VS dreigen Milosevic met sancties Kohl en Chirac willen EU hervormen Ramos Horta haalt uit naar Indonesië Britse conservatieven op oorlogspad E 2] E «id KORT angend banden Birma zet Nederlandse land uit Arafat waarschuwde Sadat voor aanslag 5C, IMENTAAR A4 dESTEM BUITENLAND A5 Buitenlandse druk wordt groter Wandeling door de Sahara Risico's Fergie kalkoen van het jaar Aan vooravond uitreiking Nobelprijs IRA stelt tijdens de kerstdagen geen bestand in Filipijnse meisjes belasten Duitser in misbruik-zaak BUITENLAND KORT JUMBO TOPPERS VAN DE WEEK! 1BER 1996 in DINSDAG 10 DECEMBER 1996 stitie is een bewinds- raagt. Een grote meer- invoorwaardelijk in de letaris. beleid op een geloof- I eerstverantwoordelij- en portefeuille waar al- grote problemen mee hmitz moet verrichten, verzuchten dat ze geen en geplaagde politica, In Haag wordt die op- r hartekreet werd door an zwakte uitgelegd. In niet getoond worden. weer eens in botsing htelingenWerk heeft de /end asielzoekers die al jfsvergunning wachten, pod hoog is. Het aantal acht van vrijdag op za- (jchtelingenWerk Neder- jiiddelburg pleegde een ur en de plaatsvervan- brscentrum ontvluchten Jnse bewoners te ontko- amer toegezegd de ach- te werken. Nu blijkt dat ht op de nieuwkomers, aarloosd. Begin dit jaar fs langer dan anderhalf ijn er dat meer dan tien- |schap beloofd. Wanneer rmijn met een passende waarschijnlijk dat ze op tondag ders hecht aan de zon- por wie de zondag niet npassen, meent ruim de fienlijk deel van de niet- t blijkt uit een telefoni- ht van de actualiteiten- luête is het idee van mi- l de wettelijke bescher- Is minder een kwart van Scent maakt het niet uit, /aticaan t Vaticaan gehekeld om- I dollar per jaar aan Uni- |ent dat het kinderfonds gebruik van condooms lieve Acht Mei Beweging Dit schrijft de AMB aan de Verenigde Naties in sterd' te zijn dat het Va- ideren in nood opoffert iddelen. rokx imeenteraad van Tilburg tester Brokx zijn positie islechten. Dat blijkt uit wil opheldering over het ide evenementen is ge- nis met de uitnodigingen ve concertzaal. Drie pro ster Van den Baar, CDA- Aarts) mogen van Brokx vermoed omdat zij tegen geil overheid de overheid moet de ko- jaarlijks met zo'n 4 mil- van vijftien jaar betekent jard gulden, rekening ge- woord ecologiebeheer en deed minister Wijers van toespraak in Amsterdam, d bij de overheidsinveste- leten," aldus de bewinds- worden opgelost om de stellen. ■krade krade zijn in de nacht van Grafstenen werden om- zergetrapt. Van een aantal e schuiven. Politie-onder- rd. van ontucht icteur van basisschool De n op verdenking van on- de 53-jarige man op vrije ers van een meisje hebben gt dat er meedere gevallen Neurenberg (rtr/afp/dpa) - Vijf dagen voor de EU-top in Dublin hebben Frankrijk en Duitsland gisteren een geza menlijk initiatief gelanceerd om de Europese Unie te her vormen. Bondskanselier Kohl en presi dent Chirac wisten echter geen akkoord te bereiken over een sta biliteitspact voor de Economi sche en Monetaire Unie (EMU). In een gemeenschappelijke ver klaring aan het Ierse voorzitter schap dringen de beide leiders aan op 'verdieping' van de sa menwerking tussen de vijftien lidstaten. Zij willen Europol versterken en meer operationele bevoegdheden geven. Dat kan de bewegingsvrijheid binnen de Unie en de veiligheid voor de burgers vergroten. Het tweetal doelt daarbij op een ge meenschappelijk Europees asiel en immigratiebeleid. Chirac greep de top in Neuren berg aan om opnieuw uit te halen naar het Nederlandse drugsbe leid. „Veertien van de vijftien EU-lan- den hebben ruwweg dezelfde wetgeving op dit punt, alleen Ne derland wijkt totaal af. De wet geving dient te worden geharmo niseerd, in het belang van de ge zondheid van de jeugd en de geest van Europa," aldus de Franse president. Ook moet de Europese buiten landse politiek meer gezicht krij gen, middels een nieuw instituut in Brussel voor beleid en ontwik keling op het gebied van de bui tenlandse politiek. Voorts moet er een speciale bui tenland-functionaris komen, maar over diens bevoegdheden bleven Kohl en Chirac vaag. De buitenland-functionaris moet samen met de EU-voorzitter (vanaf 1 januari Nederland) en de Europees commissaris voor Bui tenlandse Betrekkingen een nieuw driemanschap vormen, in plaats van de huidige EU-trojka. De trojka bestaat nu uit de huidi ge, de vorige en de komende voorzitter. Duitsland en Frankrijk werden het niet eens over het stabiliteits pact, dat moet zorgen voor duur zame begrotingsdisclipine in Eu ropa na de vorming van de Eco nomische en Monetaire Unie (EMU). Wel hopen ze vrijdag in Dublin een gezamenlijk initiatief te kun nen presenteren. „We zijn het eens over de kern en de doelstelling van een akkoord, maar nog niet over de formule ring," zei de Duitse minister van Financiën Waigel na overleg met zijn Franse collega Arthuis. Landen die willen meedoen aan de in 1999 te vormen EMU moe ten onder meer aan de eis voldoen dat hun begrotingstekort hooguit 3 procent van het bruto binnen lands product bedraagt. Duitsland vreest dat landen het niet meer zo nauw nemen met de financiële discipline als ze een maal lid zijn. Waigel pleit daarom voor strakke begrotingsnormen voor langere termijn en boetes voor overtre ders. Frankrijk en veel andere lidsta ten vinden de Duitsers hierin te streng. De EU-ministers van Fi nanciën proberen donderdag in Dublin nog voor het begin van de EU-top vrijdag een akkoord te bereiken. Van onze redactie buitenland Belgrado/Brussel - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Warren Christopher heeft gisteren de Servische presi dent Slobodan Milosevic aangespoord zijn nederlaag bij de ge meenteraadsverkiezingen in de Servische hoofdstad Belgrado te erkennen en rond de tafel te gaan zitten met zijn politieke tegenstanders. Als hij dat niet doet kunnen de Amerikanen overwegen weer economische sancties aan Servië op te leggen. Christopher deed zijn uitspraken in Brussel, waar hij is vanwege de jaarlijkse win tervergadering van de Navo. Christopher zei tegen de pers dat Milosevic tegen de Servische op positie net zo'n flexibele houding ten toon zou moeten spreiden als hij vorig jaar gedaan heeft bij het tot stand komen van de vredesak koorden van Dayton. De Ameri kaanse minister gaf echter geen enkele aanleiding tot vermoedens dat de VS van plan zouden zijn Milosevic' tegenstanders te steu nen bij hun poging de Servische president ten val te brengen. De economische sancties tegen Joegoslavië werden vorig jaar op geheven naar aanleiding van Mi losevic' medewerking aan de ak- i koorden van Dayton. „We heb ben nog altijd de optie ze op nieuw op te leggen," aldus Chris topher. Ook de Franse regering heeft de Servische regering opgeroepen 'de wettige gang van zaken' te respecteren. „Wij waarschuwen de autoriteiten geen risico's te nemen, want de gevolgen van een fout zullen tragisch zijn," zei een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. In de Servische hoofdstad Bel grado zijn gisteren opnieuw hon derdduizend mensen op de been gekomen om te protesteren tegen de regering-Milosevic. De krant Blic citeerde oppositieleider Zo- ran Djindjic, die gezegd heeft dat president Slobodan Milosevic de protesten alleen nog kan stoppen door met hem en andere opposi tieleiders om tafel te gaan zitten en tot een compromis te komen. De protesten waren vooral ge richt tegen de arrestatie en daar opvolgende mishandeling van een 21-jarige demonstrant. De jongeman was zaterdag opgepakt omdat hij samen met anderen op een jeep stond met een pop die Milosevic in boevenpak voorstel de. Volgens de onafhankelijke ra diozender B 92 is de man ai ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 25 dagen en wachten hem nog meer beschuldigingen we gens belediging van het staats hoofd, die tot maximaal drie jaar celstraf kunnen leiden. Kritiek De Servische televisie, die aan de hand van Milosevic loopt, heeft zondagavond voor het eerst scherpe kritiek op de protestbe weging laten horen. Tot nu toe bestond het beleid uit het bijna negeren van de demonstraties. Maar zondagavond laat werden er uitgebreide opnames van de demonstraties getoond. Het com mentaar luidde dat de acties wor den gesteund door het buitenland en door de etnische Albanezen in de provincie Kosovo. De Servische oppositiecoalitie Samen heeft besloten vandaag niet aanwezig te zijn bij de ope ningszitting van het nieuwe par lement van Joegoslavië (Servië en Montenegro). Eén van de opposi tieleiders, Zoran Djindjic, heeft dit gisteren meegedeeld. Maar Djindjic zei bereid te zijn met het regime van president Slobodan Milosevic te praten. „Wij hebben een politiek compromis nodig en dat kan alleen rond de tafel wor den bereikt," zei hij in de krant Blic. Kohnstamm van Binnen- wn een nieuw paspoort aan .ocument inperken. In e® hij dat de ruimte in de we nieuwe discussie teweeg in ede Kamer over de fraudeg®" ligheid van het documri1: instamm beloofde toen zo s» gelijk met verbeteringen len. eerste maatregel die hij sp wil invoeren is het zogehe'e fuusprinting', zo blijkt tussenrapportage. Expe nten met deze methode, wa' >r het niet meer mogelijk is ainaat zonder beschadigWL het papier los te maken, Tedigend verlopen. Daan® paspoortdrukker Ensc SDU nog deze maand ïvullende voorstellen ko® de pasfoto beter te beven ,en vervalsing. Volgens Ramos Horta heeft Indo nesië Belo onder druk gezet om tijdens de plechtigheid de Indo nesische autoriteiten niet al te nard aan te pakken. Belo liet gis teren in Oslo weten dat hij als re- ngieus leider politieke kwesties principe overlaat aan politici. Ramos Horta zei zondag op een persconferentie in de Noorse hoofdstad waarop hij zonder Be lo verscheen, dat Indonesië de "isschop had gewaarschuwd geen krachtige verklaringen af te eggen en zo weinig mogelijk met I e®, 'n de openbaarheid te ver fijnen. Hij zei ook dat hij er de voorkeur aan zou hebben gege- te Londen (dpa) - Fergie, de ge scheiden hertogin van York, x $steren door de Britse Kalkoenfederatie uitgeroe pen tot (kalk)oen van het 'aar- L>it omdat zij een waar- egster haar intiemste gehei- en heeft toevertrouwd, al dus de federatie. !e s'ond Fergie tijdens haar soleidmg van prins Andrew vaak geestelijk bij, maar Pte dit jaar uit de school. Twee Toeareg-vrouwen dragen een kind door de woestijn. De Toearegs, nomaden die leven in de westelijke Sahara-woestijn, behoren tot de armste mensen ter wereld. Rondtrekkend op hun kamelen zijn ze voor hun overleven vrijwel geheel afhankelijk van het houden van vee. foto reuter Oslo (ap) - De uitreiking van de Nobelprijs voor de Vrede aan de Oost-Timorese verzetsleider Jose Ramos Horta en de Oost- Timorese bisschop Carlos Filipe Ximenes Belo, die vandaag plaatsvindt, heeft geleid tot beschuldigingen aan het adres van Indonesië. Amsterdam/Rangoon (anp/rtr/afp) - De Ne derlandse journaliste Minka Nijhuis is in de nacht van zondag op maandag Birma uitgezet en inmiddels in Bangkok aangekomen. Een woordvoerster van het Burma Centrum Neder land verwacht dat Nijhuis vandaag of morgen te rugkeert naar Nederland. De 38-jarige journaliste moest het land uit na de be sehuldiging dat zij televisiebeelden maakte voor de Amerikaanse nieuwszender CNN. De immigratie dienst haalde de Nederlandse zondagmiddag uit haar hotel, waarop ze drie uur lang werd onder vraagd. De autoriteiten wilden onder meer weten met welke Birmezen en welke buitenlanders zij contact onder hield. Nijhuis werkt onder meer voor dagblad Trouw, de Wereldomroep en Radio 1. De Birmese oppositie leidster Aung San Suu Kyi heeft inmiddels gisteren ontkend betrokken te zijn bij de jongste studenten protesten tegen het militaire bewind in Rangoon. De door de regering geuite beschuldiging dat haar Nationale Liga voor Democratie (NLD) achter de onlusten zit, is 'absoluut belachelijk', aldus Suu Kyi. „Ze moeten eens de problemen aanpakken, in plaats van weer een zondebok te zoeken. Deze theo rie van samenzweringen is zó ouderwets. We willen eens een wat modernere houding zien," aldus Suu Kyi. Eerder gisteren schortten twee universiteiten de colleges op, mogelijk uit vrees dat de autoriteiten de onderwijsinstituten anders sluiten. Studenten van beide universiteiten waren massaal betrokken bij protesten tegen het militaire bewind. Londen (afp) - Het Ierse Re publikeinse Leger, IRA, stelt dit jaar voor het eerst in 27 jaar geen wapenstilstand tij dens de Kerstdagen in. Volgens een woordvoerder van de Ierse terreurbeweging is de Britse premier John Major hiervoor ver antwoordelijk. Major is niet geïn teresseerd in een vredesakkoord, aldus de anonieme IRA-woord- voerder in de krant Express. De IRA kondigde op 31 augustus 1994 een wapenstilstand af, maar doorbrak die met een hervatting van de aanslagen op 9 februari. Rond de Kerstdagen stelde de or ganisatie altijd een staakt-het- vuren in. Major zei zondag dat hij geen ge noegen neemt met een 'nep- staakt-het-vuren' van de IRA, al leen maar om Sinn Fein, de poli tieke tak van de IRA, toch aan de onderhandelingstafel te krijgen. Iserlohn (anp) - Twee Filipijn se meisjes hebben gisteren de rechtbank in het Duitse Iser lohn een belastende verkla ring afgelegd tegen een 32-ja- rige Duitser. De man wordt er samen met de Nederlandse student L. van E. (24) van verdacht de kinderen (negen en veertien jaar) op de Fi- lipijnen seksueel te hebben mis bruikt. Ze hebben hun misdaad op video vastgelegd. Het was voor het eerst dat een rechter in Duitsland toestond dat slachtoffers van een dergelijk vergrijp kwamen getuigen. Een veroordeling betekent volgens Justitie in Duitsland dat duizen den sekstoeristen die jaarlijks naar de Filipijnén gaan, voortaan een groot risico lopen om alsnog in eigen land te worden vervolgd. Ze hoopt dat de vergrote pakkans hen afschrikt. Van E. werd in januari samen met de Duitser op de Filipijnén opgepakt. De twee wisten op borgtocht vrij te komen en op een vals paspoort naar Europa te vluchten. Minister Sorgdrager (Justitie) heeft daarna bij Justitie op de Filipijnén het dossier van de strafzaak opgevraagd om te kijken of Van E. in Nederland zou kunnen worden vervolgd. In Nederland is het Openbaar Ministerie nu met het gerechte lijk vooronderzoek bezig. Vol gens justitie is nog niet duidelijk of en wanneer Van E. moet voor komen. Wel zegt het OM op dit moment nog geen aanleiding te zien om de Nederlandse student in verzekering te stellen. Als jus titie hier wel toe wil overgaan, stuit ze op een probleem. Van E. is inmiddels in Frankrijk onder gedoken, zegt zijn broer. ven om samen met Belo de media te woord te staan. Ramos Horta wees erop dat het voor Belo veel belangrijker is naar Oost-Timor terug te keren dan voor hem. Er heerst in kringen van het Oost- Timorese verzet bezorgdheid dat Indonesië, het grootste moslim land op de wereld, maatregelen tegen de rooms-katholieke meer derheid op Oost-Timor zal nemen zodra Belo is teruggekeerd. Belo belegde gisteren een pers conferentie waarop hij alleen het woord voerde en verklaarde: „Mijn traditie is dat ik een reli gieus leider ben. Ik laat politieke kwesties over aan de politici." Het Nobelcomité heeft gezegd dat het de prijs van dit jaar spe ciaal aan het tweetal heeft toege kend om de aandacht te kunnen vestigen op een 'vergeten con flict'; de strijd van Oost-Timore- zen tegen de Indonesische over heersing. Ramos Horta - de Oost-Timorese minister van buitenlandse zaken in de vijf dagen dat Oost-Timor in 1975 onafhankelijkheid kende - beschuldigde Indonesië van 'onbeschrijflijke wreedheden' op het eiland. Belo woont op Oost- Timor, waarvan de bevolking voor 80 procent rooms-katholiek is. Hij pleit voor een vreedzame oplossing en veroordeelt geweld van beide partijen. Door Bob van Huët Londen - John Majors pogin gen de vanwege Euro-gehar- rewar weer kokende Conser vatieve Partij tot bedaren te brengen blijken in recordtijd mislukt. Daags na de televisie-interventie van de premier kondigde partij genote en uitgesproken Euro- haatster Teresa Gorman alweer een wetsvoorstel aan voor een re ferendum over Europa. Tegelijk donderde het gisteren aan de pro- Europese vleugel van de partij waar afgevaardige Hugh Dykes de Conservatieve ministers ervan beschuldigde slechts naar de pij pen te dansen van 'fanatieke Eu ro-sceptici'. Een aantal Conservatieve Lager huisleden zette zijn naam onder een advertentie van een halve pa gina in The Times onder de kop 'Groot-Brittannië heeft Europa nodig: Europa heeft Groot-Brit tannië nodig'. „De regering lijkt verlamd door 'schaduwen op de muur'. We dreigen onszelf buiten spel te zetten en heel weinig te kunnen bereiken voor Groot- Brittannië en Europa," aldus de ondertekenaars. Dykes zelf zei de buik vol te hebben van de 'luid ruchtige minderheid' in de eigen partij die de pro-Europese meer derheid zou overschreeuwen. De Britse premier Major (links) en de Ierse minister-president Bruton, gastheer van de EU-top die vrijdag in Dublin begint. foto reuter Premier Major probeerde doof te blijven voor het aanzwellend ru mour en wilde speculatie over vervroegde verkiezingen. Na af loop van overleg met de Ierse pre mier Bruton verklaarde hij 'niet te verwachten geïsoleerd te zul len zijn' op de Europese top, die vrijdag begint in Dublin. „We zullen op sommige punten bond genoten hebben. Of we die ook zullen horen, zal de tijd leren. Maar op sommige punten, waar we wel geïsoleerd staan, zal ik me niet laten afschrikken. Ik laat me steeds leiden door wat het beste is voor Groot-Brittannië," aldus de premier. Hij keek niet echt blij op de pers conferentie in Downing Street toen zijn Ierse collega vervolgens uitgebreid vertelde dat er tussen de Europese partners inmiddels 'grote vorderingen' waren ge- Caïro (afp/anp) - De Palestijnse president Yasser Arafat heeft onthuld dat hij de Egyptische ex-president Anouar Sadat heeft gewaarschuwd voor een mogelijke aanslag op diens leven. Hij deed dat vijf dagen voor de moord op de Egyptische president, op 6 oktober 1981, door moslim-fun damentalisten. In de Egyptische regerings krant, Rose al-Youssef, ver klaarde Arafat dat hij op de hoogte was gesteld door de hui dige minister van Internationa le Samenwerking, Nabil Shaath, die destijds in de Egyptische hoofdstad Cairo woonde. De toenmalige PLO-vertegen woordiger in Egypte, Saïd Ka- mal, bracht Sadat op de hoogte van de samenzwering tegen hem. De president reageerde woest en moet boos hebben uit geroepen: „Wat? Zeg Arafat dat hij eerst maar eens voor zijn eigen veiligheid moet zor gen." Na de ondertekening in 1979 van een vredesakkoord tussen Israël en Egypte waren de con tacten tussen Egypte en de meeste Arabische leiders, on der wie Arafat, verbroken. On danks hun slechte onderlinge relatie meende Arafat te moe ten ingrijpen omdat hij Sadat al tientallen jaren kende, nog van voor de Nasser-revolutie van 23 juli 1952 waarbij Egyp tische officieren het bewind van koning Farouk omverwier pen. De Palestijnse president ver klaarde in hetzelfde interview ook de Israëlische ex-premier Yitzhak Rabin te hebben ge waarschuwd voor een aanslag op diens leven. Arafat ont moette Rabin eind oktober 1995, tijdens de tweede econo mische topconferentie voor Noord-Afrika en het Midden- Oosten in de Jordaanse hoofd stad Amman. Die waarschu wing kwam enkele dagen vóór de joodse extremist Yigal Amir zijn fatale schoten op Rabin afvuurde. Navo-ambassadeurs akkoord met SFOR Brussel - De ambassadeurs van de zestien Navo-landen hebben gisteren ingestemd met het plan van inzet voor Ifor-opvolger SFOR, die vanaf 20 december achttien maanden lang in Bosnië gaat opereren. Vandaag nemen de ministers van Buitenlandse Za ken van de Navo-landen een definitief besluit over het precieze takenpakket. De belangrijkste deelnemers zijn de Verenigde Sta ten (8500 man), Groot-Brittannië (5000 man), Duitsland (3000 man) en Frankrijk (2500 man). Diefstal uit Belgisch justitiepaleis Gent - Onbekenden hebben uit het Paleis van Justitie in Gent een grote hoeveelheid wapens, munitie, drugs en waardepapieren ge stolen. In totaal braken de inbrekers vijf stalen deuren open. Over de precieze omvang van de buit bestaat nog onduidelijkheid. Wel zouden in ieder geval dertig tot veertig handvuurwapens zijn meegenomen. De diefstal vond afgelopen weekend plaats. Praag en Bonn maken excuses Praag - Een halve eeuw na de Tweede Wereldoorlog hebben Duitsland en Tsjechië een verklaring opgesteld die een eind moet maken aan het oud zeer tussen de twee landen. In de tekst, die gis teren is uitgelekt, zullen de twee landen elkaar verontschuldigin gen aanbieden: Bonn voor misdaden tijdens de bezetting door de nazi's en Praag voor excessen tegen de Duitse minderheid na de oorlog. Tsjechische en Duitse onderhandelaars hebben bijna twee jaar gewerkt aan de verklaring, die een eind moet maken aan 50 jaar- wantrouwen na de oorlog. Verwacht wordt dat de Duitse en Tsje chische ministers van Buitenlandse Zaken het stuk nog voor Kerstmis zullen ondertekenen. Rwanda zoekt 1900 hoofdverdachten Kigali - Rwanda zoekt 1900 hoofdverdachten van volkenmoord. Hen wacht, als zij schuldig zijn, de doodstraf. Dit blijkt uit een lijst in het staatsblad met namen van verdachten. Dat is gisteren vernomen uit officiële bron in Kigali. Gemeenten en provincies hebben de verdachten op de lijst gezet. Zij worden beschuldigd van volkenmoord. De lijst bevat de namen van oud-ministers, po litieke leiders, regionale en lokale leiders, militaire leiders en lei ders van de Interahamwe, de extremistische Hutu-militie. VN akkoord met olie-voor-voedsel New York - Het VN-plan waarin Irak een beperkte hoeveelheid olie kan exporteren om voedsel en medicijnen te kopen, kan van start gaan. Daartoe is besloten door VN-secretaris-generaal Boutros Ghali. In totaal mag Irak nu elk half jaar voor ongeveer drie miljard gulden olie verkopen. De VN-resoIutie over het plan was in april 1995 aangenomen, maar pas in mei van dit jaar be reikten Irak en de VN principe-overeenstemming over de uitvoe ring van de resolutie. (ADVERTENTIE) maakt op de weg naar monetaire unie. Voor lieden als Teresa Gor man kon hij net zo goed Union Jacks verbranden. „De mensen hier zijn Europa zat," briesde ze. „Het enige wat ons van Labour onderscheidt is als we een refe rendum bieden en de kiezers de kans geven 'ja' of 'nee' tegen Eu ropa te zeggen." Veel Conserva tieven zien een nationalistische rel met Labour over Europa als allerlaatste kans de verkiezingen te redden. In een poging wat rust te brengen in de eigen gelederen verklaarde minister van Financiën Kenneth Clarke (pro-Europees) dat hij 'de grootste tegenstander van mone taire unie kan zijn als blijkt dat geknoeid wordt met de criteria voor deelname in een Europese munt'. Labour sloeg het spectakel gade en kon alleen maar juichen. Het feit dat bij de Conservatieven zo vlak voor de verkiezingen een nog een heftig ideologische ge vecht wordt gestreden maakt To ny Blairs kansen alleen maar gro ter. Hoewel ook Labour Euro sceptische geesten in de gelede ren heeft houden die vooralsnog hun mond. „We zijn het lachertje van Europa," aldus een Labour- woordvoerder die daarmee op dit moment overigens weinig moeite mee leek te hebben. WK 50. Geldig t/m zaterdag 14 december 1996. GOUDA'S GLORIE MAYONAISE pot a 650 ml. van 2,75 voor 99 UNOXRAGOUTS champignon-, kalfs-, kippe- of rundvleesragout, blik a 400 gram van 2,78 voor 29 DOUWE EGBERTS EXCELLENT KOFFIE pak a 500 gram Met gratis koffierecepten en diner tips van 8,56 voor 99 KOOPMANS BROODMIX wit of bruin, pak a 500 gram 98 SENSE DIEETMARGARINE kuip a 500 gram HET SPAARKADQ Me» ome Pro-Kodo spaaraktfe spaar» u het hele jaar snel en voordelig voor prachtige huishoudelijke kado's met wel 30 to» 50% spoarwins». Hooi snel de informatiefolder bij de Jumbo-Supermarkt. DEZE WEEK MET 3 GRATIS PRO-KADO ZEGELS BONAMI BLEU BLANC vers van het mes of verpakt, per 150 grom CROKY CHIPS naturel, paprika of bolognese, zak a 300 gram GROLSCH WINTERVORST Ó-pack, Hesjes 30 d. Nu me» 4 gratis wenskaarten on pack GRAND CRU NOTEN diverse soorten naar keuze, per zakje COBERCO MiLK FRUIT SINAASAPPEL pak 1 liter KLANTENINFORMATIE BEL GRATIS: 06-0220161 van maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur

de Stem | 1996 | | pagina 5