECEMBER 1996 Door Sjors van Beek Maastricht - Een bedelaar is geen mens. Het is een ding. Een griezelig voor werp dat je geld geeft - of zelfs dat niet. Maar oogcon tact, dat heb je niet met een bedelaar. En een praatje maak je er al helemaal niet mee. Wie bedelt, krijgt van zelf het gevoel dat hij een enge, besmettelijke ziekte heeft.De menselijke kilte komt bovenop de werkelij ke vrieskou die botten en spieren doet verstenen. „Frisjes hè?," grinnikt een man, in zijn nopjes over zijn eigen grapje. Hij geeft niks. Het zijn nog niet eens de verve lendste ervaringen deze middag. Minstens zo ontluisterend is de man die een boer laat recht in mijn gezicht. En gewoon verder loopt. Maastricht, zaterdag vóór kerst. Vermomd als armoedzaaier, als dakloze, neem ik enkele uren de proef op de som. Een duffelse jas uit een dumpshop. Gebreide muts en sjaal. Een oude deken is mijn zitplaats. Een emaille kommetje en een kartonnen bordje vormen mijn werktuigen. 'Kerstmis, feest van warmte. Wie helpt mij?', ver meldt het plakkaat. Als beginkapitaal gooi ik ƒ4,90 aan kleingeld in het kommetje. Wegwezen „Hallo meneer! Wat is de bedoe ling?," is het eerste wat ik hoor. Twee politieagenten staan wijd beens voor me. Wegwezen, geven ze me te verstaan. „En een beetje rap, anders pakken we het beetje geld dat je hebt ook nog af!" Op de hoek Kleine Staat/Maast richter Brugstraat kies ik op nieuw positie. Twee, drie minu ten, dan rinkelt het eerste geld in mijn bakje. Een echtpaar van middelbare leeftijd. „Dank je wel", mompel ik. Daar is de vol gende al: een jonge kerel. Dan een stelletje, een oude dame, een ge zinnetje. Links en rechts duiken de mensen op, lezen het bordje en werpen wat kleingeld in de kom. Meestal een gulden, soms wat meer. Het gaat razendsnel, ik kan mijn ogen niet geloven. Het geld regent mijn bakje binnen. Als er ongeveer een tientje inligt, graai ik het kleingeld bijeen en stop het in mijn broekzak. Dan begint het me op te vallen: niemand van mensen die geld geven, keurt me - -male blik waara-j*. Niemand ..meert wat het probleem is, waarom ik hier zit, waarom ik geen onder dak of geen inkomen heb. Het is kille afstandelijkheid wat de klok slaat. Ik voel het onge mak van de gevers. Is het schaamte? Afschuw? Of angst? Een beest in de dierentuin wordt met meer liefde gevoerd. Soms, heel soms, kan er een warm knik je vanaf. Kersttijd, tijd van mededogen? Hoe wordt een klappertandende bedelaar behandeld door het winkelend publiek De proef op de som in een koud Maastricht. Twee gebontjaste dames overleg gen - staande op mijn dekentje, met de rug naar me toe - waar ze verder zullen winkelen. Ze zien me zitten maar kijken dwars door me heen. Basisregels van fatsoen gelden kennelijk niet tegenover een bedelaar. Ik ben geen mens. Ik ben een vuilniszak. Terwijl de bijtende kou langzaam maar zeker optrekt in mijn lede maten, begin ik het vak een beet je te leren. Passanten zien me klappertanden, houden halt, staan zichtbaar te twijfelen. Zal ik, zal ik niet? Oogcontact in die fase is funest. Een droevige, hulpbehoevende blik van mij jaagt een mogelijke prooi onher roepelijk op de vlucht. Naar de grond kijken is het parool. Of sta ren in een lege verte. Dan dwar relt het geld vanzelf mijn kom metje in. Ik probeer in te schatten wie zal geven en wie niet. Het lukt me niet. Een Duitse punker, zwartle ren kleding, kettingen, groene haren, geeft me tot mijn verba zing geld. Een welgesteld echt paar, dure sieraden, sjieke bril len, geeft me tot mijn verbazing geen geld. Een haveloze jongen met een ba seballpet, type junkie, hurkt voor me. „Waar moet je naar toe?" „Nergens", antwoord ik. „Zit je hier om met de kerst wat te eten te hebben en zo?", vraagt hij. Ik knik, de jongen begrijpt het. Hij geeft me een krant, „kun je wat lezen", en een lege draag tas. Twee kwartjes verdwijnen in mijn kom. „Ik heb weinig geld. Dadelijk heb ik misschien meer. Dan kom ik terug". Het zijn de vriendelijkste woorden die ik vandaag zal horen. Na een uurtje van constante cash flow in mijn richting, probeer ik mijn geluk om de hoek. Ik nestel me naast een accordeonist die geld beurt als water. Een klein half uur later zit ik er nog, welge teld één gulden rijker. Daar zijn mijn vrienden de agen ten weer. Opnieuw manen ze me op te hoepelen. „Zitten mag, in derdaad. Maar wat is hier de be doeling van? Juist ja, geld beu ren," klinkt het op schoolmees- tertoon. „Dat is bedelarij. En be delarij is verboden. Opbergen die rommel dus." Appelflap Veertien zal het meisje zijn dat zich bij V&D naar binnen haast. Ze eet een appelflap. Twijfelt. Grabbelt in haar rugzakje en overhandigt mij ook een appel flap. Zonder te kijken, zonder te spreken. Zes uur. Een jong gezinnetje geeft me vijf gulden. „Vrolijk Kerstfeest", zegt de vrouw. Ze is de eerste die het me toewenst. Ik hou het voor gezien. Vergeefs probeer ik in een café een kop koffie voor een gulden te krijgen. Terug op straat schooi ik het res terende bedrag bijeen. Een jon gen geeft me ƒ2,75. „Kun je nog een tweede bakkie kopen," glim lacht hij. Weer thuis tel ik mijn zegeningen. Uit mijn broekzak diep ik ƒ69,35 op. (ADVERTENTIE) AMSTERDAM DELFT DUIVEN/ARNHEM UTRECHT EINDHOVEN/EKKERSRJJT HEERLEN SLIEDRECHT IKEA informatielijn 0184 - 495 555. Van onze verslaggever Den Haag - Gerrit van 'der Valk valt strafrechtelijk niets te ver wijten. Hij heeft op 'zodanige afstand gestaan van de feitelij ke bedrijfsvoering' dat hem door het openbaar ministerie (OM) niets aangewreven kan worden. Dat heeft de Haagse pers-officier mevrouw S. Horstink-von Meyen- feldt gisteren laten weten. Zater dag publiceerde deze krant reeds dat Gerrit van der Valk en diens zoon Ad (Motel Gilze-Rijen) niet meer door justitie vervolgd zullen worden. Het onderzoek tegen Gerrit en zoon Ad is vervolgens toegespitst op de persoonlijk fiscale situatie van het tweetal. Daarbij heeft het OM niet kunnen aantonen dat de Van der Valken opzettelijk de be lasting ontdoken hebben. Oftewel: Gerrit van der Valk en zijn zoon Ad hebben hun belastingformulie ren niet goed ingevuld. Zij lieten zich adviseren door een accoun tant, waardoor zij vrijuit gaan. De eventuele onregelmatigheden in de belastingaangiften van Ger rit, die te maken hebben met het feit dat hij in Zwitserland staat in geschreven, worden afgehandeld door de belastingdienst. Volgens justitie is het een burger echter niet aan te rekenen als hij een ver keerde belastingopgave doet op basis van adviezen van een ac countant. Dat ontslaat hem overi gens niet van de verplichting als nog een juiste opgave te doen en eventueel te weinig betaalde be lasting te voldoen. Om welke be drag het gaat wilden noch de pers officier van justitie noch een woordvoerder van het ministerie van Financiën meedelen. Het is nu een zaak tussen een individuele belastingplichtige en de fiscus en daarover worden geen mededelin gen gedaan. Hoeveel geld er met het jarenlange onderzoek naar de financiële handel en wandel van het familie-concern is gemoeid wil Horstink niet zeggen. „Als je een kosten-baten-analyse zou maken kan het OM zeer tevreden zijn. Personen die vervolgd konden worden zijn vervolgd en veroor deeld. Het bedrijf is in het reine gekomen met de fiscus en de be drijfsvoering is opnieuw opgezet. Als we dan terugkijken op het hele proces mogen we tevreden zijn," Rotterdam (anp) - Het open baar ministerie in Rotterdam constateert een toename van het illegale wapenbezit. Dit jaar vonden er in de Maasstad 750 schietincidenten plaats. Er werden vijftig moorden ge pleegd, waarbij in een groot aantal gevallen schiettuig is gebruikt. Dit maakte officier van justitie mr. P- Oskam maandag bekend voor de rechtbank in Rotterdam. Daar stonden de 40-jarige wapenhan delaar E.R. uit Delft en 'meester- geweermaker' G. van B. uit Breda terecht. De officier eiste vijf jaar cel tegen de Delftenaar wegens medeplich tigheid bij de invoer en verkoop van meer dan honderd pistolen en revolvers uit voormalig-Joegosla vië. Daar kwam nog eens vijf jaar bij voor het bezit van 11,5 kilo hasj en hennep. Zijn compagnon Van B. hoorde dertig maanden cel te gen zich eisen. Twee van de gele verde vuurwapens hebben volgens justitie een rol gespeeld bij een ge val van doodslag in Noord-Hol land en een schietpartij in het Noord-Brabantse Oss. Rotterdam (anp) - Een aanvaring in de Rotterdamse haven tussen de coaster Botniaborg en een schip van bergingsbedrijf Smit, dat daarna tegen drie afgemeerde schepen van Takmarine aanvoer, heeft gistermiddag tonnen aan schade veroorzaakt. De 80 meter lange coaster raakte ter hoogte van het Noordereiland onbestuur baar. Het schip koerste recht op het bergingsschip Smit Waalha ven 1 af die midden in het vaarwa ter lag. Het bergingsschip ramde vervolgens drie aan de kant afge meerde schepen van Takmarine. (ADVERTENTIE) von 26 december t/m 4 januari' lillik Jhomas Edisonweg 4, Bedrijvenpark Groenewoud II, Drunen. Telefoon: (0416) 37 75 1 1 Door Wim Coenraadts (anp) Den Haag - Laat deze weken op Buitenlandse Zaken de woorden 'Black Monday' val len en de seinen springen op rood. Het debacle van het vo rige Nederlandse EU-voor- zitterschap was een eenmali ge zeperd, verzekert men. Van de fouten is geleerd en van zelfoverschatting zal vanaf 1 januari een halfjaar geen sprake zijn. Minister Van Mierlo neemt na drukkelijk afstand van die be ruchte maandag in september 1991, toen de Europese partners het Nederlandse ontwerp voor het Verdrag van Maastricht van tafel veegden. Op de vraag óf hij 's nachts nog wakker ligt wegens een 'Black Monday'-trauma, antwoordt de minister: „Ik ben persoonlijk nooit geslagen, dus ik heb nergens last van." Maar ambtenaren die de roerige herfst van '91 hebben meege maakt voelen zich wel degelijk aangesproken. Tot hen behoort Peter Nieman, destijds de Ne derlandse ambassadeur bij de Europese Unie in Brussel en nauw betrokken bij de aanloop naar 'Maastricht'. Gebeten hond Nederland nam medio 1991 de voorzittershamer over van Luxemburg, dat tot tevreden heid van eenieder een ontwerp voor 'Maastricht' op tafel had gelegd. Nederland hoefde hierop alleen maar voort te borduren en premier Lubbers, minister Van den Broek (Buitenlandse Zaken) en staatssecretaris Dankert (Eu ropese Zaken) zouden zes maan den later kunnen incasseren, was de inschatting. Het liep allemaal anders en in de geschiedschrijving is vooral Dankert de gebeten hond. De PvdA-politicus zou bijna in zijn eentje de gehele Nederlandse di plomatie ten gronde hebben ge richt. Nieman heeft weinig behoefte dit beeld bij te stellen. De in Veere woonachtige oud-diplo maat typeert de eurofiele Dan kert als iemand die zich 'ortho dox, doctrinair' opstelde. De Pv- dA-staatssecretaris toonde zich een overdreven federalist die via het Verdrag van Maastricht hoopte 'zijn triomf te behalen'. „Hij dacht geschiedenis te schrijven door Europa naar een echte unie te leiden." Dankert zag niet dat de overige lidstaten in werkelijkheid veel minder gecharmeerd waren van een Europese superstaat dan ze met de mond beleden. De Neder landse inzet was dan ook 'veel te wijdlopig, overlopend van belij denissen en getuigenissen'. „Ie dereen in Den Haag bereed zijn stokpaardjes; de verhalen waren niet afgestemd op reëel onder handelen in het centrum van het krachtenveld." De start beloofde dus weinig goeds, maar waar was de baas van Dankert, minister Van den Broek? De bewindsman werd in de zomer 1991 bijna volledig in beslag genomen door de crisis in Joegoslavië die op dat moment net haar eerste climax bereikte. Van den Broek volgde daardoor 'slechts met een schuin oog' de onderhandelingen voor Maast richt. „Hij kon zich er gewoon weg te weinig in verdiepen," stelt Nieman. Van den Broek was dan ook genoodzaakt 'te va ren op de koers die Dankert uit zette'. Als de staatssecretaris oog had gehad voor wat er in de andere hoofdsteden leefde, was het on heil nog te voorkomen geweest. Maar volgens Nieman schortte er ook op dit punt het nodige aan het functioneren van Buiten landse Zaken. „Men heeft zich zwaar verkeken op de Duitsers. Den Haag verwachtte dat Duits land Frankrijk over de streep zou trekken. Een onvergeeflijke inschattingsfout." Bijstellen Behalve discussies over vergaan de politieke integratie, waarop Dankert zich vooral richtte, speelde in 1991 ook de monetai re eenwording van Europa; het proces dat over enkele jaren zal uitmonden in de Economische en Monetaire Unie (EMU). Bonn vond deze EMU in wezen veel belangrijker dan politieke inte gratie. Nieman schetst dat Bonn en Pa rijs intensief contact voerden over de voorwaarden waaronder de EMU moest gaan opereren. Tot op het hoogste niveau onder handelden ze om op één lijn te komen. Bonn en Parijs spraken af 'elkaar niet voor de voeten te lopen' wat volgens Nieman Den Haag duidelijk had moeten ma ken dat het zijn plannen moest bijstellen. Toenmalig minister van Finan ciën Kok had BZ op deze ont wikkeling kunnen wijzen, aldus Nieman. „Maar er was geen coö rdinatie tussen beide departe menten." En ook premier Lub bers hield zich op afstand, hoe wel deze volgens de oud-diplo maat inzag dat Nederland zijn hand overspeelde. „Lubbers zat moeilijk. Nederland kende na tuurlijk een communautaire tra ditie en daarnaast had hij een conflict met Van den Broek over de vraag wie verantwoordelijk was voor het buitenlands be leid." De premier nam een dag na 'Black Monday' de teugels in handen. „Waar Hans (Van den Broek) bij zat, kreeg ik in het To rentje opdracht om een nieuw verdrag in elkaar te timmeren," vertelt Nieman. „Het roer ging meteen om en Kok vond het pri ma, want die dacht: Hier red ik mijn EMU mee." Winst Dit begin oktober ingezette wan hoopsoffensief resulteerde uit eindelijk in het Verdrag van Maastricht. De winst van het ak koord lag vooral in de monetaire samenwerking binnen de EU, de politieke integratie was nauwe lijks dichterbij gebracht. Nieman acht in juni een Verdrag van Am sterdam haalbaar en hij ver wacht geen flaters zoals in 1991. Dat Van Mierlo wellicht de slag kracht ontbreekt om dit proces goed af te ronden, hoeft geen probleem op te leveren. „Kok heeft de zaken goed in handen en Patijn (staatssecretaris Europese Zaken) houdt goed de vinger aan de pols. Het gevaar voor een her haling is gering." J/ V5 'Hé Cas, da's ook toevallig dat ik jou tref in de super markt. Ik zei net tegen mijn vriend dat ik met kerst wel een lekker voorgerechtje zou willen, maar ik weet niet hoe dat moet, echt nie'. 'Wat heb je in je karretje? Voorgesneden champignon netjes, gefileerde vis, Jif, veldsla, stokbrood, Alabastine. Da's nou ook toevallig, dat is precies wat ik nodig heb voor vis met champignonnetjes, Jif, veldsla, stokbrood en Alabastine. Dat ga ik 'ns ik gezellig voor jullie feeste lijk klaarmaken. 'Van die Jif en die Alabastine gaan we een mooi, gezel lig sausje maken. Eerst een klein scheutje olijfolie en daar laten we dan die Jif mooi in karamelliseren. Die Alabastine roeren we er voorzichtig doorheen, zodat er een mooi, feestelijk papje ontstaat'. Dat ziet er gezellig uit, hè? Die vis en die feestelijke champignonnetjes, die doen we gewoon rauw op het bord en daar doen we dan dat sausje gezellig omheen en dan krijg je een hartstikke feestelijke en vooral gezel lige compositie'. 'Het is door die veldsla wel een beetje machtig natuur lijk, maar je hebt er hartstikke gezellige feestdagen mee. Lekker hè? En mag ik dan jullie, voordat jullie thuis zo'n gezellig kerstdiner gaan maken, nog mijn nieuwe video 'Koken met Cas en Bisonkit' meegeven?' MERIJN Van onze verslaggever Maastricht - De vorige week gesignaleerde verontreiniging van het Maaswater is zeer waarschijnlijk veroorzaakt door steen- kool(gruis). Niemand van de mensen die geld geven, keurt me een normale blik waardig. Niemand informeert wat het probleem is, waarom ik hier zit. foto harry heuts De opbrengst van de bedelactie is inmiddels overgemaakt aan het Leger des Heils in Maastricht. aldus mr. Horstink. Met het afbla zen van de vervolging zijn er geen strafzaken meer tegen de leden van de familie Van der Valk. Vier familieleden zijn veroordeeld tot een geldboete en werkstraffen we gens fraude met belastingen, pre mies en omzetten in de periode 1990 en 1994. Voorts betaalde het concern een naheffing aan de fis cus van 140 miljoen gulden netto. Of Gerrit van der Valk en zijn zoon Ad, die in 1994 net als zeven ande re familieleden ruim een week achter de tralies hebben gezeten, een schadeclaim bij justitie zullen indienen is volgens familie-advo caat mr. Leo Spigt op dit moment niet aan de orde. „Daar willen we rustig over nadenken. Laat nu eerst de vorst er maar eens over heen gaan," aldus Spigt. Die conclusie trekt Rijkswater staat uit het onderzoek dat is in gesteld naar aanleiding van deze vervuiling. Die was voor het Wa- terwinningbedrijf Brabantse Biesbosch vorige week donder dag aanleiding de inname van Maaswater te staken. Volgens een Amsterdam (anp) - René Diekstra moet de Mediaprijs 1994 van het Nederlands Instituut van Psy chologen (NIP) en Uitgeverij Van Gorcum teruggeven. Hij kreeg de prijs voor zijn populair-weten- schappelijke boeken. De prijs zal niet naar een ander gaan. Diekstra nam deze maand ont slag bij de Rijksuniversiteit Lei den nadat een Onderzoekscom missie plagiaat had vastgesteld. „We hebben eerst afgewacht of hij uit eigen beweging de prijs zou teruggeven," zegt secretaris R. Baneke van het NIP. „Toen dat niet gebeurde, hebben we deze beslissing genomen." Het hoofdbestuur van het NIP heeft besloten geen klacht in te dienen bij het college van toe zicht. Het NIP vindt het ontslag van de psycholoog en het intrek ken van de prijs voldoende. woordvoerder van Rijkswater staat in Limburg was er slechts sprake van 'een golfje' verontrei nigd Maaswater. „Gezien de daarin aangetroffen stoffen is er steenkool in het spel geweest. Hoe dat in de Maas terecht is ge komen weten we niet, maar we kunnen ons voorstellen dat er er gens bij het overladen van steen kool iets fout is gegaan, waardoor die stoffen mogelijk met regen water in de rivier zijn ge stroomd." De woordvoerder van Rijkswa terstaat zegt verbaasd te zijn dat het Waterwinningsbedrijf zoveel ophef heeft gemaakt over deze volgens hem beperkte verontrei niging. „Dit soort kortstondige verontreinigingen komt wel va ker voor. Maar ik denk dat het bedrijf na alle discussies over de kwantiteit van het Maaswater weer eens de aandacht wilde ves tigen op de kwaliteit ervan." WBB-directeur G. Oskam was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Een woordvoerder van het bedrijf kon alleen melden dat de inname van het Maaswater nog niet is hervat. „We wachten eerst de resultaten af van het on derzoek van de watermonsters, die de afgelopen dagen zijn geno men." Die uitkomsten worden volgens hem vandaag verwacht. Vijfhuizen (anp) - Twee overvallers hebben gistermiddag de gevel van een filiaal van de Rabobank in het Noord-Hollandse Vijfhuizen met een vrachtwagen geramd. Eén van de mannen drong daarna zwaaiend met een vuurwapen door het gat in de muur naar binnen. De criminelen gin gen er met een onbekend geldbedrag vandoor. De brute overval vond om tien over twee plaats in het bankfiliaal een de D'Yserinckweg in Vijfhuizen. Het gat dat ontstond, bevond zich achter de balie. In het bankgebouw zijn geen gewonden gevallen. Op het mo ment van de overval waren drie medewerkers in de bank aanwezig. Na de overval is de chauffeur van de vrachtauto weggelopen. De twee de verdachte is in dezelfde richting weggereden op een bromfiets. (ADVERTENTIE) DRAAG UW STEENTJE Bij AAN DE MEMISA KLINIEKEN t.A,V. MEMIsa ROTTERDAM

de Stem | 1996 | | pagina 3