Schatkamer in basiliek van Hulst' jkedagiServicedienst Tafeltje Dekje werkt met keuzemaaltijden U/ t DE STEM Ontmoeting van land en water, zee en kust Logo: Cadzand staat als een zuil boven water DAG KLAPF POLITIE RAPPORT DE STEM ZEELAND C2 n.. ma Wuijts teerd Dandy de Blok Plan Oudheidkundige Kring: ïiclowns :e bestellen. G. Schalkens generaal kampioen Nieuw Leven Kampioenendag De Vrede Sas Bedrijvigheid Recreatie Beeld WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 :7§s--; A 'CM H DE KADE DAAL lar rfaciliteiten a. 250 m2 fiting ebruari 1997. >p aanvraag. n: Van onze correspondente Hulst - De servicedienst Tafeltje Dekje vanuit de Blaauwe Hoeve in Hulst werkt sinds deze week met keuzemaaltijden. De mensen die de maaltijden thuis bezorgd krijgen, kunnen kiezen uit twee menu's. Maar het is ook mogelijk om uit de aange boden lijstjes gerechten te combine ren. „Op het eerste gezicht lijkt het ingewik keld, maar we hebben de afgelopen we ken alle betrokkenen uitleg gegeven. De ze week krijgen alle mensen van de vijf routes die we rijden in Hulst en omge ving hun zelf uitgekozen maaltijd," al dus Nellie Rijk van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) Hulst. De bewoners van het verzorgings- en verpleeghuis De Blaauwe Hoeve in Hulst kennen dit systeem al langer. De kinder ziekten van het keuzesysteem zijn weg gewerkt en daarom kunnen de vrijwilli gers die de Tafeltje Dekje-setjes rond brengen nu bij hun klanten de meer ge varieerde maaltijden afleveren. „We hebben eerst aan de mensen ge vraagd om de maaltijden een keer te ko men proeven. Koen van Raemdonck, de kok van de Blaauwe Hoeve, heeft toen alles uitgelegd over de keuzemaaltijden en hoe men een formulier moest invullen. De eerste formulieren zijn vorige week ingevuld en deze week draaien we dus met het nieuwe systeem. Voor de vrijwil ligers is het een extra verzwaring van de taak, want niet iedereen heeft de eerste keer door hoe ze het formulier moeten invullen. Die extra informatie verstrek ken de vrijwilligers dan, maar ze moeten ook alle setjes op tijd afleveren. De coördinator van het SWO is tevreden met het nieuwe systeem. Het aantal vrij willigers is momenteel voldoende, maar de reservelijst is leeg. „Als er nog mensen zijn die mee willen helpen, kunnen zij zich melden bij het SWO (De Lieve, Hulst)." Zij die Tafeltje Dekje krijgen via De lan ge Akkers in Koewacht hebben nog geen keuzemenu's. Het is wel de bedoeling dat ook in Koewacht en omgeving in de loop van 1997 het systeem met keuzemaaltij den wordt uitgeprobeerd. huwelijk, verloving, Abraham enz. B.T.W., één grote nm 26.- incl. B.T.W, oto'.s worden niet geef uw tekst 2 dagen >nze kantoren. De Stem, Postbus intjes Afdeling'. foio's en tekeningen te weigeren. ïtgever van deze >ekend te zijn. Indien )gave van een men verplicht zich te nisbruik. Uitgever is ver bekend te maken, jk voor de in de e teksten. lag, tot straks!! tkkers. ongen. t Sprundel. endrecht. en-Leur. psendaal. ankt Rijschool Secuur I het behalen van haar jewijs bij de 1 e keer. ioor de tgv. kndl mits uitgebracht! van Klaaske van! e dezer zake o.ml de aan de Park-j de advocaat enl bij welk exploit ir bekende woon- als buiten Neder-I van een beschik-l 6 door de Arron- Ireda gewezen enl er meer het gezajj rinderjarige is sze voortaan toe-| afschrift van be- □ekomen ten kan-| voornoemd. toren Pieters, Breda. Van onze verslaggever Hulst - De Oudheidkundige Kring De Vier Ambachten wil de restauratie van de basiliek in Hulst aangrijpen om er meteen een schatkamer in onder te brengen. Daar zouden niet alleen Hulster schatten in moeten worden ondergebracht, maar ook historisch waardevolle stukken uit de regio. U krijgt het beeldje in uw bezit door 49,50 over te maken op gif0 8378, te Amersfoort, o.v.v. 'Cliniclowns beeldje' of hel eerst 06- (40 ct. p.m.). De Cliniclowns- te specialisten van tie a Tijdens de restauratie van de ba siliek wordt ook gekeken naar an dere mogelijkheden om de kerk te gebruiken. Eerder is al geopperd om er een multifunctioneel cen trum van te maken. Dat bracht de Oudheidkundige Kring op het idee van de schatka mer. Voorzitter W. Gielen: „Er zijn bepaalde schatten van histo rische waarde. Zoals houten en gipsen beelden, documenten, vaandels, altaarkleden, misgewa den en o zo veel meer. Het zou mooi zijn om die kerkelijke stuk ken doorlopend aan de bevolking te kunnen tonen. En niet alleen I bij een incidentele tentoonstel ling." Beeldenstorm Bovendien zouden, zo is het idee van Gielen, kerkelijke stukken uit bepaalde parochies die vroeger bij het dekenaat Hulst hoorden, getoond kunnen worden. Voor een groot deel zijn die uit de ker ken verdwenen in de jaren zestig. „Dat gebeurde bij de laatste 'beeldenstorm'. Toen heerste de Van onze correspondent Koewacht - Bij de postduiven vereniging Nieuw Leven te Koe wacht werd G. Schalkens gene raal kampioen met 46 punten. Tweede werd R. van der Bilt met 44 en derde R. de La Ruelle met 33 punten. Bij de koningsspelen oude duiven werd A. de Booy koning. Eerste minister wwrd R. van Hijfte en tweede minister R. Rotthier. Bij de jonge duiven ging de konings titel naar R. van der Bilt, eerste minister werd eveneens R. van Hijfte en tweede minister O. Bonne. OVERIGE UITSLAGEN Eindstand zesdaagse: 1. A. de Rooy 55 punten, 2. R. de La Ruelle 54, 3. G. Schalkens 47, 4. R. Rotthier 42, 5. A. de Booy 42 punten. Oude duiven aangeduid: 1. R. de La Ruelle, 2. G. Schalkens, 3. R. van der Bilt. Onaangeduid: 1. G. Schalkens, 2. R. van der Bilt 3. A. de Booy. Fond: 1. R- van Damme, 2. G. Schalkens, 3. R- van der Bilt. Jonge duiven aangeduid: 1. R. van der Bilt, 23. R. de La Ruelle, 3. G. Schalkens. Onaangeduid: 1. G. Schalkens, 2. R. van der Bilt 3. H. van Dijk. EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bel 'ezelscontact, 076-5312312 Wt/mvrij. 8 00- 17.00 uur al 8.00-12.00 uur Redactie 'erneuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, F'ank Deij (plv. ed. dief), Rem van der Helm, Harold de Puysseleijr. Goes: lekstraat 1,4461 JK 'el-0113-273700, fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas IP'ovincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES f,0114-372770, fax 0114-372771. edacteuren: Gerlach Hochstenbach, 'ugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: 'on Koomen 'ej-mat/mvrij. 0115-645751 'ei. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie "estem enZVK 'emeuzen: «Jlandstraat 32,4532 CG 'el 0115-645740, fax 0115-645741 Jtegenwoordigers: "lertin Boeije, privé 0115-563976, D'mmers, privé 0115-562354 Hulst: -.„„,00 16,4561 ES H 0114-372770. Jjjegenwoordigers: "dï »an den Brande, privé 0114-314570, 'an Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ™vr. 8.30- 17.00 uur opvatting dat kerken terug moes ten naar soberheid. Alles moest veel directer, mensen mochten minder afgeleid worden door al lerlei devotionalia. Ze moesten in de kerk makkelijker de weg naar de Heer kunnen vinden. Kerken deden zelfstandig afstand van allerlei voorwerpen. „Er is een heleboel verkocht. Dat geldt niet alleen voor hier, maar voor heel Nederland," aldus Gielen. Een geluk was dat sommige wijze pastoors ervoor zorgden dat een aantal spullen naar Breda ver huisden om ze daar in veiligheid te brengen. „Daar liggen ze in het Bisschoppelijk Museum. Ik kwam daar bij toeval achter toen ik en kele jaren geleden een tentoon stelling bezocht, waarbij tal van zaken werden getoond die oor spronkelijk uit Oost-Zeeuws- Vlaanderen afkomstig waren. Zo doende weet ik dat er een hoop is overgebleven." Oude librije Het zou mooi zijn als die kerkelij ke schatten weer terugkeren daar waar ze vandaan komen, is de op vatting van de Oudheidkundige Kring. Een plek voor de schatka mer heeft Gielen al op het oog: de oude librije, waar vroeger de boe kerij was gehuisvest. Inmiddels heeft Gielen al contact gehad met het kerkbestuur, dat niet onwelwillend tegenover de ideeën staat. „Het kerkbestuur zal contact opnemen met het bis dom in Breda," aldus Gielen die goede hoop heeft dat de bisschop welwillend tegenover zijn idee staat. „Zeker als we ervoor zor gen dat de spullen hier een mooie plaats krijgen en goed bewaakt worden." Sas van Gent - Postduivenvere niging De Vrede uit Sas van Gent houdt op zondag 15 december de 51e internationale kampioenen dag. Verschillende liefhebbers uit Zeeuws-Vlaanderen en België hebben voor deze dag een bon voor een jonge duif geschonken. De deuren van zaal Resida in Sas van Gent zijn vanaf 10.00 uur ge opend. De toegang is gratis. De verkoop van de bonnen begint om 15.00 uur'. Een groot peilglas in het bezoekerscentrum laat eb en vloed in de Vitrines in de vloer van het bezoekerscentrum laten bodemvond- Westerschelde zien. sten zien uit Saeftinghe. Omstreden bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp officieel geopend Van onze verslaggever Emmadorp - Water. Veel wa ter. Maar niet alleen buiten dijks. Pal daar buiten dendert de regen met veel geweld op het tentdoek. Onder het can vas vindt de feestelijke ope ning plaats van het bezoe kerscentrum. De tent, pal naast het centrum, houdt het goed tijdens de speeches. On danks onheilspellend gepiep en gekraak. Het is zoals Commissaris van de Koningin W. van Gelder, die de officiële openingshandeling gis teren verrichtte, het omschrijft: dit weer past ontzettend goed bij Saeftinghe. „Want de natuur in Zeeland is de ontmoeting van land en water, van zee en kust." Gebakkelei Het bezoekerscentrum Saefting he in Emmadorp staat er. Na veel gebakkelei tussen de stich ting Het Zeeuwse Landschap en de gemeente Hulst enerzijds en de bewoners van Emmadorp an derzijds. Tal van protestacties en gerechtelijke procedures moch ten niet baten; tegen de zin van de bewoners is het centrum ge bouwd. Tegenwerking Directeur C. Kostense van Het Zeeuwse Landschap blikt nog even terug op die hectische pe riode, die in hét teken stond van de plaatselijke tegenwerking on der leiding van 'onze buur vrouw', mevrouw Warmenhoven. „De Emmadorpers waren be vreesd voor een massale toeloop van toeristen met bijbehorende verkeersoverlast. We hebben met hun bezwaren geprobeerd reke ning te houden. Zo is er een con venant met de gemeente Hulst afgesloten om een limiet van dertigduizend bezoekers per jaar te hanteren. De parkeeroverlast in het dorp denken we te hebben opgelost door op ons eigen ter rein voldoende parkeerplaatsen aan te leggen." Ook burgemeester A. Kessen van Hulst noemt dat convenant een 'zeer aanvaardbare' oplossing voor iedereen. Het nieuwe cen trum is volgens hem een grote aanwinst voor de gemeente. „Want Hulst is niet alleen de ba siliek of de Keldermanspoort, maar ook het Verdronken Land van Saeftinghe." Dat natuurgebied, met zijn drie duizend hectare het grootste en meest gave brakwaterschor in Noord-West-Europa, is vooral ook een belangrijk broedgebied voor vogels. „Als we straks naar huis rijden, moeten we ons reali seren dat hier jaarlijkse hon derdduizend vogels zitten. Even veel als er binnendijks mensen in heel Zeeuws-Vlaanderen zijn," houdt Kostense zijn toehoorders voor. Net als Kostense gaat vervolgens ook commissaris Van Gelder in op de tegenstrijdige belangen van enerzijds natuurbescher ming en anderzijds het recreatief gebruik van de natuur. „Steeds meer mensen willen de natuur in en de wildernis aan den lijve on dervinden. Dat is een verheugen de zaak. Maar het is tegelijker tijd ook een probleem, want met een groeiend aantal rustzoekers is het met de rust snel gedaan." Gecondenseerd Vandaar dus het bezoekerscen trum. Om de toeloop van belang stellenden in goede banen te lei den. Kostense: „We willen dat mensen van de natuur meegenie ten, maar we willen verstoring en vertrapping zoveel mogelijk beperken." En dat kan met het het nieuwe centrum, vindt Kos tense. „Kennis en beleving van het Verdronken Land van Saef tinghe in een gecondenseerde vorm. Dat is het bezoekerscen trum." Het piramidevormige gebouw ligt volgens de betrokkenen op een prima manier ingebed in het landschap. Binnen krijgt de be zoeker allerhande informatie aangereikt over de flora en fauna in Saeftinghe. Een bezoek aan de permanente tentoonstelling is vooral voelen en horen. Met dia series, videofilms, opgezette vo gels, uitleg over springtij, bo demvondsten en lichtbakken on der glas in de vloer. Een buis, die vanaf de begane grond dwars door het plafond naar boven loopt, geeft de actuele stand van het water in de Westerschelde aan. Het centrum is het hele jaar door dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, behalve maandag. MARKTEN GRIJPSKERKE Christmas Fair - stands, work shops en demonstraties - Imkerij Poppendamme - Poppendamse- weg 3 - 12.00-17.00 uur THEATER GOES Naar Dromenland - kinderthea ter door poppentheater Sim Bolus - Ambachtscentrum -14.00 uur MIDDELBURG Hans Lieberg - met 'De Vier Jaar getijden' - pop- en klassieke mu ziek met bovenmodale grapdicht heid - Stadschouwburg - Molenwa ter 99 - 20.00 uur TERNEUZEN Lenette van Dongen - cabaret - 'Nee, nee en nog eens nee!' - Zuid- landtheater - Zuidlandstraat 111 - 20.00 uur ZIERIKZEE Tip Top - muziektheater - Concert zaal - Oude Haven 13 - 20.00 uur DIVERSEN DOMBURG Game Time - in het Zwembad - De Parel -14.00 uur GOES Voorlezen - voor kinderen 5-8 jaar - bibliotheek -14.00-14.45 uur MIDDELBURG Stadswandeling - met een kaart in het spoor van de VOC - tevens fietsroute tussen Vlissingen en Middelburg - via VW - dagelijks VLISSINGEN Stadswandeling - met een kaart in het spoor van de VOC - tevens fietsroute tussen Middelburg en Vlissingen- via VVV - dagelijks ZUIDDORPE Bieden met roem - 13.30 uur - 't Kaaike CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur Karten, handwerken, hobby, biljarten - KBO - Malpertuus - 13.30 uur SAS VAN GENT Voorleesmiddag - Sinterklaasver haal - openbare bibliotheek - 14.00-15.00 uur Aerobic voor middelbare leef tijd - Senioren Activiteiten Vereni ging - De Speye - 09.30-10.00 uur ST.-JANSTEEN Bieden - K80 - De Warande - 13.30 uur HEIKANT Schieting - KBO - 't Heike -13.30 uur AXEL Bridgen - Gregoriuscentrum - 13.30 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 13.30 uur TERNEUZEN Cartonnagedub - Rivierenhuis Sinterklaasviering - Rivierenhuis - buurtverneiging Hof Zeldenrust St.-Annapolder - 13.30 uur (le den 2,50, niet-leden 5,-) om 15.00 uuroppenkast Reutemeteut Jokeren - 't Schelpenhoekje - 19.30 uur .riiii»: KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers - 13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.30 uur WESTDORPE Bodycontrole - Concordia -19.00 uur Aerobic - Concordia - 20.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur The Nutty Professor 14.00 uur De klokkenluider van Notre Dame HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Sleepers 20.00 uur Independance Day 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Le Huitième jour 20.00 uur De klokkenluider van Notre Dame MIDDELBURG Cinema Middelburg - 20.30 uur Jude VLISSINGEN Aihambra Theater - 20.00 uur Sleepers 14.00 uur De klokkenluider van Notre Dame 14.00 en 20.00 uur The nutty pro fessor 14.00 en 20.00 uur Hunchback of the Notre Dame 14.00 uur Cable guy 20.00 uur Fled BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Chain Reaction 14.30 en 20.00 uur The Hunchback of the Notre Dame 14.30 en 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Mission Impossible 14.30 uur Independence Day GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Chain Reaction 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Al les moet weg 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ca ble Guy 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Cup 22.30 uur Feeling Minnesota 14.30, 17.00 en 20.00 uur De klok kenluider van Notre Dame 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Hunchback of the Notre Dame 17.00, 20.00 en 22.30 uur The Sub stitute 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Es cape from L.A. 20.00 en 22.45 uur Fear 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur A time to kill 14.30 en 17.00 uur Dragonheart 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission impossible 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Sneak Preview KNOKKE Beverly Sereens 15.00 en 20.00 uur Chain Reaction 15.00 en 20.00 uur The hunchback of Notre Dame 15.00 en 20.00 uur Tin Cup 15.00 uur Cable Guy 20.00 uur A Time to Kill Gewond na aanrijding Terneuzen - Een 57-jarige vrouw uit Zaamslag heeft maandag haar elleboog en kaak gebroken, nadat ze in de Axelsestraat in Terneuzen door een fietser was aangereden en daardoor ten val kwam. De vrouw is overgebracht naar zie kenhuis De Honte. De fietser - een 22-jarige man uit Axel- kwam met de schrik vrij. Botsing Terneuzen - Een achttienjarige bromfietser uit Terneuzen zag maandagavond te laat dat er op de Willem de Zwijgerlaan een wegafzetting was geplaatst. Hij reed er tegenaan, maar kwam met de schrik vrij. De brommer en de afzetting brachten het er minder florissant vanaf: beide raakten zwaar beschadigd. DE EERSTE duinenrij langs de Noordzeekust, waarvan we weet hebben, werd gevormd door de Oude Duinen. Vanaf on geveer 3600 jaar voor Christus ontstond die. Ze strekte zich uit vanaf Noord-Frankrijk tot aan Denemarken. Ter hoogte van Zeeuws-Vlaanderen lag die rij meer naar het westen dan de te genwoordige duinen. Mogelijk zijn de Vlaamse Banken voor de Belgische kust er restanten van. Het duinenrijtje tussen Het Zwin en Breskens, dat thans West-Zeeuws-Vlaanderen tegen de zee beschermt, behoort tot de Jonge Duinen. Ze zijn pas in de achttiende eeuw ontstaan en ei genlijk maar half van natuurlij ke oorsprong: ze zijn opgestoven tegen en over door de mens op geworpen dijken. Ze zijn dus nu zo'n dikke tweehonderd jaar oud en in de eerste honderd, 150 jaar zullen er weinig activitei ten te bespeuren geweest zijn. Dat veranderde in de tweede helft van de vorige eeuw. Bij Cadzand, dat zelf een eindje landinwaarts ligt, ontstond op twee plaatsen bedrijvigheid. De afwatering in een groot deel van West-Zeeuws-Vlaanderen vol deed namelijk niet. Alleen een rigoreuze aanpak kon de pro blemen voor een flink deel de wereld uithelpen. De oplossing was een kanaal graven vanaf Bakkersdam ten zuiden van Oostburg naar de Noordzee in 'Beeld op Boulevard De Wielingen in Cadzand (tegenover hotel De Schelde). foto wim kooyman de omgeving van Cadzand. Daar moest er een sluis komen. terschappen te bundelen werd zou de duinenrij doorbroken Door de krachten van een aan- in 1870 het Waterschap der moeten worden en natuurlijk tal afzonderlijke polders en wa- Sluis aan de Wielingen opge richt. In 1872 was de zeesluis klaar en het aansluitende ka naal en en wachtsluis werden in 1873/1874 voltooid. Omdat een sluis nagenoeg altijd wat naar binnen wordt ge bouwd, ligt er een geul voor die zich uiteraard ook uitstrekt over het vlakke gedeelte van de vooroever tot aan het diepe wa ter. Zoiets is al bijna een haven tje. In de eerste jaren van deze eeuw kreeg het die functie echt: in 1902 werd de suatiegeul ha vengeul. Het haventje werd ge bruikt voor het vervoer van landbouwproducten, terwijl er ook beurtschippers en enkele vissers hun thuishaven hadden. In de jaren 1954/1955 werd het gedempt en de sluis werd in 1964 vervangen door het gemaal dat er thans nog staat. Iets meer naar het noordoosten kwam een andere activiteit op gang: de recreatie. In 1866 liet de heer Aalbregtse het Badhuis bouwen. In de oorlogsjaren is het grotendeels afgebroken. Het stond achter het huidige hotel Zeebad, Er kwam rond het Bad huis nog wat bebouwing bij, on der meer een wafelbakkerij. Tussen die twee punten, het Badhotel en de haven, heeft men later de Boulevard De Wielin gen aangelegd. Een aantal jaren geleden is die Door George Sponselee op tamellijk spectaculaire wijze 'opgewaardeerd' door de niet te ontwijken zuilenrijen en de heel aparte vormgegeven verlich tingsarmaturen. Dat is echter een verhaal apart. Alleen met wat zuilen en straatlantaarns kun je echter als badplaats niet blijvend rekenen op de gunst van het publiek. De naam Cad zand en wat daar dan achter verborgen zit, moet worden uit gedragen. Dat niet alleen, maar ook de plaats duurzaam ont wikkelen en verbeteren. Daartoe is de Stichting Frisse Neuzen Aanjaagteam Cadzand opgericht. Dat bestaat uit Cad- zandse ondernemers en verte genwoordigers van de gemeente Osbtburg en de VW. Natuurlijk moet dat Cadzand in binnen- en buitenland onder de aandacht brengen, maar ook in de eigen omgeving moet daarvan iets te rug te vinden zijn. Op 16 augustus 1995 werd dan ook aan de Boulevard nabij het gemaal een 'beeld' onthuld dat tegelijkertijd het nieuwe logo is van Cadzand. De onthulling ge beurde door gedeputeerde J. van Zwieten, die recreatie in zijn portefeuille heeft en burge meester J. Kruize van Oostburg. Het beeld bestaat uit een roest vrijstalen zuil, waarop een blauwgekleurde metalen vogel prijkt en waar aan de voet enke le blauwe golven zijn aange bracht. Het is voorzien van een uitvoerige tekst: - In het kader van het Frisse Neuzenproject ondrsteund door het ministerie van Economische Zaken werd het nieuwe logo van Cadzand ontwikkeld. Het logo 'Cadzand staat als een zuil boven water' werd onthuld door gedeputeer de J. G. van Zwieten Provincie Zeeland en Burg J. Kruize Ge meente Oostburg op augustus 1995. Comita gentium (Hoffe lijkheid tussen de volken) Met dank aan alle medewerkers Frisse Neuzen Aanjaagteam Cadzand. Ontwerp T(ijl) Cle ment. -

de Stem | 1996 | | pagina 13