Nederland geïsoleerd ZONNERANDA Britse Reg Maj het Ouders beslissen over identiteit school Wraak Zuidelijk HSL -tracé mogelijk strakker gebundeld aan Al6 CDA' ers op stage bij arme kant Positie huurders sterker gemaakt Kwaliteit goedkope woningen onder druk a Oppositi vormt te Kortstondige vrede DE STEM BINNENLAND A4 Politiek geweld om drugsbeleid Kerstboom VOOT het parlement Actie AbvaKabo 'In een Zonneranda duurt ere zomer tot ver in de herfst V 0495-626665 Zonneranda* DESTEM COMMENTAAR GroenLinks met BVD tegen extreem-rechts Vervolgonderzoek wanbeleid in justitieel complex BINNENLAND KORT Douane-organisatie niet naar Den Haag 'Parlementair onderzoek over luchtvaart' Arrestatie voor verduistering parkeergeld Oorzaak treinongeluk nog onbekend Koeriers beroofd en gekneveld Nijpels voorzitter comité tegen racisme 'Niets is zo bezopen als rijden met drank op en accijns op fris' DESTEM Conservatief 9 1111 ZATERDAG-7 DECEMBER 1996 Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet wil ouders meer invloed geven op de identiteit van basis- en middelbare scholen. Basis scholen met te weinig leerlin gen moeten eerder fuseren, ongeacht hun identiteit. Dat heeft het kabinet besloten op voorstel van staatssecretaris Netelenbos (Onderwijs). Netelen bos geeft daarmee gehoor aan een motie uit 1994 van het Kamerlid De Cloe (PvdA). Het voorstel wordt de komende maanden ver der uitgewerkt. Als ouders meer invloed krijgen op de identiteit van scholen, gaat dat ten koste van de zeggenschap van het schoolbestuur. Dat is echter nodig, oordeelt Netelenbos, omdat schoolbesturen nu nog vaak blok keren dat een school van richting verandert. Gezien de achtergrond van de leerlingen is zo'n verande ring soms wel wenselijk, bijvoor beeld omdat een katholieke school overwegend islamitische kinderen telt. Netelenbos: „Er zijn nu vaak verschillende religies binnen een school. Die moeten binnen de les sen tot hun recht komen, maar nu krijgen kinderen nog te vaak les in religies die niet de hunne zijn. De staatssecretaris wil verder dat te kleine basisscholen binnen tien jaar gaan fuseren. Nu nog probe ren de schoolbesturen de zelfstan digheid van hun school te 'redden' door van richting te veranderen. Een openbare school wordt dan bijvoorbeeld opeens katholiek. Desbetreffend schoolbestuur maakt zo gebruik van de bestaande subsidieregeling die soepeler is als een school als enige in een gemeente een bepaalde identiteit heeft. Netelenbos wil deze subsidieregeling schrappen. De staatssecretaris wil het verder mogelijk maken dat scholen die geen richting maar een pedago gisch beginsel - bijvoorbeeld Jenaplan of Montessori - aanhan gen, ook voor subsidie in aanmer king komen. Tot nu toe was dat onmogelijk, waardoor deze scho len werden gedwongen een bepaalde identiteit te 'adopteren'. Netelenbos: „Ik schrap dus het begrip richting." Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet betreurt de beschuldiging van Europese christen-democratische leiders dat Nederland zich isoleert door zijn drugsbeleid. Vice-premier Dijkstal vindt het verkeerd, dat andere landen zich met 'politiek geweld' op het Nederlands beleid storten. Forse kritiek van WD-leider Bol- kestein op de Nederlandse aanpak inzake een Europees drugsbeleid is minister Van Mierlo van Buiten landse Zaken in het verkeerde keelgat geschoten. De vice-pre mier van WD-huize keerde zich in deze tegen zijn eigen politieke leider. Dijkstal is bezorgd over de vorm die de Frans-Nederlandse drugsruzie inmiddels aanneemt. „Het ziet ernaar uit, dat het de komende tijd niet op rolletjes zal lopen," zei hij gisteren na afloop van de ministerraad. Donderdagavond heeft de voorzit ter van de Europese Volkspartij, oud-premier Martens van België, laten weten dat er onder de Euro pese regeringsleiders grote weer stand bestaat tegen het Neder lands drugsbeleid. De Franse pre sident Chirac zou steun krijgen van de Duitse bondskanselier Kohl, de Spaanse premier Aznar en de Belgische premier Dehaene als hij volgende week op de top in Dublin het Nederlandse beleid aanvalt. In Dublin wordt het action commune behandeld, het Franse plan voor een meer geza menlijke Europese aanpak van drugsverslaving- en criminaliteit. Het plan zorgde voor grote onrust in Nederland. WD-leider Bolkes- tein zei gisteren dat Buitenlandse Zaken de zaak beter had moeten coördineren, zodat het niet had geleken dat het er anders over dacht dan Volksgezondheid. Minister Van Mierlo (Buitenlandse Zaken) reageerde daar gisteren woedend op. Volgens hem is het niet in het 'nationaal belang' om intern ruzie te maken over deze zaak. Hij noemde de uitspraken van Bolkestein 'behoorlijk beden kelijk'. Verder ontkende hij, dat de ruzie met de Fransen is veroor zaakt door gebrek aan interne afstemming in Nederland. Dijkstal noemde het 'complice rend' dat nogal veel Nederlandse ministeries betrokken zijn bij Europese zaken. De vice-premier kondigde aan dat hij de Kamer binnenkort een plan zal voorleg gen om Europese zaken efficiënter te behandelen. ZIE OOK COMMENTAAR Van onze Haagse redactie Den Haag - Het kabinet lijkt slechts op enkele minimale pun ten de Kamer tegemoet te willen komen in de HSL-kwestie. Naar verluidt houdt het onverkort vast aan een HSL door het Groene Hart. Wel wil het nagaan of het HSL-tracé onder Rot terdam strakker gebundeld kan worden met snelweg Al6. Verder zou het willen zoeken naar mogelijkheden om de HSL beter 'in te passen' in het natuurgebied De Devel bij Dordrecht. Bereid heid om grote knelpunten - Breda/Prinsenbeek en Zevenberg- schen Hoek - op te lossen, heeft het kabinet vooralsnog niet, hoe wel een meerderheid van de Tweede Kamer daarop aandringt. Een oplossing van deze knelpun ten maakt het HSL-project (kos ten: 8,4 miljard gulden) ruim 300 miljoen gulden duurder, wat het kabinet vooralsnog te veel vindt. Maar een definitieve beslissing over de HSL heeft de minister raad gisteren niet genomen, hoe wel vice-premier Dijkstal dat dinsdag wel aankondigde in de Tweede Kamer. Dijkstal: „Ik wilde geen beslissing nemen zon der de aanwezigheid van de pre mier. Daarvoor is de zaak te belangrijk." Kok was gisteren (ADVERTENTIE) GESLOTEN EN WARM IN DE WINTER OPEN EN KOEL IN DE ZOMER DE VERANDA MET ELEKTRISCH SCHUIFDAK ik wens gratis en geheel vrijblijvend te onlvangen: I I uw mooie kleurfolder bezoek van een Zonnerandoadviseur uw prijsofferte Naam: Voornaam:. Straat: Gemeente:. Postcode:... Tel.: Zenden aan: Zonneranda Pannenweg 108 6031 RK Nederweert Nr:. .Leeftijd:. projecten horeca particulier zwembad overkappingen voor meer informatie 'i en deolerliist bel: M VWAHPA MIT ziek, minister Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) was afwezig door een buitenlands bezoek. Het grootste politieke probleem is dat een meerderheid van de Tweede Kamer - regeringspar tijen D66 en PvdA incluis - een HSL langs het Groene Hart wil, terwijl het kabinet een tracé voor staat dat - deels voorzien van tun nel - door het Groene Hart loopt. Regeringspartijen D66 en PvdA hebben echter al aangegeven dat het tracé hen geen crisis waard is. Of het kabinet volgende week wel een besluit neemt, is onduidelijk, omdat premier Kok donderdag en vrijdag naar de EU-top in Dublin moet. De Tweede Kamer gaat er in ieder geval vanuit dat het HSL- debat op 16 december kan worden hervat. Niet uit te sluiten is dat volgende week ook nieuw politiek overleg plaatsheeft met de coali tiefracties. «De Tweede Kamer is sinds gistermorgen in het bezit van een 'Staats'-kerstboom. Staatsbosbeheer bood de 25 jaar oude boom aan voor een centrale plaats in de hal van het parlementsgebouw. De boom wordt vandaag versierd. foto anp Van onze Haagse redactie Den Haag - Zes CDA- Kamerleden gaan het Kerst reces benutten voor een ken nismaking met de arme kant van Nederland. Ze gaan stage lopen bij kerkelijke organisaties en willen zodoende de armoede 'aan den lijve' leren kennen. Dit heeft CDA-fractievoorzit- ter Heerma gisteren bekend gemaakt na afloop van een gesprek met de Nederlandse bischoppen. Het stage-project komt voort uit het gesprek dat de CDA- top in oktober heeft gevoerd met de Bredase bisschop Mus- kens, die na Prinsjesdag de aanzet gaf tot het armoedede- bat. De zes Kamerleden onder aan voering van Ank Bijleveld wil len het armoedeprobleem niet vanuit de 'ivoren toren' van de Haagse politiek volgen. „We willen niet in de papierwinkel blijven zitten", aldus Heerma. De CDA-Kamerleden willen tijdens hun stage vooral nagaan waarom arme mensen onvoldoende gebruik maken van speciale regelingen, zoals individuele huursubsidie en bijzondere bijstand. Ondanks de toenemende armoede blijft ieder jaar geld achter in deze 'potjes'. Dat komt wellicht omdat arme mensen niet weten, dat ze voor extra hulp in aanmerking komen of omdat ze zich schamen daarom te vragen. „We hebben het gevoel dat er stille armoede is in Nederland, die wij als politici niet berei ken," aldus Heerma. Hij hoopt dat zijn partijgenoten tijdens hun stage kans zien een 'coali tie aan de basis' te formeren die deze stille armen wél kan opsporen en oplossingen aan draagt. De 'brede coalitie' zou moeten bestaan uit mensen uit kerkelijke kring, politici, medewerkers van sociale dien sten en vrijwilligers. Den Haag (anp) - De positie van de huurders bij achterstal lig onderhoud van de woning wordt versterkt. Het kabinet is gisteren akkoord gegaan met een voorstel daartoe van staatssecretaris Tommei (Volkshuisvesting) Er komt een aparte procedure in de Huurprijzenwet Woonruimte, waardoor bij achterstallig onder houd de huur kan worden ver laagd. Deze procedure komt los te staan van de gebruikelijke gang van zaken bij geschillen over de jaarlijkse huurverhoging. De huurder kan voortaan op ieder moment van het jaar zijn klachten over onderhoudsgebre- ken bij de huurcommissie aan hangig maken. Bij ernstige gebreken aan de woning kan de huurcommissie volgens het wets voorstel de huur verlagen tot 25 procent van de maximale huur prijs. Daardoor krijgt de ver huurder een prikkel de gebreken zo snel mogelijk te verhelpen, aldus het kabinet. Utrecht (anp) - De gebruiks- kwaliteit van goedkope huur- en koopwoningen neemt af. De minimale normen uit het Bouwbesluit lijken steeds vaker standaardnormen te worden bij de bouw van der gelijke woningen. Dat stelt het Landelijk Contact voor de VAC's, een overkoepelend orgaan van vrouwenadvies commissie voor de woning bouw, na een eigen inventari satie. Uit het onderzoek blijkt dat de woningen op een aantal belangrijke punten zijn gemar ginaliseerd. De huizen worden te laag, te smal en te klein gebouwd. Dat komt de leefbaar heid en de doelmatigheid niet ten goede, vindt het Landelijk Contact. Door het ruimtege brek vermindert niet alleen de gebruikskwaliteit, maar ook de toekomstwaarde. Een snelle doorstroming is het gevolg, wat weer tot verpaupering van de omgeving kan leiden. Als knelpunten noemt het Lan delijk Contact woningontwer pen, waarbij men van buiten direct binnen komt in de woon kamer. Of huizen, waarbij het toilet uitkomt in de keuken of de eethoek. Ook het plafond wordt lager. De minimumnorm van 2,40 meter wordt steeds vaker standaard uitgevoerd. „Gebruikskwaliteit lijkt hier synoniem met het kun nen witten van een plafond zon der gebruik te hoeven maken van een trap." Bij het ombouwen 6, Groningen (anp) - De ambtena renvakbond AbvaKabo houdt dinsdag 10 december een grote protestbijeenkomst in Groningen. Het samenzijn is de eerste in een reeks van vijf acties tegen de nieuwe Wet Sociale Werkvoorzie ning van minister Melkert (Sociale Zaken). De bond verwacht 1400 WSW- medewerkers uit de provincies Groningen, Friesland en Drenthe naar de Martinihal. Landelijk AbvaKabo-onderhandelaar H. Leerentveld houdt een toespraak. Met de acties protesteert de AbvaKabo tegen de voorgestelde doelgroepomschrijving in de WSW, die eind januari volgend jaar in de Tweede Kamer wordt behandeld. Die maakt het perso nen met een handicap veel moeilij ker om door de sociale werkplaat sen in dienst te worden genomen. Ook maakt de vakbond bezwaar tegen de voorgestelde arbeids voorwaarden. Nieuwkomers in de nieuwe WSW krijgen een contract dat niet langer is dan twee jaar en een salaris van maximaal 120 pro cent van het minimumloon. Woordvoerder J. de Hond van AbvaKabo regio-Noord zegt dat als de acties niet helpen, de vak bond over zal gaan tot werkonder brekingen en in het uiterste geval tot stakingen. „De commissie- Albeda heeft al laten weten de voorstellen als een aantasting van de contractvrijheid te beschou wen. De minister kan zulke ingrij pende wijzigingen alleen doorvoe ren als alle partijen tot overeen stemming zijn gekomen. Het riekt naar een verkapte bezuinigings operatie." Den Haag (anp) - GroenLinks werkt samen met de Binnen landse Veiligheids Dienst (BVD) tegen extreem-rechts. Directe aanleiding zijn de bedreigingen tegen GroenLinks-Kamerlid Singh Varma door aanhangers van NVU/CP'86. Partijvoorzitter A. Harrewijn van GroenLinks zei dat gisteren voor het Radio 1- Journaal. De contacten met de BVD zijn tot stand gekomen na overleg met minister Dijkstal van Binnen landse Zaken, aldus Harrewijn. De samenwerking bestaat vooral uit het uitwisselen van informa tie. Die heeft niet alleen betrek king op de bedreigingen tegen Singh Varma, maar ook op plan nen van extreem-rechts om bij eenkomsten van GroenLinks te verstoren. GroenLinks toonde zich in het verleden een fel tegenstander van de BVD en pleitte voor opheffing van de dienst. Volgens Harrewijn is er nu sprake van een 'haat-liefdeverhouding'. GroenLinks vindt het een goede zaak dat de BVD extreem-rechts aanpakt, „maar dat wil niet zegen dat we alles van ze goed keuren". Harrewijn is zeer positief over de rol die Dijkstal achter de scher men speelt in de strijd tegen extreem-rechts. „Hij neemt het echt heel serieus. Hij trekt het zich persoonlijk aan." Tilburg (anp) - Er komt een uit gebreid vervolgonderzoek naar mogelijk financieel wanbeleid en falend personeelsmanagement in het justitiële vreemdelingen complex Koning Willem II in Til burg. Het aangekondigde onderzoek volgt op een intern ambtelijk rapport. Enkele werknemers van het complex hadden daarvoor aan de noodbel getrokken. van bijvoorbeeld garages tot woningen wordt zelfs 2,10 meter toegestaan. Het Landelijk Contact pleit ervoor om een aantal belangrijke garantienormen te verhogen. Verder zouden vertegenwoordi gers van toekomstige bewoners het bouwontwerp in de eerste fase al moeten kunnen toetsen op gebruikskwaliteit. Ook zou den onaanvaardbare bouwkun dige elementen aan een geschil lencommissie moeten kunnen worden voorgelegd. DE RUZIE tussen Frankrijk en Nederland over het drugsbeleid begint onderhand operette-achtige vormen aan te nemen. Wie Europese politici spreekt, krijgt steevast te horen dat de rel in de publiciteit enorm wordt opgeblazen, maar dat aan het meningsverschil tussen Frankrijk en Nederland weinig poli tieke waarde wordt toegekend. De herziening van het Verdrag Van Maastricht - dat moet gebeuren onder Nederlands voor zitterschap - wordt van veel groter belang geacht. Dezelfde politici betogen een dag later op spreekbeurten vol vuur dat het conflict een bom legt onder het Nederlandse voorzitter schap. Eenzelfde mist heeft dagenlang gehangen rond de tekst voor een gezamenlijk Europees drugsbeleid. Nederlandse topamb tenaren zouden zich akkoord hebben verklaard met een tekst die ver in de Franse richting was opgeschoven. Die veronder stelling werd ferm tegengesproken door de Nederlandse per manente vertegenwoordiger in Brussel, maar zijn stem werd niet gehoord. Minister Sorgdrager van Justitie reisde tot de tanden gewa pend naar Brussel af, gevoed door de kritiek van haar collega Borst van Volksgezondheid die van oordeel was dat in de Action Commune onvoldoende aandacht werd besteed aan het voor Nederland zo belangrijke aspect van de Volksgezond heid. De verwachte ruzie tussen Sorgdrager en de Franse minister van Justitie bleef in Brussel wonderlijk genoeg uit. Zij konden zich vinden in een tekst waarin gezichtsverlies voor beide par tijen werd voorkomen. Minister Toubon kon in Parijs verklaren dat Nederland de harde aanpak onderschreef en Sorgdrager kon Den Haag melden dat het Nederlandse gedoogbeleid (voorlopig) niet in gevaar was. De Franse president Chirac heeft aan die kortstondige periode van vrede op ruwe wijze een eind gemaakt. De Franse presi dent ontkent dat de Europese ministers het eens zijn gewor den over een Europese aanpak van het drugsprobleem. Hij heeft inmiddels bijval gekregen van de Europese christen democratische regeringsleiders. Tijdens de top in Dublin zal Chirac de kwestie zwaar aanzetten. Het naderende Neder landse EU-voorzitterschap is al belast voor het begonnen is. Den Haag - De Wereld Douane Organisatie (WDO) komt niet naar Den Haag. Dat is gisteren in Brussel bekendgemaakt, de plaats waar de WDO nu nog gehuisvest is en ook blijft. De WDO, waarbij 142 landen zijn aangesloten, telt 140 medewerkers. Jaarlijks houdt de organisatie veertig bijeenkomsten die door 4500 deelnemers uit de hele wereld worden bezocht. De WDO harmoniseert de internationale douanebepalingen en bestrijdt de internationale drugshandel, de fraude en de handel in bedreigde diersoorten. Den Haag - Fractieleider Rosenmöller van GroenLinks vindt dat er een parlementair onderzoek moet komen over de toe komst van de luchtvaart in Nederland. Hij zal dat volgende week voorstellen tijdens de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer. Rosenmöller kon digde dat gisteren aan,in een interview met het dagblad Trouw. Rosenmöller stoort zich aan de manier waarop nu wordt gespro ken over luchtvaart. „De principiële vraag of we meer lucht vaart willen in Nederland is nog niet eens beantwoord," aldus het Kamerlid. Een parlementair onderzoek kan een maatschap pelijke discussie teweeg brengen die hard nodig is. Vlaardingen - De politie in Vlaardingen heeft een 44-jarige vrouw aangehouden die wordt verdacht van de heling van grote sommen verduisterd parkeergeld. Eerder deze week werden al twee medewerkers van de gemeente Vlaardingen gearresteerd, omdat zij ervan worden verdacht parkeergeld in eigen zak te hebben gestoken. De politie schat dat de afgelopen tien jaar tienduizenden guldens in de zakken van de mannen is verdwe nen. Amersfoort - De oorzaak van het treinongeluk donderdagmor gen in Amersfoort is nog niet bekend. Het onderzoek is nog bezig, aldus een woordvoerster gistermorgen. Ook over het bedrag van de schade valt nog niets te zeggen. De stoptrein Enk- huizen-Amersfoort, een dubbeldekker, reed donderdagmorgen door een stootblok aan het eind van de spoorbaan in Amersfoort. Door dit ongeval liep de machinist lichte verwondingen op. De trein zat vrijdagmorgen nog steeds vast. NS-personeel heeft de hele nacht doorgewerkt om de zwaar beschadigde dubbel dekker in de loop van de dag te kunnen afvoeren. Behalve de trein liepen ook het perron, een loopbrug boven dat perron, de rails en de bovenleiding zware schade op. Het treinverkeer in Amersfoort heeft daar overigens geen hinder van. Amsterdam - Twee nog onbekende mannen hebben donderdag laat in de middag in Amsterdam twee chauffeurs van een koe riersbedrijf overvallen, beroofd en gekneveld achtergelaten. Na een zoekactie zijn de chauffeurs pas na middernacht - maar ongedeerd - gevonden. De koeriers zaten ieder in een auto en brachten goederen en sie raden vanuit Amsterdam-Oost naar Amsterdam-West. Bij de Haarlemmer Houttuinen bedreigden twee mannen hen met een vuurwapen en dwongen hen naar Spaarnwoude te rijden. Nadat de overvallers daar de goederen hadden overgeladen, knevelden ze beide slachtoffers en lieten ze achter in de laadruimte van hun auto's. Het koeriersbedrijf deed rond 20.30 uur aangifte van vermis sing. Na een zoekactie werden de chauffeurs om 01.25 uur gevonden in Spaarnwoude. De waarde van de buit is niet bekend. Het onderzoek duurt voort. Den Haag - Minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken heeft E. Nijpels gisteren benoemd tot voorzitter van het Nationaal Coör dinatie Comité (NCC). Het comité gaat de Nederlandse activitei ten coördineren rondom het Europees Jaar tegen Racisme, waartoe de Europese Commissie het jaar 1997 heeft uitgeroepen. Huizen (anp) - Niets is zo bezopen als met drank op gaan rijden. Dat is de slogan van een nieuwe campagne, waarmee Veilig Ver keer Nederland (WN) vanaf komende week vooral jongeren gaat bestoken. De vijf jongste leden van de Tweede Kamer geven dins dag het startsein. De campagne richt zich met name op jongeren van 18 tot 25 jaar Volgens WN blijkt uit onderzoek, dat onervaren rijders na het drinken van een kleine hoeveelheid drank al een sterk verhoogd risico op een ongeval lopen. Bovendien baren ook de statistieken zorgen. Bijna een kwart van alle doden en gewonden die in 1M5 vielen door alcoholgebruik in het verkeer, waren mannen van tus sen de 18 en 25. De organisatie heeft ook een boodschap voor de overheid. WN herhaalt haar pleidooi voor afschaffing van de accijns op alcohol vrije dranken, die variëert van 15 tot 60 cent per literNiets is z° bezopen als accijns op frisdranken, aldus WN. Brussel (rtr) - De Britse tevreden over de ontwerp van de Europese verdrag land donderdag in Bruss presenteerd. Het is een ee ment dat alle kwesties wa pese Unie mee te maken h verwoordt. Dit zeiden Brit narissen gisteren in Bru reactie. „Het Britse standpunt is dat Londen (anp/rtr/afp) - Ee gisteren uit de fractie get van John Major zijn me Lagerhuis. John Gorst ligt met zijn p overhoop over plannen om d uursdienst voor de EHBO va ziekenhuis in zijn kiesdistri sluiten. Hij maakte zijn be bekend enkele minuten na a~ van het debat over deze kw in het Lagerhuis, aldus de Gorst zei dat minister van V gezondheid Stephen Dorre juni nog had beloofd dat h' EHBO-afdeling open zou ho" Met het opstappen van krijgt Groot-Brittannië voo eerst sinds 1979 een minderh regering. Dat Gorst uit de fractie is g den betekent in theorie dat h gen de regering is, maar praktijk zal het er op neerk dat hij per onderwerp zijn st punt bepaalt. Labour, de oppositionele soc democraten in Groot-Britta zijn niet van plan een sten te organiseren over het ve wen in de regering van pre John Major. „We doen dit omdat we hen-dan juist sti ren tot eensgezindheid," ze' woordvoerder van Labour. Het opstappen van Gorst ko" een moment dat het binne Belgrado (afp) - De Servi sche regering en een staats Vuk Draskovic gisteren in duizend demonstranten d sche hoofdstad bevolkten, klaar om president Milos zingen uit te schrijven. De oppositie houdt al nege dagen betogingen tegen het wind van Milosevic om he dwingen de uitslag van de 1 verkiezingen van vorige maa erkennen. De oppositionele c tie Zajedno (Samen) zegt da inallegrote steden te hebbe Door Aart Heering Rome - De wraakactie t Di Pietro heeft gistere hoogtepunt bereikt, agenten hebben huiszoe 'n de woningen en het de vorige maand afgetre van openbare werken Pietro, drie van zijn vri reeks bedrijven in Rom Zij deden dit op last van van Brescia, die de oud-m atpersing beschuldigt. He j en wellicht beslissen oe man die wereldberoe openbare aanklager in h schone Handen. de afgelopen twee jaari se publieke opinie over aanvallen tegen Di Pietro or Hjn toedoen een p corruptie aan hun broek gen. De oud-premiers Cr om de top van de door eerde belastingdienst Kleinere politici en zakenl zijn bloed wel drinken, iw inlichtingendiensten ®c2ves' geheime dossi ngiften en bevriende

de Stem | 1996 | | pagina 4