Elderschanscross in Aardenburg 'Blij er opnieuw bij te zijn owena Witkamp terug van weggeweest Dr essuur c one ours manege Heikant Team GTI op schot tegen Van Haperen ie na Milan eelster oeg in [selectie i namige park even ten westen van Aardenburg is de Zeeuw- se crosscompetitie zaterdag 7 december al aan de vierde van I het acht wedstrijden tellende [circuit toe. Frederique Versluys over Elderschanscross in Aardenburg: rbij voor] johnsen sportAGENDA Open internationaal springkampioenschap SPORT ZEELAND B3 atletiek Vierde wedstrijd in het kader van de Zeeuwse crosscompetitie atletiek fteuwj aarscross CO VS Walcheren /aterpolo-loopbaan bij De Schelde in Terneuzen weer opgepakt "waterpolo volleybal basketbal korfbal hockey zaalhandbal Bij Sportvereniging Volharding Goes turnen Internationale motorcross in Zeelandhallen zaalvoetbal V1BER 1996 PJ DE STEM VRIJDAG 6 DECEMBER 1996 somber zwijgende ini die gisteren wel •naai in beeld wer- reageerden de aan •ters op de onver- ot na middernacht e kleedkamers ver dwijnen in de nacht ngen. ;al halen. rsconi wond er giste- doekjes om. „In de dat ik aan het hoofd ilan nimmer zó diep donderde de voor enaar, die de spelers gde van gebrek aan en het publiek een opstelling verweet. adrone Berlusconi is maar teleurgesteld' gde daarom een 'gron- ziening' van de basis- aan. Dat betekent uisterrijke aankopen an aan het eind van dit .iaanse kranten circu- arom al de namen van I -spelers Overmars en Sar, die de plaats van nstant blunderende Sebastiano Rossi zou nnemen. Daarmee zou d gemoeid zijn, maar oor Berlusconi nauwe- probleem. In de eerste mdat Milan tevens een is van zijn politieke en sche macht. En ten omdat de uitschake- de Champions League naar schatting dertig gulden heeft gekost I romstenderving uit re- reclame. uwe beeldspraak. 1 n zijn aanpak, zijn op- el. Geen dansen als nvoudig: new team, newl I van onze atletiekmedewerker Aardenburg - Met de elfde El derschanscross in het gelijk- ITheo Rabout pakte afgelopen za- Iterdag in Domburg zijn eerste I winst in een wedstrijd die meetelt (voor de Zeeuwse crosscompetitie. 1 Edwin de Leeuw liet zien weer helemaal terug te zijn terwijl ook jan de Bart verre van uitgeteld is. ITrouwens, Sebastien Schletterer <mag ook nog niet afgeschreven •worden. De Middelburger kreeg na zijn sterke prestatie in de Nol- 5 jacross een blessure aan de voor 'een atleet zo kwetsbare achil- jj lespees, had in Domburg zijn her- optreden gepland, maar bleek toen nog niet volledig hersteld. Dat betekent dat het bij de man nen-senioren een interessante strijd kan worden op het 1100 meter lange 'draaien en keren- circuit', waar de atleten en atle tes overigens nooit problemen van maken. Het staat wel als las tig te boek. Edwin de Leeuw won er twee jaar terug al een keer en wordt ongetwijfeld opnieuw een van de te kloppen mannen, want hij heeft de Zeeuwse crosstitel zeker nog niet uit zijn hoofd gezet. Ver der mag ook Eric Goossen niet onderschat worden. De Terneu- zenaar liep vorig jaar hier in Aar denburg zijn sterkste cross en de lichtgewicht vindt er een par cours dat hem als een maatpak past, want de kleinere mannen hebben op dit circuit ongetwij feld voordeel. Ook thuisatleet Patrick van Que- kelberghe, die niet helemaal te vreden uit Domburg terug kwam, wil uiteraard voor eigen publiek wat neerzetten. Peter Picavet is er bij de jongste veteranen niet bij. 'Verplichtingen elders', liet hij afgelopen zaterdag weten. De Hulstenaar is deze winter op meedere fronten actief en zater dag wacht er weer een wedstrijd in het Belgische Run-Mountain- bike-Run-circuit. Toch wil hij aan de zes wedstrijden komen en Zeeuws kampioen worden, want Picavet is in zijn categorie een klasse apart. De concurrentie, met onder anderen een Pieter van Horssen, zal ongetwijfeld van de gelegenheid gebruik maken om de volle 150 punten te pakken, terwijl regerend kampioen John Overweel na de zware blessure aan het scheenbeen eveneens weer op de weg terug is. Zeer twijfelachtig is de deelname van Piet Westerweele, de man die ooit aan de basis lag van deze wedstrijd, maar de laatste maan den van de ene blessure in de an dere valt en wellicht 'zijn' Elder- schans moet missen. Jo van Wae- sberghe stevent regelrecht op de Zeeuwse titel af bij de oudere ve teranen. In Domburg moest hij Ad Tierie wel voor laten gaan, maar die telt niet mee voor het klassement waarin de Axelaar ruim aan de leiding staat. Bij de B-junioren wordt uitgeke ken naar Rutger Veerman. Ook voor hem is het een thuiswed strijd. Hij woont op amper een kilometer van de parcours en is bij de B-junioren in Zeeland ge woon een maat te groot voor de concurrentie. Anjolie Wisse be heerst tot nu toe het vrouwenpe loton. Marianne Provoost is de ontdekking van de huidige cross competitie, maar de Lewedorpse komt nog klasse tekort tegen de talentvolle Wisse. Jopie Daane is ondanks dat ze nog steeds hinder ondervindt van wat lichamelijke perikelen nog steeds de beste Zeeuwse veterane. De Elderschanscross, georgani seerd door de atletiekvereniging De Wielingen gaat om 10.30 uur van start met de trimcrossen. Het secretariaat en de was- en dou che-accommodatie zijn op het burgemeester Van Dongen-sport- parknaan de Heerendreef, nor maal de thuishaven van AVC Aardenburg. PROGRAMMA ELFDE ELDER SCHANSCROSS 10.30 uur: trimcrossen over 3300 of 7700 meter. 11.15 uur: meisjes- en jongens-pupil len B/C 1100 meter. 11.25 uur: meisjes-pupillen Al en A2 1100 meter. 11.35 uur: jongens-pupillen Al en A2 1100 meter. 11.45 uur: meisjes D 1100 meter. 11.55 uur: jongens C/D 2200 meter. 12.10 uur: meisjes B/C en korte cross vrouwen 2200 meter. 12.25 uur: jongens B en korte cross mannen 4400 meter. 12.50 uur: meisjes A/vrouwen-senio ren en veteranen 3300/4400 meter. 13.15 uur: mannen-veteranen 2 en 3 7700 meter. 14.00 uur: jongens A en mannen-se nioren en veteranen 1 6600/9900 meter. uzen wil nivellering tige opbouw, lsters van Jong Oi'anje rustig doorstromen naai loeg," gaf hij aan. Datwas! Elfers niet het geval. Het as al te groot. De talentjes in na Jong Oranje veelal llusioneerd af. Montvidas, ipartner van Luciennt die in Atlanta afscheid nam ternational, wil de selecties het softbal structureren 13-jarigen. merikaan stond al jaren oj voor de functie van bonds- maar zag zich telkens ge- rd. Drie jaar geleden nog Ruud Elfers, de herder mpische ploeg. Na het ver van de Hoofddorper kwam vidas wederom in beeld. Hi] de ontwikkelingen in het al verbreden. Geen elite- zoals onder zijn voorgangei een brede structuur met lo- doorstroming, luiting bij de wereldtop zo- 'lfers nastreefde, is niet lal- eilig. De Nederlandse soft loeg wil in 1997 de Europes«l veroveren, wil naar de zo- pelen van Sydney. Maar vis veg van de geleidelij kheid wil zich niet meer de gva® een olympisch chef d'équips- van Bolhuis in Atlanta, of ek halen, tuis was pissig over de telex ende prestaties van Oranje®, inta. Zeker gezien de invest en en de grote mond van Et die zijn speelsters voorbe de in hogedrukcabines en 1' ts liet dragen met daarop im van de olympische finale- was eens maar nooit meer. .daar dat Elfers, die te m de kudde uitliep, P^a kte voor Montvidas. Als j erikaan maar niet te lang acfr [Van onze atletiekmedewerker jZuidzande - Na drie jaar [afwezigheid, een periode raarin ze moeder werd van dochter Michelle en zoon ïemy, is Frederique Ver- sluys-Burkin weer terug in iet vrouwenpeloton van de Zeeuwse crosscompetitie. Zaterdag 7 december dus ook terug op de Aarden- lurgse Elderschans. Ooit in 1992 eindigde ze in de leeuwse crosscup als eer- iste seniore en derde achter Nellie van Horssen en Han- nie de Jager, twee vetera- len. Destijds liepen de rouwen immers nog in een gecombineerde categorie, let brons zal er dit jaar roor haar nog niet in zitten, rant ze geeft toe dat het na een lange periode van ina- citiviteit moeilijker is om terug te komen dan ver zacht. Lik heb wel meer zelfdiscipline [ekregen. Vroeger maakte ik er jeen probleem van om eens een aining over te slaan. Nu moet ik lijn tijd als moeder van twee inderen wel wat anders indelen, maar ik zal als het even kan geen training overslaan. Mentaal ben ik gewoon een stuk sterker ge worden." Frederique, 27 jaar inmiddels, zag het Zwitserse Genève het le venslicht. Kwam op haar achtste naar Ne derland en meldde zich na een kortstondig turnavontuur bij WIK uit Sluis aan bij de atletiek vereniging De Wielingen. Ze was er kort na de oprichting van deze West-Zeeuws-Vlaamse atletiek- club, nadat sportleraar Arjen Leyte haar voor deze sporttak 'warm' had gemaakt, al bij. Had de voorkeur voor de crossen, maar liep ook op de baan. Dit met persoonlijke records van 2.24,0 op de 800 (met de Zeeuwse ploeg in Veldhoven) en 4.53,0 (tijdens de Zeeuwse kampioenschappen in Vlissingen) op de 1500 meter. „De rondjes op de baan vind ik saai. Een 800 en 1500 meter gaat nog wel, maar een 3000 meter is erg lang. Nee, geef mij maar de crossen. Puur door de natuur, heerlijk." Toen de oudste telg zich in huize Versluys aanmeldde leek haar atletiekloopbaan voor bij. Tot ze vorig jaar haar oude trainer Cees van Oosten tegen kwam. „Cees zei, je moet gewoon wéér voor je plezier gaan lopen. Ongedwongen, zonder stress. Mijn heroptreden was hier tij dens de Zuidzandse Dorpsloop, maar ik mikte toch op meer. Er moet een beetje spanning op de ketel staan, al heb ik me dit jaar Van onze verslaggever (lissingen - De scheidsrechtersvereniging COVS afdeling Wal keren houdt zondag 5 januari in samenwerking met de KNAU de atletiekvereniging Atletica voor de elfde keer de nieuw jaarscross. De afstanden van deze COVS-cross bedragen 7800 en 4000 meter over een afwisselend parcours. Je start is om 11.00 uur bij 'De Kanovijver' te Vlissingen aan de Van poelderenlaan. Er kan worden ingeschreven vanaf 10.15 uur. iet inschrijfgeld bedraagt 3,50 met herinnering en 2,50 zonder lerinnering. Deze cross is niet alleen bestemd voor scheidsrechters, laar voor iedere trimloper die het nieuwe jaar sportief wil beginnen. geen enkel doel gesteld. Gewoon proberen de zes crossen die gelo pen moeten worden om in het eindklassement opgenomen te worden, uitlopen. De St.-Nico- laascross heb ik al moeten missen en ook de Pallandtcross in Mid- delharnis begin volgend jaar staat nog niet in mijn agenda. In de Nollecross werd ik achtste, in de Moerschanscross vierde al was deze laatste duidelijk minder sterk bezet dan die in Vlissingen. De Elderschans geeft mij toch weer een extra stimulans. Deze cross is georganiseerd door mijn eigen vereniging waarbinnen ik ook nog bestuurlijk actief ben ge weest. Op mijn achttiende was ik al vice-voorzitster. De Elder schans is een apart parcours. Niet het strand van de Nollecross of de grasstroken van de Moerschans, maar draaien en keren op bos paadjes. Met zijn 1100 meter een klein rondje, maar dat ligt me wel. Je komt dan nooit buiten het publiek te lopen en dat heb ik no dig. En voor aanmoedigingen ben ik erg gevoelig. Zo heeft het Zeeuwse crosscircuit voor ieder zijn specifiek eigen parcours. Ik vind dat leuk. Wat afwisseling, dat mag ik wel." Haar grote steunpilaren zijn haar schoonvader Adri en Jan van de Linde, de lange afstandstrainer van De Wielingen. „Mijn schoon vader stimuleert me enorm. Als het even kan fietst hij tijdens mijn trainingen mee en is ook present tijdens de wedstrijden. Jan van de Linde is gewoon een geweldige vent voor De Wielin gen. Hij zorgt er voor dat iedere atleet of atlete zich thuisvoelt in de groep. Talent of geen talent, dat maakt hem niets uit. Juist daarom hebben ze bij De Wielin gen zo'n hechte groep denk ik. Ook ik moet het beslist niet van mijn talent hebben, maar gewoon van mijn doorzettingsvermogen. Dan zit je bij Jan op de juiste plaats. Ik kijk met vertrouwen uit naar de Elderschans waar ik uit gezonderd de drie jaar die inge ruimd waren voor gezinsuitbrei ding steeds van de partij was." Frederique Versluys hoopt zaterdag goed te presteren in de Aardenburgse Elderschanscross. FOTO WIM KOOYMAN de kudde gaat lopen, wat' van onze sportmedewerker emeuzen - Rowena Witkamp j weer terug van weggeweest, jooide er onlangs tegen Zee lter weer drie binnen. Alsof ze Wit was weggeweest en dat Nas ze tegen wil en dank wel Iegelijk, want vorig jaar op 9 pcember leek haar waterpo- warrière voorbij. Een sport 'aaraan de 22-jarige Terneu- fflse zo veel plezier beleefde, I™ diners door een dom in- ent voorgoed verleden tijd. kan het zich nog als de dag gisteren herinneren. „In een ■I kreeg ik een vinger in mijn eroog. Iets wat wel eens va- gebeurt en dan met de ge- ■elijke sisser afloopt. Bij mij Mijn netvlies bleek dusda- eschadigd, dat ik het voor de van mijn [even aneen met rechteroog zal moeten doen. mlr-f instantie lijk je na een gelijk voorval wat verdoofd, int het niet geloven. Dan er een heel moeilijke perio- e stoot met je neus op dingen je nooit bij stil stond. Je be- ovendien dat het waterpolo 'j is. Dat je handicap van 81 leve aar^ *'e m°e'' anc^ers uga namuc g—- W3S .eiSenlijk de verjaardag, voor het |L e nog met. Er komt t PSV. De van SalaOjflE^P tijd Je bent 's ergeiiomen middenv JL ekker thuis in plaats aakt mogelijk zaterdag zip I ramen. Gaat met vrien- mt in het duel met Volenti loopt hij - in de ogen vanc i - in de stront. voor Eidur Gudjohnsen r Torbij. De 18-jarige aanTjJ - uw- operatie aan een dubbc J lt gebeurde tijdens een c i. itenis tot 1998, maar kan bij' ren tot 2001. Nog deze 1 PSV met FC Twente in de» ar een mogelijke verh' a Arnold Bruggink naar ven. De jeugd-internationa het seizoen transfervrij, „j Roemeense aanwinst O 1 inga trainde gisteren, op I dinnen eens andere dingen doen. Je pakt een keer de fiets, maar op den duur gaat er toch ergens wat kriebelen. Ik ben een waterrat. Moet water zien en voelen. Een maand heb ik noodgedwongen thuis gezeten. Daarna kon ik ge lukkig mijn werk als zwemin- structrice weer gaan doen. Het waterpolo begint in je gedachten- gang weer grotere vormen aan te nemen. Je weet dat er een risico is. Desondanks ben ik drie maan den geleden toch weer begonnen met trainen. Op aandringen van Cees Rijnhout met een bril. Zo'n bril die wielrenners op heb ben. Ze hebben dat dusdanig aangepast dat mijn beperkte ge zichtsvermogen nu optimaal be schermd is. Bang ben ik niet. Met angst moet je er niet meer aan be ginnen. Zonder bescherming was het risico wellicht te groot ge weest, maar nu voel ik me toch veilig. Het missen van de helft van je gezichtsvermogen blijft overigens een handicap. Je past je aan, maar je blijft een hele hoek missen. Dat betekent veel meer draaien met het hoofd dan voor heen, maar ik ben er weer bij en dat is voor mij althans het be langrijkste." Rowena Witkamp is dus begon nen aan haar zevende seizoen bij Schelde. Maakte de mooiste pe riode uit de geschiedenis van het Terneuzense vrouwenpolo mee toen de 'meiden van Cees Rijn hout' een aantal jaren in de twee de klasse van de bondscompetitie speelden. Van die ploeg zijn er op dit moment maar een paar meer over. Pascal Bakker, Ria van der Hooft, Marouschka Wijffels en nu dus weer Rowena Witkamp. De rest haakte af op een moment dat men zelfs kampioen werd van de eerste klasse van het district en weer kon opstomen naar de tweede klasse van de bondscom petitie. Het merendeel van de ploeg zag het toen niet meer zit ten en kapte er mee. Degradatie Dat betekende verplichte degra datie naar de eerste klasse van de Kring, dus een aantal niveautjes lager. Vorig jaar werd met de promotie naar de tweede klasse van het district de opgaande lijn weer opgepakt. Rowena Wit kamp: „De ploeg van toen is er zeer zeker nog niet. We hebben nu een Zeeuws-Vlaamse gecom bineerde ploeg met meisjes van Bruinvis en Scheldestroom er bij. Er is nog te veel niveauverschil om dit jaar al potten in de tweede klasse te kunnen breken. Wellicht groeit het de komende jaren, maar het punt is echter dat je in dit buitengebied van Neder land veel speelsters verliest zodra ze hun middelbare' schooloplei ding hebben voltooid. Dan gaan ze elders studeren en is het ge daan met polo bij Schelde. Bo vendien komt er de laatste jaren te weinig uit de kweekvijver van Schelde. Waterpolo is niet popu lair bij de meisjes. Ze vinden het, overigens onterecht, een te ruwe sport. De Olympische Spelen zul len ons dan ook de komende jaren wel voorbijgaan. Dafwil niet Rowena Witkamp is weer zo ver hersteld dat de waterpoloploeg van De Schelde weer veel plezier aan haar inzet kan beleven. FOTO WIM KOOYMAN zeggen dat we niet ons 'stinken de' best zullen doen om de ko mende jaren een trede hoger te klimmen. De tijden dat we in de bondscompetitie speelden heb ben op mij daarvoor een te grote indruk achtergelaten, maar op de allereerste plaats ben ik blij dat ik er weer tussen mag liggen, op welk niveau dan ook." Zaterdag 7 december, landelijk: WS'92-Mikro Electro (tweede di visie mannen), sporthal Basken- burg Vlissingen, aanvang 14.00 uur. YVC-Mikro Electro 2 (derde divisie mannen), sporthal De Een hoorn Oostburg, aanvang 17.00 uur. District: De Kikkers-Dynamo'70 (promotieklasse vrouwen), sport zaal Aardenburg, aanvang 17.00 uur. Scheldesport-Sgravo (promo tieklasse vrouwen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.30 uur. De Kikkers-Dynamo'70 (pro motieklasse mannen), sportzaal Aardenburg, aanvang 19.00 uur. Scheldesport-Savok (promotie klasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 18.30 uur. Voorwaarts-Savok 2 (eerste klasse mannen), sporthal 't Spor- tuus Axel, aanvang 16.00 uur. YVC 2-Mytilus 3 (eerste klasse mannen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 17.00 uur. Vrijdag 7 december: Scheldesport 2-BV Oostburg 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.00 uur. Zaterdag 6 december, landelijk: Tjoba-ADO (eerste klasse G), Sportcentrum, zaal 2 te Goes, aan vang 19.20 uur. DVS'69-TOGO (derde klasse M), sporthal te Hen drik Ido Ambacht, aanvang 16.45 uur. Luctor-De Dijkvogels (derde klasse M), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 16.45 uur. Afdeling: BKC-Volharding (pro motieklasse B), sporthal De Een hoorn Oostburg, aanvang 15.15 uur. All Ready-Zaamslag (promo tieklasse B), sporthal Onderdak Zierikzee, aanvang 15.15 uur. Zondag 8 december, mannen tweede klasse C: HOCO-Rapide. Derde klasse E: Olympia-Oir- schot, sportpark Oude Vaart Ter neuzen, aanvang 14.30 uur. Vierde klasse D: Goes-DDHC, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 14.30 uur. Vrouwen derde klasse E: Olympia-Udenhout, sportpark Oude Vaart Terneuzen, aanvang 12.45 uur. Vierde klasse D: Goes- Vlijmen, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 uur. Teterin- gen-Rapide. Zondag 8 december, Brabantse competitie: HVSV-HVO 2 (man nen), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 14.15 uur. HVSV- HVM (vrouwen), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. Van onze paardensportmedewerker Heikant - In Hippisch Sportcentrum Heikant worden zaterdag 7 en zondag 8 december dressuurwedstrijden gehouden voor paarden en pony's. Er staan zo'n 150 deelnemers op de startlijs ten. De klassen Z1 en Z2 bij de paar den rijden een tweede proef. In die rubriek Z1-klasse paarden komen zaterdag toppers aan het vertrek, zoals Cathy Verboom met Happy Go Lucky van De Weelruiters, Marjan van Dijk met Enanada van De Weelruiters, Maya van Wezel met Amadeus van de Axelse Oranjeruiters, Ep- po Roovers met Joris van De Paardebloem, Lianne Wielema- ker met Giana van Scheldestad, Carla Haak met Icara van de Oranjeruiters, Mirjam de Feber met Etoile van de ruiterclub Hulst en Marco van de Plasse met Gigoü van Zuid-Beveland. Zaterdag wordt om 09.00 uur be gonnen met de B-klasse paarden en het laatste onderdeel van het programma, de tweede proef van de Z2-klasse paarden begint om 18.25 uur. Juryleden zijn zater dag Liliane de Visser uit Koude- kerke (voor de M- en Z-klassen paarden) en Marcel en Margo Bosch uit Tholen. Zondag wordt om 08.30 uur be gonnen met de B-klasse pony's. Als laatste categorie starten de deelnemers in de L-klasse paar den om 18.45 uur. Juryleden zijn zondag: Claus Boone uit Eede, Piet Westveer uit Kapelle, Eric van 't Westeinde uit Terneuzen en Lieveke Goossenss uit Koe wacht. Van onze turnmedewerker Goes - De Sportvereniging Volharding uit Goes, en dan met na me de turn- en gymnastiekafdeling van die vereniging, houdt zaterdag 7 december voor de derde achtereenvolgende maal de 'Goese Open Internationale Springkampioenschappen'. Op die dag worden de onderdelen tumbling, dubbele minitrampoline en minitrampoline voor zowel mannen als vrouwen afgewerkt in het Sportpunt Zeeland te Goes. Goes - De Stichting Motors port Zeeland houdt voor de vijfde achtereenvolgende keer een internationale Indoor- motorcross in de Zeelandhal len te Goes. Op vrijdag 17 ja nuari wordt gestreden om het Open Zeeuws kampioenschap en op zaterdag 18 januari staat op het programma het Nederlands kampioenschap indoor 125 cc. Het evenement, dat inmiddels is uitgegroeid tot het grootste in Nederland, brengt deze keer als blikvanger aan dê start de Neder landse topper en ex-wereldkam pioen Pedro Tragter. De wed strijden op zaterdag beginnen om 15.00 uur (training vanaf 12.00 uur) en de finale wordt verwacht rond de klok van 22.00 uur. Er wordt gereden in de klassen 80 cc, 125 cc, 250 cc en in de specia le klasse 125 cc voor Euro Natio- nalen. De strijd om het Open Zeeuws kampioenschap op vrij dag begint om 19.30 uur (training 18.00 uur). Op het programma staan: 80 cc, junioren 125 en 250 cc en de Superklasse 125 en 250 cc. Er worden een paar honderd deelnemers verwacht. Tijdens het Nederlands kampioenschap op zaterdag komen vedetten aan de start uit België, Duitsland, Enge land, Frankrijk en Nederland. Er wordt gereden op een circdit dat 395 meter lang is. Voor de aanleg daarvan wordt 1200 kubieke me ter leem gebruikt. Voor de toe schouwers zijn in de Zeelandhal len 2500 zitplaatsen beschikbaar. Voor dit toernooi zijn topturners en turnsters uit verschillende Eu ropese landen uitgenodigd. Zo zijn er deelnemers uit Nederland, België, Duitsland en Frankrijk van de partij. Onder die deelne mers verschillende kampioenen, zoals Sigi van Renterghem (voor malig Europees kampioen tum bling) en Boudewijn Haans, (na tionaal kampioen minitrampoli ne). Voor de Nederlandse afvaar diging is dit toernooi van belang voor eventuele deelname aan de Europse kampioenschappen, die in 1997 in Nederland worden ge houden. Er zijn ook verschillende springers van de organiserende vereniging van de partij. Kim Schipper neemt deel aan tum bling en Esther Kole en Tjeerd Nijsen springen allebei dubbele minitrampoline. Ook Patricia Verhagen treedt in het strijdperk. Vorig jaar won zij op de dubbele minitrampoline dit open interna tionale springkampioenschap. De organisatie, met stuwende kracht Ben Westrate, benadrukt dat het een zeer intressante dag wordt. Aan het slot van die dag wordt een spectaculaire demon stratie gegeven waarin de kam pioenen zich nog eens voor het publiek presenteren. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal werd er deze week lustig op los gescoord. GTI won met 16-4 van Van Haperen, ZVH Morres 2 kraakte HKC met 12-0, FIAT/Maas versloeg ZVH Morres 3 met 13-3 en De Gravin zegevierde met 2-6 over IZV. IZV-DE GRAVIN 2-6 - IZV kwam zonder wisselspelers in ac tie en dat was onbegonnen werk tegen de Westdorpenaren. Na 1-3 halverwege werd het 2-6 door treffers van Bas van Waes (2x), Gamal Nouali (2x) en Ewald Pol let (2x). Arno Wauters scoorde twee keer tegen. GEMEENTE-WENTZ- LER/PAUWELS 3-3 - Na een doelpuntloze eerste helft troffen beide teams elk drie keer de roos. Piet de Blaey, Edo Lucieer en Erik Roose deden dat voor de thuisclub. Mark Staal, Elmer van Troost en Wim Delaere tekenden voor de tegentreffers. FIAT/MAAS-ZVH MORRES 3 13-3 - De gastheren scoorden er lustig op los. Voor de winnende serie goals meldden zich Hans Zegers (4x), Ronald Gort (3x), Jan Cornelissen (3x), Wim de Blaey (2x) en Jan-Gerard Hart man. Wilfried der Weduwe, Ro bin Bracke en Patrick Zandstra troffen voor ZVH Morres 3 doel. RON'S FASHION-DOW 3-2 - De Hoekenezen boekten een nipte zege door treffers van Eddy Bree- poel (2x) en Mark Michielsen. Jan-Willem Tangelder en Eelco Lobbenga schoten voor DOW GTI-VAN HAPEREN 16-4 - GTI domineerde. Benny Maes was de meest gevierde man met acht treffers. Jurgen Vermeulen, Pa trick Freijser (3x) en Marti Dob belaar (4x) maakten de winnende serie vol. Ibrahim Basagac en Er- din Keskin scoorden elk twee keer voor de equipe van coach Jan de Wolf. ZVH MORRES 2-HKC 12-0 - De formatie van coach Paul Seghers werkte simpel naar een ruime ze ge toe. Boudewijn Rietjens (5x), Fabian du Puy (3x), Johnny Smits (2x), Erwin Dey en Theo Eyasckers meldden zich voor het winnende dozijn. STAND ZVH Morres 2 10-28, FIAT/Maas 11- 25, Wentzler/Pauwels 11-23, De Gravin 10-22, GTI 10-19, Ron's Fas hion 11-18, Corn Boys/De Graaff 11- 17, Gemeente 11-17, IZV 12-15, HKC 11-9, ZVH Morres 3 10-6, DOW 11-3, Van Haperen 11-3.

de Stem | 1996 | | pagina 11