MEDEDELING ioreca moet gokcursus volgen DE STEM PLAATSELIJK NIFUWS DE STEM Het is tijd om jeugd een kans te Dorpstraat Graauw opgeleverd Nieuwe folderlijn voor betere promotie Hulst ia van Gastel en paar Dullaert niet verkeerd lievig met Piramidespel' Hoera Ronald Geert gevangen C2 St.-Jansteen Ossenisse Hengstdijk Nieuw-Namen In verband met de feestdagen is de afsluittijd voor de Zeeuws-Vlaamse Koerier gewijzigd. Gelieve de advertenties voor de uitgave van dinsdag 31 december uiterlijk vrijdag 20 de cember om 16.00 u. aan te leveren. Gemeentehuis is langer open ZEELAND Opleiding is onderdeel van nieuwe overeenkomst over speelautomaten DE STEM Wethouder P. Weemaes na onderzoek: Hoera! Drukke tijd harmonie Hulst George Engels stopt als voorzitter van stichting De Warande Nieuw fenomeen in St.-Jansteen: peuterkerk Bernardusschool zorgt voor kerstverrassing DONDERDAG 19 DECEMBER 1996 MARKTEN AXEL Kerstnachtshow - centrum - 16.00-23.00 uur BRUGGE Kerstmarkt - allerlei - Simon Ste- vinplein -11.00 tot 18.00 uur - t/m 31 dec GENT Kerstmarkt - Sint Baafsplein - hele dag - do 19 t/m ma 23 dec GRIJPSKERKE Christmas Fair - Stands, work shops en demonstraties - Poppen- damme Imkerij - Poppendamseweg 3 - 12.00-17.00 uur - do 19 t/m za 21 dec- THEATER MIDDELBURG Een goed ontbijt - toneelstuk van David Hare met o.a. Peter Faber - Stadschouwburg - Molenwater 99 - 20.00 uur TERNEUZEN Voor ons hoeft het niet - try out door Bert Visscher - Zuidlandthea- ter - 20.00 uur - do 19 en vr 20 dec DIVERSEN CLINGE Ouderengymnastiek -15.00 uur - Maplertuus KBO DOMBURG Kinderbowling - kinderen tot 13 jaar - De Parel - Schuitvlotstraat 32 - 19.00 uur LAMSWAARDE Bejaardenschieting - 13.30 uur - café Lamsoren SLUIS Ruilavond - allerlei - 't Zoute vestje - 20.30 uur VOGELWAARDE Vogeltentoonstelling - dorpscen trum - hele dag - do 19, vr 20 en za 21 dec FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Jingle all the way HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Jingle all the Way 20.00 uur The long Kiss Goodnight 20.00 uur Sleepers 20.00 uur Daylight 20.00 uur Matilda 20.00 uur Ransom MIDDELBURG Cinema Middelburg - 20.30 uur Secrets and lies VLISSINGEN Alhambra Theater - 20.00 uur Ransom 20.00 uur The long Kiss Goodnight 20.00 uur Daylight 20.00 uur Hunchback of the Notre Dame BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Jingle all the way 20.00 uur The Hunchback of the Notre Dame 20.00 uur Chain Reaction 20.00 uur Tin Cup GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Daylight 14.30 en 17.00 uur Matilda 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jingle all the Way 20.00 en 22.30 uur Fled 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Chain Reaction 20.00 en 22.30 uur Alles moet weg 14.30, 17.00, 20 en 22.30 uur Long Kiss Goodnight 22.30 uur Tin Cup 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Hunchback of the Notre Dame 14.30 en 17.00 uur De Klokkenlui der van de Notre Dame 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jack 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Sleepers 20.00 en 22.30 uur A time to kill 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30, 17.00 en 20.00 uur Indepen dence Day KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Sleepers 20.00 uur Jingle all the Way 20.00 uur Long Kiss Goodnight 20.00 uur Daylight DIVERSEN HENGSTDIJK Vleeskaarting - café 't Jagershuis - 14.00 uur ZUIDDORPE Koersal - 't Kaaike -13.30 uur GRAAUW Bieden - Gemeenschapshuis -13.45 uur WESTDORPE Kaarting -Concordia -13.30 uur Tafeltennis - Concordia -19.00 uur SAS VAN GENT Gezelschapsdansen - Senioren Activiteiten Vereniging - De Speye - 13.30-15.30 uur Bingo - De Regenboog -14.00 uur Clubavond - Sasse Fotokring - De Speye - 19.30 uur - onderwerp herfst CLINGE Anton Pieck en pergamano - AN- BO - Malpertuus -13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - 10.00-12.00 uur - tel. 0118-625555 - tevens be zoekuur- Dam 2 KERSTBAL - Dansclub Fla mingo houdt zaterdag 21 de cember een kerstbal in ge meenschapscentrum De Wa rande. Het Jumbo Trio verzorgt de muziek. De leden krijgen deze avond ook een kerstge schenk. Het kerstbal begint om 21.00 uur. KERSTUITVOERING - Leer lingen van de basisschool ver zorgen vandaag een kerstuit voering in de H.-Catharina- kerk. Aanvang 19.00 uur. Na afloop is er voor iedereen een hapje en een drankje. Kinderkoor De Schakeltjes uit Vogelwaarde, onder leiding van Jos en Yvon ne Neve, luistert de bijeen komst muzikaal op. PRIJSKAARTING - In het be richt over activiteiten in het verenigingingsgebouw Hof ter Nesse in Ossenisse is een foutje gesloten. De prijskaarting van Ons Vermaak op donderdag 26 december begint namelijk niet om 14.30 uur, maar om 14.00 uur. KERSTVIERING - De KBO hield gisteren een kerstviering in gemeenschapscentrum De Kauter. Pastoor A. Ruyloft ging voor in de mis en J. van Hecke gaf daarna een lezing over het vrijwilligerswerk in De Sterre. Na de bingo ver zorgden leden van Huize St.- Antonius, na de koffiemaaltijd, een revue met als titel 'Breng eens een zonnetje onder de mensen'. (ADVERTENTIE) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Van onze verslaggever Oostburg - Het gemeentehuis in Oostburg is vanaf 1 januari 1997 iedere woensdag vier uur langer open. De inwoners kun nen dan terecht tussen 09.00 en 18.00 uur. De meerderheid van de raadscommissie Planologie adviseerde gisteren positief over het college-voorstel over de verruimde openingstijden. Alleen voor de fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) hoefde de verruiming niet. „We hebben wat reacties van inwoners gevraagd waaruit blijkt dat er geen behoefte is aan de langere openingstijden op de woensdag. De huidige tijden worden als ruim voldoende ervaren," aldus F. Baarends. De WD trok de enquete van D&T in twijfel. „De fractie heeft waarschijnlijk drie burgers gebeld," aldus J. Provoost. Baarends voelde zich aangesproken. „We hebben niemand gebeld. Wij spreken ook wel eens mensen op straat en dan is het voor ons logisch even naar de mening omtrent de openingstijden te vragen." De overige commissieleden vonden gisteren de verruimde openstelling een prima zaak. Het gaat vooralsnog om een proef van een jaar. Na dat jaar wordt bekeken of de verruimde openstelling aan de doelstellingen voldoet. deze week door alle betrokkenen ondertekend nieuw gemeentelijk convenant speelautomaten. Daarin worden afspraken ge maakt tussen de horeca, speel- automatenbranche en de ge meente over het aantal (kans)speelautomaten dat er mag staan. Ook zijn in het con venant een aantal zaken met met betrekking tot preventie opge nomen. In het convenant is bepaald dat er per 1 januari 1998 geen gok automaten meer in zogenaamde laagdrempelige horeca-inrich- tingen mogen staan, tenzij lan delijke regelgeving tegen die tijd iets anders zegt. Het gaat daar bij vooral om snackbars en aan verwante bedrijven. Voorlopig mogen dit soort zaken nog één gokkast plaatsen. Verder is het toegestaan daarnaast nog twee andere speelautomaten te heb ben, zoals bijvoorbeeld flipper kasten. In de zeer laagdrempeli ge inrichtingen zoals sportkanti nes en buurthuizen waren kans spelautomaten sowieso al niet toegestaan. Die mogen wel maximaal drie behendigheids automaten in huis hebben. Cafés en restaurants mogen voortaan het aantal speelauto maten met één behendigheids automaat uitbreiden naar maxi maal drie speelautomaten. Daarvan mogen er twee gokkas ten zijn. Op de kansspelautoma ten moeten stickers worden ge plakt met een waarschuwing te gen de gevaren van overmatig spelen en gokverslaving. Daar naast moeten de ondernemers zelf ook een oogje in het zeil houden. De gemeente Hulst kent aan de bestrijding van overmatig gok- gedrag een hoge prioriteit toe. De beperkingen mogen volgens de gemeente echter niet zover gaan dat het recreatief spelen en een economisch rendabele ex ploitatie van speelautomaten onmogelijk worden gemaakt, of dat het illegaal gokken wordt bevorderd. Volgens de gemeente is een breed gedragen kansspelbeleid het meest effectief bij een geza menlijke inspanning van alle partijen. Vandaar de afspraken tussen gemeente, horeca en speelautomatenbranche. Twee jaar geleden werd al een eerste convenant getekend, dat nu af loopt. De looptijd van het nieu we convenant bedraagt nu drie jaar in plaats van twee. Loek, Angelique - Jeroen itelijke vakman, rtaan 't lak an. Van onze verslaggever Hulst - Het Hulster gemeenschapscentrum Den Dullaert gaat niet buiten het boekje door ruimte te verhuren aan de organisa- iie van het zogenaamde Piramidespel. Wethouder P. Weemaes somt tot die conclusie na een onderzoek, naar aanleiding van kritiek door Horeca Nederland. I, c&c gefeliciteerd I in Oosterhout. gon in Breda, ars in Oudenbosch, snoot in Hulst, uul in Oosteind. Deze knul ons Gabbertje wordt 13 jaar. H.G. Papa< Mama, Kantinka, Sabrina. Tanja wordt 10 jaar van Roy, opa en oma Maayen. Morgen voor eeuwig door Ingrid 'volgens Horeca Nederland is Den Dullaert door de ruimteverhuur para-commercieel bezig, omdat dergelijke activiteiten in horeca- jelegenehden moeten plaatsvin den, Directeur G. de Croock be strijdt dat en krijgt nu steun van wethouder Weemaes. „De orga- aisatie Marketing International ii.v. huurt de grote zaal, de verga derzaal en de kleine zaal gedu rende een gehele dag af. Daar naast is nog ruimte nodig om iets te eten. Op zo'n bijeenkomst zijn zowat tweehonderd mensen aan wezig. In Hulst kan geen enkel horecabedrijf die benodigde ruimte bieden," weet Weemaes. Daarom ziet hij ook geen enkele janleiding om Den Dullaert op fie vingers te tikken. „Integen deel. Want dat zou betekenen dat zo'n bedrijf dat het Piramidespel organiseert naar elders gaat en dat Den Dullaert flink wat in komsten aan de neus voorbij ziet gaan. Dus dat dit bedrijf daar neerstrijkt brengt ons niet in ver legenheid. Bovendien gebeurt het °P tijdstippen dat de zaalruimte het voor andere activiteiten is verhuurd." Weemaes zegt het toe te juichen dat Den Dullaert, waar de ge meente Hulst jaarlijks vele ton nen subsidie in stopt, zoekt naar middelen om de inkomsten op te bezorgklachten: lezerscontact, 076-5312312 mat/mvrij. 8.00- 17.00 uur A 8.00- 12.00 uur «actie Terneuren: Elandstraat 32,4532 CG ml. 0115-645769, fax 0115-645742. redacteuren: Peter Oggel (editiechef), jeter van den Assem, Frank van Cooten, 'tank Deij (pk, ed. chef), eio van der Helm, Harold de Puysseleijr. Soes: ^straat 1,4461 JK zet 0113-273700, fax 0113-273701. jedacteur: Cees Maas Prcvincieverslaggever). kuist; laudeloo 16,4561 ES 0114-372770, fax 0114-372771. acteuren: Gerlach Hochstenbach, 9ene Verstraeten. sportredactie Zeeland: jon Koomen ma t/m vrij. 0115-645751 zondag 0115-645753 ddvertentie-exploitatie ve Stem en ZVK 'afneuzen: Elandstraat 32,4532 CG «0115-645740,fax 0115-645741 '«tegenwoordigers: 5 ?*'oeiiA privé 0115-563976, os Dimmers, privé 0115-562354 kuist: «deioci 16,4561 Es Jl- 0114-372770. ojtegenwoordigers: den Brande< Privé 0114-314570, rJan Verstraeten privé 0114-316755. °f"in9stijden: "«dmvr. 8.30- 17.00uur krikken. „Nu is er eens iets waar Den Dullaert correct op kan in spelen en dan moeten we dat niet wegblazen." De organisatie van het Pirami despel heeft Den Dullaert voor vijf bijeenkomsten afgehuurd. Eentje was er afgelopen zaterdag en de tweede is komende zater dag. Als de bijeenkomsten suc cesvol zijn is het niet uitgesloten dat Marketing International het aantal van vijf bijeenkomsten nog uitbreidt. Van onze verslaggever Hulst - De Koninklijke Stedelij ke Harmonie Hulst heeft het druk in deze kerstijd, want met flink wat optredens sluit de harmonie het 195-jarig jubileumjaar af. Enkele concerten heeft de har monie al achter de rug, zoals op de kerstmarkt en in de centrale hal van het stadskantoor. Tijdens de kerstzangavond in de basiliek op 22 december is het koperensemble te horen. De vol tallige harmonie luistert de dienst op eerste kerstdag om 09.30 uur op. De harmonie benut de periode tussen kerst en nieuwjaar ook goed. Leerling-jeugdleden hou den vrijdag 27 december een play-in in de locatie Zandstraat van het Reynaertcollege. Die staat onder leiding van dirigent Johan de Witte en Patrick Blom- maert en Ingeborg Geerts. Deze dag begint om 09.00, om 17.00 uur is het slotconcert. George Engels vindt het welletjes geweest. Van onze correspondent Sint Jansteen - „Als je mij wilt spreken kom dan vanavond maar naar gemeen schapscentrum De Warande. Ik moet. er nog even naar toe." George Engels heeft in de jaren dat hij voorzitter is van het bestuur van de stichting De Warande dat zinnetje heel wat keren uitgesproken. Samen met Piet Polspoel is George Engels een van de initiatiefnemers geweest, die bij de op richting van de stichting De Warande betrok ken is geweest. Op het moment dat het kerkbe stuur van de parochie Sint Jansteen financieel niet langer in staat was het patronaat te ex ploiteren, nam de gemeente Hulst het initiatief tot koop van het parochiehuis. De gemeente Hulst wilde naast de aankoop, investeren in het gebouw om tot een zo goed mogelijk multi functioneel gebruik te kunnen komen. „Op 18 april 1974," aldus Engels, „had er in café De Kroon een oriënterend gesprek plaats. Hieraan namen, naast de toenmalige wethou der Jo Blommaert, ook bestuursleden van de verenigingen uit Sint Jansteen deel. Er werden diverse knelpunten besproken en de verenigin gen waren bereid hun wensen op tafel te leg gen en bij de leden van hun besturen te infor meren naar de interesse voor een bestuurs functie in de op te richten stichting. Op 19 februari 1975 passeerde de stichtingsak te en kon het nieuwe bestuur aan de gang. Op 1 mei 1975 kreeg de stichting het gebouw van de gemeente Hulst in bruikleen. Eind 1979 kwam de renovatie van het oude patronaat tot stand. In de afgelopen jaren hebben er diverse aanpassingen in het gebouw plaatsgevonden en werd in 1990 het gebouw uitgebreid met een ruimte, waarvan de peuterspeelzaal gebruik maakt." George Engels werd secretaris van de stichting en volgde in september 1982 Piet Polspoel op als voorzitter. „Als voorzitter kun je het werk niet alleen aan. De steun en medewerking van de overige be stuursleden en administrateur is van groot be- lang geweest. Evenals de inzet van Gaby de Kesel, de beheerder, en zijn medewer- kers/sters. Het is nog steeds een goed team, waarmee het prettig werken is," aldus schei dende voorzitter Engels. Met Gaby de Kesel had hij een uitstekende za kelijke relatie, die ten goede is gekomen aan de exploitatie van het gemeenschapscentrum. Ontmoetingsplaats Door het gemeenschapscentrum kunnen vele verenigingen, groeperingen en andere belang stellenden activiteiten organiseren en wordt het gemeenschapscentrum ook gezien als een ontmoetingsplaats. De werkzaamheden van George Engels be- FOTO WIM KOOYMAN perkten zich niet alleen door zijn aanwezig heid bij de bestuursvregaderingen. Hij hield zich zowel bezig met het ledigen van prullen bakken als met de zorg om de bezettingsgraad zo hoog mogelijk te brengen en te houden. Een belangrijke taak was voor hem ook het contact met het personeel, de gebruikers en de gemeente. Alle activiteiten waren enorm ple zierig, maar de organisatie van de korendag was iets speciaals. Geen wonder want George zit zelf bij het Gregoriaans koor en zijn vrouw zingt in het ouderenkoor van SinUansteen en het gemengd koor van Nieuw-Namen. Hij zegt, dat het nu aan de jeugd is om deze functie over te nemen. Niet dat hij het werk niet meer graag doet, maar hij denkt dat jongeren nieuwe ideeën kunnen brengen en een stimulans kun nen zijn voor de verdere uitbouw van de activi teiten. Hij heeft dan ook alle vertrouwen in zijn opvolger George Verhagen. Parkeerterrein Een grote wens die nog gerealiseerd kon wor den is een parkeerterrein voor de bezoekers van De Warande. Bij grote evenementen kan de stichting gebruik maken van het grote par keerterrein van Drankenhandel Pluym. Bij verhuizing van dit bedrijf ontstaat er een pro bleem. Het bestuur heeft dus de taak deze wens van hun oud-voorzitter George Engels te realiseren. Het bestuur van de stichting De Warande heeft waardering voor het vele werk van George En gels. Zij bieden hem dan ook een receptie aan in De Warande op zaterdag 21 december van 15.00 uur tot 16.30 uur. Van onze verslaggever Sint Jansteen - In Sint Jan steen wordt zondag 22 de cember gestart met een nieuw fenomeen: peuterkerk. Peuterkerk is een bijeen komst voor ouders met kin deren van nul tot zeven jaar. In een gemoedelijke sfeer worden de verhalen van Je zus verteld. Verder wordt er gezongen en geknutseld. Een glaasje ranja voor de kinde ren en een kop koffie of thee voor de ouders sluit deze bij eenkomst op een gezellige wijze af. De peuterkerk wordt georga niseerd door de werkgroep Peutervieringen Sint Jan steen. Ouders en kroost wor den zondag 22 december om 15.00 uur verwacht bij de kerststal in de parochiekerk van Sint Jansteen. Om de kosten te drukken wordt tij dens een collecte aan iedere bezoeker een bijdftge van een gulden gevraagd. Van onze verslaggever Graauw - In Graauw is gisterna middag in het schemerdonker de gereconstrueerde Dorpstraat of ficieel opgeleverd. Dat gebeurde door het aanplanten van enig groen door directeur M. van Bre men van het aannemersbedrijf AZV, geassisteerd door het aan wezige college van burgemeester en wethouders van Hulst. Met de reconstructie van de Dorp straat heeft de gemeente een jaren lange wens van de Graauwse ge meenschap vervuld. Lange tijd vielen er telkens putten en gaten in de klin kerverharding. Er vonden wel tel kens herstelwerkzaamheden plaats, maar dat was water naar de zee dra gen. Vanwege de slechte ondergrond van het wegdek kwamen de putten steeds weer terug. Vorig jaar september ging de straat dan eindelijk op de schop. Een om vangrijk karwei, want eerst moest de gehele riolering worden vervangen. Vervolgens is de straat geasfalteerd en op verschillende plaatsen voorzien van snelheidsremmers en veel groen. Alles bij elkaar heeft het project zo'n drie miljoen gulden gekost. Het meeste werk aan de Dorpstraat was eigenlijk al omstreeks oktober achter de rug. De afgelopen tijd heb ben de laatste details en de afwer king hun beslag gekregen. Ook dat werk is nu gebeurd, zodat de straat gisteren officieel kon worden opgele verd. Met het aanplanten van groen door wethouder G. v.d. Voorde en AZV-directeur M. van Bremen werd de Dorpstraat in Graauw officieel opgeleverd. foto wim kooyman Clinge - De kinderen van de St. Bernardusbasisschool in Clinge hebben vandaag een bijzondere kerstviering, waarbij mensen die het min der of moeilijker hebben alle aandacht van de leerlingen hebben. Daarom hebben ze een klein bedrag mee naar school gebracht en kerstpak ketjes gemaakt die vanmid dag bij ouderen en zieken van Clinge worden bezorgd. Daarnaast is er met heel veel creativiteit gewerkt aan het maken van kerstkaarten die her en der verkocht zijn. De opbrengst is bestemd voor Pater Swinne die afkomstig is uit Sint Jansteen en werkt in Colombia. Er is natuurlijk ook een echte kerstviering en die wordt vanavond in de pa rochiekerk van Clinge om 19.00 uur gehouden. Daarna vind een lichtoptocht met kaarsje naar de school plaats. Daar worden kinderen en ouders getrakteerd op rozij nenbrood en chocolademelk. Tevens vindt dan de overhan diging van de stereo-installa tie plaats aan de schoollei ding. De apparatuur is ge kocht van de opbrengst van de in het voorjaar gehouden Vlaamse Kermis. Van onze verslaggever Hulst - Hulster horeca-onder- nemers die in hun bedrijf gok kasten hebben, moeten voor- laan een speciale cursus vol gen. Ze krijgen daarbij in structie op het gebied van het signaleren, aanspreken en verwijzen van spelers met overmatig gokgedrag in hun etablissement. De cursus maakt deel uit van een Van onze verslaggever Hulst - In Hulst zijn de eerste exemplaren van een nieuwe fol derlijn van de pers gerold. Het is het resultaat van een samen werkingsverband tussen gemeente, VW en ondernemersvere- aiging Hulst Reynaertstad met als doel Hulst nog beter naar buiten te verkopen. Het samenwerkingsverband ioudt in dat de layout van de fol ia's steeds hetzelfde zal zijn en er overleg plaatsvindt over de onderwerpen van de folders. De allerteerst folder 'nieuwe stijl' is ontwikkeld in opdracht van de gemeente Hulst en draagt de titel 'Wonen in Hulst'. Het is een wervingsfolder op A4-for- maat, voor potentiële inwoners m Hulst, die nog niet eerder net Hulst kennis hebben ge maakt. De folder zal op het Bu reau Bouwen en Wonen en het Bureau Juridische Zaken en Ka binet worden verstrekt. Daar naast is het de bedoeling het met foto's verluchtigd promotiever haaltje ook te slijten bij de plaat selijke makelaars, banken, woonstichtingen en andere rele vante instanties. Burgemeester A. Kessen zal tij dens de nieuwjaarsreceptie in het stadskantoor op donderdag avond 2 januari de folder aanbie den aan de partners van het sa menwerkingsverband. Dat is voor Hulst Reynaertstad Th. Mattheeuws en voor de VW Hulst W. Kayser. iculieren rileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. 1,65 incl. B.T.W., één grote rplicht. 5 X 40 mm 26.- incl. B.T. W, 'raag. Foto's worden niet .313 of geef uw tekst 2 dagen En van onze kantoren, iten aan: De Stem, Postbus a.v. 'Kleintjes Afdeling'. or teksten, foto 's en tekeningen redenen te weigeren. opdrachtgever van deze tgever bekend te zijn. Indien met opgave van een >rdt, is men verplicht zich te g van misbruik. Uitgever is rachtgever bekend te maken, 'oordelijk voor de in de omende teksten.

de Stem | 1996 | | pagina 15