'Super; mag al verko Platform Terneuzen loopt gevaar Bestuur VVV gaat in beraad over slogan-wedstrijd voor Zeeland PLAATSELIJK NIEUWS POLITIE RAPPORT Terneuzen loopt niet warm voor plan promotie Zeeland 'Fosforslakl gevaar voor 'Antonius vorm void Waterschap bang voor stijging sluikstortingen Sociaal plan fusie waterschappen kost elf miljoen gulden Gent werkt mee aan oostelijke spoorlijn Oud Terneuzen bezien vanuit een vliegtuig DESTEM ZEELAND pESTEM Axel Diefstal Ruit vernield Boetes Auto gevonden Zakkenroller Inbraak Aanrijding Gewond Geen voorrang Snelheidscontroles College van Oost) Leden beraden zich De Drie Ambachten in Terneuzen Veel te hard... Van onze verslaggever Middelburg - Het bestuur van de WV Zeeland bespreekt op zijn eerst volgende vergadering het idee van directeur Rudi ter Heide om een slo gan-wedstrijd voor Zeeland in het le ven te roepen. Ter Heide kwam indertijd tot deze sug gestie, nadat in een advertentie van de Lotto nog eens zijdelings werd gerefe reerd aan het zuinige imago dat de Zeeuwen hebben bij de rest van Neder land. Nadat een inwoner van Zuid-Beveland tien miljoen in de Lotto had gewonnen, wees deze organisatie in een advertentie erop dat er weer één zuinige Zeeuw minder was. Hoe een en ander concreet gestalte moet krijgen, staat Ter Heide nog niet helder voor ogen. „Ik wil het eerst eens bij het bestuur in de week leggen." Dat het idee aanspreekt, blijkt uit de nog steeds gestaag binnendruppelende post bij het VVV-kantoor in Middel burg. „Mensen komen met allerlei suggesties, variërend van complete Sinterklaasge dichten tot korte, bondige uitspraken. Het blijkt dat men toch op veel plaatsen in Nederland met ons meedenkt," aldus Ter Heide. Hij heeft ook wat aanbiedin gen en suggesties van pr-bureaus ont vangen. Tot nu toe zitten alle suggesties in een grote map met het opschrift 'Slogans'. Iedereen die iets gestuurd heeft naar de provinciale WV krijgt antwoord. Ook Commissaris van de Koningin Wim van Gelder heeft gereageerd op de sug gestie van Ter Heide. Eerder al had hij laten weten - mocht hem dat gevraagd worden - voorzitter van de wedstrijd jury te willen zijn. „Binnenkort gaan wij samen eens praten, niet zozeer over die wedstrijd alleen, maar wel over het zich positief profileren van Zeeland," aldus Ter Heide. DONDERDAG 28 NOVEMBER 1996 C3 ST.NICOLAASKAARTING - 'Ons Genoegen' houdt op vrijdag 29 november een St. Nicolaaskaarting in De Halle. Deelnemers kun nen vanaf 19.30 uur inschrijven. De kaarting begint om 20.00 uur. Inzet van de kaarting: kalkoen. Breskens - Uit de boot van een 49-jarige man uit Sluiskil werden vismolens en gereed schap gestolen. De boot lag af gemeerd aan de kaai in Bres kens. Graauw - Vandalen gooiden dinsdagmiddag een ruit van een winkel aan de Dorpsstraat in Graauw in. De schade is nog niet bekend. Hulst - Een 28-jarige vrouw uit Terneuzen heeft in de nacht van dinsdag op woens dag twee bekeuringen gekre gen voor meer dan vijfhonderd gulden. Toen zij werd aange houden bleek de apk-keuring van haar auto verlopen te zijn. Dat leverde haar een boete van 170 gulden op. Tevens had ze te veel gedronken. Die over treding was goed voor nog eens een boete van 350 gulden. Oostburg - De politie vond in de nacht van dinsdag op woensdag op de N 61 bij Oost burg een auto terug die dins dagavond was gestolen in Rnokke-Heist. De auto was zwaar beschadigd. Het voer tuig was gebruikt om tiental len bermpaaltjes uit de grond te rijden. Hulst - Een 42-jarige vrouw uit Hulst is dinsdagmiddag slachtoffer geworden van een zakkenroller. Tijdens het winkelen werd haar portemonnee met daarin een bedrag van tachtig gulden gestolen. Nieuwvliet - Inbrekers hebben in de nacht van dinsdag op woensdag vernielingen aange richt in vijf vakantiewoningen aan de Lamsoor in Nieuwvliet. Voor zover bekend heeft het nachtelijk bezoek voor schade aan audio- en video-appara- tuur gezorgd. Hulst - Een 25-jarige automo biliste uit Hulst werd gister morgen in haar woonplaats aangereden door een 41-jarige plaatsgenoot. In de Zoute- straat sloeg de motor van haar auto af. De andere automobi list zag te laat dat de vrouw stil stond. De vrouw hield aan de aanrijding een pijnlijke nek over. De auto's liepen door het voorval schade ojh Terneuzen - Een veertienjarig meisje heeft gistermorgen haar knie in het gips moeten laten zetten, nadat ze met de fiets was gevallen op de Rooseveltlaan in Terneuzen. Nieuwvliet - In Nieuwvliet vonden gisteren twee aanrij dingen plaats, omdat automo bilisten geen voorrang ver leenden. Rond 10.30 uur reed een 23-jarige vrouw uit Oost burg vanaf de Sint Bavodijk de Dorpsstraat in. Zij verleen de geen voorrang aan een 58- jarige automobilist uit Goes. Rond 12.45 uur vond een aan rijding plaats op de kruising St. Jansdijk/Provincialeweg N 675. Een twintigjarige auto mobilist uit Cadzand-Bad ver leende geen voorrang aan een automobilist uit Den Bosch. In beide gevallen was er alleen sprake van materiële schade. Terneuzen - Een 24-jarige man uit Hoek werd in de Don- ze Visserstraat in Terneuzen aangehouden omdat hij in het bezit was van een geringe hoe veelheid softdrugs. De man heeft een binnenstadverbod van 28 dagen gekregen. Hoek - De politie hield giste ren twee snelheidscontroles in Hoek. Tussen 10.00 en 12.00 uur stond de radar opgesteld op de rijksweg N 61. 62 pas santen reden harder dan de maximum toegestane tachtig kilometer per uur. Een be stuurder passeerde met een snelheid van 131 kilometer per uur. Tussen 13.00 en 14.jS0 uur werd de controle voortgezet op de Hoekseweg. .,wju Daar passeerden 456 voertui gen, waarvan er vijftien de snelheidslimiet (tachtig p/u) overtraden. Hoogst gemeten snelheid was 111 kilometer per uur. Het plan, getiteld Patriciërs en Piraten, is afkomstig van de pro vincie. Terneuzen is gevraagd er aan deel te nemen, tezamen met steden zoals Veere en Zierikzee. Kosten voor de gemeente: 25.000 gulden en een eenmalige bijdra ge van nog eens 6000 gulden. Draait het plan aan de overkant van de Westerschelde vooral om de historie, Terneuzen zou zich - volgens de plannenmakers - juist kunnen profileren als een stad met moderne architectuur. Voorzitter wethouder P. Hame link wilde gisteravond de me ningen van de commissieleden eens peilen, voordat het college met een raadsvoorstel komt. Hij stipte van tevoren aan dat de mi nisteries van Economische Za ken en Onderwijs en Weten schappen een bedrag van 1,2 miljoen gulden in de pot stop pen, waar Terneuzen als partici pant mede over kan beslissen. Net als het promotiebudget, dat bijna twee ton bedraagt. „We kunnen als het ware meeliften achterop een fiets die op zich een goede kant uitrijdt." Maar een meerderheid van de commissie hield de boot af. „Al lereerst hou ik helemaal niet van fietsen en al helemaal niet ach terop een bagagedrager," haakte W. de Zeeuw namens de WD op de beeldspraak in. „Ik geloof niet direct dat door dit plan het Nirvana voor Terneuzen open zal gaan en de bazuinen zullen schallen. Mijn fractie is voorlo pig nog terughoudend, en zou graag een betere onderbouwing van het plan zien dan een ander half A4-tje." Ook D66 hing bij monde van fractievoorzitter J. van Mil de vlag niet uit voor het provinciale plan. „Ruim een miljoen gulden is veel geld, maar we zullen dat wel met andere gemeenten moe ten delen. Bovendien vraag if1 me af wat de relatie met de VW en het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen is. Die is op het moment op een goede manier grensoverschrijdend bezig, en er liggen nog meer mogelijkheden. Als het om promotie van het ma ritiem karakter gaat, denk ik dat de gemeente dat wel op eigen kracht kan regelen." Nadat N. Atma? (PvdA) had aangegeven dat ze het plan 'net zo schimmig vindt als de Vlie gende Hollander', voegde C, Leunis daar namens zijn eigen fractie (GPV/RPF) en de SGP aan toe: „Het plan valt uiteen in twee doelgroepen. Voor Terneu zen is dat een andere dan voor de steden aan de overkant. We heb ben te weinig gemeenschappe lijk. Bovendien, is een bijdrage van ruim 30.000 niet wat ruim bemeten? Zeker wanneer je ziet dat er geen eigen bijdrage ge vraagd wordt van de groep die er direct van profiteert: het be drijfsleven." Het CDA is voorlopig de enige fractie binnen de Terneuzense raad die wel op de 'bagagedra ger' plaats wil nemen. „Als ons op stedebouwkundig gebied willen profileren, zeg ik: Late» we meegaan in de vaart der vol keren. Wanneer je je laat horen in zo'n werkgroep, moet je daal ook de vruchten van kunnen plukken. Ik vind het daarom jammer dat de commissie koudwater-vrees toont," sloot Schrier namens het CDA de dis cussie in maritieme stijl af. De wethouder zal de opmer®®] gen voorleggen in het B en W' overleg. Pas dan zal het c0"e® Van onze verslaggever Terneuzen - Terneuzen loopt nog niet echt warm voor het plan om, in samenwerking met andere Zeeuwse steden, Zeeland te promoten als zijnde meer dan alleen zon, zee, strand en rust. De commissie Recreatie en Toerisme nam gisteravond een afwach tende houding aan. Van onze verslaggever Oostburg - Grootgrutters in Oost toekomst meer verkopen dan lout het assortiment willen verbreden, tebestuur de gelegenheid toe. Dat is gisteren gebleken in een f vergadering van de commissie e Planologie van die gemeente. Ambtenaar ruimtelijke ordening F Sanderse maakte in dit ver band de vergelijking met de grote supermarkten in Frankrijk. 'Voor zover je daar op dit moment kunt komen', voegde hij daar met ge voel voor de actuele sociale situa- I tie in dat land aan toe. Bestemming Sanderse nuanceerde weliswaar dat de supers in Oostburg nu niet direct dezelfde omvang zullen o hebben als die in Frankrijk. Maar c desalniettemin had een groot- winkelier aangegeven in de toe komst toch graag meer dan alleen levensmiddelen te willen verko pen in de Eenhoornstad. Dit aspect kwam aan de orde bij de behandeling van het voorstel van het dagelijks gemeentebe stuur om de vestiging van Micro t Electro en een filiaal van de su permarktketen A&P toe te staan in de vroegere sporthal De Veer- hoek. Burgemeester en wethouders wil den dat regelen door de bestem ming 'detailhandel' op het betref- Van onze verslaggever Oostburg - Het gebruik van ond vuilde grond in de wegenbouw i op voor de volksgezondheid. D' zorgd' PvdA-gemeenteraadslid ren in de vergadering van de co De gemeente is van plan het ge bruik van die materialen in eigen werken te bevorderen. De raadsfracties moesten daar over in de commissievergadering adviseren aan het college van burgemeester en wethouders die met het voorstel kwamen. Verplancke-De Vuyst was een ge- val bekend waarbij stoffen waar IJ straling in zat gebruikt waren bij j| de aanleg van een weg. Abusieve- I lijk was echter een komma ver- li keerd gezet, waardoor de stra lingsdosis van het gebruikte ma teriaal vele malen hoger lag dan toegestaan. En als gevolg daar van was een aantal mensen met dezelfde ziekteverschijnselen in met een voorstel komen en kan de raad zijn definitieve s' punt bepalen. stand- Oostburg - „Zet mensen niet op gereren dat ze gediend zijn met niusziekenhuis in zijn huidige zorg in Zeeuws-Vlaanderen beh we in staat zijn kwalitatief goed bit zei mevrouw H. Remijn-de Badts woensdagavond in Oost burg op een thema-avond van de plaatselijke afdeling van het GUA. „Het behoeft voor de West- Zeeuws-Vlaamse bevolking geen verlies te zijn als die zorg qua or ganisatie aan nieuwe ontwikke- ngen wordt aangepast. Het is pas een ramp als men niet bereid ls krachten te bundelen en zich in te zetten voor het zorg aanbod." Remijn-de Badts hield in Oost- urg een inleiding over de zie kenhuisvoorzieningen in eeuws-Vlaanderen, toegespitst ep voorgenomen afslanking van eet Antoniusziekenhuis. oor goede ziekenhuisvoorzie- ingen houdt mevrouw Remijn ast aan de aanbevelingen die JP gedaan om de zorg in het est-Zeeuws-Vlaamse na af- ko uln® van Oostburgse zie nhuis op peil te houden. Deze wiezen zijn inmiddels in breed bestuurlijk verband geaccep- het ,"^an organisatie van .ziekenhuis nu de taak om met sm- i re6io t°t de gewenste af- P aken te komen. Massaal naar bnif'gaan Ii3kt aardig, maar het vra streek uit en het is de ag of wij daar als bevolking ®ee zijn gediend." \engens ^eeft ruim egn maand ov<»ei)resentatie van bet rapport bum toekomst van het Oost- bnm6 zkbenhuis ook de Oost- sol serviceclub Lions zich ge- «baard onder de instanties sen Ben P,eun§en die protesteren te- van voor§enomen afslanking een af Antoniusziekenhuis. „In reek waar zoveel ouderen Van onze verslaggever Terneuzen - Het voortbestaan van het Bewonersplatform Bin nenstad Terneuzen staat op de tocht. De leden van het plat form, dat opkomt voor de belangen van en de leefbaarheid in het Terneuzense centrum, beraden zich volgende week in een besloten bijeenkomst over de toekomst. Tot die tijd worden alle activitei ten stilgelegd. Dit alles vloeit voort uit de recente ontwikkelin gen rond de vestiging van een op vangcentrum voor dakloze drugsverslaafden aan de rand van de binnenstad. Een van de voornaamste voor waarden voor het bewonersplat form om - zij het met grote moeite - in te stemmen met het opvanghuis op die plaats, was dat er dag en nacht deskundige begeleiding zou zijn. De gemeente heeft steeds beloofd die eis te zullen waarmaken. Maar nu de opening van het cen trum nadert, lijkt daar niets meer van terecht te komen. Dat heeft veel kwaad bloed gezet bij tenminste een aantal vertegen woordigers van het bewoners platform. Juridische stappen te gen de gemeente liggen in het verschiet. Maar door het gisteren bekend gemaakte besluit alle verdere platform-activiteiten vooralsnog in de ijskast te zetten, gaat het halfjaarlijkse overleg met ge meente en politie over de voort gang van de drugsbestrijding in de binnenstad niet door. Deze bijeenkomst was gepland op 3 december, voorafgaand aan de openbare vergadering van het platform. Ook die laatste bijeen komst is nu afgelast. Wat rest is de eerder genoemde besloten vergadering waarin de platform leden zich beraden op de nu ont stane situatie. Tot die tijd doen de leden geen verdere medede lingen. Van onze verslaggever Terneuzen - Watfersêhap De Drie Ambachten in Terneuzen vreest een toename van illegale stortingen door particulieren. In het jaarverslag Waterbeheer 1995 maakt het schap er al mel ding van dat de sluikstortingen de laatste jaren in ieder geval zeker niet zijn afgenomen. De Drie Ambachten deelt daar mee de zorg van buurman Hulster Ambacht. Daar werd eind vorige week ook melding gemaakt van toenemende illegale stortingen. Hoofd waterbeheer C. Hubregtse van De Drie Ambachten wijt dat aan beperkingen die particulieren krijgen opgelegd wanneer ze hun vuil legaal willen aanbieden, zo als een pasjessysteem en (angst voor) bijkomende kosten. Het waterschap rijdt maandelijks met een vrachtauto door de bui tengebieden, op zoek naar illegaal gestort vuil. Met die onderneming is jaarlijks een bedrag van om en nabij de 20.000 gulden gemoeid. Op brengst: puin, tuinafval, televisie toestellen, bankstellen en aller hande meubelen. Volgens Hubregtse is er weinig of niks tegen de sluikstortingen te beginnen. „Meestal kunnen we niet achterhalen waar het vuil vandaan komt. Het enige dat we in zo'n geval kunnen doen, is de zaak doorgeven aan de politie. Zelfs als we een adres vinden, is het moeilijk iets te ondernemen. Je moet kunnen bewijzen dat die persoon het vuil gestort heeft. Dat kan alleen als je hem op heter daad betrapt. Daar zetten wij al lang geen mensen meer voor in." Volgens Hubregtse is vooral het voormalige terrein van de vuil- stort in Axel (richting Kijkuit) een populaire plek voor sluikstor tingen. Via de inhammen bij de sloot kunnen de goederen zo ge loosd worden. Hij voegt daaraan toe dat de stortingen niet direct een bedreiging zijn voor de wa terkwaliteit. „Maar het kan er wel toe leiden dat er stremmingen ontstaan." Van onze verslaggever Terneuzen - De fusie van de drie waterschappen in Zeeuws- Vlaanderen betekent een extra kostenpost van 11 miljoen gul den voor de afvloeiing van overtollig personeel. Het bedrag zal de geraamde aan- vangstarieven van het nieuwe wa terschap in 1999 echter niet nade- ling beïnvloeden. Dat blijkt uit het fusieconvenant waarover de algemene besturen van de schap pen zich de komende weken bui gen. Voorwaarde is wel dat elk waterschap zijn vantevoren bere kende bruidschat inbrengt. Voor het Hulster Ambacht en het Vrije van Sluis betekent dat zij de ko mende jaren nog flink wat inspan ningen moeten leveren. Het Vrije van Sluis moet voor de fusie nog een bedrag van 1,3 miljoen gulden boven de geraamde inbreng van 5,2 miljoen gulden bij elkaar sprokkelen. Bij Hulster Ambacht en De Drie Ambachten gaat het om respectievelijk 406.000 gulden en 170.000 gulden. Deze gelden zijn nodig om een weerstandsfonds ter grootte van 2 miljoen gulden voor het nieuwe waterschap op te bouwen en om er voor te zorgen dat de aanvangsta- rieven haalbaar zijn. Het is de be doeling dat na de fusie elke burger in Zeeuws-Vlaanderen met de zelfde tarieven te maken krijgt. Voor De Drie Ambachten bete kent dat een fikse verhoging van de huidige tarieven. De inwoners van West-Zeeuws-Vlaanderen zijn na de fusie minder geld kwijt aan waterschapslasten. De ver schillen voor het Hulster Ambacht zijn niet zo groot. Het waterschap De Drie Ambach ten vergadert woensdag 4 decem ber over het convenant. Dat ge beurt in cultureel centrum De Halle in Axel, om 14.00 uur. Oostburg - Op last van de officier van justitie in Middelburg heeft een 31-jarige man uit Oostburg zijn auto in moeten leveren. Dinsdagavond werd hij betrapt op te hard rijden. Dat gebeurde op de Lange Heerenstraat in Schoondijke. Daar geldt een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. De man had gemeend de teller op 152 te moe ten zetten. Het goederenvervoer per spoor gebeurt nu over de brug van Sluiskil en dan westelijk langs het kanaal naar het rangeerstation Merel- beke (B). foto wim kooyman Van onze verslaggever Gent - Gent gaat heeft zijn bezwaren tegen de aanleg van een oostelijke spoorweg langs het kanaal Gent-Terneuzen laten varen. Gisteren bereikten een zware de legatie van het havenschap Ter neuzen en havenschepen D. Ter- mont een akkoord over de inzet van Gent. De Gentse haven weigerde tot op heden een vinger uit te steken om de spoorverbinding, waarvoor in Nederland al 42 miljoen gulden is gereserveerd, dichterbij te bren gen. Termont zegde gisteren zijn me dewerking toe. Enig lobbywerk van Gent kan geen kwaad, omdat de lijn voor de Belgische Spoor wegen (NMBS) geen grote urgen tie heeft. Topman E. Schouppe van de NMBS zei deze week dat het dossier dit jaar zeker niet meer op de agenda komt. Ook buurgemeente Zelzate zal nog omgepraat moeten worden, om dat die niet kan leven met het huidige tracé. Termont, die nooit onder stoelen of banken stak voor Gent geen belang te zien bij een oostelijke verbinding, kwam noodgedwon gen op zijn schreden terug omdat de Belgische stad in de tang van Terneuzen zit. Gent is gebaat bij het verdwijnen van die bruggen over het kanaal die een vlotte doorgang van het scheepvaart verkeer naar Gent hinderen. Dat kan als er bij Terneuzen een tun nel onder het kanaal komt. Maar gedeputeerde D. Bruinoo- ge, voorzitter van de raad van be stuur van de havenschappen Ter neuzen en Vlissingen, koppelde gisteren beide zaken aan elkaar. Zolang Gent niet meewerkt aan een oostelijke spoorlijn wordt er in Terneuzen niet over een tunnel gesproken. Tegelijkertijd heeft het voor Zeeuws-Vlaanderen weinig zin om een tunnel te leggen zolang er geen oostelijke treinverbinding is. Het goederenvervoer per spoor gebeurt nu over de brug van Sluiskil en dan westelijk langs het kanaal naar het rangeersta tion Merelbeke (B). Treinverkeer door de tunnel is echter niet mo gelijk, dus moet er eerst een op lossing oostelijk van het kanaal zijn. Gent kreeg gisteren ook de bood schap mee snel na te denken over de gronden die Gent eventueel op Nederlands grondgebied wil re serveren voor de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen. Het havenschap wil begin volgen jaar starten met de verdere ontwikke ling van het industriegebied de Axelse Vlakte en de Autrichepol- der, dat parallel aan het kanaal Gent-Terneuzen loopt. Er zit druk achter, omdat het haven schap een rijkssubsidie van 7,5 miljoen gulden kreeg met een be perkte houdbaarheidsdatum. „Wij willen in het eerste kwar taal van 1997 een investeringsbe- sluit nemen," aldus Bruinooge gisteravond na afloop van het overleg. Maar als het industriegebied een maal is verkaveld, is er langs die kant van het kanaal geen ruimte meef voor verbreding. Gent wil derhalve dat het havenschap nu al planologisch rekening houdt met de toekomstige verbreding. Desnoods, zo opperde Termont eerder, koopt Gent zelf stroken grond langs het kanaal om die te reserveren voor de verbreding. Gent moet daarover voor april volgend jaar een besluit nemen, anders gaan de plannen aan Ne derlandse zijde ongewijzigd door, liet Bruinooge gisteren weten. Werkgroepen aan Nederlandse en Belgische zijde studeren op dit moment op de technische aspec ten van de verdieping en de ver breding van het kanaal, waarbij al vaarwel is gezegd tegen een verbreding door taludvorming. Bruinooge: „Dan moeten we te ver het land in." Volgens Bruinooge is nu afge sproken om de gevolgen van de verbreding zo snel mogelijk in kaart te brengen. Eén ding is dui delijk: „Wil Gent grond reserve ren, dan zullen wij daar de reke ning neerleggen." Op deze foto uit 1951 uit het boek van Edwin Hamelink is de Terneuzense binnenstad van de oostzijde te zien. Van onze correspondent Terneuzen- Edwin Hamelink, bestuurslid van de Heemkundige vereniging Terneu zen, heeft een fotoboek samengesteld met 22 luchtfoto's van Terneuzen. Hierin neemt de schrijver de lezer - maar voor al ook: de kijker - mee terug in de tijd tussen 1926 en 1968. De foto's geven een duidelijk beeld van de groei van de stad. Edwin Hamelink: „Door de komst van het kanaal van Gent naar Terneu zen in 1827 begon Terneuzen zich te ontwik kelen tot een grote industriegemeente. In 1968 werden de nieuwe sluizen en het verbre de kanaal officieel in gebruik genomen. De meeste foto's hebben dan ook betrekking op de bouw van deze nieuwe sluizen." Door het bestuderen van deze oude luchtfo to's, gemaakt door KLM Aerocarto, komen oude, vertrouwde stadsbeelden naar boven. Bij de oude Terneuzenaren zal dit fotoboek leemtes in het geheugen zeker weer opvullen. Zo zien we een foto van de oude vestingwer ken anno 1926 met de buitenhaven en de in 1903 gebouwde zeesluis. Aan de Axelsestraat staan nog maar enkele huizen en de straat telt nog maar een paar zijstraten. Een foto van de markt in 1939 gunt ons een blik op de stomp van de vroegere stadsmolen. In het midden staat de inmiddels verdwenen muziekkiosk. Uniek is ook de foto van de dijkdoorbraak bij de Nieuw Neuzenpolder in 1953. Het boek verschijnt in een oplage van twee duizend en is vanaf vandaag te koop voor ƒ24,95.

de Stem | 1996 | | pagina 16