ursteen me vloer Alles of niks voor Jaspers nsen 'Feyenoord niet exclusief en onbeperkt houder rechten' Echec Sport7 ligt niet aan KNVB' Ziekenboeg bij Ajax puilt nog steeds uit Postma levert noodgedwongen startbewijs in Topclubs willen model naar Engels voorbeeld KORT UITSLAGEN lashandel OUWEN Geen duidelijkheid over rechten pay-per-view DE STEM SPORT B2 C H E L D E Driebander wil wereldbeker Istanboel Menen Moeilijk NAC krijgt brief van KNVB SPORTNIEUW! HOCKEY SCHAKEN VOETBAL 1996 82 I Hor-nu noeaxm ide boiler.De beno- verkregen uit mi- ten. FOTO MARC BOLSÏUS steen en vloerverwarming; eale combinatie. Of U nu voor marmer, graniet, en of travertin, Vriens-de Ide kent al hun specifieke schappen. Het leggen van n natuursteenvloer met irverwarming wordt door ns-de Schelde perfect en feemloos geregeld en dat is U een hele zorg minder WMATERIALEN end Ma. t/m Vr.: 07.30 -17.30 uur I fdaq 08.00 -12.00 uur in ZATERDAG 21 DECEMBER 1996 Zeist (anp) - Feyenoord mag zich niet exclu sief en onbeperkt houder van de televisie rechten van de thuiswedstrijden noemen. De KNVB heeft dit de club vrijdag geschreven in antwoord op een fax van de Rotterdammers. De voetbalbond heeft het schrijven gestuurd naar alle Betaald Voetbalorganisaties (BVO's). Ka het besluit van de Algemene Vergadering Be- - Tel. 0164-271500 B18772, 4538 AS TERNEUZEN MOORSELESTRAAT 206 8930 MENEN (B.) TEL. INFOLIJN 0032/56520109 taald Voetbal dat Ajax, Feyenoord en PSV voor een periode van 2,5 jaar zelf de rechten van de thuisduels mogen verkopen, noemde de Rotter damse club zich exclusief en onbeperkt houder. Er is volgens de KNVB echter sprake van een sa mengesteld recht. Feyenoord mag de rechten ex ploiteren, maar de club moet bij de verkoop vol gens de verdeelsleutel van het beleidsplan reke ning houden met de bezoekende club, de spelers en de KNVB. „Feyenoord heeft het besluit van de vergadering op een andere manier geïnterpreteerd," zei Harm Rozie, woordvoerder van de voetbalbond. „We willen onduidelijkheden echter voorkomen. Als de drie clubs begin januari hun rechten gaan verko pen, moeten ze weten onder welke voorwaarden ze dit kunnen doen. Voor de andere 33 clubs gaat de KNVB de televi sierechten verhandelen. Volgens de minister van Economische Zaken is collectieve verkoop door het besluit horizontale prijsbinding verboden. Rozie: „We hopen onthef fing van het ministerie te krijgen. We hebben hier over inmiddels diverse gesprekken gevoerd. Deze bijeenkomsten gaan we verder uitwerken. Begin januari hopen we duidelijkheid te krijgen. De clubs hebben de KNVB opdracht gegeven de rech ten te verkopen. We denken binnen de mededin ging een goede constructie te kunnen vinden." Het verbaast de KNVB overigens dat Feyenoord ondanks de instemming met de exploitatie van de rechten de klachtenprocedure bij het ministerie van Economische Zaken wil voortzetten. Door Hein Groothuis Istanboel - Ontspannen keek Dick Jaspers gisteren in het begin van de avond in het Renaissance Polat Hotel in Istanboel de ontknoping in de wereldbekerstrijd driebanden tegemoet. In de wetenschap dat hij vandaag de winnaar treft van het duel Ko- mori-Kostistansky, dat gisteravond laat op het programma stond, en dat hij in de kwartfinales mogelijk Raimond Burgman (gisteravond laat in actie tegen de Koreaan Park) zal ontmoe ten, die hem in het recente verleden vele malen de voet dwars zette. „Het doet er eigenlijk niet toe te gen wie ik moet. Het is nu alles of niks. Ik moet gewoon vier par tijen winnen om de wereldbeker te pakken. Het is in ieder geval fijn dat ik het in eigen hand heb, want volgens de plaatsing kom ik in de halve finales uit tegen Blomdahl." Dick Jaspers nam in 1991 voor het eerst aan het hele World- CuP-circuit deel. Met groot suc ces. Hij won het slottoernooi in Tokyo en behaalde in de eind stand evenveel punten als Torb- jöm Blomdahl en Raymond Ceu- iemans. Hij werd slechts derde in de totaalstand op basis van meer topprestaties van zijn beide riva len. Jacht Vanaf die gedenkwaardige apo theose heeft de Willebrorder tot nu toe vergeefs jacht gemaakt op de troon van de driebandenwe- reld. Steeds ging er wat mis. In Antwerpen zei Ludo Dielis: „Dick is er echt aan toe. Die eer ste keer winnen is echter oh zo moeilijk. De druk is enorm. Ik weet er zelf alles van. Het heeft bij mij ook een aantal jaren ge duurd, voordat ik de wereldbeker veroverde. Dick Jaspers beseft zelf ook dat het heel lastig is om eerste te worden. „Het is net als bij ie mand die al viermaal is gezakt voor zijn rijbewijs en voor een vijfde keer opgaat. Dat is heel moeilijk. Maar zo probeer ik niet te denken. Ik zal er ook niet mee zitten als ik er weer niet in slaag mijn doel te bereiken. Het leven gaat gewoon door. Ik heb er ech ter veel zin in. Onderweg naar de finalewedstrijd heb ik een paar steekjes laten vallen, maar ik heb een mooie overwinning behaald in Oosterhout en mijn algemeen gemiddelde in de wereldbeker is anderhalf, toch ook niet slecht. In WERELD BEKER DRIEBANDEN Door Hein Groothuis de afgelopen jaren ben ik drie keer heel dichtbij de wereldbeker geweest. Je moet echter ook een beetje geluk hebben. Voor mij is het heel belangrijk dat ik veel plezier in mijn spel heb en dat ik nog steeds vooruit ga, hoewel dat niet altijd in het moyenne tot uit drukking komt. Ik geloof daarom ook in mijn kansen. Misschien lukt het overmorgen, maar als het niet zo is weet ik zeker dat ik de wereldbeker een keer zal win nen." Jaspers verblijft al sinds woens dag in Istanboel. Hij arriveerde naar zijn zin eigenlijk een dag te vroeg in de Turkse metropool. „Het vliegtuig voor de donderdag zat al vol." Jaspers besteedde zijn tijd evenwel nuttig. „Ik heb don derdag vijf tot zes uur getraind. Maar nu snak ik echt naar de eer ste partij. Als het goed gaat, krijg ik overigens morgen wel een zwa re dag. Drie partijen. Maar daar zit ik niet alleen mee," Sayginer is als gegadigde voor de wereldbeker afgevallen. Hij ver loor met 3-0 van de Griek Po- lichronopoulos: 15-14, 15-8, 15- 12. Istanbul. BWA World Cup finale. Kwalificaties, derde ronde: Stroobants (Bel) - De Bruin 2-0 (15-2 15-4/1,153-0,240), Van Uum - Min- tjens (Bel) 2-0 (15-6 15-5/1,000- 0,379), Habraken - Gene (Tur) 2-0 (15-9 15-13/1,363-1,047). Kwalificaties, vierde en laatste ron de: Habraken - Papalonstandino (Gri) 2-1 911-15 15-2 15-12/1,576- 1,115), Van Uum - Sakkas (Gri) 1-2 (15-14 7-15 14-15/0,818-0,997). Open iedere dag, ook week-ends van 14 tot 18 uur Lelystad (anp) - De KNVB heeft geen schuld aan het echec van Sport7. Voorzitter Gaston Sporre van FC Zwolle heeft dit vrij dag op een bijeenkomst van de City Marketing Club j «Het mislukken van Sport7 had helemaal niets te maken met datgene wat de aandeelhouders hij monde van de heer Timmer durven te beweren; niet met de eigendomsrechten of de vormen van dwaling die momenteel de KNVB in de schoenen wordt ge schoven. Het had alles te maken met het feit dat een aantal top ondernemers in dit land een be slissing heeft genomen die dom weg niet deugt," zei Sporre. Volgens Sporre, die ook in de commissie zit die een nieuw sec- 'iebestuur moet vormen, hebben de televisiebazen in Aalsmeer en Hilversum een verkeerde in schatting gemaakt van het voet- ™L „Voetbal is een sport met amusementswaarde en geen amusement zoals ze bij Sport7 dachten. Door de pretmachine van Van den Ende en De Mol wakte de kijker van de leg." He preses van Zwolle meent dat de kijkers via de afstandsbedie- ®ng hebben beslist dat de sportzender niet levensvatbaar was. „Je mag best roepen dat je 'ets nieuws gaat beginnen, maar dan is het toch vaak, heel vaak 20 dat daar op zijn minst enig nadenken aan ten grondslag ligt." »He kijker was al sinds de komst van de zwartwit-tv gewend om °P zondagavond om kwart voor zeven de voetbalbeelden te zien. De samenvattingen van de wed strijden duurden tien minuten en je wist als kijker precies dat als een ploeg na negen minuten met 1-0 achterstand stond dat ze Ids Postma in betere tijden. Vandaag rijdt de Fries niet in Assen. Of hij straks naar het EK mag is onduidelijk. Door Danny van den Broek Deersum - Ids Postma heeft gistermorgen z'n startbewijs voor het NK allround moeten inleveren. De schaatser uit de kernploeg van Henk Gemser bleek onvoldoende hersteld van de ontstekingen in bijhol tes, waardoor Postma zondag al oververmoeid terugkeerde van de World Cup in Hamar. Zijn absentie in Assen kan moge lijk grote gevolgen hebben. Op het NK worden tenslotte de startbewijzen voor het EK (9,10, 11 januari in Heerenveen) ver deeld. De Nederlands kampioen en de nummer twee zijn automa tisch geplaatst, de derde EK- man wordt door de commissie kernploegen aangewezen. Die 'aanwijsplek' blijft voorlopig open. „Eerst maar eens schaat sen en dan zullen we wel zien," zegt Jan Augustinus, lid van die commissie. „Ik speel nu even ad vocaat van de duivel hoor, maar stel dat we Postma vóór het NK al die derde startplaats gunnen. Dan kunnen alleen de nummers een en twee in Assen zich nog kwalificeren. En wat als Ritsma valt op de tien kilometer en der de wordt in het eindklassement? Moeten we dan tegen de Euro pees en wereldkampioen zeggen: sorry, maar we hebben Postma al aangewezen. Dat kan natuurlijk niet. Laat ze daarom eerst maar schaatsen." Die onzekerheid over z'n deelna me aan het EK, dat maakte het gisteren voor Postma zo moeilijk om uiteindelijk af te zien van het NK. „Die jongen wil alleen maar rijden. Maar hij moest zelf beslis sen. Wij hebben hem alleen maar geadviseerd," zegt een teleurge stelde bondscoach Henk Gemser. „En geloof me. Ik had hem er graag bij gehad in Assen. Ster ker, ik heb Postma echt nodig om die harde competitie met de con currentie aan te gaan. Maar we wilden geen enkel risico nemen. Daarom zijn we ook niet over een nacht ijs gegaan. We hebben Va- lentijn Rutgers, de bondsarts, vanuit Haarlem naar Heerenveen laten komen. Ids is een uur on derzocht. Maar uiteindelijk heeft hij het advies gekregen om niet starten." En Postma sloeg die goede raad niet in de wind. „Maar ik heb het er moeilijk mee gehad. Ik voel me al weer redelijk. Zelf achtte ik de kans dat ik niet zou starten op minder dan tien procent. In ver gelijking met afgelopen zondag was ik een stuk opgeknapt. Toen zat ik thuis. Pffffik was echt ka pot. Maar je geeft er niet snel aan toe. Ik niet tenminste. Iedereen is wel eens moe. Maar ik kreeg ook nog eens last van de bijholtes in m'n hoofd. Ontstoken. Ze zaten allemaal vol." Nog niet zo lang geleden was hij ook zo moe. Maar dat duurde een heel seizoen. Postma werd geveld door de ziekte van Pfeiffer. En zette noodgedwongen een groot kruis door jaargang '94-'95. „Maar dit had niets te maken met Pfeiffer," weet de schaatser. „Dat krijg je maar een keer. Net als de mazelen." Assen. Loting NK schaatsen. Vrouwen, 500 meter, le rit: Ten Hoor - Elke Zijlstra, 2e rit: Koomen - Wijsman, 3e rit: Van Slochteren - Vis, 4e rit: De Loor - Oosting, 5e rit: Groenewold - Carla Zijlstra, 6e rit: Zee - 't Hart, 7e rit: Thomas - De Jong. 3000 meter, le rit: Van Slochteren - Ten Hoor, 2e rit: Elke Zijlstra - Koomen, 3e rit: Wijsman - Vis, 4e rit: De Jong - Oosting, 5e rit: Carla Zijl stra - De Loor, 6e rit: Zee - Thomas, 7e rit: 't Hart - Groenewold. Mannen, 500 meter, le rit: Van Fa- lier - Berkhout, 2e rit: De Jager - Ro- hling, 3e rit: De Rijke - Van der Gun, 4e rit: Vuurens - Heideman, 5e rit: Klein Hesselink - Mijsters, 6e rit: Buitelaar - Beulenkamp, 7e rit: De Wit - Kluin, 8e rit: Zandstra - Uyt- dehaage, 9e rit: Straathof - De Jong, 10e rit: Ritsma - Hersman, 11e rit: Romme - Vreugdenhil, 12e rit: Nij- boer - Verheijen. 5000 meter, le rit: Kluin - Buitelaar, 2e rit: Mijsters - Van der Gun, 3e rit: De Rijke - Beulenkamp, 4e rit: Ro tding - De Wit, 5e rit: De Jager - Klein Hesselink, 6e rit: Berkhout - Van Falier, 7e rit: Heideman - Vuur ens, 8e rit: De Jong - Hersman, 9e rit: Nijboer - Straathof, 10e rit: Vreug denhil - Ritsma, 11e rit: Romme - Uytdehaage, 12e rit: Zandstra - Ver heijen. nog één minuut de tijd hadden om er wat aan te doen. Bij Sport7 duurde de wedstrijden soms tien, dan weer twintig mi nuten." De formatiecommissie in het be taalde voetbal gaat begin janua ri op zoek naar kandidaten voor een nieuw bestuur. De samen stelling van de commissie werd deze week vrijwel afgerond. In de commissie zitten vier regio voorzitters: Pickée (Roda JC), Peek (NAC), Nieuwdorp (Go Ahead Eagles) en Sporre (FC Zwolle). Namens de spelersvak- bond CSR zal Theo van Segge- len erin plaatsnemen. Voorts stemde Peter Vogelzang, direc teur betaald voetbal, toe zitting te nenem. KNVB-voorzitter Jeu Sprengers wordt adviseur. De regiovoorzitters hebben bij de drie grote clubs Ajax, Feye noord en PSV het verzoek inge diend één afgevaardigde na mens de drie clubs mee te laten praten, of anders Pickée van Ro da JC mandaat te verstrekken namens de clubs te laten spre ken. „Wij hebben de topclubs geïnviteerd mee te denken," al dus woordvoerder Sporre. De formatiecommissie heeft een blanco cheque. „De sleutel woorden zijn kwaliteit en rust," aldus Sporre. „Wij gaan niet ons huiswerk over doen, maar we staan open voor nieuwe ontwik kelingen. Over de personele in vulling hebben wij nog niet van gedachten gewisseld. Dat komt ter sprake op onze eerste ses sie. Van onze verslaggever Amsterdam - De winterstop, Ajax hunkert er naar. Want ook de topper tegen PSV van morgen moet met een zwaar gehavende selectie worden af gewerkt. Danny Blind, Wins ton Bogarde, John Veldman, Peter Hoekstra, Richard Wit- schge en Dani zijn allen niet fit genoeg om te spelen. Bui ten dit zestal is bovendien Ar nold Scholten geschorst. Ajax-trainer Louis van Gaal haalde wegens de personele nood de pas achttienjarige Kofi Men- sah bij de selectie van het eerste, net als hij eerder al deed met Splinter, Melchiot en Willems. Voor Marcio Santos is de komst van Mensah alweer een nieuwe tik, want de speler van het twee de is ook al een centrale verdedi ger. Santos hult zich sinds hij te gen Grasshoppers naar de tribu ne werd verwezen in een woe dend stilzwijgen. Dat hij weg wil is duidelijk. Afgelopen dagen zou het Duitse HSV belangstelling voor de Braziliaan hebben ge toond, maar bij Ajax weet men officieel van niets. Ook de trans fer van de Rus Andrej Demtsjen- ko naar Sportling Lissabon is nog niet verder gevorderd dan het ge ruchtencircuit. Hoewel Ajax slechts de nummer zes van Nederland is, en een straatlengte achterstand op PSV en Feyenoord heeft, is de belang stelling voor de topper overwel digend. De Arena is volledig uit verkocht en maar liefst zes bui tenlandse tv-stations zenden de Nederlandse 'topper' recht streeks uit. Daaronder het Duitse Sat-1, het Franse Canal-plus en ESPN. PSV-trainer Dick Advocaat heeft minder problemen. Alleen Emest Faber blijft achter in de 'licht stad'. De PSV-verdediger raakte gisteren geblesseerd aan zijn 'goede' enkel. Faber was net her steld van een zware blessure aan zijn 'slechte' enkel. Philip Cocu en René Eijkelkamp zijn fit ge noeg om naar Amsterdam af te reizen. Londen (rtr) - De traditionele mix van solide verdediging en wervelende aanval staat niet langer garant voor suc ces in het Engelse voetbal. De clubs in de Premier League voegen er een nieuw ingre diënt aan toe: de gang naar de beurs. Manchester United dient als voorbeeld in Engeland en het Eu ropese vasteland. De meest winstgevende club in de Premier League ging in 1991 naar de beurs. Sindsdien groeide de landskampioen tot één van de 250 grootste bedrijven in Enge land met een marktwaarde van ruim één miljard gulden. De mer chandising levert United jaar lijks evenveel op als de recettes. De Premier League is het model dat Ajax, Feyenoord en PSV in Nederland nastreven. Een NV onafhankelijk van de voetbal bond met eigen tv-inkomsten en financieel sterke voetbalbedrij- ven. De beursgang van Manches ter werd al gevolgd door Totten- ham Hotspur en Leeds. New castle United, Sunderland en Southampton staan op het punt dezelfde stap te doen, De Premier League heeft een enorme aantrekkingskracht. De toeschouwersaantallen stegen sedert de invoering in 1992 met 30 procent, het vandalisme nam bijna evenredig af. En de telev isie investeerde astronomische bedragen. BSkyB tekende in juni een nieuw contract voor vier jaar, tot medio 2001, dat de clubs bijna twee miljard oplevert. Media-experts voorspellen dat clubs als Manchester en New castle hun televisie-opbrengsten in het volgende seizoen zullen zien stijgen tot ongeveer 30 mil joen gulden. Een relatief kleine club als Sunderland, dat vorig seizoen naar de Premier League promoveerde, zal meer dan het tienvoudige gaan verdienen met acht a negen miljoen gulden per seizoen. Beursanalisten verwachten dat binnen drie jaar 20 van de 44 clubs uit de Premier League en Division One de stap naar de aandelenmarkt zullen zetten. Sunderland dat kort na de kerst dagen op de beurs verschijnt, verwacht aan de aaandelen- emissie 25 miljoen gulden over te houden. Geld dat besteed zal worden aan de finishing-touch van een nieuw stadion met gro tere capaciteit (42.000), aflos sing van schulden en aantrekken van nieuwe spelers, BSkyB gaat in de toekomst alle wedstrijden uit de Premier Lea gue live per pay-per-view uit zenden. Analisten hebben uitge rekend dat de topclubs daaraan 250 miljoen gulden per jaar kun nen verdienen. „Manchester United kan op 2,5 miljoen gul den per wedstrijd rekenen," zegt Alon Buil, adviseur van voetbal clubs die naar de beurs willen. „Dat is 100 miljoen per seizoen, alleen uit de competitie. Als je daar de FA Cup bijtelt en de in komsten uit de Europese beker wedstrijden kom je momenteel uit op ongeveer 160, 170 miljoen gulden. Maar de markt heeft groei-potentie. Vooral als de wedstrijden verkocht worden op het Europese vasteland en in de Verenigde Staten. Dan zit je al snel rond de 250 miljoen gul den." Buil voorspelt dat de grote voet balclubs na de invoering van pay-per-view buitengewoon aantrekkelijk worden voor mul tinationals. „Dat wordt de vol gende fase: multinationals die de grote voetbalbedrijven overne men." Zeist (anp) - De KNVB adviseert clubs voorlopig geen con tracten af te sluiten voor uitbating van de rechten van pay- per-view. De bond laat NAC in een brief weten dat er nog geen duidelijkheid bestaat over wie kan beschikken over deze rechten. NAC sloot kortgeleden als eerste betaald-voetbalorganisatie een verbintenis af voor de verkoop van de pay-per-view rechten. De KNVB meent echter dat het in de lijn van de besluitvorming van de algemene vergadering betaald voetbal voor de hand ligt dat de thuisspelende club deze vorm van uitzending van live/integrale wedstrijden zou kunnen uitbaten. De vergadering moet zich daarnaast nog buigen over de wijze van verdeling van de inkomsten uit pay-per-view, zo stelt de KNVB vast. Bovendien moet er bij verlening van toestemming van pay- per-view uitzending rekening worden gehouden met de belangen van de overige clubs en de sectie amateurvoetbal. De KNVB heeft aan alle clubs een kopie van de brief aan NAC Becker wil Duitsland verlaten Bonn - Boris Becker wil Duitsland verlaten. Hij wordt regelma tig bedreigd met de kidnapping van zijn 3-jarige zoon Noah en zijn vrouw Barbara wordt gediscrimineerd vanwege haar zwar te huidskleur. Dat zegt de tennisser in een televisie-interview dat zondag wordt uitgezonden. Becker vertelt dat zijn zoon en vrouw dag en nacht worden bewaakt en dat zijn huis in München onder voort durende politie-surveillance staat. „Mijn zoon," weet Becker zeker, „zal niet in Duitsland naar school gaan," Zijn vrouw is met grote regelmaat slachtoffer van discriminatie. „Ik maak in Duitsland dingen mee die ik niet voor mogelijk hou. In een hotel weigert een baliebediende haar de sleutel van onze kamer te geven omdat hij niet gelooft dat zij mijn vrouw is." Alphand beste afdaler Val Gardena - Luc Alphand heeft vrijdag de wereldbekerafda ling in het Italiaanse ski-oord Val Gardena gewonnen. De Fransman, de afgelopen twee seizoenen al de beste in deze disci pline, was met een tijd van 1.53,10 de Noor Atle Skaardal en de Italiaan Kristian Ghedina te snel af. De tot dusver oppermach tige Oostenrijkers werden afgetroefd. Werner Franz eindigde als zevende. Val Gardena. Wereldbeker afdaling. 1. Alphand (Fra) 1.53,10, 2. Skaardal (Noo) 1.53,25, 3. Ghedina (Ita) 1.53,30, 4. Vitalini (Ita) 1.53,34, 5. Duvillard (Fra) 1.53,48, 6. Cavegn (Zwi) 1.53,76, 7. Franz (Oos) 1.53,88, 8. Fritz Strobl (Oos) 1.53,93, 9. Knaus (Oos) 1.53,99, 10. Perathoner (Ita) 1.54,00. Stand WB algemeen: 1. Knaus 326 punten, 2. Sykora (Oos) 282, 2. Aam- odt (Noo) 260. Stand WB afdaling: 1. Alphand 140, 2. Fritz Strobl 132, 3. Franz 116. Piancavallo. Wereldbeker freestyle, springen, mannen: 1. Chojnacki (VSt) 220,3, 2. Foucras (Fra) 211,92, 3. Ferrario (VSt) 208,71, 4. Boet (Oek) 204,5, 5. Climonet (Fra) 202,42. Stand WB: 1. Fou cras 292, 2. Bergoust (VSt) 240, 3. Ferrario 216. Blackbox in Grand-Prixbolides Parijs - De Formule 1-wagens zullen komend Grand-Prixsei- zoen worden uitgerust met een blackbox, vergelijkbaar met de datarecorders die in vliegtuigen de vluchtgegevens vastleggen. De internationale automobielfederatie (FIA) heeft dat vrijdag bekendgemaakt. Het systeem moet informatie opleveren over de gebeurtenissen bij en net voor een crash. De FIA denkt dat de invoering van een blackbox de veiligheid in de Formule 1 uiteindelijk ten goede zal komen. Bovendien zijn langdurige en schimmige onderzoeken, zoals dat naar het onge luk dat Ayrton Senna het leven kostte, in de toekomst uitgeslo ten. Acht Nederlanders in Duitse competitie Hamburg - Acht Nederlandse tennissers nemen volgend jaar deel aan de Duitse Tennis-Bundesliga. Het achttal krijgt in de competitie gezelschap van twee spelers uit de top tien van de wereldranglijst: de Duitser Boris Becker en de Zweed Thomas Enqvist. Paul Haarhuis en Sjeng Schalken komen uit voor Blau-Weiss Halle. Jacco Eltingh gaat spelen voor OTHC Oberhausen. Sinds het Bosman-arrest mogen de clubs minstens drie buitenlanders opstellen. Andere spelers van buiten Duitsland zijn afkomstig uit Spanje, Zweden en Oostenrijk. In totaal komen 71 van 166 deelnemers uit het buitenland. Middlesbrough: ziek, zwak en misselijk Blackburn - De competitiewedstrijd in de Engelse premier lea gue tussen Blackburn Rovers en Middlesbrough gaat vandaag niet door. De bezoekers kunnen geen elftal op de been brengen. 'Boro' is ziek, zwak en misselijk. Trainer Bryan Robson deelde vrijdag mee dat liefst 23 spelers uit zijn selectie op doktersadvies thuis moesten blijven. Hij tel de zeven griepgevallen en liefst zestien geblesseerden. Tot over maat van ramp was er nog een speler geschorst ook. En die was wel fit. I Betis Sevilla heeft 500 miljoen peseta's, 6,5 miljoen gulden, over voor Michael Reiziger. De Spaanse club wil de verdediger van het Nederlands elftal voor 15 januari overnemen van AC Milan. Bij Betis wordt Reiziger, die bij AC Milan vaker op de bank zit dan in het veld staat, in dat geval herenigd met zijn oude ploegmakker Finidi. Betis had ook interesse in Jari Uitma nen. Het zag echter na bestudering van de medische dossiers over de rechter knie af van de Finse speler. De geroutineerde verdediger Ruud Heus van AZ is zeker zes weken uitgeschakeld. De 35-jarige ex-Feyenoorder scheurde donderdagavond bij de training in Alkmaar een knieband. Heus was net op de weg terug na een blessureperiode. Op 8 december viel hij in tijdens de wedstrijd van AZ tegen Ajax (1-1). Hij hoopte zondag in de uitwedstrijd tegen FC Twente weer in de basis te staan. New Delhi. Indira Gandhi Gold Cup vrouwen. China - India 2-1 (1-1). 13. Chen Hui 1-0, 23. Thakran 1-1, 62. Chen Hui 2-1. Groningen. Koop Tjuchem-toer- nooi, tweede ronde: Van Wely (ned) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Short (Eng) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Hodgson (Eng) 1-0, Sokolov (Bos) - Onits- joek (Oek) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Akopian (Arm) 1-0, Sjirov (Spa) - Timman (Ned) 0-1. Stand: 1. Timman en Van Wely 2, 3. Short, Svidler 1 1/2, 5. Gel fand, Leko, Onitsjoek, Sokolov 1, 9. Akopian, Kortsjnoi 1/2, 11. Hodgson, Sjirov 0. Eredivisie. WILLEM II - FC UTRECHT 3-0 (2-0). 27. Konterman 1-0, 31. Konterman 2-0, 54. Heering 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 9950. Gele kaart: Schenning en Feskens (Willem II). WILLEM II: Van Fessem; Prom- mayon, Hyypia, Feskens en Schenning; Galasék, Konterman en Van Hintum; Heering (80. Loeffen), De Gier (88. Sanou) en Kolkka (88. Van den Berg). FC UTRECHT: Ponk; Polfliet (37. Van Nieuwkerk), Van Burik, Van der Net en Asmus; De Jong, Rob- bemond en Hernandez; Boessat- ta, Visser en Mols. Eerste divisie. FC ZWOLLE - EMMEN 3-2 (2- 0). 12. Ristila 1-0, 39. Ristila 2-0, 55. Reijnders 3-0, 83. Van Oost rum 3-1, 90. Boekweg 3-2 (e.d.). Scheidsrechter: Inia. Toeschou wers: 4750. Gele kaart: Van der Haar, Kromheer, De Waal (Zwol le), Uneken, Van Raalte (Em- men). Res le div B: TOP Oss 2 - RBC 2 2-2. België: Harelbeke-Brugge 2-0. Stand aan kop: Brugge 18-37, Moeskroen 17-35, Harelbeke 18- 33.

de Stem | 1996 | | pagina 13