DE STEM P E O l\l E E BEL NU DE DIRECT WERKLIJN 06-8889 Vedior tomat Wenti bad va M RupebT BJ, functie-assistent(e) INTERNATIONAAL VERKOPER In Traben Tr; BEDRIJFSLEIDER/CALCULATOR WERKVOORBEREIDER EPOS b.v. allround secretaresse CONSULENTEN (m/v) 1 1 nn nnnniBk ZELFSTANDIGE ONDERNEMERS Koelewijn Partners bv VERPLEEGKUNDIGEN ZIEKENVERZORGENDEN GEZINSVERZORGENDEN CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE M/V li<£© DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ASB Administratief/commercieel Gezondheidszorg Technisch Algemeen The flexible workforce 80% 2 VERTEGENWOORDIGERS IT Marktechnical b.v. alles voor méér autoplezier automat komt naar zuidwest-nederland OIL TOOLS pB STEM Wijn »Het is zo gezond", zegt z Haar mond trekt de plooii horen bij de smaak van b< ven eieren. Ze gaat door. een slok. „Het is zo gezon He Kesselbrunnen in Bad aan de Lahn braakt natril bindingen, hydrogeencart chloriden en nog een heel rat°rium aan heilzaam vo voor maag en darm. Het s en de nuchtere maag wor< graden lauw gestookt. DE STEM ZATERDAG 23 NOVEMBER 1996 X 51 Gebaseerd op de ervaring van drie generaties is RUPERT aannemingsbedrijf gegroeid tot een succesrijke middelgrote bouwonderneming voor verbouw en nieuwbouw van wonin gen, kantoren tot bedrijfshallen etc. Van schetsvoorstellen tot en met turnkey opleveringen. Wij komen graag in contact met sollicitanten voor de volgende functies Deze aannemer heeft het nivo van HTS bouwkunde, is omstreeks 40 jaar en is verantwoordelijk voor het gehele bouwproces van calculatie, werk voorbereiding, uitvoering en oplevering. U heeft ongeveer 10 jaar erva ring opgedaan in een vergelijkbare functie. De werkvoorbereider heeft ten minste de opleiding MTS bouwkunde vol tooid en de leeftijd is tussen 25 en 30 jaar. Een aantal jaren ervaring in de functie van werkvoorbereider verdient de voorkeur. Uw sollicitatie kunt u richten aan onze personeelsadviseur: t.a.v. de heer J. Olivier, postbus 177, 4920 AD Made j Telefoon/fax: 0162 - 682004. 44 cent/minuut Vedior asb heeft volop banen, op elk niveau, in alle sec toren. Hieronder vindt u ons banenaanbod in combi natie met de werkplek. Voor deze banen zoeken we per direct kandidaten (MA/). Bel vandaag nog de Direct Werklijn voor meer informatie en een afspraak op één van onze 160 vestigingen. Hou de vacaturecode bij de hand. De Direct Werklijn is 7 dagen per week 24 uur bereikbaar. Voor onze vacatures op termijn neemt u direct contact op met een van onze vestigingen. Deze en andere va catures vindt u ook op Internet: http://www.vediorasb.nl Verkoper binnendienst. Etten-Leur. code 638 Assistent accountant. Breda. code 648 HEAO'er Communicatie, Roosendaal. code 660 Administratief medewerkster. Roosendaal. code 661 Hoofd boekhouding. Geertruidenberg. code 700 Telefoniste/receptioniste, Bavel. code 834 Baliemedewerker, Breda e.o. code 835 Commercieel verkoper binnendienst. Breda. code 836 Verpleegkundige-B, Bejaardenverzorgenden, IC-verpleegkundigen, Ziekenverzorgenden, t Etten-Leur. Steenbergen e.o. Bergen op Zoom. Oosterhout. code 636 code 687 code 688 code 701 Commercieel technisch medewerker. Hulst e.o. code 624 Oproepmonteur, Hulst e.o. code 625 Metaalbewerker, Etten-Leur. code 637 MTS'er bouwkunde. Terneuzen. code 663 Elektromonteur, Bergen op Zoom. code 689 Technicus, Dongen. code 870 Caissière, Terneuzen. code 664 Slagerijhulp, Terneuzen. code 665 Produktiemedewerkers, Oosterhout. code 699 Kok, Raamsdonksveer. code 882 Cateringmedewerker, Raamsdonksveer. code 883 Ziekenhuis de Baronie is sinds 1 november 1993 gehuisvest in een nieuw en sfeervol gebouw aan de Langendijk in Breda. Het beschikt over alle moderne faciliteiten voor diagnostiek en behandeling. Er zijn 502 bedden inclusief dagbehandelingsplaatsen. De medische staf telt ruim 80 specialisten, die vrijwel alle disciplines vertegenwoordigen. Jaarlijks bezoeken meer dan 200.000 patiënten de poliklinieken. Het ziekenhuis vervult zowel een stedelijke als regionale functie en is werkgever voor 1500 medewerkers. Per 1 januari 1997 bestaat er op de afdeling orgaanfunctie-onderzoek van de poliklinische zorg een vacature voor een Werktijden: -van 08.30 uur tot 17.00 uur in een wisselend rooster; -ten behoeve van de scopiekamers wordt in bereikbaarheidsdiensten gewerkt. Werkzaamheden: -assisteren bij endoscopisch onderzoek, zowel voor de interne geneeskunde als voor de longgeneeskunde; -uitvoeren van cardiologische functie- onderzoeken, zoals inspannings ECG's, rust ECG's en aansluiten Holtoronderzoek; -administratieve ondersteuning van de onderzoeken; -verzorgen van de onderzoeksruimten en apparatuur. Functie-eisen: -diploma A-verpleegkundige err/of diploma functie-assistent(e); -ervaring is gewenst. Arbeidsvoorwaarden: De aanstelling is voor onbepaalde tijd. De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO-Ziekenhuiswezen. Salariëring vindt plaats volgens FWG 40 (salaris per 1 januari 1997: minimaal 2.791,- en maximaal 4.130,- bruto per maand bij een fulltime dienstverband). Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met de heer G. van Baal, hoofd orgaanfunctie- onderzoek en interne specialismen, via telefoonnummer 076-5277310 of via oproepnummer 193 (via de centrale receptie, telefoonnummer 076-5277911 Schriftelijke sollicitaties kunt u tot 4 december 1996 richten aan mevrouw C. Wiek, personeelsfunctionaris, afdeling personeelszaken, postbus 90157, 4800 RL Breda, onder vermelding van codenummer 40158.St/BN. De sollicitatiegesprekken zijn gepland op 6 december 1996 tussen 09.00 en 13.00 uur. Op 9 december 1996 tussen 12.00 en 14.00 uur zal er een medische keuring en een arbeidsvoorwaarden- gesprek plaatsvinden. jl E KEN H [//s Internationale groothandel vraagt voor uitbreiding: Voor de regio: Spijkenisse en Hoekse Waard. Wij bieden: vast loon hoge commissie interne opleiding afgeschermd rayon firmawagen (na gebleken geschiktheid)/autovergoeding Wij vragen: - dynamische mensen - leeftijd 21-50 jaar - in bezit eigen auto - onmiddellijk beschikbaar Telefonische reacties a.s. maandag of dinsdag tussen 10.00-16.00 uur: 076-5873066. Of schriftelijke reacties met c.v. en pasfoto sturen naar brief onder nummer: 10145. Handelsonderneming in meet- regelapparatuur Vraagt voor zijn vestiging in Dongen m.i.v. 1 januari 1997 een Vereist worden: - vooropleiding Schoevers/MEAO-niveau; goede beheersing van de Engelse en Duitse taal in woord en geschrift; - ervaring met tekstverwerking (WP 5.1); - leeftijdsindicatie 20-30jaar; - flexibiliteit wordt gevraagd. Indien u belangstelling heeft voor deze functie, kunt u een schriftelijke sollicitatie met c.v. bin nen 14 dagen richten aan: Marktechnical B.V., Vaartweg 6,5109 RC 's-Gravenmoer t.a.v. dhr. J. Roorda. De Nederlandse Katholieke Oudervereniging (NKO) is een landelijke belangenorganisatie van en voor ouders die de ouderbetrokkenheid bevordert in het katholiek en interconfessioneel onderwijs. De NKO zoekt nieuwe consulenten die, naast hun hui dige werk of andere bezigheden (bij voorkeur in en rond het onderwijs), werkzaam willen zijn in West- Brabant. Consulenten ondersteunen de participatie van ouders in het katholiek en interconfessioneel onderwijs. Zij ge ven voorlichting en advies aan (groepen van) ouders en verzorgen thema-avonden en cursussen, waaron der medezeggenschapscursussen. - Draagt u de participatie van ouders in het onderwijs een warm hart toe - Bent u goed op de hoogte van ontwikkelingen In en rond het basis- en voortgezet onderwijs, inclusief het speciaal onderwijs - Heeft u didactische ervaring, bent u communicatief ingesteld en kunt u goed organiseren - Vindt u het een uitdaging om ouders te begeleiden in het (mede) vormgeven aan de identiteit van de school - Kunt u enige malen per week 's avonds actief zijn - Bent u bereid om enige malen per jaar aan trainings- en begeleidingsbijeenkomsten deel te nemen - Bent u in het bezit van een auto Wanneer u in grote lijnen aan de genoemde vereisten voldoet, dan willen wij graag met u in contact komen. De NKO biedt u een vergoeding voor uw werkzaamhe den, een onkostenvergoeding, een optimale (inhoude lijke) ondersteuning en een goede teamsfeer. U kunt uw sollicitatiebrief met c.v. binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad richten aan de NKO, t.a.v. mw. drs. I.C.J.M. van Kesteren (directeur), postbus 97805, 2509 GE Den Haag. Tel: 070 3282882. Wiva Verpakkingen B.V. te Oosterhout (N.Br.) produceert, verkoopt en ex porteert kunststof cans en vaten, onder andere voor medische toepassin gen. Het zogenaamde VAT-4 heeft internationaal bekendheid verworven voor verpakken en transport van ziekenhuisafval. Bij Wiva Verpakkingen B.V. werken 180 personen waarvan 12 in de in terne en externe verkoop. Wiva Verpakkingen is succesvol in de interna tionale marketing van het VAT-4 en is zeker in staat haar marktgebied ver der te vergroten. Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor een Circa 50% van de tijd bent u op reis, met name in Duitsland en enkele andere Euro pese landen. Daar legt u contacten met nieuwe klanten in de gezondheidszorg en bouwt u de relatie met bestaande uit. U advi seert, geeft instructies over toepassingsmo gelijkheden, sluit contracten af en verzorgt een accurate administratieve afwerking van orders. Bovendien onderhoudt u in het after- salestraject de contacten met lokale afval- transporteurs. U rapporteert aan de verkoop leider. Voor deze pioniersfunctie in een succesvolle, informele organisatie is het noodzakelijk dat u beschikt over: - commerciële buitendienstervaring met in dustriële producten. - een opleiding op mbo/hbo-niveau. - zelfstandigheid. - goede beheersing van het Duits en Engels. - goede contactuele eigenschappen. - leeftijd vanaf 30 jaar. Aan een intelligente en ervaren medewerker bieden wij een verantwoordelijke en veelomvattende baan met een goed salaris en aantrekkelijke secundaire arbeidsvoorwaarden in een plezierige werksfeer. Belangstellenden worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitaties met curriculum vitae op korte termijn te richten aan: Wiva Verpakkingen B.V. mevr. A. van der Avoird (personeelszaken), Post bus 235, 4900 AE Oosterhout, tel.: 0162-483700. Automat is een snel groeiende franchise-formule op het gebied van auto- accessoires, car-hifi, onderhoud en montage-service. Momenteel zijn er41 vestigingen. Automat is sterk vertegenwoordigd in het Noorden en Oosten van het land. Automat heeft grootse uitbreidingsplannen voor met name Zuidwest-Nederland. Vestigingsplaatsonderzoeken hebben uitgewezen dat er in dit gebied uit stekende mogelijkheden zijn voor Automat. Daarom zijn we op zoek naar De ideale Automat franchisenemer is een echte ondernemer en heeft (auto)technisch inzicht. Hij kan goed met mensen omgaan en i: niet bang om zelf te investeren in een eigen onderneming. Automat biedt franchisenemers uitgebreide dienstverlening. Ondermeer assortimentssamenstelling, reclame, voorraadbeheersing, automatisering en financiering. Spreekt deze uitdaging uaanenwiltu nadere informatie, aarzel dan niet om contact op te nemen met ons. Bel, fax of schrijf: Franchise Management Consultants Eemnesserweg 79, 3743 AG Baarn Telefoon: 035 - 542 08 28. Fax: 035 - 541 86 04. Automat Franchise B.V. is een 100% dochter van de Euretco Groep, een moderne retailorganisatie die zich richt op zelfstandige onder nemers in de detailhandel in de non-food branche. Bij Euretco N.V. zijn ruim 700 medewerkers werkzaam. De omzet van Euretco bedraagt 1.4 miljard gulden en het aantal aangesloten ondernemers meer dan 2.100. De Euretco Groep opereert in een business unit structuur, waardoor slagvaardig in vele branches wordt opgetreden. Koelewijn Partners is een gespeciali seerd adviesbureau voor het ontwikkelen, opzetten, onderhouden en uitbouwen van franchise-organisaties. Onderdeel van onze activiteiten is de werving en selectie van franchisenemers. Wij zijn lid van de Nederlandse Franchise Vereniging. ZORGGROEP ZUID-NEDERLAND is een jonge, dyna mische organisatie voor thuiszorg en kraamzorg. In ver band met een sterk toenemende vraag naar thuiszorg zijn er op dit moment met name ten behoeve van NACHT-, AVOND- en WEEKENDDIENSTEN vacatures in het werkgebied West-Brabant voor: (vac.nr. 96112301) (vac.nr. 96112302) Ook zijn er door de sterkt toenemende vraag naar gezinszorg nog enkele vacatures in het werkgebied Breda e.o. voor (vac.nr. 96112303) Van onze toekomstige medewer kers verwachten wij dat zij: - in het bezit zijn van het bijbeho rende diploma; - flexibel en klantgericht zijn; - zelfstandig kunnen werken; - beschikken over een goede uit drukkingsvaardigheid, zowel mondeling als schriftelijk; - bereid zijn het bijscholingspro gramma van Zorggroep Zuid- Nederland te volgen; - beschikken over een auto. Wij bieden u: - een prettige werksfeer; - een organisatie waarin en groot appel wordt gedaan op uw ver antwoordelijkheid als beroeps beoefenaar; - een aanbod van verschillende contractvormen; - de mogelijkheid tot het volgen van cursussen/thema-avonden binnen onze eigen organisatie; - een arbeidsvoorwaardenpakket gelieerd aan de CAO-Thuiszorg. Uw schriftelijke sollicitaties zien wij met belangstelling tegemoet en kunt u tot uiterlijk 3 december 1996 o.v.v. het vacaturenummer sturen naar Zorggroep Zuid-Nederland, t.a.v. de heer M. Schrauwen, Mathildastraat 38, 4901 HCte° Oosterhout. i Varco BJ Oil Tools B.V., hoofdkantoor van de Oil Tools Divisie, is een onderdeel van het Amerikaanse, inter nationaal opererende bedrijf Varco International,Ine, gevestigd in Orange, California, USA. Varco BJ Oil Tools B.V. ontwikkelt, vervaardigt en verkoopt geavanceerde hef- en koppelgereedschappen voor de olieboorindustrie. Bij de vestiging in Etten-Leur zijn 185 mensen werkzaam. Ter uitbreiding van het verkoopteam zijn wij voor de binnendienst op zoek naar een Functie-informatie: Tot de taken van de Customer Service Representative behoren o.a. het telefonisch contact onderhouden met onze klanten, het verwerken van offertes en opdrachten. Voorts is het bijhouden van de orderadministratie en de rapportage daarvan, onderdeel van het takenpakket. De Customer Service Representative rapporteert aan de Customer Service Supervisor. Functie-eisen: Voor deze functie verwachten wij een afgeronde MEA0-CE opleiding of een van gelijkwaardig niveau met minimaal 2 jaar werkervaring in een commerciële omgeving. Enige affiniteit met techniek heeft de voorkeur. Daar Varco BJ wereldwijd opereert en veel internationale klanten heeft, is een goede beheersing van de engelse taal, zowel mondeling als schriftelijk, een must. Duits en/of Frans is een pré. Daarnaast heeft u ruime ervaring in het werken met een PC en met de programma s Word en Excel. U beschikt over goede contactuele eigenschappen en u bent dynamisch en resultaat gericht. Leeftijdsindicatie: 21-30 jaar. Wil bieden: Varco BJ besteedt veel aandacht aan uw werkomstandigheden, de werksfeer, uw opleidingsniveau en uw toekomstmogelijkheden. Binnen deze boeiende functie worm u in staat gesteld uw kennis en ervaring te vergroten. Natuurlijk ontvangt u daarbij de nodige support. Dit wordt onderstreept door een uitstekend beloningspakket, dat u binnen de metaalbranche bijzonder zal aanspreken. Wij willen onze mensen na ee tijdelijk contract graag binden aan ons bedrijf. Indien u aanvullende informatie wenst over deze vacature, kunt u contact opnemen met de afdeling Human Resources van Varco BJ, telefoonnummer 076-5083000. U kunt uw interesse voor de vacature laten blijken door een sollicitatiebrief en uw curriculum vitae, met uitgebreide informatie over werkervaring, tot 10 dagen na de verschijningsdatum van dit blad te zenden aan: OIL TOOLS ISO 9001 gecertificeerd Varco BJ Oil Tools B.V. Afdeling Human Resources Nijverheidsweg 45 4879 AP Etten-Leur De ri Vakantie in Duitsland. „1 land?", zei ze. „Duitsland, ben je daar g Daar gingen mijn vader e der naar toe." Duitsland. Je deed het nit Waarom? Dat was toen gt vraag. De Ardennen, Frai Dat was het antwoord. Door Hans Jacobs tvK-j n als je terug bent in het I I paradijs van de oorlog u is het verbazen. Het landschap, de romantische plekjes lijke eten. Och, en ze zijn zo vriende bij huis iets zo ongebruikt laten ligg de. Genieten van de vergane glori Ems of bijkomen in de weelde van romantiek van Traben Trarbacl beeld. Het is middag. Het water is aangen en komt uit het diepste van moe' Thermaal water. Graaf in Duitslai en het komt naar boven. Ook in Traben Trarbach, een stadje toeristentempels Cochem en Bernk gen aan een lus van de Moezel. Daar lig je dan in het warme vrucht de aarde te dobberen. De armen ov van het buitenbad van de Mosel T opkijken naar de oprijzende hellir groeien ze. Alles wat de Moezel al e< druiven te bieden heeft, hing een p geleden nog aan de struiken te wi eindelijk wijn te mogen worden. De Moezelwijnen. God mag dan wel in wonen, maar hier gaat Hij in iede vakantie. In Traben Trarbach: ver van de her massatoeristenverkeer, waar de geschiedenis en de mensen elkaar hebben en monumenten van Jugens opgericht om die harmonie te eren. Het zijn rare jongens daar in Tra bach. Altijd al geweest. Gelukkig n door hun eigenzinnigheid passen smaak vap deze tijd. Geheel ande toeristische pretparken Cochem en tel, waar de busladingen zich tuss< werkhuisjes door proberen te wring elleboog amper kunnen krommen glas wijn. In Traben Trarbach moesten ze lang toeristen hebben. Ze hadden wel v aan hun hoofd: wijn. Traben korr Keltische Trapein, wat in de volks toen iets met druiven zou hebben Er was dus al wijn voordat de eei meinen de zaken overnamen. Trab ene kant van de Moezel en Trai noemd naar een beek) pal aan de ai ontwikkelden zich na Bordeaux tot belangrijkste wijnoverslagplaats va Hoog boven de stad, wanneer je be dal inkijkt, zie je hoe de wijnranker stram in het gelid naar beneden lop ^orHans Jacobs et een laatste klok het glas leeg. Ze hn- - schommelt monter ^ngegang in. W^rM0*133111 'leett de breedte w elen van de Duitse geschiede:

de Stem | 1996 | | pagina 44