DE STEM PER O l\l E E Zelfstandige MTS'ers met lef kunnen het vér schoppen! TECHNI POWER leerkrachten FINANCIEEL ADVISEURS MAROPOL! Technische Banenmarkt Bergen op Zoom op zaterdag 14 december Bloot slaa Kansen in tijdelijk werk Junior Personeelsmanager m/v Assistent Personeelszaken m/v Verveling Da mag tc DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERIAN In onze gloednieuwe fabriek in Moerdijk start over een jaar de productie van glazen flessen. De mensen (m/v) die dit productie proces gaan sturen en begeleiden zullen we zelf opleiden. Zo'n opleiding duurt ten minste 6 maanden. Niet hier in Nederland, maar in ons eigen trainingscentrum in Duitsland. En al kun je regelmatig een weekend naar huis, het lijkt ons niks voor mensen met last van heimwee. HEYE-GLAS Financieel administrateur (m/vj ir randstad uitzendbureau STAFFUNCTIONARIS VEILIGHEID M/V Planner m/v Meubelstoffeerder m/v Declarant m/v Expeditiemedewerker m/v Postbodes m/v Magazijnmedewerker m/v Vorkheftruckchauffeurs/ highrackers m/v Reachtruckchauffeur m/v Planner m/v Balansmedewerker m/v Informatiebijeenkomst verpleegkundigen m/v tr randstad uitzendbureau DE STEM DE STEM ZATERDAG 7 DECEMBER 1996 Jij hebt veel te bieden Inderdaad. Je hebt een MTS-diploma, liefst richting werktuig bouwkunde, elektrotechniek of procestechniek (maar een andere richting kan eventueel ook). Plus bij voorkeur al enige praktijkervaring. Je bent zelfstandig, werkt graag in een team met veel eigen verantwoordelijkheid. Kortom, je hebt veel te bieden. Waarom zou je dan per se bij Heye-Glas Nederland gaan werken? Ja, waarom zou je solliciteren? Denk even na. Een gloednieuwe fabriek waar glastechnologie op het hoogste niveau wordt bedreven. Er zijn ten minste zes maanden nodig om iemand als jij op te leiden. Met andere woorden: je doet waardevolle kennis op. Als je hier in vaste dienst komt (en dat kom je), ben je betrokken in de opstart fase van het productieproces. Logisch dat je daarna, als er meer mensen worden aangenomen, vooraan staat bij het verdelen van de teamfuncties. Jij hebt er immers verstand van. Bovendien: Je gaat werken in een vijfploegendienst, wat natuur lijk positieve gevolgen heeft voor je salaris. Verder kun je rekenen op een premiespaarregeling, pensioenverzekering en alle ruimte om je verder te ontwikkelen. Is het eigenlijk wel interessant werk? Ah, een kritische vraag. Duidelijk antwoord: Ja. In de modernste glasfabriek ter wereld wordt je samen met een stel teamgenoten verantwoordelijk voor een flink stuk van het productieproces. Je verzorgt zelf de besturing, bediening en controle van de installaties, inclusief kwaliteitszorg en -rapportage.Verder verhelp je storingen en voer je (preventief) onderhoud en ontwikkelprojecten uit. Wie is dat eigenlijk, Heye-Glas? Al bijna 200 jaar producent van glazen flessen en potten. Ontwikkelaar van technologie voor de glasproducerende industrie. Naar Nederland gekomen om samen met Heineken (je weet wel) als Heye-Glas Nederland bierflessen te produ ceren. Die worden door Heineken afgevuld en verpakt ten behoeve van haar vele exportmarkten. Later is uitbreiding met andere glasproducten natuurlijk mogelijk. Je komt dus werken bij een 'wereld'bedrijf dat je ook nog eens direct een vast dienstverband aanbied. Dus... Waar en hoe kun je solliciteren? Heye-Glas heeft Randstad verzocht de sollicitatieprocedure te begeleiden.Voor meer informatie kun je op werkdagen tus sen 09.00 en 12.00 uur bellen met Randstad in Zevenbergen: (0168) 33 03 II, vragen naar Frances Pas. Heb je interesse in een vaste baan met opleiding bij Heye-Glas Nederland, stuur dan binnen 10 dagen een brief met motivatie en c.v. naar Randstad t.a.v. Addy Pols, Markt 22A, 4761 CE Zevenbergen. Ten gevolge van voortdurende groei van ons bedrijf komen wij graag in contact met een Simpel begin in 1865 Cargill is, met circa 1.000 vestigingen in 65 landen, een van de grootste bedrijven ter wereld op het gebied van handel, verwerking, op- en over slag en transport van agrarische grondstoffen en halffabrikaten, met als doel de wereldwijde afzet en distributie hiervan. In totaal werken bij Cargill ruim 73.000 mensen, die gezamenlijk een omzet realiseren van meer dan 50 miljard dollar. Cargill Nederland behoort, met een omzet van 7 miljard gulden, tot de top van het Nederlandse bedrijfsleven. ter versterking van het team in Amsterdam en een ter versterking van het team in Bergen op Zoom De teams zijn verantwoordelijk voor het uitdragen en uitvoeren van het sociaal beleid van ons bedrijf in de desbetreffende locatie. De werkzaamheden: Het ligt in de bedoeling dat zij zullen worden opgeleid om binnen afzien bare tijd in staat te zijn zelf de directe verantwoordelijkheid te gaan dragen voor onderdelen van het personeels beheer. De werkzaamheden omvatten alle facetten van 'Human Resources', zoals personeelsplanning, werving selectie, begeleiding, training en opleiding, (salaris)administratie enz. Daarnaast wordt een inbreng in het algehele sociaal beleid verwacht. Vereisten: De kandidaten die wij zoeken hebben of volgen een opleiding op tenminste HBO-niveau; beheersen de Engelse taal goed; hebben enkele jaren ervaring in het personeelswerk; zijn doortastend in hun optreden en in staat zich op alle niveaus te bewegen. Voor beide functies kunt u uw schriftelijke reactie met c.v. binnen veertien dagen richten aan Cargill bv, t.a.v. mevrouw M. Rombouts, Postbus 34, 4600 AA Bergen op Zoom. Groeien en laten groeien. Dat is Cargill. Assurantie en bemiddeling o.g. Zeeland verzekeringen hypotheken 4 pensioenen Groeninx van Zoelenstr. 25a, 4401 KC Yerseke - S (0113) 5742111 In de regio Breda/Tilburg zoeken wij nog enkele die ons team in Brabant willen versterken. Je komt in aanmerking voor deze functie als je: ongeveer 25 jaar oud bent; minimaal een opleiding hebt op MBO-niveau; minstens 1 jaar ervaring hebt in een buitendienst functie en aantoonbare verkoopkwaliteiten bezit; in het bezit bent van een eigen auto; kennis hebt van pensioenen, hypotheken of verze keringen. Een assurantie B diploma is een pre. Wij bieden een fulltime dienstverband in een jong en I dynamisch team waarbinnen jouw inbreng een belang-1 rijke rol speelt. Wilt u meer weten over deze functie, dan kunt u een schriftelijk verzoek voor een persoonlijk gespek richten aan: ABOG Zeeland t.a.v. dhr. P. van Dale Postbus 138 4401 AC Yerseke Maropol is een groep van jonge en dynamische ondernemingen, die reeds enige jaren werkzaam zijn op het gebied van de baggerindustrie, offshore en attractieparken in binnen- en buitenland. Wij zijn op korte termijn op zoek naar een Vereist: Minimaal MBA-SPD-niveau, fiscaal en bedrijfseconomisch inzicht, goede contactuele eigenschappen, een goede spreek- en schrijfvaardigheid van de Nederlandse en Engelse taal, zelfstandig kunnen werken en enige tijd ervaring op dit gebied. Taakomschrijving: Het geheel zelfstandig bijhouden en verzorgen van de financiële bedrijfsadministratie, het opstellen van jaarrekeningen en begrotingen alsmede het adviseren van de directie op financieel gebied. Uw schriftelijke reactie kunt u richten aan mevrouw H.M. van Huijgevoort. Maropol B V. Postbus 171 4250 DD Werkendam 0183-505460 0183-505461 Sleutel aan je toekomst. Randstad heeft werk voor technici. Tijdens de banenmarkt presenteren we onze technische vacatures (ook technisch intercedent) op alle niveaus. Als je aan je toekomst wilt sleutelen en snel aan de slag wilt, kom dan langs voor meer informatie of inschrijving, ledereen met een LTS-, MTS-, HTS-, of een andere technische opleiding met of zonder werkervaring is van harte welkom. Informatie bij Kiki Sip, tel. (0164) 25 35 60, Bergen op Zoom, Parade 2. IT E C H N Voor een opdrachtgever in Moerdijk zijn wij op zoek naar een U bent in bezit van het diploma Middelbare Vei ligheidskunde. Daarnaast heeft u een aantal ja ren ervaring in een soortgelijke functie. Uw taak zal voornamelijk bestaan uit het uitvoeren van controles, adviseren op het gebied van veiligheid en waar nodig bijsturen. Het betreft hier een project met een looptijd van Vh jaar op een bouwlocatie op de Maasvlakte. Bovenstaande functie is er slechts een uit een groot vacaturebestand. Wij bieden u een nieuwe uitdaging in een technische functieStuur daarom uw c.v. naar Technipower Techniek t.a.v. Petra van Leeuwen Newtonplein 14a, 5621 CM Eindhoven of bel voor meer informatie 040-2436845. De Stichting Katholiek Onderwijs Dordrecht vraagt ten behoeve van 5 basisscholen en een school voor S.O. in Dordrecht die beschikbaar zijn (of komen) voor invalwerkzaamheden. Verdere informatie telefonisch, onder schooltijd: tel .nr.: 078-6142562, dhr. Schuurmans, Pius X school of 078-6172234, dhr. Van Geel, Don Boscoschool. Voor een bedrijf in Roosendaal zijn wij op zoek naar een ervaren planner, met leidinggevende capaciteiten. Er wordt van u een flexibele werkinstelling verwacht (dus geen 9 tot 5 mentaliteit). Heeft u een opleiding op minimaal MBO-niveau en een sterk gevoel voor verantwoording, dan nodigen wij u uit om op korte termijn kontakt met ons op te nemen. Informatie bij Angela Verheijen, tel. (0165) 54 84 09, Roosendaal, Dr.Brabersstraat 10. Is stofferen, modelleren en monteren van meubelen iets voor jou? Wij zijn op zoek naar een gemotiveerde en handige stoffeerder voor een relatie in Raamsdonksveer. De kandidaat krijgt een specifieke interne opleiding. Deze baan is voor lange tijd en de werktijden zijn variabel, mogelijk ook in de avonduren, gemiddeld 20 uur p/wk. Beschik je niet over relevante diploma's, maar heb je wel de vereiste feeling voor het vak, neem dan ook zeker contact met ons op. Informatie bij Toiny de Ruyter, tel. (0162) 51 76 00, Raamsdonksveer, Keizersdyk 55b. Bent u in het bezit van het basisdiploma declarant en heeft u enige jaren werkervaring als declarant, dan hebben wij een leuke baan voor u. Een internationaal koeriersbedrijf heeft op korte termijn een vacature voor twee personen. U bent commu nicatief vaardig, flexibel ingesteld, stressbestendig en u heeft er geen moeite mee om naast de Nederlandse taal ook de Engelse taal te spreken en te schrijven. De aard van de werkzaamheden brengt met zich mee dat u 's ochtends vroeg al aan de slag gaat, maar daardoor 's middags weer vóór de files thuis bent. Het betreft een full-time baan voor lange tijd. Aangezien het bedrijf op termijn naar Eindhoven verhuist dient u in het bezit te zijn van eigen vervoer. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. 's Morgens vroeg je bed uit om nog in het donker naar je werk te gaan. Samen met tien collega's ben je er verantwoordelijk voor dat de chauffeur later op de dag het juiste pakket goederen aflevert bij de juiste klant. Orders worden samenge steld aan de hand van artikelnummers, je moet dus wel nauwkeurig werken en de Nederlandse taal in woord en geschrift beheersen. Zodra alle orders verpakt zijn zit jouw werk er voor die dag op. Je begint om 5.30 uur en bent om 7.30 uur klaar met werken. Met name voor scholieren is dit een leuke baan om zodoende je extra zakgeld te verdienen of te sparen voor je zomervakantie. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Kerstmis en Oud en Nieuw staan voor de deur. Dit betekent dat een groot aantal wenskaarten verstuurd gaat worden. Om deze post op tijd bij de mensen thuis te bezorgen, zoekt Randstad postbodes. Het betreft de periode tot eind december. Het aantal uren varieert van 20 tot 40 uur per week. Het zijn voorna melijk ochtenddiensten en eventueel dag- en/of nachtdiensten. De werkzaamheden bestaan ondermeer uit het sorteren en wegbrengen van de post. Wij zijn op zoek naar kandidaten die minimaal MAVO-denkniveau hebben, zelfstandig en in teamverband kunnen werken, sportief zijn aangelegd, de Nederlandse taal in woord en geschrift beheersen en in het bezit zijn van een stevige fiets met bagagedrager. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Voor het interne magazijn van een groot bedrijf in Breda zoeken wij een magazijnmedewerker die tot april 1997 beschikbaar is. In deze functie heb je een centrale rol in het bedrijf aangezien het personeel hier bestellingen plaatst voor bijvoorbeeld briefpapier, enveloppen, pennen etc. Tevens moet de voorraad in de gaten gehouden worden en moeten bestellingen bij leveranciers tijdig geplaatst worden. Om deze functie naar behoren uit te oefenen is een dienstverlenende instelling vereist en wordt magazijner varing in een ander bedrijf op prijs gesteld. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Wij zoeken per direct en voor lange tijd zowel vorkheftruck chauffeurs als highrackers. De orders moeten in een hoog tempo verwerkt worden, waarbij van belang is dat u, voor wat betreft de functie highracker, geen hoogtevrees heeft en dat u accuraat kunt werken. U bent bereid in wisselende diensten tussen 6.00 en 23.00 uur te werken en u vindt het geen probleem in drukke tijden over te werken. Aangezien uw werkzaamheden door een computersysteem aangestuurd worden, is computerervaring een pré. Ook wanneer u geen heftruckervaring heeft, nodigen wij u uit te reageren; voor een interne opleiding wordt gezorgd. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Een internationale logistieke dienstverlener is op zoek naar gecertificeerde reachtruckchauffeurs. U heeft ervaring bij een logistiek bedrijf en weet welke werkzaamheden in een groot magazijn verricht moeten worden. Veiligheid staat bij u hoog in het vaandel en samen met collega's streeft u naar een fouten- percentage van 0% en een zo hoog mogelijke produktiviteit. Indien u wel al enige ervaring op een reachtruck heeft, maar nog geen certificaat, dan kan in overleg met de afdeling voor Logistiek en Distributiepersoneel gekeken worden naar de mogelijkheden tot opleiding en certificatie. Dit bedrijf werkt in wisselende diensten. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Heeft u ervaring met internationale transporten en minimaal vijf jaar ervaring met zee- en luchtvrachtverzendingen, dan is er in Breda een interessante vacature voor u. Een groot logistiek bedrijf groeit op dit moment mee met haar klanten en heeft dringend behoefte aan een extra planner. Er wordt gewerkt met Lotus en Excell en u moet regelmatig een beroep doen op de Engelse taal die u zowel mondeling als schriftelijk goed beheerst. Kennis van de Duitse taal is een pré. U bent bekend met documentatie ten aanzien van internationale transporten en u heeft geen bezwaar tegen overuren. Informatie bij Suzanne Schaap, tel. (076) 522 68 09, Breda, Kloosterplein 7. Voor een bedrijf in bouwmaterialen zoeken wij voor vrijdag avond 13 december aanstaande van 18.00 tot ongeveer 21.30 uur een aantal enthousiaste, accuraat werkende medewerkers. U gaat de diverse produkten tellen en de aantallen nauwkeurig noteren. Heeft u interesse, neem dan voor dinsdag kontakt met ons op. Informatie bij Marjan Mullié, tel. (076) 520 15 51, Breda, Prinsenkade 5a. Bent u gediplomeerd verpleegkundige A.B of Z en wilt u in de toekomst kunnen blijven werken als verpleegkundige? Zorg dan dat u zich inschrijft in het BIG-register voor 1 februari 1997. Dit register is een resultaat van een nieuwe wet, die o.a. de bescherming van de beroepstitel "verpleegkundige" waarborgt Bent u straks niet geregistreerd dan mag u niet meer werken als verpleegkundige. Randstad Uitzendbureau organiseert op dinsdag 17 december van 19.30 - 21.00 uur een informatiebijetf1' komst. Voor meer informatie over deelname aan de bijeen komst, registratie, aanmelding en de wet kunt u terecht bij Randstad Uitzendbureau, afdeling gezondheidszorg. Wij helpen u graag. Informatie bij Saskia den Elzen, tel. (076) 514 16 16, Breda, Kloosterplein 7. Kunt u het nou nog volgen? Al meerdere keren werden de le zers van deze krant geïnfor meerd over de problematische verveling onder de jeugd. In Terneuzen en door de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren wordt daar alert op gerea geerd. De stichting is druk bezig te in ventariseren wat de jeugd in de woonomgeving mist en wil daar zo spoedig mogelijk werk van maken. Ook Commissaris van de Koningin W. van Gelder speelt in op de actuele noden. Hij daagt politiek Zeeland uit om mee te denken over nieuwe en aansprekende vormen van jeugdwerk. Hij is van mening dat het in de jaren negentig niet meevalt waarden en normen op de volgende generatie over te brengen. Als opvoeder onderschrijf ik dat helemaal. Van Gelder wil de jeugd kansen bieden waarbi; jongeren zelf op zoek kunnen gaan naar wat voor hen belang rijk is. Hij heeft geen pasklare antwoorden maar hij vindt het belangrijk dat jongeren van nu op een eigentijdse manier kun nen uitproberen wie ze zijn en wat ze waard zijn. Twee jongens in Aardenburg hebben daar al een visie over; nog voor de zomervakantie schreven zij het college aldaar een brief waarin ze vroegen om de aanleg van een skateboard- baan. Eigentijdser kun je het nauwelijks verzinnen. Een leek zoals ik denkt dan al gauw: pri ma! Dit verzoek sluit naadloos aan bij de inspanningen van Stichting Welzijn en de oproep van de Commissaris van de Ko ningin. Niet te lang over zeuren, gewoon doen. Tot mijn verbazing en ergernis denken burgemeester en wet houders van Sluis-Aardenburg daar heel anders over. Ondanks de overlast die skateboarders veroorzaken op straten en plei nen, hebben ze laten weten niet van plan te zijn geld uit te trek ken voor de aanleg van een ska- teboardbaan. Laten we wel wezen; wat vragen die jongens nou helemaal? Ze 'Zeeuws meisje bestaat niet meer', sprak voorzitter Peter van de Bilt van de Juniorkamer Zeeuws-Vlaanderen afgelopen week in IJzendijke bij de pre sentatie van de brochure 'Wo nen en Werken in Zeeuws- Vlaanderen'. Wat heet! Wie de brochure openslaat, kan de schalkse blik niet ontwijken. Inclusief de ont blote boezem, deels aan het zicht onttrokken weliswaar. Niettemin: wel degelijk Zeeuws meisje, maar dan in een andere gedaante. De afgelopen weken is in deze contreien met enige hevigheid gediscussieerd over het imago van Zeeland. Waar lotto-miljoe nen zoal niet toe kunnen leiden.) Zeeland moet af van het beeld van zuinigheid en klederdracht, van een agrarische provincie uit de jaren vijftig. Zeeland kortom moet zich pro fileren als modern en vooruit strevend. Deze trefwoorden vertaalt de Juniorkamer in de nieuwe bro chure-ondertitel: een verrassen de kijk op een uniek stukje Zeeuws-Vlaanderen - dus met bloot. Bij het fotootje prijkt dit bijschrift: 'Het dilemma van het Zeeuws meisje: in klederdracht of topless naar het strand?'. Met aan de zijlijn de Zeeuwse Com missaris der Koningin die mag opmerken dat 'duizendmaal meer jonge meiden topless aan het strand liggen dan er nog in klederdracht rondlopen'. Da d'is 'n eel goe gedai gulder wil ons mensen „Wa vinde gij?" vraodt Nou daor kank eel kor Zeelandtunnel is vane En Westerscheldetunn Maor da's nie t'enugst Jao, waor ta teenk ievi Agg'r maor deurkeun Tot op zeker' oogte da: Kik zoiets naor Kenne mee Geen beetjen! Maor Ti A zo'n denk achteraf 'i IJj' ookd eur dan z't b wis. Gene mens diet'r zijne Da was goed gezien va Da moet'm hier in Zee d'n Gennekei-tunnel! bekend wa da tie d'r a oefde nie te vraogen w t

de Stem | 1996 | | pagina 48