Aantal sponsors wielerclub groeit Luc Cornelissens is op dreef Hansweertse Boys klopt Terneuzen UITSLAGEN standen B6 addraaiers trecht zijn 'et welkom jetere tijden Tweede wedstrijd springcompetitie Indoor Vlaanderen in manege Magrette Duo Verberkmoes/Verstraeten in winning mood De Ruyter gaat stevig aan kop JEUGDTOERNOOI VOORRONDES SENIOREN FINALE SENIOREN DE STEM SPORT ZEELAND Kasparov wint Gran Canaria- toernooi WIELRENNEN Tim Robijn spoort Zeeuwse trimbonden aan tot meer duidelijkheid PAARDENSPORT VOETBAL Kiwanis Tennistoernooi in Terneuzens Racketcentrum loopt gesmeerd TENNIS sportnieuws KORT Concours hippique in Heikant Peter Picavet zesde in Brussel Morres gaat aan de leiding Philippine en Savok succesvol BASKETBAL DECEMBER 1996 MAANDAG 23 DECEMBER 1996 Las Palmas (anp) - Gari Kasparov heeft het sterk be zette schaaktoernooi op Gran Canaria gewonnen. De Rus, wereldkampioen van zijn eigen profschaakassoci- atie (PCA), had zaterdag aan een remise tegen de Indiër Viswanathan Anand genoeg voor de eindzege. Kasparov speelde in de laat ste partij met zwart. Na 33 zetten besloten beide groot meester het punt te delen. Anand moest winnen om ge lijk te komen maar bereikte hoegenaamd niets tegen de Sicüiaanse verdediging van zijn opponent. Kasparov behield in de eind rangschikking van het eve nement, met de zes beste schakers van dit moment, vrij gemakkelijk zijn punt voorsprong op Anand. De andere concurrenten waren al afgeslagen. Las Palmas. Torneo Gran Cana ria. Tiende en laatste ronde: Anand (Ina) - Kasparov V2-V2, Ivan- tsjoek (Oek) - Topalov (Bul) 0-1, Karpov (Rus) - Kramnik (Rus) Z2-Z2. Eindstand: 1. Kasparov 6/2, 2. Anand 5'/u, 3. Topalov en Kram nik 5,5. Ivantsjoek en Karpov 4. Groningen. Koop Tjuchem- toernooi. Derde ronde: Timman (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0, Akopian (Arm) - Shirov (Spa) Z2-Z2, Onitsjoek (Oek) - Leko (Hon) Zi- Z2, Hodgson (Eng) - Sokolov (Bos) 1-0, Gelfand (WRu) - Svidler (Rus) 1-0, Kortsjnoi (Zwi) - Short (Eng) 0-1. Vierde ronde: Timman - Ako pian 1-0, Van Wely - Short Z2-V2, Svidler - Kortsjnoi 1-0, Sokolov - Gelfand Z2-V2, Leko - Hodgson Z2-Z2, Sjirov - Onistsjoek Z2-V2.. Stand: 1. Timman 4, 2. Short 3, 3. Gelfand, Van Wely, Svidler 2/2, 6. Leko, Onitsjoek 2, 8. Hodgson, Sokolov IZ2, 10. AJso- pian, Sjirov 1, 12. Kortsjnoi Z2. Utrecht - De supportersvereni- ing van FC Utrecht is kwaad op de aanhangers van de club die vrijdag in het stadion van Willem I huishielden. Eén persoon moest zijn letsel in een ziekenhuis laten verzorgen, dgens secretaris Rob Knossen van de supportersvereniging is de maat vol. Met behulp van filmbeelden wil hij de raddraaiers achterhalen. „Die mensen gaan dan uit ons be stand. Zulke mensen willen we niet in de club hebben. We waren net op de goede weg." Vrijdagavond had de voorzitter van de supportersvereniging al in een hotel in Tilburg een gesprek met bestuursleden van FC Utrecht. Voor de eerste thuiswedstrijd na de winterstop komen er strenge controles bij de ingang van vak F., het vak van de FC Utrecht- supportersvereniging. In de tweede helft van de wed strijd klommen de Utrecht-sup porters over de hekken van hun vakken en vielen de bezoekers in de Tilburgs familievakken aan. Er vielen raken klappen en stoel tjes vlogen het veld op. Van der Pluym nu thuis. „Maar ik liet stil zitten. Ik ben al bij FC Den ezen kijken, bij Feyenoord-Roda .'OP. Ik ga naar jeugdwedstrijden, eede elftallen. Ik kom mijn tijd wel wil bezig blijven, betrokken blij- het voetbal." ft al plannen om alvast eens per ïi jeugdelftalletje te gaan trainen, rari gaat Van der Pluym op sjouw selectie Japanse voetballers, die maken door Italië en dan een Eu- ;ids bij zich willen hebben. „Maar nu al uit naar het moment om weer rk te hebben, hoor. Dan hoeft het j niet eens als hoofdtrainer te zijn. r geen moeite straks ergens als as- coach aan de slag te gaan of in een Eunctie binnen een goede organisa- ;elegenheid r Pluym, bijna 48, realiseert zich werkgelegenheid krimpt. Het aan- ;hes groeit, de plannen voor een su- ondermijnen de toekomstmogelijk- ran kleinere clubs en de garantie v-miljoenen is inmiddels broos ge nu al lees dat Helmond Sport de an een zittribune heeft uitgesteld ,e de onzekere financiële situatie, r blijkt dat een groot aantal clubs rgen gaat maken, zal de werkgeie- l voor trainers ook wel onder druk te staan. Het zal er voor de trainers nakkelijker op worden." poor Eddy de Schrijver Philippine - Het gaat goed met de wielervereniging peeuws-Vlaanderen. Dat valt „p te maken uit de bemoedi- «ende woorden die voorzitter jim Robijn bezigt in het fraai uitziend clubblad De Schakel. Wie had een jaar geleden ge jacht dat we met z'n allen nieu we impulsen aan de Zeeuws- ylaamse wielergemeenschap jouden kunnen geven," stelt Ro bijn. De Biervlietenaar doelt daarmee op de oprichting van een «d draaiende sponsorclub, jvaarin het Zeeuws-Vlaamse be drijfsleven zich prettig voelt. Een jdee zo'n beetje overgewaaid uit de voetbalwereld. De sponsor- club groeit en de wielervereni- jjng Zeeuws-Vlaanderen heeft zichzelf er toe verplicht om tien procent van het sponsorbudget voor de ontwikkeling van de wie lervereniging vrij te maken. „Daarnaast willen we elk jaar met drie evenementen uitpak ken," aldus Robijn. Robijn heeft nu met eigen ogen gezien dat het besturen van een vereniging dikwijls op een kleine groep mensen terecht komt. „Dat is een oude kwaal. We zijn op zoek naar aanvulling in het be stuur en hopen nieuwe kandida ten tijdens de jaarvergadering voor te kunnen stellen. Het be langrijkste is dat de goede har monie in de club, die er was bij mijn aantreden, overeind is ge bleven. Er is zelfs een begin van verenigingsleven binnen de club ontstaan. Dit gaan we de komen de jaren uitbouwen. Ik hoop dat steeds meer wielerliefhebbers daaraan willen deelnemen. Ik moet toegeven dat ik op dat punt nog niet tevreden kan zijn." Robijn haakt in zijn verslag op nieuw in op de jeugd. Met een forse injectie hebben Frans Bouchaut uit Sluiskil en Fonnie Kint heel wat baanbrekend werk verricht. Het aantal jeugdlicentiehouders zal dan ook in 1997 drastisch toe nemen. Twee jaar geleden zag dat er allemaal nog niet zo geweldig uit. Wensen blijven er natuurlijk al tijd bestaan. Hoog op de priori teitenlijst staat een slechtweerac- commodatie aan het training- sparcours. „Een ander belangrijk doel is om onze licentiehouders meer op de fiets te krijgen in wedstrijden. In samenwerking met het districtsbestuur en de trimbonden zijn we bezig ook de nieuwe categorie cyclosportieven binnen onze vereniging te ont wikkelen," aldus Robijn. Meteen kan Robijn een aantal nieuwe le den opsommen in die categorie. Dat zijn Sander Gijs, Rick de la Ruelle, Kees de Wijze, Peter Hof land en Peter van Berkel van Om roep Zeeland. Of Van Berkel nu ook meteen wedstrijdverslagen maakt vanaf de fiets is nog niet duidelijk. Voorzitter Tim Robijn verwijt de Zeeuwse trimbonden duidelijk een te afwachtende houding. Hij doelt daarmee op de commissie Wielerbreedtesport Zeeland waarin zaken als samenwerking en integratie met de KNWU wor den besproken en waarin beide trimbonden vertegenwoordigd zijn. Robijn zegt hierover. „Het is jam mer dat het formuleren van doe len op lange termijn, zo'n vijf jaar, zo moeilijk is door het af houdende beleid van de trimbon den op dit punt. Wellicht komt men tijdig tot inkeer en wordt aan de nadrukkelijke oproep van onze voortreffelijke consul Henk Remijnsen gehoor gegeven om onze geliefde wielersport in al zijn facetten te dienen en oude fouten nu eindelijk eens te verge ten. Het gaat uiteindelijk niet om deelbelangen, maar om de toe komst van de wielersport als ge heel. Daarvan zijn we allemaal afhankelijk. Ik ben niet optimis tisch. De nabije toekomst zal het een en ander duidelijk maken," aldus Robijn. Zowel Trimbelangen Midden- Zeeland als de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen neemt een afwachtende houding aan. Vanuit Zeeuws-Vlaanderen is er behoefte aan een gesprek met het bestuur van Trimbelangen Mid den-Zeeland om over deze kwes tie met elkaar van gedachten te wisselen om zo tot een unaniem standpunt te komen, zodat de KNWU weet wat het aan de beide trimbonden heeft of nog mag ver wachten. Die vergadering zal vermoedelijk begin volgend jaar plaatsvinden. Van onze paardensportmedewerker Axel - Tijdens de tweede wedstijd van de springcompeti tie Indoor Vlaanderen voor paarden en pony's stak springruiter Luc Cornelissens van de ruiterclub Hulst in blakende vorm. Voor de organisatie tekende de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent. De wedstrijd werd gehouden in manege Magrette bij Axel. naar de eerste stek. In het pro gressieve parcours deed hij het nog eens dunnetjes over. Daar haalde hij eveneens de oranje ro zet. De tweede wedstrijd van dit indoorseizoen van de springcom petitie Indoor Vlaanderen kende weinig verandering voor de totale rangschikking. UITSLAGEN KLASSIEK B-paarden: 1. Martin de Kroo met Jumper K (Scheldestad), 2. Martin de Kroo met Kiran, 3. Dick Stobbe met Valentino (Graeve Jan). L-paarden: 1. Simon den Exter met Kedeng (Kortgene), 2. Luc Cornelis sens met Panter (Hulst), 3. Han Wat- tel met Jacky (Vroonruiters). M-paarden: 1. Luc Cornelissens met tier In het klassieke parcours van de L-klasse reed hij zich met Panter in de barrage, samen met Simon den Exter uit Kortgene met Kedeng. Cornelissens moest de barrage openen. Hij haalde geen splinter van het hout en reed foutloos in 50,12. Het antwoord kwam van de Zeeuwse springruiter Simon den Exter met eveneens een foutloze rit, maar een tijd van 49,60. Die halve seconde bracht Den Exter de hoofdprijs. In de volgende rubriek in de M- klasse klassiek kwam de revan che van Cornelissens, nu met zijn paard Impostant Star. Weer in de barrage, nu met Martijn Cerpen- tier met Induna van de Axelse Oranjeruiters. Sympathieke rui ter Martijn Cerpentier moest de barrage openen, maar liep in zijn haast tegen een weigering op en een tijdsoverschrijding. Dit re sulteerde in een totaal van negen tien strafpunten. het antwoord van Luc Cornelissens was een voudig. Hij bleef weer foutloos in een tijd van 50,27 en het goud ivas binnen. Voor Cornelissens was de koek nog niet op. Hij oogstte nog twee keer zilver in het progressieve parcours, één keer in de L-klasse met Panter en één keer in de M-klasse met Im posant Star. In de Z-klasse was er geen enkele foutloze combinatie, terwijl par- coursontwerper Bram Schille- mans uit Biervliet de gehele dag goede parcoursen had neergezet. Sanja Dingemanse met Gultana van De Paardebloem werd win nares, met een weigering, tijds- overscheiding en totaal 3/ straf- punt. Bij de ponyruiters was in de L- klasse via een barrage Hans Vin ke uit Axel de sterkste. Hij reed met Waldo en uitkomend voor De Kleppertjes in 49,27 (één balkje) Imposant Star, 2. Martijn Cerpeni met Induna (Oranjeruiters), 3. Mar tin de Kroo met Equator K. Z-paarden: 1. Sanja Dingemanse met Gultana (Paardebloem), 2. Bram Klaasse met Erano (Walcheren), 3. Winnie de Landmeter met Benja min's O (Gouwe Reyers). B-pony's categorie E: 1. Erika van de Beemd met Elegant (Breda). L-pony's categorie ABC: 1. Erika van de Beemd met Lenhave's Kelly, 2. Rilana Ruissen met Tara (Paarde bloem). Categorie DE: 1. Hans Vinke met Waldo, 2. Marijke Broekaert met Amber (beiden Kleppertjes). M-pony's: 1. Cindy Perdaen met Mick (Zwinruiters). Z-pony's: 1. Cindy Perdaen met Scooby Doo, 2. Jolanda Verton met Arrabel (Paardebloem) PROGRESSIEF B-paarden: 1. Han Wattel met Kim- bal, 2. Annabel Sijnesael met Ad- venture (Graeve Jan), 3. Dick Stobbe met Valentina. L-paarden: 1. Michel Priemis met Montana (Renesse), 2. Luc Cornelis sens met Panter, 3. Han Wattel met Jacky. M-paarden: 1. Martijn Cerpentier met Induna, 2. Luc Cornelissens met Imposant Star. Z-paarden: 1. Sanja Dingemanse met Gultana. B-pony's: 1. Erika van de Beemd met Elegant. L-pony's categorie ABC: 1. Rilana Rijssen met Tara, 2. Erika van de Beemd met Lenhaven's Kelly. Categorie E: 1. Hans Vinke met Wal do. M-pony's: 1. Cindy Perdaen met Mick. Z-pony's: 1. Cindy Perdaen met Scooby Doo. De derby Clinge-STEEN eindig de in 1-2 en Sluiskil won met wor zich sprekende 9-3-cijfers vai> RIA. Aardenburg verloor "iptmet 0-1 van IJzendijke. 1ERNEUZEN-HANSWEERTSE BOïs 1-2 - Al na vijf minuten 'Wtnen de bezoekers op 0-1 foor Taurus Kraayenbrink. Jaarna ging de strijd van gelijk "P- In de tweede helft voerde Ter- "euzen de boventoon, maar het ®°est attent zijn voor de gevaar te counters van Hansweerste Boys. Juim tien minuten na rust kwam ®e ploeg op 0-2 door Einze Back. Jaarna drong Terneuzen sterk aan en kreeg kansen. Ook pech Jaef de thuisploeg niet bespaard, want Anrico van Hecke trof het otitwerk. Halverwege de tweede «ft liet Michel de Ridder 1-2 aantekenen. jJ'NGE-STEEN 1-2 - Zoals ook '1 de andere wedstrijden zorgde "harde veld voor een moeilijke «controle. STEEN was voor ust de betere ploeg en kwam in le iase op 0-1 door Jeroen Na- arr°. Toch kwam Clinge nog Hans Vinke met Waldo van De Kleppertjes, die in de L-klasse categorie E het klassieke en het progressieve parcours won in manege Magrette. foto camile schelstraete Van onze tennismedewerker Terneuzen - Michel Verberk- moes en Jeroen Verstraeten H zijn oppermachtig in de B-ca- tegorie van het Terneuzense Kiwanis tennistoernooi. Twee keer werd door de Animo- combinatie de maximale winst van 4-0 geboekt. fan onze sportmedewerker Terneuzen - In de oefenduels presteert Terneuzen eveneens on- fe de maat. Gisteren verloor die ploeg op het eigen moeilijk ^speelbare veld met 1-2 van Hansweertse Boys. voor de pauze op gelijke hoogte door Eef Coenen. In de tweede helft was Clinge iets, sterker, maar was STEEN zeker zo ge vaarlijk via uitvallen. Het was in de 87e minuut Gino Vink die STEEN de winst bezorgde. SLUISKIL-RIA 9-3 - Sluiskil had een bliksemstart in deze open wedstrijd waarin beide teams elkaar veel ruimte gaven. Na een kwartier was het reeds 4- 0 door een hattrick van Nicky de Wolff en Michel Cillekens. RIA kwam daarna terug tot 4-2 door treffers van Artjan Leka. Martin van de Bossche zorgde voor 5-2 en Artjan Leka bepaalde de rust stand op 5-3. Na rust was Sluiskil heer en meester en liep uit naar een forse 9-3-zege door goals van Benny van Leeuwen, Michel Cillekens (2x) en Arno Zwegers (na een fraaie solo). AARDENBURG-IJZENDIJKE 0-1 - In de eerste helft had IJzen dijke het betere van het spel en kwam in die periode ook op 0-1 door Adri van Hanegem. Daarna was de wedstrijd vrij evenwichtig met veel middenveldspel en wei nig open doelkansen. Tegen Kim Langeraert en Guido Tolhoek won het duo Verberk- moes/Tolhoek de eerste set van 20 minuten met 4-2, de tweede met 5-3. Tegen de West-Zeeuws- Vlamingen John Dijkman en Pa trick Marteijn ging de eerste set nog redelijk gelijk op, maar in de tweede set zegevierden Michel Verberkmoes en Jeroen Verstra eten met royale cijfers: 4-2, 5-1. In de C2-categorie hebben Jan Boddaert en Roland Renique de beste papieren in huis. Van de ge broeders Bob en Hessel Hamelink werd met 4-2, 5-2 gewonnen. Te gen Bert Dutree en Cor de Jonge ontspon zich een spannend schouwspel. De eerste set eindig de in 4-4, terwijl Boddaert en Renique de tweede set met 4-3 voor zich opeisten. In poule B zijn Jan Mol en Leen Wijland goed op dreef hetgeen resulteerde in twee zeges. Het was'afgelopen weekeinde een drukte van belang in het Terneu zense Racketcentrum. „Alles ver loopt gesmeerd. Ja, de samenvoe ging van twee toernooien blijkt een grandioos succes. Bovendien hebben we nauwelijks te maken met afmeldingen," aldus wed strijdleider Hans van den Akker. UITSLAGEN MANNEN B: Verberkmoes/Verstraeten-Lange- raert/Tolhoek 4-0, Verberk- moes/Verstraeten-Dijkman/Marteijn 4-0. Cl: Bleyenberg/Epskamp-De Rech ter/De Waal 3-1. C2: Mol/Wijland-De Rechter/De Waal 4-2, Boddaert/Renique-Hame- link/Hamelink 4-0, Mol/Wijland- Riemens/Vercruysse 4-0, Jongs- ma/Langeraert-Klooster/De Rijk 4- 0, Klooster/De Rijk-Lauret/Simpel- aar 4-0, De Rechter/De Waal- Bleyenberg/Visser 4-0, Klooster/De Rijk-Van der Sloot/Veraart 3-1, Hamelink/Hamelink-Óppeneer/De Pooter 4-0, Boddaert/Renique-Dut- Vier van de organisatoren van het tennistoernooi in Terneuzen. Van links naar rechts: Ton Slijk, Bram Stoffels, Hans van den Akker en Pierre Eijsackers. foto camile schelstraete ree/De Jonge 3-1, Bleyenberg/Vis- ser-Riemens/Vercruysse 3-1 Dl: Van Broekhoven/Oost vogels- Noë/Verheul 3-1, Van der Staal/Ver- braeken-Thans/Thans 4-0, Sin- ke/Tommel-Gijsen/Potvlieger 2-2, Adriaanse/Boddaert-Van Halst/De Putter 2-2, Harms/Verschelling-Van Halst/De Putter 4-0, Harms/Ver- schelling-Riemens/De Smit 4-0, Oosthoek/Verpaalen-De Pooter/Van Sonderen 4-0, Vantricht/Vantricht- Van Drongelen/De Meyer 2-2, Albi- cher/Hoogwijk-Broeders/Van Es- broek 2-2, Thans/Thans-Taal- man/Van de Zeijst 2-2, Kunst/Ter- luin-IJzerman/Wielakker 3-1, Albi- cher/Hoogwijk-Filippo/Heijman 3- 1Albicher/Hoogwijk-Filippo/Heij- man 3-1, Hamelink/De Zeeuws- Bax/Geu2e 4-0, Van de Staal/Yse- baert-Filippo/Heyman 2-2, Bax/Geuze-Freijser/Freijser 3-1 Vantricht/Vantricht-Louwerse/Wij- land 3-1, Van de Staal/Verbraeken- Taalman/Van de Zeijst 4-0, Ver- schueren/Van de Voorde-De Poot er/Van Sonderen 4-0. D2: Van Leeuwen/Verbeke-Van de Boom/Walraven 4-0, Corijn/Mer- tens-Helsen/Willemsen 2-2, Dees/Lambert-Govaert/Van Hese 3- 1, Van Overdulve/De Vlieger-Van Boom/Walraven 2-2, Brandt/Sinke- Schelstraete/Vervaet 2-2, d'Hauw/Verschelling-Van de Pe- ijl/Radt 2-2, De Jonge/Rijckaert- Faas/Van de Peijl 4-0, Dees/Lam- bert-Dieleman/De Visser 4-0, Maen- hout/Stams-Van Boven/De Zeeuw 4- 0, Vermeulen/Vermeulen-Faas/Van de Peijl 2-2, Brandt/Sinke-De Me ijer/Van Overloop 4-0, Van Es pen/De Kraker-Helsen/Willemsen 4- 0, Maenhout/Stams-Vermeulen/Ver meulen 4-0, Saman/Stam- d'Hauw/Verschelling 4-0. E: Hamelink/Statujew-Ambrosi- ni/Ambrosini 3-1, Donze/De Pooter- Stoffijn/Vanhijfte 3-1. VROUWEN C: Fraanje/Visser-Den Hollan- der/Risseeuw 4-0. Dl: De Dobbelaere/Mulder-Els- kamp/Kriekaard 3-3, Everling/Lip- pens-Albicher/Dobbelaar 4-0, Bos/Göbels-Krijger/Vantricht 4-0, Van Damme/Van Silfhout-Dut- ree/Pattijn 4-0, Bleijenberg/Visser- Krijger/Vantricht 3-1, Van Dam me/Van Silfhout-De Bruckere/Sas- sen 3-1, Eshuis/Van de Klok-De Bruyckere/Sassen 4-0. D2: Den Hamer/De Jonge-Diele- man/Kamphorst 2-2, Dees/Dees-Van Espen/Gelauf 4-0, De Kraker/Van Waas-Ulijn/Ulijn 3-1, Fokker/Wal- raven-De' Milliano/Termont 4-0, Van Drongelen/Van Esbroek-Dees/Dees 3 -1Berkers/Gij sen-Buysse/Lievens 3-1. GEMENGD DUBBELSPEL B: De Schepper/De Brouwer-Fraan- je/Dijkman 4-0, Visser/Marteijn-De Wit/Leenhouwers 4-2. Cl: Kool/Huis-Buyck/Risseeuw 4-0. C2: Buyck/Risseeuw-De Jong/De Zeeuw 4-0, Van de Sloot/Veraart- Lauret/Simpelaar 4-0, Maas/Oost hoek-Van Loo/Tommel 3-1, Ve- raart/Bleyenberg-Tak/Dutree 3-1, Tak/Dutree-Maas/Oosthoek 4-0, Ve- raart/Bleyenberg-Mulder/V ercruys se 4-0, Van Tatenhove/Michielsen- Buyck/Risseeuw 2-2. Dl: Willemsen/Verpaalen-Yi- git/Tommel 4-0, Terluin/Terluin- Leeuw/Ducheine 4-0, Nijsse/Assel- man-Scheele/Van de Berge 4-0, Krijger/Vantricht-Van de Ham/Schelinski 3-1, Van de Klok/De Kort-d'Hont/Stoffels 4-0, Gijssen/Gijssen-Nijsse/Asselman 2- 2, Leeuw/Ducheine-d'Hont/Stoffels 3-1. D2: Van Boom/Karreman-Hof- man/Van Boven 4-0, De Waal/Van Klaveren-Oosthoek/Maas 2-2, Van Waas/Krijger-De Zeeuw/De Zeeuw 3-1, Neve/Berendsen-De Waal/Van Klaveren 4-0, Lohman/Boogaard- De Paepe/Willemsen 4-0, Van Over loop/De Jonge-De Bock/Van Leeu wen 2-2, ,Van Overloop/De Jonge- Klopmeijer/Klopmeijer 4-0, Van Waas/Krijger-Van Gool/Verbeke 4- 0, De Dobbelaere/De Visser-Hof man/Van Boven 4-0, Lohman/Boog- aard-Dubbelman/De Pooter 4-0, Van Boom/Karreman-De Dobbelae re/De Visser 4-0. E: Van Waes/Statujew-Donze/Don- ze 4-0. Heikant - In het hippisch sportcentrum te Heikant wordt donder dag 26 december, tweede kerstdag, een springconcours gehouden voor paarden en pony's. Nu al staan zo'n 75 combinaties op de startlijsten. Zij komen twee keer in actie. Eerst in een klassiek parcours, daarna een bijzonder parcours. Dat bijzondere par cours is een zogenaamd heen-en-weerparcours voor de klassen L, M, Z en ZZ en een progressief parcours voor de B-klasse. Par- coursbouwer in het hippische sportcentrum in Heikant is Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Brussel - Peter Picavet eindigde in Brussel op een zesde plaats in de derde wedstrijd van het vijf wedstrijden tellende Lotto Duat- lon Circuit. Voor de 4 kilometer lopen, 22 kilometer mountainbi- ken en 2 kilometer lopen had de Hulstenaar een tijd nodig van 58 minuten en 49 seconden. De winst was voor de Belg Pascal Yse- baert in 57 minuten en 32 seconden. Rik de la Ruelle uit Koewacht kwam als 25e binnen in 1.04.28. In de tussenstand is Picavet op geklommen naar de tweede plaats in het overall-klassement ach ter Ysebaert. Bij de veteranen voert hij het tussenklassement aan. IJzendijke - Morres 1 en Morres 4 gaan aan de leiding in de win naarspoule van de aspirantencompetitie volleybal van het district Zeeland. Na vier wedstrijden hebben de Hulstenaren acht punten verzameld. Morres 3 staat op de eerste plaats in de middenpoule, terwijl die eer in de troostpoule is weggelegd voor WS'92 4. De volgende competitieronde staat gepland voor zaterdag 18 januari in Ter neuzen en Vlissingen. STANDEN Winnaarspoule: Morres 1 4-8, Morres 4 4-8, Scheldesport 3 4-5, Mytilus 1 3-4, Wea/Mevo 3-3, WS'92 3 3-3, Scheldesport 4 3-3, Scheldesport 2 4-2, Voorwaarts 4-2, Morres 5 4-1, Philippine 1 4-1. Middenpoille: Morres 3 4-8, Morres 2 4-6, YVC 1 4-5, WS'92 1 3-4, De Sterre 2 3-4, Morres 6 4-4, Mytilus 2 3-3, Scheldesport 1 4-2, De Kikkers 4-2 Atlas 3-1 YVC 2 4-1 Troostpoule: WS'92 4 4-7, WS'92 2 3-6, Morres 7 3-5, Savok 1 3-4, Phi lippine 2 3-4, Dynamo'70 4-3, V&K 3-2, De Sterre 3 3-2, BOK 3-2, Savok 2 3-1, De Sterre 1 4-0. Hulst - De teams van Philippine, Savok en Morres waren tijdens het mini-toernooi van volleybalvereniging Morres uit Hulst suc cesvol. Na afloop reikte Ria Everaert de prijzen uit. EINDSTANDEN C-jeugd poule N: 1. Savok 9, 2. Morres 20, 3. Savok 8, 4. WS'92 6, 5. Morres 19. Poule O: 1. Kikkers 10, 2. Savok 7, 3. Dynamo'70 2, 4. Dynamo'70 3, 5. Kikkers 11. D-jeugd A poule J: 1. Morres 14, 2. Morres 13, 3. Kikkers 9, 4. Dynamo'70 1. Poule K: 1. De Sterre 7, 2. Philippine 6, 3. Scheldesport 6, 4. Savok 6, 5. YVC 9. Poule L: 1. Klikkers 8, 2. YVC 8, 3. Philippine 7, 4. Morres 17, 5. Morres 15, 6. Scheldesport 5. Poule M: 1. De Sterre 8, 2. Kikkers 7, 3. Morres 16, 4. Scheldesport 7, 5. Morres 18, 6. V en K. D-jeugd B poule F: 1. Philippine 4, 2. Morres 9, 3. YVC 6, 4. Scheldesport 4, 5. WS'92 4, 6. Kikkers 3, 7. Gilderakkers 2. Poule G: 1. Kikkers 4, 2. Moirés 10, 3. YVC 7, 4. Sterre 6, 5. Morres 8, 6. Savok 4. Poule H: 1. Philippine 3, 2. YVC 5, 3. Morres 11, 4. WS'92 5, 5. Kikkers 5, 6. Savok 5. Poule 1:1. Philippine 5, 2. Kikkers 6, 3. Morres 12, 4. YVC 4, 5. BOK 3, 6. E-jeugd poule A: 1. WS'92 1, 2. Morres 2, 3. Scheldesport 2, 4. YVC 3, 5. Gilderakkers 1,6. Savok 3. Poule B: 1. Morres 1,2. Philippine 2, 3. De Sterre 2, 4. Morres 6,5. Kik kers 1, 6. WS'92 2. Poule C: 1. Scheldesport 1, 2. Morres 3, 3. WC 2, 4. WS'92 3, 5. Savok 1, 6, De Sterre 4. Poule D: 1. Kikkers 2, 2. Morres 4, 3. BOK 1, 4. Sterre 1, 5. Philippine 1, 6. Savok 2. Poule E: 1. Morres 7, 2. YVC 1, 3. BOK 2, 4. Sterre 3, 5. Morres 5, 6. Schel desport 3. MANNEN RAYON Eerste klasse A: Eastwood Tigers 2 7-14, Vossenberg 1 6-10, Dyna mo'70 1 7-10, Jumping Crabs 3 7- 10, BC Vlissingen 2 9-10, Schelde sport 1 8-6, BV Volharding 1 7-4, Barons 2 7-4, Simple Dribble 1 8- 4, Blauw Wit 1 8-2. ZEELAND Eerste klasse: Souburg 2 8-16, Souburg 1 5-8, Smokkelhoek 2 6- 6, Marathon 1 6-6, Oostburg 1 6-6, Dynamo '70 2 7-6, BV Volharding 2 6-2, Scheldesport 2 6-2, Mevo'80 VROUWEN Eerste klasse: Marathon 1 7-14, BV Volharding 2 8-10, Oostburg 1 8-10, BC Vlissingen 2 7-8, Smok kelhoek 1 7-8, Voorwaarts 1 7-4, Marathon 2 8-4, Dynamo'70 1 8-0. JEUGD Jongens-Junioren: BV Volharding 1 8-14, Dynamo'70 1 6-10, Voor waarts 1 7-10, Souburg 1 9-8, Smokkelhoek 17-4, Oostburg 18- 4, Marathon 1 9-2. Jongens-kadetten: BV Volharding 1 6-10, Souburg 1 7-10, Schelde sport 1 5-8, Smokkelhoek 1 6-2, Dynamo'70 1 6-0. Jongens-passerelle derde klasse: Marathon 1 6-12, Dynamo'70 1 6- 10, Souburg 1 5-8, Marathon 3 6-6, Souburg 2 2-2, Scheldesport 1 5-2, Marathon 2 6-2, Dynamo'70 2 7-2, Voorwaarts 1 5-0. Meisjes-drietallen: Marathon 2 6- 8, Souburg 1 6-8, Marathon 1 6-6, Souburg 3 3-4, Souburg 2 6-4, Ma rathon 3 3-2, BV Volharding 1 4-0, Oostburg 1 0-0. Meisjes-kadetten: Marathon 2 2-4, Marathon 1 4-4, BV Volharding 1 1-2, Souburg 1 3-2, BV Volharding 1 0-0, Souburg 2 2-0. Gemengd-mini's: Souburg 3 12- 17, Marathon 1 9-16, Souburg 1 9- 14, Smokkelhoek 1 9-12, Dyna mo'70 2 9-11, Scheldesport 1 12- 11, Marathon 3 12-11, Dynamo'70 1 9-10, Marathon 2 9-10, Souburg 2 12-10, Voorwaarts 1 6-7, Smok kelhoek 2 3-4, Scheldesport 2 9-3, Marathon 4 12-3, SV Serooskerke 1 0-0. Van onze sportmedewerker Hulst - In het Hulster zaalvoetbal zit De Ruyter stevig in het zadel. De punten die het vorige week als beloning voor de 5-0- uitslag ten koste van The Corner bij mocht schrijven, maakte dat de voorsprong op nummer twee opliep tot acht punten. De meest opmerkelijke uitslag kwam deze keer op naam van Necker- mann/Stuntmarkt, dat met 14-4 van ZVH Morres 5 won. Premiè- re/Zaman 2 deed daar met 4-11 tegen De Bree/De Kroon niet veel voor onder. OVERIGE UITSLAGEN 't Ros Beijaart-Rabo 1-3, De Meerpaal/DLC-De Zaak 1-4, De Driehoek-Den Dullaert 4,5, IZV 2-ING 3-6. STAND De Ruyter 11-33, ZVH Morres 4 11-25, 't Anker/Schelfhout 11-25, Premiè- re/Zaman 2 9-21, De Driehoek 10-19, Rabo 10-19, De Beule/Cantecleer 8-18, De Zaak 8-16, ING 9-15, Den Dullaert 10-15, 't Ros/Beijaart 10-13, Reizende Man 9-9, De Meerpaal/DLC 10-9, De Bree/De Kroon 11-7, IZV 2 11-6, The Corner 9-4, ZVH Morres 5 10-1, La Place 10-0. (ADVERTENTIE) Maandag 23 december Dond. 26 en vrijd. 27 december Zaterd. 28 december met aansluitend Karaoke en Sjaco de Braai

de Stem | 1996 | | pagina 19