•gen ■stman zijn? Begemann niet welkom op de beurs DESTEM Ex-kanselier Helmut Schmidt haalt uit naar Bundesbank erkers listan 4 P&O Nedlloyd klaar voor 21e eeuw' Beleggingsaanbieding S3 Fortis wil eigen cultuur MeesPierson houden Philip Morris brengt klein deel productie naar Portugal over WD KORT ortingentotwel60%. 'Claims geven verwarring' I Boeing gaat productie bijna verdubbelen Iedere nacht als herboren, Outplacement en Loopbaanbegeleiding A6 ECONOMIE KORT voor F 1.000.000- ECEMBER 1996 AS hn hebben een aantal men- Ian de moordaanslag op zes [ziekenhuis in Novye Atagi Veiligheid, Aboe Movsajev pe niet zeggen hoeveel per? Inaliteit ze hebben. Volgens llitiek karakter. Donderdag latistische regering, dat ele- ltroepen schuldig waren aan fie van Binnenlandse Zaken 1 Russische veiligheidstroe- Thailand ^•ostituees en ouders die hun i vanaf vandaag zware boe lanten die betrapt worden jaar, kunnen boetes krijgen pn één tot drie jaar. Volgens pdaag van kracht wordt, is tot twintig jaar cel moge- les aanbieden, riskeren geld- tar cel. veroordeeld len heeft gisteren vier Neder- l-affen van een tot drie jaar [dachten werden bij verstek 1 opgelegd. De vier wisselden se wisselkantoren voor circa fezen om. Waar het geld van- l van de verdachten kreeg hij [vreemde opdrachtgevers. De egzaam wisten, dat ze crimi- I in Belgische steden krijgen lover de vloer die crimineel pet om geld uit de drugshan- jermoord It jaar tijdens de uitoefening leven gekomen. Dat zijn er 1 gewapende conflicten min- laggevers Zonder Grenzen.De lrnalisten omgekomen en nog ddelen gevaar, zo staat in het Ie in Parijs gevestigde organi- splosie Rusland flat in het Noord-Russische loden geëist. Reddingswerkers oor negentien mensen die zich de kou werd het onmogelijk lieven. Priozersk ligt ongeveer nt-Petersburg. In het gebouw [beurde rond een uur 's nachts, 'ENTIE) Economie parijs (krf/anp) - De vroegere Duitse bondskanselier Helmut Schmidt beeft fel uitgehaald naar de Bun desbank. In een gisteren gepubli ceerd interview met de Franse krant Liberation verwijt hij de centrale bank van zijn land de rest van Euro pa een dictaat op te leggen inzake de Economische en Monetaire Unie (EMU) en mede verantwoordelijk te zijn voor de hoge werkloosheid. J)e heren van de Bundesbank vinden dat de gemeenschappelijke Europese valuta er moet komen op hun manier of helemaal niet. Ik denk nog steeds dat ze campagne voeren tegen de euro. Niet al lemaal, maar zeker Tietmeyer en Is- sing." Hans Tietmeyer is president van de Bundesbank en Otmar Issing de be langrijkste econoom in het bestuur. Schmidt trok ook van leer tegen het Duitse ministerie van Financiën, dat eind vorige week het zogenoemde stabi liteitspact afdwong. Dat moet ervoor zorgen dat de deelne mers aan de EMU zich ook op langere termijn houden aan de toetredingseis dat het begrotingstekort hooguit 3 pro cent van het bruto binnenlands product bedraagt. „De Fransen hadden gelijk een versoe peling van het Duitse standpunt te ver langen en hebben die ook verkregen. De Bundesbank en het ministerie van Fi nanciën hebben een verkeerd beeld van de werkelijke belangen van Duitsland," aldus Schmidt. Volgens de ex-bondskanselier kunnen regeringen tijdens een periode van re cessie of hoge werkloosheid gedwongen zijn het tekort te laten oplopen tot meer dan 3 procent. Hij wees erop dat Duits land dit jaar zelf niet eens aan de norm voldoet. „Zou het stabiliteitspact er al zijn ge weest, dan had de regering miljarden aan boete moeten betalen." Volgens Schmidt is het monetaire be leid van de Bundesbank in belangrijke mate verantwoordelijk voor het op lopen van de werkloosheid in de afgelo pen twintig jaar. Zowel de Duitse mark als de Franse frank is overgewaardeerd „tegenover de rest van de wereld," aldus de ex-bonds kanselier. Schmidt zit ongeveer op dezelfde lijn als de Franse ex-president Giscard d'E- staing, zijn oude strijdmakker bij de op richting van het Europese Monetaire Stelsel in 1979. Giscard hamert er de laatste tijd ook op dat de frank is over gewaardeerd, zeker tegenover de dollar, maar ook ten opzichte van de mark. Dat zou voor de vorming van de EMU in 1999 moeten worden gecorrigeerd. Maar de Franse regering wijst elke sug gestie voor een devaluatie van de hand. Breda/Amsterdam (anp) - Het verenigingsbestuur van de Am sterdamse effectenbeurs wil de Begemann-claims geen officiële beursnotering geven. Volgens de vereniging wordt de vordering niet erkend door de Nederlandse staat, wordt er geen risisco- dragend vermogen aangetrokken en kan bij het grote publiek verwarring ontstaan over de bestaande Begemann-notering. gewapende mannen heeft gis- Eegijzeld, onder wie zeven bui- f jzelnemers dreigen hen te do- an hun eisen is voldaan. Dok willen ze dat de Russische grenstroepen, die het Tadzjiekse Jregeringsleger steunen in zijn strijd tegen het verzet, de troe penmacht van Sadirov toelaat tot Tadzjikistan. Sadirov en zijn strijders houden zich in bases in het buurland Afghanistan op. De VN-waarnemers waren eer der deze maand al het slachtof fer van bedreigingen door Tadz jiekse regeringssoldaten. In bei de gevallen moesten ze een schijnexecutie ondergaan en werden ze geslagen en uitge scholden. De VN hebben 96 bui tenlandse militaire waarnemers ingezet om toe te zien op een wankel bestand in Tadzjikistan. In het gebied woedt al vier jaar een bloedige clanstrijd tussen het neo-communistische bewind in Doesjanbe en het gewapende verzet van islamitische en demo cratische' groeperingen. Dit is gisteren bekend geworden tijdens de buitengewone aandeel houdersvergadering van het Bre dase concern. t. Spigt, juridisch vertegenwoor diger van Begemann, noemt de weigering de B-aandelen toe te laten onzinnig. „Ik heb de nei ging om te zeggen, we maken er gehakt van," aldus Spigt. Of Be gemann naar de rechter stapt om de notering af te dwingen, is af hankelijk van de houding van de beurs tijdens een nieuw gesprek. Begemann wil zogenaamde aan- delen B uitgeven voor een note- li ring op Beursplein 5. De houder I van deze stukken krijgt op ter- Seattle (ap) - Om de vraag i naar nieuwe vliegtuigen bij te I kunnen houden zal Boeing de productie bijna verdubbelen. I Dat is op het hoofdkwartier in I Seattle bekend gemaakt. De I grootste vliegtuigbouwer in de I wereld wil volgend jaar het re- I cordaantal van 40 toestellen per I maand afleveren. Het gemiddelde I ligt nu nog op 22,5 per maand. De I vorige productiepiek lag in 1992, I toen er per maand 39,5 vliegtui- I gen uit de fabriekshallen kwa- I men. I R. Albrecht, een van de vice-pre- J sidenten van Boeing, zei dat de I verhoogde vraag naar vliegtuigen I niet zo chaotisch verloopt als tij- I (lens vorige oplevingen. Volgens I Albrecht houden luchtvaart- I maatschappijen bij de aanschaf I van nieuwe vliegtuigen tegen- I woordig goed in de gaten dat zij I hun winst niet in gevaar brengen. I Boeing maakte afgelopen week I bekend te zullen fuseren met Mc- I Donnell Douglas. mijn geld uitgekeerd als Bege mann en zijn ex-voorzitter Joep van den Nieuwenhuyzen erin sla gen de bij de staat en effecten beurs ingediende schadeclaims te verzilveren. Overheid en beurs worden verantwoordelijk gehou den voor de schade tijdens de HCS-affaire. Na jaren procede ren werd Van den Nieuwen huyzen vrijgesproken van mis bruik van voorkennis. De schade wordt geraamd op 1,2 miljard. Prof. P. van Schilfgaarde, beden ker van de B-aandelen-construc tie, denkt niet dat de beurs de no tering weigert uit wrok, omdat Begemann een flinke schadever goeding van diezelfde beurs eist. „Dat zullen ze gescheiden kun nen houden, denk ik. Hoewel het wel beetje pikant is een vordering tegen hun naar de beurs te bren gen." Mocht de beurs bij haar besluit blijven de stukken niet toe te la ten dan zoekt Begemann naar al ternatieven zoals de handel via de incourante markt of de in schakeling van een bank die tus sen vraag en aanbod bemiddelt. De claims zijn ondergebracht in de stichting Begaclaim die naar de rechter zal stappen. Vanaf maart begint de stichting met een voorlopig getuigenverhoor. Zo worden het voormalig hoofd van het beurscontrolebureau H. Te Beest en beursvoorzitter baron B. van Ittersum opgeroepen. Begemann en de effectenbeurs staan ook op andere gebieden recht tegenover elkaar. De beurs die binnenkort fuseert met de op- tiebeurs, wil een deel van haar vermogen uitbetalen aan de le den. Begemann vindt dat ze daar door financieel benadeeld kan worden. „We zijn door onze claim op de beurs een schuldeiser van ze. Als ze het geld zouden over maken dan kunnen ze ons finan cieel benadelen. Mocht dat het geval zijn dan laten we de hande ling nietig verklaren," zegt Spigt. (ADVERTENTIES) dankzij je Inventum zwakstroom-' deken. Uitgerust wakker worden, weer genieten van je nachtrust. Ie fit voelen, nieuwe energie opdoen., ^iet eerst een koud en klam bed doorwarmen, maar meteen genieten van een weelderig warm bed. Inventum electrische zwak stroom dekens zijn veilig en ver bouwd. Afgebeeld de HNL 4110 TSS. 4 Standen, oververhittingsbeveiliging, KEMA keur, drie jaar garantie. ~rm VAN EDE PARTNERS PERSOONLIJKE ONTWIKKELING EN INZETBAARHEID Voor Noord-Brabant en Limburg Bel voor informatie 040 245 72 20, ir. W.H.M. van Lange De kosten per container qinqen bij Nedlloyd in vijfjaar met 32 procent omlaaq. Maar de opbrenqsten kelderen in dezelfde tijd met 33 procent. foto nedlloyd/ben wind Historische dag voor Nederlandse scheepvaart zonder tranen of bloemen Door Willem Reijn Rotterdam - Geen tranen, geen bloemen, maar toch ging gisteren Nederlands grootste rederij Nedlloyd Lijnen op in de internationale Noordzee- alliantie P&O Nedlloyd. De aandeelhouders van het Rot terdamse transportconcern hadden aan vier, vijf vragen genoeg en stemden binnen twintig minuten discussie in met de fusie van de scheep vaart-activiteiten. Vrijdag 20 december 1996 is een belangrijke dag in de geschiede nis van Nedlloyd. Niet alleen de aandeelhouders stemmen in met de fusie, ook de Europese Unie in Brussel geeft groen licht. Ver der ondertekent Nedlloyd een contract met de andere aandeel houders in de containerterminal ECT, waarbij Nedlloyd haar aandeel in ECT voorwaardelijk mag inbrengen in de nieuwe maatschappij. Wel mogen die partners tot 1 december 1997 hun voorkeursrecht voor de overname van het aandelenpak ket uitoefenen. Daarmee is de fusie van P&O Nedlloyd per 1 januari een feit. „Een goede transactie," oordeelt P. de Vries namens de Vereni ging van Effectenbezitters. „Het geeft Nedlloyd de kans om door schaalvergroting de noodzake lijke kostenverlagingen te reali seren." Bestuursvoorzitter L. Berndsen stelt dat de in 1993 geformuleer de doelstelling om een rende ment van tien procent op het werkzaam vermogen nu binnen bereik komt. Nedlloyd probeer de jaren aan een vruchteloos haar positie te verbeteren. Het concern verdubbelde de omzet van 500 duizend naar een mil joen containers om te profiteren van de schaalgrootte, terwijl het aantal werknemers met een kwart werd ingekrompen naar 3400 mensen. De kosten per container gingen zo in vijf jaar met 32 procent omlaag. Maar de opbrengsten kelderen in dezelf de tijd met 33 procent. Berndsen: „We liepen omhoog op een neergaande roltrap. Met gelijkblijvende tarieven en een stabiele dollar was ons bedrijfs resultaat nu 500 miljoen dollar beter geweest." Najaar 1995 moest Nedlloyd de aandeelhouders waarschuwen dat de winst opnieuw zou tegen vallen. Dat schopte een deuk in de juist zo zorgvuldig herstelde relatie met de kapitaalmarkt. Het aandeel kelderde. De Raad van Bestuur overzag de schade en constateerde dat een zelfstandig Nedlloyd Lijnen in de dramatische containermarkt nooit aan gezonde rendement snormen zou kunnen voldoen. De Global Alliance met Mitsui (Japan), OOCL (Hongkong) en APL (VS) leverde te langzaam revenuen om de prijserosie bij te benen. Een fusie werd onvermijdelijk geacht. Om de balans op te schonen en voldoende liquiditeiten in kas te krijgen verkocht Nedlloyd de gezonde offshore-boormaat- schappij Neddrill, wat dik 300 miljoen boekwinst opleverde. Later ging ook het 50 procents belang in Northsea Ferries van de hand (aan NSF-partner P&O). „De verrassing was hooguit nog dat het P&O werd en niet een van de partners uit de Global Alliance," zegt Berndsen. „Met deze fusie springt Nedlloyd in een keer van de middengroep van één miljoen containers naar de kopgroep met twee miljoen containers." Naast P&O Nedllo yd voeren het drietal Maersk (Scandinavië), Evergreen (Tai wan) en Sealand (VS) de sector aan. Hiermee kan Nedlloyd toe treden in een lagere kosten- schaal, die eerder onbereikbaar was. Een alliantie blijft ondertussen noodzakelijk, onderstreept Berndsen. Maar hij laat in het midden wanneer een keuze wordt gemaakt tussen de Global Alliance van Nedlloyd en de Grand Alliance van P&O. Het Brits-Nederlandse bedrijf P&O Nedlloyd begint met een ij- zersterke balans, zegt Berndsen. Het bedrijf heeft een omzet van 7 miljard, 112 schepen en 540 duizend eigen containers. Vak bonden en ondernemingsraad hebben ingestemd met de reor ganisatie, die enkele honderden banen diet verdwijnen. „De in tekening op een kredietfaciliteit van 1 miljard dollar is zelfs overtekend, dus de financiële markten hebben er vertrouwen in." Dat P&O Nedlloyd een Brits be drijf is geworden met het hoofd kantoor in Londen, komt van wege de naam van Londen als maritiem en financieel centrum, argumenteerde Berndsen. Al leen van de twee co-voorzitters is vastgelegd dat P&O en Nedl loyd een eigen man mogen Aan wijzen. Voor de andere plaatsen in de top geldt straks alleen kwaliteit als criterium. De fusie brengt een flink deel van de omzet van Nedlloyd bui ten het concern. Van de omzet van 6,7 miljard is met Neddrill al een kwart miljard afgestoten, en met Nedlloyd Lijnen gaat nog eens 3 miljard de deur uit, waarvoor het een deelneming van 50 procent in P&O Nedlloyd terug krijgt. Alle tijd dus om de matig draaiende landkant aan te pak ken. Daar maakte Nedlloyd voor de opsplitsing al de meeste om zet 3,5 miljard). Nu wil Nedl loyd er ook nog geld aan gaan verdienen. Het Duitse Unitrans is op de goede weg en bij de ver lies genererende dochter Nedl loyd Road Cargo heet het lek bo ven te zijn. Voor Nedlloyd als geheel komt de tien procent ren dement in zicht, belooft Bernd sen. Met de fusie is de scheepvaart wat op afstand van. het concern gezet, maar door de fusie voelt Nedlloyd zich juist nadrukkelij ker een wereldreder. Bei'ndsen: „Wij willen een nadrukkelijke rol spelen in de wereldscheep vaart van de 21e eeuw. Wij zijn klaar voor het eindspel." Van onze redactie economie Utrecht - De bankverzekeraar Fortis betaalt de ABN Amro Bank ƒ2,5 miljard gulden voor zakenbank MeesPierson. Daarvan komen 2 miljard uit eigen middelen en de rest zal worden geleend. Bovendien wordt de topman van Mee sPierson, J. Kuiper, de tweede man bij Fortis Nederland. Dit heeft de voorzitter van For tis. J. Bartelds, gisteren op het hoofdkantoor van Fortisdochter VSB in Utrecht bekend gemaakt. Hij deed dit na afloop van de on dertekening van het koopcon tract met ABN Amro. Fortis is in haar sas met haar nieuwste aanwinst MeesPierson, een 'zeer grote naam in de Neder landse bankwereld'. Bartelds had de pers in augustus nog verteld dat hij een zakenbank zocht, maar dat er niets interessants in de aanbieding was. „En dan in eens is MeesPierson er. In deze wereld kun je zo weinig voorspel len. Je moet overal op voorbereid zijn." Kuiper van MeesPierson maakte er gisteren geen geheim van dat zijn bank de laatste jaren een moeilijke relatie heeft gehad met moederconcern ABN Amro. ABN Amro is zelf ook teveel een za kenbank om zich door dochter zakenbank MeesPierson te laten aftroeven. Voor die concurrentie met het concern hoeft MeesPierson bin nen Fortis niet bang te zijn. For tis heeft al een bank, VSB, maar deze werkt voornamelijk met het gewone publiek en de midden stand. Voor dat heel kleine deel dat VSB ook een zakenbank is, neemt MeesPierson de klanten- portefeuille over. De beleggings activiteiten van MeesPierson worden ondergebracht bij een nieuwe Fortis-dochter, Fortis MeesPierson Investments. En TOP Lease, FMN, Nesbic en KBW laat Fortis voortaan over aan MeesPierson. Bartelds wil dat MeesPierson binnen Fortis haar eigen uitstra ling en cultuur blijft houden. „Natuurlijk zullen VSB en Mee sPierson hun klanten wijzen op eikaars bestaan, maar verder gaan we niet. Fortis is juist groot geworden door de eigen culturen van zoveel mogelijk verschillende activiteiten in zich te verenigen," meent hij. ZATERDAG 21 DECEMBER 1996 Lissabon/Bergen op Zoom (anp) - Het Amerikaanse concern Philip Morris verplaatst een klein deel van zijn sigarettenpro- ductie in Bergen op Zoom naar Portugal. Dat is het gevolg van de overneming van het Portugese staatsbedrijf Tabaqueira. Philip Morris Nederland kon gisteren niet zeggen of er gevol gen zullen zijn voor de 1700 werknemers. Philip Morris won donderdag de strijd om Tabaqueira van het Spaanse bedrijf Tabacalera en het Franse Seita (onder meer Gauloi- ses). De Amerikanen betalen 368 miljoen gulden voor een belang van 65 procent. Dat was niet het hoogste bod, maar Philip Morris had wel de aantrekkelijkste plan nen. De productie van Tabaqueira wordt onder de nieuwe eigenaar in vijf jaar bijna verdubbeld van elf miljard sigaretten tot 21 mil jard sigaretten per jaar. Daartoe haalt Philip Morris onder meer een productietotaal van vier mil jard sigaretten weg uit Nederland en Duitsland. Hoe dat wordt ver deeld tussen de twee landen is niet duidelijk. De productie in Bergen op Zoom ligt rond de 75 miljard stuks per jaar. Philip Morris maakte een jaar ge leden nog een investering van 120 miljoen gulden bekend in uitbrei ding van de capaciteit in Bergen op Zoom van 76 miljard tot 83 miljard sigaretten per jaar. Tabaqueira begint in het tweede kwartaal van 1997 met de produc tie van Philip Morris' merken Marlboro, L&M en Chesterfield. Het Portugese bedrijf heeft in ei gen land een marktaandeel van 75 procent. Philip Morris zit op 19 procent. Omdat de twee samen vrijwel een monopolie zouden hebben, verlangt de Portugese re gering dat Tabaqueira belangen in de distributie binnen een jaar afstoot. „Laat alle culturen culturen blij ven. Dat is mijn idee van globali sering. In onze organisatie kun je veel meer uit de verschillende culturen halen als je ze intakt laat. Als er één is die dat weet is het Fortis. Want wij zijn voor de ene helft Belgisch en de andere helft Nederlands." Het vermogen dat Fortis beheert, wordt met de ƒ55 miljard van MeesPierson erbij ineens 215 miljard en is daarmee de vierde bankverzekeraar van Nederland, na ABN Amro, ING en de Rabo- groep. Nummer vijf wordt binnenkort de SNS Groep na overname van Reaal Verzekeringen en Banque de Suez. Het aantal medewerkers van Fortis neemt met 3.867 toe tot 34.237. Ontslagen zullen er niet vallen. Benzine één cent duurder Rotterdam - Benzine gaat maandag in prijs omhoog. De literprijs van de diverse soorten benzine stijgt een cent. De prijs van diesel olie blijft ongewijzigd. Dat blijkt uit bekendmakingen van Shell en Novok over de nieuwe adviesprijzen. De wijziging betekent dat on gelode benzine vanaf maandag 2,04 kost. De prijzen van super- benzine met loodvervanger en ongelode superbenzine gaan omhoog naar respectievelijk 2,15 en 2,09. Oudste mijn van Nederland failliet Maastricht - .De oudste mijn van Nederland, de Dominale Mijn Maatschappij in Kerkrade, is gisteren door de rechtbank in Maast richt failliet verklaard. De mijn dateert uit de vroege Middeleeu wen en ging in 1969 dicht. Het bedrijf laat een schuld van 125 mil joen gulden achter. Drie maanden geleden had de rechtbank de faillssementsaanvraag van oud-directeur D. Jochems afgewezen omdat slechts sprake was van één schuldeiser, de Nederlandse staat. Afgelopen maanden zijn er twee schuldeisers bijgekomen. De nieuwe aanvraag leidde daarom wel tot een bankroet. Van der Hoeven zakenman van het jaar Amsterdam - Het zakenblad Quote heeft Ahold-topman Cees van der Hoeven uitgeroepen tot zakenman van het jaar 1996. Henk Ki- vits, directeur van het mislukte Sport7, kreeg de benaming brok kenpiloot. Oud-Origin baas Henk Cohen is volgens Quote de schle miel van 1996 en Willem van Kooten, die uit Sport7 stapte voordat de zender ten onder ging, werd uitgeroepen tot dealmaker. Onder leiding van Van der Hoeven verdubbelde de omzet van Ahold. Vol gens Quote hebben ook de aandeelhouders en de klanten van Ahold veel aan de topman te danken. Goedkeuring voor telecom-alliantie Brussel - De Europese Commissie in Brussel heeft geen moeite met de voorgenomen alliantie tussen de Nederlandse PTT Telecom, het Zweedse Telia, de Zwitserse PTT en het Spaanse Telefonica. Het samenwerkingsverband Unisource is niet in strijd met de EU-re- gels, aldus de commissie gisteren. De Europese Commissie is ook van plan akkoord te gaan met de vorming van Uniworld, de allian tie tussen Unisource en de Amerikaanse telecomgigant AT&T. Ook hier geldt een inspraaktermijn van een maand. Rotterdam Airport: 500.000 passagiers Rotterdam - Rotterdam Airport heeft gisteren de 500.000e passa gier van 1996 ontvangen. Daarmee is het uit 1971 stammende re cord geëvenaard. Sinds enkele jaren stijgt het passagiersaantal op Rotterdam Airport sterk. Dit jaar bedraagt de groei meer dan 10 procent. Ook namen de investeringen in de luchthaven en het aan tal lijndiensten dit jaar toe. In 1971 haalde Zestienhoven, zoals Rot terdam Airport toen nog heette, een half miljoen passagiers. Daar na ging het echter snel bergafwaarts omdat in Rotterdam stees meer stemmen opgingen de luchthaven te sluiten. Den Helder nieuw centrum vliegtuigbouw Den Helder - Nederland krijgt er toch weer een vliegtuigbouwer bij. De in Den Helder gevestigde Jan van Toorn, eigenaar van een onderhoudsbedrijf voor vliegtuigen, zet samen met de Chileense staatsvliegtuigbouwer Enear een fabriek neer voor de productie van een tweepersoons lesvliegtuig van kunststof. De TU Delft ver leende assistentie. In 1998 moeten er in eerste instantie vijftien toe stellen uit de fabriekshal rollen. Maximaal zouden er circa 45 vlieg tuigen gemaakt kunnen worden. Als de productie goed verloopt, dan zou er zelfs een vierzitter ontwikkeld kunnen worden. (ADVERTENTIE) Beleggen in hoogwaardig, jong recreatie onroerend goed (bwjr. 1990) t5 recreatiebungalows te Zandvoort, direct aan zee Koopsom f 2.847.5140,- v.o.n. (excl. B.T.W.) Notarieel op naam Verhuur door Nederlands grootste huurorganisatie: GRAN DORADO 20 jarig huurkontrakt met 10 opriejaren Aanvangsrendement gegarandeerd Maak gebruik van de lage rentestand en financier een gedeelte van de koopsom Bij eigen inbreng van (996.779,-- (excl. hypotheekkosten) bedraagt uw netto aanvangsrendement 8,1% Vraag onze aanbieding met rendementsbetekening aan! MAKELAARS w Zuiderpark 25,5724 A], Groningen Tel: 050-3133395 Fax: 050-3133090 NVM [MAKELAAR

de Stem | 1996 | | pagina 7