Thuiszorg en Coensdike gaan fuseren >E STEM Plattelandsvrouwen ronden arbeidscursus af ZEELAND uit UITSLAGEN ngerenkoor 1 tegemoet C3 pE STEM ZEELAND C4 Beroemde aria's iii IJzendijke Liefde op de Krim Open Haard Concert Poolse Nachtegalen Kerstconcerten Terneuzen Achtste The Messiah Zeeuws Orkest Rock in Westdorpe Hahamandad Gelaagdheid Acryl en metaal Geloven in kunst ECEMBER 1996 'stal uit auto iurg - In een vrachtauto ,eparkeerd stond aan de >sweg is in de nacht van sdag op donderdag inge- 3i. Er verdwenen een 'bare telefoon en een ofoon. irijding met scha- sterzande - Op de rijks- 1460 deed zich donderdag- jen even voor acht uur een ijding voor. Een 24-jarige nobiliste uit St.-Jansteen ;e laat dat een vóór haar nde auto, bestuurd door 19-jarige vrouw uit Goes, tide. Beide auto's raakten iadigd. handeling euzen - Een dertienjarige ;n heeft bij de politie aan gedaan van mishandeling. Ie Bellamystraat werd hij jgevalen door drie leef- enoten. De jongen liep een ineus op. ikondiging lheidscontroles t - De politie kondigt in de i Oost-Zeeuws-Vlaanderen olgende snelheidscontroles 28 december, Zoetevaart it; 29 december: Julia- raat en Vylainlaan Hei- 11 januari: Absdaalseweg :t; 12 januari: Gentsevaart ellebrug; 13 januari: gstdijksestraat Hengstdijk; anuari Rijksweg N61 Vo- raarde; 15 januari: Kool- at Hulst; 16 januari: Rijks- N60 Kuitaart/Terhole. VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 5-6, 7-15, 9-13), Rabo-Ge- ite 1 1-2 (14-16, 15-10, 7-9). de klasse A: Scheldesport- ts 4 1-2 (9-15, 15-12, 6-15), enschap-Cijsouw 0-3 (2-15, 4- i-15). ie klasse B: Foaks 3-URS 0-3 5, 10-15, 9-11), B&S-Gemeen- 1-2 (11-15, 11-15, 15-11), Dow ;ter 2 3-0 (15-10, 15-4, 15-5). DSTANDEN te klasse A: 1. Dees 1 35 pun- 2. Foaks 1 23, 3. CIS 22, 4. VC abene 18, 5. Dow 1 15, 6. A&A 7. Aster 1 5. ste klasse B: 1. Pannenschuur 2. V&V 26, 3. De Pooter 21, 4. ks 2 19, 5. Vervaet 14, 6. De >p 12, 7. Beldo 4. te de klasse A: PSOVZ 1 22, 2. tan 1 21, 3. Neelemans 20, 4. p/Audio 18, 5. NHI 17, 6. Dow 7. Tevore 8. :ede klasse B: 1. Rabo 27, 2. SH 22, 3. Dees 2 21, 4. Voor- rts 19, 5. Gemeente 1 17, 6. tan 2 10, 7. A&A 2 9. ;de klasse A: 1. PSOVZ 2 29, 2. ks 4 22, 3. VC Schelde 19,. 4. jouw 17, 5. Scheldesport 10, 6. jenschap 5. de klasse B: 1. W Philippine 2. Dow 3 29, 3. Gemeente 2 14, |RS 14, 5. B&S 13, 6. Aster 2 12, baks 3 8 punten. MIEUWS wiegen'. Het is een speelse ring voor iedereen. Rondom levende kerststal wordt door en van het jeugdkoor een istspel opgevoerd, i afloop is er nog een verras- g- tr uit Aardenburg gaat weer indag treden ze op in woon- :naf 9.30 uur de eucharistie- luziek en zang. met veel kerstliederen. Verder eerste kerstdag. Die begint om k om 9.15 uur. Basisschool Op ;ze viering bijdragen, zijn kerstconcert. Vroeger wer- an het gemeentehuis, maar de rgde er voor dat het nu in de r.- int om 19.30 uur. Er zullen veel 1 het kerstverhaal als een rode :oor bestaat inmiddels uit tach- igent Freddy Moens. TIE) qen zijn de ri de ewijzigd. ie uitgave van: ecember uiterlijk m 17.00 uur aan te ecember uiterlijk 16.00 uur aan te Van onze verslaggever Aardenburg - De Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren en de Stichting Coensdike in Aardenburg fuseren op 1 januari 1997. Beide besturen hebben hiertoe gisteren besloten. De besturen noemen deze sa menwerking een unieke samen smelting van een thuiszorg-or ganisatie en een verzorgings huis. Deze komt overigens niet uit de lucht vallen. Als grondslag aan het geheel ligt namelijk de realisatie van het nieuwe woonzorgcentrum Coensdike. In dit nieuwe cen- Irum kunnen ouderen met uit eenlopende indicaties zelfstan dig wonen. Ook kunnen ze reke nen op adequate hulp op maat, tot op het niveau van verzor gingshuiszorg of vervangende verpleeghuiszorg. De fusie is volgens beide bestu- Van onze correspondent IJzendijke - In de hervormde kerk in IJzendijke worden van avond beroemde aria's gezon- gen. Vanaf 20.00 uur treden op Annie Vandenbussche - sopraan bij Vlaamse opera Claire Clark (piano), het r.-k. gemengd koor en samengesteld herenkoor samen met het vocaal ensemble de Troubadours. De leiding van dit evenement is in handen van Marie-Louise Ceulemans-De Cort. Kaarten zijn te koop bij de ABN AMRO Bank in IJzendijke en kosten tien gulden. ren het logische gevolg van een hechte samenwerking tijdens de projectontwikkeling van het woonzorgcentrum. De deelne mers zijn ervan overtuigd dat met de fusie en de daarbij horen de integratie van functies, de krachten, kennis en kunde op het gebied van ouderenzorg op timaal benut kunnen worden. Bedoeling daarvan is ouderen doeltreffende dienst- en zorg verlening aan te bieden. De huidige Stichting Coensdike wordt op 1 januari ontbonden en maakt dan onderdeel uit van de Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen. Alle medewerkers van het huidi ge verzorgingshuis Coensdike treden per 1 januari in dienst bij de Stichting Thuiszorg, waar door ook de bewoners van het verzorgingshuis blijvend kunnen rekenen op de vertrouwde perso nele bezetting. Het nieuwe Coensdike is bijna klaar. Het woonzorgcentrum, eigen dom van de Algemene Woning stichting Zeeuws-Vlaanderen, wordt medio mei in gebruik ge nomen. Wonen en zorg worden in dit vernieuwende concept fi nancieel gezien van elkaar ge scheiden, maar kunnen door de bewoners volgens beide besturen als een geheel worden ervaren. De Algemene Woningstichting en de Stichting Thuiszorg heb ben inmiddels een beheers- en gebruiksovereenkomst gesloten. Op de praktijkschool IPC-Plant in Schoondijke werden de certificaten van de cursus Nieuw Werk voor Vrouwen uitgereikt. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Schoondijke - In totaal 22 vrouwen kre gen gisteren op de praktijkschool IPC- Plant in Schoondijke het certificaat van de cursus Nieuw Werk voor Vrouwen. Deze opleiding was opgezet samen met uitzendbureau Start om de kansen voor vrouwen op de arbeidsmarkt te vergro ten. De cursus bestond uit een secretarieel en een bedrijfseconomisch gedeelte. Deze opleiding is deels gesubsidieerd door de Europese Unie via de 5B-gelden, een subsidieregeling voor ontwikkeling van het platteland. Zeeuws-Vlaanderen is - met uitzondering van de Kanaalzone - in het kader van deze regeling aangewezen als een gebied waar de Europese Unie geld voor overheeft. Formeel gezien mochten er dus geen vrouwen uit de Kanaalzone aan de cursus meedoen, maar IPC-Plant liet deze toch tot de opleiding toe. „Heel formeel zouden deze vrouwen buiten de boot vallen. Maar we hebben voor hen toch een uitzondering gemaakt," aldus di recteur Th. Vulink van de IPC-Plant. Europarlementariër J. Boogerd-Quaak prees het initiatief van IPC-Plant en uitzendbu reau Start om via deze cursus de kans voor plattelandsvrouwen op een baan te vergro ten. „Vooral de grote aandacht voor compu terlessen vind ik heel goed. Het voordeel is dat het in de toekomst gemakkelijker wordt diensten aan te bieden die voorheen alleen in stedelijke gebieden konden worden ver leend. De cursus heeft hierin een belangrijke functie gehad. De kennis die bij de verschil lende vakken is opgedaan, sluit goed aan bij jullie toekomstige werksituatie. Daarnaast draagt de cursus bij aan plattelandsvernieu wing. De cursus vergroot de opleidingskwa lificaties van vrouwen en bevordert zo de in stroom van deze groep op de arbeidsmarkt. De werkloosheid onder vrouwen neemt zo doende af en de economische zelfstandigheid neemt toe." A. Saman, secretaris van de Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereniging, kon gisteren uiteraard geen keiharde garanties geven op een baan. Maar Boogerd-Quaak wees op de rooskleurige arbeidscijfers van het Landelijk Bureau Arbeidsvoorziening voor volgend jaar. „Het LBA verwacht in 1997 voor Zeeland een werkgelegenheidsstijging van 1,9 pro cent. Daarnaast werd door de Kamers van Koophandel bekend gemaakt dat dit jaar de economie van Zeeland aanzienlijk beter draait dan die van de rest van Nederland." De IPC-Plant start overigens op 6 januari met de nieuwe cursus Ondernemende Vrou wen. Dit gebeurt samen met het Zeeland Studie centrum in Aardenburg en het Groencollege in Goes. De deelnemende vrouwen kunnen via deze opleiding een eigen zaak beginnen. In totaal 24 vrouwen doen hieraan mee, waarvan der tien uit Zeeuws-Vlaanderen. MET Liefde op de Krim heeft de Poolse schrijver Slawomir Mro- zek (1930) een indrukwekkend epos geschreven. Hij schildert tegen de achtergrond van hon derd jaar Russische geschiede nis de tragiek van de mens als speelbal van macht en ideolo- in twintigste eeuw, een ho tel op de Krim - de Cóte d' Azur van de Zwarte Zee. Een vakantievierend gezelschap be spiegelt het leven. De idylle rond de samovar wordt op bru tale wijze verstoord door de on verwachte komst van Lenin. Het filosoferende gezelschap verruilt met schijnbaar gemak de wereld van de Tsaren voor die van Stalin en komt uiteinde lijk terecht in het Rusland van nu. In hun dwaaltocht door de twintigste eeuw worden zij voortgedreven door de enige constante die tijd en ideologie blijkt te trotseren: het verlan gen naar liefde. De voorstelling, morgenavond in het Zuidlandtheater in Ter- neuzen, wordt gespeeld door het Haarlems Toneel, met onder an deren Nelly Frijda, Jeröme Ree kuis, Vastert van Aardenne, Jim Berghout, Metta Gramberg en Teuntje de Klerk. I Zaterdag 21 december, aan vang 20.00 uur. TWEEDE kerstdag wordt een speciale dag in theatercafé Por- gy Bess. De open haard brandt en het café is in kerst sfeer ingericht. Maar bovenal valt er te genieten van een unie ke combinatie van Nederlandse klassieke topmuzikanten. Pau line Oostenrijk (hobo), Jacob Slagter (hoorn) en Aldert Ver meulen (piano) brengen een Programma dat bestaat uit: Ro bert Kahn, 'Serenade opus 73'; Ludwig van Beethoven, 'Sonate voor hoorn en piano opus 18'; rrancis Poulenc, 'Sonate voor hobo en piano'; Robert Schu mann, 'Papillons opus 2 voor Piano'; Carle Reinecke, 'Trio a kleine terts opus 188 voor pia no, hobo en hoorn'. 1 Donderdag 26 december, aanvang 15.00 uur. Knapen- en mannenkoor Ue Poolse nachtegalen behoort '°t de meest vooraanstaande koren van Europa. Het is opge- rmht in 1934 en steunt op een eeuwenoude koortraditie. Het koor trad overal ter wereld op en het repertoire bevat meer uan 700 werken van 300 compo- *ls'en uit alle landen en van al- e tijden. Tijdens het concert uat het koor vanavond brengt in [°e Henricuskerk in Clinge brengt een aan de kersttijd aan gepast programma met kerstlie deren uit Polen, Duitsland, Por tugal, Frankrijk en Vlaanderen en klassieke composities van Zebrowski, Bach, Mozart, Süs- smayer en Verdi (het bekende Slavenkoor uit Nabucco). Vrijdag 20 december, aan vang 20.15 uur. HET koor Terra Sancta uit Lamswaarde houdt een interna tionaal kerstconcert in de plaatselijke H. Corneliuskerk. Het Basilica Koor en de Kleine Cantorij uit Tongeren, alsmede het Collegium Musicum en de sopraan Regina Gilissen werken aan het concert mee. Het geheel staat o.l.v. Luc Ponet. Deze studeerde aan het Lem- mensinstituut orgel en improvi satie en is als organist verbon den aan de OLV-kerk in Tong eren. Hij richtte de kleine Can torij op, een dozijn vocalisten dat religieuze werken uit de re naissance, barok en vroeg-klas- sieke periode zingt. De sopraan combineert piano en zang en treedt vooral op in kamermu- ziekverband. Het programma is gevarieerd met het Rorate Coeli (gregoriaans), kerstkoralen en middeleeuwse Nederlandse lie deren, Weihnachtsliederen van C. Ph. E. Bach en arrangemen ten van bekende kerstliederen. Zaterdag 21 december, aan vang 20.30 uur. IN de Triniteitskerk in Terneu zen is zondag een kerstconcert van het rooms-katholiek ge mengd koor van de parochie De Verrezen Christus. Het concert vindt plaats in het kader van het 25-jarig jubileum van het koor. Aan de uitvoering werken mee het Jongenskoor van de Zeeuw se koorschool en het rooms- katholiek mannenkoor uit Goes onder leiding van dirigent Evert Heyblok. Het koor van De Ver rezen Christus wordt gediri geerd door Theo van den Berg. Zondag 22 december, aan vang 14.30 uur. Het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen brengt naar jaarlijkse traditie een kerstcon cert in de Carolus Borromeus- kerk in Antwerpen. Samen met de sopranen Kathelijne Van Laethem en Anne Cambier, alt Nadia Loenders, bariton Mare Meersman en het Choeur de Chambre de Namur vertolkt het orkest o.l.v. Grant Llewellyn werk van Haendel en Schubert. Op het programma staat de achtste, onvoltooide symfonie van Schubert. Ook van Schu bert wordt het Offertorium Int- ende voci orationis vertolkt en daarna het machtige en adem benemende werk Dixit Domi- nus van Haendel voor koor, so listen en orkest. Maandag 23 december, aan vang 20.00 uur. HET Oratorium van Handel The Messiah wordt in de kerstperio de op veel plaatsen en door ver schillende uitvoerders vertolkt, zowel in de authentieke, als de meer romantische uitvoering. Het Hulster Gemengd Koor o.l.v. Jo Ivens kiest naar eigen zeggen voor de 'gulden midden weg', met eigentijdse instru menten. Het koor treedt op in de St. Bartholomeuskerk in Merk- sem (Antwerpen). Medewerking verlenen het Dorts Kamerorkest en de solisten Christel De Meul- der (sopraan), Steve Dujardin (counter), Jan van de Elsacker (tenor), Frans Fisseleers (bas) en Tijn van Eijk (continuo). Zaterdag 21 december, aan vang 20.00 uur. NU eens geen kerstcantate, of kerstconcerto van het Zeeuws Orkest, maar een gevarieerd programma met muziek van de 16e tot en met de 20e eeuw in de Concertzaal in Middelburg. Het orkest wordt geleid door de Hongaar Istvan Parkanyi, con certmeester van het Nederlands Kamerorkest en hoofdvakdo cent aan het Sweelinck conser vatorium. Solistische medewer king wordt verleend door alt violiste Nobuko Imai. De altviool krijgt veel aan dacht. Soliste Nobuko Imai wordt gerekend tot de toonaan gevende altviolisten van onze tijd. Zij studeerde in Japan en daarna aan de Amerikaanse Julliard School. Zij is de enige altviolist ter wereld die zowel op het internationale concours van München als dat van Genève de eerste prijs in de wacht Sleepte. Het orkest opent met een be werking voor strijkorkest van een Dance Suite van de 16e eeuwse Engelse componist John Dowland. Deze polyfone com positie bestaande uit dansen is in een modern jasje gestoken door Peter Warlock, die het aanpaste aan de klank van mo derne strijkinstrumenten. Daarna speelt Imai Monologue van Schnittke. Het werk is voor het publiek een demonstratie van alle mogelijkheden van de altviool. Het eerste deel wordt afgesloten met Sinfonietta van de Hongaar Pal Jardany (1920- 1966), een leerling van Kodaly. Het tweede deel van het concert brengt werken uit de barok en klassieke periode. Van Mozart het dansante Divertimento KV 136, een verfijnd en ver strooiend werk van de jeugdige componist. De vorm is verwant aan de Italiaanse opera-ouver ture. Van Telemann wordt het driedelige altvioolconcert ver tolkt. Het heeft alle kenmerken van de toenmalige Italiaanse stijl. Nelly Frijda en Jeróme Reehuis spelen in Liefde op de Krim. Vrijdag 20 en zaterdag 21 de cember, aanvang 20.00 uur. HET betere rock-coverwerk komt op eerste kerstdag weer aan bod in de Gravin. Dit keer is Lexy Boy The Dark Shades door de Stichting Muziek Pro motie Westdorpe gevraagd om het zang- en muziekwerk op het Westdorpse podium te verzor gen. Deze formatie beklimt de bühne met zes man en zorgt voor een flinke portie stevige rock en lekkere vette blues. De muzikanten uit het Belgische Olsene waren reeds twee maal eerder te gast in Westdorpe, waaronder tijdens het tienjarig bestaan van de Gravin. De toe gang is gratis. Woensdag 25 december, aan vang 22.00 uur. DE stichting Hahamandad houdt dit weekeinde haar vier de promotie-evenement 1996 in samenwerking met Kalashni- kov in Terneuzen. In de oefen ruimte van De Triangel is er eerst livemuziek in het G-Tree café, gevolgd door een optreden van de Franse hardcoreband DSB. Tussen 22.00 en 23.00 uur zijn er een presentaties van het alternatieve muziekblad Niza- gamah 020 en het radiopro gramma Flying Radio Tape nr. 12. Het evenement wordt afge sloten door live techno-optre- dens van onder anderen Amy Love en Noshinto. Tussen de verschillende acts door verzorgt DJ Evol de muziek. De entree is gratis. Zaterdag 21 december, aan vang 20.00 uur. KATJA Tempeleers en Aagje Pel werkten samen aan het pro ject De Ontmoeting in Bergen op Zoom. Tijdens die samen werking ontdekten ze overeen komsten in hun werk. Het resul taat is een gezamenlijke ten toonstelling: 'De Gelaagdheid' in Trens Creatief aan de Tui- melsteenstraat in Aardenburg. De objecten van Tempeleers zijn in grote lijnen opgebouwd uit platen klei. Deze gelaagd heid is een terugkerend beeld aspect in haar kunst. Zij liet zich inspireren door natuurver schijnselen, zoals steenlagen in rotswanden. Voor Pel heeft het kleinste stukje op straat gevon den bedrukt papier of geleefd stuk hout betekenis. Het prik kelt haar fantasie, evenals wil lekeurige letters of tekens op kartonnen dozen. Al deze beel den verwerkt zij tot schilderijen op papier of tentdoek. Woensdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur en op afspraak. (Tot 1 maart). IN de entreehal van het Zuid landtheater in Terneuzen is een tentoonstelling te zien van re cent werk van de kunstenares Jeanne Munsterman. Zij stelt acryls op paneel en metaal plastieken tentoon. Munster mans werk kenmerkt zich door een geheel eigen stijl van op bouw en door de helderheid van haar kleuren. Haar schilderijen maken deel uit van veel particuliere en be- drijfscollecties in binnen- en buitenland. Binnenkort expo- FOTO PAN SOK seert zij in België en in Frank rijk. Tijdens en na voorstellingen in het theater. (Tot 6 januari). DE Stichting Hoekspositie houdt een tentoonstelling met als titel Geloven in kunst. Aan deze tentoonstelling doen de kunstenaars Mare de Klijn, Henny de Klijn-Van Hartings- veldt en Lous Sehreurs mee. De Klijn is afkomstig uit een li beraal-joodse familie, maar heeft zich tot het christendom bekeerd. In zijn werk is hij vaak bezig met spirituele thema's. Hij deed samen met zijn vrouw Henny de afgelopen jaren mee aan een festival van Christian Artists. Hij laat acht werken zien in abstracte stijl, duidelij ke structuur, heldere vlakken, soms gescheiden door dikke zwarte lijnen. Zijn vrouw Henny is keramiste. In de loop van haar leven kre gen potten voor haar een andere functie dan enkel als gebruiks voorwerp. Net als haar man is zij met reli gieuze thema's bezig. Sehreurs is in haar werk voornamelijk met zichzelf bezig, de rol van de vrouw in de samenleving. Ze schildert dan ook veel vrouwen: opstandig, gelaten en in zichzelf gekeerd. Bijbelverhalen zijn vaak het uitgangspunt. De tentoonstel ling is te zien in de hal van Den Hoekzak in Oostburg Op werkdagen van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Op zon- en feestdagen gesloten. (Tot 14 januari). Kaartingen Nieuw-Namen - Zaal De Grens- vlucht: 1. N. van Bogaert-K. van Waterschoot, 2. E. Weemaes-R. Boeckling, 3. A. Thieleman-J. de Witte. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 68 per sonen. Bieden: 1. E. Dankaert, 2. G. Gijsel, 3. F. Piessens. Eindstand wintercompetitie: 1. K. Kayser, 2. H. Koole, 3. J. Seghers, 4. E. Sturm, 5. B. Wilmer. Axel - Gregoriuscentrum, 32 perso nen, eindstand competitie bieden: 1 B. van de Bos, 2. J. Corbeel, 3. P. Scheele. Sas van Gent - St.-Albert, 62 perso nen. Bieden: 1. C. Smit, 2. A. Ver vaet, 3. C. van de Heijden. Jokeren: 1. mevrouw Verplanken, 2. mevrouw Bode, 3. T. Weststrate. Axel - De Halle, 24 personen. Joke ren: 1. G. Navest, 2. A. van de Wege, 3. J. Hamelink. Bieden: 1. P. Scheele, 2. J. Hamelink, 3. A. van Esbroek. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Jokeren: 1. mevrouw Hacke, 2. mevrouw Warrens, 3. R. de Vos. Bieden: 1. M. de Block, 2. L. Buyse, 3. A. Buyse. Graauw - Gemeenschapshuis, vijf tien personen. Jokeren: 1. mevrouw Weemaes, 2. mevrouw Van Geert- ruy, 3. P. de Caluwé. Axel - Gregoriuscentrum, 23 perso nen. Jokeren: 1. A. van Gink, 2. A. Verschuren, 3. L. Verschraegen. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 28 personen. Jokeren: 1. M. van de Kee- len, 2. Th. de Bleyser, 3. mevrouw Lamb rechts. Bieden: 1. A. Buyze, 2. U. Gijsel, 3.1. de Winkel. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 32 personen. Jokeren: 1. me vrouw Ferket, 2. mevrouw Taalman, 3. F. Buys. Bieden: 1. J. Martinet, 2. F. van Eek, 3. J. Spies. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 28 personen. Bieden: 1. T. van Spaan donk, 2. I. de Winkel, 3. Th. Praet. Jokeren: 1. C. de Cock, 2. L. de Bruyn, 3. R. Warrens. Zuiddorpe - 't Kaaike, zeventien personen. Bieden: 1. A. Willems, 2. A. Neve, 3. M. Coene. Koewacht - De Lange Akkers, dertig personen. Bieden: 1. J. van Hove, 2. Ch. Ongenae, 3. J. Elegeert. Hulst - Zaal De Kroon, 52 personen. Bieden: 1. P. Verga uwen, 2 G. de Bruyn, 3. Th. Rottier. Jokeren: 1. M. Ferket, 2. mevrouw Reyns, 3. L. Winterink. Sas van Gent - De Regenboog, 33 personen. Bieden: 1. mevrouw Sa- mijn, 2. mevrouw Elegeert, 3. R. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Timmerman, 3. me vrouw Verplanken. Graauw - Gemeenschapshuis, 25 personen. Bieden: 1. P. Steyaert, 2. E. van Damme, 3. H. Verstraaten. Jokeren: 1. M. Staal, 2. E. Brugge- man, 3. R. Mahu. Westdorpe - Concordia, 37 perso nen. Bieden: 1. M. van Dam, 2. W. Kalle, 3. M. de Geus. Stoppeldijk - 't Gelaag, veertig per sonen. Bieden: 1. A. van Eerdenburg, 2. Th. Bolssens, 3. J. Hoogstad. Joke ren: 1. J. Tieleman, 2. mevrouw Pa- tijn, 3. mevrouw De Cock. Graauw - Gemeenschapshuis, 21 personen. Bieden: 1. A. Hageman, 2. A. Picavet, 3. R. Harms. Axel - Gregoriuscentrum, 26 perso nen. Bridgen: 1. J. Schelleman-P. Lambert, 2. N. Cock-F. de Waele, 3. A. Riemens-J. Notschaele. Kloosterzande - St.-Martinus, 33 personen. Bieden: 1. B. Kegels, 2. R. Verschuren, 3. C. de Kort. Sluiskil - Kantine voetbalvereniging Sluiskil, tachtig personen. Bieden: 1. B. Haes, 2. J. Picavet, 3. mevrouw De Smit. Jokeren: 1. mevrouw Naeye, 2. P. Boone, 3. mevrouw Hamelink. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 43 personen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. J. van de Velde, 3. Th. Bolssens. Jo keren: 1. L. de Bruyn, 2. R. de Vos, 3. T. Weststrate. Terneuzen - 't Schelpenhoekje, hon derd personen. Bieden: 1. C. Ooster ling, 2. C. de Deyn, 3. B. de Vos. Jo keren: 1. J. Riemens, 2. A. Halon, 3. mevrouw Van Tichem. St.-Kruis - Zaal Oud Gemeentehuis, twintig personen. Bieden: 1. P. van de Bossche, 2. E. Verstraete, 3. J. van Bliek. Jokeren: 1. A. van de Bossche, 2. G. Verbuyt, 3. C. de Baare. Hengstdijk - Camping De Vogel, 31 personen. Bieden: 1. R. de Kort, 2. A. Hemelaar, 3. W. Zwaan. Jokeren: 1. P. de Ley, 2. mevrouw De Waal, 3. G. de Waal. Hulst - Zaal De Kroon, 74 personen. Jokeren: 1. I. Hulshout, 2. G. van Ha veren, 3. mevrouw Jonkheym. Bieden: 1. F. de Block, 2. J. van de Hende, 3. J. Hoogstad. IJzendijke - Zaal Les Amies, 64 per sonen. Bieden: I.E. van de Branden, 2. H. de Ruyter, 3. P. Cruson. Joke ren: 1. G. Manhaven, 2. mevrouw Hamelink, 3. A. Scheele. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 53 personen. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. W. Neve, 3. J. Vonhout. Jokeren: 1. mevrouw Naeye, 2. E. Bogaert, 3. I. Himb rechts. Hulst - De Lieve, KBO, veertig per sonen. Bieden: 1. C. Bosman, 2. G. de Witte, 3. M. Jonkers. Sas van Gent - St.-Albert, 56 perso nen. Bieden: 1. M. de Cock, 2. T. Bleyenberg, 3. L. de Knuyt. Jokeren: 1. mevrouw Verplanken, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw De Pan. Axel - De Halle, 24 personen. Bie den: 1. C. Verschelling, 2. N. van de Plas, 3. J. Hamelink. Jokeren: 1. R. Sponselee, 2. M. Hamelink-Bakker, 3. J. Hamelink. Clinge - Zaal De Landbouw, 29 per sonen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. P. Ras, 3. R. Verschuren. Jokeren: 1. F. Buys, 2. mevrouw Verschuren, 3. mevrouw Michielsen. Schietingen Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, elf schutters. Hoge vogel: O. de Schrijver, eerste zijvogel: G. Corne- lissens, tweede zijvogel: F. de Kint, grootste aantal (4): G. Meerschaert. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, achttien schutters. Hoge vogel: A. van de Velde, eerste zij vogel: P. Pauwels, tweede zijvogel: J. de Waal, grootste aantal (6): H. de Gucht. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 22 schutters. Eerste hoge en eerste zij vogel: M. Suy, tweede hoge vogel: E. Hulshout, tweede zijvogel: A. D'Hondt, grootste aantal (19): P. Gauwe. Hulst - Zaal De Kroon, dertig schutters. Eerste hoge vogel: L. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: me vrouw De Waal, eerste zijvogel: W. Cuyper, tweed zijvogel: P. van Kerkhoven, grootste aantal (6): P. Luyckx. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, dertig schutters. Hoge vogel: E. Hulshout, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: L. van Hoeke, derde zijvogel: F. Piessens, vierde zijvogel: P. Neve, grootste aantal (5): P. Luyckx. Ovezande - Willem Teil, liggende wippen, 33 schutters van vijf vere nigingen. Wip 1: hoge vogel en tweede klep: J. van Steenbergen, eerste zij vogel: J. Boelens, beiden Willem Teil; tweede zijvogel: J. Ver- meule, Edele Handboog; eerste klep: H. Koens, Spes Nostra; derde klep: H. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Faijae- rt, Spes Nostra; tweede hoge vogel: A. Rentmeester Cz, Willem Teil; eerste en vierde zijvogel: J. van Steenbergen, tweede zijvogel: M. Uitdewillingen, Spes Nostra; derde zijvogel: W. Faijaert. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, Victoria, liggende wip pen, 38 schutters van dertien vere nigingen. Eerste hoge en vierde zij vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge vogel: L. van Dijke, St.-Sebas- tiaan; eerste en tweede zijvogel: M. de Jonge, Soranus 2; derde zij vogel: P. Stouthamer, Zorgvlied; grootste aantal (10): J. Wouterse, Victoria; vliegende vogels: A. Dekker, Doel naar Hoger en J. Doene, Victoria. Wip 2: eerste hoge vogel: L. van Dij ke, tweede hoge em vierde zijvogel: P. Vette, eerste zijvogel: P. Stoutha mer, tweede zij vogel: J. Repkes, Victoria; derde zijvogel: B. Vermeu- le, Zorgvlied; grootste aantal (5): J. Doene. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, verenigde sociëteiten, liggende wippen, 31 schutters. Py- ramideschieting: eerste hoge vogel: L. Jansen, Ravenstein; tweede hoge en tweede zijvogel: J. Harinck, Dia na; eerste zij vogel: E. Maat, Zorgv lied; derde zijvogel: J. Doene, Victo ria; vierde zijvogel: M. van Steen bergen, Willem Teil; vliegende vo gels: J. Govers, Victoria en B. Rooze, Zorgvlied. Blokschieting: 1. A. Dek ker, 2. E. Maat, 3. L. van Dijke, 4. P. Wagenaar, Ravenstein; 5. R. Rep kes, Victoria. Koersbal Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: 1. J. van Mol/B. de Vrieze, 2. J. van Ombergen/I. Rogiers, 3. I. de Smit/A. Noens. Ossenisse - Hof ter Nesse, tien per sonen: 1. E. de Maat/J. Schrauwen, 2. A. Rottier/T. van Vooren 3. A. Mannaert/M. Rademakers-War- rens. Zuiddorpe - 't Kaaike, twintig per sonen: 1. W. de Bock/M. van der Sijpt, 2. R. Kempe/J. Verbraeken, 3. A. de Mey/E. Bracke. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen: 1. G. Antheunis/mevrouw Marcusse, 2. L. Verbraeken/G. Braun, 3. A. Willems/P. Durinck. Westdorpe - Concordia, zeventien personen. Mat 1: 1. C. de Smet/R. Jansen, 2. A. Jansen/H. van Waes. Mat 2: 1. R. van Hecke/E. de Smet, 2.1. Goethals/A. Dobbelaar. Axel - De Halle, zes personen: 1. J. Vercauteren, 2. G. Navest, 3. J. de Vos. Heikant - 't Heike, KBO, 28 persoe nen. Mat 1: 1. Y. Beens/C. van Hou ten, 2. P. Janssens-Bouvré/G. Smet. Mat 2: 1. J. Bouvré-Ferket/E. Jon kers, 2. P. Ringoot-Audenaerde/L. Ferket. Clinge - ANBO, Malpertuus. Mat 1: 1. O. Rombaut, 2. mevrouw Van Dorsselaer/G. de Witte. Mat 2: 1. mevrouw Ferket/E. Jonkers, 2. me vrouw Hoeijlandt/W. Kempe. Mat 3: 1. mevrouw Blommaert/J. de Poorter 2. mevrouw De Baere/C. Bertram. Clinge - KBO, Malpertuus, 21 per sonen. Mat 1: 1. L. van Hoeyland, 2. M. Govaert/J. Boonman. Mat 2: 1. P. van Broeck/C. van Gijsel, 2. G. de Bodt/L. Buys. Koewacht - De Vlaschaard, 28 per sonen: 1. M. D'Hondtd/W. Kempe, 2. J. de Caluwé/H. van Waes, 3. A. Coone/A. van Damme. EXAMENS Eindhoven, Technische Universiteit, ingenieur in de informatica: Ronni van 't Westeinde te Oostburg. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuidzan- de - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter P. de Bruyckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 0117-455555. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestraat 4, Axel, tel. 0115- 561555. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. van der Pas, Hoogstraat 1, IJzendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel. 0117-381956. Spreek uur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117- 391366 (autotel. 06-52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter A. Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Posthumus, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113- 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Kei zer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijssen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waar genomen door dokter M. Oortman, Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113- 215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstraat 29, Kloosterzande, tel. 0114-681377. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Harten, Clara'spad 12, Heinkens zand, tel. 0113-561234. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Den Ouden en dokter Roks, Glacisweg 50, Hulst, iGrote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114- 313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Gr. Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 0115-452525. Visi tes aanvragen 9-10 u. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dok ter J. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 0115-491769. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter J. Warringa, Beetho- venhof 3b, tel. 0115-613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. 0115-613768. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur.

de Stem | 1996 | | pagina 15