Amnesty meldt bloedbad Morgen de Kerstman voor zijn? Bege niet v op de Rijken Indonesië belast ten bate van armen Frankrijk verbiedt invoer van Zwitsers rundvlees Fluwelen revolutie Servië gaat vooral traag Mastroianni morgen begraven VN-medewerkers gegijzeld in Tadzjikistan Ex-kans» 500 Hutu's vermoord DE STEM BUITENLAND Gij zelingsdr ama Bruine beer wékt onrust in Kroatisch dorpje BUITENLAND kort WinterSALE met kortingen tot wel 60%. 'Claims geven Boeing gaat productie bijn verdubbelen Iedere nachi herboren, iilrWüIRiiEl! EN LOOPB VAN Mil ZATERDAG 21 DECEMBER 1996 AS Jakarta (rtr) - President Soe- harto van Indonesië heeft be sloten dat de rijken 2 procent van hun verdiensten moeten afstaan aan de armen. In een gisteren bekendgemaakt decreet staat, dat welgestelde burgers en bedrijven die netto meer verdienen dan 100 miljoen rupiah (ruim 73.000 gulden) per jaar, moeten gaan bijdragen. Het besluit wordt dit belasting jaar al van kracht. De directeur van het Indonesi sche Bedrijven Datacentrum, Wibisono, zei dat de maatregel meer dan 11.000 burgers en be drijven zal treffen. „Dit is een extra belasting op de rijken. Het is een politieke liefdadigheid. Vorig jaar vroeg Soeharto in een decreet of de mensen die in het hoogste belastingtarief vallen, vrijwillig 2 procent van hun in komen wilden afstaan aan de ar men. In september dit jaar vroeg hij zich af waarom de helft van hen daarop niet was ingegaan. In het decreet is de zinsnede „de ar men kunnen helpen" nu gewij zigd in „aan de armen moeten ge ven". Hoewel niet duidelijk is hoe de regering het -decreet wil af dwingen, verwachtte Wibisono dat de meeste Indonesiërs over de brug zullen komen. „De meeste lokale mensen zullen betalen, alleen de multinationals zullen tegensputteren. Indone siërs zullen zeggen dat het beter is niet te weigeren, omdat je an ders gezien wordt als oppositie. Dit is een politieke zaak gewor den en je bent dan al gauw delo yaal". In Indonesië leven 25 mil joen mensen volgens officiële cij fers onder de armoedegrens. Het gemiddelde minimumloon is 4073 rupiah (drie gulden) per dag. Den Haag (anp) - Bij een massamoord op 3 december in Burundi blijken minstens vijfhonderd Hutu's om het le ven te zijn gekomen. Dat is gisteren bekendgemaakt door Amnesty International. Burundese soldaten doodden in een kerk 243 mensen. Daarna volgde een bloedbad in de omge ving, waarbij minstens driehon derd personen om het leven kwamen, aldus Amnesty Inter national. De mensenrechtenorganisatie publiceerde gisteren details over de massaslachting in Butaganza. Met een smoes haalden veilig heidstroepen de plaatselijke be volking over zich in een kerk van de pinksterbeweging tegen het aanhoudend geweld te bescher men. Toen honderden mannen, vrou wen en kinderen zich in de kerk bevonden, omsingelden de sol daten het gebouw en gooiden ze granaten naar binnen. De mili tairen schoten op personen, die wilden vluchten. Met bajonetten doodden zij de genen, die de granaatexplosies overleefd hadden. Om hun daad te verdoezelen sta ken de militairen de kerk in brand. Vervolgens maakten zij jacht op mensen die zich in na burige moerassige gebieden schuil hielden. „Vooral afschuwelijk aan deze gruweldaad is het gebruik van een religieus gebouw als slacht plaats," aldus Amnesty. „De plaatselijke bevolking ge looft, dat godsdienstige plekken symbolische bescherming bie den. Maar onmiskenbaar is voor het leger geen plaats heilig ge noeg om van een bloedbad af te zien." Amnesty acht de leider van Burundi, de Tutsi Buyoya, per soonlijk verantwoordelijk voor de massa-slachting als hij geen einde aan de uitspattingen van het leger maakt. Ook wil de or ganisatie dat de Burundese lei der de daders voor de rechter sleept. Het bloedbad in Butaganza is het tweede incident in een Burundese kerk in korte tijd. Op 22 oktober kwanen vierhonderd teruggekeerde Hutu-vluchtelin- gen in Murambi om het leven. Parijs/Den Haag (afp/anp) - De Franse regering heeft gisteren een verbod afgekondigd op de invoer van koeien en rundvlees uit Zwitserland. Dit is vernomen op het ministerie van Land bouw in Parijs. Het gaat om een 'voorzorgsmaatregel'. In Zwitserland zijn tot nu toe 240 gevallen van de gekke- koeienziekte geregistreerd. Daarmee is Zwitserland het op één na zwaarst getroffen land, na Groot-Brittannië waar 160.000 gevallen zijn geregis treerd in tijdsbestek van tien jaar. Nederland sloot begin deze maand eveneens zijn grens voor runderen uit Zwitserland uit vrees voor de gekkekoeienziekte BSE. Tot voor kort was de rund- erinvoer uit het Alpenland mar ginaal. Omdat de Zwitserse autoriteiten maatregelen overwegen om de gekkekoeienziekte aan te pak ken, kwam echter een stroom van Zwitserse koeien naar het buitenland op gang gekomen, waaronder Nederland. Vorige maand gingen ruim vier honderd dieren de vaderlandse grens over. Daarnaast dienden handelaren bij het ministerie VERVOLG VAN VOORPAGINA Alle landen die rechtstreeks bij de gijzeling betrokken zijn door dat hun diplomaten in de resi dentie vastzitten, hebben zich uitgesproken tegen het gebruik van geweld. Alleen de Peruaanse regering heeft dit nog niet for meel uitgesloten, zeggen diplo maten. Verscheidene landen heb ben Lima gewaarschuwd tegen een militaire actie op het residen tie-terrein, omdat dit Japans grondgebied is. Japan heeft zijn minister van Buitenlandse Zaken naar Lima gestuurd om te helpen met onder handelen. Dat wordt gezien als een aansporing aan Lima om het op een akkoord met de rebellen te gooien. Tokyo staat ook onder druk van andere betrokken landen om zich actiever op te stellen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Klaus Kinkel beklemtoonde in een telefoongesprek met Ikeda dat Japan het enige land is dat rechtstreeks toegang heeft tot Fujimori. voor nog eens vijfduizend runde ren een aanvraag voor een im portvergunning in. Bovendien mochten Nederlandse boeren die Zwitserse koeien hebben staan, ze niet naar het slachthuis bren gen. Zwitserland kondigde eind no vember aan per 1 januari de in voer van rundvleesproducten uit Duitsland en andere landen van de Europese Unie sterk beper ken om het risico van besmetting te verminderen. Rundvlees in stukken valt niet onder de rege ling. Een aantal Europese lan den staakte al enige tijd geleden de invoer van rundvlees uit Zwitserland. De gekkekoeienziekte kan mo gelijk bij mensen de ziekte van Creutzfeldt-Jakob veroorzaken. Onlangs werd bekend dat Britse onderzoekers meer bewijs heb ben gevonden, dat het eten van vlees van runderen met de gek kekoeienziekte bij de mens de aanverwante ziekte van Creutz- feldt-Jakob kan veroorzaken. Aanvaardbaar Volgens een commissie van de Nederlandse Gezondsheidsraad is het risico voor de volksge zondheid in eigen land aan vaardbaar laag, als Nederland de maatregelen tegen de gekke koeienziekte (BSE) naleeft. De kans op besmetting via melk, vlees en vleesproducten, afkom stig van herkauwers uit Neder land, is verwaarloosbaar klein,aldus de commissie in een brief aan de ministers Borst (Volksgezondheid) en Van Aart- sen (Landbouw). Volgens de raad is het te overwe gen het Europese verbod op de Britse export van runderen en daarvan afgeleide producten uit te breiden tot schapen en geiten. De raad zegt dit, omdat er nog onvoldoende gegevens zijn over het al dan niet vóórkomen van BSE onder deze dieren in het Verenigd Koninkrijk. Anderzijds kan het exportver bod geleidelijk worden opgehe ven voor ziektevrije regio's, be drijven of groepen van dieren, aldus de Gezondheidsraad. Steun van politie en leger is Milosovic allerminst gegarandeerd. Een inwoonster van Belgrado doet een duit in het zakje door in te praten op op agenten van de oproerpolitie foto reuter Door Erwin Tuil HET EI geldt in Belgrado in tussen als symbool van de anti-regeringsdemonstraties, die hun vijfde week zijn in gegaan. Eerst werden er eie ren naar overheidsgebouwen en de burelen van de pro-re geringskrant Politika ge gooid. Nu kunnen er overal in de binnenstand van Bel grado ansichtkaarten wor den gekocht met het ei als centraal thema en onveran derlijk voorzien van het op schrift 'groeten uit Belgra do'. Iedere dag trekken de protest marsen van de studenten en de oppositionele coalitie Zajedno over de Terazija, een brede bou levard, die ondanks de commu nistische nieuwbouw uit de ja ren '50 toch enige charme uit straalt. De opmaat voor de da gelijkse marsen begint tegen een uur of tien. Tussen de boule- vardpulp liggen oppositiekran ten en pro-regeringsbladen, want maar weinig venters wil len zich kopers laten ontgaan. Randgebeuren Na een maand van demonstre ren heeft het randgebeuren zich tot een circus ontwikkeld. Op kampeertafeltjes heeft de pin- daboer zijn schalen met noten uitgestald, een oude baas staat suikerspinnen te verkopen en wat jongelui doen in protestbut tons, protest-t-shirts en papie ren protestbrilletjes met eieren op de ogen. De vraag dient zich op of de de monstraties nog serieus geno men moeten worden. Als het aan de demonstranten zelf ligt, wel. De studenten bijvoorbeeld vin den dat hun protest draait om essentiële zaken. Democratie, erkenning van de tweede ronde van de verkiezingen die door de regering geannuleerd zijn, en het vertrek van de rector van de universiteit. De wijze waarop de studenten hun grote ongenoegen duidelijk maken, kenmerkt zich door orde en inventiviteit. Iedere potentië- le oproerkraaier kan rekenen op een kordate aanpak. Vuurwerk wordt afgenomen en iedereen die zijn politieke voorkeur te duidelijk afficheert, wordt vriendelijk doch dringend ver zocht dat achterwege te laten. Inwoners van Belgrado kunnen ze iedere dag horen aankomen. Het snerpend geluid van tien duizenden scheidsrechterfluit jes is het startsignaal voor zo'n vijf uur ordelijke chaos in de stad. De faculteit der kunsten zorgt voor de plakkaten en spandoeken, die veelal president Milosevic op de staatstelevisie tot doelwit hebben. Daartussen lopen muzikanten en trommel aars ter verhoging van de feest vreugde. Maar onder het jasje van een feestelijke gebeurtenis gaat angst schuil. Terwijl de politie in uniform nauwelijks aanwezig is, lopen er veel 'stillen' rond. Tussen de mensen die uit de ra men hangen en applaudisseren, zitten af en toe ook figuren die vuurwerk in de menigte gooien. De studenten zijn als de dood voor provocatie en reageren daarom soms krampachtig op iedere oneffenheid. De oppositionele coalitie Zajed no begint met haar protest, als de studenten nog bezig zijn met hun demonstratie. Even luid ruchtig, maar op een aantal punten verschillend. De studen ten hebben meer sympathie bij de bevolking van Belgrado dan Zajedno. Vooral omdat ze wei geren zich te verbinden aan wel ke politieke groepering dan ook. Ze hebben geen politiek verle den en waren onschuldig aan de oorlog. Regelmatig staan moe ders met tranen in hun ogen te kijken naar hun zoon ot dochter, die voorbij komt. Het apolitieke karakter van de studenten mag dan te prijzen zijn, hun enorme vertrouwen in een logisch demo cratisch verloop van de verdere ontwikkelingen is merkwaardig. Bijna niemand van hen is bereid zich politiek-actief op te stellen, als de eisen van de studenten zijn ingewilligd. Bovendien is er na vier weken nog geen leider opgestaan, die mensen tot dis cussie aanzet of kan bezielen. De Servische versie van de voor man Daniel Cohn-Bendit, die furore maakte tijdens de Franse studentenopstand van 1968, is ver te zoeken. Zajedno daarentegen kent maar liefst twee aansprekende figu ren, Zoran Djindjic en Vuk Draskovic. De derde leider, Vesna Pesic, is vrijwel onzicht baar geworden. Djindjic en Draskovic zijn bedreven in het Servisch politieke spel en bei den zijn in staat om mensen aan zich te binden. Hun demonstra ties kunnen dan ook rekenen op een grotere massa dan de stu denten. Vorige week zondag protesteerden maar liefst 150.000 mensen onder de vlag van Zajedno. Mengelmoes De oppositie trekt een wat bi zarre mengelmoes aan van paci fisten, nationalisten en monar chisten. Dit maakt het voor Za jedno soms moeilijk om het ima go van een aaneengesloten front hoog te houden. Westerse diplo maten in Belgrado lijken voor alsnog verdeeld over de opposi tie. De Verenigde Staten steunt Zajedno duidelijker dan de Eu ropese Unie. Die lijkt voorna melijk te willen sussen zonder daarbij zelf kleur te hoeven be kennen. Maar deze politiek is contraproductief en de EU ver liest dan ook aan geloofwaar digheid. Dat vier weken demonstreren nog steeds niet het gewenste re sultaat heeft opgeleverd, heeft een aantal oorzaken. De rege ring heeft vrijwel exclusieve toegang tot het belangrijkste medium, de televisie. Daardoor kon Milosevic eerst de demon straties in Nis en Belgrado doodzwijgen. Daarna hamerden diverse staatsmedia erop, dat er allerlei duistere krachten aan het werk waren. De demon stranten warenzijn fascisten en terroristen, die de staat zware schade toebrengen. Het effekt daarvan is echter marginaal geweest. Nerveus De staatstelevisie gooit het nu over de boeg, dat de opposanten in dienst zijn van het Westen. De beschuldigingen van een verder ongedefiniëerde buitenlandse inmenging vallen samen met aanwijzingen voor aanstaande intene zuiveringen op lokaal be stuurlijk niveau. Dit wijst erop, dat Milosevic zelf nerveus is ge worden van de demonstraties. Met zijn zwijgen heeft hij een inschattingsfout gemaakt. Het verzet kon daardoor aanwakke ren tot een omvang, die te groot geworden is voor Milosevic om het in zijn verzwakte positie nog rigoreus aan te kunnen pakken. De vraag hoe lang Milosevic nog aanblijft, is een dankbaar on derwerp van speculatie in Bel grado. Interne zuiveringen zijn niet meer dan een kosmetische ingreep. Daarnaast is de steun van politie en leger allerminst gegarandeerd. Milosevic is nog nooit zo impopulair geweest, maar zijn positie is nog niet zo danig verzwakt, dat hij makke lijk zal vallen. Gevaarlijk zijn echter de door de regering ge organiseerde tegendemonstra- ties. Een confrontatie met de op positie kan dan tot een uitbars ting leiden. Beide partijen wachten en ze weten dat de eer ste die een blunder maakt, kan inpakken. Door onze correspondent Rome - Marcello Mastroianni wordt vanaf vanmiddag vier uur opgebaard in het Capi- tool, het Romeinse gemeente huis. Het stoffelijk overschot van de donderdag in Parijs overleden acteur, die daar gisteren al is herdacht, wordt in de vroege ochtend overge bracht naar Rome. Zondagmiddag om 12 uur betui gen de inwoners van de Italiaan se hoofdstad hun laatste eerbe toon aan Mastroianni, voor wie in zijn geboorteplaats Fontana Liri een dag van rouw is afge kondigd. In de Italiaanse media was de dood van de populaire acteur - die tot voor enkele weken in Mi laan nog op de planken stond in een toneelstuk waar hij aan het eind verklaarde „Ik wil sterven met Kerstmis" - het enige grote nieuws, dat ook de Peru aanse gijzelingsactie naar het tweede plan verdreef. De RAI - televisie gooide donderdag en gisteren haar hele programma om teneinde Una giomata parti- colare en Divorzio aü'italiana uit te zenden alsmede een por tret, dat eindigde met de (niet pathetisch bedoelde) woorden: „Hij was de vriend van ons alle maal en zonder hem zijn we allen iets eenzamer geworden". Het dagblad La Repubblica wijdde gisteren tien volle pagi na's aan de dood van Mastroian ni. Op de voorpagina, onder een kleurenfoto en de simpele tekst Ciao, Marcello, bracht het blad een ontroerende cartoon: De fi guur van zijn oude vriend Fe- derico Fellini, die vanaf een wolkje zegt: „Marcello, come, it's wonderful". Van al de karakteriseringen die gisteren in de Italiaanse pers verschenen, is een van de tref fendste die van Umberto Eco: „Veel acteurs houden hun mas ker op en geloven uiteindelijk dat zij de persoon zijn die ze uit beelden. (Denk aan John Way ne.) Marcello daarentegen was zichzelf, iemand als wij en zo hielden wij ook van hem, om zijn zwaarmoedige tederheid, zijn ironische menselijkheid en zijn onnaspeurbare onzekerheid, waardoor hij in elke film de in druk gaf niet goed te weten wie en wat hij was." Lietta Tornabuoni, filmcritica van La Stampa, drukte diezelfde gedachte zo uit: „Met hem is niet het voorbeeld heengegaan van de Italiaan zoals hij is, maar zo als hij zou kunnen moeten zijn. Zonder slinksheid en zonder overdrijving, bood Mastroianni het beeld van een antiheld uit het dagelijks leven." Zagreb (dpa) - Een beer met slaapstoornissen zorgt dezer dagen voor aanzienlijke on rust in de Kroatische plaatsje Vrbovsko. De bruine beer, die geen geschik te plek voor zijn winterslaap heeft kunnen vinden, struint re gelmatig door het dorp aan de grens met Slovenië. Dit zei de po litie gisteren. Het wegens gebrek aan slaap zichtbaar nerveuze dier is al ver schillende keren boerderijen bin nengedrongen. Ook loopt hij kin deren achterna, die naar school gaan. Boswachters houden het gedrag van de vermoeide beer nauwkeu rig in de gaten. De viervoeter moet zijn rust wel zien te hervin den, want als hij tekenen van agressiviteit gaat vertonen, dan staan de jagers klaar. Arrestaties in Tsjetsjenië Moskou - Tsjetsjeense veiligheidstroepen hebben een aantal men- sen gearresteerd die worden verdacht van de moordaanslag op zes medewerkers van het Rode Kruis in een ziekenhuis in Novye Atagi. Dit heeft de Tsjetsjeense minister van Veiligheid, Aboe Movsajev gisteren bekendgemaakt. Movsajev wilde niet zeggen hoeveel per sonen zijn aangehouden en welke nationaliteit ze hebben. Volgens hem heeft de moordaanslag een puur politiek karakter. Donderdag zei vice-premier Oedoegov van de seperatistische regering, dat ele menten binnen de Russische veiligheidstroepen schuldig waren aan de aanslag. Maar het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken ontkende iedere betrokkenheid van de Russische veiligheidstroe pen. Strenge anti-prostitutiewet Thailand Bangkok - Klanten van minderjarige prostituees en ouders die hun dochters aan pooiers verkopen, riskeren vanaf vandaag zware boe tes en gevangenisstraffen in Thailand. Klanten die betrapt worden met kinderen tussen vijftien en achttien jaar, kunnen boetes krijgen tot vierduizend gulden en celstraffen van één tot drie jaar. Volgens de nieuwe anti-prostitutiewet, die vandaag van kracht wordt, is voor ouders die hun kinderen verkopen, tot twintig jaar cel moge lijk. Pooiers die minderjarige prostituees aanbieden, riskeren geld boetes tot tienduizend gulden en tien jaar cel. Nederlandse geldkoeriers veroordeeld Antwerpen - De rechtbank in Antwerpen heeft gisteren vier Neder landers veroordeeld tot gevangenisstraffen van een tot drie jaar voor het witwassen van geld. Drie verdachten werden bij verstek veroordeeld. Ook kregen ze geldboetes opgelegd. De vier wisselden in enkele weken tijd bij twee Antwerpse wisselkantoren voor circa 16,5 miljoen gulden aan vreemde deviezen om. Waar het geld van daan komt, is niet bekend. Volgens één van de verdachten kreeg hij het geld in een Rotterdamse kroeg van vreemde opdrachtgevers. De rechter oordeelde dat de koeriers genoegzaam wisten, dat ze crimi neel geld witwasten. Wisselkantoren in Belgische steden krijgen geregeld geldkoeriers uit Nederland over de vloer die crimineel geld komen witwassen. Meestal gaat het om geld uit de drugshan del. Dit jaar 29 journalisten vermoord Parijs - Zeker 29 journalisten zijn dit jaar tijdens de uitoefening van hun beroep door geweld om het leven gekomen. Dat zijn er dankzij de beëindiging van een aantal gewapende conflicten min der dan voorgaande jaren, aldus Verslaggevers Zonder Grenzen.De afgelopen tien jaar zijn zeker 600 journalisten omgekomen en nog altijd lopen journalisten in alle werelddelen gevaar, zo staat in het gisteren verschenen jaarrapport van de in Parijs gevestigde organi satie. Vele slachtoffers bij flatexplosie Rusland foto REUTER Priozersk - Een gasexplosie in een flat in het Noord-Russische Priozersk heeft gisteren zeker drie doden geëist. Reddingswerkers zeiden geen hoop meer te hebben voor negentien mensen die zich nog onder het puin bevinden. Door de kou werd het onmogelijk geacht meer dan een nacht te overleven. Priozersk ligt ongeveer 120 kilometer ten noorden van Sint-Petersburg. In het gebouw woonden 79 mensen De explosie gebeurde rond een uur 's nachts, toen de meesten thuis waren. Doesjanbe (rtr/anp) - Een groep gewapende mannen heeft gis teren in Tadzjikistan 23 mensen gegijzeld, onder wie zeven bui tenlandse VN-waarnemers. De gijzelnemers dreigen hen te do den als niet binnen twee dagen aan hun eisen is voldaan. De groep hield bij Faizabad, 60 kilometer ten oosten van de hoofdstad Doesjanbe, een kon vooi van VN-medewerkers en le den van het islamitische verzet aan. Als zondag om 14.00 uur (10.00 uur Nederlandse, tijd) niet aan hun eisen is voldaan, zullen ze de gegijzelden dood schieten. Ook dreigen de daders dan 30 bommen die ze in en rond Doesjanbe hebben verstopt, te laten afgaan. De buitenlandse VN'ers zijn twee Bulgaren, een Oekraïner, een Deen, een Jorda- niër, een Uruguayaan en ver moedelijk een Oostenrijker. De gijzelnemers, wier aantal niet bekend is, noemen zichzelf de Groep van Rizvon Sadirov, naar een commandant van het verzet die onlangs is overgelopen naar het regeringskamp. Zij eisen de vrijlating van Sadirovs broer, die in handen van het verzet is. Ook willen ze dat de Russische grenstroepen, die het Tadzjiekse regeringsleger steunen in zij» strijd tegen het verzet, de t penmacht van Sadirov toe tot Tadzjikistan. Sadirov en zijn strijders houden zich in bases ii het buurland Afghanistan op. De VN-waarnemers waren eer der deze maand al het slachtof fer van bedreigingen door Tadz jiekse regeringssoldaten. In bei de gevallen moesten ze schijnexecutie ondergaan en werden ze geslagen en uitge scholden. De VN hebben 96 bui tenlandse militaire waarnemers ingezet om toe te zien op wankel bestand in Tadzjikistan In het gebied woedt al vier jas' een bloedige clanstrijd tussen het neo-communistische bewiw in Doesjanbe en het gewapende verzet van islamitische en demo cratische' groeperingen. (ADVERTENTIE) Zondag 22 december zijn alle 7 KEA ves tigingen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. IKEA informatielijn 0184 - 495 555. parijs (krf/anp) - De vroege bondskanselier Helmut heeft fel uitgehaald naar desbank. In een gisteren ceerd interview met de Frai Liberation verwijt hij de bank van zijn land de rest v pa een dictaat op te leggen i Economische en Monetai (EMU) en mede verantwoo zijn voor de hoge werkloos! De heren van de Bundesba: Breda/Amsterdam (anp) sterdamse effectenbeurs wi beursnotering geven. Volge niet erkend door de Neder dragend vermogen aangetr verwarring ontstaan over Dit is gisteren bekend gewor tijdens de buitengewone aand houdersvergadering van het dase concern. L. Spigt, juridisch vertegenwi diger van Begemann, noemt weigering de B-aandelen toi laten onzinnig. „Ik heb de ging om te zeggen, we make gehakt van," aldus Spigt. Of gemann naar de rechter stapt de notering af te dwingen, is hankelijk van de houding va: beurs tijdens een nieuw gespr Begemann wil zogenaamde delen B uitgeven voor een ni ring op Beursplein 5. De hor van deze stukken krijgt op Seattle (ap) - Om de vr naar nieuwe vliegtuigen bi kunnen houden zal Boein; productie bijna verdubbel Dat is op het hoofdkwartiq Seattle bekend gemaakt, grootste vliegtuigbouwer wereld wil volgend jaar het cordaantal van 40 toestellen maand afleveren. Het gemidd ligt nu nog op 22,5 per maand vorige productiepiek lag in 1 toen er per maand 39,5 vlief gen uit de fabriekshallen men. R. Albrecht, een van de vice- sidenten van Boeing, zei da verhoogde vraag naar vliegtu niet zo chaotisch verloopt al: dens vorige oplevingen. Vol Albrecht houden luchtvE maatschappijen bij de aans van nieuwe vliegtuigen te woordig goed in de gaten dé hun winst niet in gevaar brer Boeing maakte afgelopen bekend te zullen fuseren met Donnell Douglas. (A dankzij je Inventum zwakstroo deken. Uitgerust wakker word^ weer genieten van je nachtrust. Je fit voelen, nieuwe energie op Niet eerst een koud en klam b< doorwarmen, maar meteen genieten van een weelderig wa bed. Inventum electrische zwa stroomdekens zijn veilig en ve trouwd. Afgebeeld de HNL 411 4 Standen, oververhittingsbeve KEMA keur, drie jaar garantie. Veilig. Vertrouwd en Slim als cl Oi PERSOONLIJKE O Voor Noo Eel voor informatie O

de Stem | 1996 | | pagina 6