John Vermeule in favorietenrol 'Er moest toch iets gebeuren' Sylvia Hoefnagels en Petra Maas talentvol Wentzler/Pauwels boekt overwinning 'We moeten niet te veel willen' UITSLAGEN standen Terneuzen-secretaris De Kort over ontslag trainer Robbie de Muijnck n Davids rouden Bal pESTEM ATLETIEK SPORT ZEELAND St.-Nicolaaseross in Domburg met ijzersterke bezetting EUWS KORT VOETBAL iriinlopen Zaamslag STANDEN De Cocq-Bunga Melati in Terneuzen De enige twee Zeeuws-Vlaamse pony-amazones in het Z-dressuur PAARDENSPORT VOLLEYBAL Tweede klasse regionale competitie ZAALVOETBAL Bosma tevreden over Philippine VOETBAL Roemeense coach verdacht van afpersing 11 ar Davids zitten bij de ■s voor de Gouden Bal éballer van het jaar. De iezing is in handen van gar Davids, die tijdens het werd gestuurd. Opvallen- Veah, Roberto Baggio en Beden door drie Nederlan- uud Gullit en Marco van ■>1 (Atletico Madrid), Berger celona), Boban (AC Milan) nited), Chiesa (Parma) Da ,Figo. "ben), Ivanov (Rapid Wieni n), Köpke (Marseilles, Lama rs), Litmanen (Ajax), Malcli- toiler (Borussia Dortmund) orsky (Manchester United), Hi (Middlesbrough), Ronaldo iimer (Borussia Dortmund) ■hen), Seaman (Arsenal), Sen one (Atletico Madrid), Suker 1 Vialli (Chelsea), Weah (AC 7iege (Bayern München), Van onze atletiekmedewerker Domburg - De 34e St.-Nico- laascross op domeinen rondom kasteel Westhove in Domburg betekent zaterdag 30 november de derde wed strijd van de Zeeuwse cross cup. Het organiserende Dyna mo krijgt er een voor Zeeuwse begrippen ijzersterk veld aan de start met in de favorieten- tollen John Vermeule en Se- bastien Schletterer. Voorts zijn ook Jan de Bart, Theo Habout, Pascal Meerman, Eric Goossen, Peter Louwerse, Edwin u ie Leeuw, Ron le Roy, Patrick ;U wn Quekelberghe, een heroptre- :il| dende Jan Guiljam en Henk-Jan WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 B2 Joosse van de partij. Vermeule, nog wat kampend met de perike len na zijn laatste marathon uit zijn loopbaan (Amsterdam) krijgt met Sebastien Schletterer onge twijfeld een zware brok voorge schoteld. Schletterer liet in de Nollecross zien dat het dit seizoen serieus is. Hij hield lange tijd gelijke tred met Simon Vroemen. Een Vroe- men, bevriend met Anjolie Wisse, die wellicht in Domburg ook nog komt opdagen, ondanks dat hij niet had vooringeschreven. Schletterer moest vervolgens met een lichte blessure de Moer- schanscross laten schieten, maar moet in staat worden geacht Ver meule, die sinds 1980 al acht keer in Domburg zegevierde, goed partij te geven. Theo Rabout deed op de Moer- schans met zijn tweede plaats achter buitenprovinciaal Vroe men, de beste zaken in de strijd om de crosscup. Een taaie Jan de Bart mag ondanks zijn 38 jaar echter nooit onderschat worden, Edwin de Leeuw bewees in de Mosselloop dat hij duidelijk weer op het juiste spoor zit, Eric Goos sen liet in Terneuzen-Graauw zien dat de topvorm er is terwijl Peter Louwerse en Jan Guiljam altijd erg sterk uitpakken op dit parcours. Kortom, het wordt een interessant gebeuren zaterdag in het fraaie boscomplex tussen Domburg en Serooskerke. Bij de mannen-veteranen is Peter Picavet van de partij. In zijn ei gen Hulst ontbrak hij, omdat er andere verplichtingen waren. Af gelopen zondag werd hij in Gel een nog maar eens de beste vete raan in een duatlonwedstrijd en er zullen sterke veteranen aan de start moeten komen om hem na de Nollecross van een tweede ze ge af te houden. Picavet heeft im mers, als hij aan de zes voorge schreven wedstrijden kan komen, zijn zinnen gezet op de Zeeuwse crosstitel in zijn categorie. Bij de vrouwen ontbrak de naam van Irma Heeren nog op de voor- inschrijvingslijst. De Middel burgse, die bezig is aan een ge slaagde terugkeer na haar onge lukkige tuimelpartij afgelopen zomer, liep zondag nog de natio nale top naar huis in Tilburg. Zij is als ze het startnummer afhaalt ongetwijfeld de topfavoriete. Is ze er niet, dan is Anjolie Wisse de te kloppen atlete. Marianne Pro voost heeft zich eveneens aange meld en hoe verrassend ze in de Nollecross ook uitpakte, we zien haar nog niet in staat Wisse te be dreigen. Het programma in Domburg be gint om 11.00 uur met de C-pu- pillen. De korte cross voor vrou wen (2200 meter) staat op 11.50 uur gepland. De mannen begin nen om 13.00 uur aan hun korte cross over 3000 meter. De 5500 meter (lange cross) voor vrouwen wordt om 13.15 uur weggescho ten. Het hoofdmenu, de 10.000 meter voor mannen-senioren en de jongste veteranen, gaat om 13.50 uur van start. Tegelijk met hen worden de oudere veteranen- categorieën voor hun 7500 meter weggestuurd. De prestatielopen over maximaal 10.000 meter slui ten het programma af. Het secre tariaat is gevestigd in de jeugd herberg naast kasteel Westhove. vastleggen Arthur Numan openbreken .ur heeft daartoe de bijna !oor vijf jaar gedaan. Beide der. ipt tot medio 1998. „PSV i hij. „Uit een nieuw, vijf- vertrouwen." lopen 1 lopen om als contractspe- Iriebandenorganisatie BWA. 'aringen met de BWA," ver voor de BWA teken, snijd ik kan ik in geen enkel ander laar garanties dat ik een re- wii de BWA me niet geven. 1" aldus Tijssens. riebandencircuit, georgani- (CEB). „In de cyclus van de i een goede klassering en het jaren. Achter de schermen is van de geschillen gewerkt. Vijven voor het kwalificatie- de BWA in Antwerpen, vol- |n in de Duitse driebanden- de BWA in Istanbul laat hij sen en Dick van Uum hebben ^-wereldbekerwedstrijd drie- Louis Havermans zijn recht- van hun plaats op de werel- de ATP-Tour de acekoning van 1996 noe- Tour produceerde de Kroaat per wedstrijd. De Australiër vóór Richard Krajicek met was volgens de statistieken ite serveerder. In 72 wedstrij- eerste service in. Ivanisevic erste opslag. ,i met 64 procent op naam van Pe beste return in het circuit or de nummer één van de we- ingen tegenover 11 nederlagen |3 procent en Muster met 77,2. peler, Muster won het meest in vinnaar op Wimbledon, bleek jlines op OS 2000 ogramma krijgt uitbreiding op ydney. De internationale wiel- ïdgemaakt dat keirin, olymp1" Jeter tijdrit voor vrouwen zijn les op twaalf. binklijke Nederlandsche Wiel- linsdag tijdens het congres m ing. Minder blij was de preses g naar diezelfde UCI. De tech- directeur van het departement male kampioenschappen. Mid- Verbruggen persoonlijk bena- ïW in januari indsche Wielren Unie (KNWU) gen met de Vereniging voor oe- fakbond boycotte gisteren he ir een starre houding over de m le te hoge licentiekosten en in de tv-gelden af te dragen, ijdcontracten was Joop ens met de vakbond. „De hui gevochten voor het minimu® imiddag een heel systeem op raagd aan de VVBW met voo ebeurd." en het overleg. „Zeker is dat "orden gevoerd dan nu. V°ora WBW voor kennisgeving w I Door Sjaak Begijn 8 Terneuzen - In het duel van I ruim een week geleden te- I gen Terheijden verloor zon- I dagtweedeklasser Terneu- I zen niet alleen de wedstrijd I en drie spelers door rode I kaarten, maar ook zijn trai- Iner, Robbie de Muijnck. [Twee dagen na de wed strijd kapte het bestuur [van de rood-zwarten de knoop door en ontsloeg de in Breskens woonachtige oefenmeester. Secretaris Henk de Kort, die na- I mens het bestuur woordvoerder in deze affaire is: „Maandag- I avond hebben we tot na midder- 1 nacht over deze kwestie verga- I derd, maar kwamen er toen niet I uit. De dinsdagmiddag hebben I we als bestuur de knoop doorge- I hakt. Dat geeft aan dat we niet I over één nacht ijs zijn gegaan." I Het bestuur nam de beslissing I niet op eigen houtje, maar con- I suiteerde eerst technisch coördi- I nator Fons Baert, elftalbegelei- I der Loet van Dixhoorn en aan- j voerder Mark de Kunder, zonder h deze echter een stem te laten uit brengen over het aanblijven van De Muijnck. I De Kort: „Dat gesprek was puur J informeel. Zij hebben geen stem gehad in de beslissing, maar heb ben natuurlijk wel de beslissing beinvloed. Er is alleen gesproken over de gang van zaken op dat moment en over hoe het met het I eerste verder moest. Als bestuur fTl 1 Van onze atletiekmedewerker Zaamslag - De Politie Sport en Ontspannings vereniging Zeeland (PS- 0VZ) houdt in samen werking met SV Aloy op zaterdag 30 november een aantal trimlopen in Zaamslag. Lopen die het Van Strien 1 terium waarvan het de zes de loop is. De jeugd kan in Zaamslag een afstand van 750 of 1500 meter lopen. Hun starttijdstip is 14.45 uur. Om 15.00 uur worden de overige afstanden op Pad gestuurd. Die afstan den bestaan uit een vier, acht of achttien kilometer. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in 'De sestraat. Kleed- en wasac- commodatie is er in de sportzaal aan de Sportlaan. VOETBAL »ede Italië: kwartfinale beker, tvv® wedstrijd: Bologna-Cremone* 1. Bologna naar halve r0nde.' Engelse League Cup, vief oxf°r^ Ipswich-Gillingham J~9'htedon- U.- Southampt 1-1, Wimble" Aston Vil. 1-0. !an °nze sportmedewerker hardenburg - De wedstrijd ®sen Sporthuis De Cocq, de 'eeuwse bekerhouder, en ere- roisionist Bunga Melati, een uel m de derde ronde van de n|d om de landelijke zaal- °«balbeker, zal niet in Oost- ™rg worden gespeeld. jhndat de aanvraag voor kaarten Z1]n er al 400 verkocht) dusda- 's> heeft men moeten uiten om uit te wijken naar 7 meuzense sporthal 't a«t)e, waar de capaciteit By ls- datum en aanvangs- 0iJP> maandag 16 december 1.00 uur, is onveranderd ge- 1^1' Vanaf vandaag, woens- 8 november, is de voorver- sZrrder open §esteld- Dit bii Chuis De Cocq in Aarden- ia|JZwaaïIerneUZenSeSp0rt- Robbie de Muijnck kan nog steeds niet geloven dat hij aan de kant gezet is. foto camile schelstraete hebben we onze eigen weg geva ren.,, Toch wekt het ontslag van De Muijnck verbazing als men be denkt dat het Terneuzen-bestuur de trainer bij hoog en bij laag in de media de hand boven het hoofd hield en het volle vertrou wen schonk. Henk de Kort: „Pro bleem was dat de punten uitble ven en het voetbal steeds minder werd. Van tevoren waren er ver schillende gesprekken met Rob bie geweest. Als mens is er niets op hem aan te merken en hij heeft al die tijd de vereniging op een prima manier naar buiten ge bracht. Ook over zijn veld- training waren we erg tevreden. Alleen vertaalde dat zich niet naar de zondag. Op de wedstrijd dag verzuimde hij in te grijpen. Hij wilde dat de spelers zelf de oplossingen aanbrachten. En dat ging dus niet. Voor ons was dat de aanleiding om in te grijpen." Na de beslissing om de coach aan de dijk te zetten werden Fons Baert en Mark de Kunder ge vraagd om respectievelijk de coaching op de zondag en de vëldtraining te verzorgen. Ver volgens werd De Muijnck opge beld dat hij zijn tas die dag niet hoefde in te pakken en thuis mocht blijven: Terneuzen zag voor het verdere voetbalseizoen af van zijn diensten. Nadat de spelersgroep van de 'move' op de hoogte was gebracht, gingen De Kort en voorzitter Anton Hermus richting Breskens om de onheils tijding persoonlijk bij De Muijn ck toe te lichten Het c tslag van de trainer werd door de spelers niet in dank aan genomen. „Een aantal had het wel verwacht, maar het gros was zeer teleurgesteld. Zij stonden achter Robbie. De groep stak de hand in eigen boezem en gaf aan dat het slechte presteren niet al leen aan de trainer lag." Over de opvolging van De Muijn ck is er volgens De Kort nog geen zekerheid. Als mogelijke opvol gers circuleren de namen van Franz van der Pijl en Eddy van der Hooft. De Kort: „In eerste in stantie zoeken we binnen de ei gen vereniging naar een opvolger. We hebben enkele gediplomeerde mensen in huis die we capabel achten de coaching en trainingen over te nemen. We willen echter geen overhaaste beslissingen ne men en overleg voeren met de spelersgroep. De mening van de spelers zal zeker meegenomen worden. De nieuwe man zal in eerste instantie aangetrokken worden om het seizoen af te ma ken, maar wanneer hij goed be valt, dan plakken we er wellicht nog een seizoen aan vast." Volgens de Terneuzen-bestuur- der is de financiële afwikkeling met De Muijnck naar behoren af gehandeld. „Robbie had een con tract tot aan het einde van het seizoen. In financiële zin respec teren we die afspraken." Robbie de Muijnck zelf is ruim een week na dato nog steeds aan geslagen. Of zijn ontslag als een verrassing kwam? Na heel lang aarzelen: „Aan de ene kant wel, aan de andere kant niet. We pak ten te weinig punten. Teleurge steld ben ik natuurlijk wel." Van onze paardensportmedewerker Hulst/Axel - De 18-jarige studente aan de universiteit van Merelbeke nabij Gent voor de opleiding dierenarts (zesjarige opleiding), Sylvia Hoefnagels uit Hulst, is sinds september Z-klasse-amazone met haar pony Rowana in de categorie E. Samen met Petra Maas uit Axel behoort zij tot de talenten in de hoogste klasse van de Zeeuws- Vlaamse ponysport. Sylvia Hoefnagels: „Rowana is nu acht jaar en is nog maar twee jaar onder het zadel. Ik ben met Rowana gestart tijdens het kringconcours in september 1994 in Hulst in de B-klasse. Het lijkt natuurlijk dat het vlug ge gaan is, maar toch zaten we in de Ml-klasse duidelijk in een 'dip'. Het ging niet goed, dus ook geen winstpunten, wat normaal is. Het had vanaf de B-klasse op een natuurlijke wijze als vanzelf moeten gaan, maar in die M- klasse moet er toch flink ge traind worden. Dat heeft Rowa na, toch best nog jong, veel ener gie gekost. Vandaar wellicht de dip in progressie die we mee maakten. Ik heb geen privéles van een in structeur. Wel heb ik alles te danken aan de instructie van Renata Mahu van De Honterui- ters, waar ik ook lid van ben. Verder doe ik alles alleen. Toen ik vijf winstpunten had in de M2-klasse ben ik gestart in sep tember tijdens het kringcon cours in Axel in de Z-klasse. Het was meteen raak met 180 pun ten, de eerste prijs en ook nog een winstpunt. Het was overi gens niet de eerste keer dat ik de Z-klasse uitkwam. Met mijn eer ste pony Gina ben ik ook tot de Z-klasse dressuur gekomen. Het leuke is dat Gina de moeder van Rowana is. Voordat ik met Rowana naar wedstrijden ging heb ik nog zo'n Sylvia Hoefnagels met haar pony Rowana. anderhalf jaar op mijn paard Heaujolaime gereden. Ja, ook tijdens wedstrijden. Er was toen nog een LI- en L2-klasse. Toen ik in de top van de L2-klasse stond en zes winstpunten had, zijn we gestopt. Heaujolaime kreeg beenletsel, mocht absoluut niet meer in de wedstrijdsport acteren, zelfs niet recreatief. Daarna ben ik gestart met Ro wana, die toen zes jaar was. Hoe ik in de pony- en paarden sport terecht gekomen ben? Dat is voornamelijk door wat films op paardengebied die ik mooi vond. Zo rond mijn achtste heb ik flink lang gezeurd bij mijn ouders. Die moesten warschijn- lijk eerste weten of het geen be vlieging was. Op mijn tiende verjaardag kreeg ik de pony Gi na. Met Gina hebik overigens mijn tot nu toe mooiste overwinning behaald. Dat was in de M-klasse met als topper de winst in de strijd om de Graeve Jan-trofee. Dat is een competitiewedstrijd dressuur over meerdere wed strijden van Graeve Jan in ma nege Magrette. Dit jaar ben ik achttien jaar geworden, dus per 1 januari 1997 ben ik pony-ama zone af. Door de studie, ik ben een hele week in Gent, staat het foto camile schelstraete trainen op een laag pitje. Daar om denk ik dat ik maar met Ro wana blijf rijden. Daarnaast met de paarden tijdens wedstrijden die me passen en als ik wat meer tijd krijg om te trainen," aldus de 18-jarige studente dierge neeskunde Sylvia Hoefnagels uit Huist. De 17-jarige havo-leerlinge vijf- dejaars, Petra Maas uit Axel, is de andere amazone van het tweetal dat de Z-klasse dressuur in Zeeuws-Vlaanderen vormt bij de pony's. Petra Maas: „Het is natuurlijk toevallig dat ik met mijn pony Esprit ook tijdens het kringecours in Axel als debutan te gestart ben in de Z-klasse. Tijdens dat kringconcours in Axel waren er voor de dressuur ruiters en amazones twee proe ven. Een in het ochtendpro gramma en een 's middags, 's Morgens ging het nog niet per fect met 170 punten, maar 's middags ging het beter en scoor den we 181 punten en de eerste prijs. Die 181 punten betekende een winstpunt en daar was ik zeer gelukkig mee. Voor de start had ik in de M- klasse zes winstpunten. Met Es prit, dat is een HVjarige ruin, die ijd krijg om te trainen," aldus de 18-jarige studente diergenees- Talentvolle Petra Maas met haar pony Esprit. kunde Sylvia Hoefnagels uit Hulst. De 17-jarige havo-leerlinge vijf- dejaars, Petra Maas uit Axel, is de andere amazone van het tweetal dat de Z-klasse dressuur in Zeeuws-Vlaanderen vormt bij de pony's. Petra Maas: „Het is natuurlijk toevallig dat ik met mijn pony Esprit ook tijdens het kringecours in Axel als debutan te gestart ben in de Z-klasse. Tijdens dat kringconcours in Axel waren er voor de dressuur ruiters en amazones twee proe ven.' Een in het ochtendpro gramma en een 's middags, 's Morgens ging het nog niet per fect met 170 punten, maar 's middags ging het beter en scoor den we 181 punten en de eerste prijs. Die 181 punten betekende een winstpunt en daar was ik zeer gelukkig mee. Voor de start had ik in de M- klasse zes winstpunten. Met Es prit, dat is een 10-jarig Rowana blijf rijden. Daarnaast met de paardbegint gaan we niet meer zoveel naar andere wedstrijden. Dan zijn er in manege Magrette wedstrijden genoeg. Toiletteren is belangrijk bij de wedstrijden. Vooral bij de dres- suursport. Dan moet er gepoetst en gewassen en uiteraard de ma- foto camile schelstraete nen gevlochten worden. Als ik zelf vlecht ziet het er niet uit, maar gelukkig heb ik een goede vriendin die dit uitstekend kan. Dat is Judith Lokerse uit Ter- neuzen. Zij is tevens mijn schoolvriendin. Die vlecht voor het concours altijd Esprit en daar ben ik gelukkig mee. Met Esprit had ik mijn mooiste overwinning behaald tijdens het concours in Nieuwvliet van De Zwinruiters. In de M2-klasse in juli. 's Morgens in de eerste proef behaalde ik 169 punten, dat be tekende twee winstpunten. Dat was de opening naar de Z-klas se, want toen had ik vijf winst punten in totaal in de M2-klasse. Later, tijdens het concours van Luctor et Emergo in Zaamslag, behaalde ik nog een winstpunt. Ja, dat waren de hoogtepunten tot nu toe. Ik ben zo vroeg in de Z-klasse gestart omdat ik volgend jaar uit Zeeuws-Vlaanderen vertrek. Volgend jaar eindexamen havo. In mei beginnen de examens al. Dan ga ik naar Deurne, dat is tenminste het plan. Er zijn daar verschillende hippische oplei dingen. Ik ben van plan de sportrichting te doen, die duurt vier jaar," besluit de talentvolle amazone enthousiast. DISTRICT ZEELAND VROUWEN Promotieklasse: Morres 2 6-17, De Kikkers 6-16, Scheldesport 5-10, Sgravo 6-9, WS'92 3 5-8, BOK 6- 8, Dynamo'70 1 6-8, Dynamo'70 2 6-6, WS'92 2 6-5, Morres 3 6-0. Eerste klasse: YVC 5-14, BOK 2 6- 13, De Sterre 5-12, Delta 5-12, CVC 6-7, Ardito 4-5, Savok 2 4-3, WK 6-3, Ardito 2 5-0. Tweede klasse: Dynamo'70 3 6-15, WS'92 4 6-12, Scheldesport 2 5-8, WR 2 6-8, BOK 3 6-6, YVC 2 4-2. MANNEN Promotieklasse: Mytilus 6-16, De Sterre 5-14, Morres 2 6-13, Ardito 4-12, Savok 6-10, Scheldesport 5- 8, WS'92 4 6-7, De Kikkers 6-6, Mytilus 2 7-4, Dynamo'70 6-3, WS'92 3 6-3. Eerste klasse: Dynamo'70 2 5-15, Morres 3 7-12, WS'92 5 6-11, My tilus 3 6-11, WC 2 5-10, BOK 6-9, Savok 2 5-8, Voorwaarts 5-3, Ar dito 2 4-2, De Kikkers 2 5-0. Tweede klasse: BOK 2 6-14, CVC 6-12, De Sterre 2 4-11, Ardito 3 4- 10, Mytilus 4 5-7, Scheldesport 2 5-5, Dynamo'70 3 5-3, WS'92 6 4- 1, Savok 3 4-0. Van onze sportmedewerker Axel - Wentzler/Pauwels heeft door met 3-2 van FIAT/Maas te winnen de aansluiting met de top behouden. Koploper was en bleef ZVH Morres 2 door met 1-9 ten koste van Van Haperen te zegevieren. Natrappen naar de voetbalvere niging Terneuzen wil hij niet, hoewel hij daar wel een gegronde reden voor heeft, zo valt uit zijn woordkeuze op te maken. Doe lend op de invloed van sommige sponsors zegt hij: „Er zijn voor valletjes geweest waar ik niet dieper op in wil gaan. Met het be stuur heb ik afgesproken de vuile was niet buiten te hangen." En over de financiële afwikke ling: „Er moet nog wel het een en ander geregeld worden. We zijn er nog niet helemaal uit. Terneu zen heeft mij toegezegd deze week alles goed af te handelen. Daar vertrouw ik op." De vele reacties na zijn ontslag moeten De Muijnck gesterk heb ben. „Negen of tien spelers heb ben mij opgebeld met de medede ling dat ze mijn vertrek betreu ren, dat het voor hen als een te leurstelling was overgekomen en dat ze de bestuursbeslissing niet onderschreven. Wat mij het meeste pijn doet, is dat ik van de jongens geen afscheid heb kun nen nemen. Telefonisch heb ik ze het beste toegewenst. Voor de spelers hoop ik dat ze punten zul len pakken. Mij zullen ze voorlo pig zeker niet meer zien in Ter neuzen, tenzij Breskens mij vraagt te rijden met de Dl-pupil- len, waarin, mijm zoontje speelt, wanneer die uit tegen Terneuzen spelen." Om de plotselinge leegte op te vullen hoopt De Muijnck over schrijving te kunnen krijgen naar Breskens om daar in het vierde elftal een balletje te kunnen trap pen met zijn oude makkers. „Ik kan nog steeds niet geloven dat de beslissing zo gevalTen is," ver zucht hij. Doelpuntrijk waren deze week de duels ZVH Morres 3-IZV (7-8) en Corn Boys/De Graaff-GTI (6-6). De wedstrijden DOW-Gemeente en HKC-Ron's Fashion kenden 5- 2 als eindscore. WENTZLEE/PAUWELS- MAAS/FIAT 3-2 - Beide teams gaven elkaar weinig toe. Krachtsverschil was er dan ook nauwelijks. De winst bleef bij de thuisclub, omdat die simpelweg een keer meer scoorde en op drie treffers uitkwam door rake inzet ten van Wim Delaere en Mark Stael (2x). Ronald Gort en Wim de Blaey scoorden tegen. ZVH MORRES 3-IZV 7-8 - De gastheren hadden Wilfried der Weduwe uit het vijfde team als invaller. Hij werd topschutter met vier rake pegels. Hans Pica vet, Erwin Dey en Patrick Zands- tra maakten het zevental vol. De winnende serie kwam echter op naam van Barry Wilhelm, Patrick de Bruin, Luc Dophemont, Mark Jansen en Arno Wauters (4x). CORN BOYS/DE GRAAFF-GTI 6-6 - Dit treffen ging gelijk op. Om en om scorend werd na 3-3 halverwege op 6-6 aangekoerst. Lex Janse (3x), Marco Broekho ven en Marc Maes (2x) scoorden voor de thuisclub. Benny Maes (2x), Benny van den Brande (2x), Patrick Frejzer en Marti Dobbe- laer deden dat voor GTI. DOW-GEMEENTE 2-5 - Ge meente was beter en won ver diend door rake inzetten van Alex Dehulsters (2x), Jordie van Bunderen (2x) en Edo Lucieer. Mark de Pooter en Freek van Schoonhoven scoorden voor DOW. HKC-RON'S FASHION 2-5 - Na 0-1 halverwege liepen de mannen uit Hoek onder regie van Eddy Breepoel uit naar een dikke zege. Breepoel scoorde drie keer. Jan- Willem van Boom en Jan Mieras maakten het winnende vijftal vol. Frank Piepers en Hans Stoffijn scoorden voor HKC. VAN HAPEREN-ZVH MORRES 2 1-9 - De cijfers spreken voor zich. De Hulsternaren zetten de toon en moesten alleen een tegen treffer van de voet van Ibrahim Basgac toestaan. De winnende serie werd gescoord door Boude- wijn Rietjens (5x) en Fabian du Puy (4x). STAND ZVH Morres 2 9-25, Wentzler/Pauw els 10-22, FIAT/Maas 10-22, De Gra vin 9-19, Corn Boys/De Graaff 11- 17, GTI 9-16, Gemeente 10-16, Ron's Fashion 10-15, IZV 11-15, HKC 10- 9, ZVH Morres 3 9-6, DOW 10-3, Van Haperen 10-3. Door Rinus Verberkmoes Philippine - Ritchie Bosma geniet van het spelletje. Is dik te vreden en heeft het prima naar zijn zin bij de voetbalclub Phi lippine. Als één van de routiniers in de hoofdmacht, kent hij het klappen van de zweep en weet de grenzen te trekken. „Zoals het nu gaat is het goed. Veel meer hoeft niet," zegt hij over de huidige gang van zaken in zijn clubje. Ritchie Bosma, in het dagelijks leven werkzaam als assistent-ac countant bij ABAB in Terneuzen, is en blijft een rasechte Philippi- nenaar. Ondanks zijn tussentijds uitstapje naar Hoek. Vier jaar speelde hij er in de hoofdmacht. „Een wereldtijd," blikt hij op de periode terug. En terecht, want ook voor Bosma was die periode een sportieve tijd waarin hij sa men met Hoek kampioen in de tweede klasse werd en naar de eerste klasse, toen de hoogste se rie in het KNVB-zaterdagvoet- bal, promoveerde. Bosma groeide en rijpte als een sterke verdedi ger. Die ervaring nam hij mee naar Philippine. Inmiddels vijf jaar geleden. Samen met zijn oude maatjes uit de Hoek-perio- de, Peter Hamelink en Arjan Tol lenaar, vormt hij bij de mannen uit het mosseldorp een trio dat 'ervaring' als grote inbreng heeft. „Onze groep is een mix van jong en oud en kan na het stoppen van Arjan Sol (knieblessure) en Mar cel Meyer eigenlijk nog niet zon der onze inbreng. Temeer daar we maar over een kleine, maar hechte, selectie beschikken," al dus Bosma. Bij deze kleine groep, met vaste spelers als Harry Vermeire, Mar- nix Schieman en doelman Danny Klokgieter, voegden zich onder anderen Dethief Pieters, Ostar Dieleman en Paul Floors. Jonge knapen, die soms moeite hebben op de reservebank plaats te ne men. Voor Bosma dan de taak om bij te praten en ze toch te motive ren. Een taak die hem aardig af gaat. Wat het verloop van de competi tie betreft is Ritchie Bosma min der gelukkig en toch ook weer te vreden. Met name dat laatste is hij over de huidige stand op de ranglijst. „Met die vierde plaats zijn we dik tevreden. Meer hoeft niet, want de kampioen is al lang bekend. Dat is HVV'24, de rest mag spelen om een periodetitel. Daarvan hopen we er eentje van mee te pikken om mee te mogen spelen in de nacompetitie. Pro moveren hoeft daarna niet. Dat zou zelfs onverstandig zijn, om dat het dan te moeilijk wordt voor de club," weet Bosma, die het jammer vindt dat zijn team te wisselvallig speelt. „We begonnen sterk, speelden daarna matig en hebben het rit me nu weer te pakken. Althans, als er niet teveel afgelast wordt, want dan is het opnieuw afwach ten," stelt Ritchie Bosma, die ver der dik tevreden is over de in breng van Ruud Cornells, die als trainer de zeven jaar bij Philippi ne werkzame Rony Kerckvoorde opvolgde. Bosma: „Ruud is gedreven. Voor hem is het evenals voor mij leuk om met een ploeg zonder 'won- dertalenten' aardig in de vierde klasse mee te draaien. Zeker als dat in een gezellige sfeer gebeurd. Voor mij is dat ruim voldoende, want meer dan twee keer weke lijks trainen en spelen op zondag zit er naast mijn studie voor mij niet in. Philippine is voor mij als Philippinenaar dus een ideaal clubje. Laat ons het daar maar op houden," besluit de inmiddels 28-jarige voetballer uit het mos seldorp. Boekarest (anp) - De Roemeense boksbond is een onderzoek ge start naar vermeende frauduleu ze handelingen van bondscoach Relu Auras. Die zou zijn boksers geld hebben afgetroggeld na toernooizeges of als ze vroegen om een plaats in de nationale se lectie. Voormalig wereldkampioen Leo nard Doroftei moest na elke ge wonnen partij 175 gulden afdra gen aan de bondscoach. Die be schuldiging sprak hij uit voor een lokale televisiezender. Volgens de bond zouden meer klachten over het gedrag van de coach zijn bin nengekomen. Auras wast zijn handen in on schuld. Hij vermoedt dat officials via deze weg van hem proberen af te komen. Hij zou de selectie met te harde hand leiden.

de Stem | 1996 | | pagina 11