Klacht over afmeren schip in sluis HELP!!! Negen automobilisten betrapt op rijden onder invloed DE STEM Lucky Day mag op zondag geopend zijn Waarde van woningen ia Oostburg gestegen Bewoners woonwagencentrum tevreden Nieuwe ambassadeurs Cadzand benoemd Laban mogelijk voorzitter van Zeeuwse duivensport Abonnement op Belgische krant voor de provincie Celstraf voor Vlissinger Terneuzenaren mishandeld Moens niet op Axelse Vlakte 30 jaar! mijn KANJER PA EN MA En effet, il est vrai! Toontje wordt 30 jaar ENTE ENISSE Duur pintje Roofoverval in Oost-Souburg MAANDAG 25 NOVEMBER 1996 A5 Zeeland Van onze verslaggever Terneuzen - Bruidsmodezaak Lucky Day uit de Axelsestraat in Terneuzen krijgt van het dagelijks gemeentebestuur toestem ming voortaan op zondag de winkel open te stellen. Eigenlijk valt de bruidswinkel buiten het gebied waarvoor de al gehele zondagopenstelling in de Scheldestad sedert dit jaar is vrijgegeven. Het college van burgemeester en wethouders benadrukt in het voorstel aan de leden van de com missie voor algemeen bestuurlij ke zaken overigens dat het niet de bedoeling is de begrenzing van het winkelgebied verder in zuide lijke richting op te schuiven. Maar voor eigenaren het echt paar Sidiropoulos van Lucky Day toont het college begrip. De bruidsmodezaak diende enkele maanden geleden bij het gemeen tebestuur het verzoek in alle zon- Middelburg - Wegens dealen in harddrugs is in Middelburg de 28-jarige Vlissinger R.V. veroor deeld tot een gevangenisstraf van dertig maanden waarvan tien voorwaardelijk. Daarnaast moet V. zich onder toezicht stellen van de reclasse ring. De officier van justitie had twee weken geleden 36 maanden waarvan negen maanden voor waardelijk geëist. V., die groten deels heeft bekend, dealde met tussenpozen van 1992 tot en met midden dit jaar vanuit diverse woonhuizen in Vlissingen. Van onze verslaggever Terneuzen - Twee inwoners van Terneuzen zijn het afgelopen weekend mishandeld. Een 18-jarige Terneuzenaar is na een vechtpartij ter observatie op genomen in ziekenhuis De Honte. De onenigheid met een andere Terneuzenaar ontstond rond 22.00 uur zaterdagavond in de omgeving van de Bomenbuurt. De identiteit van de dader is be kend, de oorzaak van de onenig heid niet. Een 19-jarige Terneuzenaar deed in de nacht van vrijdag op zater dag aangifte van mishandeling. Hij was in de Dijkstraat aange sproken door een man die vroeg of hij verdovende middelen wilde kopen. De 19-jarige weigerde dat en werd daarna mishandeld. dagen van het jaar de winkel open te stellen. Reden hiervoor was volgens meneer en mevrouw Sidiropoulos de toenemende con currentie van de bruidsmodezaak uit Oostburg, die ook op zondag geopend was. De gemeenteraad van Terneuzen stelde afgelopen juni dit jaar vast dat de winkels in de binnenstad voortaan op zondag de deuren open mogen zetten. Onder die 'binnenstad' valt ook een groot deel van de Axelsestraat. Echter net niet de winkel Lucky Day. Op papier althans, want volgens het college van B en W was het wel de bedoeling om het gehele winkel gebied van de Axelsestraat daar onder te laten vallen. Het voorstel de tekening dusda nig aan te passen dat de bruids modewinkel voortaan ook op zondag open kan zijn, komt mor gen aan de orde in de vergadering van de commissie Algemeen Be stuur. Aanvang 17.00 uur in het stadhuis. Terneuzen - De privé-onderne- ming van Sjaak Moens Verhuur bedrijf in Sas van Gent, I.A. Moens te Zelzate, ziet af van ves tiging op de Axelse Vlakte. Moens had al toestemming van het havenschap Terneuzen om een stuk terrein in gebruik te ne men. Daarop wilde Moens een multifunctionele loods neerzet ten die hij, gelet op de te ver wachten bedrijvigheid op het nieuwe industriegebied, aan der den wilde verhuren. Moens heeft echter aangegeven voorlopig niet aan dat avontuur te willen beginnen. Moens is niet het enige bedrijf op de Axelse Vlakte die met die plannen rond loopt. Ook R. Swagemakers Transport BV vist in die vijver. Het havenschap zegt begrip te hebben voor het besluit van Moens en vraagt de raad van be stuur de eerder genomen beslui ten in te trekken. Sjaak Moens wilde gisteren geen commentaar geven op zijn beslissing. Hij be nadrukte dat zijn geplande acti viteiten op de Axelse Vlakte los staan van zijn bemoeienissen met Sjaak Moens Verhuurbedrijf in Sas van Gent. De raad van bestuur van de ha venschappen van Vlissingen en Terneuzen komt woensdag om 11.15 uur bijeen in Terneuzen. Schoondijke - Marinus Laban uit Tholen wordt wellicht de eerste voorzitter van de gefuseerde (zaterdag- en zondagsvliegers) Afdeling Zeeland van de Nederlandse Postduiven Organisatie (NPO). Hij wordt althans op 17 januari wanneer de eerste vergadering van de gefuseerde zaterdag- en zondagsvliegers op de agenda staat, voorge dragen voor deze functie. Hij was de afgelopen jaren al voorzitter van de zaterdagvliegers van de Afdeling Zeeland. Gerry van Boven en Theo Oudeman, respectievelijk huidige secretaris en penningmeester van de zaterdagvliegers, worden voorgedragen in hun oude functies in het nieuw te vormen interim-bestuur. Dat betekent dat als hun voordrachten worden aanvaard, het gehele dagelijkse bestuur uit de zaterdagvliegerij zou komen. Om de zondag- vliegers toch wat inbreng te geven wordt het dagelijks bestuur uitge breid tot vijf eenheden en zullen Aart Vasseur (voorgedragen als twee de penningmeester) en Peter Pro voost (voorgedragen als tweede secre taris) ook hun opwachting in het nieuwe bestuur maken. Voorts wor den vanuit de zondagsvliegers Marinus Ars (Lewedorp), Patrick Bos (Terneuzen), Leo Breepoel (Hoek) en als de reglementen qua leeftijds grens het toelaten Michel de Smet uit Sluiskil voorgedragen aan de vergadering. Niet meer terug uit de zondagsvliegerij komen Marcel Buijsse (Oost burg), Paul Ridderhof (Yerseke), Dees van Kerkhoven (Retranche- ment), Eduard van de Walle (Hulst), Ko Leijnse (Vlissingen). Veel liefs Mirjam Hartelijk gefeliciteerd met jullie 13-jarige huwelijk Hou zo vol!!! Groetjes en xxxjes van Lenny van Eekelen. Aujourd'hui vous vous mariéz. Nous vous souhaitons. "Beaucoup d'amour et beaucoup de bonheurl". Expéditeursjjj; van JE BAAS en Sjimrriy e Ruimtelijke Ordening RO). ntenisse maakt ter voldoening 119a, lid 4 van de Wet op de end, dat van 25 november t/m enieder op de gemeentesecre- inzage liggen de plannen tot. arage op het perceel Groenen- linhuisje op het perceel Piet terzande; voning op een perceel Ko- ijk; linhuisje op het perceel Julia- arde. slannen zijn in strijd met het D ij zijn gelegen. uders zijn evenwel voornemei ran de beperkende bepak"?® nnen met toepassing van a™ rover een beslissing te nemei .g roemde termijn van tervisieieg owel schriftelijk als mondeH y lij burgemeester en wethoude Tiber 1996 ontenisse, i/an onze verslaggever Terneuzen - Negen automobilisten zijn het afgelopen weekeinde op diverse «taatsen in Zeeuws-Vlaanderen betrapt «phet rijden onder invloed. Een 55-jarige man uit Nieuwvliet bleek zaterdagmorgen om 5.50 uur op het Kerkplein in Oostburg niet in staat een blaasproef af te leggen. Een gevorderde bloedproef werd daarop door hem ge weigerd. Hiervan is proces-verbaal op gemaakt. Bovendien werd zijn rijbewijs ingenomen. Dat laatste was ook het geval bij een 41- jarige Axelaar die in zijn woonplaats vrijdagnacht werd gecontroleerd. Hij blies 820 ug/1, waarmee hij zwaar in de fout zat. Binnenkort mag hij zich verantwoorden voor de politierechter. Hoog 'scoorde' ook een 37-jarige West- dorpenaar in de nacht van zaterdag op zondag. Ademanalyse op het politiebu reau wees uit dat hij met 755 ug/1 meer dan driemaal de toegestane waarde overschreed. Hij is eveneens zijn rijbe wijs voorlopig kwijt. Een 38-jarige Aardenburger werd zater dagmiddag rond half zes betrapt op rij den onder invloed op de Hoekseweg in Hoek. Hij kreeg een transactie van 350 gulden en een rijverbod van twee uur op gelegd. Dezelfde boete kreeg een 36-jari- ge Hulstenaar die zaterdagnacht op de Guido Gezellestraat in Terneuzen werd aangehouden. Ook hij had te veel ge dronken. Een 44-jarige Belg reed zaterdagnacht onder invloed op de Grote Markt in Hulst. Hij moest onmiddellijk zeshon derd gulden op tafel leggen. Voorts kreeg hij een rijverbod van drie uur. Een dagvaarding voor de politierechter was er voor een 24-jarige Oostburger, die vrijdagnacht met zijn rijgedrag de aan dacht van de politie in zijn woonplaats trok. Voorts had een 33-jarige Schoondijkse automobilist een glaasje te veel op en kreeg in Oostburg een geldboete. Van onze verslaggever terneuzen - De Verenigde Bootlieden Terneuzen gaat een klacht indienen bij Rijkswaterstaat en het havenschap over het niet aanwezig zijn van personeel van Montis Mooring Boat- service toen een voor hen bestemd schip moest afmeren in de zeesluis van Terneuzen. De loods van het schip, de tanker Forth-Bridge, riep -toen niet af kon worden- de hulp in van sleepboot Wandelaar om de tanker naar de kant te duwen. Dat verzoek kon niet ingewilligd worden omdat de sleper vastlag aan een ander schip. Wel werd met schroefwater de tanker de gewenste richting uit te krijgen. Daarna riep de loods de hulp in tan de Verenigde Bootlieden het schip vast te maken, wat gedaan werd nadat een vertegenwoordi- van Rijkswaterstaat hiertoe opdracht had gegeven. A. van de Berge van Montis be- gisteren dat zijn perso- niet aanwezig was op de toen de Forth Bridge arri veerde. „Het schip was ons toege wezen en zou zaterdagmorgen om uur uit Gent vertrekken. Zonder de agent daarin te kennen de kapitein om eerder af te varen. Van die vroegere af vaart hebben wij geen melding gekregen. Vandaag ga ik uitzoe- Terneuzen - Een 23-jarige inwoner van Hoek werd za terdagnacht in de Terneu- zense Nieuwstraat, al lur kend aan een flesje bier, door de politie staande gehouden. Volgens de plaatselijke ver ordening is dat verboden. Hoewel de politie hem som meerde te stoppen, ging hij door met drinken. Hij kreeg een boete van 90 gulden. ken hoe de vork precies in de steel zit." Van de Berge wijst erop dat hij al in juni een aanvraag heeft inge diend om aangesloten te worden op het zogenaamde IVS-systeem, waardoor elke minuut van de dag bewegingen van schepen op het Kanaal Gent-Terneuzen gevolgd kunnen worden. „Wij beschikken daar nog steeds niet over en moe ten ons laten informeren via ra dio uitluisteren en door collega's in de Gentse haven, waarmee wij afspraken hebben gemaakt". Hij vindt het kinderachtig dat de gang van zaken op de sluis zater dagmorgen zo uitvoerig door de Verenigde Bootlieden, middels faxen aan de regionale dagbla den, zo'n ruchtbaarheid wordt gegeven. „Een manier van de vui le was buitenhangen, waar ik ei genlijk niet aan wil meedoen. Overal waar gewerkt wordt, wor den fouten gemaakt. Ook bij de Verenigde Bootlieden, daar heb ik best voorbeelden van". Dienstchef J. van Leeuwen van de Verenigde Bootlieden bena drukte dat door de afwezigheid van Montis Mooring een gevaar lijke situatie was ontstaan. „En daar mag best ruchtbaarheid aan gegeven worden. Het is niet de eerste keer dat Montis-personeel niet aanwezig als zij er wel moe ten zijn". In de Terneuzense haven heerst al enige tijd een felle concurrentie strijd tussen de VB en Montis Mooring. Het ontbreken van het IVS-sys teem wordt door Van de Berge gezien als een vorm van concur rentievervalsing. ftn onze verslaggever Oostburg - De waarde van de woningen in de gemeente Oost- targ is gemiddeld met 38,5 procent gestegen. Bedrijven blijven ®r onder, maar met name de recreatiewoningen liggen boven percentage. Oeze cijfers blijken uit een steek proef uit de voorlopige waarde- roigen van het onroerend goed in gemeente. Door de in werking getreden Wet waardering onroe rende zaken vindt er momenteel een nieuwe waardebepaling van et onroerend goed plaats. Aan e hand van de waarde wordt de ®roerende-zaakbelasting vast gesteld. Begin volgend jaar wordt e waarde van het onroerend in de gemeente formeel _a,.gesteld. Deze beschikking voor een tijdvak van vier Ur en is bindend voor het rijk °°r de inkomstenbelasting en rtü!°®ensbelasting, het water voor de omslagheffing ge- onze verslaggever ^ouburg - Rond half twaalf ««dagavond werd in Oost- nt! ,8 e®n gewapende roof- terval gepleegd. Een vrouw om die tijd de deur van woning aan de Rijnstraat, j Was aangebeld. Voor de Li sjonden drie voor haar on- of a mannen. Die hadden een Mere smoes, maar drongen seling de woning binnen en tan-? en wouw met een Murwapen. e totaal verbouwereerde vrouw l honderden guldens af, a het drietal verdween. bouwde onroerende zaken en de gemeente voor de onroerende- zaakbelastingen (ozb). B en W stellen in een notitie dat exacte gegevens nog niet bekend zijn maar uit een steekproef blijkt dus dat de gemiddelde waarde van de woningen met 38,5 procent is gestegen. Het col lege weet nog niet hoe om te gaan met de mogelijkheid om verschil lende tarieven te hanteren voor woningen en bedrijven. Bij gelij ke tarieven voor woningen en be drijven verlegt de belastingdruk zich naar de woningen omdat die behoorlijk in waarde zijn geste gen. Door het ozb-tarief voor wonin gen lager vast te stellen dan het tarief voor bedrijven kan die druk enigszins worden voorko men. Aan de andere kant kan de gemeente volgens het college in het kader van de werkgelegen heid het tarief voor bedrijven la ger vaststellen dan voor wonin gen. De vestiging van bedrijven wordt immers met een lager ta rief gestimuleerd. Omdat de definitieve waardege- gevens nog ontbreken en dus de gevolgen nog niet goed zijn te overzien, wil het college dit sys teem volgend jaar nog niet toe passen. Ook het berekenen van de nieuwe tarieven voor 1997 is niet mogelijk omdat het definitieve resultaat van de herwaardering nog niet bekend is. Het voorstel wordt vrijdag be sproken tijdens de vergadering van de raadscommissie financiën. Middelburg (anp) - De afdeling Zeeland van de Belgisch- Nederlandse Vereniging (BeNeV) vindt dat de provincie Zeeland niet zonder Belgische krant kan. Nu de provincie de krant De Standaard uit bezuinigingsoogpunt heeft opgezegd, betaalt de vereniging het abonnement voor Zee land. Voor een goede grensoverschrijdende samenwerking is uitwisse ling van informatie een eerste vereiste, stelt BeNeV. De vereni ging zet zich in voor een nauwe en vriendschappelijke samenwer king tussen Nederland en België. Ze wijst erop dat Belgische overheden, waaronder met name de grensprovincies, abonnemen ten hebben op meerdere landelijke en regionale Nederlandse dag bladen. Zeeland had alleen een abonnement op De Standaard, maar beëindigde dat per 1 oktober om zo duizend gulden per jaar te be sparen. Volgens BeNeV had het eerder voor de hand gelegen het aantal abonnementen op bladen uit de Belgische grensstreek uit te brei den. In plaats van alleen kritiek te leveren, besloot de vereniging de abonnementskosten van De Standaard voor de provincie te betalen. ulieren eum, huwelijk, verloving, amen, Abraham enz. 5 inch B.T.W., één grote licht. 40 mm J 26.- incl. B.T.W. ag. Foto's worden niet 13 of geef uw tekst 2 dagen van onze kantoren, n aan: De Stem, Postbus 'Kleintjes Afdeling'. teksten, foto 's en tekeningen enen te tueigeren. drachtgever van deze ever bekend te zijn. Indien net opgave van een dt, is men verplicht zich te van misbruik. Uitgever is chtgever bekend te maken, ordelijk voor de in de mende teksten. Wethouder Culenaere (tweede van links) in gesprek met de ambassadeurs. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Cadzand-Bad - Tijdens een feestelijke bij eenkomst in hotel De Wielingen in Cad zand-Bad zijn zaterdagavond drie nieuwe ambassadeurs van Cadzand benoemd. Het gaat om mensen die hun medewerking heb ben verleend aan opbouw, ontwikkeling en verbetering van het toeristisch product. De Duitsers Johannes Schreckenberg en Klaus Dewes en Tiny Maenhout van het Toeristisch Bureau Zeeuws-Vlaanderen kregen de bij hun benoeming behorende versierselen opgespeld door wethouder L. Cuelenaere-Faes. Daarnaast mogen zij een weekeinde op kos ten van de Stichting Frisse Neuzen in Cad zand uitblazen. Schreckenberg is de man die ervoor gezorgd heeft dat de Duitse Bundespost een vakan tievoorziening in Cadzand heeft gesticht. Hierdoor is het voor Duitse postbeambten en gepensioneerden mogelijk een goedkope vakantie in Cadzand te vieren. Inmiddels is de Bundespost goed voor zo'n 80.000 over nachtingen per jaar. Klaus Dewes heeft in zijn krimi 'De dode van Cadzand', dat zowel in het Nederlands als in het Duits verscheen, typische figuren uit de Cadzandse omgeving in een boek ver eeuwigd. Tiny Maenhout ten slotte is direc trice van het Toeristisch Bureau Zeeuws- Vlaanderen dat in 1992 de ANWB/NTB-tro- fee voor toerisme won. „Zij is de voorstrek ster van vele kwalitatief hoogstaande pro jecten met een duidelijke toekomstvisie voor het toerisme," zo viel zaterdagavond te be luisteren. Het ambassadeurschap van Cadzand is een initiatief van de Stichting Frisse Neuzen Cadzand. Een stichting die er alles aandoet de badplaats Cadzand blijvend te ontwikke len, te verbeteren en onder de aandacht te brengen. Dat laatste gebeurt binnenkort als de virtu ele badplaats Cadzand zijn plekje vindt op Internet. Voorts is men onder meer bezig met het van de grond krijgen van een monu ment voor de gezonken oorlogsbodem Fort Maisonneuve en het plaatsen van infopane len met daarop de geschiedenis, flora en fauna van de streek. naar de woonwagenbewoners toe ruimschoots aan onze verplich tingen voor wat nodig is in de toekomst." Een heet hangijzer in de discussie rond de woonwagencentra zijn de bedrijfsplaatsen. De woonwa genbewoners mogen hun be drijfsactiviteiten (autosloop) niet meer uitoefenen op de nieuwe terreinen. Van Rooijen: „We zijn nog in bespreking over de be drijfsplaatsen in de Koegorspol- der. Er is wel verschil in sociale structuur tussen ons en de woon wagenbewoners, maar er mag geen verschil zijn in bedrijfsvoe- foto camile schelstraete ring. Dan zouden we pas echt di- crimineren." Inmiddels hebben zich twee a drie serieuze gegadig den gemeld om een sloopbedrijf te beginnen in de Koegorspol- der.Ze hebben ook een bedrijfs plan op tafel gelegd. F. Saerens sprak namens de dorpsraad (voorheen contact- raad). „Vandaag hebben we een eerste stap gezet naar voledige integra tie. De oudste en de jongste van Sluiskil werken aan ons mooie dorp." Tot slot sprak een van de oudste bewoners van het cen trum, Peter Netten, zijn dank uit. Bewoner Netten (midden) geeft uitleg aan belangstellenden. Van onze correspondent Sluiskil - Het nieuwe woon wagencentrum Zuidhof in Sluiskil werd zaterdag offici eel in gebruik genomen. De bewoners zijn blij met de nieuwe woonsituatie. Wel ho pen Ze dat de toegangswegen op korte termijn verbeterd worden en het overleg over de bedrijventerreinen afgerond wordt. Met het hijsen van de vlaggen werd het centrum officieel geo pend. Daarna maakten de geno digden een rondje over het ter rein. Met de bus ging het daarna naar café-restaurant Dallinga voor een receptie. Wethouder J. van Rooijen memo reerde in zijn toespraak dat aan de realisering een lange weg voorafgegaan is. „Sinds 1983 zijn we bezig met de ze sanerings en herstrueture- ringsproblematiek. Na veel dis cussie velde de gemeentetaad een Salomons oordeel. Elke kern zou een bescheiden woonwagencen trum krijgen. In Sluiskil had de bevolking geen bezwaren. Ik ben blij met dit eerlijk en gezond standpunt. Inmiddels voldoen we

de Stem | 1996 | | pagina 7