Kritiek op project pc-privé Mandy Ook VSB-bank ontvlucht centrum van Hulst DE STEM Afscheidskusje voor juf Dini Plannen voor kinderopvang in Vogelwaarde DAG PLAATSELIJK nieuws Steenkamp: 'In Hontenisse moet ozb toch omhoog' ®nde' sir;! .Ja, 30 jaar D'n Suus 30 Peter 50 Corné norgen... DE STEM ZEELAND C2 B en W trekken voorstel in Hulst wil aanpak overlast parkeren van vrachtwagens EEN NIEUWE KIJK OP MUZIEK Bang&Olufsen Kessen nog zes jaar burgemeester Cd-roms te leen in bibliotheek Hulst vervangt parkeerautomaten voorlopig niet Bosehkapelle Sint Jansteen Mening van fractie D&T Oostburg: 'Nieuwe burgemeester moet zorgen voor meer politie' Laatste bieten vandaag verwerkt 96 x e: *Nly^ -> ticulieren ubileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. 0,65 incl. B.T.W., één grote /erplicht. 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. ivraag. Foto's worden niet 12.313 of geef uw tekst 2 dagen één van onze kantoren, hten aan: De Stem, Postbus t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. loor tekstenfoto 's en tekeningen redenen te weigeren. opdrachtgever van deze litgever bekend te zijn. Indien :n met opgave van een vordt, is men verplicht zich te ing van misbruik. Uitgever is drachtgever bekend te maken, twoordelijk voor de in de rkomende teksten. gefeliciteerd ik in Ossendrecht. ik in Etten-Leur. s in Klundert. trigt in Nieuwendijk. in Zevenbergen. ag H.G. De Stappers OUD da's pas oud. H.G. Carin en Veronique. Jij wilt het niet weten maar wij zijn je niet vergeten Proficiat met je 50ste verjaardag. Bakkertje, bakkertje, bakt ze bruin maar hij wordt al aardig kalend op zijn kruin. H.G. The Kids en aanhang Goedemorgen VRIJDAG 20 DECEMBER 1996 F°ns Jij vindt dit vast nietje" wij liggen in een deu Toch is het waar,, jij wordt vandaag 50 De Buurtsuper___^- Welkom thuis uit Bosnië- Pa, Ma, Marian, P*uW' Paul, Natasja, en een knorretje van Angeia- Van onze verslaggever Hulst - Niet alleen de ABN/Amro verdwijnt uit de Hulster binnenstad, maar op korte termijn ook de VSB- bank. Redenen zijn de steeds moeilijker bereikbaar wor dende binnenstad en de toe nemende parkeerproblemen in het centrum. Terwijl het vertrek van de ABN/Amro pas over een paar jaar wordt verwacht wil de VSB Dichtslibben binnenstad en parkeerproblemen nopen tot verhuizing binnen nu en een half jaar al haar nieuwe vestiging aan de Stationsweg openen. De bank heeft de voormalige Cadeaushop Biesbroeck gekocht en wil het pand uitbreiden en verbouwen tot modern bankgebouw „We hebben lang getwijfeld of we ons pand aan de Korte Nieuwstraat wel moesten verla ten," zegt directeur Aarssen, „maar uiteindelijk is toch geko zen voor de locatie Stationsweg." Als belangrijkste reden noemt hij het 'dichtslibben' van de Hulster binnenstad en de moeilijkheden die klanten hebben om een par- keerplekje te vinden. „Mensen die bij ons afspraken hebben over hypotheken of an dere financiële transacties kun nen vaak hun auto niet kwijt. Het gevolg is dat menige af spraak een kwartier te laat be gint. Wij denken dat we op de lo catie aan de Stationsweg een be tere service aan onze klanten kunnen geven." Aan de parkeer problemen voor de klanten komt dan in ieder geval een eind, want aan de achterkant van de bank ligt het parkeerterrein Haven fort, Het is de bedoeling dat na de verhuizing het huidige pand aan de Korte Nieuwstraat wordt verkocht. De VSB krijgt aan de Stations weg te zijner tijd de ABN/Amro als buurman. Die wil de huidige panden van het architectenbu reau DBM en tandarts Brugge- mans aan de Stationsweg plat gooien en op het dan vrijkomen de terrein een geheel nieuw bankgebouw neerzetten. Daar voor moeten nog allerlei proce dures worden doorlopen, zodat het volgens directeur De Vries nog wel een paar jaar kan duren voordat ABN/AMRO echt uit de binnenstad vertrekt. Van onze verslaggever Hulst - De computers staan al bij de ambtenaren thuis. Maar de Hulster gemeenteraad heeft nog niet eens zijn goedkeuring ver leend aan de renteloze lening, die met het pc-privé-project ge- In een zeer fel betoog hekelde het PvdA-raadslid A. Hegger gistera vond de handelwijze van het col lege van burgemeester en wet houders van Hulst. Dat wil ge meente-ambtenaren via een pro ject op voordelige wijze aan een pc helpen. De dertig deelnemen de ambtenaren krijgen van de ge meente een renteloze lening die ze in drie jaar moeten afbetalen. De gemeenteraad zou over het daarmee gemoeide krediet van 120.000 gulden gisteravond een besluit nemen. Woede Maar Hegger was er tot verba zing, maar ook woede van andere raadsleden achter gekomen dat de computers inmiddels thuis bij de ambtenaren staan. „Deze han delwijze getuigt van minachting voor de gekozen raadsleden. U Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst heeft de Zeeuws-Vlaamse politie ver zocht op te treden tegen de over last die geparkeerde vrachtwa gens veroorzaken. Wethouder G. van de Voorde maakte gisteravond in de raads vergadering bekend dat een brief van die strekking onlangs ver stuurd is. Het raadslid Th. Blommaert (D66), en met hem de rest van de raad, reageerde verheugd. Blom maert had op weg van zijn woon plaats Sint Jansteen naar Hulst op de Verrekijker moeten 'sla lommen langs vier vrachtwa gens'. „Er moet nu toch echt iets gedaan worden aan die vracht wagens die geparkeerd staan op plaatsen waar het niet mag." «Dat heb ik al vier of vijf keer aangekaart," voegde F. de Vries (onafhankelijk) eraan toe. Hij Reeft namelijk herhaaldelijk ge wezen op de geparkeerde vracht wagens die op het Stationsplein voor vermeende problemen zor gen. Bezorgklachten: W lezerscontact, 076-5312312 mat/mvrij. 8.00- 17.00 uur 8.00- 12.00 uur Redactie 'erneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Beter van den Assem, Frank van Cooten, ftank Deij (plv. ed. chef), Hein van der Helm, Harold de Puysseleijr. Goes: Mtstraat 1,4461 JK tel 0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteuren: Gerlach Hochstenbach, tugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen je].mat/mvrij. 0115 -645751 'el- zondag 0115-645753 Wvertentie-exploitatie enZVK 'kneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG '"115-645740,fax 0115-645741 ertegenwoordigers: Uartln Boeije, privé 0115-563976, nans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: --«'uu 16,4561 ES '■0114-372770. ertegenwoordigers: MalV3n den Brande. Pdve 0114-314570, 1an Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: t/m vr. 8.30- 17.00 uur BeoSound 9000 BeoSound 9000 FM/AM radio en CD-speler. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang&Olufsen het geheim kent. Ooit kiest u voor mooist AXEL Electro World Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7. ST. JANSTEEN Weemaes Electro World, Hoofdstraat 7. 3 jaar garantie zegt min of meer tegen ons: we doen toch wat we willen en jullie slikken of stikken maar. We wor den op deze manier voor het blok gezet. Als de raad van Hulst zijn werk niet meer kan doen, kunnen we beter stoppen en er een paar Jan Klaassens en één Katrijn voor neerzetten. Touwtjes eraan en die dansen wel." Het onafhankelijk raadslid F. de Vries, die als echtgenoot van Hegger, natuurlijk op de hoogte was, deed er nog een schepje bo venop. „Ik zie allemaal veront waardigde gezichten achter de collegetafel. Maar er is hier maar één die verontwaardigd kan zijn en dat is de raad. Die wordt ge confronteerd met een voorstel dat al uitgevoerd is," aldus De Vries die overweegt de zaak bij de pro vincie aan te kaarten. „Ieder raadslid dat nu nog met dit voor stel durft in te stemmen verliest het recht zich volksvertegen woordiger te noemen," voegde hij eraan toe. Diplomatiek Th. Blommaert (D66) was 'ge schrokken' van de nieuwe feiten, hoewel hij zich, net als in de com missie Financiën, nog steeds voorstander van een pc-privé- project toonde. „Want de ambte naren mogen hier niet de dupe van worden." Toch schaarde hij zich, gezien het nieuws van Heg ger, niet achter het voorstel. „Want het recht van de raad wordt hier in al zijn voegen ge tart." OokP. Steijaert (lijst Brug- geman) en W. Kayser (WD) voegden zich in dat rijtje. De coalitiefracties CDA en Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen drukten zich bij monde van J. van Eek en A. van Duyse diplomatiek uit. Zij wilden eerst weieens de reactie van het college aanhoren. Zichtbaar koortsachtig overleg achter de collegetafel had uitein delijk een korte reactie van bur gemeester A. Kessen tot gevolg. „We trekken het voorstel nu in en we komen er op terug. Ik heb be hoefte aan nadere feiten," was het enige dat Kessen kwijt wilde. (ADVEKTENT3E) Hulst - A. Kessen is ook de komende zes jaar burge meester van Hulst. Commis saris der Koningin W. van Gelder zal Kessen vandaag officieel beëdigen voor de nieuwe termijn, die op 1 ja nuari aanvangt. Vele Sassenaren groeiden in hun peutertijd op onder leiding van Dini Roskamp. Zij was werkzaam als hoofdleidster bij peuterspeelzaal de Hummel- honk. Gisteren nam zij na bijna vijftien jaar officieel afscheid. „Ze heeft in die jaren menig peu ter van een schone luier voor zien. Diezelfde peuter komt ze nu ergens tegen achter de kassa. Dit moet een rare gewaarwor ding zijn voor haar. Dini heeft de groei van de peuterspeelzaal meegemaakt en natuurlijk ook de verhuizing van de Kerkhof laan naar de Rapenburg. Dini is altijd een prettige collega ge weest, die altijd vol ideeën zat, aldus een leidster. Als afscheids cadeau waren peuters en oud bestuursleden van weleer aange schreven met het verzoek om een foto van toen en nu op testu ren. Hiermee was een logboek samengesteld. Tijdens een druk bezochte re ceptie werd het boek aangebo den. Vandaag neemt de peuter juf tijdens de kerstviering af scheid van de kinderen. Dini Roskamp stopt met haar werk om meer tijd vrij te maken voor haar man die in het buitenland werkt. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Hulst - Vanaf 27 december kun nen Belangstellenden kunnen vanaf 27 dember cd-roms lenen in de bibliotheek van Hulst. De presentatie van de uitleen is tus sen 14.00 en 17.00 uur. Volgens de bibliotheek is het een noodzaak om in te spelen op de behoefte naar nieuwe informa tiemogelijkheden. „Naast traditionele boeken, tijd schriften en documentatie ne men we nu ongeveer honderd cd- roms op in de collectie. In de loop van 1997 wordt deze uitge breid tot tweehonderd stuks." De schijfjes kunnen geleend worden door abonnee's vanaf veertien jaar. Het leengeld bedraagt vijf gul den per week. De uitleen vindt plaats aan het inlichtingenbureau in de open bare bibliotheek Hulst. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst zal voorlopig haar parkeer automaten niet vervangen door apparaten die geschikt zijn voor elektronisch beta len. Volgens wethouder G. van de Voorde zijn de huidige automa ten nog prima in orde. „Zolang ze het nog goed doen, schakelen we niet over," zei hij gisteravond in de gemeen teraadsvergadering in antwoord op een vraag van J. Steijaert (CDA). Niettemin zal de gemeente de ontwikkelingen op het gebied van de 'elektronische portemon nee' - Zeelandkaart, chipknip, chipper - nauwlettend in de ga ten houden. „Wij houden de vinger aan de pols en volgen de markt om op het juiste moment toe te slaan," aldus Van de Voorde. Van onze verslaggever Vogelwaarde - Twee inwoonsters van Vo gelwaarde willen voor nieuwe kinderop vang in hun woonplaats zorgen. Hoewel ze nog geen locatie hebben, streven ze er naar in maart van start te kunnen gaan. In januari hebben de beide initiatiefneemsters Marian van Zessen en Patricia van den Heu vel, een gesprek met wethouder J. de Koek van de gemeente Hontenisse. „We gaan dan onze plannen toelichten en hopen dat de gemeente medewerking wil verlenen. Hetzij bij het zoe ken van huisvesting, wellicht met een start subsidie," aldus Van Zessen. Zowel zij als Van den Heuvel vindt dat de hui dige kinderopvangmogelijkheden tekortschie ten. „De Stichting Kinderopvang Zeeuws- Vlaanderen vraagt driehonderd gulden in schrijf- en bemiddelingskosten. Een uur kin deropvang kost vier gulden. Bovendien weet ik uit eigen ervaring dat je wensen vaak niet stroken met het aanbod van de stichting. Ik zelf werk sinds een half jaar als oproepkracht in de horeca. Bellen ze je om 11.00 uur of je een halfuur later komt werken. Het is dan nauwelijks mogelijk om zo snel opvang voor mijn dochter van zeven te vinden. Ook na schoolse opvang is een probleem." Van Zessen en Van den Heuvel denken het goedkoper en op een flexibelere manier te kunnen doen. „Want driehonderd gulden in schrijfgeld en vier gulden per uur is voor heel wat mensen niet op te brengen. Herintredende vrouwen verdienen niet zoveel. Ze zijn veel geld kwijt aan kinderopvang en houden nau welijks wat over. Vandaar dat Van Zessen denkt aan een bedrag van vijftig gulden inschrijfkosten en 2,50 gul den per uur. Uit hun eigen omgeving in Vogelwaarde heb ben de initiatiefneemsters geluiden gehoord dat er voldoende animo voor hun plannen is. „Mensen met kinderen lopen te zoeken naar kinderopvang en komen vaak terecht bij ken nissen, vrienden of familie. Wij willen een op vang realiseren voor kinderen van 0 tot 12 jaar, die dagelijks van 8.00 tot 18.00 uur geo pend is," aldus Van Zessen. „Ook in vakan ties." Een ruimte is er nog niet, wel zijn Van Zessen en Van den Heuvel in overleg met het dorps centrum in Vogelwaarde. „Maar een gewoon woonhuis is misschien ook mogelijk. Een naam hebben we overigens wel al, De Tondel doos." Inmiddels heeft zich al een aantal vrijwilligers aangemeld. „Maar we zijn nog op zoek naar meer mensen die als kinderopvang-vrijwilli- ger willen fungeren. Ook ouders met kinderen, die kinderopvang zoeken, kunnen zich bij ons aanmelden," aldus Van Zessen (telefoon 0114- 671962). MARKTEN AXEL Auto Vakantiesalon - Citohal- len - Buitenweg - vr 20 dec 13.00- 21.00, za 21 dec 10.00-21.00 en zo 22 dec 10.00-18.00 uur Kerst- en geschenkenmarkt - Grote markt - 10.00-18.00 uur - 20, 21 en 22 dec BRUGGE Kerstmarkt - allerlei - Simon Ste- vinplein -11.00 tot 18.00 uur - t/m 31 dec GENT Kerstmarkt - Sint Baafsplein - hele dag-do 19 t/m ma 23 dec THEATER GOES An Outpost of Progress - toneel - door theatergroep De Roovers - 20.30 uur - Podium't Beest TERNEUZEN Voor ons hoeft het niet - try out door Bert Visscher - Zuidlandthea- ter - 20.00 uur - do 19 en vr 20 dec GROEDE Kerstvoorstelling - kleinkunst- programma door Adrie Oosterling - Huistheater De Twee Duiven - 20.00 uur (ƒ17,50) MUZIEK CLINGE Kerstconcert - Poolse Nachtegalen van Poznan - rk kerk - 20.15 uur STOPPELDIJK Advent- en kerstconcert - diverse koren - 19.30 uur - parochiekerk Stoppeldijk-Vogelwaarde DIVERSEN HEIKANT Vleeskaarting - café Du Commer ce - 20.00 uur SINT-JANSTEEN Kaarting - 14.00 uur - café De Kroon STOPPELDIJK Competitie koersbal -13.30 uur - 't Gelaag VOGELWAARDE Vogeltentoonstelling - dorpscen trum - hele dag - do 19, vr 20 en za 21 dec EEDE Kaarting - Hof van Eede -19.30 uur AXEL Kaarting - Thalia - Gregoriuscen- trum - 20.00 uur HEILLE Bieden, jokeren en klaverjassen - Dorpshuis - 20.00 uur 3,-) CLINGE Jokeren - Malpertuus -13.30 uur Juegdsoos - Malpertuus - 19.00 uur WESTDORPE Vrouwengymnastiek - Concordia -13.30 uur SPUI Bieden en jokeren - De 3 Gehugh- ten-20.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 19.00 en 21.30 uur Evita HULST Koning van Engeland - 19.30 en 22.00 uur Jingle all the Way 22.00 uur The long Kiss Goodnight 22.00 uur Sleepers 19.30 en 22.00 uur Daylight 19.30 uur Matilda 19.30 uur The Hunchback of Notre Dame BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.30 uur Jack 20.00 uur Evita 22.30 uur Jingle all the way 20.00 uur The Hunchback of the Notre Dame 22.30 uur Chain Reaction 20.00 uur Matilda 22.30 uur Mission Impossible GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Daylight 14.30 en 17.00 uur Matilda 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jingle all the Way 20.00 en 22.30 uur Fled 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Chain Reaction 20.00 en 22.30 uur Alles moet weg 14.30, 17.00, 20 en 22.30 uur Long Kiss Goodnight 22.30 uur Tin Cup 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Hunchback of the Notre Dame 14.30 en 17.00 uur De Klokkenlui der van de Notre Dame 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sleepers 20.00 en 22.30 uur A time to kill 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30, 17.00 en 20.00 uur Indepen dence Day KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur en 22.45 uur Sleepers 20.00 en 22.30 uur Jingle all the Way 20.00 en 22.30 uur Long Kiss Good night 20.00 en 22.30 uur Daylight KERKDIENST KERST - In de H. Petrus en Pauluskerk wordt dinsdag 24 december om 21.00 uur een eucharistievie ring/nachtmis gehouden. Op eerste kerstdag, woensdag 25 december, is er om 11.00 uur een woord- en communie dienst. mSÊm KERSTBAL - Het kerstbal van dansclub Flamingo vindt zaterdag 21 december plaats in zaal Malpertuus in Clinge en niet in De Warande in Sint Jansteen, zoals wij in de krant van gisteren meldden. Aanvang van het bal is 21.00 uur. Van onze verslaggever Oostburg - De nieuwe burgemeester van Oostburg moet zich voor honderd procent inzetten om meer politiemensen naar de ze gemeente te halen. Dat is vooral nodig omdat de gemeente tijdens de zomermaanden meer dan vijftigduizend inwoners telt. De fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) liet dat gistera vond schriftelijk weten tijdens de vergadering van de gemeente raad. De nieuwe burgemeester moet het volgens D&T ook een uitda ging vinden, ondanks de toene mende geïsoleerde ligging van West-Zeeuws-Vlaanderen, zich in te zetten voor nieuwe en be houd van bestaande werkgele genheid. „Naast onze huidige werkgele genheid dient hij of zij enige af fectie te hebben met de drie be langrijkste economische zaken Van onze verslaggever Kioosterzande - Hoewel de Hontenisser politiek nu al roept dat de onroerende- zaakbelasting (ozb) niet om hoog mag is daar volgens bur gemeester Th. Steenkamp toch moeilijk aan te ontko men. De financiële positie van de gemeente is niet echt roos kleurig en bezuinigingen en reserves aanspreken zullen de nood maar gedeeltelijk kun nen lenigen. Bovendien ligt er een rapport van VB-accountants, het bureau van de Vereniging Nederlandse Ge meenten, waarin onomwonden staat dat Hontenisse meer perso neel moet aantrekken om de ge meentelijke taken goed te kunnen vervullen. „In de gemeentebegroting heb ben wel wel wat geld voor perso neelsuitbreiding opgenomen," zegt Steenkamp, „maar dat is lang niet voldoende. Met VB stelt hij vast dat er een aantal knelpunten zit in het amb telijk apparaat. „Om die knel punten op te lossen moeten er mensen bij. Maar we zijn daar voorzichtig mee, want daar moet wel financiële dekking voor ge vonden worden. Bovendien lig gen er nog tal van andere wensen. Het VB-rapport moet eigenlijk nog goed onderzocht worden, maar we staan er wel voor om on ze taken adequaat uit te voeren." In de discussie over gemeentelij ke herindeling heeft Hontenisse steeds geroepen dat te kunnen en dus moet de gemeente dat vol gens Steenkamp ook waar ma ken. In het gemeentehuis ligt ook nog een andere VB-rapport, over de financiële positie van de gemeen te. „Die is op termijn ronduit zor gelijk," weet Steenkamp. „De be groting voor volgend jaar hebben we met technische ingrepen slui tend kunnen maken, maar voor 1998 bijvoorbeeld zitten we nu met een tekort van zes tot zeven ton." Het aanspreken van de reserves biedt weinig houvast. „We zitten onder het gemiddelde niveau van wat we eigenlijk moe ten hebben. Bovendien, de enige reserve van enige omvang is de spaarpot voor de sporthal. Maar daar hebben we een flink deel van nodig voor de verbouwing van De Hinde. Een gezonde fi nanciële positie is een absolute noodzaak voor de gemeente en dat betekent dat we iets moeten doen. Natuurlijk kijken we naar onze eigen organisatie, maar we zullen ook naar de lasten voor de burgers moeten kijken, zoals de ozb en rioolbelasting. Daar ont komen we niet aan, VB zegt het ook. Ga maar na, alleen al aan rioleringswerken staat ons nog een karwei van veertig miljoen Burgemeester Th. Steen kamp...geen ontkomen aan... FOTO WIM KOOYMAN gulden te wachten. Dat moet na tuurlijk allemaal niet in een paar jaar, maar toch." Steenkamp heeft tijdens raads vergaderingen al een paar keer een voorzetje gegeven, maar de politiek weigert tot nu toe de bal in het ozb-doel te schoppen. Het is op dit moment wachten tot de nieuwe taxaties van de woningen in de gemeente bekend zijn. Dan zullen ook de huidige tarieven worden aangepast. Omdat er in verleden niet al te scherp is ge taxeerd staat nu al vast dat de waarden flink zullen stijgen. „Is het dan niet redelijk dat de gemeente daar ook wat van in ei gen zak stopt vraagt Steen kamp zich af. „De mensen moe ten dan wel meer betalen, maar daar staat tegenover dat hun huis aanzienlijk meer waard is gewor den. Ik begrijp het allemaal wel, niemand wil veel betalen. Maar het is wel mijn taak om de ge meente in een gezonde financiële positie te brengen. En een gezond financieel belang is tenslotte toch ook een algemeen belang. van onze gemeente: visserij, re creatie en landbouw. De fractie van D&T gaat zich verder volgend jaar inzetten voor een betere communicatie tussen belanghebbende inwo ners en wegbeheerders in ver band met het verkeersveilig- heidsproject Duurzaam Veilig. Dat gebeurt via commissies en gemeenteraad en bij provincie, Rijkswaterstaat en waterschap Het Vrije van Sluis. „Er zijn vanaf het begin beloftes gedaan over brede inspraak wij zullen dit ook blijven bepleiten. Extra aandacht voor communicatie, zowel intern als extern, zal het vertrouwen in het project ver sterken en Duurzaam Veilig kan dan misschien weer rekenen op een breder draagvlak in de streek." Stampersgat - De laatste suiker bieten voor de campagne van dit jaar zijn gisteren bij de Suiker Unie Dinteloord bij Stampersgat aangeleverd. De bieten, waaron der ook een deel van de Zeeuwse productie, worden vandaag ver werkt. Met afwerken en schoon maken sluit de fabriek de cam pagne voor de kerstdagen af, zo dat de werknemers die dagen thuis zijn. De fabriek heeft dan vanaf de campagnestart op 20 september dagelijks ongeveer 15 miljoen kilo bieten verwerkt en daaruit dagelijks ongeveer 2.500 ton suiker geproduceerd. In de aanloopperiode kreeg de fabriek te maken met enkele kleine sto ringen. Hierdoor kan de geplande dagcapaciteit niet precies wor den gehaald.

de Stem | 1996 | | pagina 13