Terneuzen is rode lantaarn beu M)e weg is lang en er is altijd wel iets nieuws' 0 cc Winnaars wielerklassement gehuldigd Nieuwe opzet voor Kerst-tennistoernooi in Racketcentrum Rob Bar el naar WK mountainbiken Hulst Zondag belangrijke inhaalwedstrijd in en tegen Roosendaal DE STEM SPORT ZEELAND F R E QUENTIE: I SPORTNIEUWS KORT ORTNIEUWS KORT SPORTPRIJSVRAGEN VOETBAL VOETBAL Titelstrijd paarden en pony's in Axel Mare Nostrum lonkt met kwart miljoen TENNIS Organisatie verwacht spektakel Gertjan Fieret blij met nationale titel Okinawa kubujutsu VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 B2 ADVERTENTIE) INSUfoJSNT ETJ :.8 St. Willebrord FM 105.8 L8 Sprundel FM 105.8 1.8 Terheijden FM 102.8 i.8 Teteringen FM 102.8 L8 Ulvenhout FM 102.8 .8 Wagenberg FM 102.8 .8 Wemhout FM 105.8 .8 Zegge FM 105.5 .8 Zevenbergen FM 105.8 .8 Zevenbergschenhoek FM 105.8 5.8 Zundert FM 105.8 Hulsterloo-lopen in Nieuw Namen Nieuw Namen - In nieuw Namen staat zaterdag 21 december de ze vende loop van het Van Strien Runners-criterium op de kalender. De jeugd opent de loopmiddag om 14.45 uur met als afstanden een 500 of 2000 meter. Om 15.00 uur wordt het startschot gelost voor de overige afstanden bestaande uit een vier, zes en 12,5 kilometer. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in de kantine van de W Hulsterloo. De organisatie is in handen van W Hulsterloo in sa menwerking met de Stichting Sportpromotie Zeeuws Vlaanderen en SV Aloy. Kolijn blijft bij Vogelwaarde Vogelwaarde - Voetbalvereniging Vogelwaarde heeft het contract met de huidige trainer Jan Kolijn verlengd. De overeenkomst bij de zondagvierdeklasser geldt voor een jaar. Tweede wedstrijd Indoor Vlaanderen Axel - In manege Magrette bij Axel wordt zaterdag 21 december door de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent de tweede wedstrijd gehouden van de springcompetitie Indoor Vlaanderen. Men kan zo'n tachtig starts verwachten in manege Magrette over een klassiek parcours, daarna een progressief en een parcours op tijd. Parcoursontwerper is Bram Schilleman uit Biervliet. De wed strijden beginnen om 14.00 uur met de pony's, de paarden starten om 15.30 uur. ZSC klopt Outokmnpu Axel - In het Axelse rayonvoetbal heeft ZSC zich uit de onderste regionen losgemaakt door met 0-4 van Outokumpu te winnen. Voor dit succes tekenden Egbert Paardekoper, Nicky Meesen en Peter Boone (2x). Maradonna jr was en bleef leider door Ratjetoe met 4-7 te kloppen. Overige uitslagen: Disco Love-Gemeente 5-4, Primus/Pluym-Marine Ser vice 4-2, Engelhard-V-Deco/La Chouette 3-6, Gemeentehuis/V an Waes- Den Doelder 2-3. Stand: Maradonna jr 12-34, V-Deco/La Chouette 12-32, Cysouw/Roeland 12-27, Disco Love 12-26, Ratjetoe 13-24, Marine Service 12-21, Engelhard 12-19, Primus/Pluym 12-16, Gemeentehuis/Van Waes 12-13, ZSC 12-12, Gemeente 1-10, Outokumpu 11-6, De Lindenhof 11-4, Broomchemie 11-3. In het hoofdkantoor van De Stem in Breda werden gisteravond op feestelijke wijze de prijzen van het Stem-wielerklassement uitgereikt. De meest regelmatige coureurs van Zeeland werden door TVM-prof Tristan Hoffman in de bloemen ge zet. De prijswinnaars op een rijtje. Staand: vl.n.r.: Walter van Overbeeke (gedeeld der de junioren), Peter Markusse (gedeeld derde junioren), Peter Mol (winnaar elite), Dennis Mesu (tweede elite), Frangois Franse (derde elite) en Tristan Hoffman. Knielend v.l.n.r.: Dennis de Dreu (winnaar junioren), Ferry Koen (tweede junio ren), Richard Slabbekoorn (winnaar nieuwelingen) en Evert Doedee (tweede nieu welingen). foto de stem/johan van gurp AG 20 DECEMBER 1996 Bi Ivan WK indoor hoeft deze winter niet op jacht naar H- I:; de Koninklijke Nederlandse Atletiek Kjtechnisch directeur Bert Paauw van de gen dat ze op grond van haar tweede e EK indoor '96 in Stockholm zeker is ddkampioenschappen, die van 7 tot en Higehouden. joligan' H recht heeft een voetbalvandaal wegens lordeeld tot tien maanden cel, waarvan H ien mag de man na het uitzitten van de H i wedstrijden van Ajax bijwonen. Hij H i alle duels van de Amsterdamse club H zich voor en na de wedstrijden niet in Heven. Het vonnis is gelijk aan de eis van I supporter, de 23-jarige Almeloër M.L. Mmvang van de wedstrijd FC Utrecht- ■ftrechtse agente in burger knock-out. Hb vrouw op een aantal plaatsen gebro- Blnoet de man, die tijdens het incident H n schadevergoeding betalen. git kopman van de kernploeg van bonds- vooravond van het NK allround in As- Hchaatser uit Deersum kampt door een Ht verschijnselen van oververmoeidheid. I-man nieuwe functie Ke Nederlandse Atletiek Unie heeft Bob ■fulltime coördinator van het project I bondscoördinator wegatletiek, maar d enkele maanden geleden grote com- eten, die vond dat hij niet de geschikte olgens de KNAU ging het daarbij om viin Seles af 1 Hamburg heeft donderdag de schade swezen. De tennisspeelster had 27 mil- rganisatoren van het tennistoernooi in april 1993 door een gestoorde fan met i Als gevolg daarvan verscheen ze 27 lerband op de tennisbaan. De Ameri- op gederfde inkomsten aan prijzen-, ar Minardi Katayama blijft in de Formule 1 actief, een contract bij Minardi getekend. Ka le 33-jarige Aziaat kwam sinds 1993 uit plaatsmaken voor Jos Verstappen, sardi komend seizoen voor verrassingen inlangs een lange-termijnplanning be ring van de prestaties leiden, nieuwe usief contract met motorfabrikant Hart di wordt half januari gepresenteerd. De nog onbekend. (Hon) 1-0, Akopian (Arm) - Sokolov (Bols) 14-14, Onistsjoek (oek) - Svid- ler (Rus) 1/2-1/2, Hodgson (Eng) - Short (Eng) 0-1, Gelfand (Wru) - Kortsjnoi (Zwi) l/-lA. irkije fje8- lië 8- eerd, Gold Rus- Fis- Fun- odri- ryO- Hou- San- Ned) John 1,49, .Mc- miro us) - (Oek) Nederlandse midweeklotto 5IA: 2 -6-7-11-19-40. Reservegetal: 17. Cijferspel 5IA: 6 4 3 9 2 4. Mid-Iotto 5 IA: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 50.000,00; derde prijs: 163 winnaars, 1000,00; vierde prijs: 279 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 5425 winnaars, 25,00; zesde prijs; 5932 winnaars, 10,00; zevende prijs: 64.200 winnaars, 5,00. Cijferspel 51A: zes cijfers: geen winnaar; vijf cijfers: 1 winnaar; vier cijfers: 32 winnaars; drie cij fers: 219 winnaars; twee cijfers: 2254 winnaars. Speelschema achtste finales KN- VB-beker: 6 februari: De Graaf schap - Roda JC; 7 februari: FC Zwolle - Volendam; 8 februari: Heracles - Helmond Sport, FC Twente - Vitesse, Heerenveen - NEC; 9 februari: Feyenoord - RKC; 12 februari: PSV - AZ, Wil lem II - FC Groningen. EERSTE DIVISIE TOP OSS - HELMOND SPORT 1- 0 (1-0). 41. De Wijs 1-0. Scheids rechter: Helmstrijd. Toeschou wers: 1500. Gele kaarten: Van Roosmalen (TOP), Van Es (Hel mond Sport). Frankrijk, competitie: Bastia - Bordeaux 3-1. Manaus, oefenwedstrijd: Brazilië - Bosnië 1-0 (0-0). 67. Ronaldo 1-0. Toeschouwers: 20.000. i/in onze sportmedewerker bel - Het komende weekein de staat wat het amateurvoet- dal betreft in het teken van in- taalduels en bekerwedstrij den. Met het ingaan van de winterstop betekent dat voor ïerrieuzen dat het nog steeds inhet bezit is van de rode lan taarn. Terneuzen moet hier zondag vanaf zien te geraken bij Roosendaal. Hoofdklasser Hoek verkast een dag eerder aaar SSV'65 voor een beker- ontmoeting en HW'24 ont vangt zondag' Zierikzee voor de beker. lemeuzen kwam zondag met een reeks invallers binnen de lijnen inging bij Longa met 3-1 de boot in. Zondag wacht Terneuzen op nieuw een wedstrijd waarin het de eerste zege van dit seizoen zou moeten pakken. Verliezen van het hoog geklasseerde Roosend aal, hetgeen volgens de stand op de ranglijst vrijwel zeker is, bete kent dat de rol van hekkensluiter bij Terneuzen blijft. Onder regie van trainer Eddy van der Hooft zou dit bij Terneuzen best eens tot een versnelde verjon ging kunnen leiden. Zeker nu de geruchtenstroom doet vermoeden dat diverse Terneuzenaren hun heil elders gaan zoeken. Kortom, een zege zou Terneuzen niet scha den en een goed uitgangspunt vor men voor een fikse discussie tij dens de winterstop. Een stille pe riode waarin de rood-zwarten hard zullen moeten werken om de waterkans om tweedeklasser te blijven levend te houden. Want, zo bewees de eerste competitiehelft, met de groep die tot nu toe het heft in handen had, lukte het niet. Een loodzware taak dus voor Eddy van der Hooft. Hij is zich daar terdege van bewust, maar leeft gelukkig nog in een roes van optimisme. In de derde klasse A is zondag het duel Middelburg-Patrijzen een leuke derby. Een klasse lager mag IJzendijke zich bewijzen in Sluis kil. De IJzendijkenaren beginnen zich stevig op te werken en moeten in staat worden geacht Sluiskil goed partij te geven. Temeer daar de Sluiskillenaren de droom over het winnen van de titel kunnen vergeten. HW'24 is simpelweg superieur en kan tijdens de naderende feestdagen alvast eens van de champagne proeven. Luctor'88- STEEN is een vierpuntenduel waarin STEEN zich in de mid denmoot kan spelen en daarmee een stevige streep trekt over de matige competitiestart. De trai nerswissel lijkt hier vruchten af te werpen. Op zich niet zo ver wonderlijk. STEEN had en heeft spelers die gemakkelijk de vierde klasse aan moeten kunnen. Voor zitter Jan Pleunis en zijn mannen hadden dat goed in de gaten. Wat de zesde ronde van de strijd om de KNVB-districtsbeker be treft moet Hoek zaterdag in staat worden geacht het leuk voetbal lende SSV'65 te verslaan. „Zo zou het moeten zijn," weet Paul Bom, twee keer winnaar van de Zilveren Stern-schoen en spits bij de gastheren. Bom weet als geen ander dat Hoek normaal gespro ken sterker is dat zijn club. De 5- 2-zege onlangs in een oefenpartij gaf dat al aan. Geheel kansloos acht de Goese postbode zijn team echter niet. Hierover zegt hij: „Wat extra mo tivatie kan ons op weg helpen als Hoek met de gedachte speelt maar tegen een tweedeklassertje te spelen." Hóek dus favoriet, als het erin slaagt een hoog tempo te handhaven. Want dat is een wa pen waar het bij de Goesenaren aan ontbreekt. Een dag later mag HVV'24 van het derdeklasserschap proeven. Zierikzee is nog altijd derdeklas ser, maar heeft er de rol van rode lantaarndrager. Voor een HW'24 op dreef - ook zonder spelers als Dennis Rietjens en Lucas van de Voorde - moet het ogenschijnlijk geen probleem zijn de mannen uit Schouwen-Duiveland uit te scha kelen. Trainer Ko Stoutjedijk wil niets anders. Zijn wil om te winnen is daarvoor te groot. Trouwens, met het kleiner worden van het aantal mededingers naar de hoofdprijs worden de duels ook interessan ter. HW'24-Hoek bijvoorbeeld zou best eens in de volgende ron de op de rol kunnen staan. Dat Hoek zaterdag in stilte hoopt op wat schorsingen is bekend. Geertjan de Smet en Jos Kayser zouden daardoor geen competi tieduel moeten missen. Franky Standaert zit zijn laatste duel verplicht toekijken uit en Leo Kayser is nog geblesseerd. PROGRAMMA ZATERDAG 21 DECEMBER Hoofdklasse A: ASWH-Veere, Rijns- burgse Boys-Achilles Veen. Tweede klasse E: Rillandia-Dauwen- daele. Derde klasse A: SKNWK-Wemeldin- ge- Districtsbeker Zuid I, zesde ronde: SSV'65-Hoek. ZONDAG 22 DECEMBER Tweede klasse E: Longa-Terheijden, RKTW-Dongen (restant), NOAD- Goes, Roosendaal-Terneuzen. Derde klasse A: Middelburg-Patrij zen, Beek Vooruit-KCS, VC Vlissin- gen-Sprundel. Vierde klasse A: Domburg-Walche- ren, Sluiskil-IJzendijke, Luctor'88- STEEN. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Com Boys, Robur-Clinge, Aardenburg- Hontenisse, Oostburg-Lewedorpse Boys, Benesse-Zeelandia, Sluis-Hul- sterloo. Zesde klase A: Ouwerkerk-Zonne- maire, Volharding-Kwadendamme, Groede-Jong Ambon. Zesde klasse B: Vosmeer-RLA, FC Moerstraeten-Rimboe, Val Aan-SC Welberg, WW'67-SD0'63. Districtsbeker Zuid 1, Zesde ronde: HVy'24-Zierikzee. Van onze paardensport- medewerker Kapelle - Tijdens de leden raadsvergadering van de Pro- vinciale Bond voor Zeeland van de landelijke rij verenigingen en ponyclubs, waren van de twaalf agendapunten er vier zeer be langrijk. Dat waren de samenstelling van de outdoorkalender, de kandi daatstelling voor het voorzitter schap van de provinciale bond, de vacature algemeen bestuurs lid van de KNF (Koninklijke Nederlandse Federatie van lan delijke rijverenigingen en pony- clubs en de problematiek 'star ten over de grenzen', met name inde Zeeuws-Vlaanderen. De bespreking van de outdoor kalender ging in sneltreinvaart. Opvallend was dat De Haring- raiters in het groene seizoen geen concours meer houden en dat de provinciale kampioen schappen voor paarden en po ny's door de ruitersportvereni ging Axel worden georgani seerd. Dit ter gelegenheid van de vie ring van het 60-jarig bestaan van de landelijke rijvereniging De Oranjeruiters en het 35-jarig bestaan van de ponyclub De Kleppertjes. Beide zijn de oud ste verenigingen van de provin cie. Er staan 46 concoursen op de outdoorkalender, inclusief de nationale kampioenschappen van de KNF. Voorzitter Anton Hanse, die als vanouds de vergadering met strakke teugel leidde, maakte wel in snelle draf bekend hij in maart 1997 statutair aftredend is en dus niet meer herkiesbaar. Voor deze functie waren er aan vankelijk zeven kandidaten, maar na een voorbespreking met de vertrouwenscommissie ble ven er vier over. levens evenredig verdeeld oer de vier kringen. Dat zijn Paul Burm uit Kapellebrug, Leon Phernambucq uit Kwadendam- me, Huibert Knook uit Fijnaart en Hans Leynse uit Gapinge. Voor de vacature hoofdbe stuurslid van de KNF is voorge dragen mr. Bram Cambier uit Axel. Hij is geen onbekende, want hij tót al zitting in de juridische beroepencommissie. Het agendapunt over de proble matiek starten over de grenzen, met name in Zeeuws-Vlaande- werd uitvoering behandeld. Waar het op neer kwam, was dat bet bestuur van de provinciale bond, de ledenraad en de kring 'eeuws-Vlaanderen deze zaak volledig ondersteunen, w werden door het bestuur uit spraken gedaan zoals 'we gaan ervoor' en 'we zetten druk op de ketel'. Misschien dat er in de toekomst, «e hoofdbestuursvergadering is Pas op 15 januari, voor deze zo- Sfflaamde grensconcoursen wel wat meer ruimte komt voor grensoverschrijdende deelname, fflwel voor de Zeeuws-Vlamin gen als de Belgen. Monaco - De Mare Nostrum Tour °nkt komend jaar met bijna een 'art miljoen gulden aan prij sgeld naar de internationale *emtop. De serie wedstrijden in m?naco (24-25 mei), Barcelona I me'' en Canet-en-Roussil- n (30-31 mei) is een belangrijke graadmeter voor de internationa- toernooien. Nederlandse emsters wendden ze afgelopen Jr aan om aan de olympische li- te voldoen. Van onze tennismedewerker Terneuzen - De serviceclub Kiwanis Axel Zeeuws-Vlaanderen houdt het traditionele Kerst-tennistoernooi dit jaar in het Ter- neuzense Racketcentrum. De plannen voor het komende Kiwa- nistoernooi werden ontvouwd tijdens een persconferentie in datzelfde Racketcentrum. Er wordt gespeeld op tijd, name lijk 40 minuten zuivere speeltijd per partij. Tot zover niets nieuws onder de zon. Analoog aan de be- drijvenkampioensehappen van Kiwanis is nu ook voor het Kerst toernooi gekozen voor twee helf ten van 20 minuten per partij om het spanningselement te verhogen. „Achtergrond hiervan is dat slow- starters zodoende de mogelijkheid hebben om terug te komen in de wedstrijd. Het is wel meer werk, maar dat is het waard," zegt Van den Akker. Iedere toernooi-avond is er een verloting met leuke prij zen. Afkomstig van diverse spon sors. Traditioneel speelt ieder deelnemer voor nog geen drie tien tjes minimaal drie partijen. Er wordt getennist in dubbel- en mixedcategorieën variërend van BI tot E. De opbrengst van het Kerst-toernooi van Kiwanis gaat naar een viertal projecten: scou ting Kloosterzande, Koninklijke Reddingsmaatschappij, 'Redt de basiliek Hulst' en de band voor verstandelijk gehandicapten Axe- lerando. Eerder hield Kiwanis in 1996 de 'Jazz at Key-avond' en het bovengenoemde Zeeuws-Vlaamse bedrijvenkampioenschap. Met de opbrengst van het Kerst-tennis toernooi erbij heeft Kiwanis een kleine 40 mille vergaard voor de vier goede doelen. Het toernooi wordt gespeeld van zaterdag 21 december tot en met zondag 29 december. Voorheen vond het evenement plaats in De Vlaanderenhal (Sas van Gent) en daarna in de Adorhal in De Braak man. Wegens de centralere ligging maar ook door de onzekere toe komst van het Adorcomplex wordt uitgeweken naar Terneuzen. Dit houdt in dat het het gewone Kerst-tennistoernooi van het Ter- neuzense Racketcentrum en het Kiwanis-tennistoernooi zijn sa mengesmolten. Twee Kerst-toer nooien achter elkaar in dezelfde hal zou namelijk wat te veel van het goede zijn. „Eigenlijk is er meer sprake van een overname dan van een fusie," lacht Leo Rei- narz. Hij is voorzitter van de ten- niscommissie van Kiwanis. Deze commissie hoopt samen met wed strijdleider Hans van den Akker het uit zijn jasje gegroeide tennis- evenement van Kiwanis in goede banen te leiden. De commissie be staat voorts uit Bram Stoffels, Ro land de la Ruelle, Gerard de Groot en Ton Slijk. Het Kiwanis-evene- ment is deze keer goed voor een re cordaantal inschrijvingen van 400 en een dito aantal partijen, afkom stig van bijna 300 deelnemers. Van onze verslaggever Hulst - De inschrijvingen voor het wereldkampioenschap veld rijden en mountainbiken, dat op zondag 5 januari op een omloop van circa 4500 meter wordt verreden, beginnen binnen te lopen. Onder de deelnemers bij het on derdeel mountainbiken is in elk geval Rob Barel uit Overberg. Ba- rel is veelvuldig winnaar van de bekende triatlon van Nice en te vens is Barel Europees kampioen lange afstanden. De contacten met Barel zijn gelegd door Hulstenaar Peter Picavet. Het parcours werd vorige week bekeken en goedgekeurd door de gemeente Hulst. De eerste WK- gangers reden er al hun eerste trainingsrondjes. Peter Picavet doet ook promotio neel werk voor dit kampioenschap bij de grote run-bike-runwedstrij den in België. Het afgelopen week end was hij present in Brussel en ook daar reageerden diverse deel nemers positief op dit kampioen schap. Naast de belangstelling van de zij de van de deelnemers komt in elk geval ook de Belgische regionale televisiezender Kanaal 3 naar Hulst. De Zeeuws-Vlaamse Telev- isie/AVS is inmiddels ook bena derd. De finish ligt in de Poorterslaan en de start vindt plaats aan de Akker- winde. Minstens één vipbus staat klaar om gasten te ontvangen. Op zondag 5 januari worden de renners ondergebracht in de voor malige Rietvlietschool aan de Gil- destraat in Hulst. Daar is de per manence gevestigd. De wedstrij den in Hulst zijn een grensover schrijdende samenwerking tussen de Zeeuws-Vlaamse trimbond en de Belgische Vrije Liefhebbers Bond. Bij de mountainbikers, die om 15.30 uur van start gaan voor de regenboogtruien (boven en onder de 40 jaar), zitten een aantal regio nale favorieten. Bij de veteranen kan Peter Picavet hoge ogen gooien en mogelijk kan hij plaats nemen op het ereschavot. Jongene- len uit Bosschenhoofd stak met kop en schouders boven de rest uit in de KNWU-eompetitie. Maar de Nederlandse inbreng moet reke nen op sterke tegenstand van de Belgen en hoogstwaarschijnlijk een Engelse afvaardiging. Bij de echte veldrijders kunnen Berkenbosch, Van der Meulen, Vereecken, Van der Velde, Lens- sens en Paridean een gooi doen naar de regenboogtrui. Daarnaast zijn er nog kampioenschappen C, D en E op sterkte van renners bo ven en onder de 40 jaar. De recreanten boven de 40 jaar C, D en E gaan om 13.30 uur van start voor een wedstrijd over 40 minu ten. De jongere garde vertrekt in dit kampioenschap om 14.30 uur. Zij gaan samen op pad met de veldrijden onder de 40 jaar die strijden voor de regenboogtrui. Het grootst aantal vertrekkers wordt verwacht bij de mountain- bikers-elites, recreanten en trim mers. Ook cyclosportieven kunnen hieraan mee doen. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur. Door Rinus Verberkmoes Axel - „Ik had er wat te verliezen en te winnen," blikt Gertjan Fieret te rug op de nationale kampioenschap pen kubujutsu in Utrecht. Een titel gevecht waarin de Terneuzenaar in dividueel winnaar werd in het Kata en samen met zijn maatje Raoul Ver schoor uit Breskens derde werd in het Kumite. „Ik ben er blij mee. De tegenstand was groter dan vorig jaar," zegt de 21-jarige nog nagenie tende Terneuzenaar. De titelstrijd onder auspiciën van de stichting Okinawa kubujutsu, kende in zijn tweede uitgave iets meer deelnemers dan vorig jaar. Deden er tijdens dat de buut een 25-tal sporters mee, deze keer kwam er een vijftal meer op de mat. Voor Gertjan Fieret was de concurrentie dus iets groter en er was volgens hem meer strijd dan tijdens de eerste uitgave. In Reeuwijk werd hij toen tweede op het onderdeel Kata en kampioen in het Ku mite. Deze keer werd hij winnaar in de individuele klasse. „Mijn voorsprong was 0,9 punt en dat is vrij veel," weet de succesvolle Terneu zenaar, die terugblikt op een demonstra tie waarin hij de bewegingen bijna tot in de perfectie uitvoerde. Dat was nodig, omdat de jury zeer veel aandacht be steedde aan de houding en uitstraling en elk foutje genadeloos afstrafte met pun tenaftrek. Zijn waardering voor de totaliteit aan beweging' gewapend met de Bo (een stok van 1,82 meter) en de Sais (een metalen drietand). Attributen als ondersteuning in een ge vecht met een denkbeeldige tegenstan der, in een gracieus solistisch optreden waarin de bewegingen vloeiend in elkaar over moeten gaan. De harmonie tussen lichaam en geest, gekoppeld aan een ge weldige concentratie, was perfect. Gertjan Fieret, die inmiddels tien jaar in deze sporttak actief is en traint onder re gie van pa Dick, met af en toe een uit stapje naar een stage, zoals onlangs door de Engelsman Julian Meat in Hasselt werd verzorgd, had het allemaal in Utrecht. Voor hem dus een perfecte dag. Als voorbereiding op de titelstrijd was er dagelijks een ruim twee uur durende training. De bij Unitron in Schoondijke werkzame Gertjan Fieret zegt: „Met ku bujutsu ben je nooit klaar. De weg om al les onder controle te krijgen is erg lang en er komt steeds iets nieuws bij." Dat Gertjan Fieret min of meer ver knocht is aan het Kata, door zijn voor liefde voor het showelement dat hierbij een grote rol speelt, is bekend. Doorgaan in deze, door hem aangeduid als 'in zijn oervorm puur op zelfverdediging gerich te sporttak', is en blijft zijn motto. Voor al omdat deze vorm van vechtsport hier eigenlijk nog in zijn kinderschoenen staat. En om goed te doorgronden, wat elementaire basiskennis vereist. Gertjan Fieret erkent dat en weet dat het specta culaire, waar veel kijkers op kicken, ont breekt. „Het begrijpen van het vertoonde vergt kennis. Is die er, dan is het een machtige sport," weet de karateka van Shotokan karateclub Fieret, die de Axelaar Martin van Hove vijfde zag worden in de B-klas- se. Zelf kwam hij uit in de A-klasse. Een groep waarin hij in het Kumite, een act met twee sporters waarbij de één aanval ler is en de ander verdediger, samen met de 28-jarige Raoul Verschoor de vorig jaar behaalde titel verloor. Een derde plaats was deze keer hun deel. Toch ook een prestatie die er zijn mag. Gertjan Fieret (links) samen met zijn maat Raoul Verschoor„Tegenstand bij nationale titelstrijd was groter dan vorig jaar.foto camiel schelstraete

de Stem | 1996 | | pagina 9