6AZ geeft me een goed gevoel' JAN BRIIÜNS DËSTEM rk NAC polst NEC-aanvaller Antti Sumiala Ivanisevic breekt grens van 1500 aces Jaspers gaat opnieuw vroegtijdig ten onder acjwasSFROSTY UITSLAGEN Aanvaller Hans Gillhaus verkiest Noord-Hollandse club boven NAC ERHOUT Hockey-coach Oltmans geeft lesje in ethiek ^WlfTERBOOTS rVkiii SPORT B2 8. Boos op Australische collega SPORTNIEUWS KORT Vader Graf blijft in vrijheid Havelange steunt Weah Van Soerland van intensive care Abdoesjaparov naar Lotto GOLF TAFELTENNIS ZWEMMEN STANDEN VOETBAL ELDERS 69.95' ^jUDECEMBERjg^ I 11 ZATERDAG 7 DECEMBER 1996 I gezellig om te lezetv e qua stijl dikwijls aan ddels beroemde boek ke van de Kaa Buiten n moet denken. Het is delijk dat deze twee eskundigen het goed ar kunnen vinden: Van chreef dan ook in zijn fd: „Een artikel van Hi- *r Zalm is als een goed aan de keukentafel: len, geestig en informa- gelijk. bollen, Een Liefde Voor ven is verschenen bij Uit- Contact. Het boekje kost lulden. Door John Nijssen greda - Hij heeft er een hard hoofd in, voorzitter John peek van NAC, maar toch wil hij een poging wagen Antti Sumiala los te peuteren van jjgC. In Nijmegen bevestigt peeks collega Alex Coenen het bange vermoeden: „Geen sprake van." De Finse spits - hij telt voor de verandering slechts 22 lentes - krijgt zelfs jUjSt een nieuw contract voorgelegd. jjgC probeert de huidige aflo pende verbintenis van twee sei zoen te verlengen. Ofschoon Peek te kennen geeft dat 'de vraag is weggelegd' weten ze bij NEC van niks. Zeggen ze. Tech nisch directeur Leen Looyen verwijst naar zijn voorzitter met de mededeling: „Er is een duide lijk standpunt ingenomen dat we waardevolle jongens als Sumiala niet tussentijds verkopen. Die hebben we zelf veel te hard no dig." Volgens Looyen klopten eerder, vergeefs, diverse buiten landse clubs aan de poort van De Goffert. „Klopt," reageert Coenen. „Een overgang naar NAC of welke club in binnen- of buitenland is onbespreekbaar." Punt. Sumiala, door Looyen meege bracht van Emmen, was in zijn eerste jaar bij NEC elf maal tref zeker. Dit seizoen blijft zijn tel ler vooralsnog steken op het schamele aantal van drie doel punten. Wat niets afdoet aan zijn onmiskenbare kwaliteiten. De Fin verdient permanente be waking van ten minste één ver dediger en duikt dikwijls als een duveltje-uit-een-doosje op voor het vijandelijke doel. Rijsbergen zei gisteren: „Van mij mag Su miala zondag zó in onze bus stappen." NEC en NAC bestrij den elkaar morgen bij toeval in Nijmegen. „We móeten het rijtje wel af gaan," zegt John Peek in het be sef dat een deal omtrent Sumiala schier onhaalbaar is. „Zoveel kandidaten zijn er niet. In het Bredase circuleren logi scherwijs bijvoorbeeld ook de namen van Boudewijn Pahlplatz en Max Huiberts en zelfs Juul Ellerman. Dat Hans Gillhaus (33) AZ bo ven NAC heeft verkozen, deert de voorzitter evengoed niet. „Wat Gillhaus wel of niet van plan is, werd met de dag ondui delijker. Ik had hem al afge schreven." Hoe groot de noodzaak is een op volger voor Graham Arnold (33) aan te trekken is net zo min hel der. Peek wacht vol spanning op Arnolds zaakwaarnemer. „Die zou snel met een concrete aan bieding uit Japan komen. Maar ik heb nog niets gehoord." Arnold daarentegen is naar ei gen zeggen voor 95 procent zeker van zijn lucratieve transfer naar San Frecce in Hiroshima. Ook Wim Rijsbergen maakt zich geen ilussies: „Arnold vertrekt zodra de winterstop begint." Eddy Thomson, trainer van San Frecce én vriend van Arnold, be vestigde de Bredase publiekslie veling deze week nog dat alles goed zat. „Ik ga met pijn in het hart, maar verheug me om te be ginnen enorm op de vakantie die ik zal doorbrengen in mijn va derland. My first Australian summer in seven years. Wow!" Over zijn opvolging doet hij lie ver geen uitspraken meer. „Dat is me niet echt in dank afgeno men. Ik denk echter dat NAC op zoek moet naar een jonge, snelle spits, die zijn eigen acties kan maken. Afstappen van types zo als ik. Strikers zoals ook René Eijkelkamp er een is zijn een uit stervend ras." SS KELAARDIJ O.G. tv. en grote garage. Rustig grondopp. 315 m!. Tuin met 32 m' met schoorsteen i L-keukencomb. met app. ird.: vliering. Vraagprijs 280.000.-k.k. k.v. en berging. Gelegen in pp. 224 m2. Tuin met vijver i2 met tegelvl. en schoor- 130 m2 met marmeren te- met app. 1e Verd.: 2 I ligb. en 2 wastafels, vaste Vraagprijs 290.000.-k.k. rage en berging. Gelegen in m2. Woonkamer 28 m2 met n 15 m2 met tegelvl. en L- badkamer met douche en ilmten. Vraagprijs 387.500.- k.k. je. Gelegen in een mooie eigen grond 70 m2 huur- op zuid. L-woonk. 40 m2 kencomb. met app., bijkeu- :dk. met ligb. en wastafel, Vraagprijs 437.500.-k.k. garage. Rustig gelegen op i bosgebied. Grondopp, Jlvl. en open haard, open keu- met app., 2 slaapk., badk. kelder, entresol. Verd.: 3 2 wastafels en toilet. Koopsom op aanvraag, bat 11 t c.v. en grote garage. Rustig 'l gelegen op zuid. L-woonk. orsteen, keuken met tegelvl. Pteuken. 1e Verd.: 3 slaapks., J en toilet, vaste trap naar zol- Vraagprijs 287.000.- k.k. In 37 c.v., garage en tuinberging. ving. Grondopp. 252 m2. Tuin '(rolluiken. L-woonk. 35 m2 met 'I., dubbele tuindeur en keu- laapks. met laminaatvl. (van ïemaakt worden), badk. met 1 wastafels, vaste trap naar Vraagprijs 320.000.- k.k. garage. Gelegen in het dorps- [oonk. 34 m2 met lichte kurkvl., n dubbele tuindeur, woonkeu- b. met app., bijkeuken. Verd.: ib., wastafel en toilet, vaste imte. Vraagprijs 385.000.- k.k. en garage. Gelegen in een ge- 622 m2. Woonk. 46 rri met n open verbinding met werk en witte keukencomb. met wastafel. Verd.: 3 slaapks., older. Vraagprijs 448.000.- k.k. 'a/el daasje wijn. uatie om te kiezen voor meubelen van en Oosterhout. gezellig bij ons aan informeren over nogelijkheden die er Uw winteravonden zelliger te maken, t van harte welkom! ziens in Oosterhout Door Henk Mees a - AZ is vanaf begin januari de nieuwe club van Hans Gillhaus. De 33-jarige voetballer van Gamba Osaka tekent voor anderhalf jaar bij de Noord-Hollandse club. Van NAC moet hij niks meer hebben. Ik ben heel tevreden, leuk om iets heel anders te beginnen. Vlakbij het strand, ik ga weg uit lalen." Hans Gillhaus weet al wat hij wil in de nadagen van ajn voetballoopbaan. Telefonisch is het allemaal geregeld, eerst via zaakwaarnemer Peter Gerards, vervolgens met AZ-manager Jan Kasper. Het akkoord is een feit, het wachten is nog op formalise ring van het anderhalf jaar lopen de contract plus wederzijdse op tievoor nog een jaar. Aan contact met NAC had de 33- jarige aanvaller geen behoefte meer. „NAC moet niet denken dat het de enige club was die in mij geïnteresseerd was. Mag ik alsje blieft de tijd nemen om over mijn toekomst na te denken? Nu heeft die voorzitter (Peek) mij gebeld om zijn verontschuldigingen aan te bieden. Het bericht dat NAC mij rond zou zijn, was door de kranten zelf bedacht, zei hij. Maar als NAC dat zelf niet naar buiten heeft gebracht, hoeft de voorzitter mij toch ook geen ex cuses aan te bieden. Ik vind het maar vreemde praktijken. Aan de telefoon, thuis in Osaka, Hans Gillhaus er geen spijt van te hebben niet te hebben ge it voor NAC. De Bredase club rammelt de laatste dagen wat af; ers die afgelopen zomer met fanfaregeschal werden binnenge- ild (Gorter en Mukanya) staan in het tweede, de beste links- rige speler (Abdellaoui) werd naar Spanje verkocht, de meest waardevolle aanvaller (Arnold) wordt aan Japan afgestaan. i'n club met een voorzitter die zijn beoogde nieuwe spits als 'me neer Gillhaus' betitelde, had hij geen trek meer. Liever dan terug naar Brabant verkast Gillhaus daarom naar AZ. „Het waren ge lijkwaardige aanbiedingen, de enige twee aanbiedingen ook, van AZ en NAC. Maar op het moment dat ik nog op Hawaii op vakantie en de aanbieding van NAC niet eens binnen had, riepen ze in Breda al dat ik getekend had. Vreemd hoor." „Ik wilde er per se goed over na denken, geen haast maken. Nu ik die reacties hoor in Breda heb ik het gevoel de goede beslissing te hebben genomen. Ik heb geïnfor meerd bij Bart Latuheru (nu bij AZ, eerder collega van Gillhaus bij Vitesse). Ik ken Roberto Ver hagen die bij AZ speelt, een jon gen uit Den Bosch met wie ik bij PSV nog ben opgetrokken. Ik ver wacht dat ik een club heb geko zen die de ambities wil waarma ken." AZ wordt zijn zesde club in een carrière met FC Den Bosch, PSV, Aberdeen, Vitesse en Gamba Osa ka. Tevreden kijkt Gillhaus terug op zijn twee Japanse jaren. „Ik heb het hier heel goed naar mijn zin gehad. Minpunt is dat ik in een minder elftal heb gespeeld." Scoren, altijd zijn handelsmerk, leed er dit jaar ook een beetje on der. In zijn eerste seizoen kwam Gillhaus in veertig wedstrijden tot 24 goals. Dit jaar staat de tel ler na dertig wedstrijden op twaalf treffers. „Ik heb een hele tijd linker-middenvelder moeten spelen. Dan schiet het ook niet op." De competitie in Japan zit er alweer en tijdje op. In de laatste week van december gaat het be kertoernooi verder wat hem op de valreep nog de kans op een suc cesje met Gamba Osaka kan bie den. „De finale is op 1 januari. De kans zit er dik in dat ik eerder klaar ben. Op 8 januari meld ik me bij AZ. Ik heb er zin in." Met zijn overgang naar AZ vist ook FC Den Bosch naast het net. De eerste-divisieclub had stille hoop dat Gillhaus, die zijn huis in Rosmalen steeds heeft aangehou den, bij zijn vroegere club zou te rugkeren. „Ik heb tot twee keer toe met FC Den Bosch gesproken. Prettige gesprekken, maar FC Den Bosch wist dat het mijn am bitie was zo hoog mogelijk te spe len. AZ maakt dat mogelijk. Van daar." Madras (anp) - Hockeycoach Roelant Oltmans heeft gisteren in Madras een hartig woordje gesproken met zijn Australische collega Terry Walsh. De voorman van Oranje gaf zijn vakbroe der daarbij een lesje in ethiek. Want aan de vooravond van het toernooi om de Champions Trophy in India hield Walsh zich riet aan een erecode in de internationale hockeywereld. Oltmans ontwaarde hem giste- f® met een videocamera op de tribunes. De Australische 'spion' wilde tijdens de laatste training 'ffl de Olympische kampioen jjog even enkele vaste patronen M] lange- en korte hoekslagen vastleggen. De Nederlandse teamleiding liet echter snel en duidelijk blijken daar niet van Sediend te zijn. "Iet gaat om een herenaf- sPraak," bromde Oltmans. „Bij Menwedstrijden of toernooien ®ag hij filmen wat hij wil. Maar 'Jdens trainingen zijn camera's 'erboden. Walsh hoort dat te Wten." afsluitende oefensessie van «Ierland in Madras trok veel csijks. Spelers, trainers en offi- 'als van de vijf andere deelne- ers aan de Champions Trophy °enden interesse in het ver- (euwde^ en verjongde Oranje. (ADVERTENTIE) o.a. Artemide, Barovier& Toso, Terzani, A.v.Mazzega Dijkstra lampen, Tom Kater- Harco Loor, Fontane Arte B Lux, Wever Ducre, B.T. I guzzini, Catellani Smith l?50 m2 München (rtr) - Goran Ivan isevic heeft de beste opslag van de wereld. Als eerste tennisser slaagde hij er in meer dan 1500 aces in één seizoen te slaan. De 25-jari- ge Kroaat brak het record vrijdag in München. Mister Ace sloeg er zestien in de kwartfinale van de Grand Slam Cup tegen Mark Woodforde. Daardoor kwam zijn totaal op 1511. Hij won de partij in 66 mi nuten en twee sets, 6-4 6-4. In de halve eindstrijd staat hij te gen Kafelnikov, die Courier uit schakelde in drie sets, 6-2 4-6 8- 6. De andere halve finale gaat zaterdag tussen Becker en Hen man. Ivanisevic, vorig jaar winnaar van de premie van 1,5 miljoen dollar, trok 10.400 toeschou wers naar de Olympia Halle in München. De opslag van de Kroaat was onleesbaar voor de linkshandige Woodforde, de nummer 27 van de wereld. „Zijn opslag is een fenomeen in het tennis," aldus de Australiër met appartementen in Florida en Monaco. „Er bestaat geen stra tegie tegen. Gokken waar die komt, is het enige." Kafelnikov, de winnaar op Ro land Garros, sloeg in de eerste tien games 34 afzwaaiers. Hij stond achter met 2-6 0-2 voor dat hij het ritme vond. Courier, die in München zijn voorberei ding op 1997 begon na een lange blessurepauze, gaf de tweede set af, maar bleef in de derde lang op de been. De partij werd met 2 uur en 2 minuten de langste in de Grand Slam Cup 1997 en groeide lang zaam naar een climax. Pas in de veertiende game verwierf Ka felnikov, de nummer drie van de wereld, het eerste matchpunt. Hij sloeg direct toe. München. Grand Slam Cup, 10,2 miljoen gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro) - Woodforde (Aus) 6-4 6-4, Kafel nikov (Rus) - Courier (VSt) 2-6 6-4 8-6. Amsterdam, EK landenteams, eer ste divisie. Zwitserland - Oostenrijk 3-0. Strambini - Hipfl 6-3 6-3, Heuber- ger - Trimmel 6-3 6-1, Bastl/Heu- berger - Plamberger/Blumauer 6-4 7-5. Nederland - België 2-1, Van Lot- tum - Van Uffelen 1-6 5-7, Van Scheppingen - Aerts 6-2 6-4, Wes- sels/Kempers - Massa/Van Uffelen 4-6 6-1 7-5. Goran Ivanisevic deed gisteren goede zaken tijdens de Grand Slam Cup in München. Hij versloeg in de kwartfinales de Australiër Mark Woodforde in twee sets. foto anp Mede door de grote belangstel ling liet Oltmans zijn spelers af en toe een toneelstukje opvoe ren. „We hebben bewust afwijkende varianten van onze strafcorners laten zien," glimlachte hij. „We hoeven onze tegenstanders niet meteen alles voor te kauwen." Oltmans hield aan de laatste training een tevreden gevoel over. „Het ziet er goed uit allemaal. De spelers maken een gretige en geconcentreerde indruk. Ze zijn klaar voor Pakistan." Het incident met Walsh was niet de enige kwestie waarover Olt mans zich gisteren in het storm achtige Madras opwond. De bondscoach van Oranje ergerde zich eveneens aan de rommelige opzet van het jaarlijkse elite- toernooi. Trainingstijden veran derden voortdurend en zelfs het speelschema stond amper 24 uur voor de openingswedstrijd tus sen India en Duitsland nog niet helemaal vast. „Niets is zeker in dit land," mokte Oltmans. Hij deed gister middag tijdens topberaad tussen de teams en het organisatieco mité prompt uitgebreid zijn be klag. Alle trainingen en wed strijden hebben plaats in het zelfde stadion, dat niet over een lichtinstallatie beschikt. Het da gelijkse programma is derhalve zeer krap, ook al omdat de wen sen van de tv-partners de hoog ste prioriteit hebben. Door Hein Groothuis Antwerpen - Dick Jaspers heeft de smaad van Taegu, waar hij er in de eerste ronde kansloos uitvloog tegen Rai- mond Burgman, niet kunnen uitwissen met een serie goede resultaten. In Antwerpen volgde ook in de derde wed strijd van het vier evenemen ten tellende wereldbekercir cuit een zeer vroegtijdig ein de. Na een zeer eenvoudige 3- 0-zege op Henk Habraken, waarbij hij een moyenne haalde van 2.045, moest de Willebrorder in de kwartfi nales in een bizarre partij zijn meerdere erkennen in de Turk Semih Sayginer (1-3), die hij onlangs in de competi tie nog in achttien beurten afserveerde. Voor de West-Brabander restte een schrale troost. Marco Zanet- ti, de leider van het wereldbe kerklassement, vergaarde hele maal geen punten, net als Rai- mond Burgman, de nummer twee, een dag eerder. De Italiaan verloor van de in een bloedvorm verkerende Sang Lee, die als derde geklasseerde in de Sinjo renstad zeer goede zaken kan doen. Dick Jaspers speelde op de kel derverdieping vasn het Sofitel een zeer merkwaardige partij. In de eerste set ging hij, nadat Say giner. met slechts een punt van acquit was gegaan, fantastisch van start met een zeer fraaie se rie van 9. Hij won de set in slechts vijf beurten, doordat zijn tegenstander, die uitstekend was teruggekomen, bij 14-14 wat te overmoedig was. Sayginer pro beerde het met een moeilijke doorschietstoot uit te maken, waar dun door de hoek spelen de aangewezen oplossing met wei nig risico was. Hij riep het on heil ermee over zich af. Hij miste royaal en Jaspers profiteerde dankbaar. In de tweede set herstelde Saygi ner via 10-15 in zeven beurten, waarbij een sublieme slotreeks van 6, het evenwicht. Nadat de Turk de derde set met een reeks van 10 was begonnen, was het over en uit voor Jaspers. In de hele derde set produceerde hij in negen beurten welgeteld twee keer een carambole. Dat de set pas in de tiende beurt uitging, kwam doordat Sayginer er ook ineens niets meer van bakte. „Ik was zenuwachtig," verklaarde de Turk naderhand. In de laatste set had Jaspers nog de kans de zaak gelijk te trekken, maar bij een 13-14-stand had hij zich niet meer geheel onder controle. In de vijftiende beurt maakte Say giner tenslotte een eind aan het lijden van de Willebrorder. Jaspers: „De eerste twee sets ging het best goed, maar voor de rest was het niks meer. De derde set heb ik bewust laten lopen. Ik dacht dat ik nog maar twee of drie beurten zou krijgen. Hij zat er nu eenmaal zo goed ging. Maar hij ging wonderlijk genoeg ook missen. De vierde set heb ik zuiver op serie gespeeld. Mis schien had ik beter op de punten kunnen spelen, want nu miste ik twee keer, wat anders niet nodig zou zijn geweest. Ik heb ook voor een aantal verkeerde oplossin gen gekozen, op het allerlaatst nog. Ik denk wel dat dat het ge volg was van onzekerheid. Ver der heb ik echter geen verklaring voor het feit dat het niet best meer was na de tweede set." Een verklaring voor het mindere optreden van Jaspers na zijn goede eerste set is er nog wel. Jaspers miste de steun in de rug van goede series van acquit. De beide keren dat hij mocht begin nen, kwam hij niet verder dan een productie van twee caram boles. Dat is bijna dodelijk aan de top. Bovendien is het de vraag of Jaspers er verstandig aan ge daan heeft zijn vrouw Andrea met hun prille baby naar de speellokaliteit te laten komen. Het is een vraag waar Jaspers zelf het antwoord op weet. Met Jaspers verdween ook de enige andere overgebleven Ne derlander van het toneel, Bert van Manen, die het moest afleg gen tegen topper Torbjörn Blom dahl. De 39-jarige Edenaar ging echter zeer eervol ten onder. Twee sets snoepte hij de Zweed af, de eerste na een 6-13-achter- stand en de vierde na een 2-7- achterstand. In de vijfde set ca pituleerde hij met 9-15. Hij ver diende daarin nog wel de sporti- viteitsprijs. Nadat hijzelf met 2 van acquit was gegaan, telde de Nederlandse arbiter Mosman Blomdahl ten onrechte af. Van Manen attendeerde Mosman daarop, waarna de Skandinaviër door mocht gaan. Hij maakte er een serie van 6 op en daarmee was het ver voorbij voor Van Manen. Van Manen: „Ik heb echt geno ten van die partij. Twee sets winnen van Blomdahl is niet niks. Ik wist dat ik in de vijfde set alleen een kans zou hebben als ik met een hoge serie zou starten, want Blomdahl verliest bijna nooit een vijfde set. Toen ik er maar twee maakte, wist ik dat het gebeurd was." Antwerpen. Wereldbeker drie banden, BWA, derde toernooi: Eerste ronde: Sayginer (Tur) - Forton (Bel) 3-2 (15-9 8-15 15-13 6-15 15-5), Havermans - Efler (Oost.) 1-3 (15-7 5-15 12-15 10- 15), Ohagen (Dui) - Van der Smis sen (Ned) 3-2 (15-3 14-15 15-12 10-15 15-11/1,232-1,018). Tweede ronde: Jaspers (Ned) - Habraken (Ned) 3-0 (15-3 15-7 15-4/2,045-0,700), Sayginer (Tur) - Kühl (Dui) 3-0 (15-7 15- 12 15- 11/1,500-1,071), Sang Chun Lee (VSt) - Zanetti (Ita) 3-0 (15-5 15- 12 15-10/1,730-1,125), Leppens (Bel) - Caudron (Bel) 3-2 (15-8 4- 15 14-15 15-13 15-11/1,235- 1,240), Raymond Ceulemans (Bel) - Ohagen (Dui) 3-1 (14- 15 15-4 15-7 15-14/,439-1,000), Efler (Oos) - Carlsen (den) 3- 2 (15-14 15-14 11-15 13-15 15-12/0,985- 1,014), Stroobants (Bel) - Tuzul (Tur) 3-1 (15-6 3-15 15-12 15- 14/,066-1,068), Blomdahl (Zwe) - Van Manen (Ned) 3-2 (13-15 15-4 15-11 11-15 15-9/1,408-1,102). Kwartfinale: Sayginer (Tur) - Jaspers (Ned) 3-1 (14-15 15-10 15-2 15-13/1,594-1,111). Mannheim - Peter Graf, de vader van tennisster Steffi, en zijn voormalige adviseur Joachim Eckardt blijven in vrijheid. Het ge rechtshof in Karlsruhe wees gisteren het hoger beroep van de openbare aanklager af. De rechtbank in Mannheim liet Graf in november na een borgsom van vijf miljoen mark vrij. Eckardt moest voor zijn vrijheid 300.000 mark betalen. Beiden zaten vijftien maanden vast wegens belastingontduiking van 40 miljoen mark. Rome - Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbalbond FI FA, weigert de kopstoot die George Weah van AC Milan 20 no vember uitdeelde aan Jorge Costa van FC Porto te veroordelen. De Braziliaan zei in een interview met de Italiaanse krant Gazzet- ta dello Sport dat hij persoonlijk de prijs van sportiefste speler zal uitreiken aan de Liberiaan, „De FIFA heeft Weah gekozen en daarin komt, ondanks de kopstoot, geen verandering," zei Have lange. „Eén reactie, na provocatie nog wel, wist niet tien jaar van goed gedrag uit." De wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijdag de wereldwijde schorsing van Regi Blinker opgeheven. De speler mag weer uitko men in wedstrijden van zijn club Sheffield Wednesday. De aan valler werd onlangs geschorst, omdat hij twee contracten zou hebben getekend, bij Udinese en Sheffield Wednesday. Maar de reglementencommissie van de FIFA concludeerde dat de schuld niet alleen bij Blinker.ligt, maar ook bij de Italiaanse club. Udinese verzuimde, nadat het een akkoord had bereikt met de voetballer, diens club Feyenoord in te lichten. Arthur Numan en PSV hebben vrijdag overeenstemming be reikt over contractverlenging. De linkerverdediger (26) tekent bij tot 30 juni 2002. Zijn huidige overeenkomst loopt eind volgend seizoen af. FC Utrecht is tegenstander van de wijziging van de statuten in het betaald voetbal. Dat heeft de club de KNVB schriftelijk laten weten. De Utrechtse club zal zaterdag in Zeist op de algemene le denvergadering tegen stemmen. FC Utrecht schaart zich met die houding achter Feyenoord, Ajax, PSV, NAC en Cambuur. Nieuwegein - Badmintonner Joris van Soerland heeft gisteren de intensive care-afdeling van het Lucas-ziekenhuis in Amsterdam verlaten. Hij ligt nu op een andere afdeling. Zijn toestand blijft echter zorgelijk. Van Soerland, die in de eredivisie uitkomt voor de Oosterhoutse badmintonclub BCO, onderging afgelopen zaterdag een operatie aan een geperforeerde blinde darm. Na de ingreep heeft hij enke le dagen in kritieke toestand op de intensive care gelegen. Brussel - De Oezbeekse wielrenner Abdoesjaparov heeft een con tract van een jaar getekend bij Lotto, de ploeg van Jean-Luc Van- denbroucke. De 32-jarige sprinter behaalde het afgelopen seizoen slechts vier overwinningen, waaronder de 14e etappe in de Tour. Wellington. Nieuw-Zeelands Open. Stand na 2e dag: 1. Allen (Aus) 133 slagen (64 69), 2. Lonard (Aus) 135, 3. Long (NZe) 136, uitgescha keld: Muntz (Ned) 147 (73 74). Hong Kong. Andersen Consulting Open. Stand na tweede ronde: 1. Cuello (Fil) 138 (68 70), 2. Chamblee (VSt), Walsworth (VSt) 139, 4. Eckstein (Dui), Nordberg (Zwe), Quinn (VSt) 140, 11. Steenkamer (Ned) 142 (71 71). Temerin (Joe). Europese beker landskampioenen, vrouwen. Kwartfinales: HAKA Treffers - Temerin 4-0. Ni Xi Lian - Mirilov 21-12 21-9, Keen - Novicx 21-12 21-14, Vriesekoop - Abalmova 21- 12 21-15, Vriesekoop/Ni Xi Lian - Novicx/Mirilov 21-10 21-13. Utrecht. NK winter kortebaan, fi nales. Mannen. 50 vrij: 1. Rijnbeek (AZPC/Anova) 23,02, 2. Veens (PSV) 23,23, 3. Van Haandel (PSV) 23,28, 4. Kenkhuis (Arke/De Din- kel) 23,76, 5. Van Duijn (DSZ) 24,27, 6. Laffeber (Nautilus) 24,43. 400 vrij: 1. Wennekes (DWK) 3.53.10, 2. Ganzevles (DWK) 3.56,93, 3. Rijnbeek 3.59,64, 4. Sprinkhuizen (Rapido '82) 4,03,96, 5. Wolthuis (AZPC/Anova) 4.07,07, 6. Van Westerveld (DWK) 4.07,49. 200 rug: 1. Van der Spoel (DWK) 2.01,81, 2. Marsman (AZPC/Ano va) 2.01,99, 3. Ruinemans (Ar ke/De Dinkel) 2.03,95, 4. Willemse (DWK) 2.04,13, 5. Keizer (Arke/De Dinkel) 2.04,76, 6. Hitzert (UZSC) 2.05.11. 100 school: 1. Wouda (PSV) 1.00,87, 2. Kuipers (DWK) 1.02,13, 3. Dekker (De IJssel) 1.02,89, 4. Kleyer (PSV) 1.03,73, 5. Hoetjes (Proface/DAW) 1.04,80, 6. Van Binsbergen (VZC/RZR) 1.06,28. 200 wissel: 1. Van der Spoel 2.04,51, 2. Willemse 2.05,74, 3. Be renos (PSV) 2.07,10, 4. Wesseling (DVC De Kwakel) 2.07,24, 5. Oly (De Kempvis) 2.11,00, 6. Van Wes terveld (DWK) 2.16,24. 4x100 vrij: 1. PSV 3.20,25, 2. DWK 3.26,19, 3. AZPC/Anova 3.26,80, 4. Arke/De Dinkel 3.27,35, 5. DZPC 3.30,63, 6. De Dolfijn 3.36,09. Vrouwen. 50 vrij: 1. Postma (DZPC) 25,67, 2. Van Hofwegen (VZC Vlaardingen) 26,25, 3. Masseurs (Rapido '82) 26,43, 4. Suze Valen (AZPC/Ano va) 26,45, 5. Henneken (VZC VI.) 26,97, 6. Gerritse (AZPC/Anova) 27,11. 400 vrij: 1. Kouwenberg (WVZ) 4.20,90, 2. Masseurs 4.24,05, 3. Van Dijk (Keiler/Donk) 4.26,97, 4. De Jong (UZSC) 4.29,55, 5. Van der Schrier (Gouwestaete) 4.37,23, 6. Loman (Arke/De Dinkel) 4.39,16. 200 rug: 1. Geurts (UZSC) 2.16,86, 2. Van Leeuwen (Oceanus) 2.17,06, 3. Suze Valen 2.20,00, 4. Holter- man (Arke/De Dinkel) 2.23,35, 5. Ham (WVZ) 2.23,39, 6. Doevedans (DZPC) 2.24,52. 100 school: 1. Baans (De Kempvis) 1.08,97, 2. Broekhuizen (DWK) 1.09,92, 3. Bulten (Orca) 1.12,22, 4. Boot (DZPC) 1.12,31, 5. Nienke Valen (AZPC/Anova) 1.13,16, 6. Kikkert (DSZ) 1.15,00. 200 wissel: 1. Smit (PSV) 2.17,16, 2. Geurts 2.18,81, 3. Van Harn (DWK) 2.21,43. 4x100 vrij: 1. VZC Vlaardingen 3.53,36, 2. AZPC/Anova 1 3.54,44, 3. DZPC 3.55,95. Barcelona. WK zaal. Halve finales: Brazilië - Rusland 6-2. Doelpunten Brazilië: Choco 3, Marcio 2, Manoel. Rusland: Ere- menko, Belyi. Eredivisie: RKC-Willem II1-2. Eerste divisie: FC Zwolle-GA Eagles 2-0. VW - MW 2-0. ALLEEN GELDIG OP ZONDAG 8 DECEMBER IN ONS FILIAAL A ZUNDERT MOLENSTRAA T4 (ADVERTENTIE} keuze uit diverse maten DONDERDAG 19 EN VRUDAG 20 DECEMBER VAN 08.30 UUR TOT 21.00 UUR ZATERDAG 21 DECEMBER VAN 08.00 UUR TOT 17.00 UUR ZONDAG 22 DECEMBER VAN 09.00 UUR TOT 16.00 UUR MAANDAG 23 DECEMBER VAN 08.00 UUR TOT 22.00 UUR DINSDAG 24 DECEMBER VAN 08.00 UUR TOT 17.00 UUR FILIAAL ZUNDERT OOK OP ZONDAG GEOPEND VAN t0.00-16.00 UUR

de Stem | 1996 | | pagina 37