Matthijs Hulster naar Masters Helden onder de paraplu van de massa 6Volwa eer is nliaal Platjouw-Lacante in GP driebanden Profvoetballers even proefkonijnen in 6Wedstrijd van de Toekomst' loge geltlboi snelheidsmi DE STEM SPORT ZEELAND Andy de Bruijne onderuit in landelijk A-circuit jeugd Veel toppers in volgende bekerronde Wielerkalenders samengesteld Oplossing voor voetbalvandalisme nog niet in zicht S over Breskens- informatie aan burgei [obiel verkeer ^oor Duurzaai WOENSDAG 4 DECEMBER 1996 B3 Van onze tennismedewerker Goes - Van de delegatie Zeeuwse tennissers aan het landelijke Winter Jeugd Cir cuit is alleen Matthijs Hulster uit Vlissingen erin geslaagd zich te plaatsen voor de Mas tery TENNIS Oostburger Andy de Bruijne ver speelde bij de 14-jarigen zijn laatste kans in het A-circuit in Racketcenter De Wildenhorst te Badhoevedorp. Hij continueerde enkele weken geleden op het laatste nippertje zijn verblijf op het hoogste plat form. Dat wil zeggen dat hij be hoorde tot de beste 16 van Neder land. Behoorde, want door zijn verlies tegen Eindhovenaar Ro bert Koelink moet hij pas op de plaats maken. Nadat hij de eerste set verloren zag gaan met 6-3, herstelde de West-Zeeuws-Vla ming zich knap in het tweede be drijf: 6-4. De beslissende set ver loor De Bruijne echter met royale cijfers. UITSLAGEN A-CIRCUIT JONGENS Tot en met 16 jaar (Doorn), eerste ronde: Frank Clausing-Tim de Rooy (Leiden) 1-6, 4-6. Tot en met 14 jaar (Badhoevedorp), eerste ronde: Andy de Bruijne-Ro- bert Koelink (Eindhoven) 3-6, 6-4,1- 6. Tot en met 12 jaar (Almere), eerste ronde: Matthijs Hulster-Robert-Jan Rustenhoven (Gelderland) 6-3, 6-2. Tweede ronde: Matthijs Hulster-Ro- mano Tatuhey (Gelderland) 6-4, 6-2. Kwartfinale: Matthijs Hulster-Cees de Wolf (Gelderland) 6-2, 6-3. Halve finale: Matthijs Hulster-Mare Log ger (Amsterdam) 6-5, 6-4. Finale: Matthijs Hulster-Jim Schneider (Den Haag) 4-6, 6-2, 6-1. MEISJES Tot en met 16 jaar (Doorn), eerste ronde: Hanneke Snij der-Anke Reints (Utrecht) 5-6, 1-6. B-CIRCUIT JONGENS Tot en met 16 jaar (Goes), eerste ron de: Frank Clausing-Maarten Rooduin (Den Haag) 6-1, 6-4. Twee de ronde: Frank Clausing-Rick van der Krabben 6-2, 5-6, 6-4. Tot en met 14 jaar (Helden/Pannin- gen), eerste ronde: Alexander Non- nekes-Jan Pieneman (Barbant Oost) 6-5, 6-0. Tweede ronde: Sander Roose-John-Alexander Janssen (Utrecht) 3-6, 6-4, 2-6. MEISJES Tot en met 16 jaar (Goes), eerste ron de: Hanneke Snijder-Brigitte Loppé (Utrecht) 6-3, 5-6, 6-2; Jeantien van den Dries-Kelly Pijpers (Limburg) 1- 6, 1-6; Tinta van Wely-Merel van der Spoel (Utrecht) 2-6, 3-6; Miriam Roose-Ester van der Rijt (SBO) 6-1, 2- 6, 3-6; Corine Blankenburgh-Ilona Somers (West-Brabant) 2-6, 2-6. Tweede ronde: Hanneke Snijder- Laureen Rosmuller (Utrecht) 6-5, 6-5. Terneuzen - De meest opmerkelijke partij in de derde ronde var.l het Grand Prix-toernooi driebanden, dat de vereniging KOT it] het kader van het 70-jarig bestaan houdt, is de ontmoeting tus-l sen Theo Platjouw en Albert Lacante. Dat bleek tijdens de Iq.I ting in het Racketcentrum te Terneuzen. Opnieuw een topduel| waarin Platjouw favoriet is, maar waarin de kwaliteiten Lacante niet onderschat mogen worden. BILJARTEN Experiment in stadion PSV Door John Graat Eindhoven - Het Philips Stadion in Eindhoven wordt er hermetisch voor afgesloten. De thuishaven van PSV is volgende week dinsdagavond voor pers en publiek een onneembare vesting, want dan wordt er de 'Wedstrijd van de Toekomst' gespeeld. In de gelegenheidsproeftuin on derwerpen 22 voetballers uit de eredivisie zich in een fu turistische wedstrijd aan allerlei experimenten die tot doel hebben het voetbal kwalitatief te verhogen. Het gaat daarbij niet zozeer om grote spelregelwijzigingen, als wel om de waarneming van het spel. Dieptemeters, camera's, mi crofoontjes, chips en andere tech nische snufjes, door onderzoeks instituut TNO in samenwerking met Philips en het Nederlands Omroep Bedrijf ontwikkeld, moeten de eeuwige discussies op het veld gaan uitbannen. Dat is tenminste de bedoeling van Jan Reker, als directeur van de Coaches Betaald Voetbal (CBV) initiatiefnemer van het project. „Het kan niet meer zo zijn dat een club in de verlenging met 1-0 verliest, omdat de scheidsrechter niet heeft gezien dat het buitenspel was, terwijl de hele wereld dat via de televisie wel heeft kunnen zien. Techni sche hulpmiddelen moeten dat soort blunders voorkomen," al dus Reker. De bevindingen worden vier da gen later, op zaterdag 14 decem ber, besproken op een symposium in Brussel. Onder anderen Johan Cruijff, John Blankenstein, Ro nald Koeman, Riemer van der Velde en Kees Jansma zullen daar hun licht laten schijnen over de invoering van technologie in het moderne voetbal. Vervolgens gaat een rapport naar de Europe se (UEFA) en wereldvoetbalbond (FIFA), die volgende week ook met delegaties in Eindhoven zul len zijn. Reker streeft ernaar de 'elektronische controle' voor het eerst in te voeren op het EK voet bal in 2000. Legio zaken worden in Eindho ven volgende week uitgetest. Vooral de rol van de vierde offi cial langs de zijlijn wordt belang rijk. Hij krijgt liefst vijftien mo nitoren voor zijn neus, gelieerd aan vijf camera's voor elke doel lijn, en vijf die vanaf de dakrand van de tribunes op het hele speel veld zijn gericht. De vierde official grijpt alleen in als er de twijfel is of een doelpunt reglementair tot stand is geko men. In tweetiende van een se conde kan de official de beelden terughalen om ze in drie secon den vertraagd op de monitor op nieuw af te laten draaien. De beelden moeten onmiddellijk uit sluitsel geven bij twijfel over vra gen als 'buitenspel ja of nee?' en 'was de overtreding binnen of buiten het strafschopgebied be gaan'. In de doelpalen en de lat worden verder high speed-camera's ge monteerd die alle bewegingen in het doelvlak registreren, maar vooral of de bal wel helemaal de 'krijtlijn' is gepasseerd. De scheidsrechter, uitgerust met een oordopje èn een microfoontje, kan binnen luttele seconden wor den ingelicht over hetgeen de vierde official op de monitoren waarneemt. De arbiter heeft ook een meetap- paraatje in zijn broekzak, waar mee hij afstanden kan meten. Dit is vooral van belang bij het op af stand zetten van een muurtje bij een vrije trap. Reker: „Waarom wordt er nog maar zo zelden uit een vrije trap gescoord, één van de mooiste specialismen in het Initiatiefnemer van de Wedstrijd van de Toekomst' Jan Reker in het stadion van PSV waar dinsdag de futuristische wedstrijd wordt gespeeld. foto rené manders Na eerder Louis Dallinga uitge schakeld te hebben staat Theo Platjouw opnieuw voor de niet bepaald gemakkelijke taak Al- bert Lacante de doorgang naar de vierde ronde te ontzeggen. Op pa pier zijn de beste kansen voor de Axelaar, maar op sets naar slechts 10 caramboles kan vrijwel iedereen met enige biljartkwali teiten stunten. En kwaliteiten heeft Lancante, dat heeft hij al tijdens de regionale teamwed strijden bewezen. Platjouw tilt niet zo zwaar aan het feit dat hij opnieuw een tegenstander van niveau heeft getroffen. „Er zijn in dit stadium maar weinig gemak kelijke partijen meer. Ik had iets gunstiger kunnen loten, maar wil je de finale halen dan moet je on getwijfeld afrekenen met ver- Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - De loting voor de volgende ronde van de strijd om de volleybalbeker in het district Zeeland heeft enkele toppers opgeleverd. Bij de vrouwen zijn De Kikkers- Scheldesport en YVC-De Sterre interessante ontmoetingen. De wedstrijden staan gepland voor zaterdag 1 maart, maar kunnen in onderling overleg eerder wor den gespeeld. INDELING Vrouwen: Morres 3-WS'92 3, De Kikkers-Scheldesport, YVC-De Sterre, Sgravo-Delta. Mannen: Mytilus 2-Ardito, Schelde- sport-De Sterre, YVC 2-Dynamo'70, Mytilus 1-Morres 2. schillende sterke spelers. Het ijl gewoon niet anders." Eén ontl moeting van die derde ronde| werd maandagavond reeds speeld. Vooral door de medewet-I king van stressbestendige orgaiti.l sator Jack de Maat, een man mc| een uiterst flexibele instelling) kon deze partij vooruit wordetl gespeeld. In die partij won Tori Koomen in twee sets van Ronm| de Waal. De eerste set was even-I wichtig en enerverend. Na eer) achterstand in de beginfase trol) Koomen de winst met 10-9 in Ijl beurten via slotseries van 3 en ij caramboles naar zich toe. hl tweede set stelde Koomen de tijzege vrij eenvoudig veilig: 10-5| in 15 beurten. De andere partijerl mogen op papier van een walt minder niveau zijn, het neeml niet weg dat er wel enkele gelijltj waardige ontmoetingen uit koker kwamen in het Racketceul trum te Terneuzen. Het duel Koos| Zwanink-Cees Wissel is zo'n t fen, maar ook de duels I Baart-Jo Boogaert en Gennan| Pecoraro-Dion Bergmans gt als gelijkwaardig. De ontmoetiiij| Meerten Dallinga-Jack de Mailj is normaal gesproken evene»| een wedstrijd tussen twee gelijl. waardige tegenstanders. Dat ligl duidelijk anders bij de partij Frits Bakker-Theo van EsbroeJ In dat treffen is Bakker veruit fa-I voriet. De speler van de organist) rende vereniging heeft tot nu t«| steeds niet ongunstig geloot. In het treffen Etiënne van E me-Cees J. Wissel is eerstgel noemde de grootste kanshebbil om door te gaan naar de kwartiJ nales, al bewijst Cees J. WisseliiJ het kampioenschap derde klassel driebanden in Sas van Gent mo-J menteel in een uitstekende vori| te verkeren. De derde ronde dit Grand Prix-toernooi driebatl den wordt vrijdag 13 decembtl afgewerkt. voetbal? Omdat de muur vrijwel nooit meer op de vereiste 9.15 meter afstand staat. Met de diep temeter kan de scheidsrechter vanaf het muurtje meteen de af stand tot de bal bepalen. De ge meten afstand verschijnt tegelij kertijd op het scorebord, en op de televisie, zodat iedereen op de hoogte is." Verder zal het horloge van de scheidsrechter uitgerust worden met een chip die zijn tijdwaarne ming meteen ook op het score bord tot uitdrukking brengt. Ge speeld wordt met een reflecteren de bal waardoor het spel in avondwedstrijden beter te volgen is. Nog wat experimenten zijn: 'kor te' corners, als de bal binnen het strafschopgebied over de achter lijn is gegaan. En: 'strafschoppen' vanaf de 16-meterlijn. Volgens Reker bedragen de totale kosten van de apparatuur voor één stadion ongeveer 400.000 gulden. „Geen geld," vindt hij. „De uitschakeling tegen Brann Bergen kostte PSV volgens Harry van Raaij twee miljoen. Stel dat daar een arbitrale blunder aan ten grondslag had gelegen. Dan is de eenmalige investering van vier ton niet veel." De CBV heeft het initiatief geno men, omdat het volgens Reker past in het streven 'de kwaliteit van het product voetbal' te ver hogen. „Fouten horen bij het spel, maar groot onrecht moet je zien te voorkomen. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de beste wint. Het gebruik van elektroni ca is niet meer tegen te houden. Twintig jaar geleden werd in de atletiek nog met de hand geklokt. Dat is nu onvoorstelbaar." De wedstrijd wordt gespeeld tus sen een uit routiniers bestaand team en een elftal met in Neder land spelende buitenlanders. Onder anderen Danny Blind, Ar nold Scholten, Erwin Koeman, Anton Janssen, Marcel Brands, Leon Hutten, John Lammers, Stan Valckx, René Eijkelkamp, Joonas Kolkka, Tomas Galasek, Patricio Graff, Pablo Sanchez, Vampeta, Marcelo, Mariano Juan, Tijani Babangida, Tony Vidmar en Ali Ibrahim zijn uitge nodigd om zich in het laborato rium te wagen. Woerden - De nationale wielerkalenders voor 1997 zijn samenge- II steld. De kalender voor de profs (elite met contract) ziet er als volgt uit: 17 april Veenendaal-Veenendaal, 26 april Amstel Gold Race, 27 april Made, 18 mei Rai Derny Race, 19 mei Woerden, 24 mei Midden Zeeland, 6 juni Hengelo, 25 juni Sweikhuizen, 29 juni NK, 23 juli Ulvenhout, 28 juli Boxmeer, 29 juli Stiphout, 30 juli Chaam en Noordwijk (derny's), 31 juli Wateringen, 1 augustus Heerlen, 2 augustus Steenwijk en Pijnacker, 4 augustus Roosendaal, 5 augustus Surhuisterveen, 6 augustus Maastricht, 7 augustus Oostvoorne, 8 augustus Maarheeze, 12 augustus Emmen, 22 augustus Almelo, 24 augustus Dwars door Gendringen, 26 tot en met 30 augustus Ronde van Nederland. De wedstrijdkalender voor de topcompetitie: 8 maart Ronde van Zuid- Holland, 15 maart Dokkum Woudenomloop, 23 maart Foots Race, 12 en 13 april Ster van Brabant, 3 mei Ronde van Overijssel, 11 mei Omloop j[ der Kempen, 1 juni Ronde van Limburg, 7 en 8 juni Zeeuws Vlaams Wie lerweekend, 14 juni Ronde van Drenthe, 12 juli OZ Tour Beneden Maas, 10 augustus tijdrit Velddriel, 31 augustus GP Wieier Revue. Voetbalvandalisme is weer eens onderwerp van een nationaal debat. On der de paraplu van de grote massa terroriseert een kleine clan met enige regelmaat de wedstrij den, zonder dat overheid, voetbalbond en clubs er vat op krijgen. Na de ge weldsexplosie bij Feye- noord-Ajax is iedereen weer boos, maar weet niemand de oplossing. Door Henk Mees Het is echt gebeurd, na de zoveel ste geweldsexplosie bij een vorig duel tussen Feyenoord en Ajax: een jonge voetbalvandaal kreeg geen straf van de politierechter, omdat hij enkele weken later vol deed aan de voorwaarde een kerstrapport met goede cijfers te kunnen tonen. Zo gaat het wel vaker met voet balvandalen, ook wel hooligans genoemd. Verscholen onder ruim vier miljoen bezoekers aan het betaald voetbal vormen ze een kleine clan, die nauwelijks te controleren valt en zich moeilijk laat temmen. Welke aanpak - en hoe hard - heilzaam is, blijft nog altijd mistig. Van de 1550 supporters die in het seizoen 1995/1996 werden aange houden, blijkt slechts een fractie te zijn veroordeeld. „Echt zicht daarop hebben we niet eens, maar niet meer dan tien tot twin tig zijn daadwerkelijk door de rechter veroordeeld. Daarnaast is aan 176 personen een stadionver bod opgelegd," weet Lex Heijs van het Centraal Informatiepunt Voetbalvandalisme (CIV). „Met name bij aanhoudingen van groepen supporters die groepsge wijs strafbare feiten hebben ge pleegd, is de individuele bewijs baarheid vaak een beletsel voor het succesvol instellen van straf rechtelijke vervolging," luidt de verklaring in de rapportage van het CIV over het vorig seizoen. Kick Voetbalvandalisme tiert dus ver der, vooral onder de paraplu van de grote groep. „Het is een aparte wereld waarin mensen een rede lijke vrijbrief hebben om rotzooi te kunnen trappen. In de massali teit en anonimiteit kunnen ze zich veel veroorloven. Daar krij gen ze een kick, kunnen ze dingen doen die hen tot held van de groep maakt, wat status geeft in hun eigen wereldje," vertelt He- ijs. Vorige week zondag konden ze weer eens 'kicken'. Rotterdam was de vrijplaats waar nieuwe helden zich konden manifesteren. De halfjaarlijkse confrontatie tussen Feyenoord en Ajax stond op de rol. Om half twaalf 's mor gens hadden zich al tweehonderd hooligans verzameld, ergens in een poolcentrum in Rotterdam- Zuid. Zelfs de biljartballen ble ken niet veilig. TVree uur later drong eerst een ijzeren staaf de spelersbus van Ajax binnen; prompt gevolgd door een biljart bal die maar rakelings langs Louis van Gaal ging. Dieptepunt Opnieuw hadden twee 'helden' een wapenfeit kunnen 'boeken', zonder zich te laten pakken. 'Weer een puntje gescoord,' kon den ze trots vertellen, toen ze weer opgenomen waren in de massa. Het incident was het diep tepunt in een nieuwe geweldsex plosie. De Rotterdamse politie hield 34 relschoppers aan; acht kwamen er van af met een boete of reprimande. Vergeleken met de opschudding die ze in het land veroorzaken, blijkt het aantal daadwerkelijk gestraften betrek kelijk gering. De meldingsplicht wordt nog maar sporadisch toe gepast. In het boek 'Hand in hand, op stap met de hooligans van Feye noord' vertelt ene Arjen uit Vlaardingen hoe hij de hand kon lichten met het verbod twee jaar lang in de Feyenoord-Kuip te ko men. Elke zondagmiddag moest hij zich om half drie bij de politie in Vlaardingen melden, zo luidde het vonnis. „Dat heb ik één keer gedaan. Kreeg ik een stempel. Toen ik de tweede keer kwam, ME'ers raken in de rust van het duel NAC-Ajax slaags met Ajax-supporters. zeiden ze: wat kom je doen? Daarna ben ik niet meer ge weest." Vervolgens kon hij twee jaar ongestoord de wedstrijden van Feyenoord volgen. Meldingsplicht Het zicht op de werking van de meldingsplicht in Nederland is volledig vervaagd. Het CEV-rap- port kent de term niet eens meer als strafmaatregel. „Ik kan me voorstellen dat de interne organi satie op een politiebureau niet is berekend op het bezoek van voet balvandalen gedurende enkele uren op een zondagmiddag. De binding ontbreekt vaak. Wat moeten ze ook in Schiedam aan met iemand uit Rotterdam- Zuid," merkt CIV-woordvoerder Heijs op. In Engeland gelden dienaangaande grotere getallen. In het laatste weekeinde van no vember was aan ongeveer 250 clubsupporters huisarrest opge legd als uitvloeisel van langere straffen voor wangedrag. De En gelse politie brengt die maatrege len in verband met het afnemend geweld. De bakermat van het 'hooliganisme' kent de laatste ja ren aanzienlijk minder overlast dan in het verleden. „Het blijft meestal beperkt tot vechten in de pub," vertelt een woordvoerster van de Engelse Criminele Inlich tingen Dienst (NCRI) in Londen. De Engelse NCRI kent een spe ciale Football Unit. Enkele hon derden relschoppers staan gere gistreerd in de computer. Pasfo to's, namen, adressen, kenteken nummers en zelfs de adressen van hun stamkroegen worden uitge wisseld door de politiekorpsen. Vrijwel wekelijks worden ze in de gaten gehouden of wordt hen ge last thuis te blijven. Moderne middelen In Nederland genieten de vanda len meer vrijheden. „Het pro bleem is ook dat supporters steeds meer hun eigen weg gaan. Ze vermijden onnodig gevaar. Ze zullen zich niet manifesteren als de overmacht te sterk is, of als er te veel politie is," weet CIV-rap- porteur Heijs. foto de stem/johan van gurp De hedendaagse voetbalvandaal kent de sluipwegen en hanteert moderne middelen. Rivaliteit blijkt een bindende factor. De concurrerende meutes vinden het nu al heel gewoon met de mobiele telefoon tevoren afspraken te maken over tijd en locatie van de confrontatie. Ze kennen eikaars nummers, West-Side Story-ach- tige ontmoetingen rollen daar uit voort. „Voetbalvandalisme verandert van vorm. Er is een tendens waar te nemen waarin supporters in een zekere mate van organisatie vorm, doelbewust confrontaties en ordeverstoringen plannen," zo stelt het CIV vast. Zeshonderd politiemensen waren daar vorige week zondag in Rotterdam op voorbereid; een politiemacht die elders in het land over vijf pro vincies tegelijk moest waken. Toch liep het weer zo ernstig uit de hand, dat voetbalvandalisme weer onderwerp werd van een nationaal debat. Vijf clubs Het betaald voetbal vergde vorig seizoen aan politie-inzet211.500 mensuren, oftewel 12,7 miljoen gulden aan directe kosten. Zon der dat het vandalisme afnam, laat staan beheersbaar werd. Meer dan de helft van de inzet, 56 procent, ging op aan uitwedstrij den van Ajax, Feyenoord, PSV, NAC en FC Utrecht. Duels van die clubs betekenen stelselmatig confrontaties, waarin de suppor- tersgroepen hun eigen reputatie testen. Het blijft al niet meer tot wed strijden beperkt. Feyenoord- hooligans bedreigden ook al ca baretier Youp van 't Hek, nadat hij ernstig verbaal geweld contra Louis van Gaal had gehekeld. Ri valiserende bendes zochten el kaar op in Spanje, op de Wad deneilanden en aan de Zeeuwse kust. Ze leefden zich uit op een popgroep die ervan beschuldigd werd partij te hebben gekozen en verstoorden ook al een tv-discus- sieprogramma over voetbalvan dalisme. Machteloos De politie, de clubs en de KNVB kijken in veel gevallen machte loos toe. Jaloers blikken ze wel eens naar de Verenigde Staten, waar de sportcultuur geen van dalisme kent. Supporters daar reizen hun favoriete clubs niet achterna, waardoor rivaliteit on bekend blijft en het bezoek aan een sportwedstrijd nog altijd een uitje voor het gezin is. Met pop corn op de tribune en een ham burger op de parkeerplaats. Alles wat in Nederland tot nu aan maatregelen bedacht is, lijkt on der de noemer lapmiddelen te vallen. Om een verbod van het) bezoek van uitwedstrijden lactal de vandalen. Aan kaartjes komel ze altijd wel, of het nu voor wedstrijd in de Achterhoek of ffl| concert in de Arena is. Van verdwijnen van de hekwerkeil gaat nog geen merkbare kalme-| rende invloed uit. Instrument De clubkaart blijkt vooral commercieel instrument, middel om het geweld te beteugfj len. De zogeheten club-stewards doen] hun best als ordebewaker, i blijven vaak supporters die zelfs meemeppen, zoals de van TOP Oss onlangs bij buur Leeuwarden ondervondetl Regelingen met georganiseerd) reizen en kaartverkoop en scheiden tribunevakken blijk» evenmin afdoende. Dit seizo nog stormden supporters wil ADO Den Haag het tribunewlj binnen, dat voor de fans van FC] Den Bosch was gereserveerd. k| situatie werd zo dreigend, datd'l politie zich gedwongen zag li kleine Bossche aanhang veij vroegd uit het stadion af te voe-l ren, ver voor het einde van'i wedstrijd. Ontruiming Probate oplossingen lijken Wi altijd niet gevonden. „Als hel® erg is, kan toch gewoon worf®| besloten de wedstrijd af te gelas ten of te staken," opperde eenti' dioluisteraar vorige week in van de talloze praatprogramma die aan voetbalvandalisme wttj den besteed. Ook dat middel biedt geen scd laas, zo kan uit het rapport het CIV worden geconcludeed Ontruiming van een stadij brengt immers nog meer gevare»| met zich mee. De clubs blijken nauwelijks g' de rampenplannen en on1 mingsprocedures te hebben wikkeld. Slechts 12 van de clubs beschikken over een dei lijk plan, hoewel de KNVB derf lijke plannen wel verplicht ste-'J In het jaarverslag van het Cl»1 het slechts een constatering. ®1 daarin blijft voetbalvandaP' een registratie van inoidenjj: /an onze verslaggever .liddelburg - Het instandhouden vd Jreskens-Vlissingen met overzetcapat aaalbare kaart. Gedeputeerde Staten Ki ief aan het bestuur van de Bedrijfsbi kens. folgens GS past een dergelijk /eer, ook al is er sprake van een jeperkte overzetcapaciteitvoor mto's, niet in de eerdere besluit vorming gebaseerd op de tracéno ta en Milieu Effect Rapportage festerschelde Oeververbinding. Isolement ie huidige veerverbinding maakt ia de gereedkoming van de Wes- jerscheldetunnel plaats voor een iets-voetveer. De Breskense Be- Geeï •ijfsbelangen vereniging, West- GSm;i leeuws-Vlaamse dorpsraden en dat he mdernemings- en winkeliersvere- fietsva ligingen vrezen dat hierdoor de rijksbi :egio in een isolement geraakt, drage Indememers worden geconfron- veren teerd met hogere transport- en bruikfl reiskosten en de leefbaarheid van Over Ie kleine dorpen wordt geweld en fie langedaan. Vandaar dat de vere- ploitel igingen en dorpsraden pleiten cie nol voor een volwaardig veer. derzoef ïoewel de verenigingen de hoop heden )p een volwaardig veer door het menwl mtwoord van GS nagenoeg kun- GS al I len laten varen zeggen GS wel sa- eigen i len met Oostburg en Sluis-Aar- motor, lenburg een onderzoek te starten cieel laar de economische gevolgen van exploil Van onze verslaggever Terneuzen - De kantonrechter in Ter. kele forse boetes uitgedeeld voor hoge 3. F. uit Terneuzen spande de troon met een overschrijding van negentig kilometer per uur. Hij had op 17 januari 1996 over fle Oostkade in zijn woonplaats gereden met een snelheid van 170 kilometer per uur, terwijl- daar tachtig is toegestaan. Hijzelf be weerde hooguit 150 te hebben gereden. „Buiten alie propor ties," vond officier van justitie rlikweert. Hij eiste een boete van 1250 gulden en voorwaardelijk rijverbod van vier maanden, Kantonrechter Klarenbeek von- liste conform. Aanzienlijk te hard' reed ook E. te B. uit Oostburg op 8 april: 162 kilometer, twee keer zo hard als is toegstaan, De overtreding was foor middel van een radarmeting in de buurt van IJzendijke ge constateerd. De man legde uit Jat hij op tijd met een bestelling PÖ zijn zoon in Biervliet moest l'jn. „Ik dacht: eventjes doorrij en,' aldus De B. Het kwam hem gisteren op een boete van 1150 *"lden en 'een voorwaardelijk een werd snelhq op 5 i grafed Breski is daa| reed mogell zelfdel ken rel volgen begin de eis guldei Verstrj wend 1 snelwt nog ui L. v. I de bi Biervll en dat! ne ma| gisterl guides an onze verslaggever Jostburg - Advies- en Onderzoeksgroe leverstrekking over het verkeersveilig eijig in West-Zeeuws-Vlaanderen ve 'lak in de streek te vergroten. fanaf vrijdag 6 december wordt p ruik gemaakt van een ver- tóatsbaar informatiecentrum dat if verschillende locaties in de re- uo wordt opgesteld, urnen Duurzaam Veilig is name- ]R een belangrijke rol weggelegd °or de bevolking. „Om deze rol te kunnen vervullen is het noodzakelijk dat de bevolking is geïnformeerd om con- feoed lijke i Boven den veau verkei den tl: monss Zeeuv! plaats het eq land. P u is geïnformeerd om con- land. m-uctief te kunnen meedenken bij Het c| - bestrijding van de hoge ver- jaren r^ouveiiigheid in dit gebied," ,°r ae adviesgroep het doel uit an het verkeerscentrum. ewoners kunnen in het centrum een eenvoudige druk op de allerlei informatie krijgen i alle relevante onderdelen van jUUirzaam Veilig Verkeer. Bovenr 11 kunnen bewoners exact die ïphk013^6 opwagen die ze willen ipiri 6n' bestaat de mogelijk- W suSgesties en vragen bij het Nrum achter te ksten L varden vervolgens CCIJ icgipuaLie van luuiu--^»- -- vuigciib ter UCailL' zonder zicht op oplossingen F ordmg naar de verantwoorde- Deze beant- het nationaal ongenoegen men. de mj forma van Duu later functil als t$; voorbj Deze keersg rijke t lig Vei Het wordt |i ten dd

de Stem | 1996 | | pagina 10