'Verruiming WV G-regels onvoldoende' MEDEDELING Thui Coen gaan Voorzitter Stoffels: "Meer managers op bestuurlijke posten' Marinarium moet trekpleister worden DE STEM Waterschap trekt vijf ton uit voor dijken POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK nieuws ZEELAND Aarden burgs jongerenkoor gaat drukke tijd tegemoet DE STEM ZEELAND Werkgroep Gehandicaptenbeleid: 'Kale Jan' Franken houdt het voor gezien Zeven maanden cel voor drie autodiefstallen Wijkteam wil tuinenwedstrijd organiseren Idem voor bestrijding verdroging 'Als vutter blijf ik de ontwikkelingen in mijn vakgebied volgen' Van Zeeuws Biologisch Museum Snelheidscontrole Zwaar beschadigd In de sloot Te veel gedronken Diefstal uit auto Aanrijding met scha de Mishandeling Aankondiging snelheidscontroles BeVoBo Terneuzen Biervliet pESTEM Beroemde aria in IJzendijke Liefde op de Kri Open Haard Concert Poolse Nachtegale VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 C3 Van onze verslaggever Middelburg - In Zeeland moeten er meer jonge managers op bestuurlijke posten. Dat vindt voorzitter M. Stof fels van het departement Zeeland van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. „Opdat zij in de provincie Zeeland een frisse wind kunnen laten waaien." Deze boodschap bracht Stoffels gisteren in Middelburg tijdens de kerstbijeen komst van de Maatschappij. Hij wil dat jonge managers in Zeeland zich niet be graven in werk voor hun bedrijf alleen. Integendeel: zij moeten hun horizon ver breden, naast hun werk ook een gooi doen naar bestuurlijke posten. „Niet om geldelijk gewin, maar om Zee land een blijvende plaats als aantrekke lijk, gewaardeerd en zorgzaam stukje Nederland te laten innemen. Want on dernemen is vooruitzien," aldus Stof fels. Niet dat hij ontevreden is over de uit straling van deze provincie, maar hij vindt dat de recente discussie over het imago van Zeeland niet alleen de poli tiek, maar zeker ook het bedrijfsleven aangaat. „Omdat er een rechtstreeks verband is tussen de wijze waarop ondernemers in de samenleving functioneren en hoe men van buitenaf tegen die samenleving aan kijkt. Tenslotte heeft de ondernemer verantwoordelijkheid ten opzichte van zijn werknemers, hun gezinnen en de ge hele Zeeuwse samenleving. Met een zwak en suffig imago kom je niet ver, ook niet als ondernemer." Met respect voor de oudere generatie ondernemers stelt Stoffels dat met name jonge en dynamische managers richting eeuwwisseling en daarna mede het beeld van Zeeland moeten bepalen. Dit bete kent dat zij tijd moeten vrijmaken voor externe contacten, moeten lobbyen. „Want onbekend maakt onbemind, en om bekend te zijn of te worden moet je bereid zijn een stap extra te zetten." Van onze verslaggever Oostburg - De Werkgroep West-Zeeuws-Vlaanderen Gehandi captenbeleid vindt de door B en W van Oostburg voorgestelde verruiming van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) volstrekt onvoldoende. De voorstellen van het college - zoals afschaffing van de eigen bijdrage voor de aanschaf van rolstoelen - behelzen volgens se cretaris B. Scherbeijn vooral ver anderingen om te voldoen aan de Van onze correspondent Middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 22- jarige Middelburger M. Z. ver oordeeld tot zeven maanden cel en een schadevergoeding van 8.696 gulden wegens drie auto diefstallen. De eis was zes maanden plus nog eens twee maanden cel als ten uitvoerlegging van een eerder vonnis en een schadevergoeding van 8.696 gulden. Zijn vriend, plaatsgenoot en me dedader, de 29-jarige M.D., zal zich later voor de rechtbank moe ten verantwoorden. Hij is bezig met een poging om van zijn ver slaving af te komen en de recht bank wil eerst afwachten hoe de resultaten daarvan zijn eer zij zijn aandeel in de zaak behan delt. Het duo, net vrij na een verblijf in de gevangenis, besloot uit verve ling auto's te gaan stelen om er een eindje mee te toeren. Met de derde auto die werd gesloten, be landden zij in een sloot en raakte de auto total loss. De schade be droeg daarbij ruim 8.000 gulden. minimum-eisen die de minister van Sociale Zaken de gemeenten heeft gesteld. „Ook het extra aantal strippen voor het Collectief Vervoer - van 185 naar 210, waar wij maxi maal vierhonderd voorstellen - kan ons niet imponeren." De werkgroep heeft dit stand punt eerder deze week ook aan wethouder A. Rosendaal laten weten. „Wij maken u er op attent dat het totaal aan eerdere voorstellen van onze werkgroep zou leiden tot een stijging van de kosten met maximaal vijftien procent, wat nog steeds zeer ruim onder het beschikbare WVG-budget valt," laat Scherbeijn de leden van de raadscommissie Financiën we ten. „Daarbij zou nog steeds sprake zijn van onderbesteding. Zo'n dertig procent van het budget wordt nog steeds niet gebruikt. Het overschot van bijna drie mil joen gulden neemt nu toch wel onaanvaardbare proporties aan." De werkgroep hoopt dat de Oost- burgse gemeenteraad eindelijk initiatieven neemt om de WVG structureel te verbeteren. „Het budget voor het ook financieel mogelijk maken van verbeterin gen is in ruim voldoende mate aanwezig." De wijzigingen van de verorde ning worden vandaag besproken tijdens de vergadering van de raadscommissie Financiën. Scherbeijn maakt tijdens deze vergadering gebruik van het in- spreekrecht om het standpunt van de werkgroep naar voren te brengen. De dijkgraaf en de secretaris van De Drie Ambachten melden dat namens het dagelijks bestuur in de aanbiedingsbrief bij de nieu we waterschapsbegroting. Het plan voor de waterkeringen is om steenbestortingen uit te voeren in de kreukelbermen van Van onze correspondent Terneuzen- Het wijkteam Ou- delandse Hoeve wil in 1997 een tuinenwedstrijd gaan or ganiseren. Alle tuinen doen daarbij mee, zonder aanmel ding. Voor de organisatie zoekt het wijkteam nog com missieleden. In de Notekraker, de buurtkrant van de wijk Oudelandse Hoeve, wordt hiertoe een dringende op roep gedaan. De commissie zal vier keer per jaar vergaderen. Tot de taken behoren het samenstel len van een jury van keurmees ters, een prijzenpakket en het or ganiseren van een feestelijke prijsuitreiking. De flats en de eengezinswoningen worden apart gekeurd. Er zijn twee keuringen: een vóór de va kanties en een na de vakanties. Bij de keuring wordt gelet op de opbouw van de beplanting, het onderhoud en de kleurennuances. Met de tuinenwedstrijd wil het wijkteam bereiken dat bewoners meer aandacht geven aan hun tuin, zodat het aanzicht van de wijk verfraait. Gymleraar Jan Franken uit Zuiddorpe neemt na 34 jaar afscheid van het klaslokaal. Van onze verslaggever Terneuzen - Waterschap De Drie Ambachten wil volgend jaar ongeveer een half miljoen gulden uittrekken voor de verbete ring van diverse waterkeringen in de Margarethapolder en de Nieuw Neuzenpolder bij Terneuzen. Eenzelfde bedrag is be schikbaar voor bestrijding van de verdroging van het gebied rond Margrette. de strekdammen van de Marga rethapolder, een gedeelte van de natuursteenbeglooiing voor de Nieuw Neuzenpolder te herzet ten en de kreukelbermbestortin- gen voor de glooiing van die pol der aan te vullen. Voor de verbetering van de wa terbeheersing in het beheersge bied is volgend jaar een half mil joen in kas. Er zal in ieder geval een plan uitgewerkt worden om de verdroging in het gebied rond Margrette tegen te gaan. Het plan is water vanuit de Spui- kreek op te voeren naar de Buth- polder, de Nieuwe en Oude Eglantierpolder en de Visschers- polder. Verdgr overweegt het bestuur om in het zuidwestelijk deel van de Braakmanpolder maatregelen te treffen voor de daar gelegen droogtegevoelige gronden. Ook voor 1997 is er een bedrag in de begroting opgenomen van een kwart miljoen gulden voor de aanleg van natuurvriendelijke oevers in de Canisvlietpolder vanaf de Vissersverkorting naar de Molenverkorting. Het waterschap gaat er verder vanuit dat het rijk de noodzake lijke dijkversterkingen in zijn beheersgebied betaalt. Het dage lijks bestuur van het schap heeft er in elk geval geen geld voor op genomen in de begroting voor het komende jaar. De leden van het algemeen be stuur van De Drie Ambachten spreken zich dinsdag over deze zaken uit tijdens de behandeling van de begroting 1997. De algemene vergadering begint om 10.00 uur en vindt plaats in een van de zalen van Au Port in Philippine. Gymdocent Jan Franken neemt vandaag na een dienstbetrekking van 34 jaar afscheid van het on derwijs. Franken was in die tijd werkzaam op de voormalige lts De Vaart, het Petrus Hondius en de laatste twee jaar op de fusieschool De Rede. Door Sjaak Begijn „De leerlingen en mijn collega's zal ik zeker missen," vertelt Jan Franken aan de vooravond van zijn vertrek. „Ik ben altijd met veel plezier naar school gegaan. Met mijn collega's en de leerlin gen kon ik het goed vinden. Ik heb altijd met veel plezier les ge geven." Na zijn studie aan de academie voor lichamelijke opvoeding in 's-Hertogenboseh begon Jan Franken zijn onderwijsloopbaan aan de r.-k. mavo in Grave, een dorp onder de rook van Nijme gen. Bij zijn aanstelling werd de afspraak gemaakt dat zijn ver blijf van korte duur zou zijn, omdat de Zeeuws-Vlaamse klei grond hem te veel trok. Gepaste kleding Na drie maanden al keerde hij terug naar Terneuzen, waar hij een baan kreeg aan de lts. Deze job combineerde hij met een aanstelling aan de rijks-hbs. Met de nieuwbouw in de Zuidland- straat in 1970 aanvaardde de in Zuiddorpe woonachtige Fran ken een volledige aanstelling aan het Petrus Hondius. Op de rijks-hbs kwam hij als collega oud-klasgenoot W. de Zeeuw tegen. Beiden hadden in 1956 eindexamen gedaan. Jan Franken: „In die korte tijd was er op de hbs wel veel veranderd. Als leerling hadden we rector Westerhof, een statige man, die altijd strak in het pak zat. In het oude schoolgebouw aan de markt stond hij dan in de pauzes op een ster in de hal, daar waar twee gangen zich splitsten. Wij werden erop gewezen dat we als leerlingen van de Hogere Burger School gepaste kleding moesten dragen. Als je niet aan de kle dingvoorschriften voldeed werd je naar huis gestuurd. Toen ik terug kwam als docent trof ik rector Jansen aan. Die stond bij wijze van spreken tegen de ver warming geleund en was soepe ler in zijn houding." Als leraar lichamelijke opvoe ding had Franken een andere kijk op de leerlingen dan de do- vele leerlingen die hij in de loop der jaren aan zich voorbij heeft zien trekken, wisten precies waar ze stonden en hoever ze konden gaan. Als er dan al ie mand was die niet wilde sporen, dan hing Franken hem letterlijk op aan de kapstok. Een havist, twee koppen groter, ervoer dat een aantal jaren geleden. Sinds die tijd waren hij en Franken de beste kameraden. Een enorme dosis fanatisme draagt Jan Franken, bij de leer lingen beter bekend als 'kale Jan', in zijn karakter mee. Nog centen die een leervak onderwe zen. De Zeeuw, die docent Ne derlands werd: „Jan Franken wist tijdens rapportvergaderin gen op een geheel eigen wijze vanuit zijn onbevangen ge zichtshoek een verhelderend beeld te geven van een leerling." „Vanuit mijn vakgebied heb ik altijd geprobeerd de leerlingen een bepaalde levenshouding mee te geven. Naast het cognitieve, het leren, liggen bij ons de ac centen op onder andere gedra gingen en aanpassingen in de groep. Het functioneren van de leerling in zijn totaliteit is erg belangrijk. Sport speelt een be langrijke rol bij de vorming van mensen." Aan de kapstok De 61-jarige Franken staat er om bekend geen blad voor de mond te nemen. „Wat is er nu gemakkelijker dan dat iedereen weet wat ze aan je hebben?" De elke week doet hij in de winter maanden aan mountainbiken en in de zomer rijdt hij elk weekend zo'n 100 kilometer met de toer club mee. Daarnaast jogt hij, doet hij aan fitness en komt elke dag vanuit Zuiddorpe op de fiets naar school. Franken wil in con ditie zijn en de oefeningen voor de leerlingen voor blijven doen tot op de dag dat hij de school deuren voor de laatste keer ach ter zich dicht trekt. Ook bijscho ling volgde hij tot in de laatste week van zijn loopbaan. „Dat zal ik ook straks blijven doen. Als vutter blijf ik de ont wikkelingen in mijn vakgebied volgen." Problemen met de veranderende mentaliteit van de schooljeugd heeft hij niet gehad. „Vroeger had je moeilijke klas sen en nu ook. Leerlingen zijn alleen opener en mondiger ge worden. Dat ervaar ik echter niet als een nadeel, mits het op Van onze verslaggever Goes - Krabben zoeken met laagwater. Knipogen naar een kreeft en kijken naar een zeenaald, een visje dat je anders bijna nooit meer ziet in Zeeland. Het moet een grote toeristische trekpleister worden. Het nieuwe marinarium van het Zeeuws Biologisch Museum. Begin komend jaar gaat het open, het be langrijkste deel is het grote zeeaquarium dat 11.000 liter zeewater gaat bevatten. Het marinarium is dan naast de Zeeuwse heemtuin de nieuwe publiekstrekker van het museum. Verbetering van de kwaliteit was nodig, omdat er uit bestuurderskringen de laatste jaren veel kritiek kwam op het mu seum. Het was meer een bezoekerscentrum dan een museum, zei men. Daar is de leiding van het museum wat aan gaan doen. Het marinarium moet het sluitstuk van de imagoverbetering zijn. Het bestaat naast het zeeaquarium uit een maquette van de Oos- terschelde met zes aparte aquaria in de vorm van zuilen. Voor het ontwerp zijn de vormgever Corne- lisse uit Yerseke en de Utrechtste aquarium bouwer Uilenbroek te hulp geoepen. De zui len waar de visjes in zwemmen, staan ge groepeerd tot tegen het aquariumglas aan en lopen dan in het aquarium verder als palen Hulst - Bij een snelheidscon trole op de Zoutestraat woens dag tussen 11.30 en 17.00 uur zijn zeventig bekeuringen uit gedeeld. Deze automobilisten reden harder dan de toegestane vijftig kilometer per uur. 750 bestuurders hielden zich wel aan de regels. Terneuzen - Bij een aanrijding op het kruispunt Roosevelt- laan-Katspolderlaan zijn twee auto's dusdanig beschadigd ge raakt dat de politie ze uit het verkeer moest nemen. De aan rijding ontstond doordat een negentienjarige Terneuzenaar bij het oversteken van de krui sing vanaf de Alvarezlaan geen voorrang verleende aan een au to, bestuurd door een 43-jarige plaatsgenoot. IJzendijke - Een 34-jarige au tomobilist uit Beverwijk raakte woensdagavond met zijn auto in de berm van rijksweg N61. De chauffeur probeerde nog te corrigeren, maar de auto in een slip en kwam in de sloot tot stilstand. De auto raakte be schadigd, de bestuurder bleef ongedeerd. Terneuzen - Op de Sloelaan in Terneuzen hield de politie in de nacht van woensdag op don derdag een 51-jarige automo biliste aan. Zij bleek te veel te hebben gedronken. De adem analyse registreerde ruim 1,5 promille. De vrouw kreeg een dagvaarding en haar rijbewijs werd ingenomen. Oostburg - In een vrachtauto die geparkeerd stond aan de Philipsweg is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. Er verdwenen een draagbare telefoon en een mobilofoon. Kloosterzande - Op de rijks weg N60 deed zich donderdag morgen even voor acht uur een aanrijding voor. Een 24-jarige automobiliste uit St.-Jansteen zag te laat dat een vóór haar rijdende auto, bestuurd door een 29-jarige vrouw uit Goes, afremde. Beide auto's raakten beschadigd. Terneuzen - Een dertienjarige jongen heeft bij de politie aan gifte gedaan van mishandeling. Op de Bellamystraat werd hij lastiggevalen door drie leef tijdgenoten. De jongen liep een bloedneus op. Hulst - De politie kondigt in de regio Oost-Zeeuws-Vlaanderen de volgende snelheidscontroles aan: 28 december, Zoetevaart Hulst; 29 december: Julia- nastraat en Vylainlaan Hei kant; 11 januari: Absdaalseweg Hulst; 12 januari: Gentsevaart Kapellebrug; 13 januari: Hengstdijksestraat Hengstdijk; 14 januari Rijksweg N61 Vo gelwaarde; 15 januari: Kool straat Hulst; 16 januari: Rijks weg N60 Kuitaart/Terhole. FOTO WIM KOOYMAN een fatsoenlijke manier gebeurt. Als je op een normale manier met elkaar omgaat, is er weder zijds respect." Fanatisme Jan Franken was sfeerbepalend op de school waar hij werkte. In de docentenkamer was hij voort durend omringd door collega's en leerlingen betrokken hem bij alle activiteiten. Niet alleen bij sportgebeurtenissen, maar ook bij schoolkampen, excursies en reizen. Jarenlang ging hij mee naar het Ardennenkamp in La Roche. Wanneer zijn jongere col lega's na een afmattende week terug naar huis gingen met hun groep, bleef Franken achter om op de 'toko' te passen. De bossen van de Belgische Ardennen wa ren zijn territorium. Gewapend met zijn kettingzaag en brullend als een hond die om zijn teef roept, wist hij leerlingen te ver maken. Soms echter kende zijn fanatis me geen grenzen en verloochen de hij zelfs zijn school en af komst. Tijdens een volleybal toernooi voor docenten in Goes liep hij over naar 'concurrent' Zeldenrust, omdat zijn eigen schoolteam was uitgeschakeld. Desondanks is het nu voor hem welletjes geweest. „Er komt momenteel zoveel op het onderwijs af dat ik niet meer de geestelijke soepelheid kan op brengen om daarin mee te gaan. De politici in Den Haag volgen alleen de partijpolitiek en hou den geen rekening met de conse quenties. Fusies werden er ge pland zonder dat er een school gebouw was, methodes verande ren zonder dat er materiaal voorhanden is. De arbeidsvoor waarden staan eveneens op het punt drastisch te veranderen. Nu kan ik nog op een redelijke ma nier weg. Daar wil ik gebruik van maken. Je zult mij alleen niet horen zeggen 'hier kom ik nooit meer'. Daarvoor heb ik hier met te veel plezier ge werkt." Terneuzen - De Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie zit er op. Tijdens de laatste speel avond vielen er nog vijf beslis singen. Voorzitter Wim de Meester memoreerde tijdens de prijsuitreiking dat het weer een spannende competitie was ge weest. Philips heeft zich uit de BeVo Bo teruggetrokken en wordt opgevolgd door Jacobs, zodat dinsdag 7 januari weer met 42 teams aan de nieuwe comepti- tie wordt begonnen. UITSLAGEN Eerste klasse A: CIS-Foaks 1 3-0 (15-8, 15-1, 9-4), Dees 1-Aster 1 3- 0 (15-2, 15-3, 15-8). Eerste klasse B: Vervaet-Pannen- schuur 1-2 (2-15, 10-15, 15-9), V&V-Foaks 2 2-1 (15-12, 15-11, 12-14). Tweede klasse A: PSOVZ 1- Echo/Audio 0-3 (14-16, 3-15, 7-9), Neelemans-NHI 3-0 (15-8, 15-4, 15-12). Tweede klasse B: A&A 2-V&SH 1- 2 (15-6, 7-15, 9-13), Rabo-Ge- meente 1 1-2 (14-16, 15-10, 7-9). Derde klasse A: Scheldesport- Foaks 4 1-2 (9-15, 15-12, 6-15), Havenschap-Cijsouw 0-3 (2-15, 4- 15, 2-15). Derde klasse B: Foaks 3-URS 0-3 (8-15, 10-15, 9-11), B&S-Gemeen- te 2 1-2 (11-15, 11-15,15-11), Dow 2-Aster 2 3-0 (15-10, 15-4, 15-5). EINDSTANDEN Eerste klasse A: 1. Dees 1 35 pun ten, 2. Foaks 1 23, 3. CIS 22, 4. VC Notabene 18, 5. Dow 1 15, 6. A&A 1 7, 7. Aster 1 5. Eerste klasse B: 1. Pannenschuur 28, 2. V&V 26, 3. De Pooter 21, 4. Foaks 2 19, 5. Vervaet 14, 6. De Hoop 12, 7. Beldo 4. Tweede klasse A: PSOVZ 1 22, 2. Deltan 1 21, 3. Neelemans 20, 4. Echo/Audio 18, 5. NHI 17, 6. Dow 2 16, 7. Tevore 8. Tweede klasse B: 1. Rabo 27, 2. V&SH 22, 3. Dees 2 21, 4. Voor waarts 19, 5. Gemeente 1 17, 6. Deltan 2 10, 7. A&A 2 9. Derde klasse A: 1. PSOVZ 2 29, 2. Foaks 4 22, 3. VC Schelde 19,. 4. Cijsouw 17, 5. Scheldesport 10, 6. Havenschap 5. Derde klasse B: 1. W Philippine 32, 2. Dow 3 29, 3. Gemeente 2 14, 4. URS 14, 5. B&S 13, 6. Aster 2 12, 7. Foaks 3 8 punten. KINDJE WIEGEN - In de r.-k kerk wordt tweede kerstdag, donderdag 26 december, om 15.00 uur een regionale viering gehouden met als thema 'Kind je wiegen'. Het is een speelse viering voor iedereen. Rondom de levende kerststal wordt door leden van het jeugdkoor een kerstspel opgevoerd. Na afloop is er nog een verras sing. Van onze correspondent Aardenburg - Het r.-k. jongerenkoor uit Aardenburg gaat weer enkele drukke weken tegemoet. Zondag treden ze op in woon zorgcentrum Coensdike, waar ze vanaf 9.30 uur de eucharistie viering opluisteren met ritmische muziek en zang. Na de pauze volgt dan nog een toegift met veel kerstliederen. Verder zal het koor optreden tijdens de mis op eerste kerstdag. Die begint om 10.00 uur en dus niet zoals gebruikelijk om 9.15 uur. Basisschool Op Dreef zal eveneens haar steentje aan deze viering bijdragen. Vrijdag 27 december verzorgt het koor zijn kerstconcert. Vroeger wer den deze gehouden in de burgerzaal van het gemeentehuis, maar de toenemende publieke belangstelling zorgde er voor dat het nu in de r - k. kerk gebeurt. De toegang is gratis en het concert begint om 19.30 uur. Er zullen veel kerstliederen worden gezongen, terwijl het kerstverhaal als een rode draad door het programma loopt. Het koor bestaat inmiddels uit tach tig leden en staat onder leiding van dirigent Freddy Moens. (ADVERTENTIE) van paalhoofden. De Zeeuwse situatie wordt dus uitgebeeld. Er komt ook een aparte bak waarin kinderen met hun handen de dieren en de planten van de zee kunnen ontdekken. Technisch is het zeeaquarium een hele klus. Inclusief voorraadvat, filters, het eigenlijke aquarium en de zes zuilaquaria, circuleert er zo'n 28.000 liter zeewater door het systeem. Dat moet op een constante temperatuur van maximaal 15 graden celcius worden gehou den. Het glas van het grote aquarium is ongeveer vijf meter lang, 1.40 meter hoog en 25 milli meter dik. Het aquarium kost 90.000 gulden, de aankleding van de rest van het marina rium kost nog eens 60.000 gulden. In verband met de feestdagen zijn de afsluittijden voor De Stem en de Zeeuws-Vlaamse Koerier gewijzigd. Gelieve advertenties voor de uitgave van: - De Stem van vrijdag 27 december uiterlijk maandag 23 december om 17.00 uur aan te leveren - De ZVK van dinsdag 31 december uiterlijk vrijdag 20 december om 16.00 uur aan te leveren. Van onze verslaggever Aardenburg - De Stic ren en de Stichting Coe januari 1997. Beide 1 besloten. De besturen noemen dez menwerking een unieke sa smelting van een thuiszor ganisatie en een verzorg huis. Deze komt overigens niet u lucht vallen. Als grondslag aan het gehee namelijk de realisatie van nieuwe woonzorgcen Coensdike. In dit nieuwe trum kunnen ouderen met eenlopende indicaties zelf; dig wonen. Ook kunnen ze i nen op adequate hulp op n tot op het niveau van vei gingshuiszorg of vervang verpleeghuiszorg. De fusie is volgens beide b< Van onze correspondent IJzendijke - In de hervor kerk in IJzendijke worden avond beroemde aria's ge gen. Vanaf 20.00 uur treden op A Vandenbussche - sopraan de Vlaamse opera -, Cl Clark (piano), het r.-k. geme koor en samengesteld herenl samen met het vocaal ensen de Troubadours. De leiding dit evenement is in handen Marie-Louise Ceulemans Cort. Kaarten zijn te koop bi ABN AMRO Bank in Ijzend en kosten tien gulden. d< MET Liefde op de Krim hee Poolse schrijver Slawomir zek (1930) een indrukwek epos geschreven. Hij schi tegen de achtergrond van derd jaar Russische gesch nis de tragiek van de men speelbal van macht en id gie. Begin twintigste eeuw, eei tel op de Krim - de Cö Azur van de Zwarte Zee. vakantievierend gezelschaj spiegelt het leven. De i rond de samovar wordt op tale wijze verstoord door verwachte komst van Het filosoferende gezels verruilt met schijnbaar g de wereld van de Tsaren die van Stalin en komt uitei lijk terecht in het Rusland nu. In hun dwaaltocht doo twintigste eeuw worden voortgedreven door de constante die tijd en idem blijkt te trotseren: het vei gen naar liefde. De voorstelling, morgena' in het Zuidlandtheater in neuzen, wordt gespeeld doo: Haarlems Toneel, met onder deren Nelly Frijda, Jeröme huis, Vastert van Aardenne,. Berghout, Metta Gramberg Teuntje de Klerk. I Zaterdag 21 december, vang 20.00 uur. TWEEDE kerstdag wordt speciale dag in theatercafé I gy Bess. De open ha brandt en het café is in ke, sfeer ingericht. Maar bove| valt er te genieten van een u) ke combinatie van Nederlan klassieke topmuzikanten. line Oostenrijk (hobo), Ja Slagter (hoorn) en Aldert t1 meulen (piano) brengen Programma dat bestaat uit: bert Kahn, 'Serenade opus Ludwig van Beethoven, 'So: voor hoorn en piano opus Francis Poulenc, 'Sonate v hobo en piano'; Robert Sc mann, 'Papillons opus 2 v Piano'; Carle Reinecke, 'Triil kleine terts opus 188 voor p 2p, hobo en hoorn'. Donderdag 26 decern^ aanvang 15.00 uur. HET Knapen- en mannenki e Poolse nachtegalen beho °t de meest vooraanstaar oren van Europa. Het is opn ucht in 1934 en steunt op t eeuwenoude koortraditie oor trsH DUQvoi +/-»*• titnw i --uwcuouae koortraditie. 1 oor trad overal ter wereld „n het repertoire bevat m an 700 werken van 300 comf isten uit alle landen en van i cftwn' Tijd®118 het conc at het koor vanavond brengt Qe Henricuskerk in ClirJ

de Stem | 1996 | | pagina 14