AND HY Hulst komt er niet aan te pas Sandra Temmerman heeft pech 'Problemen kennen we hier niet' Vlotte winst voor Pascal van Poecke Belangrijke winst voor mannen Ganze Duo Visser en Marteijn succesvol in Terneuzen Axel en Terneuzen in finale jeugdsoccer Zeeuws sporttalent uit Hoofdplaat gekweld door allerlei blessures INGSREIS >EK VANDAAG NOG11 520 3040 de stem SPORT ZEELAND B2 ZAALHANDBAL Geen succes voor Goese GSC-teams in Rotterdamse competitie ZWEMMEN Steun WATERPOLO Nieuwe voorzitter KNLTB Zeeland heeft tijd nodig, maar ook krediet Zandvoort 103.222,-. do Port Zélande, v.a. f91.334,- ado Loohorst in v.a. f 127.816,- viesdagen. OVERDUIN RECREATIE r~ TENNIS Luctor houdt toernooi in 't Zwaantje Jeugdtennistoernooi Den Dullaert TENNIS In Kiwanis-tennistoernooi Sandra de Block op tweede plaats TENNIS Yan Regenmortel weg bij Graauw BER 1996 RTREKDATA REIS HW 709 8-15-29 5-12-19-26 5-12-19-26 1798,- «798,- 1798,- en per persoon: onskamer 298,- kenbelasting (verplicht) 50,— JSIEF eis Amsterdam-Bangkok v.v. zoals ■reven eis in Thailand per moderne airconditio- puringcar jf in goede 3- en 4-sterren hotels in met faciliteiten jhging op basis van 7 x halfpension (d.w.z. I ontbijt en lunch). De overige dagen [rging op basis van logies en ontbijt ansfers en excursies zoals beschreven lijbehorende entreegelden een van deskundige Nederlandssprekende |d(st)er gedurende de rondreis in Thailand ieel verrassingspakket bij aankomst in JSIEF hoemde maaltijden, fooien, andere dan bij les behorende entrees, vertrekbelasting in )k, facultatieve excursie drijvende markt, wenbelasting, reis- en annuleringsverzeke- Lm aantal deelnemers: 25. jke datum van annulering bij onvoldoende ne: 14 dagen voor vertrek in de touringcar mag niet worden ge rookt. op al onze reizen zijn de ANVR- Reisvoorwaarden van toepassing. Eaagdijk 12a Eindhoven: Stationsplein 28 |ilo: Parade 84 Waalwijk: Stationsstraat 118, DINSDAG 24 DECEMBER 1996 yan onze handbalmedewerker ^neuzen - Geen succes voor teams van GSC in de Rot terdamse zaalhandbalcompe titie. Net voor de korte win terstop verloren de mannen uit Goes met forse cijfers van tflK 2. De vrouwen van GSC rerloren ruim van Vires et Celeritas. pe ploegen van HV Hulst kwa men er ook niet aan te pas in de Belgische competitie. De man nen verloren dik van Desselgem 2 en de vrouwen werden over klast door Waasmunster en le den een grote nederlaag. ROTTERDAM MANNEN WIK 2-GSC 31-10 - Een slecht duel van GSC-zijde. Geen mo ment kwamen de mannen uit Goes in de wedstrijd. Bij vlagen werd GSC dan ook overklast. GSC had als excuus dat er veel aanpassingen waren binnen de ploeg door blessures en ziekte. Het neemt in ieder geval niet weg dat WIK verdiend won en vanaf het beginsignaal heer en meester was. VROUWEN VIRES ET CELERITAS-GSC 15-5 - GSC speelde slap. Er lag een matheid over de ploeg. Geen moment kon GSC een vuist ma ken en het keek bij rust al tegen een 6-1-achterstand aan. In de tweede helft bleef GSC eveneens matig acteren en het leed dan ook een terechte nederlaag. BELGIË VROUWEN HV HULST-WAASMUNSTER 4-28 - HV Hulst kwam er geen moment aan te pas in dit eenzij dige duel. Over de ploeg lag een matheid. Er werd niet gevochten om de bal en de Hulster vrouwen liepen dan ook achter de feiten aan. Bij rust stond het al 2-14. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld. HV Hulst werd bij vlagen overklast en leed een dik ver diende nederlaag. MANNEN HV HULST-DESSELGEAM 2 19-30 - Vlot keek HV Hulst te gen een 1-6-achterstand aan. Daarna een licht herstel, waar door de Hulster mannen in de wedstrijd bleven. Ruststand 5- 13. In de tweede helft werkte HV Hulst voor een goed resultaat, maar bleek Desselgem duidelijk over meer inhoud te beschikken. Het werd een terechte en regel matig zege voor de Belgische formatie. ooor Fred Rabout Hoofdplaat - Begin dit jaar werd Sandra Temmerman I jn de Sasse Vlaanderenhal tijdens het jaarlijkse Zeeuwse sportgala gekozen I tot het provinciale sportta lent. De 16-jarige zwemster van Scheldestroom, woon- j achtig in de ruimte en rust I uitstralende polders van Hoofdplaat, stond er op de I hoogste trede van het plat- ji form, geflankeerd door at leet Rutger Veerman uit Aardenburg en judoka Jes sica van der Spil uit Goes, met twijfels. Ze genoot duidelijk van de uitver- kiezing, waarvoor ze overigens een jaar eerder al een keer geno- li mineerd was. Twijfels waren er omdat ze een paar weken eerder haar bromfiets niet helemaal in bedwang had en daar een scheur- I tje in de aanhechting van de kruisband van haar rechterknie laan overhield. Een kleine vier maanden kon er niet of nauwe lijks gezwommen worden. In september werd de draad weer opgepakt. Ze zat vrij vlug op de 100 meter rug- en vlinderslag weer op de één minuut en tien se conden. Midden oktober waren daar al drie seconden af. Eind ok tober werd ze opnieuw uitgescha keld. Weer ging het mis op de bromfiets. De gevolgen aan het lichaam waren nu van iets minde re aard. Het liep af met een kneu zing aan het onderbeen. Het Ne derlands kampioenschap in de Utrechtse Kwakel stond echter voor de deur. Dat betekende am per veertien dagen voorbereiding. Ondanks de gebrekkige voorbe reiding zwom ze daar een uitste kende 100 meter vlinderslag in 1.07,1, wat een persoonlijk en Zeeuws jeugdrecord betekende. „Hopelijk is nu alle ellende een keer verleden tijd," geeft de vier dejaars havo-scholiere van het Oostburgse Zwincollege te ken nen. „Ik schijn iets met brommers te hebben. Toch kruip ik er iedere dag weer op. Toen ik eind april de tuimelpartij maakte heb ik best wel even in de put gezeten. Je ziet het wel vaker dat meisjes Van onze waterpolomedewerker Goes - De mannen van Ganze hielden in de tweede klasse van de waterpolocompetitie in het district twee belangrijke punten over op de inhaaldag. Dit in het eigen Sportpunt Zeelandbad met Warande als tegenstander. nog even mis te gaan. De Ooster- houters kwamen tot 6-6 terug en het thuisbastion wankelde. Het was Arco Wagenvoort die kort voor tijd zijn ploeg naar de winst en twee belangrijke competitie- punten knalde. Voor Wagenvoort was het zijn derde treffer. Chayenne van Ber- kel (2x), Erik Philipse en Jeroen Moerdijk brachten de totale Goese productie op zeven eenhe den. De Goesenaren moesten het doen zonder Jaap Bovendorp, maar konden een beroep doen op Piet Schop en Arco Wagenvoort, twee routiniers die deze compe titie in het tweede meedraaien. Na een matige start - de eerste periode werd met 1-2 afgesloten -leverde Ganze een sterke twee de (4-4) en derde (6-4) periode at. In de slotperiode leek het als- na een ongeluk niet terugkomen. Ik heb ook gedacht dat het zwem men op niveau voorbij was. Mijn omgeving en trainer Frans Ver- planke hebben me op dat moment enorm gesteund. De verkiezing tot sporttalent van Zeeland stond bij mij dan ook in het teken van twijfels. Het was zeker een hoog tepunt in mijn sportieve carrière. Een jaar eerder zat ik er ook al bij. Toen wist ik dat ik tegen at leet Erwin Simpelaar geen schijn van kans zou maken. Nu had ik overigens weer mijn twijfels want Rutger en Jessica waren pittige concurrenten. Het scheelde dan ook niet veel met Rutger. Toch waren mijn gedachten op dat moment meer bij mijn terug keer dan bij de huldiging. Bijna drie maanden heb ik totaal niets kunnen doen. Het ging echter be gin september gelijk boven ver wachting. Zat meteen op de 1.10, zowel op vlinder- als rugslag. In anderhalve maand tijd gingen daar nog eens drie seconden van af. Ik zag het weer helemaal zitten tot ik op 31 oktober tijdens een tussenuurtje op school even naar een vriendinnetje in Aardenburg reed. Weer drie weken er uit. Het Nederlands kampioenschap was voor mij dan ook een groot vraag teken. De wisselslag ging mis, maar de vlinderslag liep als een trein. De daaropvolgende 100 me ter rugslag was met 1.08,7 ruim twee seconden boven mijn beste tijd ook een flop. We wisten wa ren het aan lag. Gewoon gebrek aan conditie. De vlinder- en rug slag zaten immers dicht op el kaar. Ik kwam gewoon vast te zit ten. 'Harken' Niet echt een ramp. Er wordt aan gewerkt. Alleen de schoolslag is nog wel een ramp. Technisch loopt die niet meer. Samen met Frans wordt er hard aan gewerkt, maar of het ooit nog goed komt weet ik niet. Vijftig meter gaat het redelijk, daarna wordt het 'har ken' om het einde te halen. Puur op kracht, uiteraard geen basis voor een tijd. Het belangrijkste is echter dat ik weer terug ben na een periode van twijfels. Nu maar werken naar de Zeeuwse kam- Zeeuws sporttalent Sandra Temmerman heeft een pechvol jaar achter de rug. foto wim kooyman pioenschappen eind januari hier in Oostburg. Voor het eerst een grote confron tatie in eigen huis. Vroeger kon den geen wedstrijden van enige kwaliteit in Oostburg gehouden worden, omdat het bad niet aan de eisen voldeed. Nu in De Een- 349: 1 BE Zandvoort. fax 023-5731974 126: '253 MC Ouddorp. 1600fax 0111-671605 r. 431: 5966 PJ America 1340fax 077-4642229 ier om 10.30 uur tot en met )0 kunt u de modelbungalows Onze beleggingsadviseurs aanwezig om u deskundige MAKELAARS OO AJ Groningen 99 of fax 050-3133090 Door Henk van de Voorde Zierikzee - De basis van Jaap Everwijn ligt, zoals hij het zelf verwoordt, in het landje van Cadzand. Tegenwoordig woont hij in Zierikzee. Tus sendoor was hij lange tijd woonachtig in Rotterdam en Krimpen aan den IJssel. Na een jaar of acht clubvoorzit ter van TCK (Krimpen) te zijn geweest was Everwijn enkele jaren voorzitter van het tennisdistrict Rotterdam. Hij zette weer voet op Zeeuwse bodem en werd ge kozen in het districtsbestuur van de KNLTB Zeeland. Via de bestuursportefeuille gese lecteerd jeugdtennis, werd Ever wijn klaargestoomd voor het voorzitterschap. Een logische ontwikkeling. De kersverse pre ses van de Zeeuwse tennisbond heeft er zin in. Hij wil binnen de KNLTB Zeeland een 'netwerk van contacten' opbouwen. „En daar heb ik tijd voor nodig, maar ook krediet," aldus Jaap Ever- wnjn. Een man met een uitste kend curriculum vitae. De troonsopvolging' binnen het Zeeuwse district is soepel verlo pen. «Kees Zuidweg was een excellent voorzitter. Hem opvolgen is niet de meest gemakkelijke klus. Hij kan zelf redelijk goed tennissen bezocht veel toernooien. Ik eSm vanuit de nul-positie. Ben een matig Dl-speler. Bin- enkort is er het Kersttoernooi in Goes. Kees zei tegen mij 'jij komt °ch ook wel'. Daar moet je alle- aal ingroeien. Een netwerk van ocla'e contacten opbouwen kost Mr. Jaap Everwijn: uitstekend curriculum vitae. foto jaap wolterbeek zeeën van tijd. Kees Zuidweg is een begrip. Ik heb tijd nodig, maar ook krediet." De 54-jarige Jaap Everwijn, ge huwd met Jacqueline en vader van vier kinderen, gaat met fris elan aan de slag. „Problemen kennen we niet, alleen uitdagin gen. En vergaderen, daar dra^i ik mijn hand niet voor om. Dat doe ik iedere dag." In havenstad Rot terdam is hij sedert 1970 werk zaam bij de douane. In de Maas stad een belangrijke instantie, waar 1650 mensen emplooi vin den. Everwijn werkte zich op - na zijn studie voor belastingin specteur studeerde hij fiscaal recht in Leiden - tot tweede man van de twee-hoofdige leiding. „Bij de douane ben ik wel eens gedwongen, bijvoorbeeld met functioneringsgesprekken, om dingen hard te spelen. Als be stuurder binnen de tennisbond ligt dat anders. Dat is allemaal vrijwilligerswerk en een hobby voor me. Anders zou ik het niet doen. Binnen het district Zeeland gaat het er gemoedelijker aan toe dan in het district Rotterdam. Daar gaat het allemaal wat 'strakker'. Maar dat wil niets zeggen over het resultaat, want je bereikt hetzelfde. Ik vind tennis leuk. Het is een fantastische sport. Ik vind besturen leuk en ga graag met mensen om. Het liefst met 'vogels van diverse pluima ge'- Everwijn spreekt de hoop uit dat het huidige districtsbestuur voor langere tijd intact blijft. Er zijn de laatste jaren tenslotte nogal wat bestuurswisselingen ge weest. Tevens zijn er twee func ties samengevoegd tot de nieuwe portefeuille 'tennisstimulering'. „Anja van de Most is bestuurslid voor tennisstimulering. Samen met Leen Breure (wedstrijdten- nis) oudgediende binnen het be stuur. Hun ervaring kunnen we goed gebruiken. De vacante be- stuursplaats is ingenomen door Piet Koster." Voor Koster is een geheel nieuwe post gecreëerd: communicatie manager. „Een goede communi catie tussen het districtsbestuur en de verenigingsbesturen is be langrijk. Piet is een uitstekende vent, een vlotte prater en heeft zijn sporen in het betaalde voet bal verdiend. Hij was een aantal jaren voorzitter van RBC. Ook regiobijeenkomsten, zoals afge lopen zomer in Schoondijke, zijn een prima zaak. Goed om de on derlinge band te verstevigen en het saamhoorigheidsgevoel te versterken," stelt Everwijn. 'Communicatie' vormt één van de J speerpunten in het beleid van de KNLTB Zeeland. „De afstand tussen districtstennisleraar en clubtrainers moet kleiner wor den waardoor men meer op één lijn komt te zitten. De angst bij verenigingen moet worden weg genomen. De clubtrainer legt de basis, terwijl de bondstrainer voor een meerwaarde zorgt. In vind het een fantastische ontwik keling dat we nu, met Luc Govers, een full-time district stennisleraar hebben." Een an der 'hot item' is het scheidsrech- terstekort aan te zuiveren. „Scheidsrechter is een prachtig vak. Doelstelling is om er in Zee land tien scheidsrechters bij te krijgen." De kostbare vrije tijd van Jaap Everwijn wordt volledig opge slokt door zijn twee hobby's. Naast tennis is dat muziek. Van 1965 tot 1980 heeft hij aan de top gestaan van de 'brass-band-we- reld'. „'Harmonie' is met houtin strumenten, fanfare is zonder hout maar met riet en 'brass' is alleen met koperen blaasinstru menten. Brass-muziek komt van het Leger des Heils in Engeland. Ik speel solo-cornet bij de brass band Apollo in Brouwershaven. Bij Apollo ben ik ook voorzitter en tweede dirigent." Jaap Everwijns' vader was 14 jaar burgemeester van Wester- schouwen. Eerder, van 1956 tot 1964, was Everwijn senior bur gervader van Zuidzande. „Ik zat op het Koningin Wilhelmina Ly ceum in Oostburg. Mijn hart ligt nog altijd bij Zeeuws-Vlaande- ren. Ik merk binnen de Zeeuwse tennisbond dat Zeeuws-Vlamin gen, door de geografische ligging, zich wel eens achtergesteld voe len. Ik zal er alles aan doen om dat tegen te gaan. Zeeland is één provincie en één district." hoorn wel en dat geeft toch iets aparts. Dan wil ik er weer hele maal staan, met uitzondering van de schoolslag." Hulst - Pascal van Poecke gaf meteen zijn visitekaartje af tij dens de Open indoor jeugdtenniskampioenschappen in Den Dullaert te Hulst. De schema-aanvoerder bij de tot en met 17-jarigen gaf Francis Lippens geen schijn van kans: 12- 3. De Hulstenaar is tevens de te kloppen man in de leeftijdsklasse tot en met 15 jaar. In deze catego rie was Bart Knaepkens uit het Belgische Zeele met 7-4 te sterk voor Angelo Termote uit Zuid- dorpe. Jordy de Schepper uit Clinge speelde een prima partij tegen de Belg Didier Buijsse re sulterend in een 14-1-eindscore. Bij de jongens tot en met 11 jaar kwalificeerde Raf de Meester zich als eerste voor kwartfinales. Na een spannende strijd zege vierde de Vlaming met 4-3 over Ad Verlinde. Bij de jongste meisjes is de Bel gische Roxanne Fonteyne een klasse apart. De als tweede ge plaatste Fonteyne bedwong met 8-4 Stephanie Ekkebus. Tevens maakte Roxanne Fonteyne haar reputatie bij de tot en met 11-ja- rige meisjes waar. Hier won ze met duidelijke cijfers van Jessie Sey. Kim Boes is in deze catego rie als eerste geplaatst. De Hul- sterse favoriete boekte in haar eerste optreden een royale zege op Nathaly Roegiers. In de jongste leeftijdsklasse bij de jongens behaalde de als eerste ge plaatste Hulstenaar Joep Smits in zijn eerste wedstrijd een ge makkelijke overwinning op Louis van de Moortele. In de volgende ronde moet de Reynaertstedeling het opnemen tegen Niels Strijbos. Deze laatste besliste het treffen tegen Mart Flikweert ternauwer nood in zijn voordeel: 6-5. UITSLAGEN JONGENS Tot en met 9 jaar: eerste ronde: Joep Smits-Louis van de Moortele 15-1, Niels Strijbos-Mart Flikweert 6-5, Jan de Meester-Lucas van de Meersch 11-0. Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Mi chel Raats-Piet de Pauw 13-ODavy de Kesel-Frederik de Munck 14-0, Jan van Zele-Alwin de Schepper 7-4, Wouter Bonte-Mathias de Vliegher 8-1, Kevin de Jonge-Kim de Backer 12-1; tweede ronde: Raf de Meester- Ad Verlinde 4-3. Tot en met 13 jaar: eerste ronde: Jeroen Massoels-Drioes van de Ven- net 13-0, Bart van de Sande-Tom Willems 10-1. MEISJES Tot en met 9 jaar: eerste ronde: Na thalie de Schepper-Charlotte de Prest walk over De Schepper, Roxanne Fonteyne-Stephanie Ekke bus 8-4. Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Va lerie de Croock-Irene Knegtel 9-2, Roxanne Fonteyne-Jessie Sey 11-0, Victoria van den Meersch-Nadia Brandt 11-1. Tot en met 11 jaar: eerste ronde: Tanja Verstraeten-Chantal Pauwels walk over Verstraeten, Daniëlla Ver- helst-Stephanie Roegiers 7-5. Tot en met 15 jaar: eerste ronde: Ka thleen Baecke-Lies van Daele 10-1. Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - Voor de 27e keer al wordt in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje een kersttoernooi gehouden door de korfbalvereniging Luctor. Hoewel het de laatste jaren steeds moeilijk was om een behoorlijk veld bij elkaar te krijgen, is dat ook nu gelukt. De gloriedagen van weleer, toen de Nederlandse subtop en de Zeeuwse top Terneuzen aandeed, zijn echter definitief voorbij. Op tweede kerstdag (donderdag 26 december) strijden 8 ploegen in twee poules om de prijzen. Het toernooi start om 09.00 uur met de wedstrijd Luctor-Zaamslag. Vanaf 13.00 uur worden er kruis finales gespeeld, die moeten uit monden in een finale, die om 15.20 uur is gepland. INDELING PLOEGEN Poule A: Keep Fit (Roosendaal), TOGO (Goes), Luctor 2 en Rapid (Gent). Poule B: TOGO 2, Floriant (Merel- beke), Luctor en Zaamslag. Van onze atletiekmedewerkerr Vosselaar - Sandra de Block van RKHAV is bij de B-junio ren als tweede geëindigd in een veldloop in het Belgische Vosselaar. Voor de 1700 meter had de Hulster atlete een tijd nodig van 6 minuten en 20 seconden. Theo Rabout van Atletica liep bij de senioren in het Belgische Zot- tegem naar een elfde plaats. De Zuidzandenaar liep de 8800 me ter lange cross in 23 minuten en 22 seconden. De zege was voor de Belg Kjell van Melkebeke van Racing Gent. Van onze tennismedewerker Terneuzen - Het mixed-koppel is tot dusverre prima op dreef in zense Kiwanis-tennistoernooi. Visser en Marteijn wonnen hun eerste partij via de setstanden 4- 2, 5-3 van José de Wit/Mario Leenhouwers: 4-0 derhalve want per set zijn twee punten te ver dienen. In hun tweede optreden vergaarden Visser en Marteijn eveneens de volle buit. Tegen Marjan Fraanje en John Dijkman werden setstanden van 5-2 en 4-2 opgetekend. Ingrid Visser en Pa trick Marteijn moeten nog aan treden tegen Karin de Bruycke- re/Michel Verberkmoes en Mare de Brouwer/Wendy de Schepper. Deze laatste combinatie was in middels goed voor een 4-0-winst op Fraanje/Dijkman. In poule A van de Cl-categorie waren Tom Huis en Alexander Bauwens met 5-2, 4-1 te sterk voor Albi- cher/Ysebaert. Spannender ging het er aan toe in poule B van de zelfde speelsterkte-categorie tus sen Mol/Van de Sande en Jongs- ma Langeraert. De eerste set ging met 4-1 naar Mol/Van de Sande, maar Jongsma en Langeraert herstelden zich in het tweede be drijf met een voordelige 5-3- score. UITSLAGEN MANNEN Cl: Bauwens/Huis-Albicher/Ysebae- rt 4-0, Mol/Van de Sande-Jongs- ma/Langeraert 2-2. C2: Klooster/De Rijk-Van der Sloot/Veraart 3-1, Bleyenberg/Vis- ser-Mol/Wijland 2-2, Jongsma/Lan- geraert-Lauret/Simpelaar 4-0, Oppe neer/De Pooter-Dutree/De Jonge 2-2. Dl: N oë/V erheul-Maurer/V rolij k 4-0, Freijser/Freijser-Dhaens/Pattijn 2-2, Faas/Saman-Thans/Thans 4-0, Filip- Ingrid Visser/Patrick Marteijn de B-categorie van het Terneu- po/Heijman-Broeders/Van Esbroek 4-0, Van de Klooster/De la Ruelle-Al- bicher/Hoogwijk 4-0. D2: Bergsma/Herrebout-Van Over- dulve/De Vlieger 4-0, d'Hauw/Ver- schelling-Van Driessche/Machielse 4-0. VROUWEN C: Eyke/De Jong-Buijze/Verhelst 4-0. Dl: Bos/Göbels-Bleyenberg/Visser 4- 0. D2: Bakker/De Waal-De Millia- no/Termont 4-0, Dhaens/Kunst-Buij- ze/Van de Winckel 4-0. MIXED B: Visser/Marteyn-Fraanje/Dijkman 4-0. Cl: Kool/Huis-Fraanje/Ysebaert 4-0, Visser/Neve-Kool/Huis 2-2. C2: Tak/Dutree-Maas/Oosthoek 4-0, Veraart/Bleyenberg-Mulder/Ver- cruijsse 4-0, De Jong/De Zeeuw-Van Tatenhove/Michielsen 3-1.. Dl: Yigit/Tommel-Vantricht/De Krijger 2-2, Van der Klok/De Kort- Leeuw/Ducheine 4-0, Dhaens/Dhae- ns-Versluys/Van de Meele 4-0, Tom- mel/Tommel-Van de Ham/Schelinski 2-2, Visser/Visser-Van Dierendon- ck/Van Dorsselaer 2-2, Bleyen- berg/Epskamp-Dhaens/Dhaens 4-0, Willemsen/Vepaalen-Van de Ham/Schelinski 4-0, Nijsse/Assel- man-Kunst/Kunst 2-2, Van Dieren- donck/Van Dorsselaer-Boddae- rt/Boddaert 2-2. D2: De Dobbelaere/De Visser-Kuy- pers/De Meyer 4-0, Van Dam- me/Stoffels-Dees/Sinke 2-2. Van onze sportmedewerker Graauw - Trainer Carlos van Regenmortel vertrekt aan het einde van dit seizoen bij voet balvereniging Graauw. Van Regenmortel heeft er tegen die tijd twee jaar opzitten. Een opvolger is nog niet bekend. Van onze sportmedewerker Sas van Gent - De finale van het ABAB Jeugdsoccertoernooi in Sas van Gent wordt betwist tussen de D-jeugd van Axel en Ter neuzen. Zaterdag 28 december om 17.45 uur, pal voor de finale van de seniorenteams, zullen die teams uitmaken wie het soc- certoernooi 1996 op zijn naam schrijft in de Gemeentelijke Sporthal te Sas van Gent. In de plaatsingswedstrijden van de jeugd stak vooral Axel met kop en schouders boven de ande re deelnemers uit in poule 2. Met een maximale score van 12 pun ten uit vier duels en winstpar tijen tegen Biervliet (2-0), RIA (3- 0), Vogelwaarde (2-0) en Zaam slag (4-0) verzekerde Axel zich tijdens de morgenwedstrijden al vroeg van een halve finaleplaats. Ook Hontenisse won op overtui gende wijze poule 1. Winstpar tijen tegen Hoek (1-0), Clinge (6- 0), Corn Boys (2-1) en een gelijk spel (0-0) tegen Breskens waren voldoende om afgetekend poule winnaar te worden. In de halve finale tegen Axel moest Honte nisse echter met 1-2 het onderspit delven. Tijdens de middagwedstrijden kwamen HW'24 en Terneuzen als halve finalisten uit de bus. Die kwalificaties kwamen overi gens niet zo overtuigend tot stand als die van de halve finalisten van de morgenwedstrijden. HW'24 eindigde in poule 3 als eerste met L negen wedstrijdpunten. De Huls ter formatie begon eigenlijk slecht met een 0-1-nederlaag te gen 'aartsrivaal' STEEN, maar herstelde zich daarna knap via overwinningen tegen Philippine (3-0), Terneuzense Boys (2-0) en Sluis (4-0). Terneuzen moest in poule 4, waarin slechts vier teams uitkwamen, alleen een gelijkspel toestaan aan Sluiskil(O-O), maar pakte wel ruimschoots winst te gen IJzendijke (3-0) en Koewacht (6-0). De halve finale tussen HW'24 en Terneuzen was lang evenwichtig, maar naarmate de eindfase in zicht kwam was Ter neuzen de meest gevaarlijke ploeg en won dan ook terecht met 1-2. EINDSTANDEN POULES Poule 1: Hontenisse 10 punten, Hoek 7, Breskens 5, Clinge 5, Corn Boys 0. Poule 2: Axel 12, Vogelwaarde 7, RIA 4, Zaamslag 3, Biervliet 3. Poule 3: HVV'24 9, Terneuzense Boys 7, STEEN 6, Sluis 4, Philippine 1. Poule 4: Terneuzen 7, IJzendijke 4, Sluiskil 4, Koewacht 1 punten. Uitslagen halve finales: Hontenisse- Axel 1-2, HW'24-Terneuzen 1-2.

de Stem | 1996 | | pagina 11