Sampras buit foutje Becker uit Hoogintelligente Richard verlaat eindelijk de LOM-school kort Ron Zwerver: Ik ben blij dat het erop ISVRAGEN Coach Velasco van Italië volgt voorbeeld Alberda Deze week bij Sport7 Binnenkort bij Sport7: DE STEM SPORT B3 MIEUWS 's Werelds beste tennisser nu ook officieus wereldkampioen Zege Graf in WTA Masters Sportcafé Juventus- River Plate de nationale sportzender 8)- SPORTNIEUWS KORT NOVEMBER 1996 B2 MAANDAG 25 NOVEMBER 1996 luna Sittard). n i Dijk; Kalezic, Brands Hill Van Diemen, Streppe| <5, I Leegte) en A. Schreuder- va I ïtarbuck en Dos Santos (74 1 JA SITTARD; Van Zwam; Lep irkx en Loontjens; Burke Ust pi). Ricksen en Paauwé (74 "g); Jeffrey en Van der Wpe„ TWENTE 0-3 (0-1). 24. Bos L 61Petrov 0-2, 79. Bosman nJ fsrechter: Luinge, Toeschoi 300. Gele kaart: Oude Kam„ I! in Halst (FC Twente). P" ■orda; Verhoeven, Sobiek Lok fi able) en Mores; Putilo, Lang» (huizen en Janssen; Surniala I fcijkeren. f pNTE: Boschker; Oude Kamn fcnga, Hoogma en Karnebert- Van Halst (66. Ten Hag) Jen i. Ajoepov) Ter Avest; Bosman finegoor of Hesselink) en pe. 'ECHT - DE GRAAFSCHAP 2-0 I Van Loen 1-0, 87. Hernandez jheidsrechter: Sterk. Toeschou- (2.000. Gele kaart: Witschge (FC I It), Fuchs, Godee (De Graaf- f RECHT: Ponk; Van Burik, Van I jt en Asmus; Boussatta, Robbe- jWitschge, De Jong (88. Van de I ■en Hernandez; Van Loen (54 fl euwkerk) en Mols (79. Visser). AAFSCHAP: Olyslager; Victoria, ks, Vreman en Lindenbergh; I en (60. Nok), Schultz, Fuchs en I Viscaal en Breetveld (70. Van far). TOPSCORERS Ï(PSV) 11, aay (Vitesse) 10, asson (Heerenveen) 9, (Utrecht) 8, Jrré (FC Groningen), Marcelo |Bosman (Twente) 7, uden (Heerenveen), Van Loen I ftrecht), Dennis de Nooijer I \})6.1 PROGRAMMA sdag 1/16 finales beker: Sparta- ente, AZ - GA Eagles, Baronie- oord, Heracles - Ajax, Emmen-1 oningen, Volendam - SC Feye-1 Roda JC - Katwijk, Helmond 1 - NAC, RBC - NEC, Heerenveen- Dss, VVV - PSV, Veendam - RKC, 1 - De Graafschap, Vitesse - oven, Cambuur - Willem II. Zon- Zwolle - Fortuna S. [dag: NAC - De Graafschap, PSV -1 Villem II - Roda JC, Heerenveen ftrecht. bg: Vitesse - AZ, Ajax - FC Gro-1 |n, Volendam - FC Twente, RKC- |(FC Den Bosch), Plug, Baven |recht'90). EN - GO AHEAD EAGLES 1-1 (1- |Van Oostrum 1-0, 72. Marbus 1- cheidsrechter: Wegereef. Toe- jjwers: 7.500 (uitverkocht). Gele I Grummel, Leurink (Emmen), hoff (Go Ahead Eagles). -IOVEN - TOP OSS 3-0 (1-0). 43, I j 1-0, 62. Weyers 2-0, 80. Vroo- 3-0. Scheidsrechter: Buiting. f ichouwers: 2.400. ÜLSIOR - HELMOND SPORT 1-21 F. 34. Heerkens 1-0, 39. Van Schijn- 1-1, 81. Van der Steen 1-2. f idsrechter: Braamhaar. Toe-1 fruivers.' 900. Gele kaart: Sol (Ex- or). -HERACLES 1-1 (1-0). 9. Pieren 1 16. Smeets 1-1. Scheidsrechter: I |terink. Toeschouwers: 2.734. Ge- J art: Schol (VVV), Smeets, Holster "TAR- HAARLEM 0-0 (0-0). I idsrechter: Van Dijk. Toeschou- S: 2.172. Rode kaart: 90. Koordes (star). Gele kaart: Amhaouch (Tel-1 r - MVV 1-2 (1-1). 5. Buikema 0-1, I'an Oeveren 1-1, 67. Platvoet 1-2. J idsrechter: Karremans. Toe- j$uwers: 1.850. - f DEN HAAG - VEENDAM 1-0 (V I Sandel 1-0. Scheidsrechter: Zui- Toeschouwers: 3148. Rooe |t: 86. Heuvel (Veendam). Gele Steyn, Teixeira (ADO Den I g), Slor, Dantuma, Prinsen en vel (Veendam). TOPSCORERS Fan Oostrum (Emmen) 17, lammer (Go Ahead Eagles) 13, laihuttu (TOP Oss) 10, 1 ruin (FC Zwolle), Platvoet (MVV) a, /an Roon (Telstar) 7, I an der Veen (Dordrecht'90), Joor- j (MVV), Vroomans (Eindhoven) PROGRAMMA iderdag: Dordrecht'90 - FC Zwol'®- j erdag: Helmond Sport - Eindn 1, Emmen - Veendam, GA Eagle Den Bosch, Cambuur - RBC, star, Haarlem - VVV, Heracles - (Sior, ndag: TOP Oss - ADO Den Haag. il: 30. r3-l-l-3-l-3-2 ervegetal: 43. .eservegetal; 3. Door Vincent Ronnes Hannover - Een volle tennistempel laten juichen, is één ding. De hele zaak het zwijgen opleggen, is iets anders. Wat zou het mooi zijn om vijftiendui zend Duitsers stil te krijgen," verzuchtte Richard Krajicek vorige week. En hij jjjeeg ze stil, zaterdagmiddag in een ko kende Messe-halle in Hannover in de hal ve finale van het wereldkampioenschap tennis tegen Boris Becker. Op hét beslissende moment in de tie break van de eerste set jaste hij een ace langs Becker. Hij deed dat ook in een kri tieke fase in de tweede set. Maar Richard Krajicek verloor. En hij had er zo gunstig voor gestaan. De handicap van een loser? Het kinder- koppie op het lange lijf verleidt zo snel tot zo'n meewarige constatering. Hoe kan een lange slungel zich het gedrag aanme ten van een kampioen? Lange tijd lukte dat Krajicek niet. Maar toen hij vorige week bijvoorbeeld midden in een partij aan de wave van het dolenthousiaste Duitse publiek mee begon te doen, gaf hij het zoveelste teken af dat het verlegen jongetje van weleer zich langzamerhand met groter zelfbewustzijn in de grote mensenwereld van het mondiale tennis durft te begeven. Aan het begin van het WK, waaraan hij op het nippertje - via de achtste plaats op de wereldranglijst - mocht deelnemen, kwam zijn naam zelden voor bij de wed denschappen op de laatste vier. Geloof den dan al die wedders simpelweg niet dat de Wimbledon-overwinning geen eenmalige uitschieter was en dat zijn kwakkelperiode nadien werkelijk een ge volg is van een opspelende knie? „Ik begrijp niet hoe ze hem een loser kun nen noemen," zei vriendin Daphne Dec kers, net op tijd in Hanover gearriveerd om te zien hoe haar vriend in het hol van leeuw Becker moest aantreden. „Juist als het moet, staat hij er. Na al die blessures komt hij steeds weer terug. Ik vind dat onvoorstelbaar." Wel is haar vriend er volgens Deckers eentje die een sterkere speler nodig heeft om zich op te laden. „Als hij tegen Jan Klaassen moet, dan is het niks. Maar te gen spelers uit de top-vijf speelt hij altijd goed. Als hij altijd tegen sterke spelers zou moeten spelen, dan stond hij al lang in de top-vijf. Hij heeft uitdaging nodig. Anders is hij net een hoogintelligent kind op de LOM-school. Zo'n kind verveelt zich en presteert niets." Krajicek sloeg dit seizoen de verlegenheid van zich af. Het is alsof de serveerster die zich op de heilige grond van Wimbledon voor zijn ogen ontkleedde, de man in het kind Krajicek wakker heeft geschud. Want meteen na Wimbledon boog hij in Los Angeles pas in de finale voor Chang. Daarna begon het gesukkel met de knie. Daarvan had hij vorige week eindelijk geen last meer. En toen was het zaterdag middag de knokker in Becker die het pleit beslechtte. „Richard heeft goede kansen gehad om te winnen," vond ook de latere winnaar. „Ik heb tot het einde geknokt. Daarom heb ik gewonnen." Krajicek: „Ik had gewoon moeten winnen." Ook al deed hij dat niet, Krajicek passeer de met zijn optreden met de beste acht van de wereld Agassi op de wereldrang lijst, bereikte de zevende plaats en eve naart daarmee zijn beste positie ooit. De stand van zaken op zijn bankrekening is er ook al niet slechter op geworden. Hij verdiende in Hannover 450.000 gulden. Met een goed gevoel zegt Krajicek het jaar af te sluiten. Zijn knie blijft echter een bron van zorgen. „Ik probeer daar niet te veel aan te denken. Maar ik zal nu toch een keer een besluit moeten nemen om me wel of niet te laten opereren." De drie weken vakantie in december bieden hem gelegenheid daar eens goed over na te denken. Door Vincent Ronnes Hannover - De beste van de wereld is ook wereldkampioen ge worden. Voor de vierde achtereenvolgende keer zal Pete Sam pras een tennisjaar afsluiten als eerste op de wereldranglijst. Gistermiddag schreef hij in Hannover ook het officieuze we reldkampioenschap op zijn naam, evenals 1,34 miljoen dollar op zijn bankrekening. New York (rtr) - Steffi Graf heeft gisteren de WTA Masters gewon nen, Haar Zwitserse tegenstand ster Martina Hingis, dwong de Duitse echter wel tot het spelen van een vijf-setter: 6-3, 4-6, 6-0, 4-6,6-0. Het was de vijfde keer dat Graf de Masters won. Eerder was ze succesvol in 1987, 1989, 1993 en 1995. Lindsay Davenport en Mary-Joe Fernandez zijn in New York wereldkampioen ten nis in het dubbelspel geworden. De Amerikaanse speelsters ver sloegen in de finale van de Mas ters de als nummer één geplaats te Jana Novotna en Arantxa San- chez-Vicario in twee sets: 6-3 6-2. Sanchez en Novotna namen in New York afscheid van elkaar. Het dubbel gaat na drie jaar uit een. UITSLAGEN Enkelspel: kwartfinales: Novotna (Tsj/5) - Sanchez-Vicario (Spa/3) 6-0 6-3, Hingis (Zwi/7) - Date (Jap) 6-1 6-2; halve finales: Graf (VSt/1) - No votna 4-6 6-4- 6-3, Hingis - Majoli (Kro) 6-2 4-6 6-1; finale: Graf - Hin gis 6-3 4-6 6-0 4-6 6-0. Dubbelspel: halve finale: Daven- port/Mary-Joe Fernandez (VSt/3) - Gigi Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/2) 7-6 6-3; finale: Daven port/Fernandez - Novotna/Sanchez- Vicario (Tsj/Spa/1) 6-3 6-2. Vorig jaar buitte Boris Becker in Frankfurt nog zijn thuisvoordeel uit. Was toen nog tekenend voor de geringe tegenstand dat een slechte binnenspeler als Michael Chang de finale kon halen, dit jaar bleken behalve Chang en de zieke Agassi zes wereldtoppers aan elkaar gewaagd. Met als uit- konst dat de twee beste bmnen- spelers van het hele circuit gis termiddag tegenover elkaar in de finale stonden. Becker na winst op Krajicek, Sampras na Ivanise vic verslagen te hebben. Toen Becker gistermiddag direct met een onwaarschijnlijke reeks van vier aces van start ging, leek het er op dat het snel gebeurd zou zijn met Sampras. Tot zo'n groot verschil als in de eerste set (6-3) zou het echter niet meer komen. De groepswedstrijd van vorige week donderdag was de beste van het jaar. Dat hoge niveau werd in de finale van gisteren slechts een enkele keer gehaald. Maar span nend was het wel, zeker tegen het einde van de partij. Voor de eerste keer in de wed strijd verloor Becker bij 4-4 in de vijfde set zijn service-game en dat werd hem fataal. Tot twee keer toe had hij eerder, in de vier de set, een matchpunt overleefd, deze derde keer ging het mis. Maar wel pas nadat de heren juist op dat bloedstollende moment de langste rally van de wedstrijd Tokyo (anp) - Behalve Nederland, dat Alberda, Zwerver en Posthuma kwijtraakt, moet ook het Italiaanse volleybal een fikse aderlating on dergaan. Een aantal ervaren topspelers stopt en Julio Velasco lijkt evenmin van zins zijn contract als mannencoach te verlengen. Wellicht ziet Velasco in de Italiaanse vrouwenploeg nog een uitda ging, maar de kans lijkt groot dat hij het voorbeeld van zijn Neder landse evenknie Joop Alberda volgt en ergens een managementfunctie accepteert. Velasco was acht jaar Italiaans bondscoach. De Argentijn won in die periode met de Azzurri 257 interlands en verloor er 66, waaronder een paar zeer belangrijke bij Olympische Spelen. Zowel in Barcelona als in Atlanta was Nederland te sterk, dit jaar in de finale. Vier Italiaanse internationals speelden gisteren in Tokyo tegen Japan kun laatste officiële wedstrijd in de nationale ploeg: Andrea Zorzi (322 interlands), Luca Cantagalli (317), Marco Bracci (264) en spelver deler Paolo Tofoli (254). Lorenzo Bernardi (254), ploeggenoot van Zwerver bij Treviso en in Japan afwezig door een blessure, haakt ook af. Maar hij sluit een rentree na een jaar rust niet uit. (ADVERTENTIE) Iedere werkdag 18.05 uur itroleerd op tbc it in de loop van de volg®^ Bij Riley, een speler van n ofclub, is open tbc gecoG j e tegenstander zondag W direct besmettingsgevaar KNVB-bondsarts Kessei. rta l I een middenvelder te buitenland. Verder wilde ïwinst kwijt. v n. 1," zei de oefenmeester. en plaats. Pas als het ron |>rengen." Sparta kan weyeS. I Immers missen met de ge.-g (ter en Van der Meer nog at Fortes in de wedstrijd I l een duel met Konterm® I 'iks bespaard. We moet ipelijk kan hij woensdag :nte," zei Ten Cate. Elsemieke Hovenga en Hans Kraai) jr. presenteren wisselend dit gevarieerde programma mat veel gasten alt de sportwereld en vaste items, zeals 'It's my life' (donderdag). Dinsdag 26 november Voetbal7 20.45 uur Wereldbeker vanuit Tokyo Woensdag 27 november 21.15 uur Voetbal7 Compleet overzicht van de vandaag gespeelde wedstrijden voor de Amsffelcup. Daarnaast al het actuele nieuws uit binnen- en buitenland, Spaanse Beker en het WK zaalvoetbal in Spanje. Donderdag 28 november 22.45 uur Topsport7 Met mauntainbiken (US Mountain Challenge), Sltowboarden (Grundig Snowboard FIS World Cup) en windsurfen (Surfing Coca Cola Classic). december: Compaq Grand Slam Cup München '■15 december: Hockey Men's Champions Trophy december-2 januari: Haarlem Basketball Week "0or actuete Informatie kunt u dagelijks Sport7Text raadplegen. _L_ Boris Becker verwerkt zijn verdriet na de verloren finale tegen Pete Sampras. hadden gespeeld. Onlangs in Stuttgart speelde het tweetal ook al de finale. Toen werd het 3-2 voor Becker. Feitelijk was dat van groter belang dan de uitslag van de wedstrijd van gisteren, omdat juist 'Stuttgart', opgeteld bij zijn toernooi-overwinning in Rome, Becker weer voldoende punten verschafte op de wereld ranglijst om deel te mogen nemen aan het wereldkampioenschap in Hannover. Met zijn toernooizege in Stuttgart besloot de Duitser een bewonderenswaardige in haalrace na zijn blessure op Wimbledon. Zowel Becker als Sampras omschreef de finale van het WK als één van de meest dra matische in hun bepaald niet ge ringe carrière. Voor Becker was het immers de bevestiging van een door velen niet verwachte te rugkeer, voor Sampras de afslui ting van het jaar waarin zijn vriend en coach Gullikson aan kanker overleed. „Een wedstrijd FOTO REUTER als deze herinnert me aan alles wat hij me heeft geleerd." UITSLAGEN Halve finales: Becker (Dui/5) - Kraji cek (Ned/8) 6-7 7-6 6-3, Sampras (VSt/1) - Ivanisevic (Kro/4) 6-7 7-5 7-5. Finale: Sampras - Becker 3-6 7-6 7-6 6-7 6-4. Volleybalteam tweede achter Italië in Super World Challenge Door Eddy van der Beek Tokyo - Tussen Haarlem en Tokyo ligt een wereld van ver schil. Ron Zwerver weet er al les van en sinds gisteren zul len deze twee steden voor eeu wig in het geheugen van de Amsterdammer zijn opgeno men. Tien jaar geleden trok hij in de rustige hoofdstad van Noord- Holland voor het eerst het Oran je-tricot aan. Gisteren beleefde hij in de ongelooflijk drukke Ja panse metropool Tokyo zijn laat ste interland. Nederland sloot de Super World Challenge af met 3-0-verlies te gen Italië en een 3-0-overwinning op China. De internationals van de eveneens vertrekkende bonds coach Joop Alberda toucheerden met hun tweede plaats achter de Italianen ieder ongeveer 17.000 gulden. Los van de getallen was in het Yoyogi-stadion eigenlijk slechts één gebeurtenis belang rijk: het moment waarop Olym pisch kampioen Ron Zwerver voor het laatst in het Oranje-shirt naar de zijkant van het veld liep. „Herinneren jullie me maar als de man die in Atlanta goud pak te," had de 29-jarige wereldtop per eerder vorige week nog ge roepen in Osaka, waar hij zijn af scheid bekend maakte. Van zijn laatste stappen naar de bank als international maakte Ron Zwer ver dan ook een simpele ceremo nie. Een echte afscheidswedstrijd wil hij niet. Alberda wisselde zijn vedette en meest spraakmakende speler in de derde set tegen China bij een 10-1-voorsprong, waarna Zwerver zijn teamgenoten in het veld de hand drukte. Vervolgens tikte hij op de uitge stoken handen van de Neder landse staf en reserves en uiter lijk onbewogen liep de recordin ternational (463 interlands) naar de hoek om wat oefeningen te doen. De komende jaren zal Zwerver alleen nog in de Itali aanse competitie te bewonderen zijn, bij landskampioen Treviso. Het was sowieso een dag vol sym boliek voor het Nederlandse vol leybal. Alberda koos gisteren Blangé, Grabert, Posthuma (ook hij stopt), Zwerver, Held en Van Ron Zwerver voor de laatste maal in actie voor het Nederlands volleybalteam. der Meulen als basiszestal. Min of meer als eerbetoon aan eerstge noemde vier, want negen jaar ge leden in de Hongaarse provincie stad Dunaujvaros kregen uitge rekend Blangé, Grabert, Posthu ma en Zwerver van pionier Arie Selinger voor de eerste maal veel speeltijd tijdens de EK-kwalifi- catie. Alberda becijferde dat zijn basis van 'oude knakkers' en het in middels geroutineerde duo Held- Van der Meulen in totaal 2144 in terlands achter hun naam had staan. De Friese coach eindigde de wedstrijd tegen China met het relatief jonge zestal Bas van de Goor, spelverdeler Misha Latuhi- hin, Guido Görtzen, Richard Schuil, Brecht Rodenburg en Mi ke van de Goor. Kortom, de nieu we ploeg, waarvan een groot ge deelte volgend jaar als eerste meetpunten de World League en het EK in Nederland voor de kie zen krijgt. In de kleedkamer grapte aan voerder Peter Blangé dat 'de eer ste periode Zwerver voorbij was'. De spelverdeler maakte het gein tje tegen beter weten in. Zwerver: „Het klinkt beter dan 'rot jij maar op', ik voel me in ie der geval gestreeld door zo'n op merking. Maar kijk, ik ben ge woon blij dat het erop zit. Ik kan het niet meer opbrengen om het hele jaar over de wereld te wor den gejaagd. Bij Treviso krijg ik goed betaald, maar bij het Neder lands team zijn de verdiensten gering. Ook dat heb ik meegewo gen in mijn besluit. De FIVB (we- reldvolleybalfederatie, red.) be denkt waanzinnige interlandpro gramma's, ik heb tropenjaren be leefd. Nogmaals, ik ben blij dat het erop zit." Deed Ron Zwerver het afgelopen weekeinde een stapje terug, drie vei'tegenwoordigers van de stich ting Top Volleybal Nederland (TVN) probeerden in Tokyo juist een aantal passen vooruit te ma ken. Bijvoorbeeld de opvolging van Joop Alberda is vrijwel rond. De heren Paul Schaling (voorzit ter), Jos Smulders en Jan Tilman (beiden directeur) voerden in het Shinagawa-hotel gesprekken met enkele spelers. Het drietal verga derde voorts over de vraag hoe het plan Road to Sydney, waarin ook de opleiding van jonge spe lers is opgenomen, moet worden ingeslagen. Schaling wilde inza ke de vervanging van Alberda nog geen namen noemen, maar repte welvan een Nederlands duo dat de kar gaat trekken. Daarbij lijken de ervaren Paul van Sliedrecht, technisch direc teur van Dynamo, en Toon Ger- brands, trainer-coach van de landskampioen, de voornaamste kandidaten. Vreemd genoeg is ex-Dynamo-volleyballer Bas van de Goor, in de toekomst toch één van de belangrijkste pionnen in het Nederlands team, niet bij de besluitvorming betrokken. „Ik hoor steeds dat er gesprekken worden gevoerd, maar niet met mij," aldus de reus van Modena lichtelijk verbaasd. „Ach, mis schien gebeurt dat later nog wel. UITSLAGEN Vierde ronde: Nederland - Italië 0-3 (6-15, 8-15,12-15), China - Zuid-Ko- rea 3-0 (15-12, 15-13, 15-5), Joego slavië - Japan 3-0 (15-12, 15-11, 15- Vijfde ronde: Nederland - China 3-0 (15-5, 15-4, 15-5), Joegoslavië - Zuid-Korea 3-0 (15-11, 15-9, 15-13), Italië - Japan 3-0 (15-1, 15-5, 15-5). Eindstand: 1. Italië 5-10 (15-2), 2. Nederland 5-8 (12-4), 3. Joegoslavië 5-6 (10-6), 4. China 5-4 (6-11), 5. Zuid-Korea 5-2 (4-12), 6. Japan 5-0 (3-15). Contributie zwembond fors omhoog De Bilt (anp) - Het lidmaatschap van de Koninklijke Nederlandse Zwembond wordt volgend jaar fors duurder. Nadat het bestuur van voorzitter Hans Beijer tot tweemaal toe met aftreden had gedreigd, ging de najaarsvergadering zaterdag in De Bilt alsnog akkoord met een contributieverhoging van 18 procent. De bond is in financiële problemen gekomen door een combinatie van teruglopende overheidssubsidie, wegsmeltend eigen vermogen, de reorganisatie van het bondsapparaat, hoge opleidingskosten en het nieuwe integrale beleidsplan. Nieuwe hoofdsponsor voor KNWV Papendal - Het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond heeft een nieuwe hoofdsponsor. Het gaat om de Generale Bank. Het be drijf heeft zich tot en met de Olympische Spelen van Sydney in 2000 aan het verbond verbonden. De geldschieter zal naast de kernploegen ook andere groepen en competities van het water- sportverbond financieel ondersteunen. De zeilers Margriet Mat- thijsse en Roy Heiner kregen een onderscheiding. Beiden wonnen bij de Olympische Spelen in Atlanta een medaille. Plankzeilster Dorien de Vries ontving de Gouden Verbondsspeld wegens haar in drukwekkende staat van dienst. Basketbalbond bijna op het minimum Den Bosch - Bijna zeven uur duurde de algemene ledenvergadering van de Nederlandse Basketball Bond zaterdag in De Maaspoort in Den Bosch. Er werd lang en breedvoerig gesproken over de drei gende tekorten en de automatiseringsvoorstellen. Het bestuur hield de leden voor dat de begroting voor 1997 niet sluitend te krijgen is. Na forse bezuinigingsmaatregelen is het tekortrterUggebracht van 350.000 naar 66.000 gulden. Herstructurering KNBSB gaat door Nieuwegein - De Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond krijgt een nieuwe bestuurlijke organisatie. De vergadering van de bondsraad keurde zaterdag in Nieuwegein de plannen tot herstructurering goed. In de nieuwe opzet bestaat het bondsbe- stuur uit nog maar zes leden. Nu telt dat college nog vijftien perso nen. Tijdens de voorjaarsvergadering van 1997 moeten de vereni gingen de uitgewerkte voorstellen bekrachtigen. Bondsbestuur NBB schrapt vergadering Den Haag - Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft de na jaarsvergadering van 14 december geschrapt. Het college heeft de maatregel genomen om 'onnodige kosten te vermijden'.Volgens het bondsbestuur heeft de vergadering geen zin. De districten Zuid en Zuid-Holland hebben de begrotingsvoorstellen voor 1997 afgewe zen. Dat betekent dat ook het beleidsplan tot 2000 is afgekeurd. Het bondsbestuur wil eind deze maand met de districten in overleg tre den om uit de impasse te komen. Verlies Moerser SC in Duitse beker Friedrichshafen - In de strijd om de Duitse volleybalbeker heeft VfB Friedrichshafen in de eerste ronde Moerser SC, de club van Blangé, Zoodsma en Grabert, uitgeschakeld. De thuisclub won met 3-0 (15-6,15-11,15-6). Moerser SC speelde zonder Blangé en Gra bert, die met het Nederlands team in Japan verblijven. ASV Dachau bereikte wel de tweede ronde. De club van Martin van der Horst versloeg VC Eintracht Mendig met 3-0. 'Oude rot' Whitaker wint in Berlijn Berlijn - Onverwacht grepen twee Britse ruiters zaterdag in de we reldbekerwedstrijd springen in Berlijn de macht. De 'oude rot' Jo hn Whitaker won weer eens. Hij bleef met Weiham zijn landgenoot Geoff Billington met It's Otto voor. De Nederlanders speelden, in tegenstelling tot vorige week, een anonieme rol. Bert Romp was met de tiende plaats de best geklas seerde ruiter. Van der Schans, Tops, Geerink en Lansink plaatsten zich niet eens voor de barrage. In het algemeen klassement behield Piet Raymakers, die in Berlijn ontbrak, de koppositie. Uitslag: 1. Whitaker (GBr) Weiham 0-33,08,2. Billington (GBr) It's Otto 0- 38,45, 3. Mandli (Zwi) City Banking 4-34,02, 4. Michaels (VSt) Just Do It 4-34,89, 5. Becker (Dui) Olympic Fritz 4-35,08, 6. Wülschner (Dui) Prinz Oldenburg 4-36,28, 7. Sozzi (Ita) Gaston M 4-37,99, 8. Sloothaak (Dui) San Patrignano Corrado 4-39,02, 9. McNaught-Mandli (Zwi) Duif 4-40,15, 10. Romp (Ned) Burg's Mr. Blue 8-35,26. Algemeen klassement: 1. Raymakers (Ned) 72 punten, 2. Mandli 40, 3. Roguet (Fra) 36, 4. Nagel (Dui) 33, 5. Wülschner en Nieberg (Dui) 32. Crash Glas/Ter Braak in bobslee Altenberg - Arend Glas en Olaf ter Braak hebben de eerste wed strijd om de wereldbeker in de tweemansbob niet beëindigd. Het duo crashte zaterdag in het Duitse Altenberg in bocht 15. Met een snelheid van 120 kilometer ging de bob over de kop. Stuurman Glas stapte ongedeerd uit de bob. Remmer Ter Braak zat onder de blau we plekken. Het tweetal meldde zich af voor de tweede manche. Rob Geurts en Marcel Weiten eindigden in het veld van 34 deelne mers op de 19e plaats. UITSLAGEN Tweemansbob: 1. Lüders/McEachern (Can) 1.53,61 (56,43+57,18), 2. Herbe- rich/Hines (VSt) 1.53,69, 3. Benesch/Bolte (Dui) 1.53,80, 4. Dostthaler/Platzer (Dui) 1.53,83, 5. Huber/Rota (Ita) 1.54,15, 19. Geurts/Welten 1.55,68 (57,80+57,88), 34. en laatste: Glas/Ter Braak 59,95 (één manche). Viermansbob: 1. Duitsland III (Czudaj/Voss/Szelig/Lehmann) 1.53,70 (56,59- 57,11), 2. Duitsland II (Langen/Kohlert/Röhr/Hampel) 1.53,83 (56,69-57,14), 3. Duitsland I (Hoppe/Hielscher/Hannemann/Embach) 1.53,94 (56,91-57,03), 4. Italië I 1.54,33, 5. Zwitserland I 1.54,46, 6. Canada I 1.54,56, 24. Nederland (Glas, Cyrus, Ottenhof en Van de Berg) 1.57,39. Muutz veertiende in Australian Open Sydney - Golfer Rolf Muntz is op de Australian Open in Sydney als veertiende geëindigd. Hij legde de vierde en laatste ronde af in 74 slagen, twee boven par, en zakte daarmee van de zevende naar de veertiende plaats. Na twee dagen stond Muntz nog derde. De winst ging naar Greg Norman, de nummer één van de wereld. De 41-jari- ge Australiër eindigde op 280 slagen, acht onder par. Eindstand: 1. Norman (Aus) 280 slagen (67 73 71 69), 2. Grady (Aus) 288, 3. Smail (NZe) 290, 4. Eriksson (Zwe) 291,5. Woods (VSt), O'Malley (Aus), McGlnley (Ier) en Waite (NZe) 292,14. Muntz (Ned) 295. Holly Speedy wint Prijs der Giganten Hilversum - De 26e editie van de Prijs der Giganten, de enige Grand-Circuitdraverij die in Nederland verreden mag worden, heeft op de drafbaan van Hilversum winst opgeleverd voor Holly Speedy met Helmut Biendl. De Duitse combinatie bleef in een spannende eindstrijd de Zweed Foot Bowl en Kano Comfort voor. Voor Nederland liep de Prijs der Giganten uit op een enorme de ceptie. Guvo de Bloomerd, die zijn serie eerder op de middag moei teloos had gewonnen, sprong in de finale al ruim voor het startpunt weg. Rijder John de Leeuw probeerde daarna een valse start te for ceren, maar de starter trapte daar niet in. Nieuwe wielerbaan in Apeldoorn Apeldoorn - Apeldoorn krijgt een nieuwe wielerbaan. De vereni ging 'De Adelaar' heeft de huidige piste voor bijna twee miljoen aan een projectontwikkelaar verkocht. De baan, die in 1950 voor 45.000 gulden werd gebouwd, moet op de Orderparkweg plaats maken voor woningen. De nieuwe baan komt in het Orderbos. Als de ge meente Apeldoorn definitief groen licht geeft voor de nieuwe ac commodatie, moet de baan in 1998 klaar zijn. De bedoeling is dat de piste half wordt overkapt. Hiermee krijgt Nederland naast de baan in Alkmaar een tweede piste van formaat. Nijboer gaat rijden bij amateurs Woerden - Erwin Nijboer gaat komend seizoen zijn wedstrijden op de weg rijden in een amateurploeg. „Deze week breng ik de naam van de formatie naar buiten. Het is in ieder geval een team dat deel neemt aan de topcompetitie." Het contract van de wielercoureur bij het Spaanse Banesto loopt op 1 januari af. Hij gaat zich in het Ame- rican-Eagleteam van Manfred Krikke richten op het mountainbi ke-seizoen. Als voorbereiding op die discipline nam hij gisteren in Woerden voor het eerst sinds tien jaar deel aan een veldrit. Zeges Wouda en Vbeghuis in Stavanger Stavanger - Marcel Wouda en Kirsten Vlieghuis hebben bij inter nationale zwemwedstrijden in Stavanger sterk gepresteerd. Wouda won in de Noorse stad vier onderdelen. In het 25-meterbad zege vierde hij op de 50 en 100 meter schoolslag in respectievelijk 29,01 seconden en 1.02,38. De 400 meter vrije slag ging naar de Nederlan der in 3.49,80. Op de 200 meter wisselslag bleef hij met de winnen de 1.58,98 slechts zeventiende van een seconde boven zijn Neder landse record. Kirsten Vlieghuis was op de 400 meter vrije slag de beste. Ze won in 4.14,60. Op de 100 meter vrij eindigde ze als twee de in een persoonlijk record van 57,42.

de Stem | 1996 | | pagina 15