4 Gescheiden inzameling moet beter' INBRAAK BEVEILIGING Werkstraf geëist tegen 73-jarige voor ontucht met jongen DE STEM 'Ik wil nog wel een knuffeltje erbij Jubilarissen kerkkoor gehuldigd DAG klapper POLITIE rapport UITSLAGEN Kohnen/Dombrecht brengen hoog niveau Gevarieerde avond met koninklijke harmonieën Wereldwinkel Oostburg maakt Vliegende' start DE STEM ZEELAND Plan Sluis-Aardenburg: Akkoord over aankoop pand Westkolkstraat Goede sfeer bij soundmix en playbackshows in Sluiskil het veiligste adres ferrit ieioja^e techniek axel Diefstallen Inbraak Vuurwerk Koersbal Schietingen Beeld Freddie Mercury in Montreux Jaren '70 herleven op Radio 2 MAANDAG 25 NOVEMBER 1996 /\(j Vari onze correspondent Middelburg - Officier van justitie mr. J. Valen- te heeft op de zitting van de rechtbank in Mid delburg tegen de 73-jarige B.R uit Oost-Sou burg 40 uur dienstverlening en deelname aan een terugval-preventie-project geëist. Daarnaast eiste hij dat R. geen contact zoekt met zijn slachtoffer. R., die heeft bekend, wordt ervan verdacht in de periode november 1982 tot en met 3 november 1992 ontucht te hebben gepleegd met een jongen, die toen nog geen 16 jaar was. Dat begon toen de jongen krap zeven jaar oud was. De jongen was een zoon van kennissen van R., die regelmatig groenten en fruit bij de boerderij van de ouders van de jongen in Ritthem haalde. Als goede kennis bracht hij het kind regelmatig naar school en on derweg in de auto begon R. de jongen te betasten. Eerst over de kleren en later ging het van erg naar erger. In die tijd ontdekte R. ook dat hij pedofiel is. Nadat de jongen 16 werd, gingen de seksspelletjes van R. met de jongen door. In de auto, aan de zee dijk en in de stal. Er kwam een einde aan de hande lingen van R. nadat de jongen, inmiddels volwassen maar tot eind vorig jaar nog volledig onder de in vloed van R., in mei van dit jaar een klacht indien de. Op de zitting toonde R. geen enkel moment spijt over hetgeen hij de jongen had aangedaan. „De jon gen ligt volledig met zichzelf in de knoei en is door uw toedoen aan de drugs geraakt," verweet Valente hem. R. gaf geen krimp en haalde slechts zijn schou ders op. Als gevolg van het uitkomen van R.'s daden wilde zijn vrouw na 50 jaar huwelijk echtscheiding aanvragen, maar kwam daar later weer op terug. De oudste dochter wilde geruime tijd niets meer met haar vader te maken hebben. R. is inmiddels ver huisd. Of R. inderdaad de gevraagde dienstverle ning kan verrichten is de vraag. R. mankeert van al les en kan niet meer werken. „Ik kan altijd nog au to's gaan tellen," vond R. Als voorschot op een schadeloosstelling heeft R. in middels 7.000 gulden aan zijn slachtoffer betaald. Over veertien dagen wijst de rechtbank vonnis. Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - Het gemeentebestuur van Sluis-Aarden burg gaat er alles aan doen om meer oud papier, karton, glas en textiel gescheiden op te halen. Volgens B en W is het tot nu toe behaalde resultaat immers onder de maat. Zelfs de minimale eisen worden niet gehaald. Zodoende is een plan van aanpak opgesteld om de doelstelling over drie jaar wel te halen. Het college baseert zich hierbij op de richtlij nen van het ministerie van Vrom. De gemeente kreeg immers vorig jaar een subsidie van dit ministe rie met de verplichting extra in spanningen te verrichten en er voor te zorgen dat de taken zo goed mogelijk worden uitge voerd. Om de doelstellingen te halen wil het college het oud papier en kar ton in alle kernen huis-aan-huis laten inzamelen door de vereni gingen. Hiermee komt hun bron van inkomsten niet te vervallen. Vanaf maart vorig jaar wordt door middel van drie-kleuren- glasbakken gebruikt verpak kingsglas ingezameld. De ge meente voldoet aan de landelijke richtlijn van één glasbak op vijf honderd inwoners. Door middel van extra voorlichting wordt ge probeerd de respons te verhogen. In de gemeente wordt momenteel op drie manieren textiel ingeza meld. Er staat een kledingcontai- Hulst - De harmonieën uit Hulst en Kloosterzande, beide konink lijk, verzorgden zaterdagavond in de Grote Zaal van Den Dullae- rt het Concert Royal. Het werd een gevarieerde avond, want de Koninklijke stedelijke uit Hulst ging op de harmonie- toer en de Koninklijke Sint Ceci lia meer op de moderne toer. Voor de 300 aanwezigen dus een pittig avondje met mooie soli en zowel gedegen als swingende nummers. Micaëla Van Bunder (bestuurs lid) zorgde voor het verbale ce ment tussen de verschillende nummers. Zij vertelde iets over de componisten of arrangeurs en deelde ook nog mee dat vier jeugdleden uit Hulst naar het na tionale kampioenschap in Hilver sum gaan op 15 december, naar aanleiding van de behaalde suc cessen op het solisten concours in Clinge. Alle vier spelen ze klari net: Cindy Cerpentier komt uit in EDITIE ZEELAND Bezorgklachten: Bel lezerscontact, 076-5312312 ma t/m vrij. 8.00 - 17.00 uur zat. 8.00- 12.00 uur Redactie Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. Redacteuren: Peter Oggel (editiechef), Peter van den Assem, Frank van Cooten, Frank-Deij (plv. ed. chef), Rein van der Helm, Harold de Puysseleijr. Goes: Klokstraat 1,4461 JK tel. 0113-273700,fax 0113-273701. Redacteur: Cees Maas (provincieverslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel. 0114-372770, fax 0114-372771. Redacteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen tel. ma t/m vrij. 0115 - 645751 tel. zondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie De Stem en ZVK Terneuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740,fax 0115-645741 Vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé 0115-563976, Hans Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel. 0114-372770. Vertegenwoordigers: Eddy van den Brande, privé 0114-314570, Marjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma. t/mvr. 8.30- 17.00 uur Open Huis Welfare Van onze correspondente Vogelwaarde - Het Welfare- werk van de Zonnebloem af deling Vogelwaarde houdt morgen open huis van 14.00 tot 16.00 uur. In het dorpscentrum, Popu lierenstraat, Vogelwaarde worden gemaakte spulletjes ten toon gesteld. De hand- werkclub toont hiermee haar creativiteit en verkoopt te stukjes huisvlijt ten bate van het werk van de Zonnebloem. ner in Aardenburg, het Leger des Heils zamelt huis-aan-huis kle ding in en mensen kunnen kle ding brengen naar de Stichting Sluis Helpt Roemenië. Door het bijplaatsen van een container in Sluis wordt geprobeerd het streefgewicht te halen. Naast de inzameling van papier, karton, glas en textiel laat het college onderzoeken of het afzon derlijk inzamelen van groen grof vuil tot de mogelijkheden be hoort. Aan de hand van een registratie systeem wordt jaarlijks onder zocht in hoeverre de beoogde doelstellingen worden gehaald. Als het noodzakelijk is wordt het beleid bijgesteld om de inzamel- resultaten alsnog te kunnen ha len. Het plan van aanpak wordt don derdag behandeld tijdens de ver gadering van de raadscommissie Vrom. Het voorstel wordt ook bespro ken door de leden van de raads commissie Financiën op dinsdag 26 november. In Lamswaarde werden verschillende spelletjes gespeeld, zoals puiten. Van onze correspondente Lamswaarde - Op de tafels in de Luifel in Lamswaarde liggen keurig uitgestald allerlei borduurwerken. Met de feestda gen in het vooruitzicht voor menige be zoeker een gelegenheid om wat cadeau tjes in te slaan. „Mama, krijg ik een knuffel," vraagt een dreumes verlangend. „Maar kind, je hebt er al zoveel". „Ik wil nog wel een knuffeltje erbij," klinkt het smekend. „Dan vraag ik hem wel aan Sin terklaas." Portrettekenaar Bruno Cooremans heeft het druk. Hij schetst het ene na het andere kinde rkopje. Voor de kerstkleden en de brei- en borduurwerken is er veel belangstelling en de makers van allerlei houtsnijwerk, moeten de bezoekers uitleggen hoe ze zoiets moois in el kaar knutselen. „Knuffels, kussens, decoraties voor in huis, punch- en borduurwerk, het verkoopt goed. En dat geldt ook voor onze pannenkoeken en bruin brood mee ast," vertelt Anny Joossen vertegenwoordigster van Lamswaarde Krea- tief. „Onze kracht is het afleveren van mooi borduurwerk, tafellakens en servetten op be stelling, in de maat en kleur die de klant wenst. We houden om de anderhalf jaar een tentoonstelling en ook nu hebben we al weer zoveel bestellingen binnen, dat we een tijdje vooruit kunnen." Er werden ook spelletjes gespeeld zoals pui- de ereafdeling, Femke van Hoove in de tweede afdeling en het duo Annemarie Totté en Nienke Hil- laert in de 1ste afdeling. De Stedelijke speelde onder lei ding van Johan de Witte de Paso Dorada van Laseroms, High lights uit de musical Chess en de Posthoorngalop van Koenig met Cees Polfliet (natuurhoorn) als solist. Ook lieten de Hulstenaren de New Baroque Suite van Henk van Lijnschoten horen. Gastharmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande speelde onder lei ding van Eddy Meyers een aantal marsen, Copacabana van Mani- lov, Mambo Kambo van Prado, de Moonlight serenade van Glenn Miller en het concertino van Von Weber met Eric Provoost (klari net) als solist. Van onze verslaggever Terneuzen - De gemeente Ter neuzen heeft met de eigenaar van het pand aan de Westkolkstraat 6 overeenstemming bereikt over de koop. Het college van B en W stelt voor om het pand aan te kopen in ver band met het plan Arsenaal. Wanneer de gemeenteraad vol gende maand zijn goedkeuring geeft, zal op het terrein een nieu we schouwburg verschijnen. Het pand wordt op dit moment gebruikt door assurantiekantoor Verschelling. Onlangs is met de huurders van het pand gesproken over de sitiatie die is ontstaan na de sloop van Hotel Rotterdam. Door de sloop zijn er bouwtech nische problemen gerezen. Bo vendien brachten de huurders bezwaren naar voren over de omgeving. Tijdens de zondagmorgen gehouden eucharistieviering werden door het kerkbestuur van de H. Theresia-parochie in Heikant drie leden van het kerkkoor, mevrouw I. Ferket en de heren J. de Rech ter en L. Ferket (van links naar rechtsgehuldigd. Drie jubilarissen, aldus pastor J. van der Heijden, die zich al jaren verdienstelijk hebben gemaakt voor het kerkkoor. Als waardering voor hun werk op het terrein van liturgie en kerkmuziek ontvingen L. Ferket en J. de Rechter, voor hun 65-jarig lidmaatschap, uit handen van vice-voorzitter E. van Acker van het kerkbestuur het ere-diploma van de Nederlandse Gregoriusvereniging. Voor het 25-jarig lidmaatschap ontving mevrouw I. Ferket-Heije de zilveren speld van de Nederlandse Gregoriusvereniging. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Sluiskil- De werkgroep die in het kader van het vijfjarig be staan van het SKI voor de derde keer deze groots opgezette shows in het Meulengat organiseerde was na afloop tevreden. In totaal namen er 42 deelnemers deel aan de diverse onderdelen.,, We hadden dit jaar een kwalitatief goed deelnemersveld. De deelnemers waren afkomstig uit heel Zeeuws-Vlaanderen. We hadden op nog meer publiek gehoopt, maar zijn toch tevreden omdat de sfeer erg goed was," aldus Jeannine Maas. 's Middags was het de beurt aan de kleintjes. De aanmoedigingsprijs ging naar de jongste deelnemer (drie jaar) L. van Mil. Bij de playback waren er twee eerste plaatsen namelijk voor A. van Velzen en T. Wit te. De twee tweede plaatsen gingen naar J. van Opdurp als Marco Borsato en de meidengroep van W Sluiskil die de Macarena deden. Bij de soundmix won E. van Velzen met een nummer van Whitney Houston. Tweede werd I. van Voren als Guus Meeuwis. 's Avonds was het de beurt aan de ouderen. De aanmoediginsprijs voor de playback ging naar M.van Jole. De originaliteitsprijs was voor Ni cole Bertina. De uitslag van de playback: 1. J. de Poorter, 2. E. de Smet, 3.1.Witte Uitslag soundmix: 1. Hanneke en Linda, 2. M. Terstelle Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710 THEATER KIELDRECHT Het Witte Paard - Zaal Kriekeput- te - 20.00 uur DIVERSEN CLINGE Koersbal - in foyer - 13.30 uur - Malpertuus KBO Kaarting - café De Landbouw - 20.00 uur SINT-JANSTEEN Kaarting - 14.00 uur - café De Kroon GRAAUW Dorpsbijeenkomst - Gemeen schapshuis - 20.00 uur SAS VAN GENT Bingo - St.-Albert -14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur HULST Kaarting - De Blaauwe Hoeve - 13.00 uur MIDDELBURG Telefonisch spreekuur - FNV Zee land - ABV-uitkering - 10.00-12.00 uur-tel. 0118-625655 NIEUW-NAMEN Koersbal - KBO - De Kauter -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Train spotting HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Sleepers 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Independence Day 20.00 uur The Cable Guy 20.00 uur Naar de klote 20.00 uur Chain Reaction BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur The Glimmerman 20.00 uur Rasputin GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Ca- ble Guy 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Tin Cup 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Feeling Minnesota 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Substitute 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Es cape from L.A. 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fear 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur A Time to Kill 14.30,17.00 en 22.45 uur The Glim merman 14.30, 17.00 en 20.00 uur Dra- gonheart 20.00 en 22.30 uur Crash 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 20.00 uur Breaking the Waves 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur In- dependence Day 14.30 en 17.00 uur The Nutty Pro fessor 22.30 uur Trainspotting KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Cable Guy 20.00 uur Escape from L.A. 20.00 uur A Time to Kill FOTO CAMILE SCHELSTRAETE ten, sjoelen en envelop trekken. De voorraad van 250 enveloppen was om 12.00 uur al op. „Het is een gekkenhuis, de aanloop is enorm." De totale opbrengst gaat in de materialenpot. Hiermee kopen de dames weer materiaal in om volgend jaar met een nieuwe collectie te kunnen uitpakken. „We hebben een heel actieve groep van 35 da mes, vandaag hebben zich alweer weer twee nieuwe leden aangemeld. Iedereen, ook van buiten Lamswaarde, is welkom. We komen om de twee weken bijeen, dinsdag van 13.30 tot 15.30 uur, in een lokaal van de familie Si- menel (voormalig nonnenklooster)." Belangstellenden kunnen vrijblijvend bin nenlopen. Aanmelden kan bij A. Joossen (0114-690244). Sas van Gent - Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Beneluxstraat in Sas van Gent, verdween een complete hoe- denplank met de daarin ge monteerde geluidsboxen. Dat zelfde gebeurde uit een auto van een 24-jarige Westdorpen- aar in de Clausstraat. Een 49- jarige vrouw uit Sas van Gent deed vrijdagmiddag in Hulst aangifte van diefstal van haar auto vanaf het Oranjebolwerk. Een 17-jarige Oostburger die bezig was zijn bromscooter op te knappen zit voorlopig even zonder werk. De tweewieler verdween zaterdagavond uit een tuin van een woning aan de Bestevaerstraat. Cadzand - Een 40-jarige Brug geling meldde dat er was inge broken in zijn strandpaviljoen, die staat tegenover de Zwarte Polderweg. De ongenode gas ten zijn er met sigaretten en frisdranken vandoor gegaan. Bij een bedrijf aan de Haar- manweg in Terneuzen werd in de nacht van zaterdag op zon dag ingebroken. De melding kwam rond 04.00 uur bij de po litie binnen. Toen die ter plaat se aankwam waren de daders al verdwenen, evenals de nodi ge computerapparatuur. Uit een nog in aanbouw zijnde woning aan de Noordstraat in Philippine verdween een ver warmingsketel. Voor de be trokken aannemer, die de dief stal zaterdagmorgen ontdekte, een schadepost van 3800 gul den. Terneuzen - Vrijdagnacht werd met vuurwerk een brievenbus bij een supermarkt aan de Axelsestraat opgeblazen. Post stukken lagen her en der op straat en werden door de poli tie veiliggesteld. Zaterdagmor gen werden die afgeleverd bij het sorteercentrum van PTT. Zaterdagmiddag om 17.10 uur bleek dat ook een brievenbus op de hoek van Azaleastraat- Geraniumstraat was opgebla zen. De door de politie verza melde post gaat vandaag rich ting PTT. Het is niet bekend of er in beide zaken poststukken zijn verdwenen. St.-Jansteen - De Warande: 1. A. van Remoortere, 2. Th. Kints, 3. P. Rombaut. St.-Jansteen - St.-Jan, 63 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: M. Verdonck, tweede hoge vogel: R. van Essen, eerste zijvogel: M. Ser ge, tweede zijvogel: C. Wijne, der de en vierde zijvogel: A. Mortier. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Onge- nae, tweede hoge vogel: G. Co- cheyt, eerste zijvogel: I. van Dam me, tweede zijvogel: A. Hoogstrae- te, derde zijvogel: D. de Vrieze, vierde zijvogel: H. Merckx. Van onze correspondent Oostburg - De start van de Wereldwinkel Oostburg om geld op te halen voor de uitbreiding van het assortiment is succesvol verlopen. Het afgelopen weekend werd 3200 gulden opgehaald en de werkgroep was daar zeer tevreden over. Onder het motto 'Da's andere koek' startte de wereldwinkel een groot scheepse actie. De Wereldwinkel aan het Raadhuisplein is een beetje uit zijn jasje gegroeid door de gestegen vraag naar producten. De win kel is ondertussen qua oppervlak wel uitgebreid, maar het nodige geld ontbreekt nog om de inrichting te bekostigen. Daar is een bedrag mee gemoeid van 35.000 gulden. Woordvoerster Joke Steeneveld vertelt dat het begin toch naar tevredenheid is verlopen. „We hadden gehoopt alle 1500 pakjes honingkoeken te verkopen. We hebben er nog onge veer 250 over. Met die 3200 gulden hebben we toch een aardig startka pitaal," vertelt ze. Steeneveld vertelde ook nog dat het afgelopen weekend brieven zijn verstuurd naar bedrijven en charitatieve instel lingen, waarin gevraagd wordt om ondersteuning via sponsoring of giften. Half februari volgend jaar hoopt de Wereldwinkel dedeuren te heropenen. (ADVERTENTIE) 7 Hulst - Baudeloozaal-Kamer- muziekconcert door Paul Dombrecht (barokhobo) en Robert Kohnen (clavecimbel). Franse barokmuziek van Couperin, Rameau, Hotteterre en Philidor. Gehoord op zon dag 24 november. Door Jeanette Vergouwen. Paul Dombrecht is een veelzijdig musicus. Hij richtte verschillende ensembles op en speelt zelf actief mee. De ene keer op de moderne hobo en dan weer op barokhobo. Moeiteloos schakelt hij over en hij speelt ook stijlvol en met de vereiste versieringen. In Hulst werd hij daarbij uitstekend bege leid door Robert Kohnen, een cla- vecinist van formaat. Het recital begon, na een amu sante uitleg in ontspannen sfeer, met het eerste Concert Royal van Couperin. In 1722 verschenen vier van deze concerten die Couperin geschreven had voor Lodewijk XIV. Couperin gaf in zijn voorwoord al te kennen dat deze concerti niet alleen bestemd waren voor clavecimbel maar ook voor viool, fluit, hobo, altviool en fagot. Couperin schreef vele wer ken die hij samen met vrienden aan het hof van Lodewijk XIV speelde. Het eerste Concert Royal is het beknopste concerto met een elegante Prelude waarin de hobo vele versieringen laat horen, een heldere Allemande met polyfoni- sche trekjes, een eenvoudige Sa rabande, lichtvoetige Gigue en een qua structuur ingewikkeld Menuet en Trio waarin de stij gende en dalende lijnen elkaar voortdurend opvolgen. Het werd verfijnd en met knappe versierin gen uitgevoerd. Beide musici hebben een grote affiniteit met ie Franse barokmuziek. De kleine foutjes werden vakkundig opge vangen en dit muzikale duo mu siceert als een eenheid. Dat gold ook voor de werken van Hotteterre (Suite in c) en Philtó® (Suite in d). Verstrooiende mu ziek, minder ingewikkeld van structuur ondanks de grote inter vallen bij Philidor en de soms erg virtuoze dansen. Kohnen speelde op een kopie van een 18e eeuws Frans instrument drie stukken in g voor clavecim bel solo van Rameau. Dit zijn stukken 14,15 en 16 uit 'Nouvel les Suites des pièces de clavecin uit 1728. Les Sauvages is een ron do, een vurige dans die Rameau ook gebruikt voor een koor in I® Indes Galants. L'Enharmonique is een nogal theoretisch stuk mu ziek met een melancholisch ka rakter, dat zijn naam dankt aan de enharmonische modulatie van cis naar des. L'Egyptienne is ee echt briljant en virtuoos ff®1 waarin de techniek van de m - voerder ten volle uitkomt. Het geheel was bij Kohnen goede handen. Virtuoos da waar nodig met stijlvolle accel rando's en verzorgd en sfeervol het middendeel. Dat g°. voor de clavecimbelsolo Sixiem Ordre van Couperin: zes karak tervolle stukken die door he met elan, souplesse en nogal ff tempoverschillen werden v' tolkt. j. Een concert van hoge kwalit® een ontspannen sfeer. j dat ook deze keer weer de a maar half vol was. 'Als je wat ouder datje eigenlijk Lest zo Van onze filmredactie Bredase filmers, allemaal re cent of langer geleden opge leid aan de filmafdeling van kunstacademie Sint Joost, doen steeds vaker van zich spreken. Dankzij samenwer king met de televisie en goed opgezette productiebedrijfjes (die ook nog met elkaar sa menwerken) neemt televisie kijkend Nederland regelmatig kennis van hun veelal korte films en documentaires. Ook de naam van de cineast Joost Seelen en zijn Zuidenwind Film producties, bekend van o.a. de geruchtmakende documentaire Jaar 1, Alan Reeve na 30 jaar op sluiting, verschijnt steeds vaker op tv en en op festivals. Op 28 no vember zendt de Vara-televisie diens documentaire Jammerdal uit. Tevens verschijnt op het aan staande International Documen tary Filmfestival Amsterdam Seelens nieuwste documentaire in competitie: De stad was van ons, een film over de Amsterdam se kraakbeweging. Snelweg Jammerdal, geproduceerd door de Vara en Zuidenwind Filmpro ducties, gaat over een bejaarde milieu-activist die zich indertijd wanhopig verzette tegen de aan tasting van het Limburgse na tuurgebied Jammerdal door de aanleg van de snelweg tussen Maasbracht en Venlo. De man groeide op aan de rand van dit natuurgebied en was er diep geworteld. Na vele schrifte lijke protesten tegen de afgraving van het Jammerdal besloot hij op een andere manier actie te gaan ondernemen. Tot zeventien keer toe stak hij onopgemerkt in de omgeving transportbanden en graafmachi- Montreux (anp) - In de Zwitserse stad Montreux wordt vandaag een standbeeld onthuld van Freddie Mercury, zanger van de popgroep Queen. Mercury over leed op 24 november 1991 kort na zijn 45e verjaardag aan aids. De overige leden van Queen, Mercury's familie en vrienden gaven opdracht voor het beeld, dat is gemaakt door de Tsjechi sche kunstenares Irena Sedlecka. Het beeld staat aan het Meer van Genève, waar Freddie vanuit zijn nabijgelegen huis graag van het uitzicht genoot. In Montreux nam Queen het laatste album met Freddie op. Van onze rtv-redactie De popmuzikanten uit de jaren '0 zijn nog steeds populair. Re uen voor Radio 2 om De Week van de Jaren '70 op poten te zet ten. Zo worden bijzondere ar- chiefopnamen van live-concerten uitgezonden: onder anderen Ran- 4y Newman en Cliff Richard, vanaf vandaag tot en met zondag «aan niet alleen de artiesten cen traal uit dat tijdperk. Alle pro gramma's van Radio 2, variërend van Maat in de Middag tot Spij ers met Koppen besteden er sandacht aan. Historische frag- Mcnten, politici van toen en op merkelijke sportprestaties wor- en nader beschouwd. De week T°rit'-afgesloten met een heuse Ju j vaniaren'70>samenge- d door luisteraars. Ferry Maat Ra"teert;.^eze unieke hitlijst. Lrf ^eht ztch grofweg op "ig-plussers," verklaart zen- uercoordinator Kees Toering. af a 'S mensen die van- i, laren "70 naar de radio ging l en en ongetwijfeld veel zi<.utjler'ngen ^eeft aan de mu- j,,„ .?e toen uitkwam. Het past R ,mfstekend bij Radio 2." matt l6 muziek willen we de maatschappeüjke ontwikkelin- hnna tegen het licht zeSl. Toering. „Internet Bm n°g niet, de commerciële .^evenmin. De files waren ziin 20 leng als ze nu sto' *af dan wel tegenover beiuu we met een bonnetje de t6 m?e.sien kopen vanwege geeft °an-uisis' Achteruitkijken blik u weer een verfrissende u"k op het heden."

de Stem | 1996 | | pagina 8