Tei DE STEM Wit een aansteker, volgende keer een asbak9 Ronald de Boer in Europese selectie Van Hooijdonk moet via derden horen dat hij op de transferlij st staat CONTINU UITSLAGEN stancien! Zondag Niemann probeert klapschaats uit Van der Smissen uitgeschakeld Hennie Merks sprak met huilende dader na Feyenoord-Roda JC ■HHHI Milan accepteert bij nader inzien schorsing Weah SPORTNIEUWS KORT Jongmans al zeker van WK indoor Hoge straf voor 'hooligan' Ids Postma is niet fit KNAU geeft Boverman nieuwe functie Rechtbank wijst claim Seles af Ukyo Katayama naar Minardi BASKETBAL HOCKEY PAARDENSPORT VOETBAL SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN IJ 150,000 aiN'JU MHiMTcN KABELFREQUENTIE WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM pESTEM VOETBA Titelstrijd paarden c pony's in Mare Nost lonkt met kwart niilj UW EXACT SOFTWARE CENTRE MET MAATWERK OPLOSSINGEN Sport Feyenoord 'opent' met fax Door Jacques Hendriks Breda/Rotterdam - De leiding van Feyenoord heeft gistermid dag de mogelijk nieuwe jacht op Pierre van Hooijdonk geopend met een fax naar Celtic. Hiervoor hadden de kopstukken van de Rotterdamse club en het scoutingsap- paraat langdurig vergaderd over onder meer de mogelijkheden tot tussentijdse versterkingen. Het is bekend dat trainer Arie Haan - die zondag tegen NEC niet alleen de eergisteren tegen Roda uit het veld gestuurde Fraser maar ook routi nier Koeman wegens een schorsing mist - een vlot scorende spits maar zeker ook een intelligente, leidinggevende mid denvelder heel goed zou kunnen gebrui ken. De rentree van Jean-Paul van Gas tel laat immers nog even op zich wach ten en Ronald Koeman, als libero nota bene clubtopscorer met zeven treffers, stopt na dit seizoen. Seintje De fax naar Glasgow had volgens Van den Herik niet zo veel om het lijf. „Be gin dit seizoen hebben we bij Celtic geïnformeerd of Pierre van Hooijdonk te koop was. Dat was toen nog niet het geval," aldus Van den Herik, die met zijn collega McCann wel afsprak dat Feyenoord een seintje zou krijgen, mocht in die situatie verandering ko men. „Ik ga nooit af op krantenberichten maar wilde toch even informeren of er nu inderdaad een verandering in de si tuatie is gekomen," aldus de Feye- noord-voorzitter. Een reactie heeft hij nog niet ontvangen uit Glasgow. „Dat werkt niet zo snel, het zijn geen persbe richtjes," klonk het enigszins cynisch. Pierre van Hooijdonk zelf zegt intussen officieel nog altijd van niets te weten. „Ik heb alleen de hele dag journalisten aan de lijn, maar van Celtic, Feyenoord of mijn zaakwaarnemer Rob Jansen heb ik nog niets gehoord," aldus de voorma lige topscorer van NAC gisteravond. Transferlij st Dat bevreemdt de lange spits wel, aan gezien hij er inmiddels via derden in Schotland achter is gekomen dat hij wel degelijk op de transferlijst staat. „Ik wil opzich niet weg bij Celtic, maar ik begin toch te voelen dat het moeilijk wordt om te blijven. Vind je het gek als ze je achter je rug om van de hand proberen te doen?" De problemen tussen Van Hooijdonk en Celtic ontstonden toen de ex-NAC'er zijn clubleiding enige tijd geleden wees op de mondelinge afspraak dat zijn sa laris opgekrikt zou worden als hij goed presteerde. Aangezien hij al bijna twee jaar aan de lopende band scoort in Schotland, meent Van Hooijdonk te recht daar wel aan voldaan te hebben. Maar Celtic houdt voet bij stuk, weigert het contract open te breken en Van Hooijdonks salaris vergelijkbaar te ma ken met dat van de groep best betaalde spelers bij Celtic. „Terwijl ik toch aar dig wat voor de club gepresteerd en be tekend heb. Dat is toch gewoon zo," vraagt Van Hooijdonk zich af. De 27-jarige international, die dit sei zoen in vijftien wedstrijden voor Celtic elf keer scoorde, moet naar verluidt vier miljoen Schotse ponden (ruim 11 mil joen gulden) opbrengen. Dat bedrag gaat het budget van Feyenoord onge twijfeld te boven. Maar daar wilde Jo- rien van den Herik niet op reageren. Eerder liet de preses zich wel eens ont vallen dat je als zakenman af en toe ver antwoorde risico's moet kunnen nemen en dus ook als voorzitter van een voet balclub. En met in het achterhoofd de wetenschap dat volgend jaar ook de nummer twee van de eredivisie - de plaats die Feyenoord nu inneemt - deel mag nemen aan lucratieve Champions League, acht Van den Herik misschien de tijd wel rijp voor zo'n verantwoord risico. „Het is aan Celtic. En aan Jorien," vat te Pierre van Hooijdonk gisteravond de situatie treffend samen. Fraser Op de vraag of Henk Fraser, die woens dagavond na een karatetrap richting Roda-speler André Ooijer uit het veld gestuurd werd, op disciplinaire maatre gelen kan rekenen, wilde Feyenoord- preses Van den Herik gisteravond ove rigens niet ingaan. „Dat is een interne zaak, daar doe ik geen enkele medede ling over." Weesp (anp) - Gunda Niemann overweegt de Duitse kampioen schappen op de klapschaats te rijden. De wereldkampioene en Europees kampioene zal de ko mende dagen een nieuw paar tes ten op haar thuisbaan in Erfurt. Op verzoek van Niemann heeft de Nederlandse schaatsenfabriek Viking haar een paar toegezon den. Het afgelopen weekeinde zocht de Duitse cheftrainer Hel mut Krauss nog naar mogelijkhe den de klapschaats te verbieden. Daartoe had hij zich in verbin ding gesteld met de vice-voorzit- ter van de Internationale Schaats Unie, zijn landgenoot Gerd Zim- mermann. De Duitse kampioenschappen worden op 27, 28 en 29 december op de nieuwe baan in Erfurt ge houden. Dat is twee weken voor de Europese titelstrijd in Heeren veen, waar de Nederlandse Ton- ny de Jong als favoriete geldt. Istanbul - Christ van der Smissen is gisteren in de tweede ronde van het kwali ficatietoernooi voor de World-Cupwedstrijd drie banden in Istanbul uitge schakeld. De Willebrorder speelde ver onder zijn niveau en verloor met 2-0 (15-1 15- 12; 1.153 en 0.620) van de Griek Nikos Tremoulis. Van der Smissen volgde het voor beeld van Ad Broeders. De Oosterhouter ging eerder in de tweede ronde met 2-0 (15- 13 15-14; 0.633 en 0.710) on deruit tegen de Turk Cengis Karates. Istanbul. BWA World Cup finale Kwalificatietoernooi, resultaten Nederlanders: Tweede ronde: Peker (Tur) - Van Cromvoirt 2-1 (6-15 15-8 15-9), Koorevaar - Ozgan (Tur) 2-1 (15-3 14-15 15-7), Broeders - Karatas (Tur) 0-2 (13-15 14-15), De Bruin - Yurt (Tur) 2-0 (15-9 15-12), Pamuk (Tur) - Vermeu len 2-0 (15-2 15-5), Bayatli (Tur) - Hermse 2-0 (15-8 15-10), Van Uum - Gunkur 2-0 (15-7 15-8), Joop Nicodem - Sultan (Tur) 2-0 (15-9 15-11), Tremoulis (Gri) - Van der Smissen 2-0 (15-1 15- 12), Van der Wurf - Sakkas (Gri) 1-2 (15-9 3-15 7-15), Habraken - Rammos (Gri) 2-0 (15-6 15- 11/1,578-0,944). Derde ronde: Koorevaar - Poly- chronopoulos (Gri) 1-2 (13-15 15-9 10-15); Yuksei (Tur) - Joop Nicodem 2-0 (15-10 15-14). Na een pauze van ruim een half uur werd woensdag Feyenoord-Roda JC hervat. Grensrechter Hennie Merks (voorgrond) leek nog licht aangeslagen toen hij het veld weer betrad, vergezeld door zijn collega Verwoort (links), Roda-speler Van Hoogdalem (tweede van links) en Feyenoorder Taument (rechts). foto anp Door John Graat Eindhoven - Gistermiddag liep hij in Zeist alweer een coopertest, een paar uur later zat hij als vierde official langs de lijn bij TOP Oss-Helmond Sport. Hennie Merks uit Nue- nen laat de pret niet bederven door een 'kwajongen'. „Ik ben al twintig jaar actief, zestien jaar scheidsrechter en zes jaar als grensrechter in het be taald voetbal. Nooit is mij wat overkomen. Het incident van woensdag was het eerste." Merks, grensrechter bij Feye noord-Roda JC, werd in de rust van die wedstrijd getroffen door een 'wegwerp-aansteker', ge gooid door een Rotterdamse sup porter. „Bij het ingaan van de spelerstunnel in de Kuip zag ik een witte flits in mijn ooghoek. Ik voelde meteen een tik boven mijn linkeroog. Daarna ben ik twintig tellen buiten bewustzijn geweest. Want hoe ik verder die trap ben afgegaan weet ik niet," vertelt de 43-jarige Nuenenaar. In de catacomben van de Kuip waren meteen dokters paraat om Merks bij te staan. „Als dat ding echt verkeerd op mijn hoofd was gekomen, had het desastreuze gevolgen kunnen hebben. Maar gelukkig heb ik er niets aan overgehouden." Nadat hij tot bedaren was geko men, werd in de kleedkamer van het arbitrale kwartet met de vei ligheidswaarnemers, leden van de clubbesturen en de politie overleg gepleegd. Merks: „Het was de vraag of de wedstrijd door moest gaan. Nu was het een aansteker maar de volgende keer is het misschien een asbak. Waar trek je de grens? We besloten dat we door zouden gaan, op voor waarde dat de wedstrijd bij her haling van zo'n incident onmid dellijk zou worden gestaakt." Na de wedstrijd deed Merks aan gifte bij de politie. Op het Rot terdamse bureau was ook de da der aanwezig. De man was al tij dens de rust door stewards in de kraag gegrepen. Op zijn verzoek had Merks een kort gesprek met de man. Merks: „Het bleek een keurige jongeman die zich niet had gerealiseerd wat hij met zijn actie allemaal zou aanrichten. Hj bood zijn excuses aan en vond het allemaal verschrikkelijk. Hij begon ook te huilen, die jongen was echt emotioneel." Merks vond het incident 'verve lend' maar ook niet meer dan dat. „Ik ben bij dertig a veertig wedstrijd per jaar betrokken, die anderhalf uur duren. En dan ge beurt dit, in minder dan tien se conden. Het vandalisme en het onheus bejegenen van scheids rechters mogen we absoluut niet bagatelliseren, maar elke keer moord en brand schreeuwen is niet nodig. Het blijft bijzaak." Nyon (anp/afp) - Ronald de Boer is als enige Nederlander opgenomen in de Europese voetbalselectie die op 29 janua ri in Lissabon aantreedt tegen de beste spelers van Afrika. De Ajacied heeft als middenvelder de concurrentie of steun van onder anderen Didier Deschamps, Mar cel Desailly, Zvonimir Boban, Rui Costa en Alessandro del Piero. Rinus Michels en Berti Vogts, de keuzeheren van Europa, hebben 21 voetballers uitgenodigd. Onder hen geen vertegenwoordigers van Internazionale, Barcelona en Real Madrid, die verplichtingen hebben op die datum. De Europese selectie is: doel: Seaman (Eng/Arsenal), Sch- meichel (Den/Manchester United); achter: Sammer (Dui/Borussia Dort mund), Ferrara (Ita/Juventus), Maldi- ni (Ita/AC Milan), Ziege (Dui/Bayern Münehen), Latal (Tsj/Schalke 04), Ne ville (Eng/Manchester United); midden: Ronald de Boer (Ned/Ajax), Deschamps (Fra/Juventus), Desailly (Fra/AC Milan), Nedved (Tsj/Lazio), Boban (Kro/AC Milan), McManaman (Eng/Liverpool), Del Piero (Ita/Juven tus), Rui Costa (Por/Fiorentina), Mol- ler (Dui/Borussia Dortmund); voor: Khnsmann (Dui/Bayern Mün- r chen), Boksic (Kro/Juventus), Joao Pinto (Por/Benfica), Shearer (Eng/Ne- wcastle United). AC Milan heeft na spoedberaad besloten er van af te zien bij de Eu ropese voetbalbond (UEFA) be roep aan te tekenen tegen de schorsing van aanvaller George Weah. De Italiaanse kampioen ac cepteert diens uitsluiting voor zes duels; niet omdat de club het er mee eens is, maar om Weahs be langen bij zijn verdediging in een eventuele rechtszaak niet in ge vaar te brengen. De Liberiaanse spits, nog geen jaar geleden door de FIFA uitgeroepen tot sportiefste speler, werd voor zes duels uitgesloten wegens het uitde len van een kopstoot na afloop van het duel FC Porto - AC Milan op 20 november voor de Champions Lea gue. Daarbij brak de Portugees Jorge Costa de neus. Weah voelde zich racistisch bejegend. Costa diende wegens mishandeling een klacht in bij de politie. De Afrikaanse aanvaller heeft zich schriftelijk bij FIFA-secretaris Sepp Blatter verontschuldigd voor zijn heetgebakerde gedrag. Dat had hij ook al bij Costa willen doen als die tenminste de provoca tie zou toegeven. Weah, voetballer van het jaar in 1995, zat al een wedstrijd van zijn schorsing uit. Tegen Rosenborg zag hij zijn club uit de Champions League verdwijnen. Fortuna Sittard heeft gisteren de vrijgave van de Noord-Ierse spits Philip Gray geregeld. Dit be tekent dat hij zaterdag in de thuis wedstrijd tegen RKC zijn debuut kan maken. De Engelse voetbalclub New castle gaat in 1997 naar de beurs. De club uit de Premier League maakte donderdag verder bekend een nieuw stadion te gaan bouwen. De voet baltempel moet een capaciteit krij gen van 55.000 toeschouwers, in het noordoosten van de stad. De kosten van het nieuwe stadion bedragen zo'n 190 miljoen gulden. Het huidige onderkomen moet dienst gaan doen als een indoor- sport- en vrijetijdscentrum. In de lente moet de beursgang volgen. Via de uitgave van aandelen moet een deel van de bouwkosten van het stadion worden gefinancierd. Veel Engelse clubs overwegen mo menteel of ze naar de beurs moe ten. De hoge inkomsten uit tv-gel- den hebben de clubs zeer interes sante objects gemaakt voor inves teerders. Manchester United is na de introductie op de aandelen markt, vijf jaar geleden, één van de 250 grootste bedrijven van Groot- Brittannië. Frank Clark heeft ontslag ge nomen als manager van Notting ham Forest. De club van Bryan Roy heeft een dramatische sei zoenstart achter de rug en bezet in de Premier League de twintig ste en laatste plaats. De achter stand op nummer negentien be draagt drie punten. Hannes Bongartz wordt de nieuwe trainer van Borussia Mö- nchengladbach. Rolf Rüssmann, de manager van de in degradatie gevaar verkerende Bundesliga- club, bevestigde donderdag de komst van de voormalige interna tional. De 45-jarige Bongartz, die in het verleden als een van de weinige Duitsers met succes de schaarbe weging afkeek van Piet Keizer, was tot mei van dit jaar oefen- meester van MSV Duisburg. Bij Gladbach volgt hij Bernd Krauss op, die eerder deze maand zijn ontslag kreeg. AZ verdwijnt op korte termijn uit de Alkmaarder Hout. De eredi visieclub en het college van burge meester en wethouders hebben overeenstemming bereikt over de locatie van een nieuw stadion. Dat komt, als de financiering rondkomt, aan de westelijke rand van Alkmaar op het huidige complex van onder meer hoofdklasser AFC'34. Het nieuwbouwplan en de aanpas sing van de infrastructuur mag de gemeente Alkmaar geen extra geld kosten. Het bestuur van AZ heeft daarvoor begrip. Afgesproken is de totale kosten nu op een rijtje te zet ten. Partijen zullen de uitkomst eind februari bespreken. AZ en het college zijn het erover eens dat de locatie Bergerweg een zeer geschikte is uit overweging van orde en veiligheid. Bovendien grenst het complex aan de scholen gemeenschap Willem Bleau. Het is de bedoeling dat dit een LOOT- school wordt - de elfde topsport- school in Nederland - waar de 35 voetballers van de jeugdopleiding van AZ les krijgen. Ml|| VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 Bi Den Haag - Stella Jongmans hoeft deze winter niet op jacht naar li mieten, of lichttijden, zoals de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie dat tegenwoordig noemt. De 25-jarige atlete heeft van technisch directeur Bert Paauw van de KNAU de verzekering gekregen dat ze op grond van haar tweede plaats op de 800 meter van de EK indoor '96 in Stockholm zeker is van kwalificatie voor de wereldkampioenschappen, die van 7 toten met 9 maart in Parijs worden gehouden. Utrecht - De rechtbank in Utrecht heeft een voetbalvandaal wegens openlijke geweldpleging veroordeeld tot tien maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Bovendien mag de man na het uitzitten van de straf een half jaar lang geen wedstrijden van Ajax bijwonen. Hij moet zich tijdens de rust van alle duels van de Amsterdamse club melden bij de politie en mag zich voor en na de wedstrijden niet in de buurt van de stadions begeven. Het vonnis is gelijk aan de eis van de officier van justitie. De supporter, de 23-jarige Almeloër M.L. (Langenbach), sloeg voor aanvang van de wedstrijd FC Utrecht- Ajax, op 13 oktober, een Utrechtse agente in burger knock-out. Daarbij werd de neus van de vrouw op een aantal plaatsen gebro ken. Als bijkomende straf moet de man, die tijdens het incident stomdronken was, 700 gulden schadevergoeding betalen. Heerenveen - Ids Postma, de kopman van de kernploeg van bonds coach Henk Gemser is aan de vooravond van het NK allround in As sen nog steeds niet fit. De schaatser uit Deersum kampt door een ontsteking in de bijholtes met verschijnselen van oververmoeidheid. Nieuwegein - De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft Bob Boverman aangesteld als fulltime coördinator van het project Loopsport. Boverman was bondscoördinator wegatletiek, maar rond die benoeming ontstond enkele maanden geleden grote com motie bij een grote groep atleten, die vond dat hij niet de geschikte man was voor de functie. Volgens de KNAU ging het daarbij om communicatiestoornissen. Hamburg - De rechtbank van Hamburg heeft donderdag de schade claim van Monica Seles afgewezen. De tennisspeelster had 27 mil joen gulden geëist van de organisatoren van het tennistoernooi in Hamburg. Seles werd op 30 april 1993 door een gestoorde fan met een mes in de rug gestoken. Als gevolg daarvan verscheen ze 27 maanden niet in wedstrijdverband op de tennisbaan. De Ameri kaanse baseerde de schade op gederfde inkomsten aan prijzen-, start- en sponsorgelden. Faenza - De Japanner Ukyo Katayama blijft in de Formule 1 actief. De coureur heeft voor 1997 een contract bij Minardi getekend. Ka tayama loopt al jaren mee. De 33-jarige Aziaat kwam sinds 1993 uit voor Tyrrell, waar hij moest plaatsmaken voor Jos Verstappen. Volgens Katayama gaat Minardi komend seizoen voor verrassingen zorgen. Het team maakte onlangs een lange-termijnplanning be kend. Die moet tot verbetering van de prestaties leiden, nieuwe sponsors trekken en een exclusief contract met motorfabrikant Hart opleveren. De nieuwe Minardi wordt half januari gepresenteerd. De tweede rijder in het team is nog onbekend. Ploiesti. Kwalificatie EK mannen Groep D: Kroatië - Bulgarije 96-69 (51-34), Roemenië - Turkije 58-73 (35-37), Stand: 1. Oekraïne 8-14, 2. Turkije 8-12, 3. Kroatië 8-10,4. Bulgarije 8- 8, 5. Nederland 8-4, 6. Roemenië 8- 0. Beste twee direct gekwalificeerd, Nederland uitgeschakeld. New Delhi. Indira Gandhi Gold Cup, vrouwen: Zuid-Korea - Rus land 10-0 (5-0). Londen. CSI-W. Springconcours na barrage: 1. Fis her (GBr) Renville 0-48,10, 2. Fun- nell (GBr) Comex 0-50,73, 3. Rodri- go Pessoa (Bra) Bianca d'Amory 0- 51,78,4. Renwick (GBr) Nobel Hou se 0-52,72, 5. Baryard (Zwe) Can- nonball 0-55,61, 6. Romp (Ned) Pretty Woman 0-59,90. Puntenspringconcours: 1. John Whitaker (GBr) Weiham 36-41,49, 2. Renwick/Charlie 36-46,41, 3. Mc- Naught-Mandli (Zwi) Don Ramiro 23-44,78. Las Palmas. Gran Canaria toernooi. Achtste ronde: Kramnik (Rus) - Kasparov (Rus)Karpov (Rus) - Topalov (Bul) A-A, Ivantsjoek (Oek) - Anand (Ina) /-/. Stand: 1. Kasparov 5 punten, 2. Anand 4/, 3. Ivantsjoek 4, 4. Kar pov, Kramnik, Topalov 3A. Groningen. Koop Tjuchemtoernooi. Eerste ronde: Sjirov (Spa) - Van We- ly (Ned) 0-1, Timman (Ned) - Leko (Hon) 1-0, Akopian (Arm) - Sokolov (Bols) A-A, Onistsjoek (oek) - Svid- ler (Rus) 1/2-1/2, Hodgson (Eng) - Short (Eng) 0-1, Gelfand (Wru) - Kortsjnoi (Zwi) A-A. Nederlandse midweeklotto 51A: 2 - 6 - 7 - 11 - 19 - 40. 1 17. Cijferspel 51A: 6 4 3 9 2 4. Mid-lotto 5IA: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, bruto 50.000,00; derde prijs: 163 winnaars, 1000,00; vierde prijs: 279 winnaars, 250,00; vijfde prijs: 5425 winnaars, 25,00; zesde prijs; 5932 winnaars, 10,00; zevende prijs: 64.200 winnaars, 5,00. Cijferspel 51A: zes cijfers: geen winnaar; vijf cijfers: 1 winnaar; vier cijfers: 32 winnaars; drie cij fers: 219 winnaars; twee cijfers: 2254 winnaars. Speelschema achtste finales KN- VB-beker: 6 februari: De Graaf schap - Roda JC; 7 februari: FC Zwolle - Volendam; 8 februari: Heracles - Helmond Sport, FC Twente - Vitesse, Heerenveen - NEC; 9 februari: Feyenoord - RKC; 12 februari: PSV - AZ, Wil lem II - FC Groningen. EERSTE DIVISIE TOP OSS - HELMOND SPORT 1- 0 (1-0). 41. De Wijs 1-0. Scheids rechter: Helmstrijd. Toeschou wers: 1500. Gele kaarten: Van Roosmalen (TOP), Van Es (Hel mond Sport). Frankrijk, competitie: Bastia - Bordeaux 3-1. Manaus, oefenwedstrijd: Brazilië- Bosnië 1-0 (0-0). 67. Ronaldo 1-0- Toeschouwers: 20.000. (ADVERTENTIE) Bavel FM 102.8 St. Willebrord Breda FM 102.8 Sprundel Chaam FM 102.8 Terheijden Etten-Leur FM 105.8 Teteringen Galder FM 102.8 Ulvenhout Klein-Zundert FM 105.8 Wagenberg Langeweg FM 105.8 Wernhout Prinsenbeek FM 102.8 Zegge Rijsbergen FM 105.8 Zevenbergen Rucphen FM 105.8 Zevenbergschenhoek Schijf FM 105.8 Zundert FM 105.8 FM 1058 FM 102-8 FM 102.8 FM 102.8 FM 102.8 FM 1058 FM 1055 FM 105.8 FM 105.8 FM 105.8 WÊÊÊÊÊÊÊÊÊË HHfl yan onze sportmede ^el - Het komen staat wat het a bal betreft in het t( haalduels en bel den. Met het ing winterstop beteke Terneuzen dat het in het bezit is van taarn. Terneuzen zondag vanaf zien bij Roosendaal. F Hoek verkast een naar SSV'65 voor ontmoeting en H vangt zondag' Zie de beker. Terneuzen kwam zoi reeks invallers binn en ging bijLongame in. Zondag wacht T< nieuw een wedstrijc Van onze paardensp medewerker Kapelle - Tijdens raadsvergadering vinciale Bond voor de landelijke rijvere ponyclubs, waren v< agendapunten er langrijk. Dat waren de samen de outdoorkalender daatstelling voor he schap van de provii de vacature algemee lid van de KNF Nederlandse Federa delijke rijvereniging clubs en de problen ten over de grenzen in de Zeeuws-Vlaan De bespreking van kalender ging in snr Opvallend was dat ruiters in het gro< geen concours meer dat de provinciale schappen voor paai ny's door de ruiters ging Axel worden seerd. Dit ter gelegenheid ring van het 60-ja van de landelijke r De Oranjeruiters en bestaan van de Kleppertjes. Beide ste verenigingen van cie. Er staan 46 cor de outdoorkalender, nationale kampio van de KNF. Voorzitter Anton Ha vanouds de verga< strakke teugel leid wel in snelle draf bf maart 1997 statutai is en dus niet meer I Voor deze functie wa vankelijk zeven maar na een voorbes] de vertrouwenscomi ven er vier over. Tevens evenredig v de vier kringen. Da Burm uit Kapellei Phernambucq uit K me, Huibert Knook en Hans Leynse ui Voor de vacature stuurslid van de KN dragen mr. Bram Axel. Hij is geen onbekem heeft al zitting in d< beroepencommissie. Het agendapunt over matiek starten over met name in Zeeuw ren, werd uitvoering Waar het op neer kw; het bestuur van de hond, de ledenraad Zeeuws-Vlaanderen volledig ondersteune Er werden door het 1 spraken gedaan zoa ervoor' en 'we zetten ketel'. Misschien dat er in d de hoofdbestuursver pas op 15 januari, vt genaamde grensconc wat meer ruimte grensoverschrijdends zowel voor de Zeem gen als de Belgen. N< Monaco-De Mare °nkt komend jaar m Kwart miljoen guide zengeld naar de zwemtop. De serie we Monac0 (24-25 mei) 29 mei) en Canet- lon (30-31 mei) is een graadmeter voor de 'e toernooien. Wemsters wendden laar aan om aan de e* te voldoen ol

de Stem | 1996 | | pagina 8