Vidmar denkt Down Under na Olyn Krajicek definitief niet naar Melbourne Verbeek rekent op eerlijke kans bij F oreldorado-Golff Oranje dankt aanvaller Remco van Wijk Goede pr< jeugd Scl in Ternei NAC-verdediger bezint zich in Australië over verdere verloop voetbalcarrière Krappe ned< DE STEM SPORT SPORTNIEUWS kort pE STEM DINSDAG 10 DECEMBER 1996 Bi Rotterdam (anp) - Richard Krajicek is acht tot tien we ken uitgeschakeld. Orthope disch chirurg Rien Heijboer heeft gisteren bij een kijkope ratie in de rechterknie van de Hagenaar een ingescheurde binnenmeniscus geconsta teerd. Tijdens de ingreep in het Dijk- zigt ziekenhuis in Rotterdam heeft de dokter, in aanwezigheid van sportarts Peter Vergouwen, een deel van de meniscus verwij derd. Gezien de lengte van de herstel periode mist de Wimbledonkam- pioen definitief de Australian Open in januari in Melbourne. Verder kan Krajicek, bij wie art sen al eerder kniepeesklachten constateerden, ook niet deelne men aan de toernooien in Doha en Zagreb en een demonstratie- ternooi in Melbourne. Bovendien mist hij de Davis Cup-ontmoe ting van Nederland tegen Roe menië. Voor de ontmoeting van 7 tot en met 9 februari in Boeka rest nodige bondscoach Stanley Franker Jan Siemerink, Jacco Eltingh, Paul Haarhuis, Sjeng Schalken en Dennis van Schep pingen uit. Als Oranje wint, staat het in de tweede ronde tegen de winnaar van Brazilië - Verenigde Staten. De ondergrond waarop in Boeka rest wordt gespeeld, is gewijzigd. Aanvankelijk kozen de Roeme nen voor indoor-gravel. Ze ma ken nu een keuze tussen tapijt of greenset, een soort hardcourt. Richard Krajicek liep de blessure aan de knie vorig jaar op bij de winnende klap van de finale van het ABN/AMRÓ toernooi in Rot terdam tegen Haarhuis. Tijdens de Davis Cup in Haarlem tegen Nieuw-Zeeland kreeg hij op nieuw last van het gewricht en moest hij zich terugtrekken. Ook bij het toernooi in Singapore gaf hij op. Vlak voor het ATP WK in Han nover zei Krajicek serieus na te denken over een operatie. Eind vorige maand besloot hij tot een ingreep over te gaan. Zijn laatste wedstrijd speelde hij bij de Grand Slam Cup in München. In 46 minuten verloor hij met 6-2 6- 1 van de Amerikaan MaliVai Washington, die in de finale van Wimbledon van Krajicek verl oor. Door John Nijssen Breda - Down Under, on der de familiaire kerst boom, gaat Tony Vidmar zich bezinnen op zijn toe komst. Wil hij bij NAC blij ven? De Australiër weet het niet. Echt niet. Wil hij überhaupt in Nederland blijven? Goeie vraag. 'Of Tony Vidmar met gezwinde spoed naar de administratie komt. Hij is verkocht. FC Utrecht', schalt het door de kleedlokalen van het NAC-sta- dion. Een practical joke. Het on derwerp lacht. Zijn naam wordt her en der in verband gebracht met de Domstedelijke club in op mars. Hoe zulke geluiden in de wereld verzeild raken is dikwijls een groot raadsel. Vidmar heeft geen flauw benul of hij ze serieus moet nemen. Evenmin kan hij bepalen öf een eventuele over stap naar Utrecht nou een stap vooruit is. Hij wil er ook nog even niet over prakkiseren. Ook niet over de onlangs door NAC gestelde vraag of hij zijn contract wil ver lengen. Er is volgens Vidmar niet eens over wezenlijke zaken als hoeveel jaar en verdiensten ge sproken. „Eerst wil ik voor me zelf beslissen óf ik hier doorga. Dat doe ik met kerstmis. In Au stralië. Misschien wel op het strand. Het is daar bijna dertig graden weet je." Hij kijkt er ver lekkerd bij, maar zet de gedach te vlot weer van zich af. „Ik ga teveel aan mijn verdere carrière denken. Terwijl opperste con centratie vereist om de eerste i CQjppetitiehelft toch nog g°ed af te sluiten. Gelukkig is de win terstop nabij." Vakantie Lichamelijk is Tony evenzeer aan vakantie toe. Een week of vier nu al speelt hij met ham stringklachten. Alleen Volen- dam-uit moest hij laten schieten. Het pak slaag dati NAC in Noord-Holland kreeg zit hem Tony Vidmar bedankt het publiek. derhalve niet lekker. Rusten, de enige remedie, doet hij derhalve pas als volgende week woensdag Fortuna Sittard is verslagen. „Doorzetten zit ingebakken in de Australische mentaliteit," zegt de linksback. Maar hij geeft zonder omwegen ook toe dat het weerzien met broer Aurelio afge lopen dinsdag (Feyenoord-Tene- rife) na een half jaar hem bijzon der veel deugd heeft gedaan. Au relio (aanvaller) kwam vorige zomer bij Feyenoord terecht, pal nadat Tony bij NAC was inge lijfd. Maar er viel voor eerstge noemde weinig eer te behalen in de Kuip. Namens de Spaanse fu- FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP rie keerde hij er in de Europa cupwedstrijd tien minuutjes als speler terug. Voelt Tony er niks voor om zijn oudere broer naar het Iberische schiereiland te vol gen? „Het is natuurlijk leuk wanneer ik Aurelio vaker zie, maar van de andere kant: ik ben het gewend in m'n eentje, ver van huis te wo nen. Bovendien hebben we alle bei ons eigen voetballeven. En ik betwijfel of Zuid-Europa, be houdens het klimaat, bij mij past. Het Nederlandse voetbal ligt me prima. In Engeland of Duitsland zal ik zeker ook goed uit de voeten kunnen." Dat neigt naar lonken. Vidmar: „Ik ben zeer ambitieus en het gaat uitstekend. Vorig jaar maakte ik de nodige fouten. Kreeg ik regelmatig kritiek. Maar ik heb de tijd gekregen om me aan te passen. Nu hoor ik geen klachten meer. Ik speel constant. Er is nog geen directe tegenstander geweest die ik niet de baas kon. Dit is Tony Vidmar. Dit kan ik." Aanbieding Daarvan wil-ie NAC de tweede seizoenshelft - 'die beslist goed wordt' - graag laten profiteren. „Maar je weet het nooit. Als er ineens een interessant aanbie ding komt...ik zou toch gek zijn als ik daar niet voor open stond." Vervolgend: „Ik ben 26 jaar. Als ik nu ergens teken is dat voor drie of vier jaar. Daarna ga ik vast voorgoed terug naar Au stralië. Ik moet dus een cruciaal besluit nemen. Lijkt me normaal dat ik daar even de tijd voor neem. Sinds een maand volgt Tony Ne derlandse les. Een indicatie? „Nee, hoewel iedereen hier En gels spreekt vond ik eens tijd worden dat ik Nederlands leer. Al versta ik het meeste en op het veld is het al helemaal geen punt." Automatisch trok hij wel naar land- en taalgenoot Graham Ar nold. „Van Graham heb ik enorm veel steun gehad. We zijn hele dikke vrienden geworden. Dus ja, ik ben vreselijk upset vanwe ge zijn mogelijke afscheid. Ik gun het hem van harte hoor maar het het zal zo'n gekke ervaring zijn als hij weg is. Onvoorstel baar." Door John Graat Schijndel - Niet Hennie Kuiper, ook niet Jacques Hanegraaf. Geen groot kampioen uit het verleden werd gisteren gepresen teerd als de nieuwe ploegleider van Foreldorado-Golff. Peter Verbeek (31) werd zeer verrassend naar voren geschoven als de man die 's lands kleinste profwielerploeg moet leiden in het ko mende seizoen. Nadat Jelle Nijdam in een eerder stadium zelf had bedankt voor de eer, voerde manager Gerrie van Gerwen in de afgelopen weken meerdere gesprekken met Hane graaf en Kuiper. De financiële ei sen van de voormalige coureurs waren echter niet haalbaar voor Foreldorado-Golff dat het ook dit seizoen moet doen met een budget van twee miljoen gulden. Het bestuur was afgelopen zater dag niet bereid dieper in de bui del te tasten. Verbeek, die sinds een maand al als krachttrainer in zijn sport school met de renners bezig is, werd zondag voor het eerst ge polst door Van Gerwen. Gister ochtend gaf de Eindhovenaar zijn ja-woord. „Ik weet dat ik een ri sico neem. Bij het minste of ge ringste kunnen mensen me straks neersabelen. Ik hoop dat ik een eerlijke kans krijg, los van voor oordelen." Volgens Van Gerwen voldoet Verbeek aan twee van de drie noodzakelijke voorwaarden voor een goede ploegleider. „Hij be schikt over veel sportkennis, weet alles over het menselijk lichaam. Bovendien heeft hij met zijn sportschool aangetoond een goed personeelsbeleid te kunnen voeren. Wat hij mist, en dat is een groot manco, is specifieke wieier- kennis," vertelde Van Gerwen die meteen de oplossing aandroeg: John van den Akker (31) zal als wegkapitein èn intermediair tus sen de renners en Verbeek gaan fungeren. Terwijl Van den Akker bij PDM en ZG-Mobili het klappen van de zweep leerde kennen, is Verbeek een onbeschreven blad in de wie lersport. Hij deed zelf tien jaar aan karate en was als renner voornamelijk in de 'wilde' NWB- bond actief. Op bescheiden ni veau. „Mijn grootste prestatie was de negende plaats in de Ron de van Gemert." Essentieel is volgens Van Gerwen dat Verbeek 'grote sociale vaar digheden' heeft. Juist op dat vlak liep het in het afgelopen seizoen met Frits Schür spaak. Door de slechte communicatie tussen hem en de renners viel de ploeg hal verwege het seizoen 'helemaal in duigen', zei Van Gerwen. Ver beek is volgens de manager wel in staat randvoorwaarden te schep pen die tot goede prestaties lei den. „Hij is een maand geleden begonnen met krachttrainingen en heeft nu al een team gesmeed. Peter is een goed opgeleide kerel die vernieuwend en modern bezig is. Geef hem het voordeel van de twijfel." De sceptische geluiden naar aan leiding van de presentatie vond Peter Verbeek begrijpelijk maar niet terecht. Verbeek: „Als bij voorbeeld Nijdam hier had ge staan, had niemand twijfels geuit. Maar wat heeft hij op het gebied van organisatie van een ploeg al gepresteerd? Op korte termijn had je met zo'n naam ge scoord maar of het had gewerkt had je moeten afwachten." Verbeek studeerde na het athene um een jaar filosofie om vervol gens het ClOS-diploma te gaan halen. Toen hij daarna, op zijn 25e, een eigen sportschool begon, stuitte hij ook op veel scepsis. In middels heeft hij een goed lopend bedrijf met vijf personeelsleden opgebouwd. Hockeyteam verslaat na Pakistan ook titelhouder Duitsland Madras (anp) - Geen Boven lander, Delissen en Van den Honert. Het Nederlands hockeyteam werd de eerste dagen in India een beetje meewarig bekeken. Wat moest dat worden bij de Champions Trophy? Maar na twee speelronden is het ont zag voor de olympisch kam pioen volledig terug. Oranje versloeg gisteren titel houder Duitsland met 2-1. Eer der won het team van bonds coach Roelant Oltmans met 2-0 van wereldkampioen Pakistan. Nederland heeft als enige deel nemer in Madras nog een maxi male score. „En dat voor een ploeg die nog volop in ontwikke ling is," glunderde Oltmans. Evenals in het duel met Pakistan nam Oranje pas in de slotfase af stand van de tegenstander. Vleu gelspits Remco van Wijk kreeg het in de 68e minuut plotseling op zijn heupen. De 24-jarige Bloemendaler, Bredanaar van origine, begon buiten de cirkel aan een halsbrekende solo. Hij overleefde een serie aanslagen op stick en benen waarna hij de bal knap in de verre hoek tikte: 2-1. „Leuk zo'n persoonlijk succes, maar ik vind het belangrijker dat we als team weer hebben gewon nen," sprak Van Wijk beschei den. Oltmans was minder voor zichtig in zijn commentaar. „Een absolute wereldgoal," jubelde hij. Oltmans verloor de realiteit ech ter niet uit het oog. Hij consta teerde met recht dat het Neder landse spel maandag in het som bere Mayor Radhakrishnan-sta- dion zeker niet van topniveau was. Vooral na de rust liet Oran je zich terugdringen, ook al om dat libero Erik Jazet een knie blessure opliep. Dankzij Ronald Jansen, die opnieuw een klasse apart was, en de bevlieging bij Van Wijk won Nederland alsnog. „We hadden allemaal best vrede kunnen hebben met 1-1," beken de Oltmans. Remco van Wijk tikt na een fraaie solo de bal onder de Duitse doelman Kowalczek door, 2-1. FOTO ANP In de sterkste opstelling speelde Oranje in de eerste helft soms als de ware olympische kampioen. Het eveneens gerenoveerde Duitsland, onder meer zonder het centrale topduo Fi scher/Fried, had vrijwel niets in te brengen. Nederland combi neerde vloeiend. Alleen het aan tal uitgespeelde kansen liet te wensen over, ook al omdat het zeer druk was in en rond de Duitse cirkel. „We hadden moeite om achter de laatste lijn van Duitsland te ko men," analyseerde Oltmans. Me de daardoor was het aantal straf- corners laag. Nederland dwong er slechts twee af en dat nog wel in de laatste zes minuten. Spe cialist Bram Lomans kwam op nieuw niet tot scoren. Tegen Pa kistan miste hij ook al vier keer. Brinkman opende in de tiende minuut van dichtbij de score met een knappe backhand. Dat ge beurde op aangeven van Teun de Nooijer, die zich steeds meer als een volwaardige international manifesteert. Het oppermachtige Nederland verzuimde daarna Duitsland in vroegtijdig stadium definitief uit te schakelen. „Die kwaliteit missen we nog," con cludeerde Oltmans. Na de rust was Duitsland de be tere ploeg. Nederland kwam on der zware druk. De gelijkmaker (van Michel) viel echter pas in de 59e minuut, omdat Jansen in grootse vorm stak. „Na die tref fer waren wij weer wakker," zei aanvoerder Stephan Veen, die van zijn bewaker Green geen me ter ruimte kreeg. Het boeiende duel kreeg dankzij Van Wijk een verrassende ont knoping. „Als we dit niveau de rest van het toernooi vasthouden, is de Champions Trophy voor ons," verzekerde hij. „Flop, Del lis en Taac mogen er dan niet meer bij zijn, er staat toch weer een sterk team. Ik heb alle ver trouwen in een goede afloop." NEDERLAND - DUITSLAND 2-1 (1- 0). 10. Brinkman 1-0, 59. Michel 1-1, 68. Van Wijk 2-1 Scheidsrechters: Sil- vano (Ita), Grime (Aus). Toeschouwers: 1500. NEDERLAND: Jansen; Van der Weide, Jazet, Delmee en Van Pelt; Veen, Brinkman en Van Heeswijk; Van Wijk, Eikelboom en De Nooijer: Vliegende wissels: Buma, Bree, Lomans. DUITSLAND: Kowalczek; Tewes, Michler, Hollensteiner en Eimer; Bel- lenbaum, Michel en Green; Rott, Wald- hauser en Bechmann. Vliegende wis sels: Helwing. Stand: 1. Nederland 2-6 (4-1), 2. India 2-3 (4-2), 3. Pakistan 2-3 (4-4), 4. Duitsland 2-3 (3-3), 5. Spanje 2-1 (1-4), 6. Australië 2-1 (3-5). Eindelijk opponent voor Michalczewski Hannover - De bokser Dariusz Michalczewski heeft opnieuw een andere tegenstander gekregen. De Duitser zou aanvankelijk zijn WBO-titel in het halfzwaargewicht verdedigen tegen Eddy Smulders. De Nederlander heeft echter zijn hand gebroken. Mi chalczewski treedt vrijdag in Hannover aan tegen de Fransman Christophe Girard. Eerder zou Michalczewski aantreden tegen Duran Williams Maar de Amerikaan zit in de gevangenis omdat hij zijn vrouw heeft mishandeld. Daarna haakte de Brit Mark Price met maag. problemen af. Arsenal wil samenwerken met Cannes Cannes - Arsenal wil samenwerken met Cannes. Arsene Wenget, de Franse manager van de Engelse club, heeft dit verklaard. De clubs willen samen jonge spelers opleiden. Wenger is op dit moment op bezoek bij Cannes. „We staan op het punt een samenwerkingscontract te tekenen op het gebied van training en scouting," vertelde de voormalige oefenmeester van Monaco. Onderscheiding voor atlete Pérec Parijs - De Franse academie van sport heeft de Grand Prix inter national van 1996 toegekend aan Marie-José Pérec. De Fran9aise veroverde bij de Olympische Spelen in Atlanta de gouden me- daille op de 200 en 400 meter. Ze volgt wielrenner Miguel Indu- rain op. De jury gaf Pérec de voorkeur boven de Amerikaan Carl Lewis, die bij de Spelen zijn tiende gouden plak veroverde, en de Britse roeier Steve Redgrave. Hij behaalde in Atlanta zijn vierde olym pische titel. Zeilster Klaartje Zuiderbaan zevende St. Petersburg - Klaartje Zuiderbaan is zondag bij St. Petersburg in Florida zevende geworden in de serie matchraces om de Os- prey Cup. De Delftse was stuurvrouw van een jacht met een be manning bestaande uit Anne Marie de Ridder, Franqoise Broek hof en de Zweedse Lotta Mikkelsen. Het team-Zuiderbaan wist zich niet voor de halve finales te kwa lificeren zoals eerder dit jaar wel bij wedstrijden in Annapolis en Denemarken. Als eerste eindigde de Amerikaanse stuurvrouw Betsy Alison voor de Duitse Nadine Stegenwalner en de Ameri kaanse Dru Slattery. Uitslag: 1. Alison (VSt), 2. Stegenwalner (Dui), 3. Slattery (VSt), 7. Zui derbaan (Ned). AZ aast ook op Vanenburg Alkmaar - De kans is groot dat na Hans Gillhaus ook Gerald Vanenburg als oud-speler in Japan de gelederen van AZ gaat versterken. Het bestuur van de Alkmaarse eredivisieclub is zo goed als rond met de oud-international, die onlangs uit Japan in Nederland terugkeerde. Vanenburg kwam in de J-League uit voor Jubilo Iwata. Gillhaus, die afgelopen vrijdag tot een akkoord kwam met AZ, speelde voor Gamba Osaka. Hij komt begin januari naar Alkmaar. AZ legde in het weekeinde voorts de Pool Krzysztof Bociek vast voor 3-/2 jaar. Hij speelde al op huurbasis voor de Noord-Hollandse club. Portuguesa voor het eerst in finale Rio de Janeiro - Portuguesa heeft voor de eerste keer de finale van het Braziliaanse voetbalkampioenschap bereikt. De ploeg uit Sao Paulo dankte die prestatie aan het gelijkspel (2-2) in de tweede wedstrijd voor de halve finale tegen Atletico Mineiro. Portuguesa had het eerste treffen met 1-0 gewonnen. In de eindstrijd is Gremio de tegenstander. Ook die club speelde in de return, tegen Goias, 2-2 na de thuiswedstrijd met 3-1 ge wonnen te hebben. Gremio was in 1995 kampioen van Zuid- Amerika en tegenstander van Ajax in de strijd om de wereldbe ker. Forse geldboetes voor MW en Roda JC Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft MW en Roda JC forse geldboetes opgelegd. Roda JC moet 25.000 gulden naar Zeist overmaken voor ongeregeldheden bij de wedstrijd Roda JC - Vitesse op 23 oktober. MW moet 15.000 gulden betalen voor wanordelijkheden bij het duel met Emmen op 2 november. Straffen betaald voetbal: Drie wedstrijden geschorst: Valk (Volendam). Eén wedstrijd: Teixeira, Vogelaar (ADO Den Haag), Scholten (Ajax), Schuurhuizen (Excelsior), Lee (Fortuna Sittard), Veenhof (Groningen), Bovee (Helmond Sport), Taihuttu (TOP), Witschge (FC Utrecht), Ma- cAndrew (Veendam), Bos (Vitesse), Nijholt (Volendam), Van derVegt (Willem II). Becker grootverdiener in 1996 Den Haag - Boris Becker mag zich de grootverdiener van 1996 noemen. Door zijn zege bij de Grand Slam Cup zondag in Mün chen steeg de Duitse tennisser naar de eerste plaats van de geld- ranglijst van 1996. Hij sloeg in totaal 4,3 miljoen dollar, omgere kend 6,9 miljoen gulden, bij een. Pete Sampras eindigde als twee de. De nummer één van de wereld verdiende 3,7 miljoen dollar. Van de Nederlandse tennissers verdiende Richard Krajicek het meeste. De Wimbledonkampioen staat zevende met 1,9 miljoen dollar. Paul Haarhuis eindigde als vijftiende met anderhalf miljoen gul den. Jan Siemerink kwam als 23e tot 1,2 miljoen. Jacco Eltingh die dit jaar een duikeling op de wereldranglijst maakte, verdien de toch nog tot een half miljoen. Tweederde van dit bedrag ver gaarde hij in het dubbel. Tomba maakt rentree op 17 december Bologna - Alberto Tomba maakt op 17 december toch zijn rent ree in de wereldbeker skiën. De Italiaan heeft dit maandag in de krant Gazzetta dello Sport verklaard. „Ik denk dat ik in Madon na di Campiglio weer kan deelnemen." Tomba herstelt van blessures aan de knie en de pols, die hij in ok tober bij een val had opgelopen. Eerder liet de drievoudig olym pisch kampioen weten niet op tijd fit te zijn voor de slalom op zijn thuispiste. „Met mijn knie gaat het nu goed. Ik heb alleen nog last van mijn pols. Maar ik ben positief." De Zuid-Europeaan neemt in ieder geval niet deel aan de reu zenslalom op 22 december. „Voor deze discipline heb ik nog niet getraind. Ik wacht tot januari." Bodewes nieuwe trainer Veendam Veendam - Henk Bodewes is met ingang van het nieuwe seizoen de nieuwe trainer van eerste-divisieclub Veendam. Hij volgt de huidige coach Jan Schulting op. Schulting is niet in het bezit van de vereiste diploma's. Bodewes, die een contract voor twee jaar tekende, rondde de cursus coach betaald voetbal daarenteg® wel af. De Groninger is momenteel voor het vijfde achtereenvolgen™ seizoen trainer van de amateurs van Appingedam. Bodewes kan niet bogen op een staat van dienst als profvoetballer. Hij speelde in het tweede elftal van FC Groningen. Athletic vraagt bond om vervolging Simeon® Madrid - Athletic de Bilbao heeft de Spaanse voetbalbond maan dag verzocht tot vervolging van Diego Simeone over te gaan. n® middenvelder van Atletico Madrid - in maart de tegenstandf' van Ajax in de Champions League - ging zondag in de wedstnj tegen Bilbao op het been van Julen Guerrero staan. De Spaanse international had vier hechtingen nodig om de won te laten dichten. Volgens de Baskische club drukte de ArgentiJ bewust zijn noppen in het vlees. Videobeelden dienen daarbij3 bewijs. Simeone ontkent opzet. Hij verdenkt Guerrero, met wie hij het al vaker aan de stok na- van opruiing. „Als hij het op deze wijze wil aanpakken, is zijn probleem. Maar hoe vaker mensen mij beledigen, hoe lekke der ik het vind.Guerrero overweegt ook gerechtelijke stapP te nemen tegen Simeone. Turner Bouth derde in Hongarije Beekbergen - Tijdens internationale turnwedstrijden voor jun» ren in de Hongaarse plaats Varoskert is het Nederlandse tal Rufus Routh derde geworden in de meerkamp. De V"yJj5 Routh kreeg de hoogste waardering voor zijn vloeroefening- punten. Zijn puntentotaal voor vier onderdelen was 53.20. Ei men turners en turnsters uit zeventien landen deel. yan onze waterpolomedewerker jerneuzen - Na vier opeenvol gende nederlagen, waarvan vorige week tegen hekken sluiter Hellas, pakten de man- nen van Schelde afgelopen week in eigen huis verrassend de winst tegen de nummer vier van de rangtabel, Zeps. pit in de eerste klasse van de districtscompetitie waterpolo. WATERPOLO In de tweede klasse van het dis trict ging het treffen tussen Gan- ze en Warande niet door, omdat de arbitrage de watertempera tuur (18 graden) niet verant woord vond. De mannen van Stormvogel blijven meespelen om de prijzen. In eigen huis werd jjWV de volle buit afhandig ge maakt. Bij de vrouwen verloor zowel Stormvogel (in en van Hel las) als Schelde (thuis van ZV- DO'74). De districtsjeugd van Van onze hockeymedewerker Terneuzen - Olympia heeft de draad weer opgepakt in de derde klasse E van de hockeycompetitie voor mannen. Na enkele minde re resultaten boekte dat team nu een 3-1-zege op Oirschot. Het vrouwenteam van die vereniging heeft nog steeds de smaak van de overwinning te pakken. Het klopte Udenhout met 2-0. HOCKEY Het mannenteam van Rapide speelde een goede wedstrijd in de tweede klasse C tegen het sterke HOCO, maar verloor nipt met 3-2. De vrouwen van die vereniging speelden knap met 3-3 gelijk te gen Teteringen in de vierde klasse D. In die klasse verloor een zich kranig verwerend Goes met 0-3 van Vlijmen. MANNEN TWEEDE KLASSE C HOCO-RAPIDE 3-2 - Een goede wedstrijd. HOCO had technisch wel wat meer bagage in huis dan Rapide, maar dat tekort compen seerden de bezoekers via veel strijdlust en inzet. In de eerste helft werd het duel grotendeels betwist op het middenveld en de den zich weinig scoringskansen voor. Bij de eerste kans die de thuisploeg kreeg was het direct raak in de dertigste minuut. Na de pauze een boeiende strijd met sco ringskansen. HOCO opende sterk kwam verdiend op 2-0. Dat was voor Rapide het sein om wat meer vooruit te spelen en enig risi co te nemen. Dit resulteerde in de aansluitingstreffer van Maxim Haartsen uit een strafcorner van Peter van de Kerkhove. Kort daarna werd het echter 3-1. Tien minuten voor tijd scoorde Janko Haeijsen na een solo. Rapide ging ®og wel op zoek naar de gelijkma ker, maar speelde iet te gehaast om HOCO daadwerkelijk te kun nen bedreigen. DERDE KLASSE E 0LYMPIA-OIRSCHOT 3-1 - Een geconcentreerd Olympia sloeg al Van onze zwemmedewerker erneuzen - In de vierde Speedc oen, die in het zwembad De 7" en, zijn door de Zeeuws-Vla-, goede resultaten geboekt. Remq wisselslag de zevende tijd van Jjiderslag werd hij als negend^j ZWEMMEN jjuud Pieterse uit Koewacht deed tjP„jVeneens g°ed met zijn vijf- vphrT p'aats °P de rugslag. Bo- ti p/j eindigde hij als zeven- o ,c e °P de 400 meter vrije slag. «odenck Wondergem van Schel- tipnJ°0m ^Wam met zijn zeven van \t P'aats °P de top-20-lijst 'Oderland voor zijn prestatie »P de loo e Die, die op de 2Ö0 wisselslag kwalul" g°Jede ti;id werd Sedis" vlina 2wom zich op de Phatfnag naar de ^iende su„.„ ~e meisjes waren minder baaW'.AUeen Petra Vink 14i a hnale met haar tijd van WT&d«e,nSchoolsla& '^SLAGEN TERNhuZEN 50met. MEISJES Vink ,V,vlinderslag 1987 el: I. Peter (Scm a4J8J 2- Karliin Cappen- 10 5l 6 3- Ineke Dekker 1985: I. Marlinda van (ZVS) 1.22,5, 2. Sabine van GeSi !5CK> 1-23,5, 3. Mirjam ^^«VS) 1.29.5.' Ta®ghe 2crS?elslag 1986: 1. Inge daCH) 3.07,9, 2. Igora

de Stem | 1996 | | pagina 10