Rob Clerc geniet van eindsprint Juventus opvolger van Ajax 'Er 11 Vfrn lier DE STEM Managers Bundesliga contra bondscoach Vogts Italiaanse ploeg grijpt wereldbeker door winst (1-0) op River Plate UITSLAGEN STANDEN Pekkers Ronald de Boer en David in selectie voor Gouden Bal Terneuzen-se schoenen Nederlander tegen Tzizjov in herkamp om wereldtitel Paul Gascoigne: hoofdrol in omstreden film Tennisshow met John McEnroe Bi SPORTNIEUWS K0R1 SCHAKEN ATLETIEK VOETBAL Trimlopen Zaamslag De Cocq-Bunga Melati in Terneuzen Handmade men's shoes Kerkstraat 10 - OOSTERHOUT - 0162-453873 Sport 1 Abidjan (anp) - Damgroot- meester Rob Clerc wilde na de sensationele afloop van het WK in Ivoorkust nog niet aan de herkamp met wereld kampioen Tzizjov denken. „Dat is nog zo ver weg," lachte hij. „Eerst wil ik even van dit moment genieten. Ik heb wel wat te vieren, dacht ik." Clerc verzekerde zich gisteren op de laatste dag van het WK in Abidjan van de gedeelde eerste plaats. Zelf won hij in een mara- thonpartij van koploper Schwarzman, Tzizjov versloeg thuisspeler Zeba eveneens moei zaam. Beide titelpretendenten zaten zes uur aan het bord. Bin nen zes maanden komen ze el kaar tegen bij de noodzakelijke herkamp over zes partijen. „Ik was behoorlijk nerveus voor en tijdens mijn laatste partij," zei Clerc in het NOS-program- ma Langs de Lijn. „Ik heb wel vijf liter water gedronken. Ik speelde scherp op winst, maar op een gegeven moment stond Schwarzman aanzienlijk beter. Ik kon me echter net op tijd her stellen." Clerc kwam in Ivoorkust moei zaam op gang. Hij haalde ternauwernood de fi naleronde. In de eindstrijd toon de de 41-jarige grootmeester echter alsnog zijn grote kwali teiten. „Ik ben heel tevreden over mijn spel in de finaleron de," liet hij weten. „Hoe groter de druk, hoe beter ik presteer. Ik heb spanning no dig om te vlammen. Die prikkel miste ik in de voorronde. Als ik alles-of-niets moet spelen, ben ik op mijn best." „Een ontknoping waarvan een organisatie alleen maar kan dro men," stelde FMJD-president Wouter van Beek, die juist op tijd in Abidjan was terugge keerd om de slotfase mee te maken. Abidjan. WK. Elfde en laatste ronde: Sekongo (Ivo) - Buzinski (Lit) 0-2, Keisels (Let) - Georgiev (Rus) 0-2, Zeba (Ivo) - Tzizjov (Rus) 0-2, Prosman (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1, Val- neris (Let) - Baljakin (Rus) 1-1, Clerc (Ned) - Schwarzman (Rus) 2- 0. Eindstand: 1. Clerc, Tzizjov 15 pun ten, 3. Schwarzman 14, 4. Valneris, Georgiev 13, 6. Gantwarg 12, 7. Baljakin, Buzinski 11, 9. Prosman 10, 10. Keisels 8, 11. Zeba 7, 12. Se kongo 3. Paul Gascoigne. foto anp Londen (dpa) - Paul Gas coigne, de kleurrijkste voetballer van Groot- Brittannië, speelt de hoofdrol in een videofilm vol voetbalgeweld. Op de hoes staat een lachende Gascoigne met een scheidsrechtersfluit in de mond en een gele kaart in de hand. Op de band is onder meer te zien hoe een scheidsrechter gestrekt gaat, nadat hij is ge raakt door een kung fu-trap van een speler. Ook slaat een voetbalvandaal een politie man met een ijzeren staaf op het hoofd en valt een andere supporter de scheidsrechter aan, terwijl die naar de spe lerstunnel vlucht. Gascoigne begeleidt de beel den met soms sarcastisch commentaar, waarbij hij zich verlustigt aan de onge lukjes van de arbiters. Tij dens een scène ligt een voet balster op de grond, terwijl een andere vrouw op haar in trapt. Gascoigne: „Ik zou de ze vechtersbaas niet graag ontmoeten." De vrouwenbeweging is ver bolgen over de film. Gascoig ne raakte een paar weken ge leden immers in opspraak, nadat hij zijn vrouw had mishandeld. Ook parlemen tariërs oefenden al kritiek uit. Gascoigne zou ruim 50.000 gulden voor zijn klus hebben ontvangen. New Vork - De Amerikanen Pete Sampras, André Agassi, Jim Courier en John McEn roe geven op 20 december in Madison Square Garden in New York een tennisdemon- stratie. De opbrengst van de show komt ten goede aan de Tim&Tom Gullikson-Stich- ting. Tom Gullikson, voor malig coach van Sampras, overleed in mei van dit jaar aan de gevolgen van een her sentumor. Het Amerikaanse kwartet wil voor deze wedstrijd de regels aanpassen. Het team dat als eerste 21 punten maakt, wint de set. Na iedere balwisseling mag de trainer zijn spelers aanwijzingen ge ven. Iedere tennisser krijgt een microfoon, zodat hij tij dens de wedstrijd kan praten met het publiek. Tokio/Den Haag (anp/rtr) - Juventus voetbalde gisteren in de finale van de wereldbeker in Tokio te lang in het tempo van een 'Oude Dame', maar het was voldoende voor de overwinning. Na 1985 veroverde de kampioen van Europa voor de tweede keer in haar historie de wereldbe ker. Juve versloeg River Plate uit Argentinië met 1-0 door een late treffer van Del Piero. De zege ontketende de gebruike lijke festiviteiten in de stad van de winnende club, in dit geval Turijn. Toeterende auto's, wap perende vlaggen enzovoorts. Trainer Lippi, die na de zege in de finale van de Champions Lea gue tegen Ajax een paar belang rijke spelers onder wie Ravanelli zag vertrekken, zei: „We hebben in ons eigen ritme kunnen spelen en daarmee de wedstrijd gedomi neerd. Het heeft drie jaar ge duurd, voordat we dit niveau be reikten. We verdienen waarde ring." Juventus is de opvolger van Ajax, dat sinds gisteren weer een 'ge wone' ploeg is. De traditionele strijd tussen de winnaar van de Champions League en de win naar van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse equivalent van de Europese beker voor landskampioenen, verliep stroef. Zoals verwacht, want Juventus en River Plate, de voormalige club van Ajacied Juan, zijn onbe kenden voor elkaar. Zuid-Ameri- ka staat overigens nog altijd op voorsprong waar het gaat om het aantal overwinningen: twintig om vijftien bekers. Scheidsrechter Marcio Rezende uit Brazilië floot bij vrijwel alle aanrakingen af. Uit angst dat de wedstrijd in een veldslag zou ont aarden, zoals in het verleden vaak gebeurde. Maar het over dreven voorzichtige gedrag van de Braziliaan deed de wedstrijd geen goed. De vaart verdween uit het spel. De Italianen en Argentijnen speelden met vrijwel dezelfde tactiek, alleen voerden de Euro peanen het concept beter uit. Ju ventus schoof als één blok over het veld, terwijl River Plate ver trouwde op de indviduele kwali teiten van Francescoli en Ortega, de twee sterspelers. Maar zij wa ren meestal machteloos tegen de straffe mandekking van de Italia nen. Bovendien koos het duo te vaak voor eigen succes. Alleen in de 77e minuut leidde dat bijna tot een treffer, toen Ortega uit een onmogelijke hoek de bal tegen de lat schoot. De beste man van het veld was Boksic. Vooral in de eerste helft hield hij de Argentijnse verdedi ging voortdurend bezig. De Kro aat was sneller en behendiger dan zijn directe tegenstander Herman Diaz. Alleen in de afron ding was hij niet nauwkeurig ge noeg. Zoals ook de Franse mid denvelder Zidane de scherpte voor het doel miste. In de eerste helft kreeg de formatie van trai ner Lippi drie goede mogelijkhe den, maar verzuimde te scoren. Het was een wonder dat Juventus pas acht minuten voor tijd de score opende. In het eerste kwar tier na rust hadden Boksic en Del Piero dat al moeten doen. Maar enerzijds falen van de spitsen en anderzijds voortreffelijk keeperswerk van Bonano stonden een vroegere treffer in de weg. Op het schot van Del Piero in de 82e minuut was de Argentijnse doel man kansloos. Tokio. Finale wereldbeker. JUVENTUS (Ita) - RIVER PLATE (Arg) 1-0 (0-0). 82. Del Piero 1-0 (0- 0). Scheidsrechter: Rezende (Bra). Toeschouwers: 60.000. Gele kaart: Jugovic, Montero, Porrini, Torricelli, Zidane (Juventus), Astrada (River Plate). JUVENTUS: Peruzzi; Torricelli, Mantero, Ferrarra en Porrini; Di Li- vio, Deschamps, Zidane (90. Tacchi- nardi) en Jugovic; Del Piero en Bok sic. RIVER PLATE: Bonano; Diaz, Beriz- zo, Ayala en Sorin; Monserrat, As trada, Ortega en Berti (75. Gancedo); Francescoli en Cruz (84. Salas). Matchwinner Del Piero en zijn ploeggenoot Boksic springen elkaar in de armen na het laatste fluit signaal. FOTO REUTER Frankfurt (sid) - De managers van de achttien clubs uit de hoogste Bundes liga hebben gisteren unaniem geëist dat de winterstop in het seizoen 1997/98 gehandhaafd blijft op tien weken. Drie dagen geleden verkortte de Duitse voetbalbond de pauze op verzoek van bondscoach Vogts van tien tot zes weken. Vogts beriep zich op het WK in de zomer van 1998 in Frankrijk. Hij wil zich met de Duitse selectie minimaal vier weken voor bereiden op die eindronde. Hij kreeg rug dekking van de bondsartsen die stelden dat een winterstop van tien weken funest is voor de spelers. In dat geval worden die twee keer in het seizoen uitgeknepen in een voorbereiding op de competitie. De Italiaanse voetballer Roberto Baggio (AC Milan) vindt zichzelf slachtoffer van een lastercampagne. Volgens de voormalig Europees voetballer van het jaar krijgt hij sinds het WK van 1994 een niet aflatende stroom van kritiek over zich heen. Na afloop van de derby met Inter (1-1), af gelopen weekeinde, was het weer raak. Baggio scoorde, maar liet tevens een paar kansen onbenut. „Men moet weten dat ik niet de enige speler ben van de ploeg. Maar de anderen krijgen een voorkeursbehande ling." Baggio voetbalde tijdens het WK van 1994 in de Verenigde Staten heel behoorlijk, maar miste in de finale tegen Brazilië de laatste strafschop in de noodzakelijke se rie. FC Groningen zal de optie tot koop van de Braziliaanse aanvaller Magno voorals nog niet lichten. De eredivisieclub moest vóór 15 december Flamengo uitsluitsel ge ven. De 22-jarige Magno speelde vorig jaar nog met Gremio in Tokyo tegen Ajax om de wereldbeker. FC Groningen huurde de 22- jarige aanvaller van Flamengo voor één seizoen en nam een optie tot aankoop. Pas tegen het einde van het seizoen wil de club beslissen of het Magno wil behouden. Marcel Peeper (31) heeft zaterdag een scheurtje in de lies opgelopen. De links buiten van de Belgische eersteklasser Lok eren is tot de winterstop uitgeschakeld. Martin Laamers hoopt na de winterstop weer te kunnen voetballen. De 29-jarige Arnhemmer, die in de zomer Vitesse ver ruilde voor Harelbeke, kampt al een hele tijd met een ontstoken pees onder de lin kerknie en staat al zes weken buitenspel. Jorge Costa, de aanvoerder van FC Por to, heeft bij de tuchtcommissie van de Eu ropese voetbalunie (UEFA) een klacht in gediend tegen George Weah, aanvaller van AC Milan. De Liberiaan zou hem na de wedstrijd in Porto voor de Champions League (1-1) een kopstoot hebben toege diend. Daarbij brak de Portugees zijn neus. Zijn advocaat heeft de UEFA het medisch rap port reeds toegestuurd. Daarin staat dat de speler aan zijn neus is geopereerd. Door de blessure is Costa drie weken uitgescha keld. Sparta is gisteren in conflict geraakt met VW. De Rotterdamse club wil aan valler Edgar van der Roer met onmiddel lijke ingang terughalen naar het Kasteel. De Limburgers willen de zoon van oud doelman Ed van der Roer echter tot aan het einde van dit seizoen in Venlo houden. De aanvaller speelt dit seizoen op huurba- sis bij VW. In de overeenkomst met Sparta is geen clausule opgenomen die een tussentijdse rentree op het Kasteel moge lijk maakt. WV weigert daarom Van der Roer af te staan aan Sparta. De Rotterdamse club is op zoek naar ver sterking. Spits Dennis de Nooijer kan pas na de winterstop weer spelen. Hij ligt na een auto-ongeluk, maandag voorbij de Heinenoordtunnel, in het ziekenhuis. Over de komst van de Ghanese middenvel der Josef Addo bestaat nog geen zeker heid. De 25-jarige international is per soonlijk rond met Sparta. Zijn Duitse club FSV verlangt echter een vergoedingssom voor hem. Daarover zijn beide clubs nog in onderhandeling. Francesco Oddo heeft gisteren een twee jarig contract getekend als trainer van Reggiana. Hij is de opvolger van de Roe meen Lucescu, die een dag eerder ontslag kreeg. Reggiani is de hekkensluiter in de Italiaanse Serie A. Oddo, een Siciliaan, heeft geen ervaring in de Serie A. Hij was eerder werkzaam bij Avellino, Modena en Pescara in de tweede divisie. Reggiana promoveerde in de zomer naar de Serie A onder leiding van oud-Mi- lanspeler Carlo Ancelotti. Die is nu actief bij Parma. In de buurt van Parijs, in het plaatsje Asnières, is gisteren het centrale veilig heidsbureau geopend voor het WK voetbal in 1998 in Frankrijk. Dat gebeurde in het bijzijn van 24 personen die allen lid zijn van de interdepartementale werkgroep voor het mega-toernooi. Het kantoor in Asnières gaat alle activitei ten en maatregelen op het gebied van orde en veiligheid coördineren. Het centrum komt in directe verbinding met de tien speellocaties in Frankrijk. Ook zal het bu reau contacten leggen en onderhouden met politiedelegaties van de deelnemende lan den. Elke WK-stad krijgt een eigen veiligheids kantoor. Daarnaast zal een commandopost worden ingericht ter ondersteuning. Bij ''Hl WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 de STEM Parijs (rtr) - Ronald de Boer en Edgar Davids zitten bij d; voorlopige selectie van vijftig spelers voor de Gouden Bal Dat is de prijs voor de Europese voetballer van het jaar. De organisatie van de traditionele verkiezing is in handen n het blad France Football. Redelijk opvallend is de selectie van Edgar Davids, die tijdens) EK door bondscoach Hiddink naar huis werd gestuurd. Opvalle de afwezigen zijn de voorgangers van Weah, Roberto Baggio Hristo Stoitsjkov. De prijs is in het verleden door drie Nederla... ders gewonnen. Dat zijn Johan CruijffRuud Gullit en Maieo van Basten. De vijftig zijn: Batistuta (Fiorentina), Bejbl (Atletico Madrid), (Liverpool), Bierhoff (Udinese), Blanc (Barcelona), Boban (AC Boksic (Juventus), Cantona (Manchester United), Chiesa (Parma) Dj. vids (AC Milan), Ronald de Boer (Ajax), Del Piero (Juventus), (AC Milan), Deschamps (Juventus), Djorkaeff (Inter), Figo (Ba. Fowler (Liverpool), Helmer (Bayern München), Ivanov (Rapid Kanu (Inter), KUnsmann (Bayern München), Köpke (Marseilli (PariS-SMia®1a—dn3P' (Bayern n München), Köpke (Marsefile), üj gow Rangers), Litmanen (Ajax), Mat Madrid), Möller (Borussia Dortmund: .iiciAvcu vj..«, iw,vAUGiB „HG. i->uhce)Poborsky (Manchester United: Rai (Paris SQ), Raul (Real Madrid), Ravanelli (Middlesbrough), Ronaldó ni (AC Milan), Mijatovie i, Nedved (Lazlo), Okocha (Fenerbahce), Poborsky (Barcelona), Rui Costa (Fiorentina), Sammer (B Savicevic (AC Milan), Scholl (Bayern München), Seaman (Arsenal), ei (Barcelona), Shearer (Newcastle), Simeone (Atletico Madrid), Su, (Real Madrid), Türkyilrnaz (Grasshopper), Vialli (Chelsea), Weah (AC Milan), Zanetti (Inter), Zidane (Juventus), Ziege (Bayern München) elk stadion zullen videocamera's het pu bliek zowel binnen als buiten volgen. Elk complex krijgt ook een eigen bewakings dienst. Volgend jaar december wil de werkgroep de definitieve plannen inzake de veilig heidsproblematiek presenteren. Dan is ook het deelnemersveld bekend. Landen die met terreurdreiging te maken hebben, krijgen een speciale behandeling. Premier John Major steunt het plan van de Engelse voetbalbond (FA) om zich kan didaat te stellen voor de organisatie van het WK in 2006. Major heeft dit verklaard na een onderhoud met een delegatie van de bond onder leiding van bondscoach Glenn Hoddle. De regering praat de komende twee weken verder met de FA. „We zijn blij dat Major onze plannen ondersteunt," zei Hoddle na de bijeenkomst. Na het succes van het EK afgelopen zomer in Engeland, wil de bond opnieuw een groot voetbaltoernooi organi seren. Als de FA zich definitief kandidaat stelt, moet de bond de strijd aanbinden met on der meer Duitsland. De FIFA wijst het toernooi in 2000 toe. De levende voetballegende Pele wil zijn baan als minister van Sport in Brazilië best inruilen voor het trainerschap van de Metrostars in de Verenigde Staten. De ko ning van het voetbal verlangt in dat geval wel een vorstelijke beloning: ruim 50 mil joen gulden voor drie jaar. Pele deed zijn uitspraak in een column die hij vult in de krant Jornal do Brasil. De Amerikaanse club wil hem aantrekken. De vroegere we reldster speelde van 1975 tot 1977 voor New York Cosmos, de bekendste club in de vorige profcompetitie van het land. Me trostars is een van de verenigingen in de nieuwe competitie. PSV wil Numan tot 2002 vastleggen Eindhoven - PSV wil het contract met Arthur Numan openbreka en verlengen tot medio 2002. Het bestuur heeft daartoe de bijna 27-jarige verdediger een aanbieding voor vijf jaar gedaan. 7 partijen praten eind volgende week verder. Het huidige contract van Numan loopt tot medio 1998. heeft me een goed voorstel gedaan," zei hij. „Uit een nieuw, vijf jarig contract spreekt in elk geval veel vertrouwen." Tijssens laat aanbod BWA lopen Tilburg - John Tijssens laat het aanbod lopen om als contractspe ler toe te treden tot de professionele driebandenorganisatie BWA „Ik heb tot nu toe niet zulke beste ervaringen met de BWA," ver klaarde hij zijn besluit. „Wanneer ik voor de BWA teken, snijd ik alle banden met de CEB door. Dan kan ik in geen enkel toernooi dan van de BWA uitkomen. Maar garanties dat ik een re delijk aantal toernooien kan spelen, wil de BWA me niet geven. Dat is me allemaal een beetje te vaag," aldus Tijssens. Tijssens gokt op het alternatieve driebandencircuit, geoi seerd door de Europese biljartbond (CEB). „In de cyclus van de CEB ben ik geplaatst en is de kans op een goede klassering en hel daarbij behorende prijzengeld groter." De BWA en Europese bond ruziën al jaren. Achter de schermenis tot nu toe vergeefs aan een oplossing van de geschillen gewerkt. Tijssens heeft besloten niet in te schrijven voor het kwalificatie toernooi van het WB-evenement van de BWA in Antwerpen, gende week. Hij heeft Verplichtingen in de Duitse driebanden competitie. De wereldbekerfinale van de BWA in Istanbul laat hij om dezelfde reden schieten. Henk Habraken, Christ van der Smissen en Dick van Uum hebben een wild card gekregen voor de BWA-wereldbekerwedstrijd drie banden in Antwerpen. Dick Jaspers, Raimond Burgman en Louis Havermans zijn recht streeks tot het hoofdtoernooi op basis van hun plaats op de werel dranglijst. Ivanisevic acekoning van de ATP-Tour Parijs - Goran Ivanisevic mag zich de acekoning van 1996 noe men. In 96 wedstrijden van de ATP-Tour produceerde de Kroaat 1477 aces. Zijn gemiddelde is 15,38 per wedstrijd. De Australia Mark Philippoussis volgt met 14,31 vóór Richard Krajicek met 13,45. De Spanjaard Alberto Berasategui was volgens de statistieke! van de ATP- Tour de meest constante serveerder. In 72 wedstrij den sloeg hij 75 procent van zijn eerste service in. Ivanisew maakte de meeste punten met zijn eerste opslag. De efficiëntste tweede service kwam met 64 procent op naamval de Oostenrijker Thomas Muster. De beste return in het circuit heeft Magnus Gustafsson. De beste cijfers van het jaar zijn voor de nummer één van de we reld Pete Sampras met 65 overwinningen tegenover 11 nederlagen (85,5 procent). Chang volgt met 77,3 procent en Muster met 77,l Sampras was ook de beste indoor-speler, Muster won het meestii de buitenlucht. Richard Krajicek, winnaar op Wimbledon, bleek de beste gras-speler. Vier nieuwe wielerdisciplines op OS 2000 Utrecht - Het Olympische wielerprogramma krijgt uitbreiding.of de Olympische Spelen in 2000, in Sydney. De internationale wie ren unie (UCI) heeft gisteren bekendgemaakt dat keirin, olympi sche sprint, koppelkoers en 500 meter tijdrit voor vrouwen toegevoegd. Dat brengt het aantal baandisciplines op twaalf. Joop Atsma, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Wie ren Unie (KNWU), toonde zich dinsdag tijdens het congres'" Utrecht verheugd met de mededeling. Minder blij was de pre met het vertrek van Gerrit Middag naar diezelfde UCI. De te®' nisch manager begint op 1 mei als directeur van het departe dat zich bezighoudt met internationale kampioenschappen, dag is door UCI-voorzitter Hein Verbruggen persoonlijk i derd. Overleg KNWU en WBW in januari Utrecht - De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWOj hervat begin januari de besprekingen met de Vereniging voor Be roeps Wielrenners (WBW). De vakbond boycotte gisteren tic- congres van de KNWU in Utrecht. De WBW verwijt het hoofdbestuur een starre houding over de®' voering van deeltijdcontracten, de te hoge licentiekostenen® weigering van de bond een deel van de tv-gelden af te dragen Vooral op het punt van de deeltijdcontracten was Joop At®,- voorzitter van de KNWU, het oneens met de vakbond. „De to1®' ge profs hebben jarenlang keihard gevochten voor het minim"»' loon. Je kunt niet op een achternamiddag een heel systeem op helling plaatsen. Wij hebben gevraagd aan de WBW met voo stellen te komen; dat is nog niet gebeurd. Begin januari hervatten de partijen het overleg. „Zeker is c discussie genuanceerder moeten worden gevoerd dan nu. y°or' nog zou ik de mededeling van de WBW voor kennisgeving3 willen nemen." VOETBAL Wijk aan Zee. Sonnevanck-toer nooi. Eerste ronde: Jonkman (Ned)- Reinderman (Ned) 0-1, Willemze (Ned)-Janssen (Ned) A-A, Dele- marre (Ned)-Armas (Fra) 0-1, Bri- card (Fra)-Rogers (Aus) A-A, Löf- fler (Dui)-Claesen (Bel) 1-0. Italië: kwartfinale beker, W wedstrijd: Bologna-Cremona 1. Bologna naar halve finale jf; Engelse League Cup, vierde - Ipswich-Gillingham 1-0, U.- Southampt 1-1, WimD Aston Vil. 1-0. Van onze atletiekmedewerker Domburg - De 34e St.-Nico- laascross op de domeinen rondom kasteel Westhove in Domburg betekent zaterdag 30 november de derde wed strijd van de Zeeuwse cross cup Het organiserende Dyna mo krijgt er een voor Zeeuwse begrippen ijzersterk veld aan de start met in de favorieten- rollen John Vermeide en Se- bastien Schletterer. Voorts zijn ook Jan de Bart, Theo Rabout, Pascal Meerman, Eric Goossen, Peter Louwerse, Edwin de Leeuw, Ron le Roy, Patrick van Quekelberghe, een heroptre- dende Jan Guiljam en Henk-Jan Door Sjaak Begijn Terneuzen - In het duel van ruim een week geleden te gen Terheij den verloor zon dagtweedeklasser Terneu zen niet alleen de wedstrijd en drie spelers door rode kaarten, maar ook zijn trai ner, Robbie de Muijnck. Twee dagen na de wed strijd kapte het bestuur van de rood-zwarten de knoop door en ontsloeg de in Breskens woonachtige oefenmeester. Secretaris Henk de Kort, die na mens het bestuur woordvoerder in deze affaire is: „Maandag avond hebben we tot na midder nacht over deze kwestie verga derd, maar kwamen er toen niet uit. De dinsdagmiddag hebben we als bestuur de knoop doorge hakt. Dat geeft aan dat we niet over één nacht ijs zijn gegaan." Het bestuur nam de beslissing niet op eigen houtje, maar con sulteerde eerst technisch coördi nator Fons Baert, elftalbegelei der Loet van Dixhoorn en aan voerder <Mark.de Kunder, zonder deze echter een stem te laten uit brengen over het aanblijven van De Muijnck. De Kort: „Dat gesprek was puur informeel. Zij hebben geen stem gehad in de beslissing, maar heb ben natuurlijk wel de beslissing beinvloed. Er is alleen gesproken over de gang van zaken op dat moment en over hoe het met het eerste verder moest. Als bestuur Van onze atletiekmedewerker Zaamslag - De Politie Sport en Ontspannings vereniging Zeeland (PS- OVZ) houdt in samen werking met SV Aloy op zaterdag 30 november een aantal trimlopen in Zaamslag. Lopen die meetellen voor het Van Strien Runnerscri- terium waarvan het de zes de loop is. De jeugd kan in Zaamslag een afstand van "50 of 1500 meter lopen. Hun starttijdstip is 14.45 uur. Om 15.00 uur worden de overige afstanden op pad gestuurd. Die afstan den bestaan uit een vier, acht of achttien kilometer. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in 'De Poort' aan de Terneuzen- sestraat. Kleed- en wasac- commodatie is er in de sportzaal aan de Sportlaan. Van onze sportmedewerker ardenburg - De wedstrijd tussen Sporthuis De Cocq, de eeuwse bekerhouder, en ere- j msionist Bunga Melati, een e. m he derde ronde van de nJh om de landelijke zaal- I voetbalbeker, zal niet in Oost- I g worden gespeeld. Omdat de aanvraag voor kaarten I i]n er al 400 verkocht) dusda-1 bptiE°ot *s' deeft men moeten I de ï8n °m uh te wijken naar I zL ?fneuzense sporthal 't I ]ekwaar de capaciteitl tü(] ls' De datum en aanvangs- I JP> maandag 16 december! om 9i nn b 10 uecemDer bleVBn ,rUur'is onveranderd ge dag 97' anaf vandaag, woens- koL ,.„!1°vemker> is de voorver- irm j "e vuui vei - Sunltu er open gesteld. Dit bij 1 De Cocq in Aarden-! hal t Zwaantje.erneUZenSe sport~ |l

de Stem | 1996 | | pagina 10