Sport Greeve wil titel prolongeren Eric Vereecken ongenaakbaar We stre aanj Luctor et Emergo is oppermachtig Marco Dieleman is sterkste in schaaktoernooi Patrick Tolhoek is nog niet hersteld van voedselvergiftiging DE STEM TËNNiS ZEELAND Volle bak in Kersttennistoernooi van Schelde International VELDRIJDEN Nieuw record op zwemmarathon ZWEMMEN BV Oostburg verslaat Marathon 2 Veere blijkt kansloos tegen ASWH HOOFDKLASSE A ZCK A winnaar jeugdmarathon Oudejaarscross COVS in Axel Dressuurconcours Zwinruiters Maximum Nederlandse dood bij busra Kerstmis koi maar niet 'w Weg ener nel PZC over Van onze tennismedewerker Goes - Plaatselijke favoriet Virgil Greeve hoopt zijn vorig jaar veroverde titel in het Kersttennistoernooi in Goes te prolongeren. Van donder dag 26 tot en met dinsdag 31 december worden in de Goese hal Tennis Schelde Internatio nal maar liefst 660 wedstrij den gespeeld. Niet alleen kwantitatief maar ook kwalitatief springt het Kersttennistoernooi te Goes in het oog. In de Bl-categorie bij voorbeeld strijden 16 Zeeuws- Vlaamse 'cracks' om de hoogste eer. Onder hen Hulstenaar Jeroen Verstraeten. Hij completeert het rijtje geplaatsten achter favoriet Greeve en de toppers van 't Halve Maantje: Schipper, Schouw, Jongsma en Van 't Westeinde. Verleden jaar was Greeve in de finale met 6-4 te sterk voor Jongsma. Bij de vrouwen-Bl is Marjolein Meulenberg de te kloppen speels ter. De verliezend finaliste van vorig jaar krijgt, als alles con form de prognoses verloopt, in de finale te maken met met Luciën- ne Sigmond. Er wordt gespeeld op tijd en wel drie kwartier per partij waarvan 40 minuten zuive re speeltijd. De prijsuitreiking vindt op oudejaarsdag omstreeks 16.00 uur plaats. Wedstrijdleid ster is Sandra van Eenennaam. Zij wordt in de organisatie bijge staan door Saskia van Ooster hout, Carla de Nooyer, Hans Ganseman en Virgil Greeve. Bondsgedelegeerde is Leen Breu- re. De in totaal 410 deelnemers krij gen eerst te maken met een pou le-systeem. De nummers één en twee uit de poules van drie gaan vervolgens over naar het afval- schema. Vanaf donderdag, tweede kerst dag, tot en met met maandag 30 december wordt er gespeeld van 09.00 tot 24.00 uur op de zes ba nen van de TSI-hal. „Het toer nooi leeft enorm. De belangstel ling is grandioos. Dit jaar was ik in het begin van de inschrijvings periode bang dat we het toernooi niet vol zouden krijgen. Ik was er niet gerust op. Normaal gespro ken zit het toernooi rond 5 no vember al vol, nu was dat enkele weken later het geval. Uiteinde lijk is alles toch goed gekomen en is er zelfs een reservelijst. We hebben leuke prijzen en er zijn tal van presentjes te winnen via een verloting," aldus Saskia van Oosterhout. PLAATSINGEN MANNEN ENKELSPEL BI: 1. Virgil Greeve, 2. Harold Schip per, 3. Marcel Schouw, 4. Arno Jongs ma, 5. Dennis van 't Westeinde, 6. Jeroen Verstraeten. B2: 1. Antoine van Bockel, 2. Robert Springer. Cl: 1. Dennis Rijnhout, 2. Erwin de Keijzer, 3. Pascal van Driel, 4. Marlon Wisse, 5. Ruben Hendrikse, 6. Hans- Jan Goedegebuure. C2: 1. Pieter Petrignani, 2. Sander Kats, 3. Alex Greeve, 4. Ivo Spinne- wijn. Dl: 1. Sven Vermeulen, 2. Sander van Buren, 3. Dick Breure, 4. Bram Kot. D 35+: 1. Max Jongsma, 2. Willy Ver beek, 3. Kees Zuid weg. D2: 1. Paul van Kaam, 2. Erik Wijn huis. Door Rien de Jonge Yerseke - De dominerende rol die Patrick Tolhoek de voorgaande weken vertolkte in de Zeeuwse ATB-veldrit- competitie werd zaterdag in Yerseke overgenomen door Eric Vereecken. De plaatselijke favoriet moest namelijk verstek laten gaan, omdat hij nog niet helemaal hersteld was van een voedselvergiftiging die hij in de afgelopen week had opgelopen. Vereecken toonde zich zaterdag heer en meester bij de mountain- bikers tot en met 35 jaar. De Hul stenaar ondervond in de beginfa se nog wat tegenstand van Michel Rommers en Marcel Remijn, maar dit tweetal kon toch geen echte vuist maken om Vereecken het leven zuur te maken. Nadat laatstgenoemde zich reeds na de eerste ronde (3,5 kilometer) van de leiding had verzekerd wist hij daarna zijn voorsprong geleide lijk op te voeren en finishte met ruime voorsprong. Rommers arri veerde als tweede aan de eind streep op 1.18 en Remijn, die 2.15 had moeten prijsgeven op de win naar, reikte naar de derde stek. Mede door de absentie van Tol hoek werd deze als leider in het algemeen klassement onttroond door Nico van de Klundert, die zich in Yerseke als vijfde klas seerde. Door de barre winterkou de waren er zaterdag wat minder deelnemers dan voorheen. Bij de ATB-ers tot en met 35 jaar meld den zich 36 vertrekkers en bij de oudere categorie 15. De snijdende oostenwind vergde veel van de renners. Vereecken had daar eveneens last van. „Ik heb net als de anderen moeten afzien," ver klaarde hij. „Bovendien was het parcours vrij lastig. Vooral het klimmetje tegen de oude vuilnis belt op vergde nogal wat energie. Twee ronden voor het einde kreeg ik te kampen met een lichte in zinking. Mijn maag raakte wat leeg, maar daar kwam ik toch weer overheen en kon mijn ver kregen voorsprong consolideren. Ik begin me dan ook aardig thuis te voelen op de mountainbike. Zo af en toe pak ik ook nog wat veld- ritten mee. Mijn oog heb ik nu ge richt op het WK voor vrije lief hebbers, dat 5 januari in Hulst wordt verreden." In feite reed Vereecken in Yerseke een onbe dreigde zege tegemoet, die reeds kort .na de start gestalte kreeg. Zijn naaste volgers Remijn en Rommers bleven een tijdje op 25 seconden hangen, maar verloren daarna steeds meer terrein en bo gen diep voor de krachtsexplosie van Vereecken. Alleen de strijd om de tweede plaats bleef wat in teressant. Die pakte uit in het voordeel van Rommers, die op de oude vuilnisbelt Remijn van zich afschudde. Davy Dubbeldam en Nico van de Klundert deden aan stuivertje wisselen in de strijd om de vierde plaats. Dubbeldam toonde zich daarin de sterkste. Bij de ATB-ers boven 35 jaar was Brabander Arie Jongeneelen weer ongenaakbaar. Hij reed zijn tegenstanders reeds los in de eer ste kilometers en finishte met grote voorsprong. Jongeneelen boekte zijn zevende overwinning in deze competitie. Van het handjevol veldrijders dat op kwam dagen was Marco van der Meulen uit Oostburg de blik vanger. Evenals een week eerder in 's-Heer Arendskerke maakte Van der Meulen korte metten met zijn tegenstanders en boekte voor de tweede maal een triomf. Als trimmer nog wel. Amateur Arjan van Haaften (tweede) kreeg ruim drie minuten aan zijn broek. Van der Meulen, inmiddels dertig, be gon zijn sportcarrière als hardlo per, schakelde daarna over op de triatlon, maar kon geen potten breken. Enkele jaren geleden kwam Van der Meulen in contact met de Belgische veldrijder Fred dy de Muynck en ging in die sporttak zijn geluk beproeven bij de trimmers. „Ik kon nooit potten Kopgroep bij de ATB-ers op weg in de veldrit in Yerseke. In het midden (met nummer 21) de latere winnaar Eric Vereecken. foto jaap wolterbeek breken, want ik ben als kraanma chinist werkzaam op een loonbe drijf en heb daarom weinig tijd om te trainen. De laatste tijd kom ik als mountainbiker aardig aan de bak. Ik ben kortgeleden samen met mijn vrouw en mijn zoontje een weekje naar Centre Pares ge weest en die rustperiode heeft me blijkbaar goed gedaan." Evenals Vereecken wil Marco van der Meulen straks een goed figuur slaan in het wereldkampioen schap voor vrije liefhebbers in Hulst. UITSLAGEN ATB-ers tot en met 35 jaar: 1. E. Ver eecken (Hulst), 2. M. Rommers (Ril land), 3. M. Remijn (Wilhelminadorp), 4. D. Dubbeldam (Sluiskil), 5. N. van de Klundert (Woensdrecht), 6. D. Mesu (Middelburg), 7. A. Goossen (Wolp- haartsdijk), 8. F. Franse (Kwadendam- me), 9. R. Tolhoek (Zierikzee), 10, E. Joosten ('s-Gravenpolder), 11. W. Geijs (Kwadendamme), 12. J. Tolhoek (Yerse ke), 13. M. de Kooning (Hulst), 14. M. Blok (Nieuwdorp), 15. R. Naaktgeboren (Oost-Souburg). Boven 35 jaar: 1. A. Jongeneelen (Bos- schenhoofd), 2. D. Verhulst (Waarde), 3. J. Cysouw (Westkapelle), 4. J. Stroosnijder (Wemeldinge), 5. J. van Laarhoven (Hulst), 6. E. Eckhardt (Kruiningen), 7. W. Koks (Kwadendam me), 8. J. Martens (Koewacht), 9. T. van Hercules (Middelburg), 10. H. Vreeke (Krabbendijke). Veldrijders, amateurs en trimmers: 1. M. van der Meulen (Oostburg), 2. A. van Haaften (Stavenisse), 3. H. Slabbe koorn (Kapelle). Junioren/nieuwelingen/jeugd: 1. R. Slabbekoorn (Kapelle), 2. E. Doedee (Kloosterzande), 3. M. van Haaften (Stavenisse). TUSSENSTAND NA ACHT WED STRIJDEN ATB-ers tot en met 35 jaar: 1. N. van de Klundert 123 punten, 2. P. Tolhoek 120, 3. E. Vereecken 107, 4. M. Rommers 100, 5. D. Mesu 95. Boven 35 jaar: 1. A. Jongeneelen 159, 2. D. Verhulst 146, 3. J. Cysouw 143, 4. J. Stroosnijder 121, 5. J. van Laarhoven 115. Veldrijders/amateurs/trimmers: 1. A. van Haaften 142, 2. H. Slabbekoorn 135, 3. M. van der Meulen 112. Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn 159, 2. E. Doedee 141, 3. D. Langenberg 110 punten. Door Peter Snelders Terneuzen - Afgaande op de re sultaten in voorgaande edities was de overtuigende zege van Luctor et Emergo A uit Middel burg verrassend in de negende Kerstnacht Zwemmarathon die de zwem- en poloclub De Schelde uit Terneuzen hield. In het plaat selijke zwembad De Honte 'ran selde' de Middelburgse formatie onverdroten verder en zette een absoluut record neer met een af stand van 66 kilometer. Het was niet eens zozeer de sa menstelling van de Luctor-for- matie die volgens teamleidster Melanie Bos en deelnemer Sjoerd Brasser van doorslaggevende aard was. „Deze samenstelling week niet eens veel af van die in voorgaande jaren. Toen ging het ook niet slecht, want ik meen dat we wel drie keer als vierde zijn geëindigd, maar nu hadden we een ander systeem uitgedokterd. Dat heeft vruchten afgeworpen. We zwommen iedere drie kwar tier met een formatie van drie, die elkaar steeds om de 50 meter aflosten. In het openingsuur haalden we reeds een uitstekende afstand van 5800 meter. Dat vormde de basis van ons succes, al moesten we in dat eerste uur nog wel Scheldestroom voor ons dulden," aldus de 'uitvinder' van de succesvolle aflossingsformule Sjoerd Brasser. Onder impuls van de aanmoedi gingen van de passief aanwezige Zeeuwse topzwemster Melanie Bos werd de Luctor et Emergo- formatie naar een ongekende prestatie opgezweept. „Ik ben bijzonder blij met deze overwin ning, al is het natuurlijk nog veel leuker als je actief deel van die ploeg uitmaakt. Helaas kon ik niet van de partij zijn door een blessure aan de elleboog," aldus een na twaalf uur spanning gees telijk opgebrande Melanie Bos. Sfeervol Luctor et Emergo begon deze sfeervolle en opnieuw druk be zochte marathon met de sterkste formatie. Het drietal Rudolf Holswilder, Arjen van Oord en Jasper van Bochove was goed voor 5800 meter. Niet de langste afstand op dat moment. Die kwam op naam van titelverdedi ger Scheldestroom uit Breskens met 5850 meter. „Dat is op zich wel te verklaren," aldus een enthousiaste Schelde- stroom-trainer Frans Verplanke. „Wij lieten heel onze ploeg in dat eerste uur in actie komen. Daar na schakelden we over op een an- De zwemploeg van het Middelburgse Luctor et Emergo die zich ongenaakbaar toonde in de Kerst nacht Zwemmarathon van De Schelde in Terneuzen. foto camile schelstraete der systeem en toen moesten we Luctor et Emergo laten gaan." Hij was er niet echt rouwig om dat zijn team, dat vorig jaar het record van De Schelde evenaarde met 63 kilometer en 450 meter, met een rol op het tweede plan genoegen moest nemen. „Als we hier zijn dan proberen we na tuurlijk te winnen, maar wij se lecteren er niet echt op. De ploe gen van ons worden ietwat ge mengd en meestal op eigen initia tief samengesteld. Zouden wij bijvoorbeeld ons A-team uit vrij wel allemaal jongens formeren, dan denk ik dat we beter zouden presteren. Dat was niet ons stre ven. Over de gehele lijn hebben we nog uitstekend gepresteerd met een tweede en derde plaats. Ons A-team, bestaande uit Alex Anthonisse, Thijs en Judith Sa- lomé, Michiel Wondergem, San dra Temmerman, Miriam Wei- mar, Ryan Verplanke en Carolien de Milliano, verbeterde zelfs ruimschoots het eigen record. Ze brachten dat op 64.450 meter. Dan kun je niet ontevreden zijn. De winst is Luctor et Emergo overigens gegund," aldus Ver planke, die samen met Alex Anthonisse de coaching voor zijn rekening nam. In het tweede uur van deze mara thon nam Luctor et Emergo de leiding over. Daarin zette die ploeg een afstand neer van 5500 meter en zag Scheldestroom A tot een totaal van 5300 meter komen. Naast de eerder genoemd deelne mers bestond Luctor et Emergo A uit Frans Vermeulen, Kikki Myhrbro, Viola Tollenaar en Rob Vermeulen. Alleen in het vierde en zesde uur zwom Schelde stroom A meer meters dan de la tere winnaar, maar het verschil was niet van dien aard dat men de overwinning van Luctor et Emergo kon bedreigen. Aan het slot van de race hadden de Mid delburgers een voorsprong van maar liefst 1150 meter. Een re sultaat dat voor zich spreekt. De categorie gevorderden werd gewonnen door Piranha's SWEM uit het Belgische Wachtebeke met een afstand van 61.150 me ter. Een prestatie die overigens niet in de categorie wedstrijd- zwemmers zou misstaan, want die afstand zou in de hogere cate gorie goed zijn voor een derde plaats. Bij de recreanten pakte Waterbuffels uit Oostburg de eerste plaats met 44.600 meter. EINDSTANDEN Wedstrijdzwemmers: 1. Luctor et Emergo A (Middelburg) 66.000 meter, 2. Scheldestroom A (Breskens) 64.450, 3. Scheldestroom B 59.000, 4. OSC Speedoteam (Oostende) 58.150, 5. ZCK (Koewacht) 57.750, 6. Scheldestroom C 54.750, 7. De Schelde (Terneuzen) 54.150, 8. Luctor et Emergo B 53.750, 9. De Stormvogel (Vlissingen) 50.100, 10. Onderdak (Zierikzee) 45.500 meter. Gevorderden: 1. Piranha's SWEM (Wachtebeke) 61.150 meter, 2. Schelde Balletjes (Terneuzen) 56.500, 3. Temse Schelde Zwemmers (Temse) 56.250, 4. De Bevelanders (Kapelle) 53.700, 5. De Braakman Senioren (Hoek) 53.250, 6. Dolfijnen SWEM (Wachtebeke) 51.300, 7. De Hontters (Axel) 49.850, 8. Schelde Saved By The Bell (Terneuzen) 49.650, 9. Schelde Acht tot Acht (Terneuzen) 45.150, 10. Luctor et Emergo C 44.400 meter. Recreanten: 1. De Waterbuffels (Oost burg) 44.600, 2. Masters SWEM (Wach tebeke) 42.950, 3. Anne Belle (Terneu zen) 41.450, 4. FC Doping (Terneuzen) 23.4540, 5. Zwemschool Aquavia (Axel) 20.500 meter. MAANDAG 23 DECEMBER 1996 B9 DUBBELSPEL B: 1. Schipper/Van 't Westeinde, 2. Jongsma/Schouw, 3. Van de Broek/Thorenaar. Cl: 1. Hendrikse/Kokelaar, 2. Van Driel/Jongsma, 3. Oranje/Schouw. VROUWEN ENKELSPEL BI: 1. Marjolein Meulenberg, 2. Lu- ciënne Sigmond. B2: 1. Anouk van Straaten, 2. Esther Vendrik, 3. Jeantien van den Dries, 4. Nathaly Vinkoert. C2: 1. Kim Dijkstra, 2. Corine Janse, 3. Annemarie Verschuure. Dl: 1. Linda Meeuweissen, 2. Sandra Braam, 3. Marike Ton. D2: 1. Ineke Westerweele, 2. Jantien Joosse, 3. Monique Baarends. DUBBELSPEL B: 1. Meulenberg/Vendrik, 2. Labru- jère/Van Straaten. C2: 1. Scholten/Ars, 2. Bruyn- zeel/Janse, 3. Engelse/Breen, 4. Van Dijk/Slootmaker. GEMENGD DUBBELSPEL B: 1. Sigmond/Van Bockel, 2. Van de Dries/Folmer. C2: 1. Rozenburg/Van Gellecum, 2. Cok/Cok, 3. Scholten/Van Schalk, 4. Van Dijk/Van Dijk. Van onze schaakmedewerker Koudekerke - Marco Dieleman uit Terneuzen, maar lid van de schaakvereniging Souburg, heeft het 27e kersttoernooi van de schaakvereniging Koudekerke gewonnen. In verenigingsge- bouw De Couburg te Koudekerke scoorde hij zes punten uit ze ven partijen en bleef daarmee de concurrentie een vol punt voor in de eindstand. Toch begon dit toernooi niet overtuigend voor Marco Diele man. In de eerste ronde leek hij op verlies af te stevenen tegen Alex Jonkheer. Nog tijdens dat treffen kon Dieleman dat nadeel wat verminderen en moest Jonk heer met een remise genoegen ne men. Daarna zette de latere win naar een knappe reeks van drie overwinningen neer, maar moest na die vierde ronde Paul van Dij- ke van Souburg nog boven zich dulden in de klassering. Laatstgenoemde had tot dan toe maximaal gescoord. De vijfde ronde was een cruciaal duel. Daarin stonden Paul van Dijke en Marco Dieleman tegenover el- Van onze basketbalmedewerker Terneuzen - Door de overwin ning op de nummer zes van de basketbalcompetitie heeft BV Oostburg de vierde plaats vei lig gesteld voor de winterstop. VROUWEN EERSTE KLASSE ZEELAND MARATHON 2-BV OOSTBURG 1 33-45 - Een stroeve eerste helft kwam traag op gang. Beide ploe gen misten veel pogingen onder het bord, maar hielden elkaar re delijk in evenwicht. Twee demar rages van BV Oostburg zorgden voor de 16-20-voorsprong bij rust. In de tweede helft speelde BV Oostburg duidelijk feller en kende in Joyce Mookhoek een fa natieke afmaakster onder het bord. Door de te grote foutenlast van de thuisploeg kon BV Oost- burg het uiteindelijke verschil maken door de toegekende vrije worpen succesvol om te zetten. Van onze sportmedewerker Hendrik Ido Ambacht - In de uit wedstrijd tegen ASWH werd Veere met een 2-0-nederlaag ge confronteerd. Een terechte uit slag want de Zeeuwse hoofdklas ser was niet opgewassen tegen deze sterke tegenstander, die vooral aanvallend meer in zijn mars had. ASWH kreeg dan ook de meeste doelrijpe kansen op het keiharde veld, maar profiteerde daar overigens niet genoeg van. De eerste mogelijkheid om de score te openen kreeg Veere na zes minuten. Mike But kwam oog in oog te staan met doelman Wim Barendregt, maar schoot de bal tegen het lichaam op van de sluit post. Twee minuten later was het wel prijs aan de andere kant. Mi ke van de Velde gaf Jimmy Kik kert het nakijken: 1-0. Kort daarop moest René Schreu- der van Veere zich na een botsing met een tegenstander laten ver vangen door Peter de Jong. AS WH nam het initiatief en kreeg voor de rust drie goede mogelijk heden om de marge op te voeren, maar Jimmy Kikkert redde tel kens fraai. De tweede helft werd wat rom melig. ASWH bleef domineren, maar in de tachtigste minuut kwam Veere toch bijna langszij. Marcel Kole kwam in ideale schietpositie, maar gleed uit op het moeilijk bespeelbare veld, zo dat deze kans verloren ging. In de 87e minuut voltrok Ron de Bra- ber het vonnis over de Zeeuwen en bepaalde de eindstand op 2-0. kaar. Op het beslissende moment toonde Dieleman zijn scherpte versloeg Van Dijke. Daarmee maakte hij de weg vrij naar de ti tel. In de zesde ronde klopte hij Ewout van Hecke en daan' had hij in de slotronde aan half puntje voldoende om de titel veilig te stellen. Later bleek dat hij die partij zelfs nog had mogen verliezen. Zonder enig risico stuurde Dieleman op een remise aan in het slotreffen met Eert Henderikse. Paul van Dijke, uitblinker in de eerste vier ron den, zakte door drie nederlagen op rij nog naar de achtste pi in de rangschikking. Koudeker- ke-voorzitter Johan Paauwe toonde zich enigszins teleurge steld over de tegenvallende op komst van 42 deelnemers. EINDSTAND I. Marco Dieleman (Souburg) 6 pun- ten uit 7 partijen, 2. Ewout vat Hecke (Vlissingen), 3. Paul van Rooi- jen (Vlissingen), 4. Bert Henderikse (Middelburg), 5. Roger van Gemert (Souburg), 6. Arjo Arendse (Landau) 5 punten, 7. Gert van Rij (HWP Sas van Gent) 4l/z punt, 8. Paul van Dijke (Souburg), 9. Alex Jonkheer (Middel burg), 10. Theo de Putter (Landau), II. Wim van Stel (De Zwarte Dame Kruiningen) 4 punten. Van onze zwemmedewerker Terneuzen - ZCK A uit Koe wacht won met nipt verschil de derde jeugdzwemmarathon die de zwem- en polovereni- ging De Schelde uit Terneuzen in De Honte hield. Aan einde van de race had ZCK A vijftig meter meer afgelgd dan het team van de organiserende vereniging. Het verschil tussen de nummer één en twee werd in feite reeds in het eerste uur neergezet. Toen kwam ZCK A, bestaande uit Jar- bas in den Bosch, Linda en Petra Vink, Ruud Pieterse, Daisy en Niek de Ridder, Marijke de Gron- ckel en Sabine van Waes, tot een afstand van 4850 meter en kwam De Schelde BW tot 4800 meter Ook in het tweede uur zwom ZCK A vijftig meter meer dan de naaste concurrent en was toen vrijwel onbereikbaar geworden. In het laatste half uur perste De Schelde BW, bestaande uit Den nis Cappendijk, Remco Kint, Jeroen Bleyenberg, Stefan de Die, Inge Tanghe, I Hondsmerck, Jessica de Koster en Dennis Schuitvlot, er nog even alles uit en bracht het verschil te rug tot vijftig meter. EINDSTAND 1. ZCK A (Koewacht) 11.750 meter. 2. De Schelde BW (Terneuzen) 11.700, 3. Zeelandia (Yerseke) 9750, 4. ZCK B 9700, 5. De Braakman ju nioren (Hoek) 9650, 6. De Otters 1 (Axel) 9600, 7. De Schelde Inktvis (Terneuzen) 9150, 8. De Schelde Sprinters (Terneuzen) 8500, 9 De Otters 2 7900, 10. De Schelde Theo (Terneuzen) 7600 meter. Van onze atletiekmedewerker Axel - De scheidsrechtersver- eniging COVS houdt, in sa menwerking met de Terneu- zense atletiekvereniging Scheldesport, zaterdag 28 de cember de jaarlijkse Oude jaarscross in het Axelse bos. De jeugd wordt om 13.30 urn weggestuurd voor hun 500 meter- Vervolgens, om 13.45 uur, wordt het startschot gegeven voor 3,2 of 6,4 kilometer. De koningin- ne-afstand, de 9,6 kilometer, gaa' om 14.30 uur van start. Er kan vanaf 13.00 uur worden inge schreven in de kantine van de voetbalvereniging Axel, waar te vens de was- en kleedaccomnw da tie aanwezig is. Van onze paardensportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Traditiegetrouw houdt de landelijke rijvere- niging en ponyclub De Zwinruiters in paardensportcentm® Nieuwvliet tweede kerstdag, donderdag 26 december, een kringconcours dressuur voor paarden en pony's. Er staan zo" veertig combinaties op de startlijsten. Er wordt om 10.00 uur gestart met de B-klasse. Daarna de L-klasse. die wordt beoordeeld door Vivian Thijs uit Wachtebeke. Na de midW komen de hogere klassen aan bod met als laatste de Z-rubriek, die ongeveer 16.00 uur van start gaat. Die klassen worden beoorde®1 door jurylid Anton Hanse uit Kerkwerve. In de Z-klasse komen ond® anderen in de ring: Ingrid Faes met Diana en Ivanti, Jeanot BaPa met Wagner, Suzan Malcorps met Houston, Daniëlla Buyck met B® Vivant en Natasja Hertogh met Wagner, allen van De Zwinruiters. 3 katernen De Binnenkrant Binnenland Buitenland Economie Beurs Sport Zeeland Gids A2 A3/A4 A5 A6 A7 B1/B2 C1 t/m C4 D1 RTV-programma's D2 t/m D4 Kerst-bijlage deel E Van onze Haagse redacti Den Haag - Automobi heid aan hun laars. Da de bebouwde kom. Zr wegpiraten en een sch ling voor het jaar 200C dingen - te halen. Dat is de conclusie van luatienota Rijsnelhec 1996, die in opdracht va ter Jorritsma (Verkeer maakt. Volgens de ondr moet de controle door fors worden verscherf aanzienlijk hoger nivea handhavingsinspanningr noodzakelijk om de do gen van het snelhedenbe nen bereik te brengen." Volgens de onderzoekers korte termijn de voo worden verbeterd en mo gen beter worden Hurghada - Een buson Egypte heeft een Ned toeriste het leven gekost dere Nederlandse inz raakten gewond, van wir in het ziekenhuis zijn men. Het ongeval gebeu dag, maar werd pas gis gemeld. De Nederlande ren tot één familie. De i van het slachtoffer is bekend. De Bilt (anp) - Het koud met Kerstmis, koud zelfs, maar het in De Bilt sluit een kerst uit. Het zal voora nacht van eerste op t kerstdag erg koud zijn: noorden van het land k kwik tot min tien dal misschien nog verder gens het KNMI wordt koudste kerst van de pen 35 jaar. Ijskoude kerstdagen zi zeldzaam. Door onbe oorzaak treedt in deze de vaak een stijging temperatuur op. Gem ligt de temperatuur plus 5 en plus 10 grad laatste echt koude Ke was in 1964, toen de t ratuur in de nacht tot daalde. Middelburg - De Pre Zeeuwse Courant (PZC) genomen door het Wegen de-concern. Wegener b dochter Sijthoff Pers al i van de aandelen. PZC heeft vierhonderd me: dienst. Wegener zegt dat lame niet tot gedwonger Sen zal leiden. De red; °naf hankelij kheid van I hlijft gehandhaafd. De I de laatste algemene kran juet tot een groot behoorde. ■ZIE ECONOMIE-A6 De he rild na

de Stem | 1996 | | pagina 22