Oostburg staat windturbines toe Cheque van tien mille voor Unicef Aanpak overlast brommers in winkelcentrum Zuidpolder Over vijf weken uitspraak over bezwaren POLITIE RAPPORT SPORT IN HET KORT PLAATSELIJK nieuws Eenmalige bijdrage van provincie voor De Blide 'Stel 'n voet-fietsveer ten dienste van fietstoerisme' DE STEM ZEELAND C4 Advies commissie ommezwaai in gemeentelijke beleid voor windenergie 'Warm welkom' Schelpenhoekje Hondenexamens Dode en gewonde door ongeval Kerstgroep van keramiek in bibliotheek Hulst Voorzitter Nijverheid en Handel: Boete Siervelgen Aanrijding Botsing Snelheidscontrole Braakschade Diefstal Zakkenroller Bloedneus Bedrijfstennis Hulst Vrouwentennis Cadzand Bedrijfstennis Ador Vrouwentennis Hulst Terneuzen Sluiskil Hoek Sas van Gent Hoofdplaat iCEMBER 1996 C3 f. gem. in Nederland e kerstdag eesdienst leesdienst Ie kerstdag eesdienst Gem. Terneuzen l Kandelaar, voorganger a De ïg. avond in ister e kerstdag in tes .ci siuag De Kandelaar, voorganger G. ekziekenhuis De Honte avond oecumenische dienst mmv da- ioor Cantiene Axel en Trio Ani- Liesbeth Mielen (dwarsfluit), Heesbeen (contrabas) en Jeró- tn Hoecke (klarinet) ;e kerstdag - eucharistieviering 'Teken van n', mmv Willy Lambert (orgel) VLISSINCSN psgezinde kerk tavond kerstavonddienst, mevr. C.G. lman VOGELWA/.RD t ïerulphus tavond kerstnachtviering mmv ge- gd koor Stoppeldijk te kerstdag eucharistieviering mmv jeugd- De Schakeltjes de kerstdag 'kinrye wiegen' WEST uöïlPB T Visitatie tavond 3 nachtmis, pastor Erpelinck r het Gemengd Koor te kerstdag 0 gezinsdienst, pastor Dochy iiiimi IIITMB Maria Hemelvaart itavond 0 nachtmis, eucharistieviering, or Van Waterschoot mmv het ge- gd koor ite kerstdag 0 dagmis, em. pastoor Buysse, ist verzorgd door de werkgroep lerdiensten met als thema 'Ster- s' mmv het ritmisch koor ZAAMSLAG 1 Hervormde Kerk itavond 0 interkerkelijke kerstzang- rd, ds Van Ek en ds H. Reinders v kerkkoor olv mevr. C. de Blaejj larmonie De Volharding ite kerstdag 10 kerstdienst, ds H. Reinders v gospelkoor One People 10 kinderkerstfeest reformeerde Kerk stavond 10 gezamenlijke dienst in de Her- nde kerk ite kerstdag 10 ds. De Haan 10 kerkdienst met uitvoering van musical door de nevendienst ZAN&S Pastoor van Ars stavond 10 gezinsdienst mmv basisschool and, pastor Erpelinck ZUIDOOST Maria Hemelvaart stavond )0 eucharistieviering, mmv neskoor ■ste kerstdag 5 eucharistieviering volkszang DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 yan onze verslaggever jtrneuzen - De winkeliersvereniging 2uidpolder heeft van de politie de toezegging gekregen dat die extra aandacht aan de surveillance in het centrum geeft door de inzet van poli tiesurveillanten in opleiding. Overlast doet zich voor door (bromfiet sers die gebruik maken van de wandel passages in Zuidpolder. Het gaat vooral om scooters die door de passages rijden. De mogelijke oplossing die nu is aangereikt, staat in De Noten kraker, de wijkkrant voor de Oudeland- se Hoeve en de Katspolder. Het bestuur van de winkeliersverening kaartte de overlast diverse malen aan bij de politie. 'Want de passages in het win kelcentrum zijn openbaar gebied', aldus voorzitter Murre van de winkeliersvere niging in De Notenkraker. 'Het probleem van het fietsen en brommen door de pas sages is dan ook een probleem van open bare orde en dientengevolge een zaak voor de politie.' De politie heeft de win keliersvereniging nu toegezegd dat Zuidpolder wordt meegenomen in een stageproject voor de surveillanten die enige tijd geleden aan hun opleiding zijn begonnen. Voorzitter Murre vraagt ver der ook de medewerking van de bezoe kers aan het winkelcentrum zich correct te gedragen. Dat houdt in dat ze hun fietsen bij de fietsenrekken aan de in gangen van het centrum achterlaten. Met de extra aandacht van de politie hoopt het bestuur van de winkeliersvereniging dat de problemen met de scooters snel de wereld uit zullen zijn. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oostburg biedt ruimte voor windener gie. Ondanks het negatieve advies van B en W stemde de raads commissie Planologie gisteren namelijk in met het verzoek van j. Fikweert om op zijn terrein aan de Langeweg in Breskens ine windturbines te plaatsen met een hoogte van vijftig meter. Daarnaast mag H. Risseeuw in Schoondijke zijn huidige turbi ne vervangen door een hogere. Het advies van de commissie be tekent een ommezwaai in het ge meentelijk beleid ten aanzien van windenergie. Vanwege de aantas ting van het open polderland schap was de gemeenteraad altijd zeer terughoudend met het geven van toestemming voor windmo lens. Dat was ook de reden voor het om de raad voor te stellen medewerking te verlenen aan de verzoeken van Flikweert en Risseeuw. De raadscommissie ging gistermorgen echter toch akkoord met de verzoeken van beide West-Zeeuws-Vlamingen. „We moeten keuzes maken op het van energieopwekking. Terneuzen - De Terneuzense stichting Culturele Activitei ten Schelpenhoekje zet eer ste kerstdag de deuren van het buurthuis aan de Dok- weg wijd open. De stichting wil daarmee een 'warm wel kom' bieden aan mensen die tijdens de kerstdagen alleen zijn, aldus woordvoerster S. Watkinson. De deuren van 't Schelpen hoekje staan open tussen 13.00 en 17.00 uur. Het buurthuis is dan 'gehuld' in kerstsfeer. Van onze correspondent Sluiskil - Op de terreinen van hondenschool van de Velde in Sluiskil werden landelijke exa mens afgenomen door de Federa tie Hondensport Nederland. Aan het Gehoorzaamheids 1 exa men deden zeven combinatie mee. Al de combinaties slaagden. De geslaagden zijn: 1. P. Cruson met la brador Boy, 2. A. de Regt met bobtail Boy, 3. J. Dieleman met Drentse patrijs, t A. Thuringer met Bobtail Mendy, 5. M. van de Velde met kruising terrier Foofer, 6. H. Bolleman met Westie Bon- ny, 7. R. Stoffels met rottweiler Cujo. Ook in onze regio. Windenergie is een positieve keuze," aldus A. Verhage (D66), H. Lippens (CDA) haalde het belang van het milieu aan. „Het milieu is erg gediend met windenergie. De locaties in Breskens en Schoondijke zijn hiervoor uitermate geschikt." Ruimte J. Provoost (WD) vond dat het college te veel de negatieve kan ten van windenergie belicht. „Er moet ruimte zijn voor windturbi nes in ons gebied. Ook het streek plan van de provincie geeft aan dat er in Oostburg best ruimte is voor turbines. De commissie vindt wel dat er niet te veel windmolens mogen komen. Dus geen grote windmo lenparken. „We hebben geen be hoefte aan een windmolenpark langs de kust van Breskens tot aan het Zwin," aldus Provoost. De commissie ging in ieder geval akkoord met het voorstel van het college een beleidsplan op te stel len om nieuwe aanvragen voor windmolens te .toetsen. Burge meester J. Kruize zag gisteren liever dat de raad eerst met dit beleidsplan akkoord gaat alvo rens medewerking te verlenen aan de verzoeken van Flikweert en Risseeuw. „We vinden het im mers allemaal belangrijk een goed beleidskader te hebben." Rank Flikweert en Risseeuw mogen echter van de commissie toch aan de slag. Directeur E. de Vries van de Nederlandse vereniging Duur zame Energie Dekos wees erop dat de windmolens prima in te passen zijn in het landschap. De Vries en Flikweert werken samen om de windmolens in Breskens van de grond te krijgen. „Wind molens zijn geen vervuiling, maar inpassing van een nieuw object in het landschap. Daarnaast is bijna honderd procent van het Neder landse landschap door de mens zelf gemaakt. De windmolens vallen wel op, maar zijn rank. Ze kunnen hierdoor juist als prima oriëntatiepunten dienen zoals vuurtorens en kerktorens." Het bestuur van het bejaarden- tentrum had bezwaar ingediend tegen de begroting 1993. De uit spraak dateerde van 16 februari "95. De Enkelvoudige Kamer "oor Bestuursgeschillen besliste dat de begroting 1993 doordepro- TOcie herzien moest worden. hebben door deze uitspraak ■Meen nieuw besluit genomen. De totale verzorgingskosten voor worden opgehoogd met een van in totaal 62.023 gul den. Het bestuur van De Blide vroeg ook ailehdaaropvolgende begro- ™gen te "herzien. GS geven hier- In het Oostburgse landschap verschijnt binnenkort een aantal hoge windmolens. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Bruinisse (anp) - De 16-jarige Martijn Huizer uit Bruinisse is gisteren in het Dijkzigtzieken- huis in Rotterdam overleden aan de zware verwondingen die hij dinsdagavond opliep bij een on geluk. Samen met zijn vader sleutelde hij op de onverlichte parallelweg langs de Grevelin- gendam bij Bruinisse aan zijn brommer toen een auto beiden schepte. De vader was naar de parallel weg gekomen om zijn zoon te hel pen. De bestuurder van een auto op dezelfde weg heeft de twee niet gezien, vermoedelijk doordat er een tegenligger naderde. De 16-jarige jongen liep ernstig hersenletsel op. De 44-jarige va der is met beenletsel opgenomen in het ziekenhuis in Zierikzee. Van onze correspondente Hulst - In de openbare biblio theek van Hulst is tot 1 januari een kerstgroep van keramiek, ge maakt door Jean Kamps, te bezichtigen. De kerstgroep is tien jaar geleden ontstaan en werd tot nu toe al leen geëxposeerd in huiselijke kring. Jean Kamps woont in Koe wacht, is in 1938 in Ransdaal ge boren, was pastoraal werker in Malawi en ging daarna naar de sociale academie. Hij had een voorkeur voor grafiek en volgde een opleiding beeldhouwen en restaureren. Hij maakt voor zijn schilderwerk gebruik van felle, stralende kleuren. Zijn composi tiestijl is sober. Zijn werken zijn verhalend. Hij won een aantal prijzen en stelt regelmatig zijn werk ten toon in Nederland, Frankrijk en België. De kerstgroep is te bezichtigen tijdens de normale openingsuren van de bibliotheek. Van onze verslaggever Middelburg/Terneuzen - Verzorgingshuis De Blide in Terneuzen krijgt van de provincie eenmalig 62.000 gulden als bijdrage in de personeelskosten over 1993. Hiermee geven GS gevolg aan de uitspraak van de Arrondissmentsrechtbank Middelburg. aan geen gevolg omdat het be stuur op geen enkele goedgekeur de begroting een bezwaar heeft ingediend. Er zijn volgens GS dus geen omstandigheden aanwezig de begrotingen voor 1994, 1995 en 1996 te herzien. Daarnaast was de uitspraak van de rechtbank volgens GS in hoge mate gebaseerd op het late tijdstip van goedkeuring van de begroting 1993 (het zorgvuldigheidsbegin sel). GS hebben de daaropvolgen de begrotingen wel op tijd goedge keurd zodat volgens het dagelijks provinciebestuur aan het zorgvul digheidsbeginsel is voldaan. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Terneuzen be slist naar verwachting over vijf weken over de bezwaarschriften die tegen de si tuering van het opvangcentrum voor dak loze drugsverslaafden aan de Schepen- dijk zijn ingediend. Op het Terneuzense stadhuis vond gisteren een hoorzitting plaats waar de bezwaarma kers van het gemeentebestuur de gelegenheid kregen hun argumenten tegen de dag- en nachtopvang nog eens nader toe te lichten. Het betrof grotendeels een herhaling van zet ten met weinig nieuwe argumenten waarom het centrum niet aan de rand van de Schepen- dijk gevestigd mag zijn. Vertegenwoordigers van het bewonerscomité Vlosswijkstraat, het bewonersplatform Bin nenstad en het Actiecomité Leefbaar Terneu zen lopen zoals bekend te hoop tegen die plaats voor het opvangcentrum. Het opvang huis is overigens begin december al (gedeelte lijk) ingebruik genomen. De bewoners van de Vlooswijkstraat en om geving hebben evenals de andere bezwaarma kers niet veel vertrouwen in de toezegging door de gemeente dat het opvangcentrum aan de Schependijk slechts een tijdelijke voorzie ning is. Ze maakten dat op de zitting opnieuw kenbaar. Het Bewonersplatform en het Actiecomité constateren in een gezamenlijk bezwaar dat de gemeente zich niet heeft gehouden aan af spraken over de precieze plaats van het op vanghuis en de toegang daartoe. Verder brachten deze beide groeperingen nogmaals naar voren dat ze zich buitenspel gezet voel den bij de besprekingen over het centrum. Ook zijn er bij deze mensen, eveneens reeds eerder gemeld, zorgen over de overlast die het centrum met zich mee zal brengen. In dat ver band hebben het bewonersplatform en het ac tiecomité herhaaldelijk gevraagd om het aan tal dakloze drugsverslaafden dat in Terneu zen leeft inzichtelijk te maken. „Dat is ons wel toegezegd, maar is niet gebeurd." De rechter in Middelburg heeft eerder al be paald dat de gemeente niet onzorgvuldig heeft gehandeld bij de bepaling van de locatie van het opvangcentrum. De bewoners van de Vlooswijkstraat eisten in kort geding vergeefs de opschorting van de opening van het opvanghuis. Middelburg - De Zeeuwse WV's moeten eens onderzoeken of een voet-fietsveer Breskens-Vlissingen in de zomermaanden Sestructureerd ten dienste kan staan van het fietstoerisme. "Fietsen is in. Meer en meer mensen ontdekken het rijwiel als vervoer- te'ddel voor de vrijetijdsbesteding. Voer ze maar met busladingen aan, I 'oeristen die willen fietsen opjWalcheren en in West-Zeeuws-Vlaan deren." Dit zei gisteren M. Stoffels, voorzitter van het departement Zee- ,a.| yan de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, W S traditionele kerstbijeenkomst in Middelburg. «Wat is mooier dan een uitstapje per fiets af te wisselen met een half uur arende boottocht?" zo vervolgde hij. De veergelden die dan zomers 'wienkomen, kunnen gebruikt worden om de mogelijke tekorten tij- ens de wintermaanden te verkleinen. „Zo sla je twee vliegen in één ap. West-Zeeuws-Vlaanderen verdient zo'n benadering." Stoffels E 'e tevens voor een meer klant-vriendelijke benadering van de toe- t- «Als ik hoor dat dertig procent van de buitenlandse toeristen die Warland per auto bezoeken, met een wielklem wordt geconfronteerd 8§ens fout parkeren, dan vraag ik me in gemoede af wat hier fout is. i s We zo doorgaan zijn we aardig bezig onszelf uit de markt te prijzen. Van onze correspondent Zaamslag - De kern Zaamslag draagt huisarts W. Franje en zijn vrouw, die de apotheek voor haar rekening neemt, een warm hart toe. Tijdens de receptie ter gelegenheid van het feit dat het echtpaar 25 jaar geleden neer streek in Zaamslag werd een bedrag van ruim twaalfduizend gulden opgehaald. L. Willemsen had samen met G. van Overdulve en de jongste dochter van het echtpaar in het diepste ge heim voor 1 november een receptie voorbereid. „De respons was ge weldig. Maar liefst zevenhonderd patiënten, vrienden, kennissen en collega's kwamen naar de receptie. Het was een gezellig dorpsfeest, met als middelpunt het jubileum van de familie Franje." Na aftrek van de kosten bleef er tienduizend gulden over. Dit geld wordt door mevrouw E. Scheele, de plaatselijk Unicef-vertegenwoordigster, over gemaakt naar Unicef. „We zagen op televisie de ellende in Zaïre. Vooral dat kind dat met een doosje rond liep heeft bij ons diepe indruk ge maakt. We zijn blij dat we iets kun nen doen. Natuurlijk willen we alle vrijwilligers bedanken die dit mo gelijk hebben gemaakt," zei dr. Franje. Hulst - Een 27-jarige automo bilist uit Antwerpen is in de nacht van dinsdag op woens dag beboet met 350 gulden voor rijden onder invloed. De politie hield hem in de Van Waesbergestraat aan met een alcoholpromillage van ruim 0,6. werd meegenomen uit het huis. Terneuzen - Van de auto van een 43-jarige Terneuzenaar zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vier siervelgen gestolen. Het voertuig stond geparkeerd op de Diepen- brockstraat. Sluiskil - Een 34-jarige auto mobilist uit Hoek en een 66- jarige autobestuurder uit Zwaag zijn afgelopen dins dagavond ongedeerd gebleven na een aanrijding op de pro vinciale weg nabij Sluiskil. De man uit Hoek reed vanaf de westelijke oprit van de brug Sluiskil de provinviale weg op en gaf geen voorrang. Walsoorden/Eede - Bij een snelheidscontrole op de Wa terstraat in Walsoorden zijn afgelopen dinsdagmiddag slechts vijf van de 206 auto mobilisten bekeurd wegens overtreding van de maximum snelheid. Bij controle op de rijksweg in Eede lag het aantal overtre ders beduidend hoger: 37 op een totaal van 310 passanten. Een bestuurder reed 47 kilo meter te hard. IJzendijke - De braakschade aan de woning van een 46-ja- rige bewoner van de Hand boogstraat was vele malen groter dan de buit van de in- breker(s). De braakschade be droeg enkele duizenden gul dens, terwijl zo'n honderdvijf tig gulden aan contant geld Terneuzen - Bij een aanrijding tussen een 49-jarige autobe stuurder uit Breskens en een 55-jarige automobilist uit Hoek is gisterochtend op de Binnenvaartweg aanzienlijke materiële schade ontstaan. De botsing gebeurde toen de Bressiaander zijn auto keerde en de andere bestuurder niet voor liet gaan. Terneuzen - Uit een vrachtau to die geparkeerd stond op de Noordstraat in Terneuzen zijn gisteren rond 12.30 uur enkele pakketten met kleding en ma chine-onderdelen gestolen. Oostburg - Een 62-jarige vrouw uit IJzendijke is gister middag het slachtoffer gewor den van zakkenrollerij. Ze raakte op het Ledelplein haar portemonnee met daarin een paar honderd gulden kwijt. Terneuzen - Een 26-jarige man uit Rotterdam liep dins dagmiddag in het Pasterbos een bloedneus op. Naar de ver dachte, die meende geld van de Rotterdammer te goed te hebben, wordt nader onder zoek ingesteld. Poule A: Zaman Sport- Grens- zicht 5-3, KCS-Electron 8-0, Reynaert College-De Ruysscher 6-2, Mathijs Blommaert-Barco 8- 0. Poule B: Messagie Goudgeel- Luctor 3-5, Reinaert-STI 8-0, CIS-De Letter 4-4, Fermont Ter- neuzen-ING Bank Hulst 4-4, V&K-Kredietbank 2-6. Poule D: Rabo Hulst 1-Roctus 5- 3, HAS 1-Rabo Hulst 2 4-4, Stuntmarkt 3-Van Seumeren 6-2, Media Video-Fassaert 2-6. Poule E: Medico Fit-Cerestar 2-6. STANDEN Poule A: KCS 5-32, Mathijs Blommaert 5-28, Reynaert Colle ge 5-27, De Zilveren Klomp 5-27, Lybeert Verstraeten 5-25, Zaman Sport 5-21, Grenszicht 6-18, Cafe de Boy 4-16, De Ruysscher 6-15, Electron 6-14, Barco 6-10. Poule B: Fermont Terneuzen 5- 25, Lucto 5-24, Kredietbank 4- 22, V&K 5-21, Messagie Goud geel 5-18, Hans Anders en De Letter 4-17, STI 5-15, Reinaert 4- 14, ING Bank Hulst 4-13, CIS 5- 12. Poule D: Rabo Hulst 1 5-28, Bley- ko Beton 4-26, Media Video 5-21, HAS 1 en Fassaert 4-19, Rabo Hulst 2 en Stuntmarkt 3 5-19, Bellamy en Roctus 4-14, Trablo 4-9, Van Seumeren 4-4. Diane Gijsel/Kristien Uyttenho- ve-Jolenta Becude/Anita Corne- lis 16-6, Marian de Milliano/Gien Verhagen-Willy Vergouwe/Corry van Kerkvoort 8-10, Netty de Winter/Sonja Cornelis-Ineke Vriends/Margit Trapman 10-9, Nicky Verleye/Mariette de Crae- mer-Nel Aalbregtse/Jetty Henry 5-9, Jacqueline Nelisse/Ann van Hootegem-Carine Dekker/Clau- dine Timmerman 3-11, Christi- anne Dhont/Riny Schijve-Anne- marie de Blander/Èrna de Lod der 2-12, Vera Smits/Elsie Pol- derman-Lena Kools/Matty Dees 7-8, Koos Vermeulen/Marleen Cuelenaere-Therese Henry/An toinette Buyze 9-0, Marie Wil- lemsen/Lilian Heyens-Paula van der Heijsen/Paula du Bois 7-8, Ineke van Noord/Jopephine ten Braak-Margot van 't Westein- de/Ine Janse 10-6. VROUWEN Poule A: Sjef-Boskreek 1 4-0, Noordzuidkwartet-Matchpoint 2-2, TS Ador-De Kreek 2-2, De Keyzer-Nouveau 4-0. Poule B: Vijverboom-Ziekenzorg 4-0, Zeeland Supply-Verplanke 2-2, Drive-Aardenburg 2-2, Bos- kreek 2-Ador Sport 1 2-2. Poule D: Dropshotje-Friends 0-4, Berendsen-Boskreek 4 2-2, Smash-Boskreek 3 0-4, Denoek- Boon 0-4. MANNEN Poule A: Paepa's-Onze Zorg 12- 0, Ron's Fashion-Right Line 5-7, Dees-Cruson 8-4. Poule B: Albert Sport-Positivo's 12-0. DUO'S Wisse/Maas-De Milliano/Van Overloop 6-0, Van de Velde/Nijs- se-Lunter/Verstraeten 3-3, Gij- sen/Vantricht-Nijsse/Houlmes 6- 0, Dieleman/Buysse-Bren- ner/Verduin 6-0. MIXED Poule A: GVD'-Ziekenzorg 9-3, De Paepe-Ador Sport 1 8-4, Bourgondies-Verschelling 8-4, Steenbakker-Boskreek 1 2-10. Poule B: Groosman-BVC Sluis 10-2, Ador Sport 2-Gravel Mixers 7-5, De Meppers-Van looy 10-2, Wijland-Brako Krono 4-8. Poule A: Dream-Doorzetters 8-0, Lappetem-HAK 8-0, Tefrent- Axel United 5-3. Poule B: De Vlasbloem-Vogel vlucht 1 0-8, Eikenhof-Drop shots 6-2, TZN-Veertig Plus 0-8, Perdaen-Graauwse Meppers 8-0, Veertig Plus-Dropshots 0-8, Ei- kenhof-De Vlasbloem 2-6. Dr. W. Franje en vrouw overhandigen de cheque aan mevrouw E. Scheele. FOTO WIM KOOYMAN WANDELTOCHTEN - Wan- delsportvereniging De Vrijbui ters houdt ook deze winter een serie wandeltochten. Het start bureau is aan de Dokweg in buurthwuis 't Schelpenhoekje. Men kan starten tussen 10.00 en 14.00 uur. De eerste tocht is 21 december. Hierbij is de kerstman aanwezig. De volgen de wandeltochten zijn 18 ja nuari, 8 februari en 1 maart. KERSTVOLKSZANG - De rooms-katholieke en hervorm de gemeente houden maandag 23 december een kerstvolks- zangdienst in de Nederlands Hervormde Kerk. Medewer king wordt verleend door Mu ziekvereniging Sluiskil, het Nederlands Hervormd kerk koor en het bejaardenkoor. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. HOEKSE RAKKERS - Buurt vereniging De Hoekse Rakkers houdt zaterdag 21 december een triviant-competitie in het gelijknamige dorpshuis. De aanvang is 14.00 uur en de en tree bedraagt 2,50. Woensdag 28 december houdt De Hoekse Rakkers in het dorpshuis een optreden van de clown Dubois. Dit voor de groepen 1 tot en met 6 van de basisscholen. De clown is e«& specialist in goo cheltoeren, muzikale grappen en buikspreken. De zaal gaat om 14.00 uur open, de voorstel ling begint om 14.30 uur. De entree bedraagt twee gulden. Zaterdag 4 januari houdt De Hoekse Rakkers een nieuw jaarsfeest met dansmuziek uit de jaren zeventig en tachtig. De muziek wordt verzorgd door dj Bram van Flash. Aanvang 20.30 uur, de entree is vijf gul den. OLIEBOLLEN - Leden van carnavalsvereniging De Bete koppen gaan zaterdag 21 de cember vanaf 09.00 uur deur aan deur om oliebollen te ver kopen. De opbrengst is ten bate van carnaval 1997. KERSTCONCERT - In de'r.-k. kerk wordt zondag 22 decem ber om 15.-00 uur een kerstcon cert gehouden. Aan dit concert wordt muzikale medewerking verleend door fanfare OBK, onder leiding van dirigent Joop de Pooter en het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans koor, on der leiding van Walter Dierick. De toegang is gratis. I

de Stem | 1996 | | pagina 17