ima LEER in Van Heinde en Verre Exploderende Explorers en Power Mac's Nihilist alleen voor echte freaks Lezers van De Stem op Internet zien de papieren krant nog wel even bestaan DU Hardrijders werken samen Freeloader Chip maakt onsterfelijk Virtual reality brandweer [Dagblad De Stem] -adviesburo t u thuis! 040 - 20 43741 Heiligenblut 3000m ^VAKANTIES NG F0RMIGALU 100 op 20+27 DEC. ?802100 AIMVR/SGR. Dit verhaal is samenge steld uit bijdragen van deelnemers aan het fo rum op de digitale editie van de De Stem, De Stem Online. Zo'n forum is een discussiehoek in-cybers pace, waar iedereen die over een Internet-verbin- ding beschikt, binnen kan vallen in een lopende discussie, zelf nieuwe ideeën aandragen, of kan reageren op meningen van andere bezoekers. De eerste vraag die wij ons zelf stelden bij de ope ning van het forum was of er, met de digitale mo gelijkheden, uiteindelijk nog toekomst zal zijn voor een papieren krant. Dit is wat de bezoekers van het forum daar van vinden. INTERFACE Adres van de week: http:llwww.geocities.com SCHIJF X 52 Limbur 9 e r Caribbean v.a. 1519- 4e Janeiro/Salvador/ ua v.a. 2686,- 12 d. A'dam/Polen/Estl en/A'dam v.a. 2899,- p.a. Jamaica/Costa Rióa/ aica v.a. 1995,- |kl. VP en vliegreizen, alle prijsklassen-brochure nd (ANVR/SGR). I NAUTILUS 0418-632887 /INTERSPORT \R OF AUTO. an 14 dec. t/m/ 21 rtirt 478,- HP. 7R en SGR) 83.80.80 euw vanaf 386,- HP, iKerst/Nieuwjaar/Krokus. '34 - 291350. i de Spaanse Pyreneeën'. p.p. extra Rekro-korting hoter" (HP) nu al v.a. Jgratis gids: Bel met de Vriendelijke en Voordelige reisorganisatie: 010-4142233 (dag. 9.00-22.00 za 9 30-16.30/Iid SGRI 6/12 dec va259,- i va.2 jan.va249,- llata va695,- op13dec.va369,- as: 13/12 va489,- I skipas v.a. 199,- naar hië. Eigen vervoer 100,- 31 +http://www.gogo.nl SUPERSTUNTS-Oostenrijk vertr. 20 en 27 dec. 10 dgs. busreis HP incl. 7 dgn. ski pas 825,- vertr. 3 en 10 jan 735,- 3 dgn.ski/snowboard- les 20 en 27 dec 125,- 3 en 10 jan. 100,- ski of snow board 20 en 27 dec. 90,- 3 en 10 jan. 80,-. All-in 20 en 27 dec. 10 dgs. busreis HP, skipas, les en uitrusting 895,- Langlaufsafari 20 en 27 dec. 10 dgs. busreis, HP incl. 1 l-les, 1 l-uitrusting en 1 l-excurs. 700,- meeste opstapplaatsen zonder overstap, alle reizen korting ligen auto 100,-, nu ook per vliegtuig naar de sneeuw bel voor gratis gids Reisburo JOYTOURS 070- 3633938 Lid SGR/ANVR. 6 |n Sneeuw a la carte in F'rijk, Italië,O'rijk en V.S. Bust app/htl+skipas v.a./199. Bizz 050-3144255 anvr/sgr. SKIËN in Polen, Tsjechië en Andorra, 10 dgn. al v.a. f 257,- (uw kind kan al mee voor 130,-) voor groepen al v.a. ƒ178,- incl. bus, hotel HP, skiles, koffietafel bij terugkomst NL. Voor info/folder: Euro 90 Venlo tel. 077-3548884. Skiën,snowboarden&après- skiën! SSC REIZEN/SNOW- TREX. Frankrijk v.a. 298r (bus/app/pas) SNOW-TREX 030-2753030 (SGR) GRATIS gids. Voordelige skireizen, Andorra 10 dgn htl"HP 299 Boosten Bus- reizen sgr 045-5227777. Skiën in Jasna Slowakije, all-in. Incl. 9-dg busreis royal class, hotel hp, 2 pk douche/wc en SKILES. 70 km. piste. (2100 m.) Vanaf 599,- (08-02 en 22/02 625,-) Skiclub Onderuit 073-5112314. rerrast wil worden met nnen- en buitenland, uurlijk De Stem. oud. Regionaal en lal. Van Tholen tot van Nieuwdorp tot lew York. iets ontmoeten ruim rs en adverteerders uit erland elkaar dagelijks De Stem. em gebeurt 't elke dag opnieuw. Internet: eind van het papier? 'Papier is zo stoffelijk dat een krant, zoals we die nu kennen, niet vervangen kan worden door iets 100gelijkwaardigs...'De voorpagina van het Russische dagblad Segodnya, afgelopen donderdag, met, uiteraard, een goed vooruitgaande Boris Yeltsin. foto reuters Ik weet het niet. Misschien dat de papieren krant ooit zal ver dwijnen, maar dan toch niet meer deze eeuw. Ik zou de pa pieren krant 's morgens toch nog niet kunnen missen bij een kop koffie. Christian Dackus Persoonlijk denk ik dat de pa pieren krant wel zal blijven om dat de kleinere advertenties voor zeer veel lezers toch een van de redenen zijn om een dag blad te kopen. Volgens mij zijn voor mensen met lagere inko mens de abbonementen toch op jaarbasis vrij pittig gezien de totale som die moet worden neergeteld voor kijkgeld, de krant etc. In deze situatie komt hier nu langzamerhand veran dering. Het voorbeeld zien we op De Stem Online: hier kan je aan discussies meedoen, aan en quêtes, ingezonden brieven stu ren en dat is nog maar het be gin. Ik ben dan wel een van de weinigen die via het kabelnet van de TV mijn internet heb, waardoor de kosten voor mij een vast bedrag per maand zijn, maar als oudere voel ik mij nu niet buitengesloten. Piet Zonneveld. Het is handig. Je kunt zelfs van uit andere plaatsten in Neder land als ex-Stem-lezer, in mijn geval Hilversum, de krant ge woon blijven volgen. Daarbij doel ik dan voornamelijk op het regionale nieuws. Ik héb echter het gevoel dat als ik de gehele krant altijd op Internet moest zien, ik op een gegeven moment heimwee ga krijgen naar dat ge stuntel met die vreselijk grote lappen papier op een toch al overvolle en te kleine ontbijtta fel-. Wat ik nu ga doen is in ieder geval de echte versie van van daag erbij pakken terwijl ik ga ontbijten. Pieter-Jan Krijnen Geachte lezers, ook ik zou de papieren krant niet willen mis sen al is het alleen al de plof op de mat 's ochtens vroeg, maar er zijn natuurlijk nog veel meer zaken die hem onmisbaar ma ken. Ik moet er niet aan denken om vroeg in de ochtend al de PC aan te zetten wetende dat je de rest van de dag ook al naar 'n scherm moet kijken, zij het be roepsmatig. Ik ben echter voor de ontwikkelingen die nu gaan de zijn, zoals dus ook dit pro ject, aangezien ik zelf werk zaam ben ik de automatisering en ervan overtuigd ben dat je deze ontwikkelingen niet tegen kan en moet houden. Voorts rest mij nog te zeggen dat ik de elek tronische equivalent van de pa pieren krant wel erg mooi vind en hem steeds vaker bekijk. Arno van den Elzen. De persoonlijke papieren krant 's morgens om zes uur in de bus... Dat is een idee dat van daag al maakbaar is. Je geeft aan, in welke nieuws - onder werpen je geïnteresseerd bent-, misschien zelfs per dag ver schillend. De electronica zorgt voor het afdrukken (in je brie venbus desnoods, als je de 'plof' van de krant zo leuk vindt. Hoe komen de adverteerders aan hun trekken? Doordat je als krant een nauwkeurig interes se-profiel per lezer hebt kan de adverteerder op maat naar de lezer. Natuurlijk direct prin ten tussen de redactionele arti kelen door! En hoe zit het met de kleintjes? Een slim zoeksys teem (bijvoorbeelda la Alta Vi sta) geeft precies de kleintjes van vandaag (of--van de hele week) die je zoekt. Groet, Hans Goeyers. Waarom wordt er bij nieuwe technieken altijd geroepen dat die een andere zal gaan vervan gen? Papier is zo stoffelijk dat een krant, zoals we die nu ken nen, volgens mij niet vervangen kan worden door iets 100% ge lijkwaardigs. Informatie via het Vanaf vandaag vindt de bezoeker aan De Stem Online weer een nieuwe button op de voorpagina. Wie daarop clikct komt terecht bij Van Heinde en Verre, een virtuele ontmoetings plaats voor Nederlanders in den vreemde. Van Heinde en Ver re is vooral bedoeld voor die ex-Nederlanders in het buiten land, die zich de laatste maanden tot trouwe bezoekers van de digitale Stem ontpopt hebben. Vanuit Canada, Australië, Ame rika en en nog een tiental andere landen blijkt de Stem Online dagelijks gelezen te worden. Regelmatig bereiken ons brieven van mensen die tientallen jaren geleden geëmigeerd zijn en die op zoek zijn naar verloren vrienden of die dingen willen weten van hun voormalige vaderland. In Van Heinde en Verre kun nen zij elkaar ontmoeten, waarbij het uiteraard ook iedere nog steeds in Nederland wonende Internetter vrij staat om zich in het gewoel te storten. internet, of welke vorm dan ook, is anders van vorm. Het is vluchtiger, actueler kan verge zeld gaan van audio video e.d. De krant aan de andere kant, leent zich beter voor diepgang, lezen waar je wil, en mijn PC heb ik nog niet kunnen gebrui ken om de aardappelschillen in weg te gooien. Ik denk dat we in de toekomst een soort van mix krijgen; er wordt verbinding ge legd met een digitale krant (is krant nog wel het juiste woord?) men kiest door te browsen en hypertext-links de onderwer pen die men wil zien. Opper vlakkig nieuws wordt on-line gelezen, grote artikelen worden gedownload en geprint om eens op het gemak te lezen. Een aan vulling dus, samen en niet de één door of voor de andere. Rik Neutelings. De papieren krant blijft er voorlopig nog wel zolang niet iedereen de beschikking heeft over de electronic highway. En zolang het middel waarmee je die highway kunt benaderen nog niet echt compact is, overal te gebruiken (in de trein bij voorbeeld), gebruiksvriendelijk (ook voor ouden van dagen), en snel op te starten, dan hoeven we er niet eens aan te denken. Daarnaast pak je de krant na tuurlijk toch wat makkelijker dan zo'n pc. Nee, de eerste 10 jaar zal er voor de krant van een bedreiging geen sprake zijn. Hans van der Meeren Een digitale krant zal de vol gende stap zijn in de evolutie van de krant. Het papier zal vervangen worden door compu ter/monitor ter grote van een A4'tje en de term dagblad ver dwijnt; de digitale krant is al tijd up-to-date omdat de krant niet meer gedrukt hoeft te worden maar alleen ge-upload dient te worden met een simpe le druk op de knop. De nieuwe krant is ook dynamischer; i.p.v. plaatjes kan men video-clips bekijken, elk artikel kan verge zeld gaan met verwijzingen in het online - archief van de be treffende krant, (een goed voor beeld hiervan is http://cnn.com) Bij de lezers en natuurlijk bij de krant zal er heel wat moeten veranderen aan de infrastruc tuur om al dit mogelijk te ma ken, en persoonlijk lijkt me het ook niet zo dat huidige kranten daar een rol in gaan spelen. Ze zullen eerder vervangen worden door the new kids in town, om dat het een te grote overstap is voor de meeste kranten naar het nieuwe tijdperk. Genoeg koffie dik gekeken, laten we maar af wachten in welke vorm krant zal evolueren. Ward Bekker. Zo af en toe wilde ik wel eens dat ik een rubriekje over auto's schreef inplaats van over computers. Vol gens mij zijn er maar weinig cultuur- tjes waarin zo op eikaars keuzes af gegeven wordt als in de wereld van computergebruikers en hun diverse besturingssystemen. Als je over de. nieuwste Mercedes schrijft, is er geen enkele BMW-bezitter die een boze brief gaat schrijven dat daar al lemaal niks van klopt. Dat een nieu we 524 superieur is aan een 500 SLK, dat die veel beter stuurt of remt of weet ik veel wat en dat-ie in ieder geval nooit van zijn leven crasht. Ie dere BMW'er weet dat zo'n ding met een ster op de boeg niet onder doet voor zijn eigen karretje. Ze res pecteren eikaars keuze, gaan tevre den hun respectievelijke weg en ge loven het verder wel. Waarom zou je le druk maken over wat een ander van zijn of jouw auto vindt zolang je er zelf tevreden mee bent? Waar gaat het nou eigenlijk om? Hoe anders is dat in computerland. Moet je de koppen van sommigen zien als ik ze vertel dat ik dat OS/2 een verassend mooi systeem vind. Alsof ik sta te ijlen, zo kijken ze, als ze vertel dat ik het zelfs met zes Verschillende programma's, waarvan jwe in een DOS-box, vrolijk door blijft draaien en multi-tasken. Pro beert u dat maar eens één keertje met Windows 95. Hoe beledigd sommige mensen kunnen zijn als ze horen dat ik op mijn laptop nog steeds Windows For Workgroups draai inplaats van Windows 95 en als ik zeg waarom. Dat hele wereldje van computerkids en -opa's begint me een beetje té sektarisch te wor den. Ik hou niet van mensen die een standpunt innemen, zich ingraven en alleen maar op zoek gaan naar de bevestiging van die standpunten. Ooit was de Mac de eerste com puter waarop grafiekjes versche nen. Tenminste, dat denken al die Mekkers, maar ze vergeten daarbij gemakshalve dat Steve Jobs het idee van de graphical user interface zelf ooit jatte van Xerox en daarna de eerste Mac maakte. Maakt mij allemaal niet zo veel uit, het interesseert me ook geen bal wie het wiel uitgevonden heeft, zolang het maar draait. Maar wat mij altijd al een beetje geïrriteerd heeft aan die Mekkers is dat ze net doen alsof zij heel goed zijn en de rest heel gek is. Ze vermelden in hun lijfbladen ape trots dat er 17.000 bezoekers op hun jaarlijkse feestje in de RAI ge weest zijn. Nou en? Ik wed dat er dit weekeinde in Utrecht op de HCC da gen minstens tien keer zoveel ko men, en die zien en horen in de jaar beurs oneindig veel meer dan in die ene zaal in de RAI. Ik kan dat weten want omdat ik zelf geen bord voor mijn kop heb en open wil staan voor alle ontwikkelingen ben ik er maar eens even gaan kijken. Allemaal best leuk, daar niet van. Ik heb er uiteindelijk één folder meege- laatste weken op de krant noodge dwongen gebruik maak van een Po wer Mac 8100, notabene met 64 megabyte geheugen en PhotoShop 3.0, dat om van het netwerk van de krant de foto's voor de Internet-edi- tie te selecteren en voorbewerken, begin ik een beetje te snappen waar om. Op de laptop, een Pentium 133 met 'slechts' 24 megabyte geheu gen, gaat het bewerken van foto's Door Léon Krijnen nomen en dat was er een van een bedrijfje dat werkelijk prachtige le ren tassen maakte voor laptops en het enige waar een Apple Notebook en een Toshiba nauwelijks in ver schillen zijn de afmetingen. Verder lag het accent in de RAI nog steeds heel zwaar waar het in de Mac-wereld altijd gelegen heeft: op grafische en multi-media-toepasssin- gen en da's nu juist waar ze zoveel terrein verloren hebben. Nu ik de met Paint Shop Pro minstens twee keer zo snel als op die toch niet be paald lichte Power Mac. Verder zoe ken het maar uit met hun speeltjes. Maar ik gun ze hun lol en zelfver-' trouwen en ik moet toegeven dat het ze aan humor in de Mac-wereld niet ontbreekt'. Tenminste, ik neem maar aan dat Guy Kawasaki en zijn Apple-evangelistas zichzelf en hun missie niet al te serieus nemen, maar daar kan ik me natuurlijk lelijk in ver gissen. Die missie lijkt wel een beet je op een stelletje inquisitoren op kruistocht: 'wij zijn de waarheid, hel en verdoemenis voor de ongelovi gen, en wie niet met ons is, is tegen ons'. Ze verspreiden allerlei sterke verhalen en grappen over PC-gebrui- kers die allemaal op hetzelfde neer komen: Apple is alles, en de rest he lemaal niks. Een reactie kon natuurlijk niet uitblij ven. Onder het motto 'An ti-Mac' is daar de Explo ding Macintosh Page waar een groepje anti-Mekkers in beeld en geluid laat zien hoe ze met behulp van synthetisch buskruit, vuur werk en benzine een oude Macintosh opblazen. Ver der worden mooie plannen aange kondigd voor de toekomst zoals het uit een rijdende trein auto of van een hoge rots afgooien van een Power Mac. Naar sponsors wordt nog gezocht, en dat lijkt me nou echt iets voor Mi crosoft of IBM.... De liefhebbers vinden, zoals altijd, al le links naar de Evangelistas en de Exploding Mac-Page, in deze Inter face zoals die op de site van De Stem Online geplaatst wordt. Daar heb ik ook een hyper-link neer gezet naar een andere verrekte aar dige pagina, waar gebruikers van Windows 95 en Explorer 3.0, en al leen in die configuratie, de schrik op het lijf gejaagd kan worden. Fred McLain, eigenaar en directeur van Apropos Software, heeft een mooi stukje software geschreven waar mee een bug in Explorer onherroe pelijk aangetoond wordt. U bent hier gewaarschuwd, dus geen boze brie ven meer, maar wie op de Exploder Test Page van Fred op de link Down load Exploder clickt zai zien dat Win dows 95, zonder dat er nog iets aan te doen valt, heel netjes maar net zo onherroepelijk, afgesloten wordt. Het kan allemaal geen kwaad, maar Mdain wil er alleen maar mee aanto nen dat hij voor hetzelfde geld een Active X had kunnen schrijven die iets veel misselijkers met uw systeem doet, zoals het verwijderen van de master boot record, of doodleuk be ginnen met het formatteren van uw harde schijf. Be Careful! met het bin nenhalen van Active X-applicaties, waarschuwt hij niet ten onrechte. Waarmee ik tenslotte voor ééns in koor met alle Apple-Evangelistas kan roepen dat mij dat niet kan overko men zolang ik geen Windows 95 draai:-) Automobilisten die weten waar de camera's van de verkeers- centrale in Driebergen staan opgesteld kunnen dat op de web site van J.H.J. Burgers (http://huizen.dds.nl/jburgers). door mailen. De informatie wordt verwerkt in een lange lijst met plaatsen waar hardrijders die niet geflitst willen worden gas moeten terugnemen. Volgens die lijst zijn er bijvoorbeeld controle punten op de A2 bij Wessem (kilometerpaal 216.6), Roosteren (kilometerpaal 292.2) en Maastricht (kilometerpaal 245.5). Helemaal compleet is de informatie niet, want de 'flitspunten' worden regelmatig veranderd. Bovendien zijn er 'loze kasten' waar alleen af en toe een camera in zit. Voor Internetters die geen enkele wijziging op hun favoriete websites willen missen is er Freeloader (te downloaden via http://www.freeloader.com), een windows-programmaatje dat in combinatie met Netscape Navigator werkt. Via Freeloader kun je je als het ware abonneren op bepaalde web sites en die met een bepaalde frequentie laten ophalen. Ver volgens kun je die pagina's offline raadplegen. Heel handig is de mogelijkheid Freeloader op een bepaald tijdstip (bijvoor beeld 's nachts als er niet zoveel verkeer is) een 'zware site' binnen te laten halen. Dat voorkomt lange wachttijden en kan flink schelen in de telefoonkosten. Een chip die alle gedachten en beelden opslaat uit het mense lijk brein. Die zal er over een jaar of dertig zijn, zo denken Britse wetenschappers. In hun speurtocht naar een chip die geheugenverlies tegen gaat, ontdekten ze dat het daadwerke lijk mogelijk is indrukken op te slaan in de chip. De Soul Catcher zou het zelfs mogelijk maken dat de chip wordt over geplant in iemand anders hersens. Op die manier zou je de kennis en ervaring van een ander erven. Jaarlijks komen tientallen brandweerlieden om tijdens de uit oefening van hun werk. Een deel van de slachtoffers valt tij dens oefeningen, wat zeker niet de bedoeling is. Britse brand weerlieden hebben een programma ontwikkeld waarmee ze in korte tijd verschillende oefeningen kunnen doen. Met de muis kunnen ze brandblussers, slangen als collega's 'bedienen' en met 'virtual reality' zien ze alles. Nu kunnen de officieren, die de brandweerlieden moeten leiden, diverse keren oefenen, in zeer korte tijd. Voordeel is ook dat de studenten nauwkeurig worden gevolgd en er steeds een instructeur is om de hande lingen te controleren. Dankzij de computer kunnen de hande lingen worden teruggedraaid, zodat de student ziet wat er ge beurde. Het programma van het Fire Service College in het Britse Moreton-in-Marsh is binnenkort beschikbaar voor brandweerkorpsen. Een uitgebreide verzameling goede persoonlijke homepages is te vinden op http://www.geocities.com. De site herbergt 29 'steden', elk met hun eigen bewoners. Die vormen samen 29 digitale gemeenschappen. De 'steden' staan voor een bepaal de interessesfeer. Zo is 'Wenen' bedoeld voor mensen die geïn teresseerd zijn in klassieke muziek, opera en ballet en staat 'Bourbon Street' oftewel New Orleans voor jazz, cajun-eten, cultuur en zuidelijke gastvrijheid. Het concept van geocities voorziet erin dat mensen hun persoonlijke homepage gratis kunnen onderbrengen in een van de 29 steden. Iedereen die aan de voorwaarden voldoet kan bovendien rekenen op een gratis E-mail-adres en toegang tot allerlei hulpmiddelen bij het maken van een eigen homepage. CD-ROM RECENSIES Door John Lazaroms ALS de mensheid ooit naar de sterren gaat is het niet te hopen dat het daar zo'n zooitje wordt als in Nihilist. En mocht het merendeel der mensheid net zo goed om kunnen gaan met de wapens en ruimteschepen in dit, door Philips uitgebrachte, spel dan zijn we gedoemd te ver dwijnen. Want Nihilist is voor echte freaks, die tussen de meest wanstaltige aliens, modern wapentuig, lastig te bedienen ruimteschepen en driedimensionale speelvelden het hoofd koel weten te houden, de oogjes nat en de handen droog aan de joystick. 'De mensheid is verwoest en over de sterren verspreid en nu zwer ven ronddolende groepen oorlogszuchtige vechters rond over de sterrenstelsels op zoek naar een goed gevecht.' Zo begint Nihilist. De opzet van het spel is simpel, het spelen zelf iets lastiger. Als krij ger word je geacht medebewoners van een vijftal zonnestelsels te vuur en te zwaard te bestrijden. Beginnend in een simpel ruimtevaartuig, met slechts beperkte mid delen, word je de KRAAL ingestuurd, een driedimensionaal mag netisch veld waar je vaartuigje zich overheen beweegt. Dat veld kan horizontaal, verticaal of zelfs als 'sferische Kraal' zijn. Die laatste variant is overigens niet aan te bevelen voor lieden die een slecht richtingsgevoel hebben. Want je weet nooit wat boven en on der is. Of nog lastiger, van welke kant de vijand komt. In die Kraal moet je in elk geval een andere krijger naar de eeuwige jachtvelden sturen. Tijdens het gevecht kun je links en rechts zogenaamde Kash, ge woon keiharde pingels, oppikken. Daarmee kun je, mocht je over- hoopt winnen, betere wapens en sneller ruimtetuig kopen. Het uit eindelijke doel is Kardinaal te worden, Opperheer van de Gilde, krijger van alle krijgers. Het idee achter Nihilist is niet super-origineel. Meerdere spellen die in het verleden zijn uitgebracht gaan om overheersing van het heelal en het afknallen van zoveel mogelijk 'aliens'. Wat dat betreft is Nihilist geen hoogvlieger. Sterker nog, het is een game van velen in een dozijn. Natuurlijk zullen er altijd mensen zijn die, net zoals ik vliegsimulators spaar en een ander weer alle DOOM-varianten bezit, dit soort sci-fi 'shoo-to-kill' games in zijn verzameling wil hebben. De beelden in Nihilist, het geluid, dat voldoet allemaal prima. De bediening van het spel, waarbij een combinatie vanm joystick en toetsenbord wordt gebruikt is, in deze tijd van programmeerbare digitale joysticks, ietwat achterhaald. Misschien ben ik simpelweg geen oorlogszuchtig type, maar Nihilist is aan mij echt niet besteed. Wie desondanks dit soort spellen wel een leuk tijdverdrijf vindt zal er menig uurtje mee kunnen vullen. Ieder zijn meug. Philips Multimedia, minimale systeemeisen: 486DX2/66 of sneller. 8MB RAM. 8MB op harde schijf bij gedeeltelijke installatie. Doublespeed cdrom-drive, MS-compatible-muis en geluidskaart. i'

de Stem | 1996 | | pagina 47