'Supermarkt mag alles verkopen' Tennisvereniging Con Forza mag gaan bouwen opt or plan land Fosforslakken geen gevaar voor Oostburg' 'Antonius in huidige vorm voldoet niet' Kleine zwanenslaap op Braakman UITSLAGEN m PESTEM ZEELAND DONDERDAG 28 NOVEMBER 1996 C4 Computerwinkel mag van raad in Oostburgse Brouwerijstraat College van Oostburg: Wethouder Bolijn: 'Leefbaarheid dorpen Oostburg is verbeterd' Vogelkwekers halen goud op internationle tentoonstelling 3ER 1996 C3 ioudt op vrijdag 29 Deelnemers kun- ;gint om 20.00 uur. it. In de Zoute- de motor van haar andere automobi- laat dat de vrouw I De vrouw hield aan |ig een pijnlijke nek to's liepen door het iade op. - Een veertienjarig ieft gistermorgen in het gips moeten nadat ze met de gevallen op de fean in Terneuzen. jorrang - In Nieuwvliet fcteren twee aanrij- ats, omdat automo- een voorrang ver- lond 10.30 uur reed ige vrouw uit Oost- f de Sint Bavodijk raat in. Zij verleen- >orrang aan een 58- mobilist uit Goes. |5 uur vond een aan- ats op de kruising k/Provincialeweg N twintigjarige auto- it Cadzand-Bad ver- lén voorrang aan een list uit Den Bosch. In rallen was er alleen i materiële schade. Een 24-jarige Jfcek werd in de Don- straat in Terneuzen iden omdat hij in het van een geringe hoe softdrugs. De man n binnenstadverbod igen gekregen. idscontroles >e politie hield giste- snelheidscontroles in ssen 10.00 en 12.00 de radar opgesteld ksweg N 61. 62 pas- ;eden harder dan de toegestane tachtig |r per uur. Een be- passeerde met een van 131 kilometer per ;en 13.00 en 14.J10 uur Icontrole voortgezet op Iseweg. uy'ju sseerden 456 voertui- arvan er vijftien de slimiet (tachtig p/u) en. Hoogst gemeten was 111 kilometer cht warm voor het plan Iwse steden, Zeeland te zee, strand en rust. De listeravond een afwach- andere gemeenten moe ien. Bovendien vraag ik at de relatie met de VW it Toeristisch Bureau :s-Vlaanderen is. Die is op ment op een goede manier verschrijdend bezig, en er nog meer mogelijkheden. om promotie van het ma- karakter gaat, denk ik dat :eente dat wel op eigen kan regelen. N. Atmap (PvdA) had jeven dat ze het plan 'net immig vindt als de Vlie- Hollander', voegde C. daar namens zijn eigen (GPV/RPF) en de SGP e: „Het plan valt uiteen in loelgroepen. Voor Terneu- dat een andere dan voor de |n aan de overkant. We heb- e weinig gemeenschappe- Bovendien, is een bijdrage ;uim 30.000 niet wat ruim ,en? Zeker wanneer je ziet geen eigen bijdrage ge- ,d wordt van de groep die er van profiteert: het be- even. .DA is voorlopig de enige le binnen de Terneuzense die wel op de 'bagagedra- plaats wil nemen. „Als we jp stedebouwkundig gebied n profileren, zeg ik: Laten eegaan in de vaart der vol- i. Wanneer je je laat horen 'n werkgroep, moet je daar de vruchten van kunnen ren. Ik vind het daarom ler dat de commissie wa water-vrees toont," sloot ier namens het CDA de dis- e in maritieme stijl af- ethouder zal de opmerkin- voorleggen in het B en leg. Pas dan zal het een voorstel komen en ka laad zijn definitieve stan bepalen. Van onze verslaggever Oostburg - Het gebruik van onder meer fosforslakken en ver vuilde grond in de wegenbouw in Oostburg levert geen gevaar op voor de volksgezondheid. Die verzekering kreeg een 'be zorgd' PvdA-gemeenteraadslid W. Verplancke-De Vuyst giste ren in de vergadering van de commissie Openbare Werken. De gemeente is van plan het ge bruik van die materialen in eigen verken te bevorderen. De raadsfracties moesten daar over in de commissievergadering adviseren aan het college van burgemeester en wethouders die met het voorstel kwamen. Verplancke-De Vuyst was een ge val bekend waarbij stoffen waar straling in zat gebruikt waren bij de aanleg van een weg. Abusieve lijk was echter een komma ver keerd gezet, waardoor de stra lingsdosis van het gebruikte ma teriaal vele malen hoger lag dan toegestaan. En als gevolg daar van was een aantal mensen met dezelfde ziekteverschijnselen in het ziekenhuis terecht gekomen. „Wat ais later blijkt dat de mate rialen die we in Oostburgse we gen gaan stoppen toch niet zo herbruikbaar waren?," ver woordde zij haar angst. Een van de ambtenaren die commissie voorzitter wethouder C. Bolijn flankeerde, nam de vrees weg bij Verplancke. Hij legde uit dat er sprake was van een degelijke kwaliteitscon trole van de her te gebruiken ma terialen. „Er wordt nu juist extra op gelet. De certificering die er nu aan vast zit, was vroeger niet nodig en toen gebruikten we ook al fos forslakken." Oostburg - „Zet mensen niet op het verkeerde been door te sug gereren dat ze gediend zijn met het openhouden van het Anto- tiusziekenhuis in zijn huidige vorm. Willen we gezondheids zorg in Zeeuws-Vlaanderen behouden, dan kan dit alleen als we in staat zijn kwalitatief goede zorg te bieden." Kt zei mevrouw H. Remijn-de °J*s woensdagavond in Oost- -o op een thema-avond van de plaatselijke afdeling van het «Het behoeft voor de West- Zeeuws-Vlaamse bevolking geen verlies te zijn als die zorg qua or ganisatie aan nieuwe ontwikke- 'igen wordt aangepast. Het is .'as een ramp als men niet bereid B alle krachten te bundelen en a™ K te zetten voor het zorg aanbod." Hemijn-de Badts hield in Oost- een inleiding over de zie- jwntiuisvoorzieningen J. -~xW1ovuuiz.ieiimgen in aeuws-Vlaanderen, toegespitst ?P voorgenomen afslanking van «Antoniusziekenhuis. °or goede ziekenhuisvoorzie- ngen houdt mevrouw Remijn ast aan de aanbevelingen die Jn gedaan om de zorg in het est-Zeeuws-Vlaamse na af- - o van het Oostburgse zie- -luis op peil te houden. Deze iVlezen zijn inmiddels in breed s'uurlijk verband geaccep- W an de organisatie van i ^kenhuis nu de taak om met SDr u re®'° Sewenste af- f'aken te komen. Massaal naar ImiPj ^aan liikt aardig, maar het tra .stre.ek uit en het is de ag of wij daar als bevolking ®eez>jn gediend." verigens jjee^ rujm egn maan(j »vereriPPr?eiïtatie Van het raPPort k,,! toekomst van het Oost- i. /se ziekenhuis ook de Oost- sot aeiviceclub Lions zich ge- ard onder de instanties en Peringen die protesteren te- van vAoorgenomen afslanking een f ^ntoniusziekenhuis. „In s reek waar zoveel ouderen wonen, waar het openbaar ver voer schaars is en waar de infra structuur te wensen overlaat, daar hoort een basisziekenhuis thuis." Van onze verslaggever Oostburg - De gemeenteraad van Oostburg staat tegen de wens van het dagelijks ge meentebestuur de vestiging van een computerwinkel aan de Brouwerijstraat 30 in Oost burg toch toe. De vertegenwoordigers van de meeste fracties in de gemeente raad lieten althans gisterochtend in de vergadering van de commis sie Planologie weten daarmee geen moeite te hebben. Het bezwaar dat P. Vermue tegen de vestiging van detailhandel in het huis had ingediend, was in de ogen van de aanwezige gemeen teraadsleden ongegrond. Vermue had moeite met de overlast die mogelijk voort zou vloeien door de aan- en afvoer van goederen. Het college van burgemeester en wethouders was tegen het toe staan van de winkel omdat de mogelijkheden voor detailhandel in Oostburg niet te groot mochten worden. Te ver buiten het gebied waar zich de meeste winkels be vinden nieuwe vestigingen toe staan zou tot gevaar voor overbe- winkeling kunnen leiden. Van onze verslaggever Oostburg - Grootgrutters in Oostburg mogen als ze willen in de toekomst meer verkopen dan louter levensmiddelen. Supers die het assortiment willen verbreden, krijgen daar van het gemeen tebestuur de gelegenheid toe. Dat is gisteren gebleken in een vergadering van de commissie Planologie van die gemeente. Ambtenaar ruimtelijke ordening F Sanderse maakte in dit ver band de vergelijking met de grote supermarkten in Frankrijk. 'Voor zover je daar op dit moment kunt komen', voegde hij daar met ge voel voor de actuele sociale situa tie in dat land aan toe. Bestemming Sanderse nuanceerde weliswaar dat de supers in Oostburg nu niet direct dezelfde omvang zullen hebben als die in Frankrijk. Maar desalniettemin had een groot winkelier aangegeven in de toe komst toch graag meer dan alleen levensmiddelen te willen verko pen in de Eenhoornstad. Dit aspect kwam aan de orde bij de behandeling van het voorstel van het dagelijks gemeentebe stuur om de vestiging van Micro Electro en een filiaal van de su permarktketen A&P toe te staan in de vroegere sporthal De Veer- hoek. Burgemeester en wethouders wil den dat regelen door de bestem ming 'detailhandel' op het betref fende pand te leggen, zónder daar een subbestemming 'supermarkt' aan toe te voegen. Een overwe ging daarbij was tevens, dat eventuele bezwaarmakers tegen die subbestemming bij de Raad van State waarschijnlijk toch hun gelijk zouden halen. Voorbehoud De enige gemeenteraadsfractie die hier een voorbehoud tegen maakte, was de WD. Woord-, voerder J. Provoost bracht na mens die partij de angst voor het ontstaan van een tweede winkel centrum naar voren. Immers, stelde de liberaal, zon der de subbestemming 'super markt' lag het gevaar op de loer dat bij terugtrekken van de 'su perwinkelier' de ruimte opge deeld zou worden in een aantal kleinere andersoortige winkels. Burgemeester J. Kruize, voorzit ter van de commissie Planologie, vond de vrees van Provoost onge grond. Volgens Kruize - en met hem het college - betekenden de vestigin gen in de voormalige sporthal juist een versterking van het hui dige koopcentrum. Ze komen van ver: helemaal uit de zogenaamde toendra-zone in Noord-Siberië. En sedert enkele dagen zijn ze er weer, deze klei ne zwanen. In het noord-westelijk deel van Europa komen er zo'n 17.000 voor, vertelt Henk Casteleijns van natuurbeschermings vereniging De Steltkluut, en elk jaar strijkt er één populatie in Zeeuws-Vlaanderen neer. Het gaat dan doorgaans om zo'n dikke tweehonderd vogels, maar dit aantal kan in extreem natte jaren uitgroeien tot wel zeshon derd. „Ze zitten," zegt Casteleijns, „vooral rond De Braakman. Waarom? Omdat ze behalve voedsel ook een slaapplaats nodig hebben. En slapen doen ze op grote kreken. De Braakman dus." De kleine zwaan blijft overigens niet de gehele winter in deze re gio. Hij voedt zich op de Zeeuws-Vlaamse akkers met bietenloof, hier op een perceel tussen Philippine en IJzendijke. Maar als dat voedsel op is trekt hij wat zuidelijker. Soms via het westelijk deel van Zeeuws-Vlaanderen omdat daar wat langer voedsel beschikbaar is. Dan overnacht deze kleine zwaan in het Grote Gat bij Oostburg. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Oostburg - De leefbaarheid van de dorpen in de gemeente Oostburg heeft wel degelijk baat bij de hante ring van een verordening die het tweede woningbezit in die plaatsen aan banden legt. Wethouder C. Bolijn-Hertzberger rea geerde daarmee gisterochtend in de ver gadering van de commissie Openbare Werken op kritiek van de WD'er J. Pro voost. Aan de orde was het voorstel om door middel van een aantal maatregelen de controle op het naleven van de bewus te verordening aan te scherpen. De WD in Oostburg heeft zich altijd tegen het in het leven roepen van de verordening ver zet. Provoost liet daarom weten weliswaar 'loyaal' te zijn en het aanscherpen van de hantering niet tegen te willen houden. „Maar wij zullen de dag prijzen dat de verordening wordt afgeschaft. Wethouder Bolijn nam die opmerking te baat om het vertrouwen van het dage lijks gemeentebestuur in het nut van de verordening te onderstrepen. „De kleine kernen zijn er bij gebaat. Het gaat er stapje voor stapje beter met de leefbaarheid." W. Verplancke-De Vuyst liet bij de bespreking van het voorstel weten geen al te hoge hoed op te hebben van de controleerbaarheid van de veror dening. 'Mensen slagen er altijd in nieu we wegen te vinden om de gemeente om de tuin te leiden', zo was de teneur van haar kritiek. Overigens brachten alle raadsfracties positief advies uit. Aardenburg - De Zeeuws- Vlaamse vogelkwekers Theo Cornells en Cees vin Boste len hebben goud behaald op een internationale vogel ten toonstelling in Ossendrecht. Vijftig deelnemers uit België, Duitsland en Nederland wa ren op die expositie verte genwoordigd. Er waren 1500 vogels te bewonderen, waar onder kleur- en postuurka naries, Afrikaanse en Au stralische tropen, diverse soorten parkieten en pape gaaien. Onder de deelnemen de vogelkwekers waren di verse wereldkampioenen. Theo Cornells uit Hoofdplaat behaalde in een reeks rood- factorige vetstofkanaries een zeer goed resultaat door een keer goud en drie keer zilver in de wacht te slepen. Cees van Bostelen uit Aar denburg deed het nog beter. Hij haalde in de reeks cul tuurvogels met zijn goudvin ken en barmsijs mutaties liefst vier keer goud en een keer zilver. In het eindklas sement behaalden Cornells en Van Bostelen respectieve lijk de eerste en de derde plaats, met beiden een pun tentotaal van 458 over de vijf beste vogels. 1. M. Keizer, 2. E. Verschuren, 3. P. Scheele. Clinge - Zaal De Landbouw, 28 personen. Jokeren: 1. A. Michiel- sen, 2. mevrouw Vermeulen, 3. F. Buys. Bieden: 1. F. Piessens, 2. R. Verschuren, 3. Th. Rottier. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn, 22 personen. Bieden: 1. J. Marti net, 2. N. Vereecken. Jokeren: 1. mevrouw Van Gink, 2. A. van Gink, 3. P. de Waal. Graauw - Gemeenschapshuis, 23 personen. Jokeren: 1. A. de Bruyn, 2. mevrouw Van Dorse- laer, 3. mevrouw De Koster. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 23 personen. Jokeren: 1. M. de Cock, 2. mevrouw Van de Keelen, 3. R. de Vos. Bieden: 1. M. de Block, 2. mevrouw De Vos, 3. F. Piessens. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, 22 personen. Bieden: 1. J. Marinet, 2. A. van Dorselaer, 3. M. Peeters. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 24 personen. Bieden: 1. D. de Vos, 2. A. Henze, 3. P. Haulez. Jokeren: 1. R. Drubbel, 2.1. Himbrechts, 3. J. van Kerkhoven. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 22 perosnen. Bieden: 1. A. van Bellegem, 2. Th. Bos, 3. C. van der Heyden. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Bode, 3. me vrouw De Wit. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, ze ventien personen. Bieden: 1. C. Audenaerd, 2. O. Verhegge, 3. A. Neve. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 33 personen. Bieden: 1. me vrouw Saman-van Hove, 2. R. Verhoeven, 3. A. de Vlieger. Hulst - Zaal De Kroon, 66 perso nen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. E. Rovers, 3. H. Coalone. Jokeren: 1. F. Buys, 2. M. de Block, 3. C. de Cock. Graauw - Gemeenschapshuis, achttien personen. Bieden: 1. A. Pivcavet, 2. P. van Gassen, 3. J. Saegers. Hengstdijk - Zaal 't Jagershuis, 51 personen. Bieden: 1. J. Bierse, 2. V. van de Bergen, 3. J. Tiele- man. Jokeren: 1. mevrouw Winte- rink, 2. E. van Vooren, 3. me vrouw Ferket. Westdorpe - Concordia, 34 perso nen. Bieden: 1. E. de Cousemae- cker, 2. T. van Driel, 3. A. de Krij- -r- xel - Gregoriuscentrum, 36 per sonen. Bieden: 1. J. Hamelink, 2. P. Scheele, 3. J. van Aerts. Axel - Gregoriuscentrum, 23 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Van de Bosch, 2. A. Verschuren, 3. J. Haak. Axel - Gregoriuscentrum, 26 per sonen. Bridgen: 1. De Kock-De Waele, 2. Scnelleman-Lambert, 3. Riemens-Notschaele. Kloosterzande - Zaal Rozenhof, 46 personen. Bieden: 1. J. van Damme, 2. P. Ivens, 3. E. de Maat. Jokeren: 1. mevrowu Van Meelen, 2. R. de Waal, 3. mevrouw De Waal. Axel - Clublokaal Thalia, 61 per sonen. Jokerrn: 1. mevrouw Wek ker, 2. mevrouw De Feyter, 3. me vrouw Naeye. Bieden': 1. R. van Opdorp, 2.'R. Verhelst, 3. F. den Beer. Sluiskil - Zaal Atlanta, 96 perso nen. Bieden: 1. M. Verhelst, 2. J. van Avermaete, 3. mevrouw Ver helst. Jokeren: 1. mevrouw Van Tichem, 2. mevrouw Van de We- ge, 3. mevrouw De Leyzer. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 47 personen. Bieden: 1. L. Buys, 2. W. Vergouwen, 3. R. Tilleman. Jo keren: 1. G. van Haver, 2. R. de Waal, 3. mevrouw Taalman. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, 74 personen. Jokeren: 1. R. Riemens, 2. mevrouw Van Tic- hem, 3. mevrouw Van Driesen. Bieden: 1. J. Boerjan, 2. C. Pica- vet, 3. mevrouw Van Geertruy. Sas van Gent - St.-Albert, 73 per sonen. Bieden: 1. M. Taalman, 2. J. Timmerman, 3. mevrouw De Geus. Jokeren: 1. M. Leenstra, 2. mevroow Patijn, 3. mevrouw Lans. St.-Kruis - Zaal Oud-Gemeente huis, zestien personen. Bieden: 1. E. Verstraeten, 2. C. Baute, 3. W. Bos. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 24 personen. Bieden: 1. J. van Hout, 2. A. de Bruyn, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1. M. de Koning, 2. mevrouw Naeye, 3. A. de Nijs. Schietingen 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, liggende wip, senioren en mindervaliden, achttien schuters. Eerste hoge vogel: C. Eversdijk, St.-Sebastiaan; tweede hoge vo gel: J. Koens, Victoria; eerse zij vogel: P, Vette, Concordia; twee de zijvogel: J. van de Dries, Eens gezindheid; derde zij vogel: C. de Jonge, vierde zijvogel: C. van de Dries, beiden Soranus; grootste aantal (7): J. van de Dries. De vol gende schieting is 26 november. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, veertien schutters. Hoge en eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: A. Stevens, grootste aan tal/?): F. Kint. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 24 schutters. Hoge vogel: E. van Pottelberge, beide zijvogels: R. Schalkens, grootste aantal (4): E. Fier ens. Lanswaarde - Zaal De Lamsoren, 22 schutters. Eerste hoge vogel: O. van Laar, tweede hoge vogel: P. Pauwels, beide zijvogels: O. de Schrijver, grootste aantal (4): W. van Laar, lamp: J. Cocqheyt. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 46 schutters. Hoge vogel: E. Huls hout, eerste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: A. de Waal, grootste aantal (6): R. de Cock. Lamswaarde Zaal De Vier Jaar getijden, 21 schutters. Hoge vo gel: E. Hulshout, eerste zijvogel en grootste aantal (10): P. Neve, tweede zijvogel: A. D'Hondt. Koersbal Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, dertig personen: 1. C. van Meelen/H. de Gucht, 2. B. Kint/A. Cornelissens, 3. J. Rombout/T. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. A. Lauwers/E. van Wa terschoot, 2. F. Janssen/J. Plat- jouw, 3. H. Schelfhout/E. van Driessche. Terhole - Dorpshuis, KBO; 1. A. Hemelaar-van Himst/C. Freijzer- van Hoeij, 2. A. van Delft-Witte- man/A. Lauwers, 3. G. Freijzer- Hemelaar/M. van Camoen- Schelfhout. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, acht Kaartingen IJzendijke -"Bi'idgeclub IJzendij ke, zevende wedstrijd: 1. echtpaar Koek, 2. Zwartele-Van Water schoot, 3. Viveen-Durivou. St.-Jansteen - De Warandse, KBO: 1. mevrouw Vergauwen, 2. mevrouw Van Goethem, 3. me vrouw Boussen. Clinge - Malpertuus, 45 personen: 1. R. van de Branden, 2. E. Borm, 3. R. d'Hooghe, extra prijzen: 1. J. van Laer, 2. F. Piessens, 3. R. d'Hooghe. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, clubcompetitie. A-lijn: 1. Lie-Stevens, 2. Al-De Vries, 3. echtpaar De Clercq. B-lijn: 1. Al- De Beleir, 2. Mijnsbergh-Rijberk, 3. Gunter-Klein. Hulst - Bridgeclub Hulst, club competitie. A-lijn: 1. Van Belle- Kint, 2. De Nijs-Van Leeuwen, 3. Baggen-Mast. B-lijn: 1. Van den Bogaert-Melchers, 2. Beuzen- berg-Snuverink, 3. Stallaert-Van Cauteren. C-lijn: 1. Verbist-Del tour, 2. Eeckhout-Calon, 3. Stal- laert-Tieleman. D-lijn: 1. Bies- broeck-Van de Wiele, 2. Van der Linden-Ter Burg, 3. Vereecken- De Waal. E-lijn: 1. echtpaar Ke- gelaer, 2. Hageman-De Ridder, 3. Poppe-Sanders, Sas van Gent - St.-Albert, 45 per sonen. Bieden: 1. R. Poppe, 2. C. Smit, 3. H. de Feber. Jokeren: 1. mevrouw Bode, 2. mevrouw De Wit, 3. mevrouw Lans. Axel - De Halle, 22 personen. Jo keren: 1. A. van de Wege, 2. J. de Poorter, 3. G. Manhaven. Bieden: personen: 1. P. Vinkenstein/J. Lauwers, 2. mevrouw Cappae- rt/mevrouw Dankaert, 3. P. Roe- lands/mevrouw Van Laar. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, acht personen: 1. E. de Maat/M. de Maat-de Waal, 2. J. Schrau- wen/M. de Waal-Cambeen, 3. me vrouw Reyns/M. Rademakers- Warrens. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, ze ventien personen: 1. A. de Mey/M. Poppe-Suy, 2. J. Verbraeken/M. D'Hondt, 3. A. Roeland/A. van Damme. Axel - Gregoriuscentrum, zeven tien personen. Mat 1: 1. A. Wil- lems, 2. P. Durinck. Mat 2: 1. J. Laheyne, 2. G. Hylkema. Westdorpe - Zaal Concordia, twintig personen. Mat 1: 1. A. Jansen/A. Sijnesael, 2. F. Verhoo- sel/W. Kalle. Mat 2: 1. L. Aude- naerd/R. van Hecke, 2. A. de Pachter/E. de Smet. Axel - De Halle, acht personen: 1. G. Navest, 2. J. Vercauteren, 3. J. Vos. Clinge - Malpertuus, dertien per sonen. Mat 1: 1. C. Baeyens, 2. L. Kegels. Mat 2: 1. W. Vertongen, 2. C. Hageman. Koewacht - Zaal De Vlaschaard, 26 personen: 1. A. Roeland/J. Suy, 2. M. D'Hont/R. Vermeire, 3. A. de Wit/M. Kempe. Gaaibollen Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, zeventien personen. Hoge vogel: verloot, rechterzijvogel: C. Bun, linkerzij vogel: verloot, grootste aantal (9): F. Serarens. Van onze verslaggever Oostburg - Het gemeentebe stuur van Oostburg verleent tennisvereniging Con Forza uit Groede alle medewerking bij de plannen voor de verbe tering van de accommodatie. Geen enkele gemeenteraadsfrac tie deed gisterochtend in de com missie Openbare Werken moei lijk over het begin van het karwei voordat in de gemeenteraadsver gadering van december formeel is besloten. Volledige vernieuwing Con Forza gaat de huidige verou derde kleedlokalen slopen. Op die locatie wordt een nieuwe, derde tennisbaan aangelegd. Nieuwe lokalen komen elders op het terrein van de club. De Groedse tennisvereniging heeft momenteel twee banen en dat is er één te weinig, gezien het aantal leden. De huidige twee banen zijn toe aan volledige vernieuwing. Herinrichting van het hele ter rein is door de plannen noodza kelijk. Subsidie De kleedlokalen zijn niet meer van deze tijd en moeten dringend vernieuwd worden. Sloop ge volgd door nieuwbouw is de op lossing om de kleedlokalen aan te passen aan de huidige eisen en om de drie tennisbanen aanslui tend aan elkaar te kunnen aan leggen. De gemeente stelt 77.000 gulden beschikbaar voor de uit voering van al die plannen. De subsidie wordt gegeven in de vorm van materiaalkosten, bouwleges en de aansluitkosten van gas, water, elektriciteit en riolering. Con Forza heeft haast met met haar uitbreidings- en nieuw- bouwplannen. Ze wil klaar zijn voor aanvang van het nieuwe tennisseizoen. Dat zal met de gis teren toegezegde vlotte medewer king van de gemeente waar schijnlijk wel lukken. Tennisclub Groede krijgt een nieuwe baan en nieuwe kleedlokalen. foto camile schelstraete

de Stem | 1996 | | pagina 17