'Vraag schonere energie niet negeren' Nassauput dankt ontstaan aan oorlog Voortbestaan SKI Sluiskil in gevaar Deltahoek Breskens breidt opnieuw uit 'Vertrek Gosselaar drie jaar te vroeg' SSsr Uud-gedeputeerde hekelt medisch specialisten POLITIE RAPPORT DE STEM ZEELAND C3 Oostburg wil beleidsplan over plaatsen windturbines om aanvragen te kunnen toetsen Terneuzen moet met subsidie komen Geen restant Kleine grut Sloot Jurk Weigering Slik iPASTÖRIEDIENSTEN Debat over nucleair afval Kantooruren De Stelle ZATERDAG 7 DECEMBER 1996 Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oost burg kan de vraag naar scho nere energie niet negeren. Al hoewel de gemeenteraad al tijd de boot heeft afgehouden waar het gaat om plaatsing van windturbines in het open landschap stellen B en W toch voor een beleid te ontwikke len waar aanvragen aan ge toetst kunnen worden. Daarnaast is de provincie bezig de voorbereiding van een nieuw streekplan. Het college acht het waarschijnlijk dat Oost- burgs grondgebied in de milieu- paragraaf over het plaatsen van windturbines aan de orde zal komen. Op gemeentelijk grondgebied staan momenteel drie windtur bines. De gemeente staat nog steeds op het standpunt dit aan tal genoeg te vinden, omdat meer van dergelijke turbines een te grote aanslag op het open pol derlandschap betekenen. „Windenergie is een schone zaak voor het milieu, maar helaas niet voor het landschap," aldus het college. „De druk op de open ruimte is groot. Desalniettemin kan de vraag naar schonere energie niet worden genegeerd. De planologische toetsing van windturbines vindt nu plaats op ad hoe basis. Naar onze mening is ten aanzien van deze proble matiek meer houvast nodig," legt het college het doel uit van de ontwikkeling van een duide lijk beleid. Voor het college zijn er in ieder geval nog geen redenen aan te geven het huidige beleid te wij zigen. Daarom ook wordt het verzoek van J. Flikweert aan de Langeweg in Breskens om drie windturbines op zijn woonerf te plaatsen met een hoogte van vijf tig meter niet gehonoreerd. Het gaat immers om een open pol derlandschap tussen Breskens- Bad en camping Napoleonhoeve. Daarnaast ligt een verzoek van H. Risseeuw uit Schoondijke bij de gemeente om zijn huidige windturbine te vervangen door een nieuwe turbine met een gro tere hoogte. Het college doet nog geen uitspraak over dit verzoek maar wijst wel op de mening van de Federatie Welstandstoezicht. „Onder de dekmantel van mi lieuvriendelijke winning van schone energie worden in de kustprovincies vrijwel zonder beperking vergunningen afgege ven voor plaatsing van windtur bines die weliswaar geldelijke winst opleveren voor de eige naars, maar waarbij het de vraag is of de relatief geringe op brengst aan schone energie op weegt tegen de schade aan het visuele milieu. Deze opmerking van welstand geeft te denken," aldus B en W. „Het kenmerken de, wellicht unieke, van het Oostburgse buitengebied is de openheid. Een ondoordacht ge plaatste windturbine vormt daarin, in visueel opzicht, een storend element." B en W willen in ieder geval de mening van de gemeenteraad weten over het wel of niet mede werking verlenen aan de plaats- ting van windturbines. De noti tie komt woensdag 18 december aan de orde tijdens de vergade ring van de raadscommissie Planologie. Van onze verslaggever Sluiskil - Het voortbestaan van het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) Sluiskil komt volgend seizoen in gevaar vanwege gebrek aan inkomsten. Het bestuur heeft zodoende op 6 januari een ge sprek met burgemeester R. Barbé. De inzet is het verkrijgen van een gemeentelijke subsidie. ,In tegenstelling tot allerlei ver enigingen krijgen wij geen subsi voor activiteiten. We krijgen ien een goedkopere zaalhuur. Kaar we hebben te maken met overheadkosten' zoals verzeke ringen die we zonder subsidie seizoen niet meer kun nen betalen. Al onze activiteiten immers kostendekkend zo dat er geen geld overblijft. Als de te niet over de brug komt wordt het voor ons heel moeilijk net het volgende seizoen te star- j' lichtte secretaris G. Jansen van het SKI gisteren toe. Het gebrek aan inkomsten om de overheadkosten te betalen komt door het wegvallen van de maan delijkse Flash-avonden. Deze activiteit begon als een avond met muziek voor de jeugd (hon derd personen) uit Sluiskil maar uit tot een evenement voor de jeugd uit de hele Kanaal- en daarbuiten. Deze avon- tverden op een gegeven mo ment bezocht door driehonderd jongeren. IDit aantal was voor de vrijwilli- van het SKI niet meer te be happen. „Het was te groot ge- .worden," aldus Jansen. „Om dit alles onder controle te houden waren wij genoodzaakt steeds strengere maatregelen te nemen, waardoor we steeds meer vrij willigers moesten inschakelen. Tevens ging het evenement te veel aandacht eisen van het be stuur en de vrijwilligers. We werden in steeds grotere mate geconfronteerd met agressiviteit en geweld en een te grote house- sfeer. We kwamen tot de conclu sie dat wij ons doel voorbij ge streefd zijn en besloten daarom met onmiddellijke ingang te stoppen met het organiseren van de Flash-avonden." Het bestuur heeft het besluit vol gens Jansen wel met pijn in het hart genomen. „Dat er driehon derd bezoekers kwamen bewijst dat er voor de jeugd in de Ka naalzone heel weinig is te doen. Maar ja, we zijn een kleine vrij willigersorganisatie en onze eer ste prioriteit ligt bij de jeugd van Sluiskil. Het besluit om hiermee te stoppen hebben we daarom genomen met ons verstand en niet met ons hart. We konden nu eenmaal niet anders." In plaats van de Flash-avond komt nu iedere vrijdag een Rak- bak-avond, kleiner van opzet en bedoeld voor de jeugd van Sluis kil. Het wegvallen van de Flash- avonden betekent wel een aan zienlijk verlies aan inkomsten. Om het voortbestaan van het SKI in Sluiskil te waarborgen vraagt het bestuur daarom een subsidie van de gemeente Ter- neuzen. Ven onze verslaggever Oostburg - De laatste fase van het bedrijventerrein Deltahoek in Breskens wordt bouwrijp gemaakt. Hiermee is een totale in- festering gemoeid van 1.185.000 gulden. 8 en W van Oostburg willen dit werk uit laten voeren omdat alle tot nu toe beschikbare grond is uitgegeven. Diverse bedrijven hebben volgens het college be- ziijh op dit terrein te aannemersbedrijf voert het werk uit voor een bedrag van *87.000 gulden. In het plan is verder een voetverbinding met de Jij» Papendrecht opgenomen, «ze verbinding bestaat uit een schelpenpad met brug over de be- Srenzisgssloot. Dit pad wordt voor een bedrag van 7.200 gulden •gelegd. Daarnaast moeten kosten worden gemaakt voor on- andere de aanleg van open- Mar- - -. groen, openbare verlichting en ontwerp en toezicht. De totale kosten komen derhalve neer op 1.185.000 gulden. Het voorstel komt woensdag 18 december aan de orde tijdens de vergadering van de raadscom missie Openbare Werken. Tijdens deze vergadering komt ook het voorstel aan de orde 32.000 gul den beschikbaar te stellen voor het vernieuwen van een deel van de openbare verlichting langs de rijkswegen in Schoondijke. Rijkswaterstaat heeft aangege ven dat het huidige aantal mas ten dermate slecht is dat vervan ging noodzakelijk is. Rijkwater staat wil de stalen masten ver vangen door 'botsvriendelijke' aluminium-masten. Het kreekje de Nassauput. foto camile schelstraete Door Mare Buise DE NASSAUPUT,' een kreekje ten westen van Hulst, dankt zijn ontstaan aan de inundaties ge durende de Tachtigjarige Oor log tegen Spanje. De dijken werden doorgestoken nabij het huidige Campen, waardoor het Hellegat ontstond, dat aanvan kelijk tot aan St.-Jansteen doorliep. In 1617 kwam het bin nendijks te liggen samen met de kreek van de Hulsternieuw- landpolder, waarvan het overi gens een zijtak was. Zuidelijk van het kreekje ver rees het grote waterfort Nassau, het sluitstuk van de westelijke linie van Hulst, die de haven toegang naar Hulst moest ver dedigen. Een soortgelijke linie lag en ligt nog steeds oostelijk van Hulst met als zwaartepunt fort Moerschans, die de oostelij ke haventoegang bewaakte. Mooi is dit alles te zien op een fraaie landkaart, die hangt op de eerste verdieping van de hal in het gemeentehuis van Hulst. In 1672, toen de Nederlandse Republiek in oorlog was met de Fransen, staken de Hulstenaren de dijk door bij de sluis van fort Nassau en ging die westelijke li nie verloren. Het Nassaukreekje kwam weer buitendijks te lig gen en verruimde dermate - on der andere bij de geweldige stormvloed van 1682 - dat het een onderdeel werd van de vaarweg naar Hulst, de Oude Vaart. De latere indijkingen van Hulsternieuwlandpolder en tenslotte de Riet- en Wulfsdijk- polder op het eind van de acht tiende eeuw, veranderden daar niets aan. Het bleef een vaart voor trekschuiten die van het Sas van Lunstershoek tot aan de loskaai van Hulst voeren. Sucessievelijk groeide de geul - de Oude Vaart - dicht met riet, alleen het diep ste gedeelte werd openge houden en dien de als boezem voor de afwate ring. Ontwate ring, ruilverka veling en bag- gerwerkzaam- heden veran derden de Oude Vaart in de loop van de tijd in een watergang die alleen nog ter plaatse van de Nassau - naam van de achttiende eeuwse batterij in die hoek van de Hulsternieuwlanddijk - en een verbreding kent, Nassauput ge naamd. Het is dus geen restant van de slotgracht van het fort Nassau, zoals wel wordt be weerd. Veel stelt die Nassauput bj een eerste kennismaking niet voor. Menigeen zal er voorbij zijn ge fietst zonder er erg in te hebben. Neem eens de moeite af te stap pen, een uurtje te zitten en die eerste mening zal snel verande ren. Natuurlijk is dit kreekje niet te vergelijken met een Braakman of Groot Eiland, maar dat hoeft ook niet. Het kreekje doorbreekt de eenvor migheid van het akkerland schap en biedt talloze dieren en planten een mogelijkheid in dat akkerlandschap te overleven. Als vanouds zijn meerkoet en waterhoen vaste klanten, zowel als broedvogel als in de win ter. Op het aangrenzende lage weiland zijn 's winters weieens tot over de hon derd water hoentjes ge teld. Sinds de jaren zeventig brengt een paar futen vrijwel jaarlijks haar jon gen groot. Samen met de dons balletjes van wilde eend en soms ook slobeend lijkt het in het voorjaar soms net een crèche op het water, met de be zorgde moeders eromheen draaiend. Kievitten buitelen in de lucht met 'flapperende, vleugels, ter wijl hun jongen tussen het gras scharrelen. Tot in de jaren zes tig werden ze vergezeld door het getureluur van tureluurs, maar dat is al lang verleden tijd. Het kleine grut laat zich nog steeds niet onbetuigd, Rietgors, win terkoning, kleine karekiet, blauwborst, gele kwikstaart, graspieper en een enkele veld leeuwerik geven bij mooi weer 'acte de présence'. Op de dijk zitten vaak putter- tjes, kneuters of een paartje roodborsttapuit. De grote kare kiet, de 'karre karre kiet kiet' van vroeger, thans vrijwel uit gestorven in Zeeland, heeft het hier nog lang uitgezongen, tot omstreeks 1990. Deze karekiet is gebaat bij stevig waterriet op enkele meters uit de oever en dat is door de vergaande verlan ding en verruiging gedurende de afgelopen jaren nagenoeg verdwenen. Daardoor sterk toegenomen is juist de kleine karekiet, die vroeger veel minder talrijk was dan zijn grote verwant. De blauwborst, nog zo'n verruigd rietbewoner, was vroeger zelfs vrijwel onbekend in de streek. Tenslotte is er de bruine kieken dief, ook een rietbewoner. Was die tot voor kort slechts beperkt tot grote rietvelden, tegenwoor dig neemt hij somtijds zelfs ge noegen met de onooglijke pluk riet die de Nassaput nog siert. Axel - Een 43-jarige automobi list uit Den Haag is donderdag middag de macht over het stuur verloren toen hij het ver keersplein aan de Langeweg opreed. Waarschijnlijk waren de remmen van zijn auto kapot. Hij raakte van de weg en be landde in de sloot. Zowel de bestuurder als zijn passagier liep hierbij schaafwonden aan het gezicht op. De auto was volledig vernield. Terneuzen - Een 34-jarige vrouw uit Oldenzaal is donder dagavond betrapt op diefstal van een jurk van 269 gulden. Dat gebeurde in een winkel aan de Markt. Tegen de vrouw, die in eerste instantie de winkel was uitgevlucht, is proces-ver baal opgemaakt. Breskens - Een 46-jarige auto mobilist uit Brasschaat (B) is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden omdat hij met te veel drank op achter het stuur zat. De man weigerde zijn medewerking aan zowel een blaastest, ademanalyse als bloedproef. Hij kreeg een rij verbod van twaalf uur opge legd. Na het opmaken van een proces-verbaal werd de Belg naar huis gestuurd. Maar niet nadat hij eerst zijn rijbewijs moest inleveren. Hulst - Een 20-jarige tractor bestuurder uit Graauw reed gistermorgen op de Patrijzen- dijk in Hulst een geparkeerde auto in de vernieling. De aan hangwagen gleed weg op hot met slik besmeurde wegdek. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. P. Theeuwes, Clinge, tel. 0114-313513. WEST-ZEEUWS-VLAANDE REN Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. R. Schouteten, tel. 0117- 452003 (bgg. Ziekenhuis Oost burg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid- dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. C. Dochy, tel. 0115- 491346. Van onze verslaggever Axel - Met gemengde gevoelens heeft het waterschap De Drie Ambachten gisteren afscheid genomen van dijkgraaf W. Gosse laar. De aanwezigen waren het er over eens dat het vertrek van Gosselaar naar waterschap Zeeuwse Eilanden op geen slechter moment kon komen dan nu, met de omvangrijke fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse waterschappen in het vooruitzicht. Het afscheid vond plaats tijdens een buitengewone algemene ver gadering in De Halle in Axel. Toen Gosselaar drie maanden geleden liet weten dat hij nummer één stond op de lijst van aanbeveling voor dijkgraaf van het nieuwe Zeeuwse Eilanden, sloeg dat bij huidig waarnemend dijkgraaf H. Cijsouw in 'als een bom'. „Je ver trek is dus voor ons niet alleen grote tegenvaller, maar komt ook een jaar of drie te vroeg," sprak Cijsouw gisteren tot Gosselaar, referend aan de fusie van de Zeeuws-Vlaamse waterschappen die in 1999 een feit moet zijn. „Als je daarbij bedenkt hoe moeizaam de fusie tot stand komt, bekruipt me de stoute gedachte van het 'verlaten van het zinkende schip'. Ik weet dat dit onzin is, maar onze teleurstelling over je besluit blijft," Gosselaar kwam in november 1987 bij het waterschap als hoofd ingeland voor de huishoudelijke vervuilers. Nog geen drie jaar la ter, in februari 1990, werd hij ge kozen als dijkgraaf. Hij werd bo vendien voorziter van de Zeeuwse Goes - Het door Greenpeace al aangekondigde debat over het nucleaire afval van de kerncen trale in Borsselè wordt dinsdag avond 10 december om 20.00 uur in de Prins van Oranje in Goes gehouden. De bezetting van het forum is veelzijdig. Bedrijfsdirecteur Den Boer van de kerncentrale is er, CDA-Tweede-Kamerlid Lansink, PvdA-Statenlid Marjan de Kos ter. John Schenkels, de burge meester van het Belgische Zelza- te. Verder hebben zitting: Jan Louwerse van de actiegroep Stop Borssele en Diederik Samson van Greenpeace. Dijkgraaf W. Gosselaar gaat naar waterschap Zeeuwse Eilanden, foto camile schelstraete Waterschapsbond, lid van het al gemeen bestuur van de Unie van Waterschappen en, sinds februari 1995, voorzitter van de commissie waterschapsstructuur Zeeuws- Vlaanderen. Gosselaar vervulde in die functie een centrale rol in het fusieproces. „Zo moest hij in de commissie draagvlak zien te vinden bij de buurtwaterschappen voor de noodzakelijke fondsvorming om egalisatie van de tarieven na fusie mogelijk te maken, sprak water schapssecretaris J. Dekker. „Aan de andere kant moest hij de eigen algemene vergadering overtuigen van de noodzaak van fusie. Dat terwijl De Drie Ambachten in fi nanciële zin niets te winnen heeft bij fusie. Ondanks alles is Gosse laar dat gelukt, dat getuigt van grote overtuigingskracht, tact en communicatief vermogen." Gosselaar wordt opgevolgd door CDA-senator H. Eversdijk. Hij moet De Drie Ambachten door de fusie loodsen, die op 1 januari 1999 afgerond moet zijn. Tot die datum geldt ook de inzet van Eversdijk. VIER JAAR lang was Alex 1 1 1111. 1*1 1 rondheid. In die periode, zo rnnd lQr\r> i i_ -i Ill iwuc, t rond 1993, werd hij regel matig geconfronteerd met ne ziekenhuisperikelen in Zeeuws-Vlaanderen en de stelselmatige afbraak van tetAntonius-ziekenhuis in Oostburg. Voor hem is duidelijk waar "e problematiek mee be- tennen is. Met een aantal medisch specialisten die s echte 'vrije jongens' uit maken waar zij de lijdende teeuws-Vlaming helpen, 'e Oostburg nogal ver We9 vinden en liever hun Patiënten allemaal naar De °nte halen. Dichter bij ei- ten huis. Dat veel patiën te dan maar voor België 'ezen wordt voor lief ge- temen. ^teteilTvan der Helm IS ER weliswaar niet meer ™aek verantwoordelijk voor, ,a.rteg steeds heeft de Zeeuw- si- 'aamse) volksgezondheid 'in "^langstelling. Als fractie voorzitter van de statenfractie D66 sneed Alex Dijkwel het on derwerp Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen aan in zijn laatste algemene beschouwingen. Met lede ogen volgde hij de ontwik keling die leidde tot het advies de 24-uurs klinische zorg in het Antonius-ziekenhuis in Oost burg stop te zetten. „De commissie beoordeling zie kenhuis situatie Zeeuws-Vlaan- deren stelt dat de vicieuze cirkel van concentratie van klinische zorg in De Honte, de verminde ring van de klinische zorg in het Antonius en de aanhoudende zuigkracht van de medische voorzieningen in Belgisch- Vlaanderen moet worden door broken. Helaas heeft de commis sie weinig aandacht gehad voor de oorzaken van het ontstaan van die cirkel. Door oorzaken en gevolg te verwarren wordt een oplossing voorgesteld die juist die neerwaartse spiraal stimu leert," zo staat te lezen in de analyse van D66 van het inmid dels 'beruchte' rapport. Een analyse die aan minister E. Borst is toegestuurd. Concentratie in De Honte en vermindering in Antonius zijn volgens Dijkwel een gevolg van het feit dat de statuten van het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen met voeten wordt getreden. Daarin staat duidelijk de doel stelling om zorg te verlenen op alle drie locaties: Hulst, Terneu zen, Oostburg. „Die statuten zijn nooit gefor maliseerd in overeenkomsten tussen ziekenhuis en specialis ten. De enige manier om abso luut zeker te zijn van decentrale zorg is het opleggen aan alle specialisten van de verplichting op alle locaties werkzaam te zijn. Ai vanaf de eerste fusiebespre kingen is dit een breekpunt ge weest tussen directie en medi sche staf met als resultaat dat er geen contracten zijn opgemaakt vanaf begin 1985. De directie heeft zodoende geen machts middel in handen om decentrali satie af te dwingen. De macht en invloed van de directie en het bestuur zijn nog kleiner dan ik dacht, met als gevolg risicomij dend gedrag," zegt Dijkwel in zijn brief aan Borst. Gehekeld wordt ook het feit dat er geen af spraken zijn gemaakt over maximale woon-werk afstan den. „Zo zijn full-time specialis ten onder meer woonachtig in Goes, Antwerpen en Gent, waar door de bereidheid tot werken op meerdere locaties vermin dert," constateren de democra ten. „Het gevolg (en niet de oor zaak!) is een uitstroom naar Bel gische ziekenhuizen wegens on voldoende menskracht en servi ce in locatie Antonius. Voor het eerst ontstaan wachtlijsten voor aandoeningen die in de onbe nutte capaciteit van Antonius kunnen worden verholpen." De ze ontwikkeling kreeg een ver snelling door de vorming van grote maatschappen waarbij de minderheid van Oostburgse spe cialisten werd overvleugeld door de meerderheid in De Honte. Toen er één orthopedisch-chi- rurgische maatschap werd ge vormd op 1 juli 1994, werd de opvang van acute patiënten bui ten kantooruren gestaakt in An tonius. Bij de maatschap verlos- kunde-gynaecologie ontstond kort na de vorming ervan een vacature die nooit is opgevuld. De resterende vrouwenartsen wonen voornamelijk ten oosten van Terneuzen en hebben om die reden alle klinische bevallingen en veel operatieve ingrepen naar De Honte verplaatst. „Het is dan niet verwonderlijk dat de ver pleegkundige know-how in An tonius verloren is gegaan. In middels maken de gedupeerde vrouwen gebruik van het zie kenhuis van Knokke," zo staat te lezen. In zijn brief aan minister Bor^t stelt D66 dat de commissie op cruciale punten onzorgvuldig en tendentieus is geweest. Zo wordt wel geconstateerd dat Zeeuws- Vlaanderen in veel opzichten (vergrijzing, toerisme, slecht openbaar vervoer) afwijkt van vergelijkbare situaties maar speelt dit geen rol bij de uitein delijke afweging van de com missie. Vraagtekens worden gezet bij de aangegeven financiële conse quenties van het openhouden van het Antonius en de beparin- gen die stopzetting van acute klinische zorg oplevert. Zo is er nooit een trauma-verpleegkun dige in Oostburg aangesteld, dus kan die niet uitgespaard wer den. Het advies een CT-scan te plaatsen is een 'sigaar uit eigen doos', daartoe is immers allang besloten. De besparing op wachtartsen wordt bestreden. Niet is vermeld wat aan zorg- geld wordt bespaard als het An tonius openblijft. Dat scheelt een kapitaal aan ambulancekos- ten en door zorgverzekeraars vergoede reiskosten van zowel patiënten als bezoekers. „Onvermeld blijven ook de be spaarde maatschappelijke kos ten zoals arbeidsverlet door gro tere afstand, privé-reiskosten, meer autokilometers-meer ver vuiling, minder bezoek-langza- mer herstel." Ook wordt niet gesproken over de consequenties die sluiting van Antonius inhoudt voor ver pleeghuis De Stelle. „Frequent overleg en directe hulp in nood- Oud-gedeputeerde A. Dijk wel....problematiek is begon nen met een aantal medisch specialisten die als echte 'vrije jongens' uitmaken waar zij de lijdende Zeeuws-Vlaming hel pen.... foto jaap wolterbeek situaties hebben ertoe geleid dat de mortaliteit laag en de gemid delde leeftijd van de bewoners hoog is. Zonder de directie zie kenhuiszorg naast de deur bete kent dat extra risico's en kosten bij ambulancevervoer naar De Honte." Voor D66 is de oplossing duide lijk. Voor topklinische zorg moeten Zeeuws-Vlamingen - zo als al jaren het geval is - terecht blijven kunnen bij het UZ Gent en het AZ Brugge. „Voor alle an dere vormen van zorg konden en kunnen de patiënten in de eigen regio terecht en deze categorie maakt negentig procent van de zorgvraag uit." Daar zijn wel een paar maatre gelen voor nodig. Specialisten werken in die situatie op alle lo caties, dus ook in Oostburg. Het Antonius krijgt de derde orthop- eed en invulling van de vacature gynaecologie. De huidige spe cialismen blijven zodat een vol- waadig basisziekenhuis met ze ventig bedden kan ontstaan. Op die manier wordt volgens Dijk wel recht gedaan aan de speci fieke situatie van West-Zeeuws- Vlaanderen. (vergrijzing, toeris me, tweebaanswegen, slecht openbaar vervoer). „Deze oplos sing is alleen mogelijk wanneer het zorgbudget wordt aangepast op alle terreinen en de directie een krachtdadige opstelling kiest ten opzichte van de medi sche staf."

de Stem | 1996 | | pagina 47