79S mm... mm Steense straat is nog steeds een racebaan JAMES BROWN 20/12/1996 SS KENS Gemeente kan parkeerproblemen in St.-Jansteen niet oplossen IODUKT 00 32 70 233 233 ^Natuur en historie Nieuw-Namen uitdragen' Clingse hengelclub huldigt kampioenen DAG POLITIE Jeugdige muzikanten presteren goed op kampioenswedstrijd Dorpsraad wil maatregelen SPORTPALEIS ANTWERPEN VIER HET EINDEJAAR MET UW COLLEGA'S, VRIENDEN, KLANTEN OF FAMILIE DE STEM ZEELAND C2 BADSTOF Kerstviering van Zonnebloem Groot-Terneuzen Guest stars: BILLY PAUL EDWIN STAR INFORMATIE EN RESERVATIES: Bunkers in de Kieldrechtpolder I Puhr bneven °p rijm W RETAILERS. CRANT. DINSDAG 17 DECEMBER 1996 Noordstraat Vismarkt Burgstraat jarenmarkt Noordstraat I.C. Zuidpolder paling tuur Van onze verslaggever Sint Jansteen - De gemeente kan de parkeerproblemen in de Hoofdstraat in Sint Jan steen niet oplossen, maar zal de zaak doorspelen aan de po litie. Wethouder G. van de Voorde zegt dat naar aanleiding van een brief van bewoner P. Hau- lez die zich beklaagt over het parkeergedrag in de straat. De problemen spelen vooral in de buurt van het bedrijf V K. Be zoekers willen niet ver lopen en parkeren hun voertuig dan ook pal voor uitritten van woningen. Het gevolg is dat bewoners hun oprit niet op of af kunnen. Haulez zegt zelf al contact te hebben opgenomen met de poli toe, maar die heeft hem doorver wezen naar de gemeente. „Het is voor ons als buurtbewo ners een zeer vervelend iets en ik eis dat er nu iemand verantwoor ding tegenover ons gaat nemen," schrijft Haulez. „Door vervaging van normen en waarden kijken mensen niet meer waar ze hun auto neer zetten, is het nu voor een uitrit of voor een garage, het is hen eender. En als je dan als buurtbewoner iets vraagt doet er niemand iets voor ons." „Het is wettelijk geregeld dat je niet voor op- en afritten mag par keren," stelt wethouder Van de Voorde. „Dus iedereen weet dat je er niet mag staan. Om daar nou bijvoor beeld ook nog eens speciaal bor den neer te zetten is te veel van het goede. Maar wij zullen con tact opnemen met de politie. Het probleem is echter dat mensen vaak maar één keer bij dat be drijf moeten zijn. Die kun je wel een bekeuring geven, maar de an dere dag zijn het weer anderen die de opritten blokkeren." Van onze verslaggever Sint Jansteen - Er wordt nog steeds veel te hard gereden in de Wilhelminastraat in Sint Jansteen. De dorpsraad Sint Jansteen schrijft dat aan de gemeente Hulst en wil daarbij graag weten wat de gemeente er aan denkt te doen. „Recente berichten in de pers ge ven zelfs aan dat twaalf procent van de automobilisten zich niet houdt aan de maximumsnel heid," onderbouwt de dorpsraad haar betoog. „Observatie wijst Van onze correspondent Terneuzen - De gasten van de Zonnebloem afdeling Groot- Terneuzen hielden zaterdag een sfeervolle kerstviering in het ZRC-college in Terneuzen. Voorzitter V. van der Laan hield de aanwezigen tijdens haar toe spraak voor dat de Zonnebloem het hele jaar door tijd besteed aan medemensen in de maat schappij. „Je kunt met een gerust hart zeggen dat de kerstgedachte door de Zonnebloem ook uitge dragen wordt op momenten die na 25 december liggen. Het is al jaren traditie dat we elkaar op deze dag vrede toewensen op aar de. Toch moeten we constateren dat deze vrede voor vele mensen nog niet in het verschiet ligt." Aansluitend was er een kerstli turgie met medewerking van Pa ter Heijnen, ds. Hoogendoorn en het Zonnebloemkoor onder lei ding van de heer De Visser. De li turgie had dit jaar als thema: 'Al le tong zal belijden'. uit dat in sommige gevallen de wegversmallingen zelfs uitnodi gen tot harder rijden, teneinde nog net voor de tegenligger de versmalling te kunnen passe ren." De dorpsraad heeft het hardrij den in de Wilhelminastraat al herhaaldelijk bij de gemeente aangekaart, maar daarop is nog niet tot tevredenheid gereageerd. „Ook bewoners zeggen ons dat er harder wordt gereden dan vroe ger," weet wethouder G. van de Voorde. „Maar zelf hebben we daar geen meetgegevens over." Volgens de wethouder zou het ook best kunnen, omdat de Wil helminastraat na de reconstruc tie een asfaltwegdek heeft gekre gen. „Dus dat nodigt uit tot harder rijden. Maar wie dat doet loopt veel kans om in aanraking te ko men met de waarschuwingspa- altjes die er staan." Van die paal tjes zijn er sinds de reconstructie al heel wat gesneuveld. Van de Voorde wijst erop dat de reconstructie ook een heel posi tief effect heeft gehad. „De ge luidsoverlast en trillingen waren vroeger de grootste ellende en dat is nu magnifiek opgelost." De wethouder denkt dat er verder niet meer aan de wegversmallin gen en remmers gesleuteld moet worden. „We hebben in de Wil helminastraat genoeg obstakels. Alle maatregelen zijn daar ver antwoord aangelegd. Het is aan de weggebruikers om daar ver antwoord mee om te gaan." {ADVERTENTIE) Vlp PACKAGE OF CHAMPAGNETAFELS vanaf 2.500 Bef» of 6.500 Bef" Inlichtingen: CITY 7 Belgium Tel: 00 32 2 762 01 42 - Fax: 00 32 2 762 70 78 Werkgroep opvolger van opgeheven afdeling KNNY Zeeuws-Vla anderen Van onze verslaggever Nieuw-Namen - In Nieuw- Namen is een werkgroep op gericht die zich richt op het bestuderen van de historie, natuur en heemkunde van het gebied rond Nieuw-Na men en het uitgeven van pu blicaties daarover. De werkgroep Natuur en Histo rie Nieuw-Namen is de opvol gers van de onlangs opgeheven afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de Koninklijke Nederland se Natuur-historische Vereni ging (KNNV). Er bleek in de streek te weinig animo om het voorbestaan van de afdeling te rechtvaardigen. Verschillende mensen die be gaan zijn met de geschiedenis van Nieuw-Namen hebben be sloten verder te gaan in een werkgroep en het aandachts veld te beperken tot de omge ving van Nieuw-Namen. De leden hebben nauwe banden met de werkgroep Onze Lieve Vrouw van Hulsterloo, die de verplaatsing en de opknapbeurt van de kapel van O.L.V. van Hulsterloo verwezenlijkt heeft. „Er zijn een heleboel leuke din gen die betrekking hebben op Nieuw-Namen en die de moeite waard zijn om in bredere kring te verspreiden," zegt werk groepslid G. Sponselee. Voor de uitgave van allerlei publicaties is echter geld nodig. Vandaar dat de werkgroep nu probeert een spaarpotje bijeen te krijgen door de verkoop van een spe ciale kerst- en correspondentie- kaart. Daarop staat een tekening van de kapel, gemaakt door Kris de Roover uit Vogelwaarde en vindt de lezer ook de beknopte geschiedenis van het bedehuis- je. De kaart is de eerste uitgave, na het boekje O.L.V. van Hulster loo dat door de gelijknamige werkgroep vorig jaar werd uit gegeven. Het is nog verkrijg baar voor 7,50 gulden per stuk. De kerstkaart zal verkrijgbaar zijn in Nieuw-Namen en op en kele plaatsen in Hulst en kost 1,25 gulden. Kris de Roover uit Vogelwaarde maakte een tekening van de kapel van Onze Lieve Vrouw van Hulsterloo voor onder meer kerstkaarten. repro wim kooyman De werkgroep heeft inmiddels al een eerste project op stapel staan. Dat is de heruitgave van een in de vergetelheid geraakt boekje uit 1860 over het ont staan van de parochie. De her uitgave, die wordt voorbereid door werkgroepslid J. de Baar, zal worden voorzien van een aantal kritische kanttekenin gen. Bij de werkgroep leven volgens Sponselee nog meer ideeën, maar die verkeren nog in een te pril stadium om er al mee naar buiten te komen. Tijdens de jaarlijkse feestavond werden in het clublokaal van de Clingse Hengelaarsvereniging, café De Troubadour, de clubkampioenen gehuldigd. Dit gebeurde door voor zitter Hugo Willaert. Speciale ver melding was er voor Robert Verten ten die met een bot van 42 cm op 9 november de grootste vis van de Schelde in 1996 had gevangen. Clubkampioen zoet water werd René Bertram uit Clinge. In deze ca tegorie werd Patrik Vertenten uit De Klinge tweede en Luc Vertenten uit De Klinge derde. Bij de zomera vondcompetitie werd Ronny de Koek uit St.-Gillis-Waas de club kampioen en Hugo Willaert en Ro bert Vertenten, beiden uit Clinge, werden tweede en derde. Op het zout water werd Patrick Van Lan- deghem uit De Klinge kampioen, terwijl René Bertram uit Clinge tweede en Robert Vertenten uit Clinge derde werd. foto wim kooyman Jammer dat deze getuigen van de Tweede Wereldoorlog ver dwijnen. Maar is het niet zo dat een heemkundige kring daar melding van moet maken bij de gemeente Meestal ge beurt dit niet. Een voorbeeld is de Kapelle- berg op de Kouter. Daar is de afgelopen jaren tijdens riole- ringswerkzaamheden veel historisch materiaal boven water gekomen. Onder andere een kerkhof met mogelijk materiaal met inscriptie waar nog veel on derzoek voor nodig is. On langs is ook een nieuw plein tje gemaakt. Juist op de plek waar men met weinig moeite iets te weten kon komen uit ekortenente bewerken. een onbekend verleden. Er is in die tijd een situatiekaartje gemaakt met gevonden muren en skeletten. Dit kaartje is door ons overge maakt aan de oudheidkundige kring. Bij navraag bij de ge meente was dit kaartje onbe kend en nog nooit gezien zelfs. Momenteel worden er nieuwe stenen gelegd over dit histo risch plekje. Zelf heb ik de noodklok geluid bij de af braak van een kapel die meer dan dertig jaar heeft gestaan op de funderingen van het oude klooster. Daar heeft zelfs de oudheid kundige kring een gunstig ad vies over gegeven. Ik geloof niet dat G. van de Voorde geen respect heeft voor het verle den. De grote fout van deze zaken ligt in handen van de oud heidkundige kring. Nieuw-Namen Richard Bleijenberg FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The Nut ty Professor HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Jingle all the Way 20.00 uur The long Kiss Goodnight 20.00 uur De klokkenluider van Not re Dame 20.00 uur De avonturen van Pinok- kio 20.00 uur Sleepers 20.00 uur The Nutty Professor BRUGGE Kennedy Complex - 20.00 uur Jingle all the Way 20.00 uur Dragonhead 20.00 uur Chain Reaction GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Slee pers 14.30, 17.00 en 22.30 uur She's the one 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Jingle all the Way 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur Fled 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Chain Reaction 20.00 en 22.30 uur Alles moet weg 14.30,17.00 en 20.00 uur Cable Guy 20.00 uur Tin Cup 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Hunchback of the Notre Dame 14.30 en 17.00 uur De Klokkenluider van de Notre Dame 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur The Substitute 22.30 uur Fear 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur A time to kill 14.30,17,00,20.00 en 22.30 uur Mis sion Impossible 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day KNOKKE Beverly Sereens - 20.00 uur Slee pers 20.00 uur Jingle all the Way 20.00 uur Secrets and Lies 15.00 en 20.00 uur Tin Cup DIVERSEN CLINGE Kaarting -14.00 uur - café De Gou den Kroon Volksdansen - zang en biljarten - 13.30 uur - Malpertuus KBO Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis -13.30 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Gymnastiek voor bejaarden - Concordia -10.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur Jokeren - Gregoriuscentrum -13.30 uur Volkskerstzang - Nederlands her vormde kerk - 20.00 uur (gratis) WALSOORDEN Schieting - café Rue du Nord -14.00 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - Ge meentehuis- 13.30 uur SPUI Kerstzangavond - De 3 Gehughten - 20.00 uur HULST Dansen- De Lieve - KBO - 20.00 uur Bieden voor competitie - De Lieve -13.30 uur TERNEUZEN Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur Mishandeling Axel - Een woordenwisseling tussen twee mannen in een café aan de Zeestraat is giste ren in de vroege uurtjes be slecht met een vuistslag en en kele schoppen. Een 39-jarige Axelaar liep daarbij een ge scheurde wenkbrauw op. De man deed aangifte van mis handeling. Te hard gereden Kapellebrug/Terhole - Bij een snelheidscontrole op de Gentsevaart zijn afgelopen zondag tussen 11.40 uur en 13.10 uur 160 automobilisten bekeurd. Een van de overtre ders reed 87 kilometer per uur in plaats van vijftig. De radar stond tussen 13.40 uur en 15.40 uur 32 overtre ders op de rijksweg bij Terho le. De hoogste overschrijding van de maximumsnelheid be- 24 kilometer. Rijbewijs kwijt Eede - Een 70-jarige automo bilist uit Eede is afgelopen zondagavond op de Verloren- dorpweg in zijn woonplaats geverbaliseerd voor rijden on der invloed. Omdat de adem analyse niet lukte, werd een bloedproef afgenomen. Het rijbewijs van de man is inge nomen. Inbraak St.-Jansteen - Bij een woning inbraak afgelopen zondag avond aan de Verrekijker is een paar honderd gulden gestolen. Slok te veel Hoofdplaat - Een 36-jarige automobilist uit Breskens is in de nacht van zondag op maan dag aangehouden op de West- langeweg omdat hij reed met een slok te veel op. Hij blies ruim een half promille en be taalde een schikking van 350 gulden. Kijkdag Oostburg - Op het politiebu reau is woensdag 18 december tussen 13.30 uur en 16.30 uur een kijkdag van gevonden (brom)fietsen. Een kopie van de aangifte is nodig. Fietsers op de bon Terneuzen - Bij een verlich tingscontrole nabij de brug Sluiskil zijn gisterochtend dertien fietsers bekeurd. Aanrijding Terneuzen - Een 58-jarige bromfietsster uit Hoek heeft een pijnlijke knie overgehou den aan een aanrijding met een 37-jarige automobilist uit Terneuzen. Het ongeluk ge beurde gisteren rond 11.45 uur op de kruising van de Axelse- straat met de Tramstraat. De autobestuurder sloeg rechtsaf en verzuimde de bromfietsster die naast hem reed voor te la ten gaan. De voertuigen wer den licht beschadigd. Granaat opgeblazen Biervliet - Op het strand van de Paulinapolder is gistermid dag door de Explosieven Op ruimingsdienst een zestig cen timeter grote granaat tot ont ploffing gebracht. De granaat kwam eind vorige week bloot te liggen bij het omploegen van een akker in de Paulinapolder. Van onze correspondente Hulst -Baas boven baas. De jeugdige instrumentisten die de re gionale wedstrijden wonnen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen we ten na de kampioenswedstrijd 1996 dat er in Nederland meer goede en zelfs betere muzikanten zijn. Toch presteerden de Oost-Zeeuws-Vlamingen goed. De Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland houdt eenmaal per jaar een kam pioenswedstrijd voor solisten en kleine ensembles Hafabramuzi- kanten in verschillende afdelin gen. De eindwedstrijd 1996 vond afgelopen zondag plaats in Hil versum. De jury waardeerde ver schillende onderdelen zoals zui verheid, klankgehalte, techniek en articulatie, ritmiek, dyna miek en interpretatie. Een medaille zat er voor de Zeeuws-Vlaamse deelnemers niet in. „Ze speelden allemaal de sterren van de hemel, maar er waren er bij die het nog beter deden," laat een van de ouders weten. De deelnemers zelf waren best tevreden met hun resultaat. „We hebben er veel van geleerd en het is leuk om op een bandje nader hand je eigen prestatie te kun nen beluisteren. Het was een er varing en de volgende keer sco ren we hoger." Sofie van Hoorick van Weldoen Door Vermaak Clinge behaalde in de derde afdeling solisten met La Cinquantaine van G. Marie op marimba 103 punten. Femke van Hoove van de Stedelijke Harmonie Hulst scoorde in de tweede afdeling solisten met Ro coco Concerto van J. Andriessen voor klarinet 102 punten. In de eerste afdeling ensembles be haalden de klarinettisten Anne- marie Totté en Nienke Hillaert van de Stedelijke Harmonie Hulst met de duetten van C. Richter 96 punten. Anderhalf punt te kort om kampioen te worden. Cindy Cerpentier uit Hulst scoorde hoog met 105 pun ten voor Solo de Concours van Rabaud op klarinet in de ere af deling voor solisten.

de Stem | 1996 | | pagina 15