6 Gemeente kan wél voor rechtbank' Situ ween expl 'Bolkestein zat Nijpels tóch dwars' Wijers: 'Begrotingstekort onder 2 procent' Daklozen brengen kerstboodschap Islamitische school ruziet met docenten 4 Politieke journalistiek: serieus hoeft niet saai te zijn Euroscepsis Tijdelijk Bij aankoop van drie Sioggi slips -van één model- is de vierde gratii Waarschuw DE STEM BINNENLAND Procureurs-generaal in advies: Vonhoff noemt optreden WD-leider in Gelderland 'walgelijk' Publieke discussie 'Zappen' Agenda COMMENTAAR DE STEM BINNENLAND KORT ft pESTEM Dvnblane-hit zuir voor sclietlobby 1111 DINSDAG 17 DECEMBER 1996 Den Haag (anp) - D66-minis- ter Wijers van Economische Zaken vindt dat het financie ringstekort van het Rijk in 1998 jaar 'met een duidelijke één voor de komma' moet be ginnen. Het tekort ligt vol gend jaar naar verwachting nog boven de twee procent van het bruto binnenlands product. Wijers zei dat gisteravond in Arnhem tijdens een afscheids symposium voor zijn partijge noot Terlouw. Terlouw was de afgelopen jaren commissaris van de koningin in Gelderland. Be gin jaren '80 was hij minister van Economische Zaken in de kabinetten-Van Agt 1 en 2. Ter louw is ook fractieleider van D66 geweest. Wijers presenteer de begin vorige week zijn 'Delta- model' voor het beleid in de vol gende kabinetsperiode. Hij wil daarin onder meer een lasten verlichting van 10 miljard gul den en extra overheidsinveste ringen van 4 miljard. Bovendien vindt hij dat het aantal uitke ringsgerechtigden onder de 65 jaar met 25.000 tot 50.000 per jaar moet dalen. Maar dat wil niet zeggen 'dat we tot en met 1998 stil moeten zit ten', aldus de bewindsman in Arnhem. Hij noemde het 'cru ciaal' dat het kabinet de uitga ven stevig in de hand houdt en dat het overheidstekort verder omlaag gaat. Wijers PvdA-collega Melkert (Sociale Zaken) had vorige week indirect kritiek op de plannen van Wijers. Hij vindt de econo mische groei van 3 procent per jaar waarop Wijers zijn voorstel len baseert, veel te optimistisch. Volgens Melkert doet het ko mende kabinet er verstandig aan niet van te rooskleurigever wachtingen uit te gaan. Wijers stak gisteren de loftrom pet over zijn verre voorganger Terlouw. Die gaf volgens hem al in 1981 aan welke kant het op moest met de Nederlandse eco nomie. Wijers meent dat Ter- louws uitspraken destijds onvol doende aansloegen omdat de tijd er nog niet rijp voor was. Van onze Haagse redactie Den Haag - Het college van procureurs-generaal vindt dat de wet gewijzigd moet worden zodat gemeenten die over de schreef zijn gegaan ook strafrechtelijk aangepakt kunnen worden. Volgens de top van het Openbaar Ministerie is 'het maatschappe lijk ongewenst' dat gemeenten en provincies die (milieu)delicten hebben begaan nu niet vervolgd kunnen worden. Dat blijkt uit het advies van het college van procureurs-generaal aan minister Sorgdrager van Jus titie. Sorgdrager heeft dit advies gisteren naar de Tweede Kamer gestuurd. Met het advies zit de top van het Openbaar Ministerie op een lijn met de regeringsfrac ties PvdA en WD. Die pleitten eerder al voor een wetswijziging. Pikmeer-arrest Aanleiding was het besluit van het Openbaar Ministerie in Arn hem om de gemeente Nijmegen niet te vervolgen. Het Arnhemse Openbaar Ministerie beschikte over aanwijzingen dat Nijmegen een aantal vervuilde terreinen op illegale wijze had laten reinigen. Maar vervolging van de gemeente had volgens het OM geen zin ge zien eerdere uitspraken van de Hoge Raad. Die bepaalde dit voorjaar in het zogeheten Pik meer-arrest dat de strafrechter overheden niet kan vervolgen voor overtreding van milieuvoor schriften. Volgens het college van procu reurs-generaal moet Sorgdrager iets dan dé onmacht'van het Openbaar Ministerie doen. Dit is volgens de OM-top des te meer noodzakelijk omdat er bij over heden 'regelmatig' iets mis blijkt te gaan. Het college wijst er op dat het aantal processen-verbaal tegen overheden voor milieu-de licten is gestegen van tien in 1990 naar achtentwintig in 1992. En die 'stijgende trend' lijkt zich volgens de procureurs sindsdien 'versterkt te hebben doorgezet'. „In 1995 zijn er circa 200 tot 250 zaken door het Openbaar Minis terie afgehandeld waarbij over heden en/of ambtenaren betrok ken waren," aldus het college. De Hoge Raad gaat er vanuit dat het staats- en bestuursrecht vol doende mogelijkheden biedt om misstappen van overheden te voorkomen danwel te corrigeren. Volgens het college van procu reurs-generaal schiet het be stuurlijke en politieke toezicht echter in de praktijk te kort. De procureurs-generaal vinden meer controle op overheden ge rechtvaardigd nu die overheden steeds meer op bedrijven gaan lij ken. „Ook overheden worden ge confronteerd met beperkte mid delen. Hierdoor maken ze wel licht keuzes die risico's met zich meebrengen voor het milieu." Minister Sorgdrager schrijft aan de Tweede Kamer dat het advies van de OM-top 'waardevolle bouwstenen' bevat. Maar de be windsvrouw laat zich nog uit niet over de stappen die ze wil nemén. Ze kondigt wel aan de kwestie op 'korte termijn' in het kabinet te zullen bespreken. Tweeduizend jaar geleden waren er al daklozen, maar nu nog Haagse stadhuis uitdragen. Naast een os, een ezel, een kameel en steeds. Dat is de boodschap die mensen uit de dak- en thuislo- enkele schapen geven Jozef, Maria, drie koningen en een groep zenzorg van het Leger des Heils met een levende kerststal in het herders acte de presence. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - Het bestuur van de islamitische basisschool El In- kade uit Ede zit met een enorm probleem als de zeven leer krachten de tegen het schoolbestuur aangespannen rechtszaak winnen. De school draait dan niet alleen op voor de geëiste schadevergoeding, maar moet wellicht ook het wachtgeld uit eigen zak betalen. Dat zegt D66-Kamerlid Lam- brechts. Als de kantonrechter de leerkrachten in het gelijk stelt, kan het bestuur de wachtgelden volgens haar niet declareren bij het ministerie van Onderwijs. „Ik ben hier echt heel erg van ge schrokken. Ik hoop dat het be stuur en de leerkrachten onder ling tot een vergelijk kunnen ko men." De leerkrachten zijn in conflict gekomen met het schoolbestuur nadat het bestuur de kledingeisen wijzigde. PvdA-Kamerlid De Cloe zegt dat een schoolbestuur niet zomaar de regels kan veranderen waaraan leerkrachten moeten voldoen. „Een bestuur kan deze condities niet eenzijdig wijzigen, alleen in overleg met de betrokke nen. Als het bestuur toch gaande weg nieuwe voorwaarden oplegt, dan is dat een inbreuk op een ge sloten arbeidsovereenkomst." Staatssecretaris Netelenbos van Onderwijs wil de macht van schoolbesturen inperken door ouders in de toekomst meer zeg genschap te geven over de grond slag. De Cloe denkt dat de proble men in Ede met deze nieuwe spel regels voorkomen hadden kunnen worden. Van onze Haagse redactie Den Haag - WD-leider Bol- kestein heeft wel degelijk de kandidatuur van Ed Nijpels getorpedeerd voor de post van Commissaris van de Koningin in Gelderland. Dat zegt WD- prominent Henk Vonhoff. Hij noemt het optreden van Bol- kestein 'walgelijk'. Bolkestein ontkent de beschuldiging. Vonhoff, voormalig commissaris van de koningin in Groningen, uit zijn beschuldiging in het gis teren verschenen vakbondsblad Zeggenschap. Volgens de voor aanstaand WD'er heeft Bol kestein er persoonlijk voor ge zorgd dat niet Nijpels de opvol ger werd van Terlouw, maar de Groningse makelaar en voorma lig WD-voorzitter Kamminga. „Helaas is Bolkestein hier de aanstichter van," aldus Vonhoff. De woordvoerder van de VVD- fractie hield gisteravond staande dat Bolkestein op geen enkele wijze actief heeft ingegrepen in de Gelderse selectieprocedure. De WD heeft gisteren de hele dag vruchteloze pogingen gedaan Vonhoff te bereiken voor een per soonlijke toelichting. Bolkestein wilde zelf niet reageren voordat hij zeker weet dat zijn partijge noot juist werd geciteerd. Von hoff bleef ook gisteravond onbe reikbaar. Nijpels heeft Bolkestein indertijd gebeld met de vraag of de WD- leider zijn kandidatuur voor Gel derland zou willen ondersteunen. Die toezegging wilde Bolkestein echter niet doen. Nijpels sollici teerde niettemin. Alle leden van de vertrouwens commissie uit Provinciale Staten plaatsten hem op de eerste plaats van de voordracht. Alleen de ver tegenwoordiger van de WD ging op het laatste moment om en sprak alsnog een voorkeur uit voor Kamminga. De meerderheid van de vertrouwenscommissie bleef bij de keuze voor Nijpels, maar het kabinet koos uiteinde lijk toch voor Kamminga. Al langer gaan geruchten dat Bolkestein zijn partijgenoten in Gelderland onder druk heeft ge zet om Nijpels te laten vallen. Daarbij zouden persoonlijke mo tieven een rol spelen. De twee zouden slecht met elkaar over weg kunnen. De wrevel zou stam men uit de periode dat Bolkestein lid was van de WD-Kamerfrac- tie onder leiding van Nijpels. Bolkestein wil eerst zeker we ten of zijn partijgenoot juist ge citeerd is. foto de steiwjohan van gurp DE RELATIE tussen politiek en journalistiek komt steeds meer onder spanning te staan. Het on derwerp leidde zondag tijdens het tv-programma Buitenhof weer tot een vinnig potje bek vechten tussen journalisten en een voormalig voorlichter van de PvdA. Ook bij andere gelegenhe den krijgt de pers er soms onge nadig van langs. Van de media mag worden ver wacht dat ze serieus en gewe tensvol met informatie omgaan, of het nou om politiek gaat of om sport. Journalistiek is meer dan het ongecontroleerd doorgeven van informatie, ongeacht of het om serieuze verklaringen gaat of om kletspraatjes. Niet voor niets kennen we in Nederland een aantal hoog gekwalificeerde op leidingen voor journalisten. Dat gegeven biedt overigens geen ga rantie voor kwaliteit. Iedereen mag zich journalist noemen, ook Beun de Haas. Tijdens de opleiding wordt ook de nodige aandacht besteed aan de ethische en morele aspecten van het vak. En terecht. Journa listen hebben een grote verant woordelijkheid. In beroepson- derzoeken komen ze weliswaar niet als het meest betrouwbaar uit de bus, maar voor veel men sen is iets nog steeds 'waar' als het in de krant staat of op het journaal is geweest. Na de opleiding wordt er verder weinig over het vak gediscussi eerd. Wel over het nieuws van alledag en hoe dat gebracht zal worden, maar niet over de vele, soms ingrijpende veranderingen die de afgelopen jaren sluipen derwijs hun intrede hebben ge daan. Bijeenkomsten over dit soort onderwerpen worden door een handjevol journalisten be zocht. Pogingen om een publieke dis cussie via het eigen medium te beginnen - zoals bijvoorbeeld van politiek commentator Mark Kranenburg in NRC Handels blad - verzanden al snel. Veel journalisten beschouwen een publieke discussie over hun vak als bevuiling van het eigen nest. De toenemende klachten van po litici over de manier waarop sommige journalisten hun werk doen, worden schouderophalend afgedaan. Een van die klachten is dat het in de politieke journa listiek steeds vaker over de vorm gaat in plaats van over de in houd. Iedereen kan waarnemen dat die conclusie terecht is. En evenzeer is het duidelijk dat de overdrijving het wint van de nu ance. De manier waarop een aantal media - radio en televisie voorop - de afgelopen weken hebben be richt over de Franse reserves ten opzichte van het Nederlandse drugsbeleid, vormt een goed voorbeeld. President Chirac was regelmatig 'laaiend', 'woedend' of stelde zich 'keihard' op. De conferentie van Europese leiders in Dublin zou door de 'drugsoor log' een regelrechte mislukking worden en van het Nederlandse voorzitterschap van de Europese Unie in het eerste halfjaar van 1997 zou niets meer terecht ko men. Alsof er in Europa geen an dere, veel belangrijker zaken aan de orde zijn dan de persoon lijke obsessie van de Franse pre sident met het Nederlandse drugsbeleid. Ook als leden van het kabinet met grote stelligheid verklaren dat het allemaal niet zo veel voorstelt, worden ze domweg niet meer geloofd. Nu is een ge zond journalistiek wantrouwen tegenover een politicus op zijn plaats. Maar als journalisten een- en andermaal openlijk laten merken geen geloof te hechten aan uitspraken van leden van de regering - inclusief het staats hoofd - wordt het bedenkelijk. Zeker als diezelfde journalisten vervolgens alle verantwoorde lijkheid voor het toegenomen wantrouwen van de burgers je gens de politiek in de schoenen van de politici schuiven. Minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken legde zondag in het tv-programma Buitenhof duidelijk bloot, hoe moeizaam journalisten en politici soms om elkaar heendraaien. De journa list verwijt de politiek dat het daar tegenwoordig te veel om 'poppetjes' gaat en niet meer om feiten. Maar wat doe je als poli ticus, als veel journalisten alleen benieuwd zijn naar wie je bent en hoe je je voelt en niet naar je beleid. Natuurlijk is het een aardig idee om uit te zoeken welke leden van het kabinet roken, als aangekon digd wordt de tabaksaccijns te verhogen. Maar die informatie mag nooit in de plaats komen van het verhaal over de achter gronden van een dergelijk be sluit. Waarom is het genomen en hoe is het tot stand gekomen? Sommige kranten wekken de in druk dat ze kijkers en lezers op één hoop vegen; dat ze denken dat de lezer van een krant of tijdschrift eist, dat zij hun infor matie in dezelfde hapklare brok ken bieden als de televisie op de radio. Alleen al het feit dat je niet van de ene naar de andere krant kunt 'zappen', geeft aan dat hier sprake is van een droe vige denkfout. Een papieren ver sie van het journaal of het Hart van Nederland werkt niet. Het idee dat alle geschreven in formatie hetzelfde niveau moet hebben als het tv-nieuws, de kwebbelprogramma's of de 'soap-series' getuigt van min achting voor het lezerspubliek. Zowel politici als journalisten kunnen in plaats van te streven naar de platste presentatie, zich beter concentreren op de vraag hoe de politieke besluitvorming het beste voor het voetlicht ge bracht kan worden. Het belang van de democratie vraagt om wederzijdse zorgvuldigheid. En serieus hoeft lang niet altijd saai te zijn. De Tweede Kamer handelt in de laatste week voor het Kerstreces nog een flink aantal onderwer pen af. De meeste tijd is uitge trokken voor een 'Europa-debat' dat vanmiddag begint. IN DE AANLOOP naar de top van Maastricht barstte de Nedei landse regering van zelfvertrouwen. Minister-president Lub. bers en de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Van den Broek waren zo door de Europese gedachte gegrepen, dat ze de moeizame werkelijkheid enigszins uit het oog verloren De door zoveel euforie extra wantrouwend geworden andere lidstaten - met de onverzettelijke Engelse premier Margaret Thatcher voorop - hielpen de Nederlandse vertegenwoordi gers snel uit hun droom. Er kwam een akkoord, maar het was een flinterdunne overeenkomst. Een slap aftreksel van wat de Nederlandse delegatie voor ogen stond. Het lot heeft bepaald dat Nederland weer voorzitter is op moment dat Europa toe is aan een nieuw verdrag waarin., spelregels voor de hervorming van de Europese Unie worden vastgelegd. Minister van Buitenlandse zaken Van Mierlo premier Kok hebben ditmaal hun uiterste best gedaan om., bescheiden mogelijk over te komen. Geen onbereikbare doe len, maar hard werken om te trachten het verdrag van Amster dam rond te krijgen. Van Mierlo heeft heeft kritiek gekregen voor die houding die van te weinig ambitie zou getuigen. Toch hebben Kok en Van Mierlo gelijk. Wie de voorliggende problemen kent, beseft dat het Nederland moeite genoeg zal kosten om de lidstaten één lijn te krijgen. Voorganger Ierland heeft slechts algemene richtlijnen nagela ten, aan Nederland de taak om de regels vorm te geven. Aller eerst die van de Monetaire en Economische Unie. De cruciale vraag is wie straks in de elitegroep van de EMU wordt toegela ten. Er zijn echter meer brandende vraagstukken. De EU-partners denken zeer verschillend over het veiligheids- en buitenlands beleid. De machtsverhouding - Duitsland en Frankrijk dicteren te veel, vinden de anderen - en de rol van het Europese parle ment staan eveneens ter discussie. Opvallend daarbij is dal het parlement nog meer dan voorheen buitenspel lijkt te wor den gezet. De rol van Engeland is ook zeer omstreden. De En gelsen liggen altijd en immer dwars. Dat zal ditmaal niet an ders zijn. De Euroscepsis in de conservatieve partij van pre mier Major is alleen maar gegroeid. Het is niet onwaarschijnlijk dat Nederland het in zes maanden voorzitterschap niet redt. Luxemburg zal dan het karwei afma ken. Van Mierlo en Kok houden met die mogelijkheid terdege rekening. Hun terughoudendheid is op realisme gebaseerd. Pleidooi voor aanpak illegaal vuurwerk Den Haag - De Kamerleden Leers (CDA) en Rabbae (GroenLinks) vinden dat de ministers Wijers (Economische Zaken) en Sorgdra ger (Justitie) samen met hun Belgische collega's de handel in ille gaal vuurwerk de kop moeten indrukken. Ze vinden dat de bewindslieden juridische stappen moeten onder nemen tegen Belgische bedrijven die in Nederland adverteren met vuurwerk. Vermoedelijk gaat het daarbij om vuurwerk dat in ons land verboden is. CPB: 'Meeste groei bij liberaal beleid' Den Haag - Het Centraal Planbureau (CPB) verwacht dat de eco nomie de komende decennia het meest gebaat is bij een liberaal beleid. Dat wordt gekenmerkt door deregulering, scherpe inter nationale concurrentie, een verdere versobering van de verzor- ginsgstaat en meer overheidsinvesteringen in technologie, infra- structuuur en onderwijs. 1 'Dat 'blijkt1 uit een nieuwe studie over economische ontwikkelin gen op de lange termijn. De studie gaat over de periode tot 2020 Enkele jaren geleden kwam het planbureau met een vergelijkbare stüdië óver de periode tot 2015. Ook daarin werd térujgdrïngen van de verzorgingsstaat bepleit. Scholieren gaan beter rekenen Arnhem - Scholieren gaan beter rekenen. Kinderen van acht doen dit vak beter dan hun leeftijdgenoten van vijf jaar geleden. Dat zegt het instituut voor toetsontwikkeling Cito. Het Cito baseert dit op peilingen in '87 en '92 naar inhoud en ni veau van het rekenonderwijs. Hoewel er geen recentere cijfers zijn, zegt het Cito dat de trend zich doorzet. Het Cito peilde het niveau halverwege het basisonderwijs, aan het einde van het ba sisonderwijs en bij het speciaal onderwijs. Jongens leveren iets betere prestaties dan meisjes. Allochtone kinderen van laag opge leide ouders doen het bij vrijwel alle rekenvaardigheden duidelijk minder goed dan autochtone leerlingen. SP wil debat over kunstgebit Den Haag - De Socialistische Partij wil een debat met minister Borst van Volksgezondheid over de wijze waarop het kabinet de motie over het kunstgebit wil gaan uitvoeren. Het kabinet liet vrijdag weten te gaan onderzoeken welke mensen nu precies om financiële redenen afzien van een kunstgebit. Daarna volgen eventuele compenserende maatregelen. Volgens de SP komt het kabinet daarmee niet tegemoet aan de wens van de Kamer. PvdA en D66 vroegen vorige week in de breed ondersteunde motie om compenserende maatregelen te ne men, of het kunstgebit anders per 1 januari weer onder te brengen in het ziekenfonds. Het kabinet wil dat nu op z'n vroegst per 1 juli doen, en meent dat er voor de meeste mensen met een laag inko men mogelijkheden zijn om zich goedkoop aanvullend te verzeke ren tegen de kosten van een kunstgebit. 'Nog te weinig vrouwen bij politie' Den Haag - Meer vrouwen bij de politie, meer aandacht voor sek suele intimidatie in de eigen organisatie en een efficiëntere aan pak van zedenmisdrijven. Dat is de wensenlijst van de Emancipa- tieraad, vervat in een brief aan de politieministers Dijkstal (Bin nenlandse Zaken) en Sorgdrager (Justitie). De raad wijst erop dat 'slechts' 13 procent van de politie-ambte- naren vrouw is, alhoewel beide ministers voor 1995 een streefcij fer van 25 procent afspraken. Bovendien zijn vrouwen in de echte top van de politie geheel niet vertegenwoordigd. De raad is blij dat alle korpsen maatregelen hebben genomen te gen seksuele intimidatie, zoals het aanstellen van een vertrou wenspersoon. Maar volgens het adviesorgaan bieden deze maat regelen op zich geen soelaas als meldingen van seksuele intimida tie als incident blijven worden opgevat en niet als uiting van de bij de korpsen heersende cultuur. (ADVERTENTIE) s/<S3 Geldig van I t/fli 31 december 1936. i Betreft alle. sfips in alle modellen j en kleuren. Van onze correspondent parjjs - Zeven miljoen Fran sen gebruiken drugs of gevei toe drugs te hebben gebruikt Alleen al dit jaar rookten miljoen Fransen een joint. Da j5 het 'alarmerende cijfer' ui het rapport van het Frans Observatorium voor de Drug en Verdovende Middelen, da gisteren in Parijs is gepubli £6erd. Meer dan een derd deel van de generatie tusse 18 en 34 jaar heeft cannabis produkten gerookt. Volgens Frangoise de Veyrina; de voorzitster van de 'Missie tf een de Diugs' is de situatie i Frankrijk alarmerend. Zij wil d Door Wily Werkman Jeruzalem - „De situatie van nituwe gevaarlijke c Dit zei gsteren Ha- nan Asirawi, lid van de Palestijnse Raad, iet zoge naamde parlement. Ashrawi, sprekend voor de luitenland- se pers in Oost- Jeruzalen, waar- schuwdelsraël, dat voor de 3alestijnen het kookiunt is be reikt. „Ni de Israë lische repring heeft besloten sen status van bevorrechting te verleen aan de joodse blonisten," zei ze, .zullen de Palestijnn alles doen omiun land te verdedig Ik trek lan de alarmklok, frustratis bouwen zich op. V ons is di regeringsbeslissing keerpunin het vredesproces." De ernsge waarschuwing deze pominente Palestij woordverster valt samen met schattinen van de Israelis veiligheisdiensten, dat de Pal tijnen muwe gewelddadige i denten oorbereiden, die volg hen ronom de Kerstdagen zu uitbreka. De Shin Bet en de litaire ilichtingendienst spre van de ans op een 'ontploffi" De Palstijnen hebben intus 'commies voor de strijd tege nederz-.tingen' ingesteld. In Palestiise steden op de West ke Joraanoever bestaan oo noodemmittés, die moeten gen vor medische verzorg Van nze correspondent Lorien - De Britse lobby pislolbezitters en schietv nigigen heeft zuur ge geed op het grote succes de-peciale 'Dunblane-ve va 'Knocking on Heav Dor'. In de aanpassing Bo Dylans klassieke pops klikt een oproep alle Ir vurwapens te verbieden. Iihet lied wordt meegezo' d>r leerlingen van de scho h Schotse plaatsje Dunbl ïrder dit jaar werden da- leuters en hun onderwij oodgeschoten door een wa :naat. et beladen herdenkingsn wam meteen op 1 binnen ngelse Top Veertig. Tot grot ernis van Mike Yardley, sec js van de onlangs opge -P°rtsman's Association, loort er een 'simplistisch woord' van 'anti-pistool fan ■telingen' in en verdenkt de ®en achter het lied ervan d luitvorming rond de nieuwe Penwetgeving te willen verst e omstreden Dunblane-hit elders kritiek geoogst, jjuge nabestaanden van slac ^hebben zich met name g ntiëerd van de Londense °ar "Presentatie van het i et champagne) en noeme l^^tjPopmuziek een onge Alison Crozier, wier kind on wer(i vermoord, v to u u Plaat en zegt brede te hebben in Dunblane. D VS* van de plaat gaat C naar goede doelen in S u iwaaronder het kind kina S waar destijds ge- aderen werden verpleegd.

de Stem | 1996 | | pagina 4