did DE STEM Liedj es die iedereen kent Sinterklaas zonder Sinterklaasliedjes bestaat gewoon niet Peter Boonstra wint Brabantse filmprijs Mick Jagger en Jerry Hall leggen het bij Filmfestival 'Brabants Bont in Beeld 2' Heinekenprijs voor Raise the Roof! Burt Reynolds op zwart zaad D1 Allen Toussaint Art Garfunkel ■HMn HHi - DE STEM N 'Ik ben doodmoe na een dag in de taxi. Het is echt heel zwaar.' Loes Luca Vijf december zonder Sinterklaasliedjes is als Normaal zonder Bennie Jolink. Liefhebbers van het Sinterklaasfeest doen dan ook hun uiterste best om de liedjes levend te houden. Hoe? Gewoon, door ze steeds maar weer te zingen. Uit volle borst. 'Hij komt, hij komt, die lieve, goede Sint...' Door Mick Salet Zie de maan schijnt door de bo men... Een Sinterklaasfeest zonder Sin terklaasliedjes is als een Mona Lisa zonder glimlach. Juist het zingen van die klassieke klaas liedjes zorgt voor de speciale Sin terklaassfeer. Knus in het kwa draat. Sommige Sinterklaasliedjes heb ben een baard die drie keer zo lang is als die van Vader Abra ham. Zie de maan schijnt door de bomen is bijvoorbeeld anderhal ve eeuw oud. De klassieker is ge schreven door de dichtende dok ter Jan Pieter Heije. Zie de maan schijnt door de bo men, Makkers staakt uw wild geraas; 't Heerlijk avondje is gekomen, 't Avondje van Sint Niklaas: Van verwachting klopt ons hart, Wie de koek krijgt, wie de gard: Van verwachting klopt ons hart, Wie de koek krijgt, wie de gard. O wat pret zal 't zijn te spelen, Met die bonte Arlekijn! Eerlijk zullen we alles delen, Suikergoed en marsepein: Maar, o wee, wat bittre smart, Kregen wij voor koek, een gard: Maar, o wee, wat bittre smart, Kregen wij voor koek, een gard. Maar ik vrees niet dat wij klagen, Vader, moeder, zijn te goed! Waren we ook niet alle dagen, Vele waren wij toch zoet. Ban dus vrij de vrees van 't hart, 'k Wed, er ligt geen enkle gard: Ban dus vrij de vrees van 't hart, 'k Wed er ligt geen enkle gard. Het lied is van generatie op gene ratie doorgegeven. Zingend voor de kolenkachel. Zingend voor de cv. Maar steeds weer met verte derende verbasteringen van mak kers staakt uw wild geraas en wie de koek krijgt, wie de gard. Want dat blijft altijd abracadabra voor kleine kinderen. Kapoentje? Kaatsenballen? Knorren? Klas sieke Sinterklaasliedjes staan vol woorden die kinderen alleen maar uit klassieke Sinterklaas liedjes kennen. Gard? Koe? Alle maal dingen die dateren uit de tijd dat ouders hun kinderen nog ongestraft op hun sodemieter mochten geven. Kindermishan deling? Karaktervorming! Sint Nicolaas en zijn knecht werden gewoon gebruikt als een soort stok achter de deur om het kroost Tekening uit het boek 'Sinterklaas Kapoentje': zingend voor de 'kachel' zijn de liedjes van generatie op generatie doorgegeven. foto marc bolsius koest te houden. Zie ginds komt de stoomboot... Sinterklaas zonder stoomboot is als Lucky Luke zonder Jolly Jumper. De schrijvende school meester Jan Schenkman liet de stoomboot anderhalve eeuw gele den te water in een lied dat luis tert naar de titel Sint Nicolaas en zijn knecht. Zie, ginds komt de stoomboot Uit Spanje weer aan, Zij brengt ons Sint Niklaas, Ik zie hem reeds staan! Hoe huppelt zijn paardje Het dek op en neer! Hoe waaien de wimpels Al heen en al weer! Zijn knecht staat te lachen, En wenkt ons reeds toe: 'Wie zoet was krijgt lekkers, Wie stout is - een roe.' Het lied van Jan Schenkman vat het hele verhaal van de Sint sa men. Sinterklaas komt uit Span je, met een stoomboot, een paard en een knecht die stouterds straft en braveriken beloont. In de kern is daar niet veel aan veranderd, al is het verhaal in de loop van de tijd wel nèt zo vrij en eigentijds vertaald als de bijbel door domi nee Nico ter Linden. De Sint van nu heeft niet veel meer te maken met de beroemde bisschop van Myra. Ook Zwarte Piet is niet meer zo akelig angstaanjagend als in het televisieloze tijdperk. De ouder wetse Piet had twee persoonlijk heden in één lenig lijf. Aan de ene kant was het een kinderlijke kwiebus, die pepemoten strooi de. Aan de andere kant was het een grote griezel, die kinderen in een zak stopte en mee naar Span je nam. Van die zwarte zijde is nu niet veel meer over. De Pieten van vandaag zijn vooral grappig, goedlachs en goedgeefs. Dat is ook te horen aan de tekst die peuters en kleuters nu zingen op de wijs van Zie ginds komt de stoomboot. Zwarte Piet ging uitfietsen Toen klapte zijn band, Toen moest hij gaan lopen met zijn fiets aan zijn hand. Hij kwam in een dorpje En zei tegen de smid: 'Ik geloof dat er in mijn achter band een pepernootje zit.' De smid moest hard lachen, En plakte de band, Nu kan Piet weer fietsen Door heel Nederland. Een Sinterklaasfeest zonder Sin terklaasliedjes is als een kerst boom zonder ballen. Dat bete kent niet dat een cd'tje met Sint songs genoeg is om de genoeglijke sfeer te creëren. De Sinterldaas- liedjes horen gezellig gezamen lijk gezongen te worden. Ja, daar zit 'm nou net nou de kneep. Vraag maar aan mensen om je heen. De heerlijkste herinnerin gen hebben ze aan de huiselijk heid van het Sinterklaasfeest. Aan de spannende sfeer... Aan de surprises... Aan de Sinterklaas gedichtjes... Aan het samen zin gen bij de schoenen... Door liedjes zelf te zingen blijven ze beter bij. Daardoor horen de Sinterklaasliedjes ook tot de best bekende liedjes van het land. Massa's mensen hebben aan een halve regel al genoeg om, zonder tekstboek en zonder muziek, het hele lied mee te zingen. Probeer zelf maar. Hoor de wind waait door de bo men... Sinterklaas kapoentje... De zak van Sinterklaas... Sinterklaasje bonne, bonne, bon- Door Marjan Mes Breda - De jonge cineast Peter Boonstra uit Breda is de winnaar geworden van de Stimuleringsprijs voor de beste Brabantse eindexa- menfilm van 1996. De keuze van de jury viel op zijn poëti sche semi-documentaire Poolster. Boonstra, deze zomer ook al winnaar van de St. Joostpen- ning van de gelijknamige Bredase Academie voor Beel dende Kunsten, kreeg gister avond de geldprijs van 3000 gulden uitgereikt door jury voorzitter Reg ten Zijthoff, tijdens een filmavond in Chassé Cinema in Breda. Cineaste Nouchka van Bra- kel, een van de twee juryle den en zelf docente aan de Nederlandse Filmacademie in Amsterdam, was getroffen door 'het hoge niveau en de creativiteit van de Brabantse eindexamenfilms'. „Hoger dan in Amsterdam," was ze van mening. De jury, verder bestaande uit animatiefilmer Ties Poeth, viel de keuze zwaar aange zien de elf (korte) films zeer uiteenlopend van genre en stijl waren. Poolster werd uiteindelijk als 'de meest complete film' aangewezen. Peter Boonstra (27), deze zo mer aan St. Joost afgestu deerd, heeft hierin op een as sociatieve manier de muzika le ideëen van de Franse com ponist Edgar Varèse in beeld en geluid vertaald. Ook is er een fictief jongmens in Parijs dat in de voetsporen van de componist wil treden, een geestige vondst. Poolster is een collage-achtige, poëti sche film waarin Varèses op vatting over klankprojectie met verrassende filmische middelen werd gevisuali seerd en hoorbaar gemaakt. Bij zijn afstuderen werd Boonstra al geprezen om 'zijn onderzoekende geest'. „Ik heb veel research gedaan om van Poolster een mengvorm van documentaire en geën- scèneerde gegevens te kun nen maken", zei hij toen. De Stimuleringsprijs, be doeld als bijdrage aan de ont wikkeling van een nieuwe Peter Boonstra, winnaar van de Stimuleringsprijs voor de bes te Brabantse eindexamenfilm van 1996. foto cor viveen film, is ingesteld door de Stichting Brabant 200 Jaar. De toekenning van deze Bra bantse filmprijs vond plaats in het kader van het filmfes tival 'Brabants Bont in Beeld 2', dat deze weken in de Bra bantse filmtheaters wordt gehouden. Elf eindexamenfilms van de academies in Tilburg en Bre da dongen mee naar de prijs, waarvan er vier werden ge nomineerd: Telemachos van Freddy Veenstra, 100 Jaar Ci nema van Theo Kazemier (beiden uit Tilburg), Kijk naar mij van Xandra Schip- perheyn (een portret van de actrice Loes Wouterson) en Poolster van Peter Boonstra (beiden uit Breda). De jury was ook geporteerd van de documentaire Oost- eind, een laatste dorp van Reinier Selen (over nieuw bouw die tot verdriet van de dorpelingen het oude karak ter van de plaats aantast), die echter niet werd genomi neerd. Deze film werd met de tien andere eindexamenfilms gis teravond vertoond in Chassé Cinema Breda. Deze week wordt daar het programma 'Brabants Bont in Beeld 2' af gesloten met de vertoning van de speelfilm Doctor Vlimmen van Guido Pieters en de documentaires Het ri tueel van oud-Bredanaar Ar nold Vogel en Naar kerk en werk was hunne gang van de inmiddels landelijk bekende Bredase cineast Joost Seelen. Vrijdagavond staan enkele tientallen korte Bredase filmpjes op het programma, met opnamen van o.a. de in tocht van Sinterklaas in 1929 en het bezoek van Juliana en Bernard aan Breda in 1961. De stomme filmpjes worden door Joost Mangnus op piano begeleid. Daar wordt aan de deur geklopt... Sinterklaasliedjes zijn vaak vrij simpele wijsjes die kleine kinde ren ook vrij simpel aan te leren zijn. Vooral als ze groepsgewijs gezongen worden. Op de crèche of op school. Dan worden ze zó grondig in het geheugen ge stampt, dat ze er een of twee ge neraties later zonder gehaper weer uit komen. Hoewel er wel nieuwe Sinterklaasliedjes ge schreven en gezongen worden, komen die niet zo vlug in de top- 10 van Sinterklaasschlagers. Paul Haenen en Wim. T Schip pers hebben smakelijke Sinter klaasliedjes geschreven, voor Bert en Ernie van Sesamstraat, maar massale meezingers zijn het nog niet. Het Goede Doel scoorde met Sinterklaas, wie kent hem niet, maar het is geen huiskamer hit. Dat geldt voor veel eigentijd se Sinterklaasliedjes. Hoe schat tig of swingend ze ook zijn. Ze worden gewoon niet genoeg geza menlijk gezongen. Daarom blij ven de traditionele Sinterklaas liedjes het voorlopig het beste doen. Die kent iedereen omdat ie dereen die kent. Wie komt er alle jaren Daar heel uit Spanje varen Over de grote, woeste zee Sint Niklaas - hoezee! Wie heeft zijn zak vol koekjes, Speelgoed en prentenboekjes? Wie brengt een zak vol lekkers mee? Sint Niklaas - hoezee! Vijf december zonder Sinter klaasliedjes is als marsepein zon der amandelen. Voor Bert en Ria van Gelder was dat ook de reden om een boek met Sinterklaasliedjes uit te geven. Met tekst en muziek. Makkers staakt uw wild geraas. Een bun del met honderd Sinterklaaslied jes, die de samenstellers graag aan volgende generaties door willen geven. Bert van Gelder: „Het belangrijkste is onze Sinter klaasliederen levend te houden door ze met onze kinderen of kleinkinderen uit volle borst te zingen." Bijvoorbeeld een gouwe ouwe die zeventig jaar geleden geschreven is door Antoinette van Dijk. Vijf december, vijf december Ja, dat is de blijde dag Dat jong en oud en arm en rijk Weer vrolijk wezen mag. Vijf december, vijf december Vier je jarenlang nog mee, Want Sinterklaas is jarig En wie roept niet luid: hoezee! Sinterklaas, Sinterklaas, Als je komt in de stad, Denk aan mijn adres, toe en stuur me wat! Pakjesavond zonder Sinterklaas liedjes is als prinsjesdag zonder gouden koets. Sinterklaas zonder Sinterklaasliedjes bestaat ge woon niet. Amsterdam (anp) - De formatie Raise the Roof! is winnaar van de Heineken Crossover Award '96. De prijs bestaat uit een optreden op het 'Heineken What is Jazz Festival' in New York in 1997. De onderscheiding wordt op 28 december in de Amsterdamse Melkweg uitgereikt. Raise the Roof! won in 1995 de Grote Prijs van Nederland en bracht in september zijn eerste cd uit. De groep treedt op in het live-cir cuit. De Crossover Award is be stemd voor groepen die grenzen tussen pop, jazz, hiphop en samp ling sequencing verkennen. West Palm Beach (rtr) - De Ame rikaanse filmacteur Burt Rey nolds zit in grote financiële pro blemen, Hij heeft een schuld van meer dan 10 miljoen dollar (ruim 17 miljoen gulden) en heeft sur séance van betaling aangevraagd. Dat heeft Reynolds' advocaat meegedeeld. Reynolds (58) werd bekend door rollen in films als Deliverance en Smokey and the Bandit. Zijn laatste film tot dusver is Strip tease. Reynolds scheidde meer dan een jaar geleden van de actrice Loni Anderson. Hij bezit een ranch en een theater in het zuiden van de staat Florida. De schulden zijn volgens de advocaat het gevolg van een aantal ongelukkige investeringen. WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 Londen (ap) - Mick Jagger is terug bij zijn vrouw Jerry Hall en de plannen voor een scheiding zijn van de baan, heeft de Britse krant Daily Telegraph gisteren bericht. In oktober berichtte een andere Britse krant, The Sun, dat Hall Jagger om een scheiding had gevraagd omdat zij ziedend was over affaires die hij in Los Angeles zou hebben gehad met de actrice Uma Thurman Pulp Ficton) en het Tsjechische model Jana Rajich. Om de scheiding te regelen had Hall Anthony Julius in de arm genomen, de advocaat die voor prinses Diana de scheiding van kroonprins Charles heeft geregeld, zei de Sun. „Er waren problemen," zei een vriend van het paar die door de Daily Telegraph als bron werd opgevoerd, „maar die zijn nu op gelost. Het is weer rozengeur en maneschijn." Volgens de zegsman is de 53-jarige leadzanger van de Rolling Stones, na een tijdlang in een Londens hotel te hebben gebivakkeerd, enkele weken gele den bij zijn gezin teruggekeerd. Hall (40) en Jagger (53) wonen al samen sinds het eind van de ja ren zeventig, maar trouwden pas vijf jaar geleden. Zij hebben drie kinderen - Elizabeth (13), James (11) en Georgia (4). VAN PAKWEG begin jaren zestig tot ver in de tweede helft van de jaren zeventig was hij de onbetwiste meester van de rhythm blues en funk van New Orleans. Twintig jaar ge leden telde je niet mee in de progressieve popmuziek als je niet naar zijn Sea-Saint Studio ging om daar je nieuwe plaat op te nemen en hem door hem te laten produceren. Als geen ander wist Allen Toussaint, want over hem heb ben we het hier, acts als Dr. Jo hn, Joe Cocker, Paul McCart ney, Paul Simon en Frankie Miller te voorzien van een in tens geluidsdecor. Zijn grootste hoogten bereikte Toussaint echter op zijn eigen platen, op die van zijn huisorkest The Me ters en vooral op de lp's van zijn muzikale alter ego: wijlen Lee Dorsey. Na Toussaints lp Motion uit 1978 kwam er echter een vrij abrupt einde aan die stroom kwaliteitsproducten. Het ver haal wilde dat Toussaint zich teruggetrokken had en als een soort kluizenaar leefde. Gedu rende de jaren tachtig werd nog maar zelden van hem ver nomen. Het scheen dat hij wat muziek schreef voor tv-pro- gramma's en theaterproduc ties, maar zelf platen maken of produceren deed hij niet meer. Pas in dit decennium deed hij weer als producer van zich spreken. De band Nancy Works On Payday van ex-Bredanaar Alex Siegers kreeg Toussaint zo ver dat hij met die groep, in New Orleans de cd Ticket to the sky opnam. Als muzikant was Toussaint intussen al ac tief geweest op de cd Victory Mixture van Willie DeVille. In 1994 verscheen er zowaar een nieuwe plaat van Allen Toussaint. Samen met Dr. John en New Orleans-veteranen Earl Palmer, Alvin Tyler, Lee Allen en Edward Frank werd Crescent City Gold, The Ulti mate Session gemaakt. Er ston den zes nieuwe Toussaint- nummers op die plaat, maar de cd moest het toch vooral heb ben van de onderlinge sfeer. Sindsdien is Allen Toussaint weer zo nu en dan op ander mans platen te horen. Op de laatste cd van Sonny Landreth bijvoorbeeld laat hij prachtig pianowerk horen. Dit jaar kwam er, voorlopig vooralsnog in Amerika, toch nog vrij onverwacht een nieu we cd van Allen Toussaint uit. Connected heet die plaat die hier via import te koop is. Con nected is een zalige plaat ge worden die moeiteloos de ver binding legt met de twee laat ste Toussaint-lp's Southern Nights en Motion. Er mag dan bijna twintig jaar tussen die producties en deze nieuwe plaat zitten, maar het is eigen lijk alsof er geen tussenliggen de tijd is geweest. Het zou kun nen dat hij zijn tijd altijd al ver, ver vooruit was. Net als vroeger gebruikt Tous saint de R B van New Or leans als basis voor uiterst smaakvolle soul en funk en net als vroeger weet hij zijn muziek te voorzien van extra lagen en dimensies, waardoor je als luis teraar bij het draaien naar een steeds intenser belevingsni veau wordt gevoerd. Alleen al de manier waarop hij de zang partijen in het klankbeeld heeft gemixed is goed voor kip penvel en wie wil weten hoe een basgitaar in zwarte muziek moet klinken, kan geen beter voorbeeld vinden dan deze Connected. In de vorm van Wrong number en Get out of my life, woman staan er twee oude composities op Connected. Laatstgenoemd, destijds door Lee Dorsey ge zongen nummer, is er nu in een dampende instrumentale ver sie. Van de muzikale makkers van weleer is alleen Meters-gi tarist Leo Nocentelli in één nummer van de partij, maar de muzikanten met wie Toussaint tegenwoordig werkt, weten ook van wanten en het muzikale genie Toussaint weet het beste uit hen boven te halen. Connected staat vol met supe rieure muziek die volstrekt tijdloos is. Het zou mooi zijn als Toussaint nu weer als pro ducer aan de slag ging. Met fi guren als John Hiatt, Ry Cood- er en Elvis Costello moet hij fantastische dingen kunnen be reiken. (Nyno Records) WIM VAN LEEST VAN HET duo Simon Gar funkel is Paul Simon degene die door de jaren heen de mees te waardering heeft gekregen. Dat is ook wel logisch, want als componist van het duo en als maker van een reeks impone rende solo-platen bewees hij het creatieve genie achter het tweetal te zijn. Dat inbreng van de zanger Art Garfunkel desalniettemin van onschatbare waarde is geweest, blijkt op cd met de ietwat mis leidende titel The very best oj Art Garfunkel, Across America. die op het cd-boekje ook nog eens de toevoeging tv-cd bevat. Op het eerste oog lijkt dat een simpele verzamelplaat te zijn, maar beluistering leert dat het hier om een live-plaat gaat van uitzonderlijke klasse. Het gaat om opnamen die op 12 en 13 april van dit jaar in de Registry Hall op Ellis Island in New York werden gemaakt. Samen met een fantastische li ve-band met onder anderen Eric Weissberg op gitaar en Michael Brecker op saxofoon, doet Garfunkel een greep uit het rijke Simon Garfunkel- oeuvre en dat van zijn latere solo-platen. Art Garfunkel was die twee concertdagen bijzonder goed bij stem, de band speelde zoals gezegd fantastisch en omdat het publiek in de zaal wist dat er zich iets buitengewoons op het podium voltrok en nergens hinderlijk aanwezig was, kon den er nagenoeg perfecte opna men worden gemaakt. De ene klassieker wordt nog mooier vertolkt dan de andere. Zo is er bijvoorbeeld een onge lofelijk mooi duet met James Taylor in Crying in the rain van Carole King en Howard Green field, krijg je kippenvel bij Bright eyes en laat Garfunkel met name bij de Paul Simon- teksten horen dat popliedjes pure poëzie kunnen bevatten. The very best of Art Garfunkel is over het geheel genomen een ingetogen plaat, maar de zoet sappigheid die soms aan de ori ginele studio-opnamen kleefde, is ingeruild voor intense, won dermooie vertolkingen. Beter had deze muziek niet op plaa' vastgelegd kunnen worden. (Silvertone Records, Zomba Records) wvl 9KIS9HHBBS9R ft 1 NEDERLAND 1 07.07 Tekenfilmfestival 07.29 Ontbijt-TV 09.00 Journaal 09.05 Get the Picture (herh) 09.33 'n Goeiedag met Jos Brink (herh) 10.23 Close up: Cartoon-tijd (herh) 11.11 ER, serie (herh, tot 12.05) 14.51 Lieve Martine 15.39 'n Goeiedag met Jos Brink 16.31 Cosby Show, comedy 17.01 Alles kits, kindermagazine 18.03 Roseanne, comedy 18.33 Get the Picture 19.02 Bedevaarten in Europa: Amster dam 19.34 Gezicht van Nederland: Meppel 20.00 Journaal 20.25 Netwerk, actualiteitenrubriek 20.59 Weeroverzicht 21.06 De rijdende rechter 21.54 Grensgevallen, documentaire-se rie. Aft. 1 22.40 Asbest, the Silent Killer, docu mentaire 23.24 TeeVee Studio. Gast: Paul de Leeuw 00.10 Familie, serie portretten (tot 00.39) NEDERLAND 2 09.00 Koekeloere (tot 09.15) 12.30 Aquarelleren. Afl. 4: Landschap 13.00 Ik weet het beter (herh) 13.27 Wereld van verschil (herh) 13.55 Een droom van een huis (Overal en nergens) 14.20 De verandering (herh) 14.50 Gospelclip (herh) 15.00 Spreekuur 15.54 PP: Uitzending Unie 55+ 16.00 Journaal 16.08 Shingalana, the Little Hunter, jeugdserie 16.36 Het wonder, reportage-serie. Afl. 1 17.02 White Fang, jeugdserie 17.29 2Vandaag, actualiteiten 19.00 Goeie zaken!, magazine over het Nederlandse bedrijfsleven 19.30 Ik weet het beter, spelletje 20.00 Grasshoppers-Ajax (Champions League) 22.25 Studio Sport met restant Cham pions League (tot 00.30) NEDERLAND 3 12.00 Journaal 12.07 MiddagEditie 13.00 Journaal 13.08 Onverwachte natuur (herh) 13.33 Lingo (herh) 13.58 Villa Achterwerk (herh) 16.00 Journaal 16.08 Oppassen (herh) 16.35 Twaalf steden, dertien onge lukken (herh) 17.05 Who's the Boss, comedy 17.30 The Ocean Girl, jeugdserie 18.00 Villa Achterwerk, kindermagazi- 18.15 Sesamstraat 18.30 Jeugdjournaal 18.40 Het Klokhuis BELGIË FRANS 1 12.45 Nieuws 13.15 Du bout des ailes 13.45 L'Arctique, natuurfilm 14.40 TéLé- CiNéMa 15.30 Génies en herbe, spelletje 16.05 Personal Upgrade, computercursus 16.35 The Waltons, serie 17.30 Charlie's Angels, misdaadserie 18.30 Regions soir 18.50 Cartes sur table, magazine 19.05 Le quotidien des sports 19.30 Nieuws 20.10 Donka, radioscopie d'un höpital africain, reportage 21.15 Reversal of Fortune, Ame rikaanse speelfilm uit 1990 23.10 Coup de film, magazine 23.40 Laatste nieuws BELGIË FRANS 2 14.25 Voetbal: UEFA Cup (herh) 16.00 lei Bla bla, kindermagazine 17.00 <(a passé quand?, katholiek magazine 17.35 Cheval passion, paardensportmagazine 18.00 lei Bla bla 19.00 Du bout des ailes, magazine 19.30 Nieuws 20.00 Voetbal: Champions league (live) 22.20 Voetbal, samenvatting restant Champions League 23.15 Nieuws (tot 23.40) DUITSLAND 1 05.30 Morgenmagazin, ontbijttelevisie 09.00 Heute 09.03 Dallas, serie 09.45 Te- le-Gym 10.00 Heute 10.03 Zum Glück gibt's Thomas, reportage 10.35 Info Ver- braucher, consumentenmagazine 11.00 Heute 11.04 (ZW) Tomorrow is Forever, Amerikaanse speelfilm uit 1945 12.45 Um- schau 12.55 Presseschau 13.00 Mittagsma- gazin met Heute 13.45 Wirtschafts-Tele- gramm 14.00 Tagesschau 14.03 Ein Haus jjj der Toscana, serie. Aansl.: Kapt'n Blaubar 15.00 Tagesschau 15.03 Axel Bul- thaupt in Chicago, reisreportage 15.30 "erbotene Liebe live, verslag 16.00 Ta gesschau 16.03 Fliege, talkshow 17.00 Ta gesschau 17.10 Brisant, boulevardmagazi ne 17.55 Verbotene Liebe, serie 18.25 Ma nenhof, serie 18.54 Der Fahnder, serie 20.00 Tagesschau 20.15 Wilde Herzen: Al- jes wegen Robert De Niro, tv-film 21.45 Die Enkel von Che Guevara und Coca Cola, iQQ0rtase over rcelamecampagnes anno '996 22.30 Tagesthemen 23.00 Prime Sus- PM. politieserie 00.30 Nachtmagazin W.50 The Company of the Wolves, speel- 02.20 Nachtmagazin DUITSLAND 2 05.30 Zie Duitsland 1 13.45 Gesundheitl, medisch magazine 14.10 Wie Weihnach- en auf die Erde kam, poppenserie 14.15 new Adventures of Black Beauty, jeugdse- A14-35 Frech wie Rudi, poppenserie L°go, jeugdjournaal 15.05 Pinoc- 0i°, tekenfilmserie 15.30 Dalli Dalli, spel- ).e 16-00 Heute 16.05 Ein Heim für Tiere, -"■00 Heute 17.15 Abendmagazin •55 Der Mond scheint auch für Unter- d! m Serie 19,00 Heute 19,25 Alarmco- '2, serie 20.15 Naturzeit, serie docu- entaires: Libellen 21.00 Gesundheitsma- gaziri Praxis 21.45 Heute 22.15 Zündstoff, 2ann u85 23,00 Denick, misdaadserie 0 Heute nacht 00.15 Johannes Hees-

de Stem | 1996 | | pagina 16