KE. 'Afscheid nemen doet altijd pijn' Hard Feyenoord schopt zich naar zege DE STEM Topclubs streven snel naar nieuwe orde EREDIVISIE UITSLAGEN KORT S7 /JJ Graham Arnold is blij voor NAC met onverwachte gelijkmaker Stewart in Sittard W ERSCHAP STER ACHT MAKING i BIEDEN WIJ OOK TERREIN BORCHWERF NAC trekt aan Van der Weert Controle John Peek vierde regiovoorzitter Schlemiel 5 5 0 Van Hooijdonk en Celtic ruziën door B1 Tennisser Richard Krajicek sportman van het jaar 1996 UITSLAGEN STAND BASKETBAL HOCKEY LANGLAUFEN SCHAKEN VOETBAL VOLLEYBAL SPORTPRIJSVRAGEN Klinsmann snel weg bij Bayern EÊBÈÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊË X73 tiïlili in vier kleuren ijkheden. zijn inclusief stoffeerders. dëcorwool. !1 -23 SAS VAN GENT 0115-451337/451237 FAX. 0115-454055 i het waterschap Huls- op het bepaalde in ar- aterschapswet, bekend n van de algemene ver- hap van 9 december 106 in het waterschaps- Hulster Ambacht zijn ordening op de Veront- ing Omslagverordening ging Legesverordening n artikel 73 lid 4 van de de bovengenoemde be urende een periode van eder ter inzage op het ap, Hogeweg 6 te Hulst kosten in afschrift ver- het acht, cury, dijkgraaf Ikenstein, secretaris. Sport r Henri van der Steen |ejst - De plannen voor een jipliga krijgen steeds vastere (orm, tenminste in de gedach ten van een aantal eredivisie- (lubs. Roda-voorzitter Pickée !fj het gisteren kort en goed: fe willen zo snel mogelijk starten, het gaat om een com petitie van 14 of 16 clubs, jlaar we gaan niet buiten de 0VB opereren." ïaandag kwamen acht clubs hij gt voor overleg, nog deze week jdgt er concretisering van de jannen. De woorden van Pickée sluiten aan bij de uitspraken van jjax-voorzitter Van Praag in Voetbal International van deze week. „We willen een premier league van maximaal 16 clubs. Maar 14 is ook best. Als het aan mij ligt is die topliga er volgend seizoen al." Aanvankelijk zouden 'de grote acht' al op de dag van België-Ne- derland bijeen geweest zijn. PSV- voorzitter Harry van Raaij had voor die dag Ajax, Feyenoord, Vi tesse, Roda JC, FC Twente, NAC en Heerenveen uitgenodigd om in Eindhoven eens te brainstormen over de toekomst van de Neder landse competitie. Het idee was helder voor iedereen: de eredivi sie is te groot, er moet gesaneerd worden. Gesneden. De bijeenkomst ging uiteindelijk niet door omdat Van Raaij toe stond dat nog enkele andere clubs aanschoven - wat Ajax en Feyenoord niet leuk vonden - maar maandag werd er dan als nog gepraat. In het geheim ont moetten de oorspronkelijke acht elkaar in de buurt van Utrecht, een overleg dat deze week nog wordt vervolgd. Na afloop van deze tweede bijeenkomst worden KNVB en alle andere clubs schriftelijk ingelicht over de exacte plannen. Volgens de voorzitter van de re glementen-commissie, mr. Henk Hulshuizen, kunnen de acht ech ter geen kant op. „Ik denk niet dat ze iets kunen afdwingen. De KNVB organiseert de competitie, het bestuur stelt in hoofdzaak de regels vast. Een vermindering van het aantal ploegen ligt sowie so moeilijk omdat daarvoor de toestemming nodig is van de Cen trale Spelers Raad. En die gaan nooit akkoord, want minder clubs betekent minder werkgele genheid." Het is precies om deze reden dat eerdere pogingen tot inkrimping mislukten. Het besluit om tot een kleinere eredivisie te komen werd dan wel genomen, maar moest naderhand dan vanwege de CSR worden teruggedraaid. Een extra probleem voor de hervormers vormen de amateurs. Hulshuizen: „Er wordt nog steeds gewerkt aan een promotie-degradatie re geling, die is even op de achter grond geraakt. Dat is weer een statutenkwestie en dan heb je de amateurs weer nodig, want statu ten zijn een bondszaak." Een topliga die vanaf augustus 1997 zou spelen, wat Van Praag c.s. willen, lijkt al helemaal uto pisch. Halverwege het seizoen kan immers moeilijk de regeling voor promotie-degradatie wor den herzien; dat zou competitie vervalsing opleveren. Zeker Ajax-preses Van Praag lijkt ech ter voet bij stuk te willen houden. „De KNVB weet ook niet hoe ze de spiraal moeten doorbreken. Daarom moeten we maar een ge- weldje plegen. Het wordt tijd voor een nieuwe orde," roept hij in VI. Overigens meldde zich gisteren de gemeente Almere op het ran geerterrein waar de TGV naar die nieuwe orde kennelijk vertrekt. Almere wil meedoen met een top liga. De stad probeerde al eerder, vergeefs, in te schikken bij de profs. (oor Ad Pertijs Sittard - Voor de zekerheid keek Graham Arnold vlak voor het verlaten van het vette Fortuna-veld nog een keer om naar de zingende B- side van zijn NAC. „Het kan immers de laatste keer ge weest zijn," zei de man die vurig hoopt op een lucratie ve overgang naar Japan. In de negentig minuten daarvoor sas hem een pijnlijke laatste gang bespaard gebleven. Earnest Ste wart kogelde acht minuten voor tijd de niet meer verwachte gelijk maker (2-2) achter doelman Van Zwam. In de eerste helft had Ar nold zijn ploeg op voorsprong ge- schoten, maar NAC raakte na de pauze de controle over het duel fi naal kwijt. Een dramatisch zwak ke Vidmar en een matig assiste rende doelman Karelse gaven twee treffers weg. 'We hebben geluk ge had' dacht Arnold dan ook toen hij naafloop nog even de vuist balde voor hij in de spelerstunnel ver- dween. „In de wedstrijd heb ik geen moment stil gestaan bij een eventueel afscheid. Ik heb ge speeld voor NAC, zoals altijd." Van onze verslaggever Sittard - NAC doet hardnek kige pogingen om Robert van der Weert, de topscorer van Fortuna, in te lijven. De Bre dase club wil hem naar Bra bant halen als opvolger van Graham Arnold, die in de winterpauze waarschijnlijk naar Japan vertrekt. Van der Weert voelde zich gevleid door de belangstel ling van NAC, maar wilde er gisteravond na de wedstrijd tassen zijn huidige en moge lijk nieuwe club niet serieus ingaan op de zaak. „Ik denk niet dat het gebeurt," rea geerde Fortuna-trainer Pim Verbeek op de vraag naar een mogelijke transfer van Van der Weert. In Fortuna- kringep wordt echter serieus gesproken over een vertrek wan Van der Weert, die nog anderhalf jaar Onder con tact staat bij Fortuna. Het tansferbedrag zou dan 1,1 miljoen gulden bedragen. De 33-jarige spits was daarom vooral blij voor NAC dat het nog een punt overhield aan de aanvan kelijk slaapverwekkende verto ning in De Baandert. „Voor mij doet afscheid nemen van NAC al tijd pijn. Verlies of winst maakt niet uit. Zoals er ook geen verschil is of ik nu of in mei uit Breda ver trek." Met een zwaar bezet middenveld en met MacDonald en Vidmar als de bewakers van de twee spitsen Van der Weert en Jeffrey kreeg NAC direct na het beginsignaal nog wel controle over de wed strijd. Kansen leverden dat even wel niet op. Fortuna, dat tegen alle verwach tingen in nog niet kon beschikken over de vorige week gecontrac teerde Noord-Ierse spits Gray, moest na elf minuten ook nog eens verder zonder verdediger Pfen nings. Een late sliding op Brusse lers moest hij bekopen met een ge broken scheen- en kuitbeen. Het evenwicht op het middenveld en het lage tempo resulteerde over en weer in een minimaal aantal kansen. Zoals zo vaak zijn de fou ten dan beslissend. Die van Gaas beek en Vidmar bleven zonder ge volgen, al was Jeffrey, die Vidmar kinderlijk eenvoudig uitkapte, met een schot tegen de binnen kant van de paal akelig dicht bij een treffer. De eerste misstap van Fortuna werd wel direct afgestraft. Na een terugspeelbal schoof doelman Van Zwam de bal op het lichaam van Arnold. Op dat soort momenten Breda (anp) - NAC-voorzit- ter John Peek treedt toe tot de commissie van regiovoor zitters die zich zal bezighou den met het samenstellen van een nieuw sectiebestuur be taald voetbal. Peek volgt Wim Groels, tot voor kort preses van Willem II, als re giovoorzitter op. Peek moet met Sporre (Zwol le), Nieuwdorp (Go Ahead Eagles) en Pickée (Roda) op zoek naar nieuwe bestuursle den. Het sectiebestuur onder leiding van Jos Staatsen is sinds het echec met Sport7 demissionair en wil in de winterstop aftreden. toont de Australiër zijn klasse. Als een koele killer krulde hij de bal over de balende Van Zwam, 0-1. Ook na de treffer van zijn landge noot bleef Vidmar de schlemiel in de Bredase afweer. Vlak voor rust liet hij zich verrassen door Van der Weert, hij haakte de Utrechter, maar de zwak leidende arbiter Van Dijk zag er geen strafschop in. Na de pauze escaleerde het zwak ke optreden van Vidmar in een waar drama. Met doelman Karelse in een twijfelachtige bijrol. In de 52e minuut stompte Karelse een hoge voorzet halfslachtig weg. Burke pikte de bal op en prikte hem met een hoge lob in het doel. Vidmar stond op de doellijn en keek er slechts naar. „Karelse had of harder moeten stompen of de bal moeten vangen," foeterde trai ner Rijsbergen. De doelman was het niet met hem eens. „Ik kon niet anders. Dat Burke de bal kreeg was erger," luidde zijn verweer. Een kwartiertje later gingen Vid mar en Karelse weer samen in de fout. Vidmar keek slechts naar een dieptepass op Van der Weert. Hij greep niet in omdat hij waar schijnlijk dacht dat de bal wel richting Karelse zou rollen. Zo'n vaart had dat ding echter niet, waardoor Van der Weert de bal kon oppikken en de inmiddels uit gelopen Karelse uitspeelde. „Vid mar had de bal gewoon weg moe ten trappen," zei de balende Ka relse. NAC leek rijp voor de slacht, maar Fortuna kon niet doordrukken. Voor de eerste keer dit seizoen had de ploeg thuis kunnen winnen. Het voor de rust nog degelijke midden veld, schutterde in het tweede be drijf aan de lopende band. Acht minuten voor tijd was echter een vloeiend lopende aanval vol doende voor de 2-2. Staurvik vond Gaasbeek en die zette op zijn beurt Stewart vrij voor de keeper. Met een ongenadig harde knal in de korte hoek verknalde hij het eerste overwinningsfeestje van de Lim burgers. FORTUNA - NAC 2-2 (0-1). 30. Ar nold 0-1, 51. Burke 1-1, 66. Van der Weert 2-1, 81. Stewart 2-2. Scheids rechter: Van Dijk. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Usta (Fortuna), Ja- link, Stewart (NAC). FORTUNA: Van Zwam; Pfennings, (12. Simons, 72. Kool), Dirkx, Roest en Loontjens; Burke, Usta, Ricksen en Paauwe; Van der Weert en Jeffrey (87. Hamming). NAC: Karelse; Gaasbeek, Brood (80. Diroux), MacDonald (55. Langeveld) en Vidmar; Jalink, Brusselers, Van Galen en Staurvik; Arnold en Ste wart. NAC-aanvoerder Graham Arnold wordt na zijn openingstreffer gefeliciteerd door Geert Brusselers (links). FOTO PETER SCHOLS Glasgow - Het blijft maar etteren rassen Pierre van Hooijdonk en e"ic. Bij de Schotse club is de Vs voortdurend geblesseerd, bij wanje zit hij fit en ambitieus op bank. Speelt de international spelletje? Celtic-manager rimmy Burns gisteravond: „Eh, kan ik moeilijk zeggen. Dat halleen Pierre beantwoorden." ffl Hooijdonk miste in elk geval laatste wedstrijden van Celtic, a' de club overigens met nogal a' puntverlies moest bekopen, tais: „Op zondag is hij toen toch ,aar Neerland gegaan, op maan- aS bleek hij goed genoeg om het u^tagskamp van het Neder- ,.fr.e^al te volgen, op zaterdag 1 bij op de bank." Twee dagen Pi was Van Hooijdonk terug in asgow, weer geblesseerd. „Na eerste training klaagde hij er, vandaag is hij bij de specia- geweest. Hij heeft iets met een rk r' maar me* *wee dagen zou rn.„,over zÜn." Met de laatste op val - J' Burns aan in elk ga re ame,, e twijfelen aan de blessu- Hooijdonk heeft, erdag js de international aarschijnlijk weer fit. Door Jacques Hendriks Rotterdam - Voor de vierde keer dit seizoen bezorgde een strafschop Feyenoord in eigen huis de overwinning. Clubtopscorer Ronald Koe man (zeven treffers) zorgde vanaf de stip voor de enige treffer in het duel met subtop per Roda JC (1-0), dat voor de pauze finaal uit de klauwen dreigde te lopen en zelfs bijna gestaakt werd nadat in de pauze grensrechter Merks vanaf de tribune een aanste ker tegen zijn hoofd gegooid had gekregen. Feyenoord, gestart in dezelfde formatie als tien dagen eerder toen De Graafschap simpel met 0- 4 werd verslagen, wist zich dit maal aanvankelijk geen raad met de tegenstander, en kwam amper over de middenlijn. Zowel de Rot terdamse spelers als haar suppor ters leken verlamd en met de ge dachten al bij het Kerstreces. Ro da, dat duidelijk voor een punt kwam, leek ook in de achtste wedstrijd onder trainer Martin Jol moeiteloos ongeslagen te blij ven. De Kuip kwam pas halverwege de eerste helft tot leven toen arbiter Van Egmond na een serie overtre dingen van met name Feyenoor- ders Vos trakteerde op een gele kaart. Het weerhield de thuisclub er niet van om via het hanteren van de botte bijl Roda murw te beuken. Zelfs Ronald Koeman deed mee en was er verantwoor delijk voor dat na een half uur Roda-aanvaller Vurens met een 'vleeswond a la Lienen', volgens Jol, per brancard van het veld ge dragen moest worden. Koeman kreeg geel, bij Vurens moesten 24 hechtingen aangebracht wor den om de opengereten en ge scheurde scheenbeenspier weer dicht te maken. „Het leek wel een salade, ik zag alles," klonk het cy nisch uit de mond van de uit het ziekenhuis teruggekeerde Vurens. De Rotterdamse terreur-acties op het veld wierpen hun vruchten af, want negen minuten voor rust kwam de ploeg op voorsprong. Van Wonderen, die door Roda min of meer gedwongen werd rechtsback te spelen, kwam voor een keer over de middenlijn en lanceerde Taument die in het strafschopgebied sprintte en daar vastgehouden werd door de lange stopper Vrede. De penalty was te recht, de 1-0 door Koeman tegen de verhouding in. Niet Roda maar Feyenoord ging na dit onrecht andermaal in de fout. Kort voor rust leek Fraser de bal stijlvol op te ruimen, maar nog in de lucht hangend trapte 'karate-Henkie' naar het lichaam van Ooijer. De rode kaart voor die onbegrijpelijke, maar voor Fraser niet bepaald unieke overtreding was terecht, maar zette de matig bezette Kuip helemaal in vuur en vlam, met de aansteker die grens rechter Merks tegen zijn hoofd kreeg, als gevolg. Arbiter Van Egmond had in de pauze ruim een half uur nodig om de zaken op een rijtje te zetten en zich ervan te laten overtuigen dat staken van de wedstrijd helemaal olie op het Rotterdamse vuur zou betekenen. En dus werd er vanaf 21.17 uur verder gevoetbald. Roda was duidelijk aangeslagen door alle commotie voor rust, ter wijl het door trainer Haan door elkaar gehusselde Feyenoord, met verdediger Boateng voor midden velder Larsson, juist eindelijk be hoorlijk begon te voetballen. Met Koeman op het middenveld vlotten de combinaties veel beter en kregen Vos en Van Bronck- horst kansen op een tweede tref fer. Na 25 minuten zakte Feye noord toch weer terug en zorgde met name Vrede met zijn lengte voor paniek. Doelman De Goey hield met een paar knappe red dingen Feyenoord echter op de been en in de race om de eerste plaats. Als de Rotterdammers zondag immers winnen van NEC en Ajax zorgt voor een verassing tegen PSV, staat Arie Haan ge woon bovenaan, anti-voetbal of niet. Op de ongeregeldheden op het veld wilde Haan na de wedstrijd niet ingaan. „Ik heb de tv-beelden nog niet gezien en weet dus niet of de rode kaart voor Fraser terecht was," aldus Haan, die vond dat de scheidrechter te eenzijdig, tegen Feyenoord, had gefloten. Dat de wedstrijd en dan met name het aansteker-incident een staartje zal krijgen voor Feyenoord besef te voorzitter Jorien van den Herik als geen ander. En na de eerdere rellen bij het duel met Ajax in de Kuip zal de boete van de KNVB er niet om liegen. Een boete die de Rotterdamse clubleiding overi gens zal verhalen op de gooier van de aansteker, die in de rust met een gearresteerd werd. Slachtof fer grensrechter Merks doet aan gifte bij de politie. FEYENOORD - RODA JC 1-0 (1-0). 36. Koeman 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 20.000. Rode kaart: 42. Fraser (Feyenoord, schoppen tegen stander). Gele kaart: Vos, Koeman, Taument (Feyenoord), Vrede (Roda JC). FEYENOORD: De Goey; Schuite man, Claeys, Koeman en Fraser; Van Wonderen, Sanchez (87. Farouk) en Van Bronckhorst; Larsson (46. Boa teng), Vos en Taument (85. Zwijnen- berg). RODA JC: Hesp; Senden, Vrede, Schops (66. Van de Luer) en Van Haaren; Ooijer, Van Hoogdalem, Vu rens (34. Van der Heyden) en Doom- ernik (57. Martens); Van Houdt en Sibon. I I I I I DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 Zeist (anp) - Richard Krajicek is door de Nederlandse sport pers gekozen tot sportman van het jaar. Ingrid Haringa kreeg woensdag in Zeist de onderscheiding voor sportvrouw van 1996. De beste sportploeg was het nationale mannen volleybalteam, dat in Atlanta olympisch goud veroverde. Wimbledon-winnaar Krajicek bleef in de 46e Avro Sportverkie- zing de andere genomineerden Bart Brentjens en Adrie van der Poel, beiden wielrenners, voor. De pers schatte de prestaties van wielrenster Haringa (zilver en brons op de Spelen) hoger in dan die van amazone Anky van Grunsven en schaatsster Annamarie Thomas. Krajicek en Haringa ontvingen de Jaap Eden-trofee uit handen van staatssecretaris Terpstra. André Bolhuis overhandigde de Dick van Rijn-trofee aan de gou den volleybalploeg van bondscoach Joop Alberda. De volleybal lers bleven in de stemming twee andere gouden ploegen van At lanta voor: de Holland Acht en de hockeymannen, die ook nog de Champions Trophy mee naar huis namen. De Avro brengt op vrij dag 20 december om 21.08 uur verslag uit van de feestelijke uit reiking in Zeist. Zwemmer Frédérique Deburghgraeve is in België door de pers uitgeroepen tot sportman van het jaar. Hij was in 1996 de beste schoolslagzwemmer ter wereld en won in Atlanta als eerste Belg olympisch goud op de 100 meter. In de serie verbeterde hij boven dien het wereldrecord tot 1.00,60. De 23-jarige Deburghgraeve kreeg de voorkeur boven wielrenner Johan Museeuw, de regerend wereldkampioen en in 1996 op nieuw winnaar van de wereldbeker, en triatleet Luc van Lierde, de 'Iron Man' van dit jaar. Judoka Ulla Werbrouck was de beste Belgische sportvrouw. Zij veroverde in Atlanta de olympische titel in de categorie tot 72 ki logram. In Den Haag veroverde ze tevens de wereldtitel. Wer brouck bleef haar olympische judocollega's Gella Vandecaveye (zilver) en Marisabel Lomba (brons) voor. Fortuna S. - NAC 2-2; Feyenoord - Roda JC 1 - 0 PSV 19 14 3 2 45 58-14 Feyenoord 19 13 3 3 42 34-20 FC Twente 19 11 4 4 37 30-15 Vitesse 19 9 5 5 32 31-22 III B Ajax 19 7 9 3 30 24-17 Graafschap 19 9 3 7 30 29-26 Roda JC 19 8 6 5 30 21-22 Heerenveen 19 7 8 4 29 32-22 NAC 20 7 4 9 25 22-31 FC Utrecht 19 4 10 5 22 26-26 Volendam 19 5 6 8 21 20-29 Sparta 20 6 3 11 21 22-27 Willem II 19 5 4 10 19 19-32 AZ 19 5 3 11 18 17-24 Groningen 19 4 6 9 18 20-33 Fortuna S. 19 3 9 7 18 18-32 NEC 19 3 7 9 16 19-35 RKC 19 3 5 11 14 18-33 Kiev. Kwalificatie EK mannen, groep D. Oekraïne - Nederland 98-57 (40-25). Vrouwen, eredivisie: Prisma C- Grasshopp. 58-48. New Delhi. Gold Cup vrouwen. INDIA - AUSTRALIË 3-0 (3-0). 22. Gussain 1-0, 29. Thakran 2-0, 34. Kaur 3-0. Bijzonderheid: Australië is olympisch- en wereldkampioen. Obersdorf. WB skilopen. Mannen, 30 km (klassiek): 1. Dahlie (Noo) 1.20.13,3, 2. Jevne (Noo) 44,2, 3. Silvertsen 1.02,2. Stand wereldbeker: 1. Dahlie 313 punten, 2. Fulvio (Ita) 201, 3. Myllyl (Noo) 190. Vrouwen, 10 km (klassiek): 1. Dy- bendahl (Noo) 29.23,1, 2. Martinsen (Noo) 24,4, 3. Moen-Guidon (Noo) 26,1, 4. Mikkelsplass (Noo) 41,0, 5. Danilova (Rus) 1.07,3. Stand wereldbeker: 1. Belmondo (Ita) 309 punten, 2. Valbe (Rus) 292, 3. Gavriljuk (Rus) 206. Las Palmas. Gran Can aria-toer nooi. Zevende ronde: Topalov (Bul) - Kramnik (Rus) 1-0, Anand (Ina) - Kaïpov (Rus) 1-0, Kasparov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 1-0. Stand: 1. Kasparov 4/ punten, 2. Anand 4, 3. Ivantsjoek 3V4, 4. Topa lov, Karpov, Kramnik 3. Schotland, Premier League: Ran gers - Kilmarnock 4-2. Stand aan kop: Rangers 17-41, Aberdeen 17-29, Celtic 14-27. Engeland, Premier League: Coventry - Newcastle 2-1, Liver pool - Nottingham 4-2, Sheff.Wed.-Man. United 1-1. Stand aan kop: Liverpool 18-37, Arsenal 17-35, Wimbledon 17-34, Newcastle 17-30, Aston Villa 17- 30. Engeland league cup vierde ron de, replays: Southampt-Oxford U. 3-2, Stockjport-West Ham 2-1. EK onder 21 jaar, groep 6: Malta - Spanje 0-3. Abu Dhabi. Aziatische beker. Halve finales: Verenigde Arabi sche Emiraten - Koeweit 1-0 (0- 0). VAE in finale tegen winnaar Saudi-Arabië - Iran. Italië, beker kwartfinale, tweede wedstrijd: Inter-Juventus 1-1. Inter naar halve finale Mannen, eredivisie: Capelle-Dy- namo 1-3. Duitse midweeklotto Trekking A: 7-27-30-33-38-42. Reservegetal: 19. Trekking B: 6-10-30-32-43-46. Reservegetal: 41. Supergetallen: 8 en 6. Spel 77: 4 2 9 6 8 5 9. Super 6: 3 3 8 2 7 6. Belgische midweeklotto: 1-4-9-23-26-33. Reservegetal: 30. Joker: 5 8 8 0 7 6 1. München - Jürgen Klinsmann vertrekt binnen vier weken naar At- letico Madrid. De aanvoerder van het Duitse elftal heeft bij Bayern München een clausule in zijn tot 30 juni 1998 lopende contract die hem over twee weken, op 30 december, zijn vrijheid zou garanderen. De aanvaller zou al rond zijn met Atletico. Willem K-doelman Roland Jansen heeft de spelersvakbond WCS ingeschakeld om een andere club te vinden. „Willem II heeft toege zegd dat ze alle medewerking zullen geven als een andere club mij wil hebben," zegt Jansen na een onderhoud met Martin van Geel, die bij de Tilburgse club manager technische en commerciële zaken is. Het contract van de 29-jarige doelman loopt af na dit seizoen. Jansen gaat er vanuit dat Willem II hem geen nieuwe verbintenis aanbiedt. Spanje heeft woensdag de leiding genomen in WK kwalificatie- groep 6. Guerrero schoot in La Valetta drie keer raak tegen Mal ta: 0-3. Het Spaanse voetbalelftal speelde woensdag voor de tweede keer in vijf dagen. Zaterdag was met 2-0 van koploper Joegoslavië gewon nen. Dankzij de hattrick van Guerrero, aanvaller van Athletic de Bilbao, nam Spanje de leiding over. De Zuid-Europeanen hebben dertien punten uit vijf duels. Joegoslavië volgt op één punt, Slowa kije heeft er negen uit vier duels. La Valetta. WK kwalificatie, groep 6. MALTA - SPANJE 0-3 (0-3). 8. Guerrero 0-1,26. Guerrero 0-2, 33. Guerre ro 0-3. Toeschouwers: 5000. Stand: 1. Spanje 5-13, 2. Joegoslavië 5-12, 3. Slowakije 4-9,4. Tsjechië 3-4, 5. De Faeröer 5-0 (5-22), 6. Malta 4-0 (0-21). Het Braziliaanse elftal sluit voor het derde opeenvolgende jaar het jaar af als beste elftal van de wereld. Brazilië wordt op de wereldranglijst van de FIFA gevolgd door Duitsland en Frankrijk. Nederland staat negende, een plaats hoger dan in de maand november. De FIFA-lijst is: 1. Brazilië 68,38 pnt., 2. Duitsland 64,46,3. Frankrijk 61.37, 4 (7). Colombia 61,34, 5 (4). Tsjechië 61,11, 6 (5). Denemarken 60,67, 7 (6). Rusland 60,51, 8. Spanje 60,21, 9 (10). Nederland 59,59,10 (9). Italië 58,68. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers voor eén wedstrijd geschorst; Willems (Ajax), Arikan en Lansmans (Dor drecht 90), Noorlander (Sparta).

de Stem | 1996 | | pagina 9